Rowatinex kapsule – známy liek na močové cesty v prijateľnejšej forme (podrobná recenzia)

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
ROWATINEX cps 50
 • Balenie: 50 kapsúl
 • Dávkovanie: obvykle 1-2 kapsuly 3x denne
 • Dostupnosť: Skladom
9,36 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Rowatinex kapsule je humánny liek, ktorý zvyšuje sekréciu moču, uvoľňuje kŕče močových ciest a tým podporuje vylučovanie kameňov. Podobne ako Rowatinex vo forme kvapiek sa používa na liečbu ochorení močových ciest a zápalov obličiek a močových ciest. Obe formy dostanete pohodlne kúpiť v lekárni – kamennej pobočke aj v eshope na internete.

Prípravok má prírodné zloženie, ktoré však naproti iným fytofarmakám obsahuje špecifické chemické zlúčeniny – konkrétne ide o aromatické uhľovodíky pinén, cineol, kamfén, fenchón, borneol a anetol. Tie spôsobujú okrem iného to, že je silne aromatický a vo forme čistých kvapiek bol pre viacerých prosto neužívateľný. Kapsuly sú preto jednoduchým riešením, ako tieto liečivé látky dostať do tela bez akýchkoľvek komplikácií. Všetky potrebné informácie inak nájdete práve v tejto recenzii. Čítajte ďalej.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin (pozri aj recenziu), ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
9,36 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
8,14 € Do obchodu Heureka.sk

Rowatinex kapsule – charakteristika, balenie a určenie

Rowatinex kapsule je registrovaný humánny liek vo forme perorálnych mäkkých želatínových kapsúl. Je samozrejme riadne schválený ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) a tiež si ho v prípade záujmu môžete vyhľadať v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Rowatinex (kapsuly aj kvapky) je produkt z dielne írskej spoločnosti Rowa Pharmaceuticals Ltd., so sídlom Newtown, Bantry, Co.Cork. Pôvodne nemecká firma je u nás síce trochu menej známa, no v Európe majú jej produkty celkom silnú pozíciu. Najznámejšie produkty Rowatinex a Rowachol (na pečeň a žlčníkové kamene) však bodujú aj u nás (SR + ČR) a používa ich čoraz viac pacientov.

➡️ Balenie

Liek – konkrétne Rowatinex kapsule – je balený štandardne v papierovej krabičke (bielo-zeleno-čiernej farby s logom značky), v ktorej sa nachádza 5 blistrov, každý s 10 malými mäkkými želatínovými gastrorezistentnými kapsulami (v ich vnútri sa nachádza bledožltá až zelenožltá tekutina inak silného aromatického zápachu). Tie pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

V príbalovom letáku lieku potom nájdete všetky základné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

➡️ Určenie

Rowatinex je určený na pomoc so zápalmi močových ciest, obličkovými či močovými kameňmi a tiež zmierňuje a uvoľňuje kŕče v oblasti, čo využije každý, kto častejšie trpí týmito problémami (dospelí aj deti od 6 rokov).

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

Liek Rowatinex (kvapky aj kapsuly) patrí medzi fytopreparáty – to značí, že ide o lieky rastlinného pôvodu. Liečivý účinok v ňom nesú špecifické chemické zlúčeniny, konkrétne uhľovodíky terpénového charakteru: alfa-pinén, beta-pinén, cineol, kamfén, fenchón, borneol, anetol.

Viac o jednotlivých zložkách prípravku:

➡️ Alfa-pinén

Táto organická zlúčenina (jeden z optických izomérov pinénu) sa typicky nachádza v ihličnatých stromoch a podieľa sa napríklad na výraznej vôni ihličia. Alfa-pinén však možno nájsť aj v rastlinách ako je rozmarín či eukalyptus. Je známa tým, že má protizápalové a antibakteriálne účinky.

➡️ Beta-pinén

Beta-pinén je ďalší optický izomér pinénu – táto organická zlúčenina sa takisto prirodzene nachádza hlavne v ihličnanoch, ale nájdeme ju aj v bazalke, rozmaríne, či petržlene. Má jasné protizápalové účinky.

➡️ Kamfén

Kamfén je prírodná látka terpenoidného charakteru prirodzene sa vyskytujúca v siliciach niektorých rastlín – napríklad tymián, bergamot, borievka, ale aj zázvor či valeriána. Sú známe jeho antibakteriálne účinky, má tiež pozitívny vplyv na pečeň, žlčník a žlčové cesty.

➡️ Cineol

Jedná sa o organickú látku, ktorá sa prirodzene nachádza v eukalyptovom oleji (niekde je známy aj ako eukalyptol). Obsahuje ho však aj gáfrovník, vavrín (bobkový list), bazalka, rozmarín, šalvia. Pôsobí protizápalovo. Keďže má príjemnú chuť a vôňu, zvykne sa často používať v rôznych produktoch ako je napríklad sirup proti kašľu, žuvačky, rôzna kozmetika.

➡️ Fenchón

V Rowatinexe sa nachádza ďalšia organická zlúčenina s názvom fenchón. Ten je známy tým, že má silné antibakteriálne a antimykotické účinky. Aj z toho dôvodu sa zvykne využívať v kozmetickom priemysle.

➡️ Borneol

Borneol je známa organická zlúčenina, ktorá sa často sa využíva ako aj parfémová prísada. Je tiež známy tým, že má analgetické a protizápalové účinky a funguje aj ako prírodný repelent.

➡️ Anetol

Anetol je aromatický alkohol s charakteristickou chuťou a vôňou (ako fenikel, aníz a sladké drievko). Anetol je tiež výrazne sladší ako klasický cukor a vo vyššej koncentrácii má výborné spazmolytické účinky, teda uvoľňuje kŕče.

 

Presné zloženie lieku Rowatinex v kapsuliach

1 kapsula lieku obsahuje:

 • alfa-pinén: 24,8 g
 • beta-pinén: 6,2 g
 • kamfén: 15,0 g
 • cineol: 3,0 g
 • fenchón: 4,0 g
 • borneol: 10,0 g
 • anetol: 4,0 g

Pomocné látky: olivový olej, želatína, glycerol 85 %, sodná soľ etylparabénu (E215), sodná soľ propylparabénu (E217), žlť SY (E110), chinolínová žltá (E104)

 

Rowatinex kapsule – účinky lieku

Rowatinex je liek, ktorý v prvom rade zvyšuje vylučovanie moču z tela a uvoľňuje kŕče v oblasti močových ciest. Aj takouto cestou sa potom podporuje jednoduchšie vylučovanie kameňov. Rowatinex kvapky aj kapsuly tiež zlepšujú prekrvenie obličiek a tiež v určitej miere tlmia zápal močových ciest.

 

💕 Podpora pri zápaloch močových ciest – lepšie vylučovanie moču

Rowatinex v kapsuliach (a samozrejme aj v kvapkách) podporuje lepšie vylučovanie moču z tela, čím sa z močového ústrojenstva rýchlejšie dostávajú rôzne škodlivé látky a patogény, a tiež znižuje riziko tvorby močových kameňov.

Rowatinex takisto pomáha utlmovať nepriaznivé prejavy infekcie v oblasti močových ciest – zlepšuje totiž aj prekrvenie obličiek výsledkom čoho je aj menej koncentrovaný moč = menšie riziko zápalu.

 

💕 Uvoľňovanie kŕčov hladkého svalstva močových ciest

Rowatinex kapsule sa radia medzi spazmolytiká, takže tento liek dokáže zmierňovať kŕče a teda tlmiť typicky bodavú bolesť, ktorá vzniká náhlou a vôľou neovládanou kontrakciou svalu (často neklamný príznak zápalu močových ciest a obličiek).

 

💕 Pomoc s močovými a obličkovými kameňmi

Rowatinex prispieva aj k lepšiemu vylučovaniu nových močových a obličkových kameňov. Práve tie nezriedka stoja za vznikom zápalových ochorení v močovom ústrojenstve. Kapsule (ale najmä kvapky) majú tiež pozitívny vplyv na ich rozpúšťanie týchto kameňov.

 

💕 Prevencia problémov s močovými cestami a obličkami

Rowatinex sa zvykne užívať ako vhodná prevencia pred spomínanými problémami týkajúcimi sa močovej sústavy a obličiek. Kapsule s aktívnymi látkami prípravku pomáhajú prečisťovať močové cesty a to viac menej prirodzenou cestou. Tým, že ich dokáže dostatočne uvoľňovať, zabraňuje preventívne aj usádzaniu obličkového piesku.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky a riziká užívania

Pri užívaní lieku Rowatinex v kapsuliach (podobne ako je to aj pri ostatných liečivách), sa môžu v niektorých prípadoch vyskytnúť nežiadúce vedľajšie účinky. Konkrétne ide o ojedinelý výskyt slabých a prechodných žalúdočných ťažkostí. Je však nevyhnutné, aby ste dodržiavali výrobcom stanovené dávkovanie a pokyny, ktoré usmerňujú samotné užívanie prípravku. Vyššie dávky lieku samosebou zvyšujú riziko výskytu nežiadúcich vedľajších účinkov.

V prípade, že sa práve u vás objavia vyššie spomínané (alebo iné) vedľajšie účinky, informujte o tom svojho lekára a poraďte sa s ním o ďalšom postupe.

 

Kontraindikácie a interakcie

Pozor si treba dať aj na možné kontraindikácie alebo interakcie, ktoré užívanie Rowatinex kapsule obmedzujú. O čo konkrétne ide? Tak v prvom rade liek nesmú užívať osoby mladšie 6 rokov a to isté platí pre tehotné (prvé 3 mesiace tehotenstva) a dojčiace ženy. Užívanie lieku tiež znemožňuje výskyt alergickej reakcie na niektorú z jeho zložiek. Obozretnosť a konzultácia s lekárom sa vyžaduje aj v prípade, ak užívate lieky na zníženie krvnej zrážanlivosti, či lieky, ktoré sa metabolizujú a vylučujú cez pečeň. Rowatinex tiež nie je vhodný v prípade ťažkej kolitídy, anúrie alebo ťažkých infekcií močových ciest.

Skladovanie a ďalšie upozornenia

Čo sa týka skladovania a uchovávania prípravku, tak ten v tomto nemá žiadne špeciálne požiadavky. Skladuje sa klasicky v suchu a tme do 25 °C v neporušenom pôvodnom balení a mimo dosahu detí. Rowatinex kapsule nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebovaný liek nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte ho do lekárne.

💡 Pred užívaním si najprv dôkladne preštudujte príbalový leták.

 

Rowatinex kapsule a ich cena, zľavy a prípadné akcie

Liek Rowatinex (kapsuly aj kvapky) je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. To mimo iné znamená, že nepotrebujete podstúpiť ani vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom jednoducho siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu, kde je vždy skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Značka Rowatinex sa u nás predáva 2 rôznych formách – v mäkkých kapsuliach alebo kvapkách. Kapsúl je v jedinom dostupnom balení 50 kusov (pre porovnanie – kvapiek Rowatinexu je zase 10 ml).

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

💡 TIP na produkt - Rowatinex kapsule
ROWATINEX cps 50
 • liek s prírodným zložením vo forme mäkkých kapsúl
 • užíva sa v dávke 1-2 kapsuly 3x denne
 • zvyšuje sekréciu moču, uvoľňuje kŕče močových ciest, podporuje vylučovanie kameňov
 • prakticky bez vedľajších účinkov, minimálne obmedzenia v rámci kontraindikácií a interakcií
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Rowatinex kvapky

💡 TIP na produkt - Rowatinex kvapky
Rowatinex kvapky - recenzia
 • liek s prírodným zložením vo forme perorálnych kvapiek
 • podpora lepšieho vylučovania moču a uvoľňovanie kŕčov v oblasti močových ciest
 • umožňuje rozpad, rozpúšťanie a vyplavovanie obličkových a močových kameňov
 • účinný aj pri akútnych a chronických zápaloch močových ciest
 • užívanie je bez väčšieho rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tabletky neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Rowatinex kapsule, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Rowatinex kapsule je riadne registrovaným a certifikovaným liekom a keďže naň nie je potrebný predpis nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva vždy skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin (pozri aj recenziu), ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

 

Rowatinex kapsule – správne užívanie a dávkovanie lieku

Liek sa smie užívať iba tak, ako to odporúča lekár, prípadne lekárnik (ak ste si zaobstarali Rowatinex v internetovej lekárni bez konzultácie s lekárom, striktne sa držte dávkovania a pokynov výrobcu, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku – môžete si ho pozrieť aj tu).

Ako sa Rowatinex kapsule teda správne dávkujú a užívajú?

 • 💊 1-2 kapsuly 3x denne pred jedlom – mladiství od 14 rokov a dospelí
 • 💊 1 kapsula 1-2x denne pred jedlom – deti od 6 do 14 rokov
 • kapsule sa užívajú nerozhryzené spolu s dostatočným množstvom tekutiny
 • pre optimálnu účinnosť treba dodržiavať výdatnejší pitný režim, ktorý zabezpečí rýchlejšie a lepšie viditeľné účinky (platí pre obe formy prípravku)

 

Najväčšie výhody tohto lieku z môjho pohľadu

 • je to liek prírodného pôvodu a teda pre naše telo viac prirodzený
 • dobré referencie od užívateľov
 • liek na močové cesty (zápaly) aj obličky, ako prevencia kameňov, proti kŕčom
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný liek, dostupný v lekárni
 • forma kapsúl pre tých, ktorí majú problém s kvapkami (sú dosť aromatické)
 • liek sa môže užívať na akútne príznaky, ale aj preventívne
 • prakticky žiadne vedľajšie účinky (iba ojedinelé)
 • minimum kontraindikácií a interakcií s inými liekmi či doplnkami

 

Rowatinex kapsule – čo hovoria skúsenosti užívateľov? (diskusie, fórum, Heureka)

Rowatinex je overený rastlinný liek na problémy s močovými cestami a množstvo ľudí je s ním naozaj nadmieru spokojných. Platí to dvojnásobne na formu kapsúl, vďaka ktorým sa tento liečivý preparát stáva užívateľným aj pre tých, ktorých odrádza silná aróma kvapiek. K tomu sú kapsulky prípravku naozaj maličké a mäkké, takže ich užívanie je v podstate bezproblémové aj pre deti.

K Rowatinexu je naozaj problém nájsť na internete (diskusných fórach, recenziách v eshopoch…) nejaký negatívny komentár, dokonca aj s cenou vládne spokojnosť – vzhľadom k účinkom je naozaj výborná. Plusom je tiež absencia akýchkoľvek vedľajších účinkov pri jeho užívaní.

Niekoľko najzaujímavejších hodnotení a komentárov pripájam:

ℹ️ na Rowatinex kapsule nedám dopustiť…

…Rowatinex mi kedysi odporučila lekárnička, keď som si išla pre Urinal akut, že toto je lepšie. No a odvtedy naň nedám dopustiť, akonáhle cítim prvé príznaky, zobnem kapsulu a je po probléme. Niekedy to pár dní trvá a kapsúl musím vziať viac, ale nikdy to nebolo dlhšie ako cca 3 dni. Potom už by sa asi malo k lekárovi pre ATB. Rozhodne odporúčam…“ (rom.k, emimino.cz)

ℹ️ keď Rowatinex, tak jedine kapsule, kvapky sa nedajú „žrať“…

…mávala som zápal močových ciest v súvislosti s pohlavným stykom každý mesiac po dobu asi 1 roka. Doktor už nevedel čo so mnou, až jeden študent medicíny mi poradil – pred i po styku sa vycikať, aj keď nemáte pocit že sa vám chce. Každopádne veľa piť, a keď už prevencia nezaberie, doporučujem Rowatinex (kapsuly, kvapky sa nedajú zožrať ako nie sú dobré…). Dá sa kúpiť aj bez predpisu a každopádne je to lepšie ako stále jesť ATB, a napodiv to funguje…“ (Mirka, abecedazdravi.cz/diskuse)

ℹ️ Rowatinex kapsule a skúsenosti z lekárne…

Rowatinex kapsule - skúsenosti, lekáreň Pilulka

💡 Pozri viac skúseností užívateľov priamo v eshope Pilulka.sk.

ℹ️ Rowatinex kapsule a Heureka

Tu sa pozrieme na referencie a hodnotenia z českej verzie Heureky. Je ich tam totiž neporovnateľne viac ako na slovenskej. Hneď na začiatok celkové hodnotenie prípravku:

Rowatinex kapsule - celkové hodnotenie prípravku, Heureka

+ niekoľko konkrétnych skúseností a hodnotení:

Rowatinex kapsule - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Rowatinex kapsule aj kvapky sa podľa mnohých spokojných užívateľov radia medzi to najlepšie čo sa týka rastlinných liekov na močové cesty. Aj z toho dôvodu sa na ne dosť ľudí pýta a zaujímajú ich praktické otázky užívania tohto lieku. Toto sú najčastejšie otázky:

❓ Kedy čakať prvé účinky užívania lieku?

Účinnosť Rowatinexu závisí aj od konkrétneho zdravotného stavu užívateľa, ale podľa viacerých je možné očakávať pozitívne účinky užívania už v priebehu niekoľkých dní (približne 2-3 dni). Tiež treba brať do úvahy účel užívania lieku – akútne stavy sa riešia vyššími dávkami (maximum je 6 kapsúl denne), takže aj účinok sa prejaví skôr, inokedy sa pozitívny efekt prejaví neskôr (napríklad pri preventívnom užívaní).

❓ Dajú sa Rowatinex kapsule užívať aj dlhodobo?

V príbalovom letáku lieku to nie je nijako špecifikované, no keďže sa tam spomína aj preventívny účinok na močové a obličkové kamene, tak určitý čas sa dá podľa všetkého užívať aj dlhšie. V tomto vám určite najlepšie poradí váš lekár alebo lekárnik.

❓ Môže sa Rowatinex (kapsuly aj kvapky) teoreticky užívať aj na alkohol?

Výslovne to nie je zakázané (výrobca v príbalovej informácii toto nespomína), ale určite by som takúto kombináciu neodporúčal. Alkohol totiž ešte viac zhoršuje príznaky vyvolané zápalmi močového traktu.

❓ Môžu sa kapsule Rowatinex užívať súčasne s antibiotikami či inými liekmi?

Okrem liekov na pečeň a na zrážanlivosť krvi nie sú známe žiadne interakcie s inými liekmi či doplnkami. Ak však už nejaké lieky užívate, bolo by potrebné informovať vášho lekára o tom, že chcete užívať aj Rowatinex.

❓ Čo robiť, ak tabletky nezaberú podľa očakávania?

Liek sám o sebe určite nemusí vyhovovať každému aj z toho dôvodu, že účinnosť bude u každého vždy aspoň mierne iná. Dá sa to riešiť nasledovne: ak je problém vážnejšieho charakteru, treba to riešiť absolvovaním ďalších vyšetrení u lekára a potom podstúpiť navrhnutú liečbu, ak sú ťažkosti relatívne mierne, tak môžete skúsiť siahnuť po iných liekoch na močové cesty bez predpisu, prípadne aj po nejakom kvalitnom výživovom doplnku overenej značky (ako podpora pri liečbe, či prevencia).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin (pozri recenziu), ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

💊 Pozri aj Urixin (výživový doplnok)

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Rowatinex kapsule a moje zhodnotenie na záver

Rowatinex je liek, ktorý prakticky vždy neomylne zaberá. No a to je podľa mňa pri nepríjemných zdravotných problémoch s močovým traktom asi to najdôležitejšie. Určite by som mnou v tomto súhlasili i mnohé ženy, ktoré ho užívali aj v akútnych prípadoch. Samozrejme jeho pôsobenie nebude zase také ultimatívne ako sa to dá očakávať pri niektorých antibiotikách na predpis, ale vďaka tomu, že je zložený z prírodných látok, pôsobí na náš organizmus šetrnejšie. A bez nejakých vedľajších účinkov (výrobca spomína iba ojedinelé tráviace ťažkosti).

Pokiaľ máte o Rowatinex kapsule záujem a chcete si ich jednoducho zaobstarať, spravte tak ideálne online v eshope solídnej lekárne – napríklad aj Pilulka.sk. Je to cenovo výhodnejšie, pohodlnejšie, usporíte aj svoj čas a diskrétnosť takéhoto predaja má tiež niečo do seba.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Upozornenia

Dodržujte odporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si vždy prečítajte písomnú informáciu pre používateľa (PIL) pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárne, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume expirácie!

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Akékoľvek použitie alebo podanie liekov uvedených na tomto webe sa môže uskutočniť iba po predchádzajúcej konzultácii s lekárom alebo lekárnikom a po zoznámení sa s informáciami v príbalovom letáku.

Výhody

 • prírodné zloženie
 • dostupný v lekárni bez receptu
 • zvyšuje sekréciu moču, má spazmolytické účinky
 • bez nežiadúcich vedľajších účinkov
 • forma kapsúl
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Konkrétne tento Rowatinex je voľnopredajný prírodný liek vo forme kapsúl (existuje aj vo forme kvapiek) na močové cesty a obličky. Zvyšuje vylučovanie moču, uvoľňuje kŕče močových ciest a tým podporuje vylučovanie kameňov.

4.2

ROWATINEX cps 50

✅ Cena: 9,36 €
✅ Balenie: 50 kapsúl
✅ Dávkovanie: obvykle 1-2 kapsuly 3 x denne

Chcem Rowatinex kapsule Pilulka.sk
Vývoj ceny Rowatinex kapsule

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Canephron
Canephron
➡️ rastlinný liek na močové cesty
✅ prírodné zloženie
✅ dostupný bez receptu
✅ na akútne príznaky, ale aj preventívne
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

9,71 €
Chcem vedieť viac
10 ml
Rowatinex kvapky
Rowatinex kvapky - recenzia
➡️ liek na močové cesty
✅ prírodné zloženie
✅ dostupný bez predpisu
✅ zvyšuje sekréciu moču, má spazmolytické účinky
✅ bez vedľajších účinkov
✅ forma kvapiek
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.