Cviky na zväčšenie penisu – existuje viac metód ako to skúsiť

Peter Kacián Téma 9. júna 2021 0

Existujú cviky na zväčšenie penisu? Predstavte si, že áno. Avšak k tomu, aby ste nimi dosiahli aspoň aký-taký pozitívny efekt, musíte sa obrniť dostatkom trpezlivosti a prejaviť maximum silnej vôle. Prečo? Nuž už len kvôli tomu, že sa im treba venovať naozaj dlhodobo a každý jeden deň. Ak to ale s tým zväčšovaním neberiete až tak vážne, tak niektoré z nich majú aj iné, a povedal by som ešte výraznejšie, benefity. A aspoň občas si takto „zacvičiť“ vám len a len prospeje…

Ak chcete vedieť aké sú cviky na zväčšenie penisu, ste tu správne. Predstavíme si jednotlivé metódy s tým, že sa dozviete aj to, aký výsledok od nich reálne očakávať. A ak vás to veľmi neosloví, prezradím vám aj ďalšie možnosti, ktoré máte na zväčšenie penisu k dispozícii.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky nielen na zväčšenie a zhrubnutie penisu (buďme ale realisti a viac ako centimetrík naviac počas dlhodobého užívania týchto prípravkov ani neočakávajte), ale aj na podporu erekcie, potencie a mužského libida – osobne s nimi mám tie najlepšie skúsenosti: ✅ Vimax (pozri aj recenziu), ✅ eJoy (recenzia) a ✅ Zerex (recenzia).

Cviky na zväčšenie penisu: o čo vlastne ide, a prečo cvičiť

➡️ Cvičenia, ktoré majú podporiť zväčšenie penisu, majú v podstate „len“ pomôcť mužovi dosiahnuť s veľkosťou jeho penisu maximálny možný potenciál. Nie sú to nejaké neuveriteľné čísla, príroda a genetika v tomto jednoducho nepopustí, no niektoré spôsoby, ktoré sú založené na prirodzenom princípe lepšieho prekrvenia a zväčšovania kapacity kavernóznych teliesok v penise, tomu naozaj môžu napomôcť. Takto reálne dochádza ako k miernemu predĺženiu, tak i k zhrubnutiu penisu.

➡️ Základom je správne technické prevedenie konkrétneho cviku, čo je dôležité z hľadiska prevencie prípadného poranenia. Viditeľný efekt (väčší penis) je potom podmienený dlhodobým a pravidelným cvičením. Takisto sa dajú očakávať aj ďalšie benefity, napríklad aj zlepšenie erekcie, lepšia výdrž (oddialenie ejakulácie), či aj podpora normálneho fungovania prostaty (napríklad precvičovaním svalstva panvového dna).

➡️ Medzi najznámejšie cviky na zväčšenie penisu patrí Jelqing a Kegelove cvičenia. Existujú aj ďalšie – napríklad naťahovanie penisu so závažím. No to je skôr trestná tortúra a sebapoškodzovanie ako cvičenie a naozaj pri tom hrozí veľké riziko nezvratného poškodenia rozmnožovacieho ústrojenstva.

💡 TIP na produkt - Vimax
Vimax

Cvičenie môžete skombinovať s vhodným prírodným doplnkom!

 • výživový doplnok na dlhodobo kvalitnú erekciu, lepšiu výdrž a zvýšenie libida u mužov
 • zdravšie spermie + pozitívny vplyv na prostatu
 • optimálne a vyvážené prírodné zloženie
 • vhodný na pravidelné užívanie (absolútne bez vedľajších účinkov)
39,00 €

💡 TIP č.1: doručenie do 48 hodín💡 TIP č.2: doprava zadarmo pre celú SR💡 TIP č.3: prehľadný a jednoduchý eshop

 

Pre koho sú tieto cviky určené

Tak týmito cvikmi si môžu pomôcť naozaj všetci muži a to bez ohľadu na dĺžku ich penisu. Pokiaľ nejde rovno o mikropenis (t. j. penis v minimálnej veľkosti v dôsledku vývojovej poruchy), tak ich precvičovaním naozaj možno prispieť k relatívne zaujímavému zhrubnutiu a predĺženiu penisu. Takisto sa však môžu pridať aj tí muži, ktorí chcú podporiť svalstvo panvového dna a tak napríklad aj oddialiť vyvrcholenie, zlepšiť prekrvenie a erekciu, preventívne pôsobiť voči inkontinencii čiže úniku moču… (Kegelove cviky).

 

Cviky na zväčšenie penisu: príklady a postup ako na to

Poďme sa teraz spolu pozrieť na najznámejšie (a teda aj najpoužívanejšie) cviky na zväčšenie penisu. Inak, rôznych cvičení existuje celkom dosť, no tieto tri sú medzi mužmi najobľúbenejšie.

 

➡️ Jelqing

Najznámejšou prirodzenou metódou cvičenia na zväčšovanie penisu je takzvaný jelqing, inak prezývaný aj „dojenie penisu“. Prečo taký špecifický názov? Nuž preto, lebo tieto cviky ho celkom pripomínajú.

Ako na to? Tak na začiatok treba vytvoriť z palca a ukazováka krúžok, do ktorého si vložíte penis. Ten by mal byť v stave „poloerekcie“ Prsty potom jemne zovriete a začnete penis masírovať od koreňa smerom k špičke. Naťahovanie by vás nemalo bolieť, na druhú stranu by však malo byť dôrazné. Jeden takýto ťah by mal trvať cca 3 sekundy a na jedno opakovanie by ste ich mali spraviť asi 100. Túto praktiku možno vykonávať aj nasucho, ideálnejšie však s pomocou nejakého lubrikantu na vodnej alebo olejovej báze. ✅ Pozri najlepšie lubrikačné gély v rámci nášho testu.

✅ Ak vás jelqing zaujal, môžete si o ňom prečítať viac (vlastne všetko čo potrebujete vedieť) v našom článku: Jelqing je špeciálne cvičenie na zväčšenie penisu – naozaj to s ním pôjde?

 

➡️ Kegelove cviky

Ďalším populárnym cvičením sú Kegelove cviky. Tie primárne slúžia na posilnenie svalov panvového dna (odporúčajú sa napríklad aj ženám po pôrode v kombinácii s venušinými guličkami). Muži vďaka týmto cvikom zase dokážu lepšie ovládať svoje vyvrcholenie a tak predĺžiť sexuálnu aktivitu (pohlavný styk či masturbáciu), pozitívne pôsobiť na prostatu, či prípadné samovoľné úniky moču. Tým, že sa prostredníctvom tohto cvičenia zlepšuje prekrvenie, dochádza nielen k lepšiemu stoporeniu a erekcii, ale aj k zväčšeniu penisu. Kapacita kavernóznych teliesok sa postupne zväčšuje, penis je na prvý pohľad aj opticky mohutnejší.

Samotný cvik je veľmi jednoduchý a dá sa robiť v rôznych pozíciách (v sede, ľahu…). Na začiatok treba uvoľniť svoje telo a sústrediť sa na sval, ktorým zadržiavate močenie. Stiahnite ho na 10 sekúnd, povoľte, nechajte ho 10 sekúnd odpočívať a zase ho na 10 sekúnd siahnite. Toto opakujte 10 krát a aspoň 2-3 x za deň.

Pozrite sa ako na to – VIDEO

Benefits of Kegel exercises for men with pictures

 

➡️ Naťahovanie

Posledný spôsob zväčšovania, ktorý tu spomeniem, je metóda naťahovania penisu – inak jednoducho povedané strečing. Penis nie v plnej erekcii uchopíte za žaluď a jemne ho budete naťahovať smerom dopredu. Natiahnete ho ako pôjde a vytrváte tak asi 30 sekúnd. Následne povolíte a po menšej prestávke opakujete.

Určite to nepreháňajte a neskúšajte ho ťahať nasilu (extrém je nasadzovanie závažia na penis, neverili by ste, ale aj takí zúfalci sa na svete nájdu). Radšej cvičte pravidelne a s menšou intenzitou, ako by ste si mali spôsobovať bolesť (ktorá sa potom môže prejaviť napríklad aj pri erekcii).

 

Cviky na zväčšenie penisu a najčastejšie otázky

Klamal by som, keby som tvrdil, že otázka zväčšenia penisu je väčšine mužov ľahostajná. Práve naopak. Mnohí z nich, starí aj mladí, neustále riešia najrôznejšie spôsoby akými sa zaručene dopracovať k rozprávkovým rozmerom svojho „tátoša“. A veľký priestor v diskusiách a fórach na internete nachádzajú aj rôzne cvičenia. Na najčastejšie otázky mužov, ktorí tam na ne hľadajú odpovede si posvietime práve teraz:

❓ Ako často treba cvičiť cviky na zväčšenie penisu – aj každý deň?

Ak chcete dosiahnuť nejaký efekt zväčšenia, tak áno, je potrebné, aby ste tomu venovali aspoň pár chvíľ každý deň. Ak to beriete tak, že chcete riešiť skôr zdravie pohlavnej sústavy všeobecne, potom napríklad Kegelove cviky sa oplatí prevádzkovať aj 2-3 x za deň.

❓ Je možné aby sa takto dal penis zväčšiť natrvalo?

Nič nie je večné a platí to aj pre námahou vypotený centimetrík navyše tam dole. Penis sa pri jeho „nepoužívaní“ jednoducho zmenšuje a preto pokiaľ ste si na cvičenia už zvykli a nerobia vám väčší problém, pokračujte s nimi aj naďalej. Dokedy? Dokiaľ vás to bude baviť.

❓ O koľko sa dá takto zväčšiť penis?

Ak budete tieto cviky prevádzkovať dlhodobo (jelqing a naťahovanie), tak ten 1, maximálne 2 centimetre, môžete reálne dosiahnuť. Ale či to bude za pol roka, alebo za tri, to závisí aj od vašich fyzických predispozícií a ochote cvičiť pravidelne.

❓ Majú vplyv aj na nejaké iné oblasti?

Majú. Okrem vplyvu na zväčšenie je to hlavne priaznivé pôsobenie na prekrvenie pri erekcii. Teda ak to veľmi nepreháňate a nerobíte to nasilu. S Kegelovými cvikmi tiež zlepšujete ejakuláciu (odďaľujete jej nástup, za čo sa vám partnerka určite poďakuje ešte viac ako za ten pomyselný centimeter, ktorý takto možno teoreticky získate).

❓ Kedy očakávať prvé výsledky takéhoto cvičenia?

Reálne ak to veľmi nezanedbáte, tak za 2-3 mesiace by ste mali pocítiť prvý progres. Najlepšie bude, ak to skombinujete i s ďalšími režimovými opatreniami, ktoré podporujú aj kvalitu erekcie a ejakulácie. Takže dôležitá je v tomto smere trpezlivosť a pevná vôľa – inak vás to nestojí nič.

❓ No a keď sa dlhší čas nedeje nič pozitívne?

Možno robíte niečo zle a možno ste dosiahli svoj strop a s takýmto minimálnym zlepšením nie ste vôbec spokojný. Na záver článku popíšem ešte ďalšie možnosti ako to skúsiť neinvazívne… Ak to nepôjde ani tak a vy silou mocou budete chcieť zväčšiť penis, tak naporúdzi ešte máte chirurgické riešenie.

 

Ako ešte viac zlepšiť a podporiť zväčšenie penisu

Okrem cvičenia môžete veľkosť svojho penisu ovplyvniť aj inak. Nebudem tu riešiť chirurgický zákrok (o ňom nájdete viac podrobností v článkoch Zhrubnutie penisu a Predĺženie penisu), ale pozrieme sa na niektoré menej rizikové a nie až tak invazívne možnosti ako si s týmto pomôcť. Čo všetko sa dá ešte využiť na podporu zväčšenia vášho penisu?

 • životospráva: nesmejte sa ale je to tak, na podporu lepšieho prekrvenia penisu, ergo zväčšenia, je nutné seknúť s fajčením, alkoholom i nezdravým stravovaním, takisto treba pridať dostatok pohybu a športových aktivít
 • vákuové pumpy: na okamžité zväčšenie sú naozaj fajn, no z dlhodobého hľadiska je efekt diskutabilný, nech si propagátori tohto nástroja hovoria čo chcú
 • násady na penis: jednoduchý spôsob ako si pomôcť pri súloži a ešte sa pri tom s partnerkou pobaviť
 • erekčné krúžky: výsledný efekt sa dosahuje priškrtením penisu v erekcii, okrem toho, že teda napomáha k lepšej erekcii, odďaľuje aj vyvrcholenie, zvyšuje citlivosť, takisto prispieva k momentálnemu zväčšeniu penisu, pozri erekčné krúžky a násady na penis v overenom Kondomshop.sk
 • extendery: použiť môžete aj rôzne špeciálne naťahovače – prístroje, ktoré budú za vás naťahovať penis, nie je to ale práve najideálnejší spôsob zväčšovania penisu, pri neopatrnom používaní hrozí aj poranenie
 • gély a tabletky: môžete to skúsiť aj týmto smerom, nemám teraz na mysli prípravky, ktoré „zaručene“ zväčšia penis o 5-10 cm, ale produkty, ktoré reálne dokážu podporiť lepšie prekrvenie pohlavného ústrojenstva a tak zlepšiť nielen erekciu, ale ho aj pri nej opticky zväčšiť

 

➡️ Tabletky na zväčšenie a zhrubnutie penisu

Tabletky na zväčšenie penisu sú zväčša prípravky, ktoré sú vytvorené z prírodných zložiek a ich fungovanie je založené na zlepšení prietoku krvi. Tie menej solídne sľubujú veľký nárast penisu už do niekoľkých dní, čo však jednoducho nie je možné, ako vám potvrdí každý urológ. Ale nie o tom som chcel…

Princíp a účinky tabliet na zväčšenie penisu

Tabletky na zväčšenie penisu - princíp, symbol penisu vytvorený z tabletiekZväčšiť penis natrvalo naozaj nie je celkom možné (okrem riskantného chirurgického zákroku). Počas erekcie a sexu to však napodiv ide aj užitím vhodného prípravku! Osvedčené prípravky ako Vimax, Zerex, eJoy či Proerecta vám pri dlhodobom užívaní naozaj pomôžu aspoň opticky zväčšiť penis vďaka pravidelnému a lepšiemu prekrveniu. A najlepšie na tom je, že neriskujete žiadne zdravotné problémy ako je to pri iných, poviem rovno pokútnych, spôsoboch zväčšovania penisu.

Pamätajte však aj na to, že hocijako môžu byť tieto tabletky kvalitné – výsledok bude vždy individuálny. Ide totiž o voľno predajné tabletky, na ktoré nie je potrebný lekársky predpis. To je dosiahnuté tak, že tabletky obsahujú len extrakty a výťažky, ktoré majú striktne prírodný charakter. Čiže žiadne synteticky a chemicky vytvorené účinné látky v nich nenájdete. A vedľajších účinkov sa tiež veľmi nedočkáte – to je ďalšia veľká výhoda týchto tabletiek.

💡 TIP na produkt - Vimax
Vimax

Určité zväčšenie penisu a k tomu aj ideálnu erekciu dosiahnete s Vimaxom – výživovým doplnkom kanadského pôvodu s originálnym a vyváženým zložením. Obsahuje Tribulus na podporu produkcie testosterónu v tele a aj Saw palmetto na optimálnu reguláciu hladiny hormónov.

Nájdete v ňom ale aj Ginkgo, Ženšen, vitamíny a ďalšie zaujímavé zložky (hloh, ovos, kajenské korenie). Zloženie je teda vyvážené. Dlhodobým užívaním Vimaxu si môžete teda okrem reálne väčšieho penisu pri erekcii a jej lepšej kvality, tiež významne zvýšiť chuť na sex. Platí aj pre pánov po 50-tke, ktorých takáto vzpruha snáď poteší najviac).

39,00 €

💡 TIP č.1: doručenie do 48 hodín💡 TIP č.2: doprava zadarmo pre celú SR💡 TIP č.3: prehľadný a jednoduchý eshop

Tabletky na zväčšenie a zhrubnutie penisu, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa ešte spolu pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal, a ktoré sa prezentovali buď rovno ako pomoc priamo so zväčšením penisu (napríklad Andrimax či Xtrasize), alebo sprostredkovane ako pomoc s lepším prekrvením penisu a tým aj jeho optickým zväčšením počas erekcie (Vimax, Zerex, eJoy, Proerecta, Erexan…). S niektorými som bol spokojný viac (posledne menované), pretože boli evidentne kvalitnejšie a reálne prezentovali svoje účinky, s inými zas veľmi ani nie.

Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere na niekoľko faktorov, ktoré inak spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

TOP Tabletky na zväčšenie penisu podľa mojich skúseností

A ktoré tabletky na zväčšenie penisu u mňa zabodovali najviac (z ktorých vám teda síce nenarastie o 5 čísel, ale aj niečo málo navyše poteší…)? Tu sú, spolu so stručným popisom a cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
E-reX 24
E-reX 24
➡️ doplnok stravy pre podporu erekcie
✅ pevnejšia erekcia
✅ lepšia výdrž, častejší sex
✅ prírodné zloženie (exotická muira puama, yerba maté + zinok)
✅ vhodný na dlhodobé užívanie
EreX24.sk - eshop

⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo
⭐️ zásielka v diskrétnom balení

31,99 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre mužov
Aphrodisia V pre mužov
➡️ výživový doplnok na zlepšenie erekcie, libida a sexuálneho výkonu
✅ prírodné zloženie bez prídavných látok
✅ dostupný bez receptu
✅ dobrá cena
✅ pre všetkých mužov
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Mohlo by vás zaujímať: články o zväčšení penisu na Afrodiziakum.sk

💡 

Cviky na zväčšenie penisu: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.