Predĺženie penisu – aké sú reálne možnosti?

Peter Kacián Téma 9. júna 2021 0

Predĺženie penisu je dozaista snom mnohých mužov. Keby to však šlo tak jednoducho, ako by sme si priali. Nuž nejde. Ale zas na druhú stranu to nie je úplne nemožné. Reálne zväčšenie napríklad garantuje chirurgický zákrok, ktorý je ale samozrejme bolestivý ako každý iný a k tomu s výsledkom, ktorý často sklame (je to jednoducho len pár cm naviac za cenu… ale o tom viac v článku). Takisto sa však môžete obrniť trpezlivosťou a svoj penis mesiace naťahovať – ručne, alebo špeciálnymi zariadeniami zvanými extendery, prípadne si ho môžete o niečo zväčšiť tesne pred stykom použitím vákuovej pumpy alebo škrtiaceho erekčného krúžku.

Zabudol som ešte na niečo? Aha, tabletky a krémy na zväčšenie penisu – tak tie vám s tým veľmi nepomôžu, maximálne ešte tak podporia lepšie prekrvenie a prispejú k lepšej erekcii (tie kvalitnejšie), kdeže nejaký výraznejší posun… Na druhú stranu, aspoň sa nemusíte nechať rezať a ani deň čo deň niekoľko hodín „posilňovať“ s penisom v ruke. Všetko čo potrebujete vedieť na tému predĺženie penisu sa dočítate práve v tomto článku.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky nielen na zväčšenie a predĺženie penisu (buďme ale realisti a viac ako centimetrík naviac počas dlhodobého užívania týchto prípravkov ani neočakávajte), ale aj na podporu erekcie, potencie a mužského libida – osobne s nimi mám tie najlepšie skúsenosti: ✅ Vimax (pozri aj recenziu), ✅ eJoy (recenzia) a ✅ Zerex (recenzia).

Predĺženie penisu: o čo vlastne ide, dĺžka penisu – význam a ako merať

Optimálna dĺžka penisu sa len tak ľahko určiť nedá. Ide totiž o to, že zo sexuologického hľadiska nehrá veľkosť penisu tak veľkú rolu, ako tomu mnohí muži mylne pripisujú. Aký veľký je teda orientačne priemerný penis? Podľa viacerých zdrojov taký, ktorého dĺžka je v rozmedzí 13 až 15 cm v stoporenom stave.

Teraz by bolo asi dobré vedieť, ako vlastne definovať jeho dĺžku a ako ho správne odmerať.

➡️ Dĺžka penisu sa odborne definuje ako lineárna vzdialenosť pozdĺž chrbtovej strany vztýčeného penisu (v plnej erekcii) od ohanbového hrbolčeka (lonovej kosti) po špičku žaluďa.

➡️ Ako správne merať veľkosť penisu? Nie je to zdola, ani zboku, ale vždy zvrchu. Pokojne to môže byť aj klasickým školským pravítkom, ktoré sa pritlačí tesne k telu (penis sa začína už pod kožou a tukovou vrstvou). Takto pokojne môžete prirátať k svojmu penisu aj 2-3 cm naviac (pokiaľ ste ho doteraz merali inak). Toto je totiž jeho skutočná veľkosť.

➡️ Koľko je tak akurát? Význam dĺžky penisu…

Prečo je vlastne dĺžka penisu dôležitá? Tak napríklad aj preto, že „normálny“ stoporený penis sa dostane hlbšie do vagíny a umožní tak spermiám optimálnejší prístup k vajíčku. Samozrejme, že je to relatívne – aj malý penis dokáže oplodniť vajíčko bez nejakých väčších problémov (zdravý muž a zdravá žena).

Takisto sa predpokladá, že väčší penis dokáže skôr vyvolať u ženy podľa všetkého intenzívnejší vaginálny orgazmus. Zase je to údaj, ktorý nie je až tak relevantný. 70% orgazmov sa totiž dosahuje stimuláciou klitorisu a spokojnosť žien je s tým takisto zaručená.

Ak je aj náhodou váš penis kratší ako je priemer, dajme tomu niekde nad 10 cm, tak predĺženie penisu by som ja osobne ešte neriešil. Ak ste nadpriemer, gratulujem, avšak 20 cm a viac zase takisto nie je práve najideálnejších aj z pohľadu penetrácie a prípadnej bolesti, ktorú žena môže pocítiť pri vniknutí.

💡 TIP na produkt - Vimax
Vimax

Dlhodobým užívaním Vimaxu môžete dosiahnuť reálne objemnejší penis pri erekcii (+ zlepšiť jej kvalitu) a zvýšiť svoju chuť na sex.

 • výživový doplnok na dlhodobo kvalitnú erekciu, lepšiu výdrž a zvýšenie libida u mužov
 • zdravšie spermie + pozitívny vplyv na prostatu
 • optimálne a vyvážené prírodné zloženie
 • vhodný na pravidelné užívanie (absolútne bez vedľajších účinkov)
39,00 €

💡 TIP č.1: doručenie do 48 hodín💡 TIP č.2: doprava zadarmo pre celú SR💡 TIP č.3: prehľadný a jednoduchý eshop

 

Predĺženie penisu: možné problémy s dĺžkou a ich príznaky

Ako sme si naznačili hneď úvodom, tak problémy s dĺžkou penisu sú vlastne „len“ dva. A to, že penis je teda buď príliš krátky, alebo naopak príliš dlhý. Poďme sa teraz na problematiku pozrieť bližšie:

 

➡️ Krátky penis

Penis len o niečo menší ako je priemer (dajme tomu pod 12-13 cm) ešte problémom určite nie je. Ten teoreticky vznikne až vtedy, ak má muž penis, ktorý pri stoporení nedosiahne ani 10 cm. I tak nemusí ísť o žiadnu tragédiu, treba sa riadiť hlavne tým, čo na to vaša partnerka a akú rozkoš jej viete so svojim menším či väčším nástrojom spôsobiť.

Ak prevláda spokojnosť, tak v podstate nie je čo riešiť, ak nie, možnosti ako na predĺženie penisu treba rozhodne zvážiť. A dá sa to riešiť najrozmanitejšími spôsobmi, a o chvíľočku sa aj dozviete akými. Mimochodom, odstránili ste si tam dole ochlpenie? Nie? Tak to čím skôr urobte – to je moja prvá rada ako dosiahnuť optické zväčšenie vášho penisu 🙂

 

➡️ Dlhý penis

Na opačnej strane zase stojí extrémne dlhý penis (ešte horšie, ak je k tomu aj tenký). Za taký by sa mal považovať pohlavný úd, ktorý pri stoporení dosiahne 20 cm a viac (svetový rekord je nejakých 48 cm mám taký pocit, nejaký pán v Mexiku sa s tým trápi…).

Takáto dĺžka penisu môže byť pre niektoré ženy problém, hlavne čo sa týka vniknutia do vagíny, a muž si tiež pri tom až tak neužije, pretože dnu mu vojde akurát tak časť penisu, kdeže plný „zásun“. Riešenie? Partnerka s dostatočne hlbokou a elastickou vagínou, prípadne opatrnejší sex.

 

Príčiny problémov

Veľký, malý, ohnutý, či krivý, tak aj takto sa môže javiť penis mnohým mužom a ich partnerkám. Príčin ťažkostí je viac, najčastejšie za tým môže stáť genetická predispozícia alebo fyziologická porucha (čo sa týka morfológie penisu), prípadne tiež neschopnosť dosiahnuť maximálnu možnú veľkosť penisu z dôvodu nekvalitnej erekcie. Tu sa potom môže pod nepriaznivý stav podpísať aj psychologický faktor.

🚫 Genetické príčiny

Na vzhľade penisu ale aj jeho funkčnosti sa samozrejme podieľajú hlavne genetické faktory. Ak sa vyskytne nejaká porucha (námatkovo spomeniem Fraserov syndróm, Antley-Bixlerov syndróm, Prader-Williho syndróm atď…) , ktorej dôsledkom je narušený vývoj mužských pohlavných orgánov, tak s tým veľmi nie je čo robiť. Obvykle sa jedná o zmenšenie aj o viac ako 5 cm pod priemer (diagnóza mikropenis).

Takisto medzi tieto ťažkosti môžeme zarátať aj vývojové poruchy v rámci močovej sústavy, kedy je krátky penis dôsledok napríklad aj prepadnutia močovej rúry dovnútra, či vystúpenia močového mechúra na povrch.

🚫 Peyronieho choroba

Ohýbanie a skracovanie penisu môže mať na svedomí aj takzvaná Peyronieho choroba, ktorá sa tiež prejavuje bolesťou pri dotyku, či bolestivou erekciou. Na penise vznikajú neelastické jazvy, čiže tuhé tkanivo, ktoré znemožňuje normálny pohlavný styk. Príčiny nie sú celkom známe, predpokladá sa ale, že výrazne sa na tomto stave môže podieľať úraz penisu pri penetrácii či masturbácii.

🚫 Ťažkosti s prostatou

Za problémami s veľkosťou môžu byť aj niektoré problémy s prostatou. Jej zväčšenie môže mať súvis s nekvalitnou erekciou, jej úplné odstránenie dokonca môže reálne skrátiť dĺžku penisu.

🚫 Nadváha až obezita

Kilá navyše sa môžu prejaviť aj na menšej dĺžke penisu. Tukové tkanivo v oblasti lonovej kosti („ohanbový hrbolček“) ho totiž opticky aj reálne navonok skráti (viac z neho sa totiž ukryje pod kožu). Obézny muž tiež napríklad nedokáže dostatočne hlboko vniknúť do pošvy, čo ešte viac „zvýrazní“ skrátenie penisu.

🚫 Nedostatočná erekcia

Keďže, ako som už niekoľkokrát spomenul, sa pri dĺžke penisu berie do úvahy jeho veľkosť pri plnej erekcii, je teda viac než jasné, že nekvalitná erekcia je dôvod, prečo má penis pri súloži menej cm ako by mohol mať. Pohlavný styk tak stráca na intenzite, s menším a hlavne ochabnutým penisom toho muž naozaj nedokáže veľa – nieto ešte uspokojiť svoju partnerku.

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a zvýšenie libida u mužov
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Predĺženie penisu: riešenie – aké sú možnosti

Tak, a konečne sme sa dopracovali k tomu, aby som vám odprezentoval možnosti, ktorými sa dá dosiahnuť predĺženie penisu. Sú v podstate dvojakého typu. Dočasné zväčšenie, ktoré sa dá docieliť rôznymi špecifickými opatreniami a zväčšenie trvalé (i keď s nejasným výsledkom), ktoré ponúka chirurgický zákrok.

 

👍 Chirurgický zákrok / postup (predĺženie penisu hneď?)

Chirurgický zákrok, ktorý má za účel vhodne upraviť penis, či už sa jedná o úpravu vrodenej vady alebo inej vývojovej poruchy, alebo o kozmetickú úpravu alias jeho zväčšenie, sa odborne nazýva faloplastika (faloplastia).

Čo sa týka zväčšovania penisu, tak jednou z možností je vloženie tuku do tela penisu z inej časti tela – liposukcia či lipofíling, alternatívne sa môže použiť aj látka zvaná Crystal Body, ktorá obsahuje kyselinu hyalurónovú (podobne ako je to za účelom zhrubnutia penisu).

Alebo sa penis predĺži preseknutím šliach a odpojením od lonovej kosti. Výsledkom je síce reálne zväčšenie, horšie je to však s následnou rekonvalescenciou a samotným používaním penisu…

➡️ Relatívne predĺženie penisu

Penis je špeciálny orgán – je to vlastne živé hubovité teleso, ktoré sa pri vzrušení naplní krvou. A tu vyvstáva základný problém, ktorý marí jednoduchšie predĺženie penisu. To hubovité tkanivo totiž nemožno rezať bez toho, aby sa nezjazvilo a na postihnutom mieste sa pri erekcii dostatočne aj prekrvilo. Čo je ešte horšie – môže sa na tomto mieste aj ohýbať – takže smola, takto to nejde. Jediným operatívnym zásahom, ktorý s tým dokáže niečo spraviť je uvoľnenie časti penisu, ktorá je pripevnená k lonovej kosti*. Aj preto sa tomu hovorí skôr relatívne predĺženie.

*Telo penisu je k lonovej kosti upevnené dvoma závesnými aparátmi (ligamentum suspensorium a ligamentum fundiforme), ktoré majú vplyv aj na zakrivenie medzi koreňom a telom penisu. Ich uvoľnením (preťatím) sa docieli to, že penis poklesne viac dolu a tým sa aj vlastne predĺži. Takto sa dá dosiahnuť 2-3 centimetrové predĺženie (nie ste sklamaní?).

➡️ Výhody a nevýhody zákroku

Výhody

 • objektívne predĺženie penisu v pokojovom stave o 2-3 cm
 • efekt je preukazný narozdiel od niektorých komerčných nechirurgických postupov (extendery, krémy a mastičky)

Nevýhody

 • relatívne malý efekt predĺženia za cenu zvýšenia nestability penisu pri pohybe (žiaden väz ho totiž nedrží pri tele)
 • pri sexe sa penis horšie udržuje v pošve v správnom smere
 • rizikom sú možné komplikácie, ktoré môžu sprevádzať každý chirurgický výkon (šokové stavy, infekcia, rozpad rany, druhotné hojenie…)
 • možná strata citlivosti penisu, schopnosti erekcie, prípadne aj zmeny tvaru penisu či poruchy močenia
 • dlhú dobu trvajúce opuchy a dlho ustupujúce modriny po operácii
 • dlhá doba rekonvalescencie a sexuálnej abstinencie

➡️ Kto môže zákrok podstúpiť (respektíve kto by mohol)

Zákrok v podstate môže podstúpiť každý zdravý muž nezávisle od aktuálnej dĺžky jeho penisu. No určite by takéto rozhodnutie malo padnúť až po zrelej úvahe a takto zväčšiť penis si potom môžu „dovoliť“ muži, ktorí:

 • majú schopnosť normálneho sexuálneho života aj pred týmto zákrokom
 • nemajú v nadväznosti s predmetom zákroku žiadne psychické bloky a veľké očakávania
 • sú dobre oboznámení s možnými rizikami tejto operácie aj reálnymi výsledkami, ktoré sa dajú takto dosiahnuť
 • majú minimálne 18 rokov (horná veková hranica je obmedzená „iba“ zdravotným stavom)

➡️ Hojenie penisu po zákroku + režimové opatrenia

Po operácii penisu je nutná rekonvalescencia, toto sú základné režimové opatrenia, ktoré treba dodržiavať:

 • kľudový režim: aspoň po dobu 2 týždňov a prikladanie ľadových obkladov na koreň penisu (nie vyššie aby nedošlo k zápalu močového mechúra)
 • zvýšená hygiena: dôležité je časté sprchovanie, zvlášť po každej biologickej potrebe (močenie, stolica)
 • spodná bielizeň: má byť tesná (slipy) a penis v nej má byť polohovaný smerom dole
 • obklad: slúži na odtlačenie penisu aby sa pôvodný väz nezrástol späť
 • tlaková masáž: po odstránení stehov (cca 2 týždne) sa odporúča aplikovanie tlakovej masáže na jazvu, po dohode s lekárom aj odťahovanie penisu smerom dole

➡️ Kedy sa k slovu dostane normálny pohlavný styk?

Pohlavný styk (platí aj pre masturbáciu) je možný až po 4 až 6 týždňoch. Určite to neskúšajte skôr, aby nedošlo k druhotnému krvácaniu a vzniku nových modrín a opuchov.

Pripravte sa však aj na to, že to ovplyvní váš bežný život. Pracovné povinnosti si pri bezproblémovom priebehu operácie môžete naplánovať približne o 2 týždne po nej. Čo sa týka športovania, tak bežné aktivity sú možné približne do mesiaca, výnimkou je plávanie, ktoré sa odporúča vynechať aspoň na 2 mesiace z dôvodu zvýšeného rizika infekcie.

 

👍 Cvičenie (predĺženie penisu prirodzene?)

Chirurgický invazívny zákrok dokáže zväčšiť penis, no určite to nie je bez rizika a nie každému mužovi to musí byť práve po chuti. Existujú samozrejme aj ďalšie možnosti ako sa pokúsiť o predĺženie vášho penisu a jednou z nich je cvičenie. Najčastejšie sa zvyknú odporúčať cviky na zväčšenie penisu s názvom Jelqing, svoje si ale zastanú aj Kegelove cviky (aj keď nie sú na to primárne určené).

➡️ Jelqing alebo „dojenie“

Najpopulárnejším spomedzi cvikov je naťahovanie penisu, ktoré sa vykonáva „polostoporenom“ stave. Jelqing, ako sa tejto metóde hovorí, pripomína dojenie a práve takto sa dá dosiahnuť to, že v penise vznikajú mikrotrhlinky a tvoria nové bunky, čím sa penis predlžuje… Plusom tohto „dojenia“ je to, že si viete ustrážiť silu a intenzitu naťahovania, nevýhodou zase to, že k nejakým výsledkom sa dopracujete až po niekoľkých mesiacoch, zdôrazňujem, každodennej „práce“.

✅ Ak vás jelqing zaujal, môžete si o ňom prečítať viac (vlastne všetko čo potrebujete vedieť) v našom článku: Jelqing je špeciálne cvičenie na zväčšenie penisu – naozaj to s ním pôjde?

➡️ Kegelove cviky

V určitom zmysle na predĺženie penisu môžete využiť aj Kegelove cviky, i keď tie sú primárne určené na niečo iné. Ide o posilňovanie svalov panvového dna, ktoré ženy vykonávajú napríklad po pôrode (na rýchlejšiu obnovu svalstva pošvy) a muži sa týmto cvičením zas dokážu prepracovať k lepšej sexuálnej výdrži (odďaľovanie ejakulácie).

A tu je vlastne aj pointa, ktorá osvetľuje pomoc týchto cvikov na predĺženie penisu. Čím dlhšie sa krv v penise zdrží, tým viac sa spevňuje, tým viac sa opticky zväčšuje… Samozrejme viditeľný efekt je relatívny a cviky treba vykonávať fakt dlho. Tak dlho, až z toho bude zautomatizovaný proces.

 

👍 Naťahovanie/extendery

Ak sa vám do naťahovania penisu nechce ručne, môžete na to použiť špeciálne prístroje – takzvané extendery. Podobne ako pri jelqingu sa pri naťahovaní robia v penise trhlinky a tvorbou buniek potrebných na ich opravu sa aj zväčšuje penis.

Je to dlhodobá a najmä nepohodlná záležitosť a podľa môjho názoru to vôbec nestojí za to. So mnou ale asi nesúhlasia všetci muži, na trhu sa dá totiž zohnať množstvo týchto zariadení. Napríklad aj na Heureke (a partnerských eshopoch) ich nájdete v ponuke viac než dosť…

 

👍 Vákuové pumpy

Krátkodobý efekt a predĺženie penisu môžete očakávať aj od vákuovej pumpy. Na výber je množstvo produktov, v podstate jestvujú dva typy týchto púmp – suché a mokré (hydropumpy). Fungujú na jednoduchom princípe. Vplyvom podtlaku, ktorý dokáže pumpa vyvinúť, sa penis vďaka nahromadenej a zadržiavanej krvi môže naozaj aj celkom výrazne zväčšiť. Samozrejme to netreba preháňať a brať to ako doplnok napríklad aj na vylepšenie erekcie. Dlhodobé používanie je zo zdravotného hľadiska nevhodné a obnáša určité riziko poranenia a narušenia schopnosti stoporenia.

💡 TIP na produkt - Bathmate Hydromax 7
Bathmate Hydromax 7 Blue
 • hydroterapeutická pumpa na spevnenie erekcie (a zväčšenie penisu)
 • značka Bathmate je celosvetovo najpredávanejšou vákuovou pumpou
 • testované v laboratórnych podmienkach
 • vydrží minimálne 100 000 cyklov použitia, čo zodpovedá každodennému použitiu po dobu 3 rokov
147,90 €

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

➡️ Pozri Vákuové pumpy na penis v overených eshopoch

 

👍 Erekčné krúžky (a môžu byť aj vibračné)

Vibrácie prispievajú k zvýšeniu rozkoše, „škrtenie“ zase drží krv v penise, čím sa zlepšuje erekcia, oddiali ejakulácia, zvýši citlivosť a tiež zväčší penis. Krúžok sa nasadzuje na koreň penisu a môžete ho používať 10-15 minút jednorazovo. Ak to prešvihnete, môžete očakávať v tom lepšom prípade znecitlivenie a stŕpnutie, v tom horšom prípade môže dôjsť k trvalému poškodeniu penisu (odumieranie tkanív).

➡️ Pozri Erekčné krúžky v overených eshopoch

 

👍 Násady a návleky na predĺženie penisu

Predĺžiť penis môžete jednoducho a bezbolestne použitím vhodného „nadstavca“, či návleku (návlek na penis je teda skôr na zvyšovanie rozkoše partnerky, pretože je opatrený rôznymi výčnelkami a záhybmi). Keďže takéto vymoženosti na penise ho trochu obmedzujú v citlivosti, odporúča sa ich použitie s erekčným krúžkom na udržanie erekcie.

➡️ Pozri Násady a návleky na penis v overených eshopoch

 

👍 Krémy, gély a tabletky

Medzi najvyhľadávanejšie produkty na zväčšenie penisu jednoznačne patria krémy, gély a tabletky. Veď kto by nechcel dosiahnuť oslnivý úspech a pár centimetrov navyše takouto bezbolestnou a pohodlnou cestou… Sklamem vás, sľubované bombastické čísla nie sú v reálnych možnostiach týchto prípravkov. Ak ich budete používať viac na podporu erekcie (hlavne tie tabletky) a na podporu zvýšenia rozkoše pri sexe (niektoré krémy), tak sklamaní naopak nebudete.

💡 TIP na produkt - Aphrodisia XL krém pre mužov
Aphrodisia XL krém pre mužov
 • krém vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú podporiť a zlepšiť kvalitu svojej erekcie
 • obsahuje prírodné extrakty a látky, ktoré zlepšujú prítok krvi do penisu a tiež ochránia a vyživia pokožku
 • výrobca sľubuje aj väčší penis, čo subjektívne pri erekcii môže byť pravda (nečakajte však centimetre navyše)
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

Predĺženie penisu a najčastejšie otázky

Krátky penis mužov trápi, a to nezávisle od toho či je to oprávnené alebo nie (videl som komentáre kde vyplakávali muži so 14-15 cm penismi v kľudovom stave). Aj preto som sa rozhodol, že na niektoré otázky, ktoré som videl na rôznych internetových fórach a diskusiách zodpoviem na tomto mieste:

❓ Čím väčší tým lepší?

Tak asi ťažko. Pokiaľ ide o ženy, tak príliš veľký penis im pri styku často spôsobuje skôr bolesť ako rozkoš. Na druhú stranu, aj relatívne malý penis si zastane svoju úlohu, hlavne ak je aspoň hrubší – viac ako 70% žien dosiahne skôr klitoriálny orgazmus ako iný. Dĺžku by som tak riešil až pri naozaj krátkom penise do 10 cm.

❓ Môže byť dĺžka penisu pri každej erekcii iná?

No a k tomu všetkému – nie je erekcia ako erekcia, čo aj sami určite dobre viete. Pri vrcholnom vybičovaní zmyslov a nabudení je taká, že sa nestačíte čudovať kam až ten váš „nástroj“ mieri, pri stereotypnom dráždení sa síce erekcia takisto dostaví, no penis má k dokonalým mieram určite ďaleko.

❓ Majú riešiť veľkosť penisu aj mladší muži?

Mladí muži tak do veku 21-22 rokov predĺženie penisu ozaj riešiť nemusia. Dovtedy sa ani nedá tušiť koľko penis dorastie (dosiahnutie úplnej pohlavnej zrelosti). Takže zbytočne by som ho netrápil rôznymi naťahovaniami, ani pumpami, ani krúžkami, ani tabletkami a krémami. Muži po tej 35-40 tke by už mohli niečo riešiť – minimálne kvôli kvalite erekcie.

❓ Aká metóda je na predĺženie penisu najlepšia (a najbezpečnejšia a najlacnejšia)?

Najlepšia je taká, pri ktorej nič neriskujete. A taká ani veľmi neexistuje. Snáď ešte tak užívanie vhodných prírodných tabletiek. Aj tie však skôr riešia erekciu a potenciu muža ako dĺžku jeho penisu. Chirurgický zákrok reálne dokáže zväčšiť penis (nečakajte však terno, je to „len 2-3 cm), no mňa osobne už len po prečítaní postupu obchádzali mdloby. Naťahovanie penisu „vlastnoručne“ je síce fajn, len ten výsledok sa dostaví po pravidelnom niekoľkomesačnom až niekoľkoročnom dennodennom „trápení“. Ak si myslíte, že to za vás spraví prístroj – extender, tak verte tomu, že pohodlie a komfort vyzerá určite ináč. Tak mi to vychádza, že žiadne riešenie nie je úplne najideálnejšie. Ak nemáte extra hrôzu z vášho penisu, tak na podporu lepšieho prekrvenia odporúčam na základe vlastných skúseností asi vážne tie tabletky… a na ozvláštnenie styku nejakú vhodnú erotickú pomôcku.

❓ Cena za chirurgické predĺženie penisu, prečo si to hradí pacient sám?

Pretože ide o výkon z čisto estetických dôvodov. Neviem čo teraz, ale pred pár rokmi takýto zákrok stál 1000-1200 €. To sa dá inak veľmi ľahko zistiť, stačí kontaktovať vybranú kliniku, ktorá sa venuje plastickej chirurgii.

❓ Je vôbec možné, aby sa dal penis zväčšiť natrvalo?

Najväčšia tragédia je, že po úpornom snažení (či prekonaní strachu z operácie) sa možno naozaj dopracujte k niekoľkým centimetrom navyše, no pri nečinnosti sa to žiaľ opäť stratí. Platí hlavne na cviky a rôzne naťahovače, ale ani operácia napríklad dodaním tuku či kyseliny hyalurónovej nezväčší penis natrvalo.

❓ Je možné tabletkami, krémami a podobnými prípravkami dosiahnuť zväčšenie o 5, 7, 10 cm?

Telo má svoje maximá, ktoré prosto nejde presiahnuť, takže pri prípravkoch a produktoch, ktoré sľubujú predĺženie penisu o 5, 6, 7 – 10 cm sa pekne predajcovi poďakujte a pošlite ho… kade ľahšie (nech sa tvári akokoľvek dôveryhodne).

❓ Tak teda načo sú tie tabletky dobré?

Nuž napríklad tie, na ktoré sa môžete pozrieť na konci tohto článku, sú dobré hlavne na zlepšenie vášho intímneho života. Prírodnou cestou môžete dosiahnuť lepšiu erekciu, nabudiť libido a dokonca podporiť aj svoju plodnosť. A pravidelná erekcia mimochodom znamená aj reálne väčší penis – tu platí pravidlo: čo sa často používa, býva časom väčšie a väčšie… Samozrejme veľké zázraky v tomto smere ale i tak netreba očakávať (myslím teraz s tým zväčšením penisu).

 

➡️ Tabletky na zväčšenie penisu

Priblížme si ich teraz trochu viac. Tabletky na zväčšenie penisu sú zväčša prípravky, ktoré sú vytvorené z prírodných zložiek a ich fungovanie je založené na zlepšení prietoku krvi. Tie menej solídne sľubujú veľký nárast penisu už do niekoľkých dní, čo však jednoducho nie je možné, ako vám potvrdí každý urológ. Ale nie o tom som chcel…

Princíp a účinky tabliet na zväčšenie penisu

Tabletky na zväčšenie penisu - princíp, symbol penisu vytvorený z tabletiekZväčšiť penis natrvalo naozaj nie je celkom možné (okrem riskantného chirurgického zákroku). Počas erekcie a sexu to však napodiv ide aj užitím vhodného prípravku! Osvedčené prípravky ako Vimax, Zerex, eJoy či Proerecta vám pri dlhodobom užívaní naozaj pomôžu aspoň opticky zväčšiť penis vďaka pravidelnému a lepšiemu prekrveniu. A najlepšie na tom je, že neriskujete žiadne zdravotné problémy ako je to pri iných, poviem rovno pokútnych, spôsoboch zväčšovania penisu.

Pamätajte však aj na to, že hocijako môžu byť tieto tabletky kvalitné – výsledok bude vždy individuálny. Ide totiž o voľno predajné tabletky, na ktoré nie je potrebný lekársky predpis. To je dosiahnuté tak, že tabletky obsahujú len extrakty a výťažky, ktoré majú striktne prírodný charakter. Čiže žiadne synteticky a chemicky vytvorené účinné látky v nich nenájdete. A vedľajších účinkov sa tiež veľmi nedočkáte – to je ďalšia veľká výhoda týchto tabletiek.

💡 TIP na produkt - Vimax
Vimax

Určité zväčšenie penisu a k tomu aj ideálnu erekciu dosiahnete s Vimaxom – výživovým doplnkom kanadského pôvodu s originálnym a vyváženým zložením. Obsahuje Tribulus na podporu produkcie testosterónu v tele a aj Saw palmetto na optimálnu reguláciu hladiny hormónov.

Nájdete v ňom ale aj Ginkgo, Ženšen, vitamíny a ďalšie zaujímavé zložky (hloh, ovos, kajenské korenie). Zloženie je teda vyvážené. Dlhodobým užívaním Vimaxu si môžete teda okrem reálne väčšieho penisu pri erekcii a jej lepšej kvality, tiež významne zvýšiť chuť na sex. Platí aj pre pánov po 50-tke, ktorých takáto vzpruha snáď poteší najviac).

39,00 €

💡 TIP č.1: doručenie do 48 hodín💡 TIP č.2: doprava zadarmo pre celú SR💡 TIP č.3: prehľadný a jednoduchý eshop

 

Tabletky na zväčšenie a predĺženie penisu, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa ešte spolu pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal, a ktoré sa prezentovali buď rovno ako pomoc priamo so zväčšením penisu (napríklad Andrimax či Xtrasize), alebo sprostredkovane ako pomoc s lepším prekrvením penisu a tým aj jeho optickým zväčšením počas erekcie (Vimax, Zerex, eJoy, Proerecta, Erexan…). S niektorými som bol spokojný viac (posledne menované), pretože boli evidentne kvalitnejšie a reálne prezentovali svoje účinky, s inými zas veľmi ani nie.

Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere na niekoľko faktorov, ktoré inak spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Tabletky na zväčšenie penisu, z ktorých vám síce nenarastie o 5 čísel, ale aj niečo málo navyše poteší

A ktoré tabletky na zväčšenie penisu u mňa zabodovali najviac? Tu sú – so stručným popisom spolu s cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
E-reX 24
E-reX 24
➡️ doplnok stravy pre podporu erekcie
✅ pevnejšia erekcia
✅ lepšia výdrž, častejší sex
✅ prírodné zloženie (exotická muira puama, yerba maté + zinok)
✅ vhodný na dlhodobé užívanie
EreX24.sk - eshop

⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo
⭐️ zásielka v diskrétnom balení

31,99 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre mužov
Aphrodisia V pre mužov
➡️ výživový doplnok na zlepšenie erekcie, libida a sexuálneho výkonu
✅ prírodné zloženie bez prídavných látok
✅ dostupný bez receptu
✅ dobrá cena
✅ pre všetkých mužov
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Mohlo by vás zaujímať: články o zväčšení penisu na Afrodiziakum.sk

💡 

Predĺženie penisu: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.