Cviky na zväčšenie pŕs – aj toto je jeden z prirodzených spôsobov ako si pomôcť

Peter Kacián Téma 30. augusta 2021 0

To, že cvičenia dokážu prispieť k zlepšeniu v rámci rôznych oblastí sexuálneho života, je asi každému jasné. A platí to aj na mužmi snáď najviac oceňované ženské poprsie. Cviky na zväčšenie pŕs sú alternatívou hlavne pre tie dámy, ktoré sa nechcú zmieriť s menším číslom košíčka, ale zas nemienia kvôli tomu podstúpiť invazívny chirurgický zákrok.

Ak vás zaujímajú možnosti ako zväčšiť vaše prsia, ktoré sa zaobídu bez nutnosti použitia skalpela, tento článok je určený práve vám. Nájdete v ňom totiž nielen rôzne techniky a metódy ako cvičiť, ale aj pár ďalších tipov ako ešte viac stimulovať rast prsného tkaniva. A keďže aj moja partnerka obľubuje takýto prírodný a prirodzený prístup k svojmu telu, sprostredkovane vám prinesiem aj jej pohľad na túto špecifickú problematiku. Čítajte ďalej…

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu zväčšenia poprsia – u partnerky účinkovali najlepšie: ✅ Super Prsia + štíhla línia (recenzia), ✅ Super Prsia krém (recenzia) a ✅ Megaprsia BreastExtra+ (recenzia).

Cviky na zväčšenie pŕs: o čo vlastne ide, a prečo takto cvičiť

➡️ Cvičenia, ktoré majú podporiť zväčšenie pŕs, sa v prvom rade týkajú prsného tkaniva a svalstva prsníkov. Takže výsledkom je zlepšenie pevnosti, pružnosti ale aj objemu pŕs. A keďže sú to cviky, tak podobne ako pri ostatných je pri nich dôležitá hlavne dôslednosť a disciplína, výsledok sa totiž nedostaví ihneď ale až po dlhšej dobe.

➡️ Keďže sa jedná (aj) o posilňovanie svalstva, je dobré vedieť, že práve to prsné určite netreba veľmi preťažovať – už len z toho dôvodu že sa jedná o relatívne menšiu skupinu svalov v tele. Takže ideálne sú menšie váhy náradia a menej opakovaní. A vo väčšine prípadov vám aj tak vystačí len váha vlastného tela.

➡️ Čo sa týka veľkosti poprsia a vlastného objemu, tak cviky na zväčšenie pŕs vplývajú na väčšinu faktorov, ktoré to majú na starosti. Ktoré sú tie najpodstatnejšie? V prvom rade záleží aj na veľkosti samotnej prsnej žľazy, čo priamo súvisí s hladinou estrogénov v tele ženy (zväčša platí, že čím je hladina vyššia, tým viac môže prsná žľaza narásť). Ďalej je to pevnosť a objem prsného tkaniva a aj svalstva (na tento faktor má cvičenie najväčší vplyv), plus pružnosť a pevnosť pokožky, ktoré sa takisto dajú v podstate relatívne jednoducho ovplyvniť, čo prispieva k optickému zväčšeniu a pozdvihnutiu poprsia.

Prečo vlastne takto cvičiť?

Najhlavnejším dôvodom je, že podpora zväčšenia poprsia prebieha prirodzene bez väčších rizík a vedľajších vplyvov. Na rozdiel od invazívneho zákroku – operácie si však na výsledok počkáte samozrejme dlhšie. Viac o ostatných spôsoboch zväčšenia nájdete v skrátenej forme nižšie v článku.

💡 TIP na produkt - Super Prsia + štíhla línia
Super Prsia + štíhla línia

Cvičenie môžete skombinovať s vhodným prírodným doplnkom!

 • komplexný výživový doplnok pre väčšie a pevnejšie prsia a štíhlu líniu
 • bohaté prírodné zloženie: Benedikt lekársky, Senovka gréckaSaw PalmettoDamiána a ďalšie látky
 • pozitívnym efektom užívania je aj lepšia pokožka a vlasy
 • pomoc pri ženských problémoch

 

Pre koho sú tieto cviky na zväčšenie pŕs určené

Cviky na zväčšenie pŕs sú ideálne pre každú ženu bez ohľadu na jej vek, ktorá potrebuje v určitej miere spevniť a zväčšiť svoje poprsie. Samozrejme podmienkou je vyhovujúci zdravotný stav, to znamená bez nejakých fyziologických zmien a porúch či ochorení (hrčky, lipómy – tukové nádory, zápal prsnej žľazy…). Plus veľkou výhodou pravidelného cvičenia je aj pozdvihnutia poprsia aj jeho spevnenie (napríklad pri prsiach, ktoré síce majú dostatok prsného tkaniva, no vizuálne nepôsobia najvábnejšie pretože sú spadnuté).

 

Cviky na zväčšenie pŕs: príklady a postup ako na to

Na posilnenie prsného svalstva, ideálne sformovanie a pomoc so zväčšením poprsia jestvuje množstvo najrôznejších typov cvičení a metód. Teraz si povieme niečo viac o tých medzi ženami najviac obľúbených (vrátane mojej partnerky).

➡️ Kľuky

Základný typ cvičenia, ktorý vám pomôže ideálne spevniť prsné svalstvo, sú kľuky – alebo inak kliky v športovom slangu. Na posilňovaní sa podieľa iba váha vášho vlastného tela. Pozor, aby boli zamerané práve na poprsie, je potrebné aby dlane boli na úrovni ramien a prsty smerovali šikmo k sebe. Tiež nezabudnite pri tom správne dýchať – nadol sa spúšťate vždy s nádychom. A nemusíte to hneď preháňať – stačí denne jedno cvičenie s 20 klikami.

➡️ Tlak dlaní

Cvičenie, ktoré charakterizuje tlak dlaní oproti sebe, pričom prsty smerujú nahor. Ideálne keď si k tomu sadnete, zopnete dlane tak, aby boli pod vaši krkom a začnete tlačiť. Vydržte tak asi 5 sekúnd a po malých pauzách zopakujte celkom 10 krát.

➡️ Tlak s loptou

Na podobnom princípe je postavené aj ďalšie cvičenie s nejakou menšou pomôckou – často sa používa napríklad aj „volejbalka“. Lopta sa vloží medzi dlane tak, aby sa nevyšmykla a následne tlačí po dobu 15 sekúnd (10 opakovaní).

➡️ Odtláčanie od steny

Jednoduchý cvik, ktorý robí divy (to aspoň tvrdí moja partnerka). Stačí sa v miernom rozkroku oprieť o cca 1 m vzdialenú stenu a kľukovať, dlane by mali byť vo výške brady. Ideálne 20 opakovaní.

➡️ Bradlá

Ak máte prístup k bradlám (toto jednoduché športové náčinie si môžete bez problémov inštalovať aj doma), tak toto cvičenie na posilnenie a zväčšenie poprsia si dozaista obľúbite. Postup: postavíte sa medzi bradlá, uchopíte ich približne na úrovni ramien, lakte držíte čo najbližšie k telu a pomaly sa začnete spúšťať dolu a potom opäť hore. Toto zopakujte ideálne aspoň 10 krát.

➡️ Rozpažovanie

Niečo aj pre fanúšičky činiek. V ľahu uchopíte do rozpažených rúk takzvané jednoručky o váhe 0,5 alebo 1 kg a s výdychom ich nad sebou spojíte. Ideálne tak spravte 20 krát v 4 opakovaniach.

Ešte pripojím aj pár pravidiel, ktorými by ste sa mali pri cvičení riadiť (platí en bloc pre všetky)

 • pri cvičení nepoužívajte žiadne ťažké váhy – prsný sval je naozaj malý a nemali by ste ho zbytočne preťažovať
 • cviky by mali byť zamerané presne na prsný sval, nie na postranné svaly hrudníka a podobne
 • prsné svalstvo by ste vo fitku mali v rámci tréningu precvičovať ako prvé
 • cvičenie podporíte následne aj správnym držaním tela – jednoducho: ramená treba stlačiť dozadu a vystrieť sa
 • dôležitá je samozrejme aj správna technika cvikov

 

➡️ Špeciálny tip od partnerky: Plávanie

Najobľúbenejší šport mojej partnerky je zároveň aj ideálny spôsob ako vyformovať dokonalý hrudník. Plávanie, hlavne v štýle prsia, je totiž na to ako stvorené. Samozrejme s mnohými ďalšími benefitmi pre vaše telo.

Ešte pár tipov a trikov ako na zväčšenie pŕs (od Megaprsia BreastExra+) – VIDEO

5 trikov ako jednoducho zväčšiť prsia

 

Cviky na zväčšenie pŕs a najčastejšie otázky

Zväčšenie poprsia tvorí podstatnú súčasť mnohých internetových fór a diskusií a smeruje na nich množstvo otázok od žien, ktoré chcú poradiť ako na to – aj prostredníctvom cvičenia. Toto sú tie najčastejšie:

❓ Ako často sa vlastne musí cvičiť?

No ak chcete v tejto telesnej partii reálne ukázať niečo navyše, tak rátajte s tým, že cvičenie sa stane neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Konkrétnejšie? Ideálne bude ak cviky na zväčšenie pŕs budete opakovať približne 3-4x do týždňa – to znamená, že po dni cvičenia bude nasledovať deň pauzy. Odstup, respektíve oddych je dôležitý, práve v počas neho sa prsia najviac zväčšujú a formujú.

❓ Ako dlho to potrvá, kým začnú prsia rásť?

Ak ste dovtedy nepohli ani svalom, tak prvé zmeny môžete pocítiť už po 2 týždňoch cvičení. To znamená, že prsia by mali byť pevnejšie, aj dekolt už o niečo bohatší a krajší, pokožka v oblasti vypnutejšia a pevnejšia. Ideálne však bude, ak pravidelné cvičenie podporíte aj ďalšími režimovými opatreniami.

❓ Aké chyby sa najčastejšie pri cvičení na podporu poprsia vyskytujú?

Najčastejšie je to spojené s dýchaním – treba si na ňom naozaj dať záležať a striedať nádych pri tlakovej časti cviku s výdychom pri jeho uvoľnení. Takisto sa stáva, že sa prsné svalstvo nadmerným cvičením presilí, preto precvičovaniu týchto partií venujte tak 15 až 20 minút do dňa.

❓ Aké zväčšenie vďaka cvičeniu možno očakávať?

Nečakajte hneď obrovské terno a zväčšenie o niekoľko čísel… reálne vlastne „iba“ o jedno, aj to v kombinácii. Efekt pevne vyformovaných spevnených prsníkov, ktorý zo sebou takéto cvičenie prináša, plus sebavedomie, ktoré tým získate, je naozaj nenahraditeľné.

❓ Dá sa okrem cvičenia ešte aj nejako inak podporiť rast a krásu prsníkov?

Myslím, že odpoveď aj sami poznáte. Samozrejme a je toho viac. Pokožku pŕs môžete rozmaznávať napríklad vhodnými krémami, dôležitú hladinu estrogénov v tele môžete podporiť príjmom rastlinných fytoestrogénov, či už v potrave alebo aj prostredníctvom doplnkov, pomôcť si narýchlo môžete aj push-up podprsenkou, a nezabúdajte ani na správnu životosprávu

 

Ako ešte viac zlepšiť a podporiť zväčšenie pŕs

Prirodzená podpora rastu poprsia je výhodná z viacerých dôvodov. V prvom rade sa nejedná o žiaden invazívny zákrok, takže nehrozia zbytočné komplikácie ani väčšie zdravotné riziko. K dispozícii okrem cvičenia máte teda aj ďalšie možnosti. Aké to sú?

 • push-up podprsenky: určite najrýchlejší a vlastne aj najdostupnejší spôsob ako opticky prsia zväčšiť spevniť, takéto podprsenky sú polstrované molitanom či inými vložkami, práve tie dokážu efektne zväčšiť objem na prvý pohľad, pozri aj našu recenziu na Super Prsia Bra podprsenku (nalepovacia, samodržiaca)
 • pravidelná masáž poprsia: príjemná spôsob ako sa dopracovať ku krajšiemu poprsiu, vyskúšať môžete napríklad aj med s ľanovým olejom, takáto masáž vám ich potom nielen lepšie prekrví, ale aj prospeje pokožke poprsia vďaka lepšej hydratácii
 • životospráva: na podporu rastu prsného tkaniva sa odporúča strava viac obohatená o ovocie, strukoviny a mliečne výrobky, semienka (ľanové, sezamové…), prípadne môžete skúsiť bylinky, ktoré obsahujú fytoestrogény (vo forme čaju a odvarov), takisto sa vždy snažte aj o správne držanie tela – to znamená aby ste sedeli a kráčali vzpriamene a mali aj správnu polohu v spánku (najvhodnejšia pre prsia je na chrbte)
 • krémy, gély, mastičky: priamo na veľkosť poprsia a jeho pevnosť či pružnosť pôsobia rôzne krémy na zväčšenie pŕs, ktoré sú dostupné v rôznych druhoch a značkách zväčša s prírodným zložením, prípravky sa aplikujú priamo na pokožku a ich výhodou je aj to, že väčšina z nich jemnú pokožku v oblasti dekoltu zvláčňuje a hydratuje

❤️ TIP: moja partnerka napríklad odporúča aj ✅ Super Prsia krém

💡 TIP na produkt - Super Prsia krém
Super Prsia krém
 • krém vyvinutý špeciálne pre ženy, na zväčšenie objemu a spevnenie prsníkov
 • pomôže udržať mladistvý vzhľad pokožky prsníkov a dekoltu
 • stimuluje v prsníkoch lipogenézne procesy, ktoré spôsobujú rast tukových buniek (nárast objemu)
 • obsahuje prírodné extrakty a látky, ktoré tento proces vyvolávajú
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
11,90 €

 

✅ Tabletky na zväčšenie pŕs

Princíp a účinky tabliet na podporu zväčšenia poprsia

💡  Tabletky na zväčšenie pŕs s prírodným zložením sú čoraz viac populárne medzi ženami, ktoré chcú „riešiť“ svoje poprsie prirodzenou cestou. A hoci na našom trhu nemajú práve najväčšie zastúpenie, možno medzi nimi nájsť aj tabletky od overených a serióznych výrobcov, ktoré ponúkajú zlepšenie v tejto oblasti najmä pri ich pravidelnom a dlhodobom užívaní. To je jednoznačne základný imperatív a podmienka, ktorú musíte pri týchto prípravkoch jednoducho akceptovať.

Sú tabletky na zväčšenie pŕs riešením?

Sú tabletky na zväčšenie pŕs riešením?

Keďže kvalitné tabletky na zväčšenie pŕs majú prírodné zloženie a neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky – netreba obávať ani žiadnych negatívnych nežiadúcich účinkov. Možno si ich zaobstarať bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete extrakty bylín ako je napríklad Senovka grécka, Serenoa plazivá, Wild Yam, Angelika čínska, Benedikt lekársky a mnohé ďalšie, ktoré sú bohatým zdrojom fytoestrogénov – rastlinných látok, ktoré sa podobajú ľudským estrogénom, a ktoré majú aj podobné účinky. V rámci zväčšenia poprsia sa jedná hlavne o pozitívny vplyv týchto látok na rast mliečnej žľazy.

Aby užívanie týchto tabletiek prinieslo aj očakávané výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Nepite alkohol a nefajčite, zamerajte sa na zdravšiu stravu bez mastných a ťažkých jedál. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa musia užívať dlhšie a aj keď niektorí výrobcovia tvrdia, že výsledky sa prejavia do niekoľkých dní, takto to prosto nefunguje (zas nehovorím, že aspoň nepatrné zmeny nemôžete zaregistrovať). Skúsenosti (mojej partnerky, ale aj ostatných žien) jednoznačne hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere želateľné výsledky (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

💡 TIP na produkt - Megaprsia BreastExtra+
Megaprsia - BreastExtra+
 • tabletky pre ženy, ktoré chcú väčšie a pevnejšie prsia prirodzenou cestou
 • obsahuje vyváženú zmes viacerých látok prírodného pôvodu ako je Senovka grécka, Saw Palmetto, Damiána a mnohé ďalšie
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)

💡 TIP č.1: cena dopravy za balík na poštu je 3,10 €💡 TIP č.2: prípravok je vždy skladom, diskrétne odoslaný v deň objednania💡 TIP č.3: prípravok BreastExtra je dostupný aj v lekárňach

Tabletky na zväčšenie pŕs, ktoré majú dobré referencie

Poďme sa ešte spolu pozrieť na tabletky, ktoré moja partnerka osobne vyskúšala. Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere na niekoľko faktorov, ktoré inak spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

TOP Tabletky na zväčšenie pŕs podľa mojich (partnerkiných) skúseností

A ktoré tabletky na zvýraznenie poprsia podľa nás dokážu najviac osloviť? Tu sú, spolu so stručným popisom, cenou a tiež odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 kapsúl
Super Prsia + štíhla línia
Super Prsia + štíhla línia
➡️ doplnok výživy pre pevné a vytvarované prsia + štíhlu postavu
✅ vhodné pre všetky ženy bez ohľadu na vek (18+)
✅ kvalitné prírodné zloženie bez nežiadúcich vedľajších účinkov
✅ širšie spektrum účinkov
✅ žiadne priberanie ako sprievodný jav užívania
SuperPrsia.sk - eshop

19,90 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Megaprsia BreastExtra+
Megaprsia - BreastExtra+
➡️ komplexný výživový doplnok pre prirodzené zväčšenie pŕs
✅ reálny vplyv aktívnych látok prípravku na rast poprsia
✅ pevnejšie prsia, krajší tvar pŕs, väčšie a plnšie prsia
✅ účinky viditeľné už po 2-3 týždňoch
✅ prírodný produkt
megaPRSIA.sk - eshop

⭐️ cena dopravy za balík na poštu je 3,10 €
⭐️ prípravok je vždy skladom, diskrétne odoslaný v deň objednania
⭐️ prípravok BreastExtra je dostupný aj v lekárňach

13,99 €
Chcem vedieť viac
60 ml
Super Prsia krém
Super Prsia krém
➡️ krém, ktorý pomáha tabletkám Super Prsia so zväčšením objemu a spevnením prsníkov
✅ hydratovaná pokožka pŕs aj dekoltu
✅ výsledkom je pružná pokožka s mladistvým vzhľadom
✅ prírodné zloženie
✅ dobrá cena
SuperPrsia.sk - eshop

11,90 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Decolen FORTE
Decolen FORTE pre ženy 60 tbl
➡️ prírodný doplnok pre ženy na zväčšenie poprsia
✅ pevné a plné poprsie prirodzenou cestou
✅ bezpečné zloženie prípravku (vhodný na dlhodobé užívanie)
✅ zloženie: rastlinné extrakty + beta-sitosterol a vitamíny D2 a D3
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

29,50 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Stimulen
NATURVITA STIMULEN 60 tbl
➡️ prírodný doplnok pre ženy
✅ širšie zameranie - prsia, menopauza, libido
✅ prírodné zloženie
✅ overený tuzemský výrobca (Naturvita, ČR)
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,87 €
Chcem vedieť viac

Mohlo by vás tiež zaujímať…

💡 Články o cvikoch na posilnenie intímnych funkcií muža i ženy na Afrodiziakum.sk

Cviky na zväčšenie pŕs: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Cviky na zväčšenie pŕs a upozornenie na záver

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.