Krátka erekcia, alebo keď to jednoducho nevydrží až dokonca

Peter Kacián Téma 11. novembra 2020 2

Krátka erekcia je pomenovanie pre stav, kedy muž nie je schopný udržať akceptovaniahodnú erekciu až do konca pohlavného styku – teda až do vyvrcholenia. Niekedy sa mylne zamieňa za predčasnú ejakuláciu. Na druhú stranu zas predčasné vyvrcholenie jednoznačne skráti dĺžku trvania erekcie. Udržať kvalitnú erekciu po celú dobu pohlavného styku sa mnohým mužom nepodarí udržať z viacerých dôvodov. Najčastejšie sa však jedná o kombináciu psychických faktorov spolu s fyzickými (ako je napríklad potlačené libido v dôsledku nedostatku testosterónu).

Čo s tým? A čo robiť, pokiaľ sa to deje priamo vám? Jestvuje jednoduchý a účinný spôsob ako krátkej erekcii zabrániť? Odpoveď znie: existuje. Riešenie a všetko o tomto probléme nájdete v nasledujúcich riadkoch.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Čo je krátka erekcia, ako dlho trvá a aké príznaky ju definujú

Kvalitná erekcia je nevyhnutnosť v procese dosiahnutia mužského orgazmu. Normálna erekcia by mala trvať minimálne tak dlho, aby muž dokázal oplodniť ženu. A nehovoriac ešte o tom, že jej dostatočné trvanie by malo tiež zabezpečiť partnerke dospieť k vyvrcholeniu.

➡️ Krátka erekcia je teda stav, kedy penis pri súloži už po niekoľkých minútach ochabne a erekcia mizne navzdory sexuálnej stimulácii.

Zdravá normálna erekcia vs. krátka erekcia

➡️ Zdravá erekcia má takýto priebeh:

Vďaka sexuálnej stimulácii (priamej či nepriamej) dochádza k prenosu nervového signálu do mozgu. Ten na jeho základe aktivuje toporivé telieska v penise, čím sa vďaka prekrveniu spustí jeho zväčšovanie. Následne vďaka hladkému svalstvu dochádza k vzpriameniu – stoporeniu penisu. Stoporenie potom trvá až do konca sexuálnej stimulácie, respektíve až do vyvrcholenia, orgazmu a ejakulácie.

Ak sa niekde v priebehu tohto procesu stane chyba, tak pri krátkej erekcii to znamená najčastejšie rýchle ochabnutie stoporenia (takmer hneď po jeho dosiahnutí, prípadne tesne po prieniku penisu do vagíny). Určite je to individuálne a každý muž považuje za normálnu dobu trvania erekcie iný údaj, každopádne však by mala erekcia trvať aj určitý čas po ukončení sexuálnej stimulácie.

➡️ Najčastejšie symptómy krátkej erekcie

 • tvrdosť penisu je nedostatočná už za krátku dobu (ako dlho? nezriedka už pár desiatkach sekúnd pri stoporení, pozri všetko o slabej výdrži v posteli)
 • striedanie kvality erekcie počas styku (raz je slabšia, raz silnejšia… ako vo vlnách)
 • problém s preniknutím penisu do pošvy ako následok nedostatočnej erekcie
 • príliš rýchla ejakulácia (pozri všetko o predčasnej ejakulácii)
 • stoporenie penisu občas nebýva 100%-né
 • nedostatočný sexuálny apetít, nedostatok chuti na sex, libida…
💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre vylepšenie slabej či krátkej erekcie a zvýšenie libida u mužov
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Krátka erekcia – príčiny nežiadúceho stavu

Krátka erekcia je vo výsledku najčastejšie súhra viacerých nepriaznivých faktorov. A to ako fyziologického, tak i psychologického charakteru. Väčšina problémov v tejto oblasti pozná riešenie a preto krátku erekciu netreba ponechať voľne pobehovať, ale riešiť ju, kým sa nerozvinie do ešte horších problémov ako je trvalá erektilná dysfunkcia napríklad. Na čo sa zamerať najskôr? Medzi najčastejšie príčiny krátkej erekcie patria:

➡️ Vek muža

Krátka erekcia môže byť indikovaná v nízkom, ale i vysokom veku. Mladší muži nedokážu udržať erekciu napríklad v dôsledku sexuálnej neskúsenosti. Starší muži môžu pociťovať problémy v tejto oblasti vďaka poklesu libida a kvôli vyššiemu riziku kardiovaskulárnych ochorení.

➡️ Nedostatočné prekrvenie penisu

Za tým môžu stáť práve spomínané kardiovaskulárne problémy. Medzi rizikové faktory patrí nadváha a obezita v dôsledku zlého stravovania a nedostatku aktívneho pohybu, vysoký cholesterol, či cukrovka. Výsledkom je často slabá erekcia, to znamená nedostatočné stoporenie, a/alebo problém s udržaním erekcie na čas potrebný k normálnemu pohlavnému styku.

➡️ Nízky testosterón

Nedostatok testosterónu okrem zníženého libida spôsobuje aj ďalšie komplikácie a znemožňuje hladký priebeh erekcie. Výrazne nižšia hladina testoterónu v tele trápi najmä starších mužov, kde je však zníženie viacmenej prirodzený a pozvoľný jav. No nízky testosterón môže spôsobiť problémy aj v mladšom veku, kedy sa jeho hladina dokáže drasticky znížiť napríklad v dôsledku vypuknutia ochorenia (problémy s hypofýzou, genetické ochorenia), či poškodenia semenníkov (operácia, odstránenie, ožarovanie…).

💡 TIP: Prečítaj si aj Ako zvýšiť testosterón u mužov.

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky pre všetkých mužov
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

➡️ Vrodené poruchy

Krátka erekcia môže byť tiež dôsledkom prejavu vrodených a vývojových porúch. Najčastejšie sa jedná o problém s uzdičkou penisu (predčasná ejakulácia), či celkovo jeho abnormálnym tvarom (napríklad Peyronieho choroba, čiže nadmerná tvorba väzivového tkaniva pohlavného údu, ktorá sťažuje dosiahnutie a udržanie 100%-ného stoporenia).

➡️ Iné choroby

Krátka erekcia môže vyplývať aj z ďalších porúch a ochorení organizmu ako je napríklad Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, epilepsia, ale aj poranenia miechy a operácie na chrbtici alebo panvovej oblasti, vrátane medicínskych postupov pri liečbe rakoviny prostaty alebo zväčšenej prostaty.

➡️ Užívanie liekov

Dnes je známych viac ako 200 druhov liekov, ktoré môžu negatívne ovplyvniť erekciu. Áno, čítate dobre. Takto aj krátku erekciu môžu mať na svedomí niektoré lieky na krvný tlak, cukrovku, srdcovocievne ochorenia, imunitu… Podobne pôsobia lieky z kategórie antidepresív (ktoré môžu dokonca úplne znemožniť dosiahnutie erekcie).

➡️ Zlá životospráva

Krátka erekcia sa často stáva realitou aj vtedy, keď muž nie je zástanca zdravých návykov a preferuje konzumný štýl života vrátane konzumácie nevhodnej stravy, holdovaniu alkoholu a fajčeniu. S totálnym nedostatkom aktívneho pohybu. Ešte nejaký čas takéhoto života a krátka erekcia bude váš najmenší problém…

➡️ Psychologické príčiny

Nervozita a stres sú dnes najväčším postrachom erekcie, čo platí samozrejme aj na jej trvanie. Podobne pôsobí zvýšená úzkosť, únava, depresie a ďalšie psychické faktory. A samotný strach pred zlyhaním v posteli nakoniec nezriedka to zlyhanie aj spôsobí.

💡 TIP na produkt - Proerecta
Proerecta
 • tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida u mužov
 • prírodné zloženie: kotvičník, maca, ženšen, extrakt z kakaových bôbov + l-arginín, l-citrulín a vitamín E
 • účinná podpora erekcie
 • nástup účinkov už do hodiny
 • bez vedľajších účinkov
22,00 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

 

Diagnostika

Krátku erekciu je možné “vysledovať” aj na základe vlastného voľného pozorovania s prihliadnutím na vyššie spomenuté príznaky. Pokiaľ sa krátka erekcia dostane do rúk lekára – ten na základe anamnézy a rôznych vyšetrení stanoví diagnózu problémovej erekcie určite presnejšie a nasadí adekvátnu liečbu. Najčastejšie sa jedná o:

 • podrobnú anamnézu, ktorá spočíva v identifikácii príčiny i rizikových faktorov
 • krvný obraz, kde sa kontroluje prítomnosť a početnosť červených krviniek
 • podrobný rozbor moču, ktorý napríklad odhalí aj stav testosterónu v tele
 • ultrazvukové vyšetrenie pre zistenie stavu tkaniva a ciev v penise

Určite nie vždy je krátka erekcia dôvodom utekať hneď za lekárom a podľa mojich vlastných skúseností sa s tým dá veľa urobiť aj po vlastnej osi. Napríklad vhodnými režimovými opatreniami (zlepšenie životného štýlu, pomoc a podpora prírodných látok, či už vo forme bylinného čaju alebo vhodných výživových doplnkov).

Liečba

V prípade, ak za krátkou erekciou stoja problémy psychologického či fyziologického rázu, ktoré sa inak nedajú riešiť ako odbornou pomocou lekára, tak podstúpenie vyšetrenia a liečby by malo byť jednoznačne prvou voľbou. Liečba môže spočívať ako v chirurgickom riešení problému (napríklad krátka uzdička), tak i liečení prostredníctvom injekcií pri veľmi vážnych poruchách prekrvenia. Podobne aj vážne psychologické príčiny krátkej erekcie si vyžadujú liečenie odborníkom.

 

Ako zlepšiť krátku erekciu prirodzenou cestou – moje skúsenosti

Samozrejme, nie vždy si príliš krátka erekcia vyžaduje rovno odborný dohľad lekára. Čo napríklad? Tak znížené libido či slabšie prekrvenie penisu, ktoré dokážu prispieť k nedostatočne dlhej erekcii, sa dajú podporiť a zlepšiť aj doma. Osobne mám najlepšie skúsenosti s kombináciou vhodných režimových opatrení s kvalitnými prírodnými výživovými doplnkami.

➡️  Zmena životného štýlu / jednoduché režimové opatrenia

Erekcia sa dá veľmi ľahko posilniť a zlepšiť jednoduchými zmenami v životospráve a potlačením zlých návykov. Áno nadmiera alkoholu a fajčenie preukázateľne škodia ako na kvalite, tak i v dĺžke trvania erekcie. Čo sa týka stravy, tam sa treba zamerať na potraviny s vyšším obsahom zinku, horčíka, aminokyselín a antioxidantov (pozri najlepšie potraviny na erekciu), pričom dôraz klaďte na ľahšie jedlá, ryby, zeleninu a ovocie.

Nevyhnutným predpokladom kvalitnej erekcie s dostatočným trvaním je tiež dostatok telesnej aktivity, spánku a regenerácie, obmedzenie stresových situácií a vyhýbanie sa nadmernej únave. Ak užívate lieky, ktoré môžu stáť za krátkou erekciou (vedľajšie účinky liekov sú uvedené podrobne v príbalovom letáku každého lieku, na predpis i bez predpisu), tak ich vysaďte a nájdite si inú lepšiu alternatívu.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

➡️ Sexuálny terapeut

Krátka erekcia ako dôsledok psychických problémov je možné riešiť v prvom rade so svojou partnerkou. Stačí otvorene a bez škrupulí rozobrať problémové oblasti vášho vzťahu. Pomôcť však môže aj odborné psychologické poradenstvo či sexuálny terapeut*.

*Môžete napríklad využiť služby sexuálneho terapeuta, ktorý je zameraný na prácu s vašim telom. Takzvaný “Sexological bodyworker“ je vlastne akýmsi odborným sprievodcom erotikou, ktorý pomáha jednotlivcom, párom a skupinám prehlbovať ich telesné prežívanie. Pracuje v oblasti intimity, partnerských vzťahov, osobnej transformácie, liečenia, prehlbovania a skúmania duchovného rozmeru sexuality.

➡️ Cviky na erekciu

Dĺžku erekcie možno pozitívne ovplyvniť aj vhodnými cvikmi. Pomôžte si napríklad pri masturbácii odďaľovaním ejakulácie (ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku ako sa hovorí), môžete tiež skúsiť takzvané Kegelove cviky, ktoré slúžia na posilnenie svalstva panvového dna. Tie sú dôležité pre udržanie erekcie na dlhší čas a pomoc s predčasnou ejakuláciou.

➡️ Riešte ochorenie, ktoré stojí za problémami s erekciou

Existuje viacero porúch a ochorení, ktoré sa erekcie týkajú viac než iné a spôsobujú napríklad aj trvalú erektilnú dysfunkciu. Ale nechcem strašiť, no určite je potrebné riešiť choroby kardiovaskulárneho systému či nervovej sústavy, ktoré stoja za väčšinou problémov s erekciou. Problém tiež spôsobuje obezita, vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak.

➡️ Žiaden stereotyp

Krátka erekcia sa dá riešiť aj mnohými prírodnými afrodiziakami ako sú morské plody, čokoláda, jahody… Zaraďte ich napríklad už do predohry, vyhýbajte sa vo vzťahu stereotypu, vyskúšajte aj iné menej obvyklé sexuálne polohy. Erekcia by sa tak mohla o niečo predĺžiť, rovnako ako váš sexuálny apetít 🙂

➡️ Voľne dostupné prírodné tabletky

Tabletky s prírodným zložením tiež môžu pomôcť s krátkou či inak nekvalitnou erekciou. Napríklad tým, že prispejú k lepšiemu prekrveniu celej pohlavnej sústavy (zlepšia tak aj kvalitu erekcie). Dokážu posilniť libido a naštartovať váš sexuálny apetít, udržať normálnu hladinu testosterónu v tele, podporiť zdravú ejakuláciu, prispieť k normálnej funkcii prostaty a podporiť spermatogenézu.

Stačí si len dobre vybrať. Siahnuť by ste však mali najmä po overených značkách s overenými účinkami a zložením. Tie obsahujú hlavne tradičné účinné rastlinné afrodiziaká ako ŽenšenMacaGinkoSaw PalmettoTribulus TerrestrisMuira PuamaHorny Goat…, dôležité aminokyseliny (L-arginínL-citrulínL-lyzín, L-ornitín), minerály a vitamíny.

Sú tabletky na erekciu riešením?

💡  Tabletky s prírodným zložením majú svoj význam aj pri problémoch s nedostatočnou dĺžkou erekcie. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia ďalších neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Krátka erekcia: prírodné tabletky na erekciuMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na erekciu

 

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

TOP prípravky na erekciu (krátku, oslabenú, nekvalitnú…)

 

Krátka erekcia – čo vás ešte trápi (najčastejšie otázky a odpovede)

Teraz by som sa chcel  trocha venovať najčastejším otázkam mužov v súvislosti s dĺžkou trvania erekcie pri pohlavnom styku. Väčšina z nich pochádza s najrôznejších internetových diskusií a fór a moje odpovede na základe vlastných skúseností a naštudovaní “hory” materiálov:

❓ Sú lieky jednou z možných príčin krátkej erekcie?

Nepochybne áno, i keď samozrejme nie všetky. Existuje viac ako 200 druhov liekov, ktorých vedľajšie účinky dokážu potlačiť erekciu celkom výrazne (dokonca až znemožniť jej dosiahnutie).

❓ Je krátka erekcia problém, ktorý treba akútne riešiť?

Ak sa vám to stane subjektívne raz, dva razy do mesiaca v ešte prijateľnej forme (to znamená, že pohlavný styk nie je úplne top zážitok, ale “dalo sa”), tak snáď ani veľmi nie. Pozor. Takéto dočasné zlyhania však vedú v trvalejším problémom, takže ja osobne by som to ani tak nepodceňoval a problém riešil (viď rady ako na to v článku vyššie).

❓ Pri masturbácii je erekcia a jej dĺžka OK, pri styku však už nie. Prečo?

Tak toto je typický problém mladších mužov. Ak máte obdobné problémy, radím vám najprv otvorený rozhovor s vašou partnerkou a spolu popracujte na riešení. Pár zmien pri sexuálnom styku by to malo pohodlne vyriešiť, nie je to žiaden vážnejší fyziologický problém (keďže pri masturbácii je erekcia evidentne v poriadku).

❓ Ako sa s krátkou erekciou popasovať vo vyššom veku?

Alfa a omega je v tomto prípade dobrý zdravotný stav, takže pokiaľ chcete naozaj perfektnú erekciu s dostatočne dlhým trvaním jednoducho budete musieť zvýšiť starostlivosť o svoje intímne zdravie. Ako? Napríklad aj vhodným doplnkom na podporu normálnej hladiny testosterónu. A samozrejme správna životospráva je v podstate nevyhnutnosť.

❓ Čo robiť ak je krátka erekcia spôsobená aj predčasnou ejakuláciou?

Pre tento prípad jestvujú viaceré triky ako tomu predísť (ak sa nejedná o vážnejší stav). Môžete použiť rôzne znecitlivujúce intímne gély, či krémy, použiť 2 kondómy naraz, masturbovať pred stykom, použiť metódu prerušovaného pohlavného styku atď., atď… Viac si prečítajte v mojom článku: Rýchla, predčasná ejakulácia – o čo ide a čo sa s tým dá robiť (12 zaručených tipov).

❓ Kedy je v tomto prípade nevyhnutná návšteva u lekára?

Určite vtedy, keď je krátka erekcia dôsledok vážnejších psychologických či fyziologických problémov.

❓ Existuje záruka, že prírodné tabletky budú fungovať?

Neexistuje, žiaľ. Prírodné doplnky výživy totiž fungujú na úplne inom princípe ako synteticky vyrobené účinné látky typu sildenafil (Viagra) či tadalafil (Cialis). Osobne však mám s nimi zväčša pozitívnu skúsenosť, prospievajú totiž sexuálnym funkciám v dlhodobom horizonte.

Krátka erekcia: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre

nám terapie ani sexuológ nepomohli 🙁 potom sme skusili objednat len tak na skusku zo superlove spolu s hrackami do spalne eregmu a ta ho postavila jak nic

Co mozem urobit ja ako zena aby vydrzal dlhsie ? Pomohli by nam nejake terapie pripadne tabletky alebo tak nieco ? Prosim poradteee

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.