Resveratrol = zázračná látka? Hlavne silný antioxidant (všetko čo o ňom potrebujete vedieť)

Peter Kacián Téma 8. decembra 2020 0

Resveratrol je prírodná látka nachádzajúca sa napríklad v šupke a jadierkach červeného hrozna. V poslednom období sa dostáva do popredia najmä kvôli tomu, že má byť údajne až dvadsaťnásobne silnejším antioxidantom ako je vitamín C. Najprv po nej siahli spoločnosti venujúce sa produkcii rôznych omladzovacích krémov, teraz je resveratrol obľúbenou zložkou aj mnohých tabliet a výživových doplnkov s najrôznejším zameraním. Napríklad aj tých, ktoré sú určené k podpore intímneho života muža i ženy.

Aké sú reálne účinky tejto nepochybne zaujímavej látky? Kde všade sa prirodzene nachádza a ako na jej správne užívanie a dávkovanie? Sú známe aj nejaké vedľajšie účinky či nejaké obmedzenia, ktoré by bránili jej užívaniu? Čítajte ďalej a odpovede na tieto otázky v tomto článku určite nájdete. A omnoho viac…

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte kvalitné doplnky postavené na resveratrole, mám pre vás rýchle a pohodlné riešenie – prípravky, ktoré majú tie najlepšie referencie od užívateľov: ✅ Resveratrol Webber Naturals,  ✅ Proerecta Shot (recenzia),  ✅ Proerecta LONG (recenzia) a ✅ Indonal Partner (recenzia).

Resveratrol: popis a využitie látky, ako to vlastne funguje

Resveratrol je rastlinná zlúčenina, ktorá v prvom rade pôsobí ako antioxidant. Z chemického hľadiska sa inak jedná o polyfenol a derivát stilbénu. Zlúčenina má fytoestrogénny charakter, takže vplýva aj na hormonálnu hladinu žien i mužov. Látka je tiež známa svojimi protektívnymi účinkami na pohlavný systém, čo v konečnom dôsledku zlepšuje plodnosť (u oboch pohlaví) a zvyšuje tak šancu na otehotnenie. Resveratrolu sa tiež pripisujú aj určité antimikrobiálne účinky, podľa niektorých zdrojov (nájdete ich na konci článku) sa podieľa na ochrane funkcií mozgu a znižovaní krvného tlaku či škodlivého cholesterolu v krvi.

Jeho najvýznamnejším a určite aj najpopulárnejším zdrojom je červené víno (nachádza sa vo veľkom množstve hlavne v šupkách a semenách bobúľ hrozna), no vyskytuje sa aj v ďalších potravinách a rastlinách (pozri v akých).

💡 TIP na produkt - Resveratrol Webber Naturals
Resveratrol
 • výživový doplnok s resveratrolom
 • z extraktu hroznových jadier
 • látka je silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred starnutím
 • v 1 kapsule sú obsiahnuté prírodné látky, ktoré sa rovnajú objemu približne šesť pohárov červeného vína
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma

 

Pre koho je Resveratrol vlastne vhodný a na aký účel?

Účinnosti a pôsobeniu resveratrolu na ľudský organizmus sa venuje množstvo vedeckých štúdií a výskumov. Aké sú teda najcennejšie účinky tejto látky z hľadiska zamerania nášho webu a pre koho sa hodí k užívaniu najviac a za akým účelom?

 • podpora plodnosti muža i ženy vďaka svojim protektívnym účinkom na ich pohlavné ústrojenstvo
 • podpora pri vyrovnávaní hormonálnej nerovnováhy – hlavne pri nadbytku testosterónu u žien, či estrogénu u mužov
 • podpora normálnej funkcie kardiovaskulárneho systému, pomáha tiež so znížením vysokého krvného tlaku
 • prevencia problémov s upchaním ciev vďaka znižovaniu hladiny cholesterolu v krvi (dôležité napríklad z pohľadu erekcie)
 • prevencia niektorých metabolických porúch (napríklad cukrovka typu 2), ktoré negatívne pôsobia nielen v rámci normálneho sexuálneho zdravia muža i ženy

Resveratrol – skúsiť? Neskúsiť?

Resveratrol je podobne ako väčšina „zázračných“ látok (napríklad aj indol-3-carbinol) z hľadiska jej účinnosti trochu kontroverzná zlúčenina. Mne osobne sedliacky rozum hovorí, že pokiaľ je niekto na tom po zdravotnej stránke celkom dobre a potrebuje vylepšiť „len“ nejaké drobnosti, tak po nej pokojne môže siahnuť a spraviť si názor radšej na základe svojej vlastnej skúsenosti .

💡 🔝 TIP: Resveratrol (extrakt zo semien hrozna) ako súčasť prípravkov na erekciu? Iste. Pozrite prémiové prípravky: ✅ Proerecta Shot (recenzia) a ✅ Proerecta LONG (recenzia).

💡 TIP na produkt - Proerecta Shot
Proerecta Shot
 • bylinný shot na podporu erekcie
 • nápoj pre okamžitú a zrýchlenú podporu mikrocirkulácie krvi v penise
 • výsledkom je kvalitná erekcia umožňujúca plnohodnotný pohlavný styk
 • prírodné zloženie: rastlinné stimulanty + aminokyseliny a broskyňová príchuť
 • bez vedľajších účinkov
5,99 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

💡 TIP na produkt - Proerecta Long
Proerecta Long
 • tabletky na erekciu špeciálne pre pánov nad 50 rokov
 • podpora prirodzenej mužskej sexuality, plodnosti a vitality
 • prispieva k normálnej hladine testosterónu v tele
 • bylinné zloženie s aminokyselinami obohatené vitamínmi a minerálmi
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára
31,99 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

 

V ktorých potravinách sa Resveratrol nachádza najčastejšie

V akých potravinách sa resveratrol nachádza prirodzene? Červené víno (respektíve šupka a jadierka z bobúľ červeného hrozna) som už spomínal v úvode článku, ale určite to nie jediný možný zdroj tejto látky. Len na okraj, žiaden z prírodných zdrojov vám potrebnú dávku resveratrolu nedokáže zabezpečiť ak sa chcete spoľahnúť výlučne na účinky tejto látky. Toto sú teda najvýraznejšie prírodné zdroje resveratrolu:

 • červené víno: bobule hrozna (šupky a jadierka) sú najvýznamnejším zdrojom resveratrolu, v červenom víne sa môže nachádzať až do 5,8 mg tejto látky na liter (podľa odrody a akosti vína)
 • orechy: resveratrol sa nachádza aj v orechoch, najviac v arašidoch a keďže sú aj veľmi dobrým zdrojom ďalších dôležitých látok (napríklad omega mastných kyselín) ich zaradenie do vášho jedálnička určite nebude na škodu
 • ovocie: resveratrol sa prirodzene nachádza vo viacerých druhoch ovocia napríklad v bobuľovitom ovocí (ríbezle, čučoriedky, brusnice), plodoch čiernej moruše, ale napríklad aj v grapefruite či granátovom jablku
 • kakao: kvalitné kakao toho obsahuje naozaj celkom dosť (minimálne 300 potvrdených bioaktívnych látok), okrem viacerých flavonoidov, teobromínu či dôležitých minerálov (najmä zinok a selén) obsahuje aj resveratrol
 • ostatné: resveratrol sa nachádza aj v ďalších rastlinách, pre zaujímavosť spomeniem borovicu čiernu (kôra), či krídlatku japonskú alias pohánkovec japonský (koreň), posledne menovaná je napríklad aj súčasťou zloženia doplnku na prsia Decolen FORTE

 

Resveratrol – najcennejšie účinky tejto látky

Resveratrol je látka, ktorá je rovnako populárna, ako aj kontroverzná. Určite sú nespochybniteľné je silné antioxidačné účinky a jej prínos sa predpokladá vo viacerých oblastiach ľudského zdravia. Toto „okienko si pootvoríme“ aj tu a na niektoré potenciálne vplyvy sa teraz pozrieme bližšie:

➡️ Antioxidant

Antioxidačné účinky sú základnou pozitívnou vlastnosťou tejto látky, kvôli ktorej je tak komerčne vyhľadávaná. Zmyslom užívania doplnkov s resveratrolom je teda hlavne ochrana telových buniek, tkanív a orgánov pred pôsobením voľných radikálov. To znamená pred ich starnutím, čo inak negatívne vplýva na zhoršenie kondície a funkčnosti organizmu.

➡️ Plodnosť

Resveratrol vplýva na plodnosť dvoma spôsobmi. Za prvé pozitívne pôsobí v procese spermatogenézy a ako antioxidant tiež chráni pohlavné bunky (spermie). A za druhé: pomáha s udržaním optimálnej hormonálnej hladiny u žien aj u mužov.

💡 TIP na produkt - Fertin
Fertin recenzia
 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora libida aj normálnej hladiny testosterónu v tele
 • viac energie a vitality
 • je určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • registrovaný výživový doplnok ÚVZ SR
15,99 €
Fertin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

➡️ Kardiovaskulárny systém

Resveratrol sa angažuje aj v rámci ochrany kardiovaskulárneho systému a teda pozitívne vplýva na stav ciev, srdca a krvný obeh ako taký. Prispieva totiž k zníženiu hladiny škodlivého LDL cholesterolu. Okrem toho však bráni aj nadmernej zrážanlivosti krvi a preventívne znižuje riziko niektorých srdcovocievnych ochorení.

➡️ Abnormálny rast buniek

Abnormálny rast buniek najčastejšie zhubného rakovinového pôvodu dokáže resveratrol v určitej miere potlačiť (tak aspoň hovoria niektoré vedecké štúdie, napríklad aj táto). Na druhú stranu však existujú iné, ktoré to naopak vyvracajú.

➡️ Obranyschopnosť a vitalita

Resveratrol ako súčasť niektorých doplnkov výživy plní aj funkciu zlepšovania vitality organizmu s dosahom na jeho obranyschopnosť. Pripisujú sa mu totiž aj protizápalové, antibakteriálne, protiplesňové a antialergické účinky.

➡️ Pokožka

Resveratrol sa samozrejme využíva aj v kozmetike a touto látkou sa hrdí množstvo prípravkov. Je fakt, že spomaľuje starnutie buniek pokožky a tiež má priaznivý vplyv na kolagénové vlákna, čo takisto prispieva k jej lepšiemu stavu.

➡️ Ďalšie účinky

Existuje však mnoho ďalších účinkov, ktoré sa pripisujú práve resveratrolu. Spomína sa tiež jeho priaznivý vplyv na pľúca (pri astme či obštrukčnej chorobe pľúc), preventívny účinok voči riziku prepuknutia Alzheimerovej choroby a demencie. Resveratrol by mal tiež podporovať zrak (najmä u najviac ohrozených skupín ako sú cukrovkári a hypertonici), podporovať mentálny komfort a napríklad aj zlepšovať schopnosť koncentrácie.

 

Resveratrol: Vedľajšie účinky a riziká spojené s jeho užívaním

S užívaním resveratrolu sa nespája žiadne väčšie riziko vzniku vedľajších účinkov. Pri konzumácii potravín to v podstate ani nie je možné. Iná situácia je pri koncentrovaných výživových doplnkoch, kde treba dodržiavať dávkovanie stanovené výrobcom.

V prípade, že je príjem resveratrolu naozaj vo vysokých množstvách, hrozí aj niekoľko možných komplikácií. Z tých miernych sa najskôr prejaví zmena farby moču, zvýšená nervozita či závraty. Vážnejšie prejavy predávkovania zahŕňajú napríklad aj nespavosť, stratu chuti do jedla, nadmerné búšenie srdca, zvýšený krvný tlak, bolesti kĺbov, či tŕpnutie v prstoch. Resveratrol ktorý pochádza z Krídlatky japonskej môže tiež spôsobovať hnačku, či iné poruchy trávenia.

 

Interakcie a kontraindikácie

Aj keď je resveratrol na užívanie pomerne bezpečná látka, i tak treba za určitých okolností zvýšiť opatrnosť:

 • zvýšenú opatrnosť pri užívaní resveratrolu by mali zachovávať tí ľudia, ktorí zároveň užívajú lieky na riedenie krvi (heparín alebo warfarín)
 • to isté v podstate platí aj pre tých, ktorí užívajú niektoré z hormonálnych prípravkov
 • resveratrol tiež v určitej miere blokuje niektoré enzýmy, ktoré pomáhajú vylučovať isté zlúčeniny z tela, to znamená, že napríklad aj hladina niektorých liekov sa môže zvýšiť na nebezpečnú hladinu (rizikom sú napríklad lieky na krvný tlak, lieky proti úzkosti či imunosupresíva), preto ak užívate hocijaké lieky na predpis, tak o súbežnom užívaní prípravkom s obsahom resveratrolu, by ste sa mali najprv poradiť s lekárom
 • rizikom je teoreticky aj prípadná alergická reakcia
 • užívanie tejto látky sa vo všeobecnosti neodporúča ani tehotným a dojčiacim ženám, deťom a ani ľuďom s kardiovaskulárnymi problémami

 

Resveratrol: Dostupné formy – tabletky, kozmetika či potraviny?

Resveratrol sa prirodzene nachádza v potravinách, pridáva sa do kozmetických produktov a samozrejme máte možnosť túto látku prijímať aj vo forme tabliet (väčšinou ako koncentrovaný extrakt z časti rastliny, ktorá ho obsahuje najviac, napríklad jadierka hrozna). Každý zo spomenutých zdrojov sa používa na iný účel a rozdielne sú aj účinky v praxi.

 

✅ Potraviny

Najväčším plusom užívania takejto formy je prirodzenosť – okrem resveratrolu totiž dostanete do seba aj ďalšie dôležité látky, vitamíny a minerály. Na druhú stranu, ako som už spomenul vyššie, ak chcete telu zabezpečiť dostatočne zaujímavú dávku tejto látky, tak z prírodných zdrojov je to prakticky nemožné. A to, že jeho najlepším zdrojom červené víno hneď neznamená, že ho musíte denne vypiť na litre, a to len preto, aby ste dosiahli adekvátny príjem resveratrolu 🙂

 

➡️ Kozmetika

Z pozitívnych účinkov resveratrolu profitujú aj rôzne kozmetické výrobky, do ktorých sa pridáva najčastejšie za účelom zlepšenia stavu pokožky. Sú to teda rôzne krémy, či gély s takzvaným anti-age efektom – resveratrol totiž spomaľuje starnutie buniek a podporuje lepšiu regeneráciu kolagénových vlákien.

 

💊 Výživové doplnky – tabletky

Ideálnou formou príjmu resveratrolu sú teda iné formy. Najčastejšie sa jedná o tabletky (tablety), kde býva súčasťou širšieho zloženia, alebo potom ide o koncentrovanú formu tejto látky. Pričom najčastejšie sa jedná o koncentrovaný extrakt z prírodného zdroja tejto látky – najčastejšie sú to hroznové jadrá a šupky, špecifická rastlina s názvom krídlatka japonská, či borovica čierna a ďalšie.

Táto forma výživového doplnku je ideálna pre tých, ktorí preferujú jednoduché a presné užívanie + rýchle účinné vstrebanie aktívnych látok.

💡 TIP na produkt - Resveratrol Webber Naturals
Resveratrol
 • výživový doplnok s resveratrolom
 • z extraktu hroznových jadier
 • látka je silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred starnutím
 • v 1 kapsule sú obsiahnuté prírodné látky, ktoré sa rovnajú objemu približne šiestich pohárov červeného vína
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma

 

Resveratrol: ako na jeho užívanie a dávkovanie

Resveratrol nemá z hľadiska bezpečnosti užívania žiadne väčšie „trhliny“. V normálnych dávkach je to úplne bezproblémová látka. Úplne najbezpečnejší je príjem z potravinových zdrojov, tam predávkovanie v podstate ani nehrozí. Iné to je ale pri tabletkách, ktoré ho obsahujú vo vyššej koncentrácii. Obvyklé dávkovanie je potom 1 tableta za deň.

Pri užívaní resveratrolu by ste mali dodržiavať tieto základné zásady:

 • neprekračujte maximálnu dennú dávku odporúčanú výrobcom doplnku (striktne dodržujte dávkovacie schémy)
 • riaďte sa vždy pokynmi uvedenými na príbalovom letáku
 • nekombinujte tieto tabletky s liekmi, ktoré ovplyvňujú krvný obeh, či ktoré akokoľvek „riešia“ kardiovaskulárny systém
 • užívanie tabliet s koncentrovaným zložením by nemalo trvať dlhšie ako 5-6 týždňov (myslí sa neprerušované užívanie)
 • v prípade pochybností sa pred prvým použitím poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom
 • pri výskyte akýchkoľvek vedľajších účinkov užívanie prerušte a konzultujte ich s lekárom

 

Ako fungujú prípravky s resveratrolom – skúsenosti s užívaním, cena a predaj

Resveratrol plní v rámci výživových doplnkov (ak sa bavíme o jeho „čistej“ forme) úlohu, ktorá je zameraná na dosť široký cieľ. Sú to práve vynikajúce antioxidačné účinky, ktoré robia z tejto prírodnej látky jednu z najobľúbenejších na trhu. To je na jednej strane výhoda, na strane druhej treba rátať s tým, že efekt účinkov nemožno porovnať s presnejšie zameranými doplnkami. Dobrým príkladom je podpora potencie a plodnosti. Áno, resveratrol nepochybne pozitívne vplýva na plodnosť muža i ženy (zlepšuje napríklad kvalitu spermií tým, že ich chráni pred voľnými radikálmi), no špeciálne tabletky na plodnosť so širším zložením na túto schopnosť pôsobia viac komplexnejšie a „viacvrstvovo…“.

Cena doplnkov a prípravkov s resveratrolom je naozaj celkom vysoká a mnoho ľudí by sa naozaj nenahnevalo, keby sa pohybovala o niečo nižšie… Na druhú stranu, dostatočnú dávku resveratrolu z prírodných zdrojov prijať jednoducho nejde. Moje skúsenosti hovoria, že netreba hneď hádzať flintu do žita a vyskúšať aspoň jedno balenie (najlepšie mesačné až dvojmesačné) a až na základe toho sa rozhodnúť, či má zmysel resveratrol užívať aj dobudúcnosti.

 

Moje skúsenosti s resveratrolom

Ja osobne som užíval túto látku iba v rámci doplnkov na podporu erekcie a s niektorými značkami (napríklad Proerecta) som bol naozaj spokojný. Dôležité je vedieť, na ktorý produkt sa dá s dôverou obrátiť, pretože žiaľ, nie všetky dostupné tabletky a doplnky sú v tej najlepšej kvalite. Lepšie sa zorientovať určite napomôžu referencie a recenzie od užívateľov, ktorí vybrané prípravky reálne užívali…, a tiež sa nedajte veľmi ovplyvniť sľubmi na obale a reklamných letákoch, a ani cenami – tie totiž nie vždy verne odrážajú skutočnú kvalitu prípravku.

 

Skúsenosti ostatných

Ako vyzerajú skúsenosti s resveratrolom u ostatných užívateľov? Zopár hodnotných a zaujímavých som pre vás vybral z rôznych internetových diskusií. Tu sú (aj s odkazom na diskusné fórum):

➡️ Resveratrol je skutočne účinný…

…zrovna som hľadala či už je na internete založená nejaká diskusia o resveratrole, aby som sa s vami mohla podeliť o moju skúsenosť. Užívam prípravok s resveratrolom už dva mesiace. Trpím cukrovkou a vysokým krvným tlakom, a môžem s istotou povedať, že sa cítim oveľa lepšie, hlavne nie som taká unavená, a tlak tiež o niečo klesol…”

Francis (diskuse.doktorka.cz)

➡️ Nájsť dostatočné množstvo Resveratrolu vo víne je ozaj kumšt…

…tématike resveratrolu som sa v práci nejakú dobu už venovala. Môžem napísať asi toľko – ak niekto resveratrol naozaj cielene potrebuje doplniť – ísť cestou vína je nezmysel. Nie v každom víne nájdete resveratrol a nájsť víno s vysokým obsahom to je buď dosť veľký kumšt alebo šťastie! Avšak francúzsky paradox jasne popisuje to, že pohárik vina denne organizmu pomáha… Je teda opäť otázkou na každého z nás, akou cestou sa vydá. Avšak nie vždy (!!!) naše problémy vyrieši tabletka!...

bokul (zena-in.cz)

➡️ Resveratrol a pozvoľné spomalenie starnutia…

„…nuž moje lekárske zdroje hovoria opak, resveratrol ma hromadu účinkov v tele, celkove zlepšuje a predlžuje život. A kedže potrebujem hromadu energie, a aspoň na staré kolena spomaliť proces starnutia, tak to beriem. A zrejme sa to nijak vypuklo neprejaví, len pozvoľným spomalením starnutia, podobne aj ako iné doplnky tohto druhu, napríklad kurkumín (protizápalový efekt, proti mozgovej degenerácii), astragalus (antivirálny efekt), rybie oleje/krill olej s ich EPA a DHA a podobne…“

RNG (forum.zdravie.sk)

 

Resveratrol a pár slov na záver

Resveratrol je určite veľmi zaujímavá látka prírodného pôvodu, ktorej užívanie by malo viesť k prospechu viacerých telesných funkcií. Plodnosť a reprodukčný systém, kardiovaskulárny systém či pokožka by mali z jeho príjmu naozaj profitovať. Otázkou je, či to dokáže samostatne, alebo skôr v spojení s ďalšími látkami – to, ale aj podrobnejšie účinky tejto substancie sú stále predmetom výskumu.

Na našom trhu sú dostupné prípravky, ktoré ho obsahujú v koncentrovanej forme a tiež také, ktoré slúžia na podporu konkrétnej oblasti. Je len v podstate na vás, po akom type tabletiek siahnete (podporiť to samozrejme môžete aj prirodzenými zdrojmi resveratrolu ako je napríklad červené víno – ale určite to s ním neprežeňte, alkohol všeobecne nie je práve najlepší kamarát nášho zdravia). Nezabudnite však pritom dodržiavať lekárske overené metódy liečby, ktoré zabránia zhoršeniu ochorení a porúch.

 

TOP prípravky s resveratrolom/výťažkom z hroznových jadier v zložení

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Proerecta Long
Proerecta Long
➡️ tabletky na erekciu špeciálne pre pánov nad 50 rokov
✅ podpora prirodzenej mužskej sexuality, plodnosti a vitality
✅ bylinné zloženie + aminokyseliny, vitamíny a minerály
✅ určený na dlhodobé užívanie
✅ dostupný bez predpisu
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

31,99 €
Chcem vedieť viac
60 ml
Proerecta Shot
Proerecta Shot
➡️ bylinný shot/drink na podporu erekcie
✅ nápoj pre okamžitú a zrýchlenú podporu prekrvenia v penise
✅ kvalitná erekcia + vyššie libido a dlhší styk
✅ prírodné zloženie: rastlinné stimulanty + aminokyseliny a broskyňová príchuť
✅ bez vedľajších účinkov
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

5,99 €
Chcem vedieť viac
90 kapsúl
Indonal Partner
Indonal Partner 90 kapsúl
➡️ výživový doplnok s I3C špeciálne vyvinutý pre partnerov (muža i ženu)
✅ prírodné zloženie: indol-3-carbinol + resveratrol
✅ podpora normálnej činnosti pohlavných orgánov
✅ odporúča sa pri infekcii HPV, mykózach a plesniach
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

26,79 €
Chcem vedieť viac
90 kapsúl
Resveratrol Webber Naturals
Resveratrol
➡️ výživový doplnok s resveratrolom
✅ z extraktu hroznových jadier
✅ v 1 kapsule sú obsiahnuté prírodné látky, ktoré sa rovnajú objemu približne šesť pohárov červeného vína
✅ najväčším pozitívom sú silné antioxidačné účinky, ktoré chránia pred starnutím
BioCare.sk - eshop

⭐️ nad 80 € doprava zdarma

21,98 €
Chcem vedieť viac

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.