Diosgenín – fytoestrogén, ktorý sa „angažuje“ hlavne v rámci hormonálnej sústavy

Peter Kacián Téma 4. januára 2021 0

Diosgenín je prírodná látka, ktorá podporuje produkciu viacerých hormónov v našom tele. Či už je to testosterón, estrogén, progesterón alebo i mnohé ďalšie. Aj kvôli tomu býva častou súčasťou prípravkov na podporu tvorby testosterónu u mužov, ale aj na podporu tvorby pohlavných hormónov u žien (tabletky na menopauzu, či rast pŕs). Diosgenín priaznivo vplýva na anabolické procesy v tele, čím prispieva k rýchlejšiemu rastu svalovej hmoty, podporuje lepší výkon a zlepšuje regeneráciu po namáhavom výkone.

Diosgenín sa najčastejšie extrahuje z rastlín ako je Dioskórea huňatá (Wild Yam), prípadne Senovka grécka, alebo Smilax sp. Ak chcete vedieť o tejto zaujímavej prírodnej látke viac, prečítajte si tento článok. Povieme si v ňom detailnejšie aké účinky sa dajú od nej očakávať, v akých formách a dávkach sa najčastejšie užíva a či sú známe aj nejaké vedľajšie účinky či kontraindikácie v súvislosti s jej užívaním.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte kvalitné doplnky postavené na diosgeníne, mám pre vás rýchle a pohodlné riešenie – prípravky, ktoré majú tie najlepšie referencie od užívateľov: ✅ ATP Nutrition Diosgenin, pre mužov pozri ✅ Primulus (recenzia) a ✅ MenActive (recenzia), pre ženy zase ✅ BreastExtra+ (recenzia) a ✅ SuperPrsia (recenzia).

Diosgenín: popis a využitie látky, ako to vlastne funguje

Diosgenín je látka/rastlinná zlúčenina, ktorá je definovaná ako steroidný sapogenín (fytoestrogén). I vďaka tomu sa stáva čoraz častejšou súčasťou rôznych výživových doplnkov pre ženy, pričom má na „starosti“ stimuláciu produkcie viacerých dôležitých hormónov ako je progesterón, estrogén, testosterón, ale aj kortizón a mnohé ďalšie. Využíva sa aj vo farmaceutickom priemysle ako dôležitý východiskový materiál na prípravu niektorých steroidných liečiv. Látka sa považuje za bezpečnú alternatívu k syntetickým steroidom a už dávnejšie sa preto používa aj v prípravkoch pre silových športovcov a kulturistov.

Jeho najvýznamnejším zdrojom je Dioskórea huňatá (Wild Yam) a Senovka grécka, no vyskytuje sa aj v ďalších potravinách a rastlinách (pozri v akých).

💡 TIP na produkt - ATP Nutriton Diosgenin
ATP Nutriton Diosgenin 100 tbl
 • výživový doplnok s diosgenínom
 • diosgenín extrahovaný z koreňa rastliny Dioskórea huňatá – Wild Yam (Dioscorea villosa)
 • podpora produkcie testosterónu a ďalších hormónov
 • v 1 kapsule 20 mg diosgenínu, odporúčaná denná dávka: 2 kapsuly
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma 💡 TIP č.2: garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

 

Pre koho je Diosgenín vlastne vhodný a na aký účel?

Účinkom a pôsobeniu diosgenínu je venované množstvo vedeckých článkov a publikácií. Najvýznamnejší je jeho vplyv na hormonálnu hladinu. A to pri oboch pohlaviach. S tým rozdielom, že u mužov sa používa ako „náhrada“ syntetického testosterónu, u žien zase na zvládnutie nepriaznivých príznakov kolísania hladiny hormónov tele. Aké sú teda najcennejšie účinky tejto látky z hľadiska zamerania nášho webu a pre koho sa hodí k užívaniu najviac a za akým účelom?

 • podpora rastu svalovej hmoty u športovcov (muži i ženy)
 • zlepšenie ich fyzického výkonu
 • efektívnejšia a rýchlejšia regenerácia po fyzickej záťaži
 • pre ženy je efektívny ako fytoestrogén, ktorý podporuje normálnu hladinu hormónov (ženské problémy, rast a podpora poprsia)
 • podpora psychickej vitality – potláča stres, znižuje únavu, zlepšuje mentálnu odolnosť
 • u mužov a žien priaznivý vplyv na libido (vplyv na hormonálnu hladinu)

💡 🔝 TIP: Diosgenín (extrakt zo senovky) ako súčasť prípravkov na podporu mužskej vitality? Iste. Pozrite prémiové prípravky: ✅ Primulus (recenzia) a ✅ MenActive (recenzia).

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky/multivitamíny pre všetkých mužov nielen v andropauze
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

💡 TIP na produkt - MenActive
MenActive - tabletky na zvýšenie testosterónu
 • výživový doplnok s preukázateľne pozitívnym vplyvom na normálnu hladinu testosterónu
 • obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok: kotvičník, senovka, ženšen + L-karnitín, zinok, vitamín B6
 • užívanie bez rizika vedľajších účinkov – vhodný k dlhodobému užívaniu
11,99 €

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Kde sa Diosgenín nachádza najčastejšie

V akých rastlinách sa diosgenín nachádza prirodzene? Z hľadiska koncentrácie je to najmä už niekoľkokrát spomínaná Dioskórea huňatá (Wild Yam), či Senovka grécka (Fenugreek). No existujú samozrejme aj ďalšie zaujímavé zdroje.

Toto sú viacmenej všetky známe prírodné zdroje diosgenínu:

✅ Dioskórea huňatá (Wild Yam)

Dioskórea huňatá (Dioscorea villosa) obsahuje veľké množstvo fytoestrogénov, a medzi nimi samozrejme aj diosgenín. Zdrojom týchto látok je koreň, pričom jeho extrakt je súčasťou mnohých prípravkov určených na podporu rôznych ženských problémov, rastlina má tiež pozitívny vplyv pri kŕčoch a rôznych bolestiach.

Diosgenín sa nachádza v extrahovateľnom množstve aj vo viacerých ďalších druhoch rodu Dioscorea, napríklad aj Dioscorea alata (Purple Yam), D. althaeoides, colletti, composita, floribunda, futschauensis, miloillima, hispida, hypoglauca, mexicana, nipponica, panthaica, parviflora, septemloba, zingiberensis.

✅ Senovka grécka (Fenugreek)

Senovka grécka (Trigonella foenum-graecum) je jedna z najstarších kultúrnych rastlín na svete a významná liečivá rastlina. Bylina pochádzajúca zo Stredomoria je veľmi známym prírodným prostriedkom na zväčšenie poprsia u žien (a na podporu laktácie, najčastejšie v kombinácii s Benediktom lekárskym).

Podporuje tiež normálny metabolizmus lipidov a má antioxidačné vlastnosti. Diosgenín sa nachádza vo všetkých druhoch rodu Trigonella ako je Senovka modrá (T. caerulea),  Senovka siata (T. gladio) a ďalších (existuje viac ako 55 druhov).

✅ Kotvičník zemný (Tribulus)

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) obsahuje diosgenín v kombinácii s ďalšími steroidnými saponínmi (napríklad protodioscín). Rastlina je považovaná za jeden z najlepších boosterov testosterónu v tele muža a často býva súčasťou prípravkov na podporu zvýšenia svalovej hmoty pre kulturistov. Vďaka pozitívnemu vplyvu na testosterón je takisto obľúbený aj v prírodných prípravkoch na erekciu a posilnenie všetkých sexuálnych funkcií muža vrátane libida (napríklad eJoy, Zerex Klasik, Proerecta, Erexan a ďalšie…).

 • Smilax lekársky (Smilax officinalis) – liečivá rastlina, ktorá má široký priaznivý vplyv na náš organizmus, smilax (viacero druhov, nielen lekársky) sa tiež zvykne používať na povzbudenie libida
 • Kostus nádherný (Cheilocostus speciosus) – alias Crepe Ginger, je exotická rastlinka, ktorá sa považuje za liečivú napríklad v indickej ajurvéde, kde sa používa pri problémoch s dýchacou sústavou (tu pôsobia aj protizápalové účinky diosgenínu)
 • Trillium alias Trojlist je opadavá ozdobná trvalka, no jej využitie je spojené aj s farmaceutickým priemyslom, kedy sa používa v prípravkoch na potlačenie zvýšeného krvácania hlavne počas menopauzy a po pôrode
 • Vranovec štvorlistý (Paris quadrifolia), ľudovo Vranie oko, je známa hlavne ako jedovatá rastlina (pre ľudí aj zvieratá), ktorá spôsobuje spôsobuje podráždenie žalúdka a čriev, kedysi využívaná v ľudovom liečiteľstve, dnes súčasť niektorých homeopatických prípravkov

 

Diosgenín – najcennejšie účinky tejto látky

Diosgenín má viacero zaujímavých účinkov a vďaka tomu po tejto látke siahajú mnohí užívatelia. Najskôr to boli muži, u ktorých diosgenín podporuje budovanie svalovej hmoty a zvýšenie výkonnosti. Ako fytoestrogén je však dnes populárny aj u žien v rámci špeciálnych prípravkov na rôzne ženské problémy a prírodných doplnkov na podporu rastu poprsia. Toto sú najdôležitejšie účinky látky:

➡️ Svalstvo a rýchlejšia regenerácia po fyzickom výkone

Diosgenín je populárny u mužov najmä pre svoj priaznivý vplyv na rast svalstva. Zúčastňuje sa totiž anabolických procesov v tele. Prispieva tiež k lepšiemu výkonu počas cvičenia – zlepšuje vytrvalosť svalov a ich rýchlejšiu regeneráciu.

➡️ Hormonálna hladina

Dôležitým z mnohých ohľadov je vplyv diosgenínu na hormonálnu hladinu. Jedná sa o prekurzor tvorby viacerých hormónov, takže muži to ocenia pri podpore tvorby testosterónu a ženy zas estrogénov, progesterónu a ďalších dôležitých hormónov.

➡️  Menštruácia, menopauza, klimaktérium

Aj z dôvodu vplyvu diosgenínu na produkciu hormónov sa táto látka pokladá za vítanú pomoc v obdobiach, kedy v ženskom tele zvykne hladina výrazne kolísať. Jedná sa hlavne o obdobie menštruácie (a tesne pred ním), ale aj menopauzy a klimaktéria. Prípravky s obsahom extraktov z rastlín s prirodzene sa vyskytujúcim diosgenínom tak dokážu napomôcť pri rôznych nepriaznivých prejavoch typických pre tieto obdobia (návaly tepla, podráždenosť, atď.).

➡️ Prsia

Diosgenín a ďalšie fytoestrogény podporujú mastogenický efekt (podpora rastu prsného tkaniva), čo sa odzrkadľuje aj pri raste prsníkov. Prispieva k tomu samozrejme aj podpora normálnej hladiny pohlavných hormónov v tele ženy.

💡 🔝 TIP: Diosgenín (extrakt zo senovky gréckej, či divokého jamu) ako súčasť prípravkov na zväčšenie poprsia? Pozrite na tieto prémiové prípravky:BreastExtra+ (recenzia) a ✅ SuperPrsia (recenzia).

💡 TIP na produkt - Super Prsia + štíhla línia
Super Prsia + štíhla línia
 • štartovacie balenie
 • komplexný výživový doplnok pre väčšie a pevnejšie prsia a štíhlu líniu
 • bohaté prírodné zloženie: Benedikt lekársky, Senovka gréckaSaw PalmettoDamiána, Wild Yam a ďalšie
 • prispieva aj k lepšej pokožke a vlasom
 • pomoc pri ženských problémoch
💡 TIP na produkt - Megaprsia BreastExtra+
Megaprsia - BreastExtra+
 • tabletky pre ženy, ktoré chcú väčšie a pevnejšie prsia prirodzenou cestou
 • obsahuje vyváženú zmes viacerých látok prírodného pôvodu ako je Senovka grécka, Saw Palmetto, Damiána a mnohé ďalšie
 • prípravok je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)

💡 TIP č.1: cena dopravy za balík na poštu je 3,10 €💡 TIP č.2: prípravok je vždy skladom, diskrétne odoslaný v deň objednania💡 TIP č.3: prípravok BreastExtra je dostupný aj v lekárňach

➡️ Libido a potencia

Vplyv diosgenínu na hormonálnu sústavu som už niekoľkokrát spomínal. S tým súvisí aj priaznivý vplyv tejto látky na libido a potenciu. Stimuláciou tvorby testosterónu, ergo estrogénu, sa podporuje aj sexuálna túžba muža i ženy.

➡️ Ďalšie účinky

Medzi ďalšie účinky diosgenínu patrí napríklad aj priaznivý vplyv na zníženie hladiny cukru v krvi, či jeho protizápalový efekt. Podporuje lepšie spaľovanie tuku a skúma sa tiež jeho preventívny vplyv na osteoporózu (podobne ako pri karcinómových ochoreniach).

 

Diosgenín: Vedľajšie účinky a riziká spojené s jeho užívaním

Čo sa týka vedľajších účinkov, tak tých sa pri diosgeníne podľa dostupných informácií veľmi obávať nemusíte. Pri dodržiavaní odporúčanej dávky s tým nemajú problém ako muži pri zvýšených fyzických výkonoch, tak ani ženy, ktoré užívajú tabletky, v ktorých sa diosgenín nachádza, na podporu normálnej funkcie hormonálneho systému.

 

Interakcie a kontraindikácie

Aj keď je diosgenín na užívanie pomerne bezpečná látka, i tak treba za určitých okolností zvýšiť opatrnosť:

 • zvýšenú opatrnosť pri užívaní diosgenínu by mali zachovávať tí ľudia, ktorí zároveň užívajú lieky na riedenie krvi (heparín alebo warfarín)
 • to isté v podstate platí aj pre tých, ktorí užívajú niektoré z hormonálnych prípravkov, prípadne lieky, ktoré vplývajú na mentálny stav
 • rizikom je teoreticky aj prípadná alergická reakcia
 • užívanie tejto látky sa vo všeobecnosti neodporúča ani tehotným a dojčiacim ženám, deťom a ani ľuďom so závažnejšími problémami hormonálneho charakteru

 

Diosgenín: Dostupné formy – tabletky, kapsule, prášok, kozmetika či bylinky?

Diosgenín sa prirodzene nachádza v rôznych bylinkách, pridáva sa do kozmetiky a túto látku môžete samozrejme jednoducho prijímať aj vo forme tabliet či kapsúl (väčšinou ako koncentrovaný extrakt z časti rastliny, ktorá ho obsahuje najviac, najskôr z dioskórey huňatej/wild yamu). Každý zo spomenutých zdrojov sa používa na iný účel a rozdielne sú aj účinky v praxi.

 

✅ Bylinky

Najväčším plusom užívania takejto formy je prirodzenosť. Okrem diosgenínu totiž máte k dispozícii aj ďalšie dôležité látky, vitamíny a minerály. Na druhú stranu, ak chcete telu zabezpečiť dostatočnú dávku tejto látky, tak z prírodných zdrojov je to vlastne nemožné. A ďalšia vec, nie vždy je každému takáto prírodná cesta po chuti. Napríklad odvar so semien senovky, ktorá obsahuje vyššiu koncentráciu diosgenínu, nie je práve najlahodnejší nápoj na svete.

 

➡️ Kozmetika – olej, krém

Diosgenín (väčšinou ako extrakt z Wild Yamu) býva aj súčasťou niektorých kozmetických prípravkov – olejčekov, krémov (na telo i na vlasy) Prečo? Pretože celkom úspešne podporuje rast nových kožných buniek a pôsobí tak proti ich starnutiu.

 

💊 Výživové doplnky – tablety, kapsule, prášok

Ideálnou formou príjmu diosgenínu sú podľa môjho názoru (a mnohých ďalších) tabletky (tablety, kapsuly), kde býva súčasťou širšieho zloženia, alebo potom ide o koncentrovanú formu tejto látky. Často sa jedná o koncentrovaný extrakt z prírodného zdroja tejto látky – najčastejšie je to Wild Yam, Fenugreek, či Tribulus a ďalšie.

Táto forma výživového doplnku je ideálna pre tých, ktorí preferujú jednoduché a presné užívanie + rýchle účinné vstrebanie aktívnych látok.

💡 TIP na produkt - ATP Nutriton Diosgenin
ATP Nutriton Diosgenin 100 tbl
 • výživový doplnok s diosgenínom
 • diosgenín extrahovaný z koreňa rastliny Dioskórea huňatá – Wild Yam (Dioscorea villosa)
 • podpora produkcie testosterónu a ďalších hormónov
 • v 1 kapsule 20 mg diosgenínu, odporúčaná denná dávka: 2 kapsuly
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma 💡 TIP č.2: garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

Menej využívaná je forma prášku, ktorá vlastne zahŕňa túto látku vo forme extraktu z rastliny – najčastejšie je to koreň Wild Yam.

 

Diosgenín: ako na jeho užívanie a dávkovanie

Diosgenín je prírodná látka, ktorej užívaním nehrozia žiadne väčšie problémy. Podmienkou je však rešpektovanie niektorých kontraindikácií, ktoré som spomínal vyššie a určite aj dodržiavanie maximálnej dennej dávky. Platí to samozrejme aj vtedy, ak je diosgenín len jednou zo zložiek výživového doplnku.

Pri užívaní diosgenínu by ste mali dodržiavať tieto základné zásady:

 • neprekračujte maximálnu dennú dávku odporúčanú výrobcom doplnku (striktne dodržujte dávkovacie schémy)
 • riaďte sa vždy pokynmi uvedenými na príbalovom letáku
 • nekombinujte tieto tabletky s liekmi, ktoré ovplyvňujú hormonálnu sústavu
 • pri tabletkách, kde je diosgenín dominantnou zložkou, býva bežné dávkovanie 1-2 kapsuly denne (podľa koncentrácie) a najlepšie ak sa užíva večer súčasne s jedlom
 • pri užívaní na zlepšenie fyzického výkonu sa dávka nezriedka aj zdvojnásobuje (existujú odporúčania, že na 1 kg hmotnosti športovca možno denne prijať 1 mg diosgenínu
 • v prípade pochybností sa pred prvým použitím poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom
 • pri výskyte akýchkoľvek vedľajších účinkov užívanie prerušte a konzultujte ich s lekárom

 

Ako fungujú prípravky s diosgenínom – skúsenosti s užívaním, cena a predaj

Diosgenín sa nachádza v mnohých doplnkoch výživy, ktoré sú rôzneho zamerania. Najčastejšie sú to tabletky na podporu športového výkonu a tiež prípravky pre ženy na podporu normálnej hladiny hormónov v tele (tabletky na menopauzu, tabletky na zväčšenie pŕs a podobne). Rastlinné extrakty, ktoré obsahujú diosgenín sa nachádzajú aj v tabletkách na posilnenie libida – a práve s nimi mám najviac skúseností*. Inak, najväčší zmysel má dlhodobé užívanie diosgenínu. Hlavne kvôli prejaveniu plného efektu účinkov.

Takéto tabletky s diosgenínom si môžete kúpiť voľne bez receptu či predpisu, a nemusíte teda absolvovať ani žiadne vyšetrenie u lekára. Dajú sa zaobstarať v rôznych obchodoch s výživovými doplnkami, viaceré značky možno nájsť aj v lekárni, či v originálnom značkovom eshope. Cena závisí najmä od kvality produktu a stratégie predaja konkrétneho obchodu.

 

*Moje skúsenosti s diosgenínom

Ja osobne som užíval túto látku iba v rámci doplnkov na podporu testosterónu, respektíve libida (diosgenín ako súčasť viaczložkového doplnku) a s viacerými značkami (napríklad Primulus a MenActive) som bol naozaj spokojný. Dôležité je vedieť, na ktorý produkt sa dá s dôverou obrátiť, pretože žiaľ, nie všetky dostupné tabletky a doplnky sú v tej najlepšej kvalite. Lepšie sa zorientovať určite napomôžu referencie a recenzie od užívateľov, ktorí vybrané prípravky reálne užívali… A tiež sa nedajte veľmi ovplyvniť sľubmi na obale a reklamných letákoch, a ani cenami – tie totiž nie vždy verne odrážajú skutočnú kvalitu prípravku.

 

Skúsenosti ostatných

Ako vyzerajú skúsenosti s diosgenínom u ostatných užívateľov? Za všetky som pre vás jeden zaujímavý komentár (skúsenosť):

➡️ Diosgenín a účinky…

…pred časom som dlho váhal aký produkt zvoliť – poviem pre ľahšie budovanie svalovej hmoty. Skúsil som tribulus ten druhý bol diosgenín… Z pohľadu hodnotenia tribulus mal lepšie hodnotenie, ale takpovediac táto viera vo väčšie svaly sa mi nenaplnila. Tým nechcem povedať, že tieto dva produkty sú pre športovca hlavne k tvorbe mužského testosterónu bezvýznamné, ale v mojom prípade pri užívaní diosgenínu pociťujem uvoľnenosť a nie hormonálnu aktivitu… Samozrejme odporúčam odskúšať obidve látky a to hlavne kvôli individuálnej potrebe športovca…”

Heureka.sk

 

Diosgenín a pár slov na záver

Diosgenín je látka, ktorá bez debaty naozaj vplýva na rôzne životné pochody v našom tele. Či už sa to týka hormonálneho systému alebo podpory rastu svalstva a ďalších oblastí. Jedná sa o prírodnú látku, ktorej účinky sú ešte stále predmetom vedeckého skúmania, takže reálne výsledky si budete musieť vyskúšať aj na vlastnej koži.

Každopádne ako súčasť prírodných prípravkov na podporu libida, zlepšenie hormonálnej hladiny či podporu rastu pŕs, či v koncentrovanej forme, ktorá je určená skôr pre športovcov, má užívanie tejto látky určite zmysel. Je len na vás, po akom type tabletiek siahnete. Nezabudnite však pritom dodržiavať lekárske overené metódy liečby, ktoré zabránia zhoršeniu ochorení a porúch.

 

TOP prípravky s diosgenínom/výťažkom zo senovky pre mužov

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
MenActive
MenActive - tabletky na zvýšenie testosterónu
➡️ komplexný výživový doplnok na podporu hladiny testosterónu
✅ zaujímavé prírodné zloženie za dobrú cenu
✅ výborný prípravok pre mužov po 50-tke na zlepšenie fyzickej i psychickej kondície
✅ certifikovaná výroba, vstupná kontrola surovín a výstupná kontrola kvality produktu
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
90 tabliet
Tribulus Maximus
Tribulus Maximus
➡️ prípravok pre prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ koncentrované prírodné zloženie bez prísad a iných umelých látok
✅ prípravok je možné užívať dlhodobo
✅ na podporu libida aj na nárast svalovej hmoty
✅ pomoc pri preklenutí mužskej andropauzy
✅ ženy ocenia jeho priaznivý účinok pri nástupe menopauzy
✅ užívaním prípravku neriskujete žiadne vedľajšie účinky
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

12,50 €
Chcem vedieť viac
100 kapsúl
ATP Nutriton Diosgenin
ATP Nutriton Diosgenin 100 tbl
➡️ doplnok výživy s diosgenínom v koncentrovanej forme
✅ diosgenín vyextrahovaný z koreňa Wild Yam
✅ bez vedľajších nežiadúcich účinkov
✅ overená značka
eFitness.sk - eshop

⭐️ nad 80 € doprava zdarma
⭐️ garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

9,80 €
Chcem vedieť viac

TOP prípravky s diosgenínom/výťažkom z wild yam pre ženy

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 kapsúl
Super Prsia + štíhla línia
Super Prsia + štíhla línia
➡️ doplnok výživy pre pevné a vytvarované prsia + štíhlu postavu
✅ vhodné pre všetky ženy bez ohľadu na vek (18+)
✅ kvalitné prírodné zloženie bez nežiadúcich vedľajších účinkov
✅ širšie spektrum účinkov
✅ žiadne priberanie ako sprievodný jav užívania
SuperPrsia.sk - eshop

19,90 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Megaprsia BreastExtra+
Megaprsia - BreastExtra+
➡️ komplexný výživový doplnok pre prirodzené zväčšenie pŕs
✅ reálny vplyv aktívnych látok prípravku na rast poprsia
✅ pevnejšie prsia, krajší tvar pŕs, väčšie a plnšie prsia
✅ účinky viditeľné už po 2-3 týždňoch
✅ prírodný produkt
megaPRSIA.sk - eshop

⭐️ cena dopravy za balík na poštu je 3,10 €
⭐️ prípravok je vždy skladom, diskrétne odoslaný v deň objednania
⭐️ prípravok BreastExtra je dostupný aj v lekárňach

13,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.