Zväčšenie penisu

Zväčšenie penisuZväčšenie penisu je téma, ktorá čas od času zaujíma každého muža, mňa nevynímajúc. Určite i vás niekedy napadlo, ako by to vyzeralo s nejakým centimetríkom navyše. Aj vďaka tomu sú produkty a rôzne cvičenia zamerané na zväčšovanie penisu také populárne a vyhľadávané. No a aj z toho dôvodu sa na túto problematiku pozrieme teraz komplexnejšie a celkom zblízka.

Povieme si čo to vlastne obnáša – dĺžka penisu a kedy z toho vyvstáva problém, aké sú možné príčiny nedostatočnej veľkosti a samozrejme aj to, ako sa to dá riešiť. Od chirurgického „kozmetického“ zákroku, cez cviky a rôzne naťahovače, až po 100%-ne „zaručené“ metódy ako je používanie najrozmanitejších gélov, krémov či užívanie tabletiek. Poďme na to!

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky nielen na zväčšenie a zhrubnutie penisu (buďme ale realisti a viac ako centimetrík naviac počas dlhodobého užívania týchto prípravkov ani neočakávajte), ale aj na podporu erekcie, potencie a mužského libida – osobne s nimi mám tie najlepšie skúsenosti: ✅ Vimax (pozri aj recenziu), ✅ eJoy (recenzia) a ✅ Zerex (recenzia).

Veľkosť penisu: o čo vlastne ide, aký je jej význam

➡️ Veľkosť penisu – pod týmto pojmom sa skrýva dĺžka a aj hrúbka penisu. Optimálna veľkosť nie je stanovená, zo sexuologického hľadiska totiž nehrá až tak významnú úlohu, ako si to niektorí muži mylne myslia. Ako to vyzerá s priemernou veľkosťou u nás?

 • priemerná dĺžka penisu pri stoporení je v rozmedzí 13 až 15 centimetrov
 • priemerná hrúbka (obvod) v rozmedzí 11 až 12 centimetrov

Inak, plus mínus 15% je ešte stále v poriadku, pod touto hranicou, hlavne čo sa týka dĺžky, je váš penis už ozaj malý. Ale i tak nie nič stratené, pretože uspokojiť ženu dokážete pohodlne aj s ním a uvažovať o jeho zväčšení ešte nie je nevyhnutné. To sa mení v prípade, že penis má pri stoporení menej ako 7 cm. Takýto prípad sa vzťahuje približne na 0,6 % mužov (zdroj), ktorí trpia diagnózou mikropenis.

💡 TIP na produkt - Vimax
Vimax

Určité zväčšenie penisu a k tomu aj ideálnu erekciu dosiahnete s Vimaxom – výživovým doplnkom kanadského pôvodu s originálnym a vyváženým zložením. Obsahuje Tribulus na podporu produkcie testosterónu v tele a aj Saw palmetto na optimálnu reguláciu hladiny hormónov.

Nájdete v ňom ale aj Ginkgo, Ženšen, vitamíny a ďalšie zaujímavé zložky (hloh, ovos, kajenské korenie). Zloženie je teda vyvážené. Dlhodobým užívaním Vimaxu si môžete teda okrem reálne väčšieho penisu pri erekcii a jej lepšej kvality, tiež významne zvýšiť chuť na sex. Platí aj pre pánov po 50-tke, ktorých takáto vzpruha snáď poteší najviac.

39,00 €

💡 TIP č.1: doručenie do 48 hodín💡 TIP č.2: doprava zadarmo pre celú SR💡 TIP č.3: prehľadný a jednoduchý eshop

➡️ Význam normálnej veľkosti penisu

Prečo je normálna veľkosť penisu dôležitá? Ako som už spomínal, z hľadiska schopnosti oplodnenia ani nie, no pár dôvodov prečo byť tam dole „normálny“ sa určite nájde…

 • pretože napríklad hrubší penis poskytuje žene intenzívnejšie pocity (pri prenikaní penisu do pošvy) a zlepšuje tak sexuálnu stimuláciu
 • dlhší penis zase dokáže jednoduchšie dosiahnuť poslednú tretinu pošvy, ktorá je viac inervovaná a tak zvýšiť vzrušenie a dosiahnutie vaginálneho orgazmu
 • a hoci k otehotneniu stačí akýkoľvek penis, tak jeho správna dĺžka a hrúbka to viac uľahčuje (spermia nemusí prekonávať takú vzdialenosť k vajíčku napríklad)

 

➡️ Dĺžka penisu

Dĺžka penisu sa odborne definuje ako lineárna vzdialenosť pozdĺž chrbtovej strany vztýčeného penisu (v plnej erekcii) od ohanbového hrbolčeka (lonovej kosti) po špičku žaluďa.

➡️ Hrúbka penisu

Hrúbka penisu sa udáva najčastejšie ako jeho obvod v prostrednej časti tela vztýčeného penisu. Za priemerne hrubý penis považuje ten, ktorý má 12 – 13 cm v obvode.

 

Ako ho správne merať

Aby ste zistili reálnu veľkosť vášho penisu, treba vedieť ako ho správne merať. Pri oboch podstatných mierach platí, že sa tak má diať pri plnej erekcii. Na to nezabúdajte!

Meranie dĺžky

Dĺžka penisu sa nemeria ani zdola, ani zboku, ale vždy zvrchu. Pokojne to môže byť aj klasickým školským pravítkom, ktoré sa pritlačí čo najtesnejšie k telu. Prečo? Pretože penis sa začína už pod kožou a tukovou vrstvou a takto pokojne nameriate aj aj niekoľko centimetrov naviac – je to v poriadku, práve toto je totiž jeho skutočná veľkosť.

Meranie hrúbky

Hrúbku penisu merajte približne v strednej časti penisu. Použiť k tomu môžete aj jednoduchý krajčírsky meter, len si dajte pozor aby bol správne napnutý.

 

Veľkosť penisu: aké problémy z toho vyvstávajú a ich príznaky

S veľkosťou penisu sa spájajú v podstate „iba“ dva problémy, ktoré muži riešia (hoci ich je ich trochu viac a povieme si o nich na konci tohto odstavca). A to penis krátky a penis tenký.

 

➡️ Krátky penis

Krátky penis je pohlavný úd, ktorý pri stoporení nepresahuje 10 cm. Určite sa to mnohým bude zdať ako veľmi priateľsky nastavená hranica, ale je to naozaj tak, keď za priemer berieme 12-14 cm. I to však nemusí byť obmedzujúce číslo, pokiaľ neklesne pod 7 cm, čo definuje už mikropenis. Veľa totiž závisí od partnerky a jej potrieb. Ak ju dokáže uspokojiť aj menší penis (a ďalšie milenecké schopnosti muža), tak nie je veľmi čo riešiť.

 

➡️ Tenký penis

Ak je dĺžka v poriadku, len zlomok mužov potom rieši aj hrúbku (a pravdupovediac ani veľmi nie je treba). A pritom je to minimálne rovnako dôležitý parameter ako dĺžka penisu. Za tenší penis sa považuje taký, ktorého obvod nedosahuje priemerných 12 cm. A ako vždy aj k tomuto má čo povedať aj partnerka. Ak jej vyhovuje pri sexe aj tenší penis, netreba nič vymýšľať ako to zmeniť.

 

Príliš dlhý penis

Toto väčšine mužov ani tak nevadí (v mysli), reálne však penis, ktorý má pri stoporení viac ako 20 cm je považovaný za priveľký a žena si ho tak neužije. A v podstate ani muž pri styku, pretože dnu mu často vojde len časť penisu. Ale samozrejme nemôžem hovoriť za všetky ženy, a tiež existujú polohy, pri ktorých má dlhý penis celkom dobré využitie (napríklad niektoré krkolomné pózy, pri ktorých „normálny“ penis nemá veľmi šancu).

Príliš hrubý penis

Problém pri styku môže spôsobovať aj príliš hrubý penis. Aký hrubý? Nuž to je takisto individuálne, každopádne za ten hrubší možno považovať ak má v obvode viac ako 12-13 cm. Pokiaľ sa jedná o prirodzený stav, tak je to v poriadku, pozornosť však treba zbystriť v prípade, že sa jedná o nejaký opuch či inak neprirodzene zväčšený penis. V takom prípade je najistejšia návšteva u lekára

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky nielen na zväčšenie a zhrubnutie penisu (buďme ale realisti a viac ako centimetrík naviac počas dlhodobého užívania týchto prípravkov ani neočakávajte), ale aj na podporu erekcie, potencie a mužského libida – osobne s nimi mám tie najlepšie skúsenosti: ✅ Vimax (pozri aj recenziu), ✅ eJoy (recenzia) a ✅ Zerex (recenzia).

 

Príčiny problémov s veľkosťou penisu

Nevyhovujúca veľkosť penisu (či už objektívne alebo subjektívne) môže byť dôsledok viacerých faktorov. Niektoré sa dajú ovplyvniť, iné nie. V zásade sa najčastejšie jedná o poruchu či vadu v rámci pohlavného ústrojenstva (napríklad v dôsledku genetickej predispozície), alebo môže byť problém v oblasti erekcie. Nedosiahnutie plnohodnotnej erekcie takto vlastne znemožňuje využiť veľkostný potenciál penisu.

➡️ Genetické príčiny a vývojové poruchy

Vzhľad a funkčnosť penisu sú samozrejme vo veľkej miere ovplyvnené genetickými faktormi. Takto sa môže neskôr prejaviť nedostatočná aktivita hypotalamu (zodpovedá za normálny rast a vývoj pohlavného ústrojenstva), ktorej dôsledkom môže byť napríklad mikropenis. Okrem toho môže dôjsť aj k vývojovým poruchám v oblasti svalov či väzív a pohlavný úd sa už od dieťaťa nevyvíja správne.

Takisto sem patria aj vývojové poruchy v rámci močovej sústavy. Malý penis je potom napríklad dôsledok prepadnutia močovej rúry dovnútra, či vystúpenia močového mechúra na povrch.

➡️ Peyronieho choroba

Peyronieho choroba je špecifické ochorenie, ktoré spôsobuje neprirodzené ohýbanie a skracovanie penisu v dôsledku vzniku neelastických jaziev – to znamená tuhých tkanív, čo mimo iné často spôsobuje aj bolesť pri dotyku, bolestivú erekciu a zamedzuje normálnemu pohlavnému styku. Jednou z možných príčin takéhoto stavu je úraz penisu pri styku či masturbácii.

➡️ Ťažkosti s prostatou

Prostata má takisto vplyv na veľkosť penisu, čo sa prejaví hlavne vtedy, keď je v dôsledku karcinogénneho ochorenia odstránená. Okrem problémov so stoporením je zmenšenie penisu ďalším negatívnym prejavom týchto zdravotných ťažkostí.

➡️ Nadváha až obezita

Na veľkosti penisu sa podieľa aj hmotnosť muža. Ak je tukové tkanivo v oblasti lonovej kosti v nadmernom množstve, tak aj penis sa navonok skráti (čoraz väčšia časť z neho sa skryje pod kožu). To spôsobuje obéznym mužom problémy s dostatočným preniknutím penisu do pošvy.

➡️ Nedostatočná erekcia

Nedostatočné prekrvenie a s tým súvisiaca slabšia erekcia je ďalším faktorom, ktorý má za výsledok menší penis pri sexuálnej aktivite. Potešiteľnou správou je, že narozdiel od predchádzajúcich faktorov sa s tým dá niečo robiť aj po vlastnej osi (pravdaže aj s nadváhou). Pozri článok Ako na slabú erekciu…, prípadne aj Tabletky na erekciu.

 

Ako na zväčšenie penisu – predĺženie a zhrubnutie

Základné ťažkosti s veľkosťou penisu a ich príčiny máme za sebou, poďme sa teraz pozrieť na to, ako na jeho zväčšenie. V podstate ide o jeho predĺženie a/alebo rozšírenie do hrúbky. Hneď na úvod si však povedzme, že len málo metód a opatrení má dlhšie trvajúci efekt (jedine, že ich prevádzkujete nepretržite). Jediným trvalým (viacmenej), i keď nie práve najbezpečnejším a bezbolestným, spôsobom je chirurgické zväčšenie penisu. Aké teda máte možnosti keď chcete zväčšiť svoj penis?

 

❤️ Chirurgické zväčšenie penisu

Tak toto sa berie za jediné reálne možné zväčšenie penisu. Niežeby ostatné metódy nefungovali, ale špecifická fyziológia mužského penisu nedovoľuje zázračný rast niečoho čo prosto narásť nejde. A to v podstate obmedzuje aj chirurgické riešenie. Prečo? Pretože predĺženie penisu je takto možné iba preseknutím väzivových úponov a odpojením od lonovej kosti. Takto sa dá podľa okolností získať 2-3 cm navyše. Čo sa týka zväčšenia do hrúbky, tak tu sa najčastejšie využíva aplikácia vlastného tuku pod kožu penisu (liposukcia, lipofíling), alternatívne to ešte môže byť látka na základe kyseliny hyalurónovej.

Takéto zväčšenie je však, ako aj sami uznáte, dosť neprirodzený zásah do organizmu a výsledok je mierne povedané stále dosť chabý. Očakávať môžete dlhú rekonvalescenciu, a to úplne bez sexu, ale celkovo s výraznejšími obmedzeniami normálneho života. A zhrubnutie penisu nie je trvalé, tuk sa zvykne do istého času jednoducho vstrebať.

✅ Podrobne sa operačnému riešeniu predĺženia penisu venujeme v našom článku: Predĺženie penisu
✅ Podrobne sa operačnému riešeniu hrúbky penisu venujeme v našom článku: Zhrubnutie penisu

 

❤️ Cvičenia na zväčšenie penisu

Ak odmietate radikálny zásah do organizmu, tak so zväčšovaním penisu ešte nemusíte celkom „seknúť“. K dispozícii máte napríklad aj špeciálne cviky, ktoré vám s tým môžu trochu napomôcť. Netreba však očakávať zázraky hneď na druhý deň, skôr to treba brať ako súčasť vášho životného štýlu, aby to malo nejaký žiadúci efekt. Ak teda máte dostatok pevnej vôle a trpezlivosti.

Ďalšou výhodou je aj to, že takéto cviky prospievajú mužom z viacerých ohľadov. Napríklad podporujú lepšie prekrvenie a erekciu, pomôžu s oddialením vyvrcholenia, niektoré dokážu posilňovať svaly panvového dna a prospieť aj prostate napríklad. Medzi najznámejšie a mužmi najviac využívanejšie patria cviky s názvom Jelqing a Kegelove cvičenia.

➡️ Jelqing

Jelqing je cvičenie, ktoré v mnohom pripomína dojenie. Bez „srandy“. Chcete vedieť ako to funguje? Jednoducho. Penis v polostoporenom stave uchopíte tak, že z palca a ukazováka vytvoríte krúžok, jemne ich zovriete a začnete nimi masírovať penis smerom od koreňa k jeho špičke. Naťahovanie nesmie bolieť, no takisto musí byť aj dôrazné. Na jedno opakovanie by ste takýchto ťahov mali uskutočniť asi 100. A hodí sa k tomu aj vhodný lubrikant. ✅ Pozri najlepšie lubrikačné gély v rámci nášho testu.

✅ Ak vás jelqing zaujal, môžete si o ňom prečítať viac (vlastne všetko čo potrebujete vedieť) v našom článku: Jelqing je špeciálne cvičenie na zväčšenie penisu – naozaj to s ním pôjde?…

➡️ Kegelove cviky

Známejšie Kegelove cviky síce primárne neslúžia k zväčšeniu penisu, ale dá sa to nimi podporiť (lepšie prekrvenie v oblasti). Primárne slúžia na posilnenie svalov panvového dna, čo ocenia muži aj ženy. Práve muž by pravidelným cvičením týchto jednoduchých cvikov dokázal lepšie ovládať svoje vyvrcholenie a dokázal tak zvýšiť kvalitu intímneho styku. Takisto môže podporiť boj proti nechcenému úniku moču, či prispieť k normálnej funkcii prostaty

Samotný cvik je veľmi jednoduchý a dá sa robiť v rôznych pozíciách (v sede, ľahu…). Na začiatok treba uvoľniť svoje telo a sústrediť sa na sval, ktorým zadržiavate močenie. Stiahnite ho na 10 sekúnd, povoľte, nechajte ho 10 sekúnd odpočívať a zase ho na 10 sekúnd siahnite. Toto opakujte 10 krát a aspoň 2-3 x za deň.

✅ Podrobne sa cvikom na zväčšenie penisu venujeme v našom článku: Cviky na zväčšenie penisu

 

❤️ Vákuové pumpy (klasické, hydropumpy…)

Ak máte pocit, že s veľkosťou penisu by to u vás mohlo vyzerať o niečo lepšie, tak na jeho dočasné zväčšenie môžete pred stykom pokojne použiť aj vákuovú pumpu. Tá funguje na princípe podtlaku, vďaka ktorému sa v penise nahromadí väčšie množstvo krvi. To má za následok evidentné predĺženie aj zhrubnutie penisu (a lepšiu erekciu samozrejme).

S pumpami to môžete skúšať aj pravidelne – najpohodlnejšie sú podľa viacerých mužov takzvané hydropumpy. Nezabudnite však tiež na to, že ak to s nimi jednorázovo preženiete, môže dôjsť až k zraneniam a poškodeniu pohlavného údu.

💡 TIP na produkt - Bathmate Hydromax 7
Bathmate Hydromax 7 Blue

 • hydroterapeutická pumpa na spevnenie erekcie (a zväčšenie penisu)
 • značka Bathmate je celosvetovo najpredávanejšou vákuovou pumpou
 • testované v laboratórnych podmienkach
 • vydrží minimálne 100 000 cyklov použitia, čo zodpovedá každodennému použitiu po dobu 3 rokov

147,90 €

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

➡️ Pozri Vákuové pumpy na penis v overených eshopoch

 

❤️ Extendery

Cvičiť sa vám veľmi nechce? Tak to môžete nechať na niektoré špeciálne prístroje ako sú extendery – alebo inak „naťahovače“. Tie sa inak oficiálne používajú na riešenie niektorých závažnejších porúch veľkosti a tvaru penisu (pozor, ale vždy na odporúčanie lekára!). Inak sú tieto prístroje voľne dostupné (pozri napríklad na Heureke) a tortúru mechanického zväčšovania s neistým výsledkom má tak k dispozícii ktorýkoľvek muž. Na zväčšenie aspoň o 1-1,5 cm sú však reálne potrebné stovky ak nie až tisícky hodín nosenia. Je to nepohodlné a dosť obmedzujúce

 

❤️ Erekčné krúžky

Tak týmto si pomôžete takisto „len“ krátkodobo. Škrtiace erekčné krúžky, ktoré má v ponuke v podstate každý sexshop, výsledný efekt (zväčšenia a hlavne silnejšej erekcie) dosahujú priškrtením penisu v erekcii. Krúžok sa nasadzuje na koreň penisu a pozor! Môžete ho používať iba 10-15 minút jednorazovo! Ak to nechtiac presiahnete, môžete očakávať v tom lepšom prípade znecitlivenie a stŕpnutie, v tom horšom prípade môže dôjsť k trvalému poškodeniu penisu (odumieranie tkanív).

➡️ Pozri Erekčné krúžky v overených eshopoch

 

❤️ Násady a návleky na predĺženie penisu

Ďalšia pomoc so zväčšením penisu z ponuky erotických eshopov a obchodov. Takáto jednoduchá pomôcka elegantne razom zvýši veľkostný potenciál vášho penisu. Samozrejme sa nejedná o nejaký zdravotnícky efekt, ale na ozvláštnenie milostného života sa takéto hračičky naozaj perfektne hodia.

➡️ Pozri Násady a návleky na penis v overených eshopoch

 

❤️ Krémy a gély

Krémy a gély patria medzi najvyhľadávanejšie prostriedky na zväčšenie penisu. Či už to bude tým, že je to celkom príjemná metóda ako k zväčšeniu dospieť, alebo tým, že takéto pohodlie láka asi najviac. Nuž áno. Stačí uveriť a zaobstarať si pár ml gélu za desiatky eur… Sklamem vás, žiadny gél či krém vám penis zázračne nezväčší (ani Titan Gel predstavte si – pozri recenziu). Iné je, ak podobný produkt (ktorý ale nesľubuje 5-10 cm navyše), dokáže podporiť erekciu vďaka prírodným látkam, ktoré zlepšujú prekrvenie v penise aj aplikáciou zvonku.

💡 TIP na produkt - Aphrodisia XL krém pre mužov
Aphrodisia XL krém pre mužov

 • krém vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú podporiť a zlepšiť kvalitu svojej erekcie
 • obsahuje prírodné extrakty a látky, ktoré zlepšujú prítok krvi do penisu a tiež ochránia a vyživia pokožku
 • výrobca sľubuje aj väčší penis, čo subjektívne pri erekcii môže byť pravda (nečakajte však centimetre navyše)
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

❤️ Tabletky na erekciu a zväčšenie penisu

Tabletky na zaručené zväčšenie penisu takisto neexistujú. Preto si dávajte pozor na tie, ktoré sľubujú nereálne výsledky, pretože v tomto prípade sú to dozaista vyhodené peniaze. Ale pozor, nie všetky tabletky a výrobcov treba hádzať do jedného vreca. Ja sám mám viacero značiek vyskúšaných a môžem potvrdiť, že popri perfektnej erekcii sa budete lepšie cítiť aj „veľkostne“. A to je myslím najlepšia devíza pred sexom s partnerkou. Viac o tabletkách na zväčšenie penisu nájdete na konci tohto článku.

 

A keď to ináč nejde – zmeňte životosprávu a vyskúšajte polohy

Verte či nie, ale s veľkosťou penisu nemá problém 3/4 žien. Že ste práve vy natrafili na tú „nespokojníčku“? Nevadí, pomôcť si viete aj inak a nemusíte hneď ohlásiť plastického chirurga, či dennodenne na ňom nosiť nejaký naťahovací prístroj. Ku spokojnosti, a uspokojeniu dámy vášho srdca, totiž treba použiť aj iné schopnosti…

Skúste to v posteli napríklad s novými polohami, pri ktorých dokáže „zabodovať“ aj menší penis. Napríklad zozadu, pri ktorej sa penis dostane hlbšie, alebo klasického misionára, len s tým, že partnerka by mala vyložiť nohy na vaše ramená. Môže to byť aj poloha jazdkyne, ale najlepšie bude, ak budete mať zadok na tvrdšej podložke a žena bude prirážať čo najviac kolmo.

A nezabudnite, že môžete mať penis akokoľvek veľký, bez poriadnej erekcie vám bude v podstate na nič, preto na to berte ohľad a venujte svoju pozornosť aj vhodnej životospráve (minimálne sa zbavte nadbytočných kilogramov a hneď zbadáte rozdiel).

 

Najčastejšie otázky týkajúce sa veľkosti penisu

Aký penis je pre ženu najlepší? Aký je už príliš malý? A ako sa dá zväčšiť bezbolestne? Tak na tieto a ďalšie otázky hľadá odpovede množstvo mužov, ale aj žien, na rôznych diskusných fórach na internete. Na niekoľko najčastejších a najzaujímavejších tu nájdete odpovede.

❓ Je naozaj pravda, že čím väčší penis, tým lepšie?

Ako sa to vezme. Extra obrie „choboty“ veľa potešenia ženám naozaj neprinesú, no to ani veľmi malý penis. To znamená, že ideálne by mal byť niečo medzi tým. Ak sa budete pohybovať niekde v rozmedzí 12-18 cm je to v úplnom „poriadočku“ ako sa hovorí…

❓ A čo je teda „malý“ penis?

Malý penis je určite mikropenis – odborne mužský rozmnožovací orgán, ktorý má pri plnej erekcii menej ako 7 cm. Inak je veľkosť penisu témou pre oboch partnerov, ktorí si v tomto buď sadnú, alebo nie, prípadne sa budú v prípade nekompatibility snažiť dosiahnuť čo najlepší výsledok (s prispením rôznych pomôcok, polôh, techniky pri sexe atď…).

❓ Je veľkosť penisu erekciu od erekcie iná?

Samozrejme. Určite ste si všimli aj vy, že pri slabšej erekcii nie je ani váš penis extra najväčší (ako by mohol byť), veľa totiž robí aj kvalita erekcie a tvrdosť penisu.

❓ Aká metóda je na zväčšenie penisu najlepšia (a najbezpečnejšia a najlacnejšia)?

Najlepšia je taká, pri ktorej nič neriskujete a centimetre navyše pribúdajú bez námahy. A taká veru neexistuje. Chirurgický zákrok reálne dokáže zväčšiť penis (nečakajte však terno, je to „len 2-3 cm), ale tie riziká a dlhá doba rekonvalescencie podľa mňa nestoja zato. Naťahovanie penisu „vlastnoručne“ je síce ozaj fajn metóda (a zadarmo), len ten výsledok sa dostaví až po pravidelnom niekoľkomesačnom až niekoľkoročnom dennodennom cvičení. Ak si myslíte, že to za vás spraví prístroj – extender, tak verte tomu, že pohodlie a komfort vyzerá určite ináč. Tak mi to vychádza, že žiadne riešenie nie je úplne najideálnejšie. Ak vy a vaša partnerka nemáte extra požiadavky na váš penis, tak ja by som to radšej riešil aj spomínanými tabletkami – na podporu lepšieho prekrvenia a erekcie ich odporúčam aj na základe vlastných skúseností (viac na konci článku)… a na ozvláštnenie a zábavu pri sexe zase nejakú vhodnú erotickú pomôcku.

❓ Dá sa vôbec penis zväčšiť natrvalo?

Nedá. Vrátane chirurgického zákroku s použitím vlastného tuku na zväčšenie penisu (ten sa totiž časom vstrebe). A ani ťažko nadobudnuté miery po dlhodobom cvičení a naťahovaní sa nedokážu udržať natrvalo, o tie prídete ak v tom nebudete pokračovať ďalej.

❓ Je veľkosť penisu dôležitá z hľadiska oplodnenia ženy?

Je aj nie je. V prvom rade záleží na kvalite spermií (a podmienok zo strany partnerky) a až potom sa riešia podružné faktory ako je veľkosť penisu. Tá je teda v optimálnom prevedení dôležitá napríklad aj preto, že v momente ejakulácie sa nachádza hlbšie a spermie nemajú pred sebou takú dlhú cestu… Ale ako vravím, malý penis určite nie je primárny dôvod neplodnosti.

 

Skúsenosti – veľký alebo malý penis? Čo na to hovoria ženy i muži

Čo na veľkosť penisu hovoria samotní muži a ženy a ich reálne skúsenosti? Na internete sa dá toho na túto tému nájsť naozaj viac než dosť. Pár zaujímavých a podnetných komentárov pripájam + odkazy na konkrétne diskusie.

Ktorý je lepší? Menší, väčší, priemerný?

…väčšina mojich mužov mali penis veľký okolo 15 cm, ale našli sa aj výnimky. Môj dlhoročný milenec bol vybavený 19 cm, vlastnoručne som merala, ale, musím podotknúť, že som sa s tým rozmerom nikdy úplne nezžila, bolo to moc a sex bol vždy s určitou dávkou opatrnosti. Najmenší mohol merať okolo 13 cm a napodiv, to vôbec nebolo nedostačujúce a jeho majiteľ bol veľmi skúsený a šikovný. Pre mňa je pohľad na väčší penis veľmi vzrušujúci, lenže som celkovo malá, tak mi lepšie pasuje priemerný rozmer. Asi to bude znieť ako klišé, nakoniec najkrajší bol a je sex z lásky bez ohľadu na veľkosť…“ (Alušáček)

Čo je nad 20 cm prináša problémy?

…aspoň niekto normálny, kto chápe, že čo je nad 20, tak prináša problémy. Zlatá stredná cesta. Myslím, ale že pokiaľ s tebou nechce priateľka spať, tak to nebude zďaleka len penisom. A potom tiež platí pravidlo, že čím väčší, tým viac musí byť partnerka vzrušená, aby necítila bolesť, takže možno bude problém v tom. Predsa len zas 25 čísel je síce veľa, ale prežiť sa to určite dá a zvyknúť si tiež. Tá príroda zas tak blbá nie je…“ (Danuse)

Menší penis a plodnosť, pomôžu aj Kegelove cviky…

…tak spermie idú kde treba, ale asi by som začala riešiť spermiogram a možno urológa keď teda nemá takú silu. To že ho necítiš je iný problém a to už súvisí s tou veľkosťou. Ešte by dom Ti odporučila Kegelove cviky na posilnenie panvového dna. Kamoške to pomohlo, tiež nič veľmi necítila. Partner bol tak priemerne obdarený a pomohlo jej to…“ (Kiki68)

Penis v tvare banánu…

…ja som tiež mala partnerov s malým penisom, ale na druhej strane boli v sexe veľmi kreatívni a mala som s nimi krásne predohry. Týmto nedostatkom si to kompenzovali. A najlepšieho milenca som mala takého, ktorý mal veľmi tvrdú erekciu a penis v tvare banánu a dostatočne veľký. Lebo naša vagína tiež nie je rovná a takíto muži dokážu ženu sexuálne uspokojovať aj niekoľkokrát za hodinu…“ (savoya)

Pár odkazov na diskusie a fóra kde sa rozoberá veľkosť penisu:

 

➡️ Tabletky na zväčšenie penisu

Tak a sme späť pri tabletkách. Tabletky na zväčšenie penisu sú zväčša prípravky, ktoré sú vytvorené z prírodných zložiek a ich fungovanie je založené na zlepšení prietoku krvi. Tie menej solídne sľubujú veľký nárast penisu už do niekoľkých dní, čo však jednoducho nie je možné, ako vám potvrdí každý urológ. Ale nie o tom som chcel…

Princíp a účinky tabliet na zväčšenie penisu

Tabletky na zväčšenie penisu - princíp, symbol penisu vytvorený z tabletiekZväčšiť penis natrvalo naozaj nie je celkom možné (okrem riskantného chirurgického zákroku). Počas erekcie a sexu to však napodiv ide aj užitím vhodného prípravku! Osvedčené prípravky ako Vimax, Zerex, eJoy či Proerecta vám pri dlhodobom užívaní naozaj pomôžu aspoň opticky zväčšiť penis vďaka pravidelnému a lepšiemu prekrveniu. A najlepšie na tom je, že neriskujete žiadne zdravotné problémy ako je to pri iných, poviem rovno pokútnych, spôsoboch zväčšovania penisu.

Pamätajte však aj na to, že hocijako môžu byť tieto tabletky kvalitné – výsledok bude vždy individuálny. Ide totiž o voľno predajné tabletky, na ktoré nie je potrebný lekársky predpis. To je dosiahnuté tak, že tabletky obsahujú len extrakty a výťažky, ktoré majú striktne prírodný charakter. Čiže žiadne synteticky a chemicky vytvorené účinné látky v nich nenájdete. A vedľajších účinkov sa tiež veľmi nedočkáte – to je ďalšia veľká výhoda týchto tabletiek.

💡 TIP na produkt - Vimax
Vimax

Určité zväčšenie penisu a k tomu aj ideálnu erekciu dosiahnete s Vimaxom – výživovým doplnkom kanadského pôvodu s originálnym a vyváženým zložením. Obsahuje Tribulus na podporu produkcie testosterónu v tele a aj Saw palmetto na optimálnu reguláciu hladiny hormónov.

Nájdete v ňom ale aj Ginkgo, Ženšen, vitamíny a ďalšie zaujímavé zložky (hloh, ovos, kajenské korenie). Zloženie je teda vyvážené. Dlhodobým užívaním Vimaxu si môžete teda okrem reálne väčšieho penisu pri erekcii a jej lepšej kvality, tiež významne zvýšiť chuť na sex. Platí aj pre pánov po 50-tke, ktorých takáto vzpruha snáď poteší najviac).

39,00 €

💡 TIP č.1: doručenie do 48 hodín💡 TIP č.2: doprava zadarmo pre celú SR💡 TIP č.3: prehľadný a jednoduchý eshop

 

Tabletky na zväčšenie a zhrubnutie penisu, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa ešte spolu pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal, a ktoré sa prezentovali buď rovno ako pomoc priamo so zväčšením penisu (napríklad Andrimax či Xtrasize), alebo sprostredkovane ako pomoc s lepším prekrvením penisu a tým aj jeho optickým zväčšením počas erekcie (Vimax, Zerex, eJoy, Proerecta…). S niektorými som bol spokojný viac (posledne menované), pretože boli evidentne kvalitnejšie a reálne prezentovali svoje účinky, s inými zas veľmi ani nie.

Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere na niekoľko faktorov, ktoré inak spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Tabletky na zväčšenie penisu, z ktorých vám síce nenarastie o 5 čísel, ale aj niečo málo navyše poteší

A ktoré tabletky na zväčšenie penisu u mňa zabodovali najviac? Tu sú – so stručným popisom spolu s cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
E-reX 24
E-reX 24
➡️ doplnok stravy pre podporu erekcie
✅ pevnejšia erekcia
✅ lepšia výdrž, častejší sex
✅ prírodné zloženie (exotická muira puama, yerba maté + zinok)
✅ vhodný na dlhodobé užívanie
EreX24.sk - eshop

⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo
⭐️ zásielka v diskrétnom balení

31,99 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre mužov
Aphrodisia V pre mužov
➡️ výživový doplnok na zlepšenie erekcie, libida a sexuálneho výkonu
✅ prírodné zloženie bez prídavných látok
✅ dostupný bez receptu
✅ dobrá cena
✅ pre všetkých mužov
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Mohlo by vás zaujímať

💡 Články o zväčšení penisu na Afrodiziakum.sk

Zväčšenie penisu: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!