Cviky na panvové dno – oplatia sa pre ženy, v tehotenstve, ale aj pre mužov

Peter Kacián Téma 29. septembra 2021 0

Cviky na panvové dno sú vhodnou formou prevencie ich oslabenia, a to ako u žien, tak aj u mužov. Pre ženy sú panvové svaly vo forme dôležité pred i po pôrode, ale tiež aj počas menopauzy, kedy sa v dôsledku zníženej hladiny estrogénov významne redukujú a klesá ich pružnosť. A nejde len o strašiaka zvaného inkontinencia – nechcený únik moču. Oslabené svaly panvového dna zase pri mužoch môžu spôsobovať ťažkosti s erekciou či normálnou kontrolou ejakulácie. A keďže takéto cviky dokážu mať celkom intenzívny pozitívny vplyv aj na sexuálny život u oboch pohlaví, v tomto článku sa im budem venovať podrobnejšie. Čítajte ďalej.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na posilnenie panvového svalstva a ženského sexuálneho apetítu, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na podporu ženskej sexuality – moja partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia) a ✅ Feminus (recenzia). Prípadne môže pomôcť aj vhodná pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších venušiných guličiek a ✅ Test najlepších vibračných vajíčok.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na posilnenie mužského sexuálneho apetítu, odporúčam vám tieto tabletky na jej oddialenie, zlepšenie výdrže a posilnenie ostatných sexuálnych funkcií vrátane erekcie a libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

Cviky na panvové dno: o čo vlastne ide, a prečo takto cvičiť

➡️ Cvičenia na posilnenie panvového dna primárne slúžia na precvičovanie a posilňovanie špeciálneho svalu panvy s názvom pubococcygeálny sval (v skratke PC sval). Samotné panvové dno má za hlavnú činnosť podporu orgánov nachádzajúcich sa v panve a preto je dôležité aby svalstvo bolo nielen pružné ale aj silné a pevné. Ako som už spomínal, jeho oslabenie nie je len doménou u žien, ale ťažkosti pociťujú aj muži. Oslabené svaly panvového dna tak najčastejšie trápia ľudí po operácii v panvovej oblasti, u žien po pôrode a u mužov a žien po štyridsiatke (zdroj). Najnepríjemnejším prejavom oslabenia týchto svalov je nechcený únik moču – inkontinencia*.

➡️ Ak chcete vedieť o aké svaly vlastne ide, tak vedzte, že sú to tie, ktoré sťahujete pri močení a dokážete tak zadržiavať moč v prípade potreby. Najvýraznejšie ich pocítite keď ich budete sťahovať v sede. Pri cvičení potom treba dávať pozor aby ste namiesto nich nesťahovali iné svaly (brušné, sedacie, či stehenné). Z cvikov, ktoré sa na posilnenie svalov panvového dna používajú najčastejšie sú najznámejšie Kegelove cvičenia, ale dajú sa celkom ľahko a pohodlne precvičovať aj počas jogy či pilates… Obľúbeným prostriedkom u žien je aj cvičenie s vhodnou intímnou pomôckou – najčastejšie venušinými guličkami.

💡 TIP na produkt - Incovenal comfort
INCOVENAL comfort 60 tabliet

Cvičenie môžete samozrejme skombinovať aj s vhodným prírodným doplnkom!

 • prírodný výživový doplnok
 • podpora oslabeného svalstva panvového dna pri inkontinencii
 • komplexné zloženie: rastlinné extrakty, vitamíny a minerály
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Jedna vec sú nepríjemné stavy spôsobené únikom moču, vec druhá zase ťažkosti v sexuálnej oblasti mužov aj žien, lebo áno, aj v tejto oblasti sa samozrejme svaly panvového dna angažujú. Pomáhajú napríklad s lepším rozprúdením krvi v pohlavnej sústave, čo má priamy súvis so vzrušením a normálnou funkčnosťou pohlavných orgánov (u mužov typicky erekcia a stoporenie penisu, u žien zvýšenie citlivosti vonkajšieho genitálu vrátane klitorisu). U žien sú tieto svaly dôležité aj z hľadiska toho, že v panve sú vlastne uložené hlavné orgány pohlavnej sústavy. U mužov zase tiež vplýva na prostatu a jej správnu funkciu.

Inkontinencia sa už dávnejšie netýka len starších…

💡 *Inkontinencia

Inkontinencia je vlastne stav, pri ktorom dochádza k úniku moču bez toho, aby sa to dalo ovládať (strata schopnosti vedome udržať moč). S týmto problémom zápasí celkom dosť žien i mužov a dávnejšie sa už netýka len starších Inkontinencia - papierová žena na modrom pozadí a premočením v intímnej oblastiosôb. Príčinou môže byť genetická predispozícia, nadváha a obezita, pokles hladiny estrogénov v menopauze (pozri ako ho zvýšiť) a tiež prirodzene nastupujúce oslabenie svalov panvového dna (pôrodmi a s pribúdajúcim vekom). Inkontinencia teda môže mať rôzne prejavy a aj príčiny. Veľmi často ide o stresovú inkontinenciu, ktorá je podmienená s fyzickou aktivitou, ďalej urgentnú s neočakávaným a silne nutkavým pocitom na močenie, zmiešanú (príznaky z oboch spomenutých typov) a reflexnú, za ktorou stojí najčastejšie choroba alebo úraz.

Riešenie nechceného úniku moču pozostáva z viacerých opatrení. Jedným z nich môže byť aj užívanie vhodného výživového doplnku ako je Incovenal comfort, ďalej Kegelove cviky na posilnenie svalov panvového dna (ideálne pri stresovom type inkontinencie). Na ich posilnenie sa môžu použiť aj Venušine guličky (pozri nejaké v eshope) a tiež je nevyhnutná vhodná úprava životosprávy.

Konzervatívna liečba zase pozostáva z podávania farmakologických preparátov (estrogénov, stimulátorov α- a β- adrenoreceptorov a tricyklických antidepresív), prípadne aj chirurgického zásahu („páskovanie“, aplikácia látok do periuretrálneho priestoru, závesné metódy a ďalšie).

 

Pre koho sú tieto cviky určené – pre ženy, pre mužov?

Odpoveď je jednoznačná: pre ženy aj pre mužov – ako to vlastne prezentujem už od začiatku tohto článku. A v podstate aj bez obmedzenia veku, dokonca sú tieto cviky tak jednoduché a fyzicky nenáročné, že ich môže prevádzkovať človek, ktorý inak veľmi fyzickú záťaž nezvláda. Ideálne sú najmä pre tieto skupiny ľudí:

 • ženy plánujúce tehotenstvo, ale aj tehotné a pred pôrodom, čo je dôležité pre posilnenie správneho fungovania pôrodných ciest
 • ženy po pôrode, ktoré tak môžu skôr obnoviť pôvodnú silu panvového svalstva a pomôcť s prípadnými nechcenými únikmi moču
 • ženy aj mužov, ktorí majú všeobecne problémy s inkontinenciou (napríklad aj z titulu vyššieho veku)
 • cviky sa hodia aj pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie a teda sa dajú veľmi rýchlo očakávať aj problémy s chrbticou
 • muži, ktorí chcú posilniť schopnosť erekcie, najmä podporou lepšieho prekrvenia penisu
 • muži, ktorí majú ťažkosti s vyvrcholením, konkrétne kontrolou ejakulácie a predčasným výronom semena
 • muži, ktorí potrebujú viac dbať o svoju prostatu a podporiť tak jej normálne fungovanie a celkový stav
💡 TIP na produkt - eJoy LONG
eJoy Long
 • prírodné tabletky na oddialenie vyvrcholenia prémiovej značky
 • sú určené nielen na predĺženie sexuálneho styku
 • ale aj na zlepšenie erekcie
 • a zvýšenie libida a chuti na sex
 • má ideálne komplexné zloženie (maca, tribulus, ženšen + aminokyseliny a vitamíny)
27,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Cviky na panvové dno: príklady, ako na to, moje skúsenosti

Keď sa povie cviky na posilnenie panvového dna, na 99% ide o takzvané Kegelove cviky. A v podstate sa od toho odvíjajú rôzne varianty, ktoré môžu byť napríklad súčasťou jógy či pilates. Presne tak ako je to pri cvičeniach, ktoré posilňujú ostatné časti nášho tela, aj pri týchto cvikoch na posilnenie panvového dna ide o správnu techniku a precíznosť pri cvičení spojené so správnym dýchaním a samozrejme v dlhodobom horizonte. Výraznejšie výsledky potom môžete očakávať v horizonte 1-2 mesiacov.

 

➡️ Kegelove cviky

Kegelove cviky reálne slúžia na posilnenie svalov panvového dna. A aj preto sa odporúčajú ženám po pôrode, ktoré mávajú najčastejšie problémy s oslabeným PC svalom (dokonca často v kombinácii s venušinými guličkami) – z dôvodu rýchlejšej obnovy pružnosti tohto svalstva. Druhou skupinou sú zase ženy vo vyššom veku v období nastupujúcej menopauzy a klimaktéria, kedy sa v dôsledku kolísania hormonálnej hladiny a zníženej produkcie estrogénov toto svalstvo stenčuje a stráca pružnosť.

Muži zase takýmito jednoduchými cvikmi dokážu lepšie ovládať svoje vyvrcholenie a tak predĺžiť svoju sexuálnu aktivitu (pohlavný styk, masturbáciu…). Ale posilniť aj svoju prostatu, či na prípadné samovoľné úniky moču. Spomínané oblasti trápia najmä starších mužov, ktorí potom takouto jednoduchou formou môžu docieliť pozitívny efekt.

Kegelove cviky sú tak jednoznačne jedny z najkomplexnejších cvičení určených na podporu ženského (i mužského) sexuálneho zdravia.

Ako na to

Samotný cvik je veľmi jednoduchý a dá sa robiť v rôznych pozíciách (v sede, ľahu…). Na začiatok treba uvoľniť telo a sústrediť sa na sval, ktorým zadržiavate močenie. Stiahnite ho na 10 sekúnd, povoľte, nechajte ho 10 sekúnd odpočívať a zase ho na 10 sekúnd siahnite. Toto opakujte 10 krát a aspoň 2-3 x za deň.

Ako cvičiť Kegelove cviky, návod pre ženy – VIDEO

Kegels Exercises for Women - Complete BEGINNERS Guide

Ako cvičiť Kegelove cviky, návod pre mužov – VIDEO

Benefits of Kegel exercises for men with pictures

 

➡️ Ostatné jednoduché cviky

 • sed-ľah: ďalším cvičením, ktorým posilňujete svalstvo panvového dna, je aj tento známy cvik, postup: ľahnite si a nohy pokrčte v kolenách, ruky natiahnite vpred a pomaly plynule (bez švihu) sa zdvíhajte, pričom s výdychom by ste mali položiť dlane na svoje kolená, a s nádychom si zase ľahnite
 • pokrčenie v stoji: uvoľnene sa postavte s mierne roztiahnutými nohami, následne sa mierne zohnite a uchopte rukami nohu pod kolenom a dvíhajte ju hore, so zdvihnutou nohou by ste mali vydržať cca 10 sekúnd, nohu potom uvoľnite a zopakujte to s druhou
 • predklon v stoji: zase v uvoľnenej pozícii ale s mierne prekríženými nohami predpažíte ruky a s výdychom sa pomaly budete skláňať k nohám až kým sa nedotknete zeme, potom sa s nádychom opäť pomaly narovnáte
 • zdvíhanie z kolien: kľaknite si na zem, pričom telo má byť hore od kolien vystreté, s nádychom budete klesať až dovtedy, kým sa zadkom  nedotknete svojich lýtok, 10 sekúnd zotrvajte v pozícii a vráťte sa potom do pôvodnej polohy

 

➡️ TIP redakcie Afrodiziakum.sk: Posilnenie svalstva panvového dna venušinými guličkami

Aplikácia a cvičenie s venušinými guličkami má naozaj veľký pozitívny účinok vo forme posilnenia oslabeného svalstva panvového dna. Funguje to veľmi jednoducho: po zavedení Venušiných guličiek sa svaly panvového dna a pošvovej steny automaticky stiahnu. Dôvod? Snažia sa ich totiž udržať vo vnútri. Takéto posilňovanie pritom môžete „prevádzkovať“ kdekoľvek a kedykoľvek počas dňa, bez toho aby na to niekto prišiel. Postupom času guličky môžete vymeniť za ťažšie a väčšie, čím dosiahnete, že vaše trénované svalstvo sa dokáže stiahnuť ešte viac a silnejšie.

 

Cviky na panvové dno a najčastejšie otázky

Mnoho žien má o precvičovaní a posilňovaná svalov panvového dna už celkom solídnu úroveň vedomostí, a to aj z praktickej stránky (u mužov je to naproti tomu oveľa biednejšie). Každopádne, téma sa bohato preberá na rôznych internetových fórach a diskusiách, kde si viacerí vymieňajú svoje skúsenosti. A padá tam aj množstvo otázok. Na tie najčastejšie a najzaujímavejšie teraz odpoviem:

❓ Kedy začať cvičiť cviky na posilnenie panvového dna?

Ako sa hovorí – čím skôr, tým lepšie. A to aj z toho dôvodu sa vám do toho možno ani nebude až tak chcieť. Optimálne by bolo nečakať na prvé príznaky ťažkostí s oslabeným panvovým dnom a cvičiť tieto cviky preventívne. Pre istotu. Ono sa to dobudúcnosti určite oplatí.

❓ Ako často ich cvičiť?

Cviky na panvové dno je najlepšie vykonávať každý deň. Pokiaľ ste začiatočník, odporúčam na to ísť pozvoľne (aby ste PC sval zbytočne hneď nazačiatku nepreťažili) až sa dopracujete do stavu, keď si budete môcť dovoliť denne niekoľko sérií.

❓ Naozaj sa dá vďaka týmto cvičeniam predchádzať nejakým problémom?

Tak tu je odpoveď jasná: stopercentne áno, a to hneď v niekoľkých oblastiach. Najvýznamnejšia je pomoc s posilnením svalov panvového dna pri inkontinencii (nechcený únik moču), ale aj pri problémoch s chrbticou, hemoroidmi, optimálny stav týchto svalov uľahčuje pôrod, zo sexuálneho hľadiska pomáhajú so sexuálnym apetítom (libidom), prekrvením pohlavného ústrojenstva, pri prostate…

❓ Cvičiť aj keď nie sú žiadne problémy?

Ale áno, ak to zanedbáte, vo vyššom veku sa vám to môže veľmi rýchlo vrátiť. Cviky na panvové dno sú asi najideálnejším cvičením na prevenciu – zaberú len pár minút času denne, sú ľahké a nemali by robiť problém naozaj nikomu.

❓ Existujú nejaké dôležité zásady pre správne cvičenie cvikov?

V prvom rade by bolo fajn, keby ste ich vykonávali pri vyprázdnenom močovom mechúre. To je základ. No a potom je dôležité aj správne dýchanie – určite pri tom nesmiete zadržiavať dych, čo je mimochodom najčastejšia chyba, ktorú pri cvičení robí dosť veľa ľudí.

❓ Čo robiť, ak nepocítite popri dlhodobom cvičení žiadne väčšie pozitíva?

Neklesať na duchu hlavne, pretože predsa len sa jedná o jednoduché cviky, ktoré sú v prvom rade určené na prevenciu problémov, potom na podporu a zmiernenie ťažkostí v počiatočnom štádiu. Nezabudnite, že vážnejšie ťažkoskosti a problémy máte v prvom rade riešiť najprv s urológom, gynekológom či sexuológom.

 

Ako ešte viac zlepšiť a podporiť normálny sexuálny život

Je viac než jasné, že svaly panvového dna majú nezanedbateľný vplyv aj v oblasti nášho sexuálneho života. V prvom rade pomáhajú s lepším rozprúdením krvi v rámci pohlavnej sústavy žien i mužov, čím sa jednoznačne zvyšuje aj ich sexuálny apetít alias libido, muži tiež profitujú z priaznivého vplyvu na erekciu, ejakuláciu ale aj prostatu. A aj preto okrem spomínaných jednoduchých cvikov odporúčam i ďalšie zásady týkajúce sa životného štýlu, životosprávy a samotného sexu. Konkrétne?

 • vážne dodržiavajte princípy zdravej životosprávy – to znamená zdravšie sa stravujte a určite potlačte prípadné zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, žiadne mastné a ťažké jedlá
 • riešte svoj nepriaznivý zdravotný stav – týka sa to dosť často aj nadváhy a s tým súvisiacimi zdravotnými komplikáciami (vysoký tlak, cholesterol), nezabúdajte ani na dostatočný a pravidelný prísun tekutín (najmä čistá voda, prípadne nesladený čaj), a bolo by fajn, keby ste sa vymočili vždy, keď budete pociťovať nutkanie
 • starajte sa o svoje mentálne zdravie – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku
 • zlepšujte svoju fyzickú kondíciu – je to výborná prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré spôsobujú mnoho problémy v sexuálnej oblasti, perfektná je napríklad aj obyčajná chôdza či beh
 • dostatočne sa starajte o svoje močové ústrojenstvo, prostatu a nervový systém – poruchy a zdravotné problémy týkajúce sa týchto oblastí sa vo veľkej miere podieľajú na vzniku mnohých problémov, riešenie a prevencia môže spočívať napríklad aj v užívaní vhodných bylín vo forme čajov či výživových doplnkov
 • podpora sexuálnych funkcií prírodným spôsobom – správnymi afrodiziakami, viaceré unikátne rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat a iné), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov – tabletiek, ktoré podporujú všetky intímne funkcie a procesy v mužskom i ženskom tele

 

✅ Tabletky na podporu normálneho sexuálneho života žien i mužov

 

➡️ TOP prípravky pre ženy

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • komplexné zloženie – 3 účinné rastlinné afrodiziaká v 1 tabletke (maca, damiána, horny goat)
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje citlivosť a lepšiu reakciu na sexuálne podnety

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

💡 TIP na produkt - Proerecta Women
Proerecta Women recenzia tabletiek pre ženy
 • prírodné tabletky pre ženy na podporu normálneho intímneho života
 • podpora menopauzálneho a menštruačného komfortu
 • pozitívny vplyv na ženské libido, potenciu, celú reprodukčnú sústavu
 • prírodné zloženie: rastlinné stimulanty + vitamíny a minerály
 • bez vedľajších účinkov, dostupné bez predpisu
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou – zadajte proerectax10
24,00 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

➡️ TOP prípravky pre mužov

💡 TIP na produkt - eJoy LONG
eJoy Long
 • novinka overenej značky, tabletky na pomoc s oddialením ejakulácie
 • pre dlhší styk so stabilnou erekciou a viac rozkoše
 • viac chuti na sex + energie
 • prírodné zloženie, bez vedľajších účinkov
27,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

💡 TIP na produkt - Proerecta
Proerecta
 • tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida u mužov
 • prírodné zloženie: kotvičník, maca, ženšen, extrakt z kakaových bôbov + l-arginín, l-citrulín a vitamín E
 • účinná podpora erekcie
 • nástup účinkov už do hodiny
 • bez vedľajších účinkov
22,00 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik a Zerex Klasik plus na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie a libida, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu, Zerex Shot – nápoj na okamžitú podporu erekcie)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

Upozornenie na koniec

Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere na niekoľko faktorov, ktoré inak spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Mohlo by vás zaujímať…

💡 Články o cvikoch na posilnenie intímnych funkcií muža i ženy na Afrodiziakum.sk

Cviky na panvové dno: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Cviky na panvové dno a upozornenie na záver

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.