FytoFEM – výživový doplnok vo forme tabliet pre ženy 40+ (recenzia a reálne skúsenosti)

Vladimír Rejholec Recenzia 27. októbra 2021 0
FytoFEM harmony & control tbl 1×90 ks
 • Balenie: 90 tabliet
 • Dávkovanie: 1 tableta denne
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Tabletky na menopauzu
20,70 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

FytoFEM harmony & control je výživový doplnok určený špecificky ženám po štyridsiatke. Prečo? Nuž, bude to asi kvôli jeho zloženiu, ktoré je namixované tak, aby vyhovovalo potrebám ženy v menopauze (ale aj tesne pred týmto období, či po ňom – v klimaktériu).

Chcete vedieť čo všetko tento zaujímavý prípravok presne obsahuje a ako tieto zložky dokážu vplývať na také špecifické obdobie akým menopauza nepochybne je? A čo jeho účinky (podľa výrobcu, ale aj tie reálne na základe skúseností žien, ktoré ho už užívali), či odporúčané dávkovanie tabliet? Existujú aj nejaké obmedzenia či prípadné vedľajšie účinky, ktoré by znemožňovali jeho užívanie? Čo stojí a oplatí sa vôbec z pohľadu cena verzus kvalita? Na toto všetko dostanete odpoveď, keď sa začítate do nasledujúcich riadkov tejto recenzie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na nežiadúce príznaky menopauzy, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu), ✅ Feminus (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
20,70 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
23,81 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
17,72 € Do obchodu Heureka.sk

FytoFEM – základná charakteristika, balenie a určenie

FytoFEM je výživový doplnok – tabletky s prírodným zložením, ktorý je určený ženám po štyridsiatke hlavne na podporu zmiernenia nepríjemných prejavov súvisiacich s menopauzou či klimaktériom.

Má bezpečné prírodné zloženie a tak sa vôbec netreba obávať nežiadúcich vedľajších účinkov. Dá sa kúpiť voľne, takže naň nepotrebujete žiaden lekársky predpis ani vyšetrenie. Ak oň máte záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za značkou FytoFEM, určenej k zlepšeniu menopauzálneho komfortu ženy stojí česká spoločnosť Onapharm s.r.o. (prípravok pre ňu vyrába Biomedica s.r.o. Praha a na Slovensku ho distribuuje firma Aloris Vital). V portfóliu tejto firmy nájdete viac známych produktov, z výživových doplnkov je to napríklad Chytré miminko, Blokurima, Blokurima URO+, či Superfolin, ale aj rôzne zdravotnícke pomôcky a lieky.

Prípravok je schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Kompletná produktová rada FytoFEM

➡️ Balenie

Tabletky FytoFEM sú balené štandardne v papierovej krabičke (farebne ladenej do zelena s logom značky) v blistroch po 10 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 30 tabliet. Výhodnejšie balenie, ktoré vám vydrží až na celé 3 mesiace nepretržitého užívania, má zase 90 tabliet. FytoFEM harmony & control sú potom vlastne klasické tablety svetlozelenej farby, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

FytoFEM harmony & control obsahuje celkom 40 mg prírodných fytoestrogénov a 20 mg extraktu z ploštičníka – podľa výrobcu je to unikátna kombinácia na trhu. Spomínané látky sú súčasťou špeciálnych komplexov zahŕňajúcich rastlinné extrakty, vitamíny a minerály v jednej tablete (celkom sú 3).

 • Harmony complex: obsahuje prírodné fytoestrogény, extrakt z ploštičníka, ďatelinu lúčnu, extrakt z valeriány lekárskej, vitamín B6 a horčík
 • Control complex: obsahuje guaranu, mexický divoký yam (dioskóreu huňatú) a minerály (chróm, zinok a horčík).
 • Osteo complex: vitamín D3 a vápnik

Prečítajte si viac o účinných látkach FytoFEM:

➡️ Ploštičník strapcovitý (Cimicifuga racemosa, alt. Actaea racemosa)

Ploštičník strapcovitý je známa liečivá rastlina pochádzajúca z amerického kontinentu,, kde je známa aj ako Black Cohosh. Medzi jej najvýraznejšie účinky patrí pozitívny vplyv pri rôznych ženských problémoch súvisiacich s hormonálnou hladinou (problémová menštruácia a bolesť prsníkov, nežiadúce príznaky menopauzy a klimaktéria). A to najmä vďaka vysokému obsahu fytoestrogénov. Takisto sa však v rámci tradičnej medicíny používa ako pomoc pri artritíde, reume, či pri rôznych zápalových ochoreniach. 👍 Čítaj viac o bylinke na ❤️ Afrodiziakum.sk: Ploštičník strapcovitý – čarovná bylina na menopauzu a ďalšie ženské problémy

➡️ Ďatelina lúčna (Trifolium pratense)

Ďatelina lúčna je známa bylina a to aj z hľadiska pozitívnych účinkov na ženský organizmus. Je totiž veľmi dobrým zdrojom izoflavónov (druh rastlinných estrogénov). Tieto látky sú aktívne pri najrôznejších nepriaznivých prejavoch menopauzy a všeobecne pri problémoch týkajúcich sa ženskej hormonálnej sústavy. Červená ďatelina (známa aj ako Red Clover) tiež prispieva k normálnemu stavu kostí a k normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému.

➡️ Sója (Glycine max)

Jedna z najznámejších kultúrnych rastlín sója je ozaj bohatým zdrojom fytoestrogénov (podobne ako pri ďateline sú to zlúčeniny zvané izoflavóny). Práve z tohto dôvodu býva extrakt tejto rastliny častou súčasťou prípravkov určených na podporu normálnej hladiny hormónov v ženskom tele (napríklad počas menopauzy). Fytoestrogény sú tiež známe tým, že pôsobia preventívne napríklad aj na osteoporózu, starnutie pokožky, či psychický nekomfort až depresie. Podporujú tiež tráviacu, nervovú a obehovú sústavu.

➡️ Valeriána lekárska (Valeriana officinalis)

Valeriána lekárska je tradičná liečivá rastlina, ktorá sa v ľudovej medicíne často využíva pri rôznych neurotických stavoch podráždenia, nespavosti, ale aj pri bolestiach hlavy, či vysokom krvnom tlaku. Tento efekt sa pripisuje najskôr tomu, že bylinka obsahuje vysokú koncentráciu kyseliny valérovej a kyseliny gama-aminomaslovej (známa aj ako „GABA“).

➡️ Dioskórea huňatá (Dioscorea villosa)

Dioskórea huňatá, alias Wild yam (divoký mexický yam, „diablove kosti“), je bylinka, ktorá pochádza z východnej časti Severnej Ameriky. Býva súčasťou viacerých prírodných doplnkov zameraných na podporu viacerých dôležitých procesov ženského tela (ktoré podporujú normálnu hladinu hormónov v ženskom tele a prispievajú tak aj k lepšiemu zvládaniu nepriaznivých príznakov nastupujúcej menopauzy). Je to najmä vďaka tomu, že obsahuje vysoké množstvo fytoestrogénov. Je to tiež mimo iné aj bohatý zdroj diosgenínu (v tele sa napríklad správa ako prekurzor progesterónu).

➡️ Guarana (Paullinia cupana)

Guarana, alias Paulínia nápojová, je exotická rastlina pochádzajúca z amazonských pralesov. Je doslova „svetoznáma“ pre svoje vynikajúce povzbudzujúce účinky a pre schopnosť potláčať únavu, či podporu koncentrácie. Obľúbený stimulant je vhodný aj pri zvýšenom nervovom vypätí. Za týmito účinkami stojí vo veľkej miere kofeín, ktorý sa v rastline nachádza v naozaj bohatom množstve. Guarana je tiež obľúbené afrodiziakum, ktoré pozitívne vplýva na libido i lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy.

➡️ Vitamín B6

Vitamín B6, alias pyridoxín, je vitamín, ktorý sa v tele zúčastňuje metabolizmu mnohých aminokyselín a sacharidov. Inak tiež podporuje normálnu tvorbu červených krviniek, prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania, podporuje normálny energetický metabolizmus a normálny metabolizmus hymocysteínu. Je nevyhnutný pri tvorbe a obnove svalstva, znižovaní škodlivého cholesterolu a vyrovnávaní hladiny hormónov.

➡️ Vitamín B5

Vitamín B5, alias kyselina pantoténová, prispieva k normálnej syntéze a metabolizmu steroidných hormónov a tiež vitamínu D v našom tele. Prispieva tiež k rýchlejšiemu zníženiu únavy a vyčerpania a podporuje normálnu psychickú činnosť.

➡️ Vitamín D3

Vitamín D3, alias cholekalciferol, pomáha ženám udržať v tele normálne množstvo testosterónu (ten totiž u nich hrá naozaj dôležitú úlohu pri regulácii hladiny reprodukčných hormónov) a jeho optimálna hladina znižuje riziko vzniku osteoporózy u žien v klimaktériu (zúčastňuje sa totiž na regulácii hladiny vápnika a fosforu v krvi). Vitamín D3 tiež zlepšuje tiež funkciu svalov a prispieva k lepšej obranyschopnosti organizmu.

➡️ Chróm (Cr)

Chróm je pre naše telo nevyhnutný stopový minerál, ktorý podporuje normálny metabolizmus. Chróm je tiež veľmi dôležitý aj pri udržiavaní normálnej hladiny cukru v krvi.

➡️ Horčík (Mg)

Horčík chráni pred stresom, je nevyhnutný pre správnu činnosť nervovej sústavy a správnu činnosť svalov, reguluje činnosť štítnej žľazy, napomáha pri správnom fungovaní prostaty a tiež pozitívne vplýva na náš kardiovaskulárny systém. Pri jeho nedostatku môže hroziť srdcová arytmia, zlyhanie obličiek, zvýšená podráždenosť a únava, bolesti v hrudníku, bolesti hlavy a kŕče.

➡️ Vápnik (Ca)

Vápnik je ďalší minerál, ktorý naše telo nevyhnutne potrebuje. Zodpovedá v ňom totiž za normálny a zdravý vývoj našich kostí, zubov a svalov. Je tiež nevyhnutný z hľadiska vedenia nervových vzruchov v tele, či pre normálnu zrážanlivosť krvi. Práve dostatok vápnika počas menopauzy a klimaktéria je dôležitý z dôvodu obmedzenia rizika vzniku osteoporózy (rednutia kostí).

➡️ Selén (Se)

Selén prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a má aj pozitívny vplyv na spermatogenézu, či na štítnu žľazu. Prispieva tiež k udržaniu dobrého stavu vlasov a nechtov, pomáha s lupinami. Ako antioxidant spomaľuje proces starnutia telových buniek, znižuje tiež riziko vzniku srdcových chorôb a pôsobí aj detoxikačne. Pri jeho nedostatku hrozí najmä svalová slabosť, vyššia náchylnosť k infekciám, poruchám pečene.

➡️ Zinok (Zn)

Zinok je neoceniteľný hlavne pre správne fungovanie pohlavných orgánov a normálnu tvorbu hormónov. Pri jeho nedostatku hrozí napríklad zvýšené padanie vlasov, poruchy rastu, zápaly kože, väčšia náchylnosť k infekciám, bolesti kĺbov. Ďalej tiež prispieva k udržaniu normálneho stavu pokožky a nechtov a podporuje normálnu syntézu DNA.

 

➡️ Zloženie prípravku v 1 tablete

látkamnožstvo
Dioskórea huňatá (Dioscorea villosa), extrakt
- 9,5 mg extraktu obsahuje 1,52 mg diosgenínu
9,5 mg
Guarana - Paulínia nápojová (Paullinia cupana), extrakt
- 56,8 mg extraktu obsahuje 5,68 mg kofeínu
56,8 mg
Sója (Glycine max)
- obsahuje sójové izoflavóny v množstve 25 mg
25 mg
Ďatelina lúčna (Trifolium pratense), extrakt z listov a kvetu
- 75 mg obsahuje 15 mg izoflavónov
75 mg
Ploštičník strapcovitý (Cimicifuga racemosa), extrakt z koreňa 15:11,331 mg
Valeriána lekárska (Valeriana officinalis), extrakt z koreňa
- 45 mg extraktu obsahuje 0,36 mg kyseliny valérovej
45 mg
Vitamín B61,4 mg (100% ODD - odporúčanej dennej dávky)
Selén55 μg (100% ODD)
Vitamín D5 μg (100% ODD)
Vápnik120 mg (15% ODD)
Zinok10 mg (100% ODD)
Chróm40 μg (100% ODD)
Kyselina pantoténová6 mg (100% ODD)
Horčík56,25 mg (15% ODD)

Prídavné látky: hydroxypropylmetylcelulóza (zahusťovadlo), arabská guma (stabilizátor), mastenec (protihrudkujúca látka), oxid titaničitý (farbivo)

 

FytoFEM a jeho účinky

Hlavným zameraním tohto prípravku pre ženy je pomoc s nepriaznivými prejavmi menopauzy. Vďaka vysokej koncentrácii fytoestrogénov a dôležitých minerálnych látok a vitamínov dodáva telu dostatok energie a vitality aj v tomto náročnejšom období v živote ženy.

Najdôležitejšie účinky prípravku FytoFEM v skratke:

 • obmedzenie nepríjemných príznakov menopauzy, ktoré obvykle znižujú kvalitu života ženy po štyridsiatke
 • podpora normálneho metabolizmu (obmedzenie zadržiavania vody v tele, priberania na hmotnosti a ukladaniu tuku na rizikových miestach)
 • ochrana telových buniek pred starnutím – antioxidačné účinky (selén)
 • prispieva k udržaniu prirodzeného stavu kostí, k normálnej funkcii svalov a normálnemu stavu zubov (vitamín D3 a vápnik)
 • pomoc s udržaním prirodzenej hladiny krvného cukru v tele (chróm)
 • udržanie dobrého stavu vlasov a nechtov (selén)
 • prispieva k normálnej fyziologickej činnosti štítnej žľazy (selén)
 • podpora regulácie hormonálnej aktivity (vitamín B6)
 • podpora normálnej psychickej činnosti (horčík)
 • podpora normálneho metabolizmu cukrov (zinok)

Vplyv jednotlivých zložiek prípravku (komplexov látok) na ženský organizmus počas menopauzy a klimaktéria (zdroj: oficiálna stránka prípravku):

Účinky FytoFEM na nežiadúce príznaky klimaktéria a menopauzy

 

💕 Menopauza/klimaktérium a ženské problémy

FytoFEM je prípravok vyvinutý špeciálne pre ženy po štyridsiatke. Práve tie sú najviac „ohrozené“ kolísaním hladiny hormónov a s tým súvisiacimi nepriaznivými prejavmi menopauzy ako je napríklad nadmerné potenie, návaly tepla, nervozita a podráždenosť, búšenie srdca a ďalšie negatívne príznaky. Tieto zelené tabletky by mali vďaka svojmu zloženiu tieto prejavy v rozumnej miere potláčať a zvyšovať tak menopauzálny komfort ženy.

Pozri aj iné tabletky na menopauzu s naozaj výbornými výsledkami

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45
 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

💕 Vitalita a energia, psychická kondícia

Prírodné zloženie s vitamínmi a minerálmi umožňuje prípravku FytoFEM v určitej miere podporiť aj celkovú vitalitu organizmu. Výsledkom jeho užívania má byť teda aj zníženie prílišného vyčerpania a únavy a podpora normálneho metabolizmu. Stopové prvky a vitamíny nachádzajúce sa v jeho zložení tiež znamenajú priaznivý vplyv v rámci nervového systému a podporu psychickej kondície.

 

💕 Pohybový aparát – kosti/prevencia osteoporózy

Takzvaný Osteo komplex (vitamín D3, vápnik a ďalšie minerály, ploštičníkové triterpenoidy) zlepšuje metabolizmus kostí a preventívne znižuje riziko osteoporózy, ktorou sú viac ako predtým ohrozené aj ženy v klimaktériu.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

FytoFEM je výživový doplnok s prírodným zložením, pri ktorom nehrozí žiadne väčšie riziko vedľajších účinkov. V podstate jediným obmedzením tak zostáva prípadná alergická reakcia. Ak sa práve u vás objavia nejaké negatívne príznaky, užívanie prípravku radšej hneď prerušte a poraďte sa o ďalšom postupe so svojim lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

FytoFEM sa neodporúča užívať deťom a tehotným ženám (obsahuje aj kofeín z guarany). Prípravok sa takisto neodporúča užívať tým užívateľom, ktorí majú podozrenie na ochorenie pečene, či by mohli byť precitlivení na niektorú zo zložiek prípravku vrátane pomocných.

Inak užívanie týchto tabletiek nespôsobuje podľa výrobcu žiadne interakcie s liekmi či inými prípravkami. V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: FytoFEM harmony & control je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie FytoFEM už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

FytoFEM – cena, dostupné balenia, zľava a akcia

Tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na to, aby ste si FytoFEM harmony & control zaobstarali, nepotrebujete žiaden lekárky predpis, pričom sa predáva v lekárňach a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je hlavne v internetových obchodoch / eshopoch, kde býva väčšinou skladom.

💡 TIP na produkt - FytoFEM
FytoFEM harmony & control tbl 1×90 ks
 • prírodný výživový doplnok
 • špeciálne vyvinutý pre ženy po štyridsiatke
 • bohaté prírodné zloženie: extrakty z rastlín, vitamíny + minerály
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
20,70 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás dostupné vo viacerých typoch balenia. V základnom 💊 balení máte k dispozícii 30 tabliet, ktoré vám vydržia na 1 mesiac nepretržitého užívania. Výhodnejšie 💊 90 tabletové balenie vám vydrží rovno na 3 mesiace (výhodnejšie z hľadiska ceny aj z pohľadu nutnosti dlhodobého užívania prípravku).

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 10,01 € (30 tabliet) – 1 tabletka: 0,27 € / pozri tabletky v lekárni Pilulka.sk
 • výhodnejšie balenie za 20,70 € (90 tabliet) – 1 tabletka: 0,22 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na FytoFEM harmony & control, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

Ďalšie prípravky značky FytoFEM

Značka FytoFEM je, ako som už spomínal na začiatku recenzie, na našom trhu dostupná vo viacerých variantoch, ktoré sú určené rôznym užívateľom. Okrem FytoFEM harmony & control je to momentálne aj špeciálny prípravok pre ženy FytoFEM Iconti…

FytoFEM Iconti – tabletky s fytoestrogénmi aj na pomoc s nechceným únikom moču

💡 TIP na produkt - FytoFEM ICONTI forte
FytoFEM ICONTI forte 90 tabliet
 • prírodný výživový doplnok
 • pomoc s rýchlejšou obnovou normálnej funkcie močového ústrojenstva
 • obsahuje fytoestrogény z ploštičníka, sóje a ľanu + extrakt zo semien štajerskej tekvice
 • dostupný bez receptu a vyšetrenia u lekára

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

Kde ho kúpiť

FytoFEM je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri prémiové tabletky pre ženy nielen v menopauze

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Užívanie a dávkovanie

FytoFEM sa má užívať dlhodobo a pravidelne, pretože iba tak sa efekt a intenzita jeho účinkov prejaví v optimálnej forme. Čo inak bude samozrejme závisieť aj od zdravotného stavu konkrétneho užívateľa.

FytoFEM harmony & control sa má užívať v množstve 💊 1 tableta denne, pričom 1 tabletka je zároveň aj maximálnou dennou dávkou. Odporúčam tieto tabletky brať vždy v pevne stanovenom čase (najlepšie večer), telo si lepšie a skôr zvykne na aktívne látky prípravku. Určite neprekračujte odporúčané dávkovanie, na jeho účinnosť to nebude mať žiaden vplyv, iba čo takto zvýšite riziko nežiadúcich vedľajších účinkov. Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Dôležitú úlohu pri zvládaní menopauzy však zohráva samozrejme aj zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitamíny a stopové prvky, primeraná telesná aktivita a tiež pravidelné návštevy gynekológa.

 

Najväčšie výhody FytoFEM z môjho pohľadu

 • bohaté prírodné zloženie
 • prispenie k menopauzálnemu komfortu
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • jednoduché užívanie – vždy iba 1 tabletka denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • je špeciálne vyvinutý pre ženy 40+
 • overený výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku FytoFEM (diskusia, fórum, Heureka)

FytoFEM je zaujímavý doplnok výživy, pre ženy po štyridsiatke a ako taký si už našiel množstvo fanúšičiek. Overený domáci výrobca (má na konte napríklad aj veľmi populárny prípravok na močové cesty s d-manózou v zložení – Blokurima) je v podstate zárukou, že jeho zloženie je prírodné a bezpečné. Ako to vyzerá s jeho účinkami na základe reálnych skúseností žien s jeho užívaním, ktoré sa s nimi podelili na rôznych internetových diskusiách či fórach, v recenziách v eshopoch a na Heureke? Jedným slovom: „polooblačno“.

Pozitívne sa vyjadrujú najmä tie ženy, ktoré mali miernejšie nepriaznivé prejavy menopauzy, no i v tejto skupine niektoré podotkli, že im nepomohol na všetky. Dámy, ktoré trpeli viac, siahli nakoniec po silnejšom prípravku (aj navzdory tvrdeniam výrobcu, že koncentrácia fytoestrogénov v tablete je na vysokej úrovni, na trhu existujú prípravky, ktoré ich majú viac). Vyslovene priaznivo sa vnímalo jednoduché užívanie prípravku a úplná absencia vedľajších účinkov. Čo sa týka ceny, tak pri týchto tabletkách je to v porovnaní s konkurenciou približne priemer, nie je to úplne zanedbateľná položka, na druhú stranu približne 20 € na 3 mesiace vôbec nie je žiadna tragédia a pokiaľ budete práve vy patriť medzi tie ženy, ktorým „sadne“, tak sa to určite oplatí.

Ako vyzerajú reálne skúsenosti žien s užívaním FytoFEM harmony & control? Tu sú:

ℹ️ FytoFEM a návaly tepla?

„…rada by som sa opýtala, či by mi niekto vedel odporučiť niečo na návaly tepla. Mám 55 rokov a som čerstvo po hysterektómii, mám odobrané aj vaječníky. Už som veľa prípravkov vyskúšala aj pred operáciou, posledný bolo Fytofem. Problémy pretrvávajú…“ memily (modrykonik.sk)

ℹ️ FytoFEM harmony & control v eshope lekárne

FytoFEM - skúsenosti z eshopu lekárne Pilulka

Pozri viac skúseností a hodnotení priamo v eshope lekárne Pilulka.sk.

ℹ️ FytoFEM a Heureka

Značka FytoFEM je viac známejšia u našich českých susedov a tak na tomto mieste uvádzam postrehy z českej Heureky, kde je tých hodnotení prípravku FytoFEM harmony & control naozaj veľmi veľa. A najskôr celkové hodnotenie:

FytoFEM - celkové hodnotenie prípravku, Heureka

…pár zaujímavých komentárov a hodnotení:

FytoFEM - hodnotenie a skúsenosti, Heureka

+ niekoľko ďalších:

FytoFEM - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

❓ Pre koho je FytoFEM harmony & control vlastne najvhodnejší?

Najvhodnejší je pre ženy po štyridsiatke, ktoré vstupujú do menopauzy a obdobia klimaktéria. Pre tento účel sú tieto tabletky dokonca špeciálne vyvinuté (slová výrobcu).

❓ Môže sa používať miesto hormonálnej liečby?

FytoFEM harmony & control určite nie je náhrada žiadnej liečby, vrátane tej hormonálnej. Je to výživový doplnok a tak sa k tomu treba aj stavať. Špeciálna prírodná podpora pri nepriaznivých prejavoch nastupujúcej menopauzy či klimaktéria však takisto nie je na zahodenie.

❓ Je užívanie FytoFEM-u vlastne bezpečné?

Užívanie tohto prípravku je bezpečné, teda hlavne čo sa týka prípadného rizika vedľajších príznakov. Žiadne vážne ťažkosti sa v príspevkoch žien, ktoré ho užívali nespomínali. Pozor by si však mali dať ženy, ktoré môžu mať problém s pečeňou a tiež tie, ktorým nerobí dobre kofeín (produkt totiž obsahuje guaranu).

❓ Ako dlho treba FytoFEM harmony & control užívať, aby sa dostavili výsledky?

Podobne ako je to pri iných doplnkoch podobného zamerania je dôležité dlhodobé a pravidelné užívanie. Len tak sa môžu prejaviť optimálne účinky. Prvé viditeľnejšie účinky užívania by sa mali prejaviť v priebehu niekoľkých týždňov, respektíve mesiacov – je to individuálne v závislosti od konkrétneho zdravotného stavu a veku užívateľky.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť u každého rovnaké účinky je pri prípravkoch s prírodným rastlinným zložením v podstate nemožné. Všetko závisí od konkrétneho stavu organizmu. Riešením je možno výmena za iný doplnok s iným zložením, ktorý sadne lepšie a bude efektívnejší. Vyberať je ozaj z čoho – skúsiť z tých kvalitnejších na menopauzu môžete aj taký Feminus (novinka, ktorá sa už rýchlo ujala), Menoxin, Menox 45, či Minapent…

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

FytoFEM a moje zhodnotenie na záver

FytoFEM harmony & control sú bezpečné prírodné tabletky s fytoestrogénmi určené ženám po štyridsiatke na lepšie zvládanie nepriaznivých prejavov nastupujúcej menopauzy a následne klimaktéria. Jedná sa o celkom známy prípravok (zatiaľ stále viac v ČR ako u nás) a podľa skúseností žien s ich užívaním aj pomerne úspešný.

Určite však nesadne každej žene – to totiž závisí od viacerých faktorov. Napríklad aj od aktuálneho zdravotného stavu, či účelu a podmienok za akých sa užíva. Jednou z možností je aj výber z kvalitných konkurenčných prípravkov, ktoré sú založené na mierne odlišnom zložení (napríklad taký Menoxin, Menox 45, či Feminus).

Základná charakteristika látok obsiahnutých látok v prípravku

Účinky látok obsiahnutých v prípravku / vedecké štúdie

Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • obsahuje až 40 mg prírodných fytoestrogénov a 20 mg extraktu z ploštičníka
 • pomoc s nepríjemnými prejavmi menopauzy
 • ideálny na dlhodobé užívanie
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

FytoFEM je originálny doplnok výživy pre ženy v období menopauzy s bohatým prírodným zložením.

3.3

FytoFEM harmony & control tbl 1×90 ks

✅ Cena: 20,70 €
✅ Balenie: 90 tabliet
✅ Dávkovanie: 1 tableta denne

Chcem FytoFEM Pilulka.sk
Vývoj ceny FytoFEM

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,50 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fytosoja OSTEO
FYTOSOJA OSTEO 500 mg 60 cps
➡️ výživový doplnok na menopauzu
✅ prírodné zloženie
✅ obsahuje fytoestrogény v kombinácii s vit. D3 a K2 + vápnik
✅ prevencia osteoporózy
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,10 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Vladimír Rejholec

Som editorom niekoľkých tématických magazínov. Zaujíma ma tak technika, ako aj zdravý a aktívny životný štýl. Mám na starosti testovanie a vyhodnocovanie kvality produktov, pripravujem aj podrobné porovnania. Vediem redakciu Afrodiziakum.sk, vyberám témy, ktoré zaujímajú čitateľov a koordinujem tvorbu čo najkvalitnejších článkov.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.