Blokurima URO+ je vylepšená verzia populárneho prášku na močové cesty, ako sa to prejavuje? (recenzia)

Vladimír Rejholec Recenzia 15. septembra 2021 0
Blokurima URO+ 2g D-manózy vrecká 1×30 ks
 • Balenie: 30 vrecúšok
 • Dávkovanie: podľa zvolenej dávkovacej schémy
 • Dostupnosť: Skladom
16,71 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Blokurima URO+ je mladší variant známej Blokurimy. Podľa výrobcu vylepšený, čo znamená, že okrem hlavnej účinnej látky d-manózy a podporného inulínu, obsahuje aj špeciálny lyzát uropatogénnej baktérie E. coli a extrakt z artičoky. Už len na základe jeho zloženia tak možno povedať, že je teda skôr vhodnejší ako prevencia (narozdiel od klasickej Blokurimy) – čo poteší najmä tých, ktorí sa boria s problémami (zápaly a infekcie) močových ciest častejšie ako im je milé.

Ak chcete vedieť o Blokurima URO+ viac, začítajte sa do tejto podrobnej recenzie a dozviete sa v nej mimo iné aj to, ako jednotlivé zložky prípravku reálne vplývajú na zdravie močových ciest. Takisto presný postup užívania, pretože forma prípravku a zložky prípravku si v tomto vyžadujú špecifický prístup. A samozrejme aj ďalšie podstatné informácie vrátane ceny, dostupného balenia a kde sa dá pohodlne kúpiť.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr tabletky na močové cesty, potom vám osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie od užívateľov: ✅ UrixinKapucínka väčšia, ✅ Urinal Akut FORTE a Uroval manosa AKUT

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
16,71 € Do obchodu Pilulka.sk
PreZdravie.sk ⭐️ nad 50 € doprava zdarma
⭐️ nekonečné množstvo kvalitných produktov
⭐️ rýchle doručenie a lacná doprava (od 1,9 €)
16,00 € Do obchodu PreZdravie.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
20,57 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
15,93 € Do obchodu Heureka.sk

Základná charakteristika Blokurima URO+, balenie a určenie

Blokurima URO+ 2 g D-manózy je výživový doplnok vo forme prášku, ktorý sa dá kúpiť voľne, takže žiaden predpis od lekára nebudete potrebovať (ani vyšetrenie). Ja osobne odporúčam kúpu tohto prípravku prostredníctvom internetovej lekárne, (napríklad Pilulka.sk). Je to hlavne jednoduché, rýchle a aj maximálne diskrétne.

Prípravok je samozrejme schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Môžete si ho tiež vyhľadať v číselníku ADC, čo je vlastne centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku.

➡️ Výrobca

Za značkou Blokurima, určenej k starostlivosti o močové cesty stojí česká spoločnosť Onapharm s.r.o. (tieto prípravky pre ňu vyrába Biomedica s.r.o. Praha a na Slovensku ho distribuuje firma Aloris Vital). V portfóliu tejto firmy nájdete viac známych produktov, z výživových doplnkov je to napríklad aj Chytré miminko, FytoFEM či Superfolin, ale i rôzne zdravotnícke pomôcky a lieky.

➡️ Kompletná produktová rada Blokurima

➡️ Balenie

Blokurima URO+ vo forme prášku je balená v praktických vrecúškach (30 kusov v balení). V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky základné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Momentálne základné balenie s 30 vrecúškami ocenia najmä tí užívatelia, ktorí trpia infekciami močového traktu častejšie, prípadne nie sú doma s týmto problémom sami. Výhodou takéhoto balenia je aj to, že prípravok máte po ruke práve vtedy, keď ho budete najviac potrebovať.

➡️ Určenie

Blokurima URO+ je určená pre všetkých – ženy (aj tehotné), mužov a deti od 3 rokov – tých, ktorí potrebujú ako rýchly zásah pri nastupujúcich ťažkostiach s močovými cestami, tak aj účinnú prevenciu v období, kedy sa riziko infekcií zvyšuje (chladnejšie počasie, častejšie návštevy kúpalísk či wellness). Väčšie riziko vzniku zápalov močových ciest tiež podstupujú napríklad aj diabetici, muži so zväčšenou prostatou, či mladšie ženy, ktoré mávajú sexuálny kontakt častejšie a tiež nesmieme zabudnúť na tehotné mamičky, ktorým sa tieto problémy takisto žiaľ nevyhýbajú.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Blokurima URO+ – to sú hlavne 2 gramy D-manózy v jedinom vrecúšku a v kombinácii s inulínom (nosič a prebiotikum). Toto je rovnaké ako v základnom prototype prípravku. To plus v názve nášho doplnku totiž znamená, že sa v ňom nachádza aj extrakt z artičoky a hlavne bakteriálny lyzát uropatogénnej E.coli. Mimochodom, toto zloženie je inak výsledkom viacerých štúdií zameraných na dlhodobú starostlivosť o močové cesty. Vysvetlím neskôr…

Viac o aktívnych zložkách prípravku:

➡️ D-manóza

D-manóza

D-manóza

D-manóza je jednoduchý cukor, teda monosacharid, ktorý má pomerne netypickú konfiguráciu. Takže vďaka nej sa v našom tele vôbec nerozkladá a je teda z neho vylúčený v nezmenenej forme obličkami do moču.

D-manóza so sebou počas tejto „cesty“ urinálnym traktom zbiera škodlivé baktérie, vrátane takzvaných UPEC baktérií (známa E.coli), ktoré sú najčastejším pôvodcom infekcií močových ciest, a vylučuje sa spolu s nimi močom von z tela. Čítajte viac o d-manóze na našom webe.

Princíp účinku

Infekcia močových ciest je vo veľkej miere vlastne dôsledok schopnosti „šikovných baktérií“ priľnúť k epitelu močových ciest. Túto schopnosť adherencie (lebo takto sa táto priľnavosť odborne nazýva) baktériám zabezpečujú takzvané fimbrie. D-manóza dokáže práve tieto fimbrie, ktoré sú inak vlastne iba proteínové výbežky tela baktérie, na seba naviazať a tak fyzicky odlepiť baktériu zo stien močových ciest a mechúra. Ak chcete vedieť o tom ako to funguje ešte presnejšie a odbornejšie, prečítajte si tento poučný článok (v češtine).

➡️ Inulín

Blokurima URO+ obsahuje podobne ako klasická Blokurima aj inulín. Čo je vlastne rastlinný polysacharid, ktorý sa bežne používa ako prídavná látka v potravinách a nápojoch (vrátane mnohých výživových doplnkov). Inulín sa inak prirodzene vyskytuje ako hlavná zásobná látka najmä v koreňoch a hľuzách niektorých rastlín ako je čakanka, topinambur, artičoka, špargľa, pór, ale i cesnak či cibuľa.

Inulín sa v našom tráviacom trakte správa ako rozpustná vláknina a pre priateľské baktérie v črevnom trakte býva dobrým zdrojom energie (prebiotikum). Organizmus sa tak vďaka nej preventívne chráni proti niektorým infekciám. Mimo to inulín tiež prispieva napríklad aj k zníženiu hladiny cholesterolu. V prípravkoch značky Blokurima plní aj úlohu stabilizátora d-manózy, čím udržiava prípravok v stabilnej práškovej forme (čistá manóza totiž rýchlo hrudkovatie).

➡️ Baktériový lyzát UPEC

Chcete vedieť čo je to lyzát? Je to vlastne zmes, ktorá obsahuje časti mŕtvych baktérií*. Po kontakte s obrannými mechanizmami nášho tela ho to udržuje v pohotovosti a ono následne lepšie zvláda reálnu infekciu (a dokáže ju zničiť ešte predtým ako vypukne do nechcených rozmerov). Inak, práve lyzáty sú v modernej medicíne čoraz viac používané k podpore normálnej funkcie nášho imunitného systému.

V Blokurime URO+ sa nachádza konkrétne lyzát uropatogénnej baktérie Eschcerichia coli, ktorá je najčastejším pôvodcom zápalov a infekcií močových ciest.

*Baktériové lyzáty obsahujú všetky imunogénne komponenty baktériových buniek a pripravujú sa zväčša z baktérií, ktoré najčastejšie spôsobujú zdravotné problémy. Takýto lyzát podávaný perorálne pôsobí cez črevný imunitný systém (zdroj informácií).

Extrakt z artičoky

Artičoka záhradná (Cynara scolymus) je stará kultúrna plodina, ktorá pochádza z oblasti Stredomoria. Už oddávna sa využíva aj pre svoje pozitívne vlastnosti, vďaka ktorým „operuje“ vo viacerých oblastiach ľudského zdravia. Z nášho pohľadu (teda prípravku Blokurima URO+) je dôležitý najmä jej priaznivý vplyv na močové cesty, vrátane obličiek. Podporuje však aj normálne trávenie a funkciu pečene, detoxikuje organizmus, prispieva k lepšej kontrole telesnej hmotnosti a k normálnej činnosti srdca. Má antioxidačné schopnosti, takže tiež chráni telové bunky a tkanivá pred oxidačným stresom alias starnutím.

➡️ Zloženie prípravku v 1 vrecúšku

 • D-manóza: 2 000 mg
 • Inulín (prebiotikum): 2 000 mg
 • Artičoka záhradná, extrakt: 60 mg
 • Lyzát uropatogénnej baktérie E.coli (UPEC): 5 mg

 

Blokurima URO+ a jej účinky

Blokurima URO+ je výživový doplnok na močové cesty. D-manóza ako základ jeho zloženia dokáže účinne prepláchnuť celý močový trakt, vďaka čomu nedovolí patogénnym baktériám, ktoré stoja za zápalmi aby ho napadli a spustili infekciu. Ostatné látky prítomné v jeho zložení majú podporný preventívny účinok. Poďme si jednotlivé oblasti pôsobenia prípravku teraz predstaviť bližšie:

💕 Infekcia močových ciest

Infekcia močových ciest sa prejavuje najčastejšie bolesťami či pocitom väčšieho tlaku v podbrušku, ale aj pálením až rezaním pri močení, častým močením nezriedka aj v noci, niekedy aj bolestivým močením a v tých najhorších prípadoch sa v moči objaví krv a samotný aj nepríjemne zapácha (v takom prípade treba urgentne kontaktovať lekára, aby sa predišlo ešte k vážnejšiemu ochoreniu, ktorým je zápal obličiek).

Blokurima URO+ je v počiatočných fázach veľmi dobre nápomocná aj pri týchto akútnych problémoch s močovými cestami. Podporuje vďaka d-manóze rýchlejšie vyplavovanie škodlivých patogénov – hlavne jeho najčastejšieho strojcu – baktérie E.coli. Nástup účinkov prípravku je potom pomerne skorý a do niekoľkých dní býva močový trakt úspešne prečistený. Nevyhnutný je však aj naozaj dostatočný príjem tekutín, aby sa baktérie vôbec mali ako dostať z tela von močom.

 

💕 Prevencia bakteriálnej infekcie močových ciest

Blokurima URO+ je veľmi dobrý preventívny prostriedok ako zápalom účinne prechádzať. Vďaka vylepšenému zloženiu dokáže lepšie pripraviť organizmus na prípadnú infekciu a potlačiť ju v tom prípade už v jej zárodkoch. Takže ako súčasť preventívnych opatrení je Blokurima URO+ naozaj vítaný pomocník. Čo všetko treba robiť, aby ste sa nemuseli spoliehať len na tento prípravok? Je toho viac.

Základným kameňom všetkých je príjem dostatočného množstva tekutín a to najlepšie vo forme čistej vody, nesladeného čaju, či slabo mineralizovanej minerálky. Pri samotnom močení treba dbať aj na dôkladné vyprázdnenie močového mechúra. Ak chcete vydržať bez infekcie čo najdlhšiu dobu, treba sa tiež vyhýbať alkoholu, káve a dráždivým jedlám, primerane počasiu sa obliekať, pravidelne športovať a tiež nezanedbávať osobnú hygienu (pozor, „zlotu“ robí aj nadmerná).

💡 Zaujímavé alternatívy

Blokurima URO+ je podobne ako základný variant Blokurimy naozaj kvalitný produkt a podľa mňa ho aj v niektorých ohľadoch predčí. No v prípade, že hľadáte na prevenciu problémov s močovými cestami o kúštik komplexnejší a vyváženejší produkt, tak osobne odporúčam skôr Urixin.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Nežiadúce účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Blokurima URO+ má zloženie, ktoré aj napriek vysokej koncentrácii d-manózy a ostatných aktívnych látok nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Práve d-manóza totiž v tele nemetabolizuje a komplet sa vylúči prostredníctvom obličiek do močových ciest.

I napriek tomu odporúčam, aby boli obozretnejší hlavne diabetici a tehotné ženy (i keď je pravda, že v ich prípade je nutná zvýšená pozornosť pri každom doplnku či lieku, ktorý by chceli užívať…). Menším rizikom môže byť aj prípadná alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku. Ak máte akékoľvek pochybnosti týkajúce sa užívania tohto doplnku, bez zbytočného váhania sa obráťte na svojho lekára či lekárnika.

 

Kontraindikácie a interakcie

Blokurima URO+ nie je vhodná pre deti do 3 rokov. Na rozdiel od mnohých iných doplnkov sa môže užívať v tehotenstve či pri dojčení. Upozornenie: Blokurima URO+ nie je v žiadnom prípade liek, ale výživový doplnok, ktorý takisto nie je ani náhradou pestrej a rozmanitej stravy. Neprekračujte výrobcom odporúčanú dennú dávku.

Uchovávanie a skladovanie prípravku

Produkt skladujte v pôvodnom neporušenom pôvodnom obale na suchom a tmavom mieste pri teplote 15-25 °C, mimo dosahu malých detí. Prípravok spotrebujte do dátumu exspirácie vytlačenom na obale prípravku, dovtedy nespotrebované vráťte do lekárne (nelikvidujte ich kanalizáciou ani odpadom).

 

Cena Blokurima URO+, prípadná zľava či akcia

Doplnok výživa Blokurima URO+ je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete k jeho kúpe žiaden predpis či recept. A už vôbec nepotrebujete podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva najmä prostredníctvom vybraných lekární a eshopov so zdravou výživou a doplnkami. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po nej siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu, kde je s veľkou pravdepodobnosťou vždy skladom.

💡 TIP na produkt - Blokurima URO+
Blokurima URO+ 2g D-manózy vrecká 1×30 ks
 • prírodný výživový doplnok na podporu zdravia močových ciest
 • pomoc pri akútnych problémoch
 • účinná prevencia zápalov vďaka širšiemu zloženiu
 • obsahuje overenú d-manózu vo vysokej koncentrácii + lyzát uropatogénnych baktérií + výťažok z artičoky
 • prípravok je dostupný bez vyšetrenia u lekára a receptu
 • určený pre ženy i mužov + deti od 3 rokov
16,71 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Blokurima URO+ je momentálne dostupná v jedinom balení. 💊 Základné teda obsahuje celkom 30 vrecúšok s práškom, pričom jediné vrecúško obsahuje 2 g d-manózy a 2 g inulínu (podobne ako základný variant) + navyše sa v ňom nachádza bakteriálny lyzát (5 mg) a výťažok z artičoky (60 mg).

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie s 30 vrecúškami za 16,71 € – 1 vrecúško: 0,58 €

 

➡️ Značka Blokurima je na našom trhu zastúpená viacerými produktami. Okrem tejto Blokurimy URO+ je to aj klasická verzia Blokurima 2 g D-manózy.

💊 Blokurima (30 vrecúšok)

💡 TIP na produkt - Blokurima
Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks
 • prírodný výživový doplnok na podporu zdravia močových ciest
 • použiť sa môže pri akútnych problémoch aj ako prevencia infekcií a zápalov
 • obsahuje overenú d-manózu vo vysokej koncentrácii
 • prípravok je dostupný bez vyšetrenia u lekára a receptu
 • určený pre ženy (aj tehotné) a mužov + deti od 3 rokov
14,90 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na prípravok neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Blokurima URO+, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Blokurima URO+ je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva väčšinou skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Blokurima URO+, Blokurima, Uroval manosa AKUT, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie

Blokurima URO+ sa takisto užíva podľa aktuálneho stavu a potrieb organizmu. Výrobca určil optimálne dávkovacie schémy pre 3 rôzne účely – na akútne ťažkosti dávkovacia schéma AKUT, na preventívne užívanie schéma LONG a na ochranu v niektorých špecifických prípadoch je to schéma SEX. Inak, maximálna doba užívania nie je ničím obmedzená (ani prípadné priebežné dočasné zvýšenie dávky podľa potreby).

💊 Dávkovacia schéma AKUT (intenzívny režim)

 • 1. deň sa užívajú 4 vrecúška, z toho 3 dávky rovnomerne počas dňa a 1 dávku pred spaním
 • 2. deň sa užívajú 3 vrecúška, z toho 2 dávky rovnomerne počas dňa a 1 dávku pred spaním
 • 3.-5. deň sa užíva vždy 1 vrecúško pred spaním

💊 Dávkovacia schéma LONG (dlhodobý režim, prevencia)

 • užíva sa vždy jedno vrecúško pred spaním, pričom dlhodobým užívaním sa myslí obvykle minimálne 6 mesiacov

💊 Dávkovacia schéma SEX

 • užíva sa 1 vrecúško približne 1 hodinu pred pohlavným stykom a ďalšie vrecúško do hodiny po ňom (celkom 2 dávky)

Blokurima URO plus - dávkovacie schémy

Postup pri užívaní dávky

Obsah vrecúška sa rozpustí v pohári (cca 2-2,5 dcl) tekutiny (vody, minerálky alebo čaju) a vypije. Pozor! Nikdy nepoužívajte na zapitie ovocný alebo brusnicový džús, kvôli prípadnému nevhodnému okysleniu moču.

 

Najväčšie výhody Blokurima URO+ z môjho pohľadu

 • pozitívny vplyv na močové cesty
 • stavia na základoch populárneho predchodcu
 • na akútne ťažkosti: rýchly nástup účinkov
 • prevencia problémov s močovými cestami: môže sa užívať dlhodobo bez rizika vedľajších účinkov
 • prípravok prakticky nemá žiadne kontraindikácie a nie sú známe žiadne interakcie s liekmi či inými doplnkami
 • vysoká koncentrácia účinných látok: d-manóza až 2 g v jednej dávke
 • okrem toho sa v ňom nachádza aj lyzát z uropatogénnych baktérií na naštartovanie obranyschopnosti a extrakt z artičoky na podporu močových ciest
 • jednoduchá forma užívania: prášok rozpustný vo vode
 • je dostupný bez receptu, bez vyšetrenia u lekára
 • výborná dostupnosť – v online či kamenných lekárňach
 • je vhodný pre ženy aj mužov + deti (3+)
 • vhodný aj pre tehotné ženy, diabetikov i celiatikov
 • tuzemský výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku Blokurima URO+ (diskusia, fórum, Heureka)

Ja osobne považujem tento variant Blokurimy za lepší. Jednak má komplexnejšie zloženie ako pôvodná verzia, čiže pôsobenie z dlhodobého hľadiska je lepšie a na druhú stranu – pri akútnych problémoch ju môžete bez váhania nasadiť tiež – v podstate s rovnakými účinkami ako pôvodný variant. Cena je síce o trochu vyššia, ale ten rozdiel nie je až taký veľký, aby to odradilo od kúpy.

S podobnými názormi som sa stretol aj na internete. Mnoho ľudí začínalo s klasickou Blokurimou, kým sa rozhodli prejsť na tento nadstavbový prípravok (najčastejšie na odporúčanie lekára či lekárnika) a napokon pri ňom zostalo. Partnerka tak spraví asi tiež, využije tých pár vrecúšok Blokurimy čo jej zostalo a potom vyskúša tento nový variant – informácie o tom ako to dopadlo, potom doplním.

A hoci je Blokurima URO+ viacmenej ešte novinka, niekoľko komentárov a hodnotení som pre vás i tak našiel. Tu sú:

ℹ️ Blokurima URO+ sa oplatí vyskúšať…

…predtým som používala klasickú Blokurimu … neviem posúdiť či má lepší účinok, ale za to euro to stojí vyskúšať… Celkovo liek, ktorý funguje v 90% prípadov na zápal močových ciest (výnimkou sú iné druhy baktérií), pre mňa pri prvých príznakoch úľava do 2 hodín, používam aj preventívne. Ďakujem za život bez antibiotík…“ (Andrea Š.)

ℹ️ …pár skúseností priamo z eshopu lekárne

Blokurima URO+, skúsenosti z eshopu lekárne Pilulka

💡 Pozri viac skúseností v eshope lekárne Pilulka.sk.

ℹ️ Blokurima na Heureke

Nuž, zatiaľ sa na ani jednej verzii Heureky (SK, CZ), žiadne hodnotenie nenachádza. V prípade, že sa tak stane, informácie samozrejme promptne doplním.

 

Časté otázky týkajúce sa Blokurimy (vrátane URO+)

❓ Kedy Blokurima začne účinkovať?

V podstate ihneď (oba varianty), len čo d-manóza obsiahnutá v prípravkoch začne prechádzať močovým traktom a vyplavovať škodlivé baktérie. Viditeľnejšie účinky sa dajú očakávať do 2-3 dní od začatia intenzívnej kúry.

❓ Ako dlho treba prípravok (Blokurima, Blokurima URO+) užívať?

Podľa potreby. V prípade akútnych problémov sa užíva 1 týždeň (na začiatku intenzívne v 3-4 dávkach denne, na konci po jednej pred spaním), pri príležitostiach, ktoré sú z hľadiska infekcie rizikovejšie (návšteva plavárne, pohlavný styk) to má byť jedna dávka pred a jedna po „udalosti“. V prípade prevencie sa zase môžu obidva prípravky užívať dlhodobo každý večer jedna dávka aj niekoľko mesiacov nepretržite.

❓ Má tento doplnok aj nejaké nežiadúce vedľajšie účinky?

Blokurima URO+ ani klasická Blokurima v podstate nemá žiadne vedľajšie účinky vyplývajúce z ich užívania (ani pri dlhodobom nasadení). Na to, aby ste vôbec nejaké pocítili, by ste ju museli užívať v „obrovských dávkach“. Aj to pôjde najskôr o hnačku, či nadúvanie. Malým rizikom je aj prípadná alergická reakcia na nejakú zo zložiek prípravku.

❓ Môže sa Blokurima URO+ súbežne užívať s inými doplnkami či liekmi, napríklad antibiotikami?

Môže a patrí to podobne ako pri klasickej Blokurime medzi veľké výhody jej užívania. Žiadne interakcie s inými doplnkami či liekmi jednoducho nie sú známe.

❓ Môže sa Blokurima URO+ užívať aj počas tehotenstva?

Môže, a to je ďalšia výhoda. Ale keďže toto obdobie je naozaj veľmi špecifické, tak prijímanie akýchkoľvek látok vo forme doplnkov a liekov by malo byť aj tak podmienené súhlasom lekára. Spýtajte sa ho radšej čo na to povie…

❓ Blokurima URO+ čerstvo po zápale močového mechúra ako vhodná prevencia, akou schémou začať?

Pri takejto indikácii sa užíva v „dlhodobom“ režime, teda 1 vrecúško na noc. Ak by to niekedy nebolo „ono“, tak na pár dní (3-5 podľa potreby) sa dá prejsť na akútny režim až do vyriešenia ťažkostí. Celkovo sa treba pripraviť zhruba na 6 mesiacov užívania aby užívanie prípravku malo reálny zmysel – teda dlhodobá ochrana pred infekciou.

💡 A množstvo ďalších zaujímavých otázok a odpovedí nájdete aj na oficiálnej stránke prípravku, kde na ne odpovedal priamo odborník.

 

Blokurima URO+ a moje zhodnotenie na záver

Blokurima URO+ je produkt zameraný na podporu zdravia močových ciest a aj na základe toho, že cestičku mu už stihol vyšliapať jeho populárny predchodca, o jeho účinnosti nemusíte mať žiadne obavy… Vďaka silnejšiemu zloženiu, v ktorom sa okrem d-manózy a inulínu nachádza aj lyzát z baktérií E.coli (čiastočky mŕtvych baktérií, ktoré preventívne trénujú obranyschopnosť organizmu aby infekciu dokázal lepšie zvládnuť) a extrakt z artičoky (rastlinná podpora močových ciest a obličiek) a možnosti dlhodobého užívania bez rizika vedľajších účinkov, sa tento prípravok zaradil medzi tie najzaujímavejšie prípravky zamerané na túto oblasť.

Ak však hľadáte niečo rovnako kvalitné s trochu odlišným zložením, prípadne radšej by ste siahli po tabletkách ako po prášku, tak v tom prípade vám odporúčam výživový doplnok Urixin, ktorý má takisto výborné referencie od užívateľov.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • obsahuje aj ďalšie prírodné látky ako inulín, lyzát UPEC, extrakt z artičoky
 • výborné preventívne účinky, vhodný na dlhodobé užívanie
 • hodí sa aj na akútne ťažkosti
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Blokurima URO+ je vylepšený doplnok výživy na podporu normálneho fungovania močových ciest, ktorý okrem účinnej d-manózy obsahuje aj lyzát uropatogénnych baktérií E.coli a extrakt z artičoky.

4.3

Blokurima URO+ 2g D-manózy vrecká 1×30 ks

✅ Cena: 16,71 €
✅ Balenie: 30 vrecúšok
✅ Dávkovanie: podľa zvolenej dávkovacej schémy

Chcem Blokurima URO+ Pilulka.sk
Vývoj ceny Blokurima URO+

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
UROVAL manosa AKUT
Uroval manosa AKUT
➡️ doplnok na močové cesty
✅ prírodné koncentrované zloženie
✅ pomoc pri akútnych problémoch v urigenitálnom trakte
✅ bez vedľajších účinkov
✅ možno ho užívať aj v tehotenstve
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

13,06 €
Chcem vedieť viac
16 tabliet
Urosept tablety
Dr. Müller Urosept 16 tabliet
➡️ výživový doplnok na podporu močových ciest
✅ čistý brusnicový extrakt
✅ tableta rozpustná v ústach
✅ bez vedľajších účinkov
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

2,94 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Blokurima
Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks
➡️ doplnok výživy pre starostlivosť o močové cesty
✅ 2 gramy čistej d-manózy v jednej dávke
✅ dôkladné prečistenie močových ciest (antiadhezívny účinok na baktérie)
✅ môžu ho užívať aj tehotné ženy
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

14,90 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Vladimír Rejholec

Som editorom niekoľkých tématických magazínov. Zaujíma ma tak technika, ako aj zdravý a aktívny životný štýl. Mám na starosti testovanie a vyhodnocovanie kvality produktov, pripravujem aj podrobné porovnania. Vediem redakciu Afrodiziakum.sk, vyberám témy, ktoré zaujímajú čitateľov a koordinujem tvorbu čo najkvalitnejších článkov.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.