Canephron – tabletky (voľne dostupný rastlinný liek) na mierne ťažkosti s močovými cestami, recenzia + skúsenosti

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
Canephron
 • Balenie: 60 tabliet
 • Dávkovanie: 2 tablety 3 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
9,71 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Canephron je rastlinný liek na močové cesty. Konkrétne na podpornú liečbu a doplnenie špecifických opatrení v prípade miernych zápalových ochorení močových ciest a na výplachy močových ciest ako prevencia usadzovania obličkového piesku. Keďže zdravie močových ciest neodmysliteľne patrí k normálnemu intímneho životu, tak je jasné, že dôkladná starostlivosť o ne je naozaj potrebná. Voľne dostupný liek Canephron môžeme k nej pokojne zahrnúť tiež. Je to totiž známy liek, po ktorom siaha množstvo ľudí v prípade menších problémov s močovými cestami a užívajú ho aj preventívne.

V recenzii si o ňom povieme všetko podstatné. To znamená aké zložky Canephron vlastne obsahuje, jeho účinky a kedy sa má používať. Samozrejme aj jeho správne dávkovanie a užívanie, prípadné vedľajšie účinky a kontraindikácie, či interakcie s inými liekmi/prípravkami. Známy liek má aj dostatočne veľa hodnotení užívateľov – na reálne skúsenosti s jeho užívaním si posvietime tiež. Ak vás tento liek presvedčí, nájdete tu aj informácie o tom, kde ho dostanete pohodlne kúpiť, v akej cene (vždy aktuálne porovnanie cien vo viacerých lekárňach) a akom balení je dostupný.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin, ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
9,71 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
10,30 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
zistiť cenu Do obchodu Heureka.sk

Canephron – charakteristika, balenie a určenie

Canephron je registrovaný humánny liek vo forme obalených tabliet. Je riadne schválený ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) a tiež si ho v prípade záujmu môžete vyhľadať v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Canephron je produkt z dielne známej nemeckej farmaceutickej spoločnosti Bionorica SE, ktorá je aj držiteľom rozhodnutia o registrácii lieku u nás. Vyrába viacero známych prípravkov, v lekárni určite natrafíte aj na ďalšie rastlinné lieky ako je Menofem (suchý extrakt podzemku ploštičníka strapcovitého), prípadne Agnucaston (liek, ktorý obsahuje suchý extrakt z vitexu jahňacieho) a ďalšie. Canephron aj ostatné lieky od Bionorica SE u nás na trh dodáva Schwabe Slovakia – dcérska firma nemeckej spoločnosti Dr. Willmar Schwabe (tá vyrába okrem iného aj známy liek na prostatu Prostakan forte).

➡️ Balenie

Liek Canephron je balený štandardne v papierovej krabičke (bielo-žltej farby s logom značky) v blistroch po 20 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, vedľajšie účinky upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora. Samotné tabletky (obalené dražé) prípravku sú tmavooranžové.

➡️ Určenie

Canephron je tradičný rastlinný liek určený všetkým tým, ktorí hľadajú podpornú liečbu miernych zápalových ochorení a výplachy močových ciest, či ho chcú použiť ako prevenciu usadzovania obličkového piesku. Liek má význam užívať len v dlhodobom horizonte (3-6 mesiacov). O optimálnej dobe používania Canephronu sa informujte u svojho lekára.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

Liek Canephron je tradičný rastlinný liek (indikačná skupina č. 92) – to znamená liek rastlinného pôvodu, ktorý je postavený na účinkoch kombinácie viacerých liečivých rastlín. V prípravku sa tak nachádza ✅ extrakt z vňate Zemežlče menšej, ✅ extrakt z koreňa Ligurčeka lekárskeho a ✅ extrakt z listov Rozmarínu lekárskeho.

Viac o jednotlivých zložkách prípravku:

➡️ Zemežlč menšia (Centaurium erythraea)

Zemežlč menšia je nízka 1 až 2 ročná liečivá rastlina charakteristická svojou horkastou chuťou. Je známa už oddávna, v stredoveku ju napríklad nazývali fel terrae – žlč zeme. Rastie na suchších miestach skôr v teplejších oblastiach do výšky maximálne 1200 metrov nad morom. Zemežlč obsahuje množstvo bioaktívnych látok, medzi najznámejšie a naoceňovanejšie patria horčinové glykozidy, ktoré majú na svedomí aj horkú chuť, flavonoidy, mastné kyseliny a ďalšie.

V tradičnej medicíne sa využíva hlavne na podporu trávenia a ľahšie, rýchlejšie vyprázdnenie žalúdka. Zemežlč priaznivo vplýva na vylučovanie žlče a tráviacich štiav, čím okrem iného pomáha s nechutenstvom a prispieva k normálnej funkcii čriev. Upokojuje žalúdok a často sa používa aj ako prevencia vnútorných parazitov v tele. Používa sa pri rôznych problémoch s pečeňou a žlčníkom, podporuje normálnu činnosť imunitného systému.

Zemežlč menšia je známa samozrejme aj pozitívnym vplyvom na zdravie močovej sústavy, pričom z tohto pohľadu je dôležité, že podporuje vylučovanie moču (pri dlhodobejšom užívaní). Flavonoidy obsiahnuté v rastline tiež prispievajú k normálnej funkcii močového systému protizápalovými účinkami.

➡️ Ligurček lekársky (Levisticum officinale)

Ligurček lekársky je rastlina, ktorá je viacerým dobre známa ako korenie (vňať). Je silne aromatická, vysoká 1-2 metre s dužinatým podzemkom (práve ten sa používa najčastejšie na terapeutické účely) a prízemnou listovou ružicou. Ligurček obľubuje najmä vlhkú a výživnú polozatienenú pôdu. Pôvodom juhoázijská bylina rastie aj u nás.

Ligurček býva súčasťou rôznych urologických zmesí vďaka svojim močopudným účinkom. Aj takto umožňuje organizmu rýchlejšie sa zbaviť rôznych škodlivín. V tradičnej medicíne je známy aj tým, že pomáha pri plynatosti a zlepšuje trávenie. Prispieva k lepšej látkovej výmene a zlepšuje krvný obeh a činnosť srdca. Netreba zabudnúť ani na jej priaznivý vplyv pri nadmernom potení.

➡️ Rozmarín lekársky (Salvia rosmarinus)

Rozmarín je populárna rastlinka, ktorá má množstvo priaznivých účinkov a hojne sa využíva najmä v tradičnej medicíne. Rozmarín sa pokladá za symbol lásky a manželstva (ale aj smrti a večnosti). Jedná sa o menší krík s typickými úzkymi lístkami a modrofialovými kvetmi. Pochádza zo Stredozemia a preto nemá veľmi rád zimu – no dopestovať sa dá aj u nás.

Rozmarín obsahuje vysokú koncentráciu rôznych silíc, vďaka ktorým má dezinfekčné účinky a uplatňuje sa aj zvonku – pomáha s ekzémami, prispieva k rýchlejšiemu hojeniu rán a používa sa aj na čistenie pleti. Canephron využíva jeho močopudné a potopudné účinky, no rozmarín je známy aj tým, že zlepšuje prekrvenie, povzbudzuje nervovú činnosť, podporuje lepšie trávenie a utišuje bolesť. Vo väčších (nadmerných) dávkach je však jedovatý a môže poškodiť obličky a jeho užívanie sa neodporúča tehotným ženám.

 

Presné zloženie Canephron v 1 obalenej tablete

 • vňať Zemežlče menšej (Centaurium erythraea herba) – 18 mg
 • koreň Ligurčeka lekárskeho (Levisticum officinale radix) – 18 mg
 • listy Rozmarínu lekárskeho (Rosmarinus officinalis folium) – 18 mg

Pomocné látky tablety: uhličitan vápenatý, glukózový sirup, monohydrát laktózy, stearan horečnatý, želatínový kukuričný škrob a modifikovaný kukuričný škrob, montanglykolový vosk, povidon (25, 30), prírodný ricínový olej, sacharóza, šelak, vysoko disperzný dioxid silikónu, mastenec

Farbivá: oxid železitý (III) (E172), riboflavín (E101), oxid titaničitý (E171)

 

Canephron a jeho účinky

Canephron je liek, ktorý je zameraný na podpornú liečbu v prípade miernych zápalov močových ciest. Používa sa aj v prípade, kedy sú potrebné v rámci liečby výplachy močového traktu a v neposlednom rade aj preventívne proti usadzovaniu obličkového piesku.

 

💕 Zápal močových ciest

Ako som už niekoľkokrát spomínal, tak Canephron nachádza svoje uplatnenie najmä pri zápaloch močových ciest – s miernejšími prejavmi. To ocenia hlavne tí pacienti, ktorí trpia častejšími problémami v tejto oblasti. Liek síce nenahradí klasickú antibiotickú liečbu, no vďaka svojmu zloženiu (tradičné močopudné rastliny) prispieva k rýchlejšiemu prečisteniu močového traktu a zbaveniu sa škodlivých patogénov.

 

💕 Močová sústava

Canephron prispieva k správnemu fungovaniu močovej sústavy nielen v akútnych prípadoch, ale aj v dlhodobom horizonte. Pravidelné preplachovanie močových ciest totiž slúži ako výborná prevencia nepriaznivých stavov vyvolaných zápalom. Účinok lieku je v tomto prípade podmienený dlhodobým užívaním.

 

💕 Prevencia usadzovania obličkového piesku

Canephron sa môže užívať aj ako prevencia voči usádzaniu obličkového piesku, čím sa močové cesty optimálne spriechodňujú. Vďaka overenému rastlinnému zloženiu je celý proces prečisťovania močovej sústavy vlastne prirodzený.

 

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin, ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky a riziká užívania

Podobne ako je to aj pri ostatných liekoch, tak aj pri užívaní Canephronu sa môžu vyskytnúť nežiadúce vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia hneď prejaviť u každého. Vďaka rastlinnému zloženiu je ich výskyt naozaj ojedinelý (ak berieme do úvahy reálne skúsenosti užívateľov). Výrobca uvádza ako možný vedľajší účinok ojedinelé tráviace ťažkosti ako je nevoľnosť, zvracanie či hnačka. Takisto sa u niekoho môže prejaviť alergická reakcia na niektorú zložku lieku. V takomto prípade je potrebné užívanie lieku prerušiť a kontaktovať lekára.

Dôležité je striktné dodržiavanie pokynov od výrobcu hlavne čo sa dávkovania týka. V žiadnom prípade neprekračujte odporúčanú maximálnu dennú dávku (6 tabliet). Pri nedodržaní dávkovania a užití nadmerného množstva lieku sa totiž môžu vedľajšie účinky prejaviť v intenzívnejšej forme a častejšie.

 

Kontraindikácie a interakcie

Pozor si treba dať aj na možné kontraindikácie alebo interakcie, ktoré užívanie tradičného rastlinného lieku Canephron obmedzujú. Liek nesmú užívať osoby mladšie 12 rokov a to isté platí pre tehotné a dojčiace ženy. Užívanie lieku tiež znemožňuje výskyt alergickej reakcie na niektorú z jeho zložiek.

Canephron sa tiež nesmie používať ak trpíte peptickými vredmi (typ vredu žalúdka alebo dvanástnika), máte poruchu funkcie obličiek (v prípade zápalových ochorení obličiek je nutná konzultácia s lekárom), máte opuch pre nadbytočné zadržiavanie vody v tele a poruchu funkcie srdca alebo obličiek. Liek sa určite nesmie užívať po dobe exspirácie (dátum sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci) – môžu sa totiž objaviť aj ďalšie negatívne vplyvy.

Vzájomné pôsobenie s inými liekmi nie je doposiaľ známe. Ak ale momentálne užívate alebo ste v poslednom čase užívali, či sa ešte len chystáte užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Skladovanie a ďalšie upozornenia

Čo sa týka skladovania a uchovávania prípravku, tak ten v tomto nemá žiadne špeciálne požiadavky. Skladuje sa klasicky v suchu a tme v pôvodnom balení a mimo dosahu detí. Canephron nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebované balenia nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

💡 Pred užívaním si najprv dôkladne preštudujte príbalový leták.

 

Canephron a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Rastlinný liek Canephron je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. To mimo iné znamená, že nepotrebujete podstúpiť ani vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom jednoducho siahnete v online eshope overenej lekárne či obchodu, kde je vždy skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Canephron je momentálne u nás dostupný iba v jedinom základnom balení, ktoré obsahuje 60 filmom potiahnutých tabliet (v 3 blistroch po 20 kusov). Pri odporúčanej dávke pre dospelých (a deti od 12 rokov) 2 tablety 3 x denne vám tak vydrží na 10 dní.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 9,71 € (60 tabliet), pričom 1 tableta vychádza na 0,17 € a maximálna denná dávka (6 tbl.) na 1,02 €
💡 TIP na produkt - Canephron
Canephron
 • liek rastlinného pôvodu vo forme obalených tabliet
 • využitie: podporná liečba miernejších zápalov močových ciest
 • liek má prírodné zloženie (fytofarmakum): zemežlč, ligurček, rozmarín
 • bezpečnosť: vedľajšie účinky sa vyskytujú len veľmi ojedinele
 • určený na dlhodobé užívanie a podporu zdravia močových ciest
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára
9,71 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin, ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tabletky neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Canephron, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Canephron je riadne registrovaným a certifikovaným liekom a keďže naň nie je potrebný predpis nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva vždy skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Canephron, Prostamol uno, PROfertil, Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie lieku Canephron

Liek sa smie užívať iba tak, ako to pacientovi odporučí lekár, prípadne lekárnik (ak ste si zaobstarali Canephron v internetovej lekárni bez konzultácie s lekárom, držte sa dávkovania a pokynov výrobcu, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku – môžte si ho pozrieť aj tu).

Ako sa Canephron správne dávkuje a užíva?

 • 💊 2 tabletky 3 x denne je odporúčaná denná a zároveň aj maximálna dávka (celkom 6 tabliet) pre dospelých a deti od 12 rokov
 • tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch (ideálne ráno, na obed a večer), vždy vcelku, nesmú sa hrýzť a zapíjajú sa trochou tekutiny (vplyv potravy na rýchlosť a intenzitu účinku sa neudáva)
 • výrobcom odporúčaná doba užívania Canephronu je 3 až 6 mesiacov a o jej dĺžke rozhoduje lekár
 • výsledný efekt užívania závisí potom tiež od veku a zdravotného stavu pacienta
 • pre optimálnu účinnosť je potrebné zabezpečiť výdatnejší pitný režim, ktorý zabezpečí rýchlejšie a lepšie viditeľné účinky

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. A nadmerným užívaním a prekračovaním optimálnej dávky tiež v neposlednom rade zvyšujete riziko vedľajších účinkov. Ak ste náhodou vynechali dávku, v žiadnom prípade ju neskôr nezdvojnásobujte!

 

Canephron a jeho najväčšie výhody z môjho pohľadu

 • tradičný rastlinný liek na močové cesty
 • množstvo pozitívnych skúseností od užívateľov
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný liek, dostupný v lekárni
 • malé obalené tablety sa pohodlne prehĺtajú
 • liek sa môže užívať na akútne príznaky ale aj preventívne
 • je vhodný – určený na dlhodobé užívanie
 • takmer žiadne vedľajšie účinky (iba ojedinelé)
 • nemá prakticky žiadne kontraindikácie a interakcie s inými liekmi či doplnkami

 

Canephron – čo hovoria skúsenosti užívateľov? (diskusie, fórum, Heureka)

Canephron je už celkom známy rastlinný liek na močové cesty, po ktorom siaha čoraz viac ľudí, ktorí riešia častejšie zápaly práve v tejto oblasti. A dôležité je, že je hodnotený prevažne pozitívne a účinky pri miernejších zápaloch močových ciest sú podľa mnohých naozaj evidentné. Taktiež je pre nich plusom absencia akýchkoľvek vedľajších účinkov a v neposlednom rade aj dobrá dostupnosť lieku – pretože ho majú naozaj v každej lekárni.

Na druhú stranu niektorých odrádza nutnosť dlhodobého užívania lieku (aby to vôbec malo zmysel) a tiež to, že nie sú dostupné aj väčšie a cenovo výhodnejšie balenia (základné totiž obsahuje iba 60 tabliet a pri plnej dávke vydrží iba na 10 dní).

Tu je niekoľko zaujímavých postrehov a reálnych skúseností s užívaním lieku:

ℹ️ Canephron – a život je hneď krajší…

…moja skúsenosť s Canephronom je veľmi pozitívna. Po tom, ako som pred dvoma rokmi poprvýkrát zažila zápal močových ciest, návšteva urológa, troje rôznych antibiotík, som už bola zúfalá… Zmenila som urológa a bola to najlepšia voľba v mojom živote… Žiadne brusinky typu Urinal a tak, ale Canephron na dobu 3 mesiace, s postupným menším dávkovaním a minimálne rok som mala pokoj. Odvtedy si vždy raz do roka kúpim jedno balenie Canephronu, vyberiem ho a život je hneď krajší…“ (ju., forum.zdravie.sk)

ℹ️ Canephron v eshope lekárne (CZ)…

Canephron - skúsenosti, zdroj: eshop českej lekárne

ℹ️ Canephron a Heureka

Canephron - skúsenosti, Heureka

+ niekoľko postrehov z českej Heureky:

Canephron - skúsenosti s liekom, Heureka CZ

ℹ️ Canephron VIDEO (reklama)

Canephron - k léčbě zánětů močových cest

Najčastejšie otázky

Canephron je liek na močové cesty s prírodným zložením a voľne dostupný bez receptu. Aj kvôli tomu sa naň na internete (rôzne diskusie a fóra) pýta množstvo ľudí, ktorí riešia častejšie zápaly močového mechúra a močových ciest. Niekoľko najčastejších otázok si môžete teraz prečítať aj s odpoveďami:

❓ Ako dlho treba Canephron užívať?

Na to, aby vám tento liek priniesol požadované účinky, je potrebné dlhodobé užívanie a to minimálne 3 mesiace (výrobca odporúča aj 6 mimochodom). O dĺžke liečby by však mal samozrejme rozhodnúť váš lekár. Dlhodobé užívanie prípravku uľahčuje úplná absencia vedľajších účinkov.

❓ Kedy očakávať prvé pozitíva užívania Canephronu?

To závisí aj od zdravotného stavu konkrétneho užívateľa. Každopádne okamžitý efekt napríklad do týždňa naozaj netreba očakávať. Prvé náznaky zlepšenia sa však určite prejavia už v priebehu prvého mesiaca. Treba však vydržať aj niečo navyše aby sa výsledný efekt dostavil v maximálne možnej miere.

❓ Môže sa popri Canephrone užívať aj alkohol?

Alkohol ešte viac zhoršuje príznaky spojené so zápalom močových ciest, takže jeho najmä nadmerná konzumácia ľuďom v tomto prípade určite neprospieva. Čo sa týka nejakej interakcie s tabletkami, tak výrobca žiadne nespomína.

❓ Môže sa Canephron užívať s inými liekmi, napríklad antibiotikami?

Podľa príbalového letáku nie sú známe žiadne interakcie s inými liekmi či doplnkami. Každopádne je namieste, aby ste sa na možnú kombináciu liečiv informovali u svojho lekára (najlepšie ešte predtým, ako si Canephron zaobstaráte).

❓ Čo robiť, keď tabletky nezaberú podľa očakávania?

Závisí podľa toho čo všetko vaše očakávania vlastne zahŕňali. Určite však netreba jednať zbrklo a lieku dať dostatok času na to aby zabral. Ak to stále nie je ono máte v podstate dve možnosti - kontaktujete lekára a necháte sa dôkladnejšie vyšetriť, alebo siahnete po inej značke tabletiek. Tých na močové cesty je naozaj celkom dosť – či už to sú ďalšie humánne lieky bez receptu, alebo je v ponuke aj množstvo kvalitných výživových doplnkov overených značiek (niekoľko som spomenul aj v tejto recenzii).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin (pozri recenziu), ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

💊 Pozri aj Urixin (výživový doplnok)

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Canephron a moje zhodnotenie na záver

Canephron je podľa mnohých ozajstný „poklad“ pre močové cesty. Možno preháňajú, a možno ani nie tak veľmi – tento liek má totiž naozaj kvalitné prírodné zloženie pozostávajúce z rastlín, ktoré majú reálne pozitívny vplyv na celý močový trakt. Rátajte však s tým, že sa pri liečbe musíte obrniť aj istou dávkou trpezlivosti – na to, aby sa pozitívne účinky prejavili v maximálnej miere je totiž nutné dlhodobé a pravidelné užívanie.

Pokiaľ máte o Canephron vážny záujem a chcete si ho zaobstarať, spravte tak ideálne online v eshope solídnej lekárne, kde tieto tabletky nájdete v vždy skladom – napríklad aj eshope Pilulka.sk. Takto dokážete ušetriť nielen peniaze, ale aj svoj čas a diskrétnosť takéhoto predaja tiež nie je na zahodenie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin, ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Upozornenia

Dodržujte odporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si vždy prečítajte písomnú informáciu pre používateľa (PIL) pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárne, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume expirácie!

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Akékoľvek použitie alebo podanie liekov uvedených na tomto webe sa môže uskutočniť iba po predchádzajúcej konzultácii s lekárom alebo lekárnikom a po zoznámení sa s informáciami v príbalovom letáku.

Výhody

 • prírodné zloženie
 • dostupný bez receptu
 • na akútne príznaky, ale aj preventívne
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Tradičný rastlinný liek na mierne zápaly močových ciest. Vhodný aj ako prevencia voči usadzovaniu obličkových kameňov, či podporná liečba pri infekciách močových ciest u dospelých a detí od 12 rokov.

4.1

Canephron

✅ Cena: 9,71 €
✅ Balenie: 60 tabliet
✅ Dávkovanie: 2 tablety 3 x denne

Chcem Canephron Pilulka.sk
Vývoj ceny Canephron

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
Urinal Akut FORTE
Urinal Akut FORTE
➡️ výživový doplnok s výťažkom z kanadských brusníc a zlatobyle
✅ podporuje zdravie močových ciest
✅ pomáha vyplavovať baktérie z močového mechúra
✅ obsahuje brusnice, zlatobyľ + vitamín D
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,39 €
Chcem vedieť viac
10 ml
Rowatinex kvapky
Rowatinex kvapky - recenzia
➡️ liek na močové cesty
✅ prírodné zloženie
✅ dostupný bez predpisu
✅ zvyšuje sekréciu moču, má spazmolytické účinky
✅ bez vedľajších účinkov
✅ forma kvapiek
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac
50 kapsúl
Rowatinex kapsule
ROWATINEX cps 50
➡️ rastlinný liek na močové cesty
✅ prírodné zloženie
✅ dostupný v lekárni bez receptu
✅ zvyšuje sekréciu moču, má spazmolytické účinky
✅ bez nežiadúcich vedľajších účinkov
✅ forma kapsúl
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

9,36 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.