Bolestivá erekcia, čo to je a čo robiť keď sa zjaví bolesť pri erekcii

Peter Kacián Téma 17. februára 2021 0

Bolestivá erekcia, respektíve bolesť pri erekcii, býva neklamným znakom, že niečo nie je v poriadku. Pri nej totiž určite nemáte pociťovať žiadnu bolesť či nepohodlie. Čo za tým môže byť? Tak možností je viacero a zistenie príčiny by malo byť na prvom mieste. Môže sa jednať o nechcený efekt nejakého ochorenia (zápaly, infekcie), ale tiež o vrodené príčiny, ktoré sa bolesťami prejavia na počiatku sexuálneho života muža. Aby toho nebolo málo, tak vylúčiť sa nedá ani úraz a poranenie penisu, či dôsledok užívania niektorých liekov (možné vedľajšie účinky).

Podrobnejšie informácie k téme bolestivá erekcia nájdete práve v tomto článku, spolu s dôležitými informáciami ako to riešiť (liečba, domáce režimové opatrenia, ale aj prevencia).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam tabletky na posilnenie erekcie s prírodným zložením – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

Čo to vlastne bolestivá erekcia je a aké sú jej hlavné príznaky

Bolesť pri erekcii znamená väčšinou dve veci. Buď sa jedná o bolesť samotného penisu počas  jeho stoporenia, alebo pôjde o bolesti jednotlivých častí penisu ako je žaluď, vnútro a ústie močovej rúry, uzdička, predkožka, prípadne sa jedná o bolesť na záver erekcie – pri ejakulácii.

💡 Čo je to erekcia

Pod pojmom erekcia sa rozumie stav úplného stoporenia penisu muža (respektíve aj stoporenie klitorisu u ženy). Vzniká v dôsledku prekrvenia toporivých telies, pričom dochádza k vzpriameniu penisu, jeho zväčšeniu a  zhrubnutiu – po predchádzajúcej sexuálnej stimulácii (priamej, nepriamej).

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a zvýšenie libida u mužov
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

➡️ Hlavné príznaky

Áno, je to bolesť pri erekcii – hlavne. No tá je vždy niečím podmienená. Bezprostrednou príčinou býva problém v penise, no nezriedka to býva i mimo neho. Napríklad zápaly močových ciest a prostaty (i keď pravdou je, že tieto ťažkosti zaregistrujete skôr pri problémoch pri močení ako pri erekcii). Bolestivá erekcia sa teda môže prejavovať v súvislosti s penisom najčastejšie takto:

 • dlhodobo pretrvávajúca erekcia – neustále stoporenie penisu, tento stav (priapizmus, povieme si o ňom neskôr) je spojený aj s užívaním niektorých liečiv (je napríklad na zozname možných vedľajších účinkov liekov na erektilnú dysfunkciu na predpis)
 • neprirodzené zakrivenie a deformácia penisu – najmä ohnutie dohora či do strany, obvykle sa jedná o vrodené zakrivenie vďaka zjazvenému tkanivu (inak aj Peyronieho choroba, viac nižšie)
 • problémy s predkožkou – hlavne s jej stiahnutím cez žaluď pri pohlavnom styku či masturbácii (rôzne formy fimózy atď.)
 • problémy s uzdičkou penisu – najmä v prípade, že je krátka, pri sexuálnej aktivite hrozí jej pretrhnutie a bolesť

Spomínané príznaky sú buď vrodené a prejavujú sa počas každej erekcie (deformácia penisu), alebo ide o dočasný prejav. Bolestivá erekcia môže byť sprevádzaná aj inými prejavmi…

➡️ Možné symptómy ak bolesti s erekciou priamo nesúvisia

 • častejšie nutkanie na močenie (cez deň i v noci)
 • menšie množstvo vylúčeného moču (býva aj zakalený)
 • horúčky, zvýšená únava, malátnosť (príznaky zápalového ochorenia)
 • krvácanie z penisu, krv v ejakuláte, krv v moči
 • bolesti iba počas ejakulácie, alebo iba počas močenia
 • podráždenie a začervenanie pokožky penisu, rôzne defekty (pľuzgiere, výrastky…)

 

Bolestivá erekcia: aké sú možné príčiny

Za bolestivou erekciou môže stáť viac príčin. Jedny môžu súvisieť so aktuálnym zdravotným stavom penisu, iné sa týkajú ťažkostí mimo pohlavného údu a bolesť pri erekcii vyvolávajú sprostredkovane. Takisto platí, že niektoré sú náhodné a jednorázové, iné však môžu mať dlhodobý charakter (až kým sa príčina ťažkostí neodstráni, prípadne potlačí jej vplyv prostredníctvom adekvátnej liečby). Toto sú najčastejšie príčiny a rizikové faktory bolestivej erekcie:

 

➡️ Priapizmus

Hneď ako prvú uvádzam síce zriedkavú príčinu bolesti, no dosť vážnu. Ide o priapizmus – poruchu týkajúcu sa priamo penisu, ktorá je charakteristická permanentnou erekciou. Tá narozdiel od normálu však nemá žiaden súvis so sexuálnym vzrušením. Táto zväčša mimoriadne bolestivá erekcia býva následkom užívania niektorých liekov (napríklad lieky na erektilnú dysfunkciu na predpis, kortikoidy, antidepresíva či lieky na krvný tlak a riedenie krvi), ale môže mať aj súvis s poruchami zrážania krvi, či poškodením nervov.

👍 Všetko o priapizme sa dozvieš v našom článku: Priapizmus – dlhotrvajúca erekcia bez zjavného dôvodu je ozajstný problém

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a zvýšenie libida u mužov
 • neobsahuje žiadne synteticky vyrábané látky nezriedka spôsobujúce nepríjemné vedľajšie účinky
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

➡️ Deformácie penisu

Za bolesťou pri erekcii môžu byť aj rôzne deformácie týkajúce sa penisu. Najčastejšie sa jedná o takzvanú Peyronieho chorobu. Neprirodzené zakrivenie pohlavného údu je počas stoporenia sprevádzané bolesťami. Za vrodenú deformáciu penisu v širšom merítku možno považovať aj krátku uzdičku a tiež zúženú predkožku (fimóza).

→ Peyronieho choroba

Táto choroba sa prejavuje viditeľným zakrivením penisu (induratio penis plastica) a býva dôvodom bolestivej erekcie hlavne pri pohlavnom styku (či pri pokuse oň). Za Peyroniiho chorobou môžu stáť napríklad aj opakované poranenia penisu (ako dôsledok tvrdšieho sexu, či masturbácie), pričom sa na penise vytvorí tuhšie väzivo, čo spôsobuje postupné deformovanie až skracovanie penisu. Ale tiež za tým môžu byť aj niektoré ochorenia ako je cukrovka či arterioskleróza.

→ Krátka uzdička penisu

Uzdička penisu spojuje predkožku so žaluďom. Určite viete, že je to veľmi erotogénna a citlivá zóna s množstvom nervových zakončení. Problém nastáva, ak je uzdička krátka a pri erekcii nedovolí obnažiť žaluď. Naopak, sťahuje ho smerom dole a spôsobuje tak značnú bolesť. Dokonca hrozí aj jej pretrhnutie spojené so silnejším krvácaním. V tom lepšom prípade, keďže je takto aj nadmerne stimulovaná, dochádza „iba“ k predčasnej ejakulácii.

👍 Všetko o krátkej uzdičke penisu sa dozvieš v našom článku: Krátka uzdička penisu – čo spôsobuje a ako sa s tým vysporiadať?

→ Fimóza

Fimóza, alias zúžená predkožka, môže stáť aj za bolesťou pri erekcii. Už len tým, že neprimerane tlačí a dráždi žaluď. Pri neopatrnom úkone tiež môže dôjsť k trhlinkám v predkožke, čo predstavuje vstupnú bránu pre patogény spôsobujúce rôzne infekcie. Aby toho nebolo málo, existuje aj stav zvaný parafimóza. V tomto prípade sa predkožka stiahne zo žaluďa, ale už nejde späť, pričom pri neriešení tohto stavu hrozí opuch a zvýšené riziko odumretia tkaniva. Riešenie, ktoré tento problém dokonale vyrieši? Obriezka.

 

➡️ Úrazy penisu

K úrazom penisu dochádza na počudovanie celkom často, či už sa jedná o rôzne odreniny a drobné trhlinky na predkožke či uzdičke, alebo aj o vážny úraz zvaný penilná fraktúra, čiže „zlomenie“ penisu. Bolesť pri erekcii v takýchto prípadoch je jednoducho niečo, s čím treba naozaj reálne rátať.

 

➡️ Infekcie močových ciest

Bolestivá erekcia nemusí súvisieť priamo s penisom. Príkladom takejto situácie je problém s močovými cestami najčastejšie v dôsledku infekcie a zápalu spôsobenými uropatogénnymi baktériami (najčastejšie E. coli). Infekcia postupuje až do močovej rúry, pričom popri bolesti pri močení môže spôsobovať aj bolesť pri erekcii.

Mimo to, bolesť môže spôsobiť i nešpecifická uretritída spôsobená väčšinou chlamýdiami, alebo aj infekcia pod predkožkou (balanitída).

 

➡️ Ťažkosti s prostatou

Bolesti pri močení a nezriedka aj pri erekcii? Tak to môže byť veľmi ľahko aj problém s prostatou. Buď ide o zápalový charakter ochorenia, pri ktorom sa infekcia presúva do prostaty z močových ciest, alebo ide o jej nezhubné zväčšenie.

→ Zápal prostaty

Zápal prostaty, alias prostatitída, je ochorenie, ktoré sa prejavuje primárne bolesťou pri močení (rezanie, pálenie…). No jedným z príznakov je aj bolestivá ejakulácia, teda bolesť na konci erekcie. Za ochorením môžu stáť patogénne baktérie, ale aj sexuálne prenosné choroby, nachladnutie, či zvyšky moču, ktoré sa nepodarí z mechúra vylúčiť (problém najmä u starších mužov).

👍 Všetko o zápale prostaty sa dozvieš v našom článku: Zápal prostaty (prostatitída) – kompletné informácie

→ Zväčšená prostata

Nezhubné zväčšenie prostaty, alias benígna prostatická hyperplázia (BPH), je ochorenie prostaty, ktoré sa prejavuje nadmerným zväčšením jej tkaniva. Vo výsledku tak má negatívny vplyv ako na kvalitu života – problémy s močením, tak aj intímneho zdravia pre ťažkosti s tvorbou ejakulátu a tiež bolesťou pri erekcii a samotnej ejakulácii.

👍 Všetko o zväčšenej prostate sa dozvieš v našom článku: Zväčšená prostata (hyperplázia prostaty) – všetko čo potrebujete vedieť

💡 TIP na produkt - Prostanax
Prostanax

Prostanax je výživový doplnok na prírodnej báze, ktorý obsahuje Saw Palmetto (320 mg), pŕhľavu dvojdomú (250 mg) a zinok.

 • normalizovanie funkcie prostaty
 • optimálne fungovanie močovej sústavy
 • normálna reprodukčná schopnosť
 • podpora rastu vlasov
 • vysoko koncentrované zloženie
 • laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
18,90 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

➡️ Pohlavne prenosné ochorenia

Bolesť pri erekcii môže byť veľmi ľahko dôsledok pohlavne prenosného ochorenia. Chlamýdie som už spomínal. Z ďalších závažnejších treba „vypichnúť“ ešte genitálny herpes, ktorý má na svedomí nepekné vyrážky a tiež kvapavku.

→ Genitálny herpes

Genitálny herpes, či inak ak chcete aj genitálny opar, je vírusové ochorenie (spôsobené vírusom s názvom herpes simplex), ktoré sa prejavuje typickými pľuzgiermi v okolí pohlavných orgánov. To môže byť veľmi nepríjemným zdrojom bolesti penisu a nielen pri erekcii. Najčastejšie sa prenáša prostredníctvom pohlavného styku (vaginálny, análny, orálny).

👍 Všetko o genitálnom herpese sa dozvieš v našom článku: Genitálny herpes – jedno z najbežnejších pohlavne prenosných ochorení (všetko čo potrebujete vedieť)

💡 TIP na produkt - Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
 • najistejšia ochrana a prevencia pred pohlavnými chorobami
 • výber mimoriadne obľúbených a overených druhov Durex kondómov (40 + 10 zadarmo)
 • 10 x Durex Pleasure Me (vrúbkované), 10 x Durex Feel Intimate (tenké a extra lubrikované), 10 x Durex Ultra Feel Thin (ultra tenké), 10 x Durex Strawberry (červené s vôňou jahôd) + 10 kondómov Durex London Wet zdarma

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

→ Kvapavka

Kvapavka, alias gonorrhea, je vysokoinfekčné pohlavne prenosné ochorenie bakteriálneho pôvodu, ktoré má na „svedomí“ u mužov typický hnisavý výtok z penisu. Pričom prvým viditeľným príznakom nákazy je často pálenie a bolesť pri močení, častejšie močenie a až následne aj hnisavý výtok z močovej rúry. V prípade neliečenia aj bolesť a zvýšená citlivosť v semenníkoch. Bolestivosť pri erekcii je vlastne povestnou „čerešničkou na torte“.

👍 Všetko o kvapavke sa dozvieš v našom článku: Kvapavka – povestné pohlavne prenosné ochorenie najmä u mladších, ako prebieha a ako lieči?

 

➡️ Nádory a cysty

Poslednou príčinou, ktorú tu spomenieme, je možnosť bolestivej erekcie ako dôsledok výskytu nejakých nádorov, tumoru alebo cýst. Tie môžu byť lokalizované priamo v penise, ale aj v močových cestách, či v prostate. V takom prípade je bolesť väčšinou prítomná aj v kľudovom štádiu, nielen pri erekcii.

 

Bolestivá erekcia: diagnostika bolesti pri erekcii

Takže po tom, čo sme vám predstavili možné príčiny bolestivej erekcie, prišiel čas aj na to, aby sme si povedali čo sa s tým dá robiť. V prvom rade netreba váhať a po zaznamenaní tohto zdravotného problému osloviť lekára. Ten sa pri vyšetrení v rámci diagnostiky pokúsi zistiť príčinu bolestivosti. Ako prvé prebehne anamnéza, kde sa budú zisťovať príznaky a história zdravotných ťažkostí. V rámci diagnostiky potom môžu prebehnúť viaceré vyšetrenia:

 • odber krvi na zistenie prítomnosti zápalu či infekcie
 • zobrazovacie vyšetrenia penisu (RTG, CT, alebo MRI)
 • diagnostika, ktorá bude zameraná na prostatu a močové cesty
 • v prípade, že sa jedná o akútny problém (úraz, priapizmus…), súčasťou vyšetrenia je aj okamžité vykonanie nevyhnutných úkonov pre úľavu od bolestivých príznakov (fixácia, prikladanie ľadového obkladu)

 

Bolestivá erekcia: riešenie – aké sú možnosti na jej odstránenie

Podľa príčiny, ktorá stojí za bolesťou pri erekcii, je navrhnutá optimálna liečba, zahŕňajúca zväčša nasadenie vhodných liekov, chirurgické zákroky, ale aj dôsledné dodržiavanie niektorých režimových opatrení a tiež prevencia pred jej opätovným návratom.

 

➡️ Lieky – antibiotiká, antivirotiká a ďalšie

Najčastejšie sa na liečbu používa konzervatívna liečba rôznymi farmakologickými preparátmi. Štandardne sú to antibiotiká na liečbu infekcií a zápalov močových ciest a prostaty bakteriálneho pôvodu, prípadne antivirotiká pri niektorých pohlavne prenosných ochoreniach vyvolaných vírusmi. Medzi takúto liečbu treba zaradiť aj terapiu (rádio-, chemo-) na odstránenie a potlačenie nádorov a cýst, a tiež fytofarmaká, ktoré sa zväčša aplikujú pri zväčšenej prostate či zápale (lieky na prostatu na recept, i bez receptu).

 

➡️ Chirurgický zákrok

Už spomínané nádory a cysty sa zvyknú odstrániť aj pomocou priameho chirurgického zákroku (v prípade ak nezaberú farmaká). Tento prístup je samozrejmosťou aj pri možných úrazoch a poraneniach penisu, hlavne čo sa týka „zlomeniny penisu“, obriezky pri zúženej predkožke, či preťatie krátkej uzdičky. To isté platí aj pri neprirodzenom zakrivení penisu.

 

➡️ Režimové opatrenia

Súčasťou liečby sú aj vhodné domáce režimové opatrenia. Tie sú spojené hlavne s dodržiavaním „kľudu zbraní“, to jest sexuálna abstinencia. Dôležitou súčasťou je tiež dodržiavanie optimálneho pitného režimu (pri problémoch s močovým ústrojenstvom či prostatou). Pri ťažkostiach s prostatou je tiež vhodné zdržať sa dráždivých jedál a nápojov, po prekonaní priapizmu sa zas treba vyhýbať užívaniu niektorých liekov.

No a nakoniec na zabránenie vzniku opätovných problémov je pri sexuálne prenosných ochoreniach dôležitá bariérová ochrana. ✅ TIP: Pozri kondómy v Kondomshope..., veď, kde inde nájdete takú obrovskú ponuku špičkových prezervatívov ak nie tam?

 

Bolestivá erekcia a najčastejšie otázky

Bolesť pri erekcii prekvapí. Zaručene. Aj preto nájdete na najrôznejších diskusných fórach na internete množstvo otázok, ktoré sa týkajú práve tejto oblasti. Na tie najčastejšie teraz nájdete odpovede aj tu:

❓ Je možné, že sa bolestivá erekcia prejavuje len a iba pri pohlavnom styku?

Je to možné a často sa tak deje z dôvodu deformácie uzdičky či predkožky, či pri infekciách a zápaloch v oblasti žaluďa. Bolesť spôsobí až pohyb, zvýšený tlak a dotyky na postihnutom mieste.

❓ Aké sú možnosti, ak sa s bolesťou objaví aj porucha erekcie?

Bolesť pri erekcii a porucha erekcie môže mať súvis už len tým, že sa môže jednať o dôsledok nejakého poranenia penisu (svaloviny, ciev…), zápalu močovej trubice a podobne. Riešením je samozrejme návšteva urológa. A to čo najskôr.

❓ Aký lekár je pri bolestivej erekcii najvhodnejším riešením?

Tak najvhodnejším ako sa to vezme…, ale prvou zastávkou v prípade bolestivej erekcie by mal byť obvodový lekár (teda pokiaľ sa nejedná o akútny stav, ktorý si vyžaduje návštevu pohotovosti). Ten vás potom takmer s určitosťou pošle na odborné vyšetrenie k špecialistovi – urológovi.

❓ Sú bolesti pri erekcii doménou starších mužov?

Ale kdeže… Táto „fáma“ vznikla na základe faktu, že práve starší muži po 40-tke sú náchylnejší na problémy s prostatou, čo je jednou z možných príčin bolestivej erekcie. Tá však „pohodlne“ zasiahne aj mladších, napríklad tých mužov, ktorí majú radi divokejší sex, ale tiež z dôvodu rôznych deformít, ktoré sa prejavia zväčša až na začiatku sexuálneho života (miernejší stupeň fimózy, krátka uzdička penisu a podobne).

❓ Zväčšená prostata a bolestivá erekcia? Naozaj to má súvis?

I keď samotná prostata nemá pri erekcii (nástup, kvalita, udržanie počas pohlavného styku) žiadne väčšie slovo, bolestivá erekcia vďaka jej nezhubnému zväčšeniu možná je. A to pri ejakulácii, čiže na záver erekcie. Takúto bodku za inak perfektnou súložou určite nepotrebujete.

❓ Kedy sa bolestivá erekcia rieši operáciou?

Keď je to nevyhnutné. V prípade veľmi krátkej uzdičky napríklad a tiež zúženej predkožky, ktoré znemožňujú normálny pohlavný styk (bez bolesti). Takisto sa operačne riešia ďalšie deformity penisu (Peyroniiho choroba), rôzne poranenia, ale tiež problémy s nádormi a cystami (v rámci priamo penisu, alebo močovej sústavy, či prostaty).

❓ Naozaj sa na bolesti pri erekcii môže podieľať liek na erektilnú dysfunkciu?

No môže. I keď to nie žiadna obvyklá vec. Ide o priapizmus, ktorý je priamo v príbalovej informácii liekov na erektilnú dysfunkciu uvedený ako veľmi zriedkavý vedľajší účinok ich užívania.

❓ A čo keď krátka uzdička nie je úplne krátka, takisto čakať bolesť?

O uzdičke penisu tu už bola reč, krátka (frenulum breve) určite spôsobuje bolesť pri sexuálnej stimulácii. Existuje však stav, kedy sa to o nej nedá povedať s určitosťou, no stále sa subjektívne jedná o jej kratšie prevedenie. V takom prípade dôjde v podstate k normálnemu stiahnutiu predkožky za žaluď a prienik do pošvy je umožnený. No pri koite môže dôjsť k jej poraneniu a bolesti, v tom lepšom prípade k veľmi rýchlemu vyvrcholeniu.

 

Bolestivá erekcia a pár slov na záver

Už vás stihla prekvapiť bolestivá erekcia? Ešte nie? Tak to je teda naozaj fajn, len nezabudnite dbať na prevenciu, ktorú mnoho mužov zanedbáva. Hlavne sa nevyhýbajte pravidelným preventívnym prehliadkam u všeobecného lekára a na jeho odporúčanie aj u urológa. Len tak dokážete s istotou odhaliť už v počiatočnom štádiu nastupujúce ťažkosti, vznik infekcie a zápalov, či ďalších ochorení, ktorých príznakom býva aj bolesť pri erekcii. A tiež si môžete „prilepšiť“ a podporiť svoju erekciu aj užívaním vhodných prírodných tabletiek.

 

Tabletky na erekciu bez receptu, ktoré som osobne vyskúšal

Ja mám dobré skúsenosti s tabletkami na erekciu, ktoré sú voľne dostupné a ich zloženie je striktne prírodné. K týmto doplnkom som sa dostal aj vďaka tomu, že v minulosti som určité problémy s erekciou pociťoval aj ja sám. Okrem zlepšenia mojej životosprávy (minimum alkoholu, žiadne cigarety, viac pohybu) som sa obrátil aj na tabletky. A našiel som viaceré, ktoré mi pomohli dostať sa do svojej pôvodnej sexuálnej sily a kondície. Kým som však našiel tie, ktoré stoja naozaj zato, vyskúšal som desiatky rôznych prípravkov…

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a zvýšenie libida u mužov
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

Princíp a účinky tabliet na podporu erekcie

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s erekciou naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Prírodné tabletky na erekciu - potraviny na erekciuMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká (výťažky z rastlín) a látky, ktoré nepochybne majú podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je teda pomerne široké (dokonca niektoré podporujú spermatogenézu, či správnu ejakuláciu), nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere očakávaný efekt. Optimálna doba užívania? 2-3 mesiace – podľa potreby.

Najlepšie tabletky na erekciu s prírodným zložením

A ktoré tabletky ma najviac oslovili? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
E-reX 24
E-reX 24
➡️ doplnok stravy pre podporu erekcie
✅ pevnejšia erekcia
✅ lepšia výdrž, častejší sex
✅ prírodné zloženie (exotická muira puama, yerba maté + zinok)
✅ vhodný na dlhodobé užívanie
EreX24.sk - eshop

⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo
⭐️ zásielka v diskrétnom balení

31,99 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre mužov
Aphrodisia V pre mužov
➡️ výživový doplnok na zlepšenie erekcie, libida a sexuálneho výkonu
✅ prírodné zloženie bez prídavných látok
✅ dostupný bez receptu
✅ dobrá cena
✅ pre všetkých mužov
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Bolestivá erekcia: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.