Zvýšenie testosterónu u mužov – o čo vlastne ide a ako na to

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 0

Testosterón hrá jednu z najdôležitejších úloh v mužskom intímnom zdraví. S jeho hladinou totiž úzko súvisí ako libido, to jest chuť na sex ako základný pud, ktorý zabezpečuje rozmnožovanie, tak i samotná plodnosť, pretože je nevyhnutný v rámci spermatogenézy. Jeho nedostatok najčastejšie pociťujú muži po 40-tke, ktorí sa chtiac nechtiac dostávajú do obdobia mužského ekvivalentu prechodu – andropauzy. Zvýšenie testosterónu u mužov je teda oblasť, ktorú by nemal zanedbať žiaden chlap, ktorý nechce náhle pocítiť úbytok sily a vitality a to nielen v rámci jeho intímneho života.

Ako ho zvýšiť? Jestvuje viacero dobrých spôsobov ako to riešiť prirodzene napríklad vhodnými potravinami, pravidelným cvičením, bylinkami a celkovo správnou životosprávou. V tých vážnejších prípadoch zas na scénu nastupuje odborná liečba, ktorá zahŕňa najmä hormonálnu terapiu a lieky na predpis. Prečítajte si tento článok ako na zvýšenie testosterónu u mužov a zistite, že to v podstate nemusí byť nič zložité.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

Testosterón – čo to vlastne je, aký má význam a ako funguje

Čo je testosterón?

Testosterón je steroidný pohlavný hormón, ktorý sa tvorí u mužov v ich semenníkoch a u žien vo vaječníkoch. Je to najvýznamnejší androgénny hormón, ktorý je doslova zodpovedný za správny vývin mužských pohlavných znakov, správny vývoj semenníkov, typického svalstva, rast vlasov i pubického ochlpenia, hrubnutia hlasu a je tiež potrebný pre optimálnu produkciu spermií. U žien zasa súvisí primeraná koncentrácia testosterónu napríklad aj s výškou libida.

Za produkciou testosterónu sú zodpovedné Leydigové bunky lokalizované v semenníkoch a za ich správnu funkciu potom zodpovedá takzvaná adenohypofýza (žľaznatá časť hypofýzy).

Jeho hladina sa v našom tele neustále kolíše a to v závislosti od okamžitých potrieb organizmu. Mení sa aj v závislosti od veku a u mužov približne od 30 rokov trvale klesá. Keď telo produkuje málo testosterónu, tento stav sa potom odborne nazýva hypogonádizmus. Jedná sa o abnormálne zníženú hladinu a na liečbu tohto ochorenia sa bežne predpisuje hormonálna substitučná liečba testosterónom. Táto terapia sa však neodporúča v prípade ak hladina testosterónu v podstate vykazuje hodnoty normálne pre konkrétny vek každého muža. V tomto prípade nájde svoj priestor aj iná podpora – zvýšenie testosterónu u mužov prírodnou – prirodzenejšou cestou.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

⛔️ Nízka hladina testosterónu

Postupné znižovanie hladiny testosterónu a s tým súvisiaci aj pokles libida je normálny prejav starnutia u každého muža. Príliš rýchle znižovanie koncentrácie testosterónu však vedie nezriedka k výraznému potlačeniu libida a oslabeniu erekcie (ako ju zlepšiť?). Takúto neočakávanú hormonálnu nerovnováhu je potrebné čím skôr riešiť, nedostatok testosterónu totiž vplýva na viacero dôležitých oblastí ľudského zdravia, pohlavnú sústavu samozrejme nevynímajúc.

💡 *Pokles hladiny testosterónu u mužov v dôsledku zvyšujúceho sa veku

Produkcia testosterónu normálne klesá s vekom. Podľa Americkej urologickej asociácie majú približne 2 z 10 mužov starších ako 60 rokov nízku hladinu testosterónu. To sa mierne zvyšuje na 3 z 10 mužov vo veku 70 a 80 rokov.

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky pre všetkých mužov
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

Prečo je hladina testosterónu dôležitá?

Ako som už spomínal, od dosiahnutia určitého veku muža (u niekoho je to 25, u niekoho napríklad aj 30 rokov) začína hladina testosterónu prirodzene klesať. To sa seba nezriedka viaže niektoré z civilizačných ochorení, pričom najvážnejšie sa ukazuje najmä úzky vzťah medzi nízkou hladinou testosterónu a obezitou. Takisto je dobré vedieť, že nedostatok testosterónu nemusí byť príčinou nejakého ochorenia, ale naopak, málo testosterónu je dôsledok choroby. Všetky vážne chronické ochorenia ako problémy so srdcom, rakovina atď. sú sprevádzané poklesom tohoto pohlavného hormónu.

💡 Normálna hladina testosterónu v tele muže je…

Koľko je vlastne “normálny” testosterón u muža? Zväčša sa za nízku hladinu testosterónu v tele muža považuje hodnota menej ako 300 nanogramov na deciliter (ng/dl). Normálna je do 1000 ng/dl. Jedná sa o voľný testosterón. Oficiálne to platí pre mužov vo veku od 19 do 39 rokov, ktorí nie sú obézni.

Normálna hladina testosterónu je dôležitá samozrejme aj u žien (hoci je približne 20 násobne nižšia ako u mužov) a to v súvislosti s celkovou hormonálnou rovnováhou vrátane estrogénu a progesterónu.

Účinky

Najdôležitejším účinkom testosterónu a tiež jeho najvýznamnejší prínos je podpora zdravého sexuálneho života, na čom sa samozrejme vo veľkej miere podieľa sexuálna túžba alias libido. Nedostatok spôsobuje znížený záujem o sex až úplnú absenciu sexuálneho apetítu (libido – ako ho zvýšiť u mužov a ako ho zvýšiť u žien). Okrem toho je však testosterón významný a nezastupiteľný činiteľ aj v ďalších oblastiach ľudského zdravia:

 • podpora plodnosti vďaka lepšej tvorbe spermií
 • účasť na vytváraní primárnych a sekundárnych znakov počas dospievania
 • podpora celkovej vitality, energie a výkonnosti
 • prispieva k lepšej obranyschopnosti organizmu
 • podporuje tvorbu svalstva

Hlavné a najčastejšie problémy s testosterónom – príznaky

V podstate sa môžeme baviť o dvoch základných stavoch. Tým prvým je nedostatok testosterónu (v článku riešime práve jeho zvýšenie) a tým druhým je naopak jeho nadbytok.

➡️ Nízka hladina testosterónu

S vekom a nedostatočnou stimuláciou jeho tvorby jeho hladina neúprosne klesá. Problémom môže byť nedostatočná funkcia semenníkov, prípadne aj obmedzená produkcia luteinizačného hormónu, ktorý je priamo zodpovedný za testosterón v tele. Nedostatok testosterónu už počas vývoja muža nezriedka značí, že typické pohlavné znaky sa nevyvinú do optimálneho štádia čo sa prejavuje netypickými telesnými proporciami, absenciou ochlpenia, hrubnutie hlasu je minimálne a podobne. Znížená produkcia v dospelom veku znamená najmä nízke libido a zníženú plodnosť.

Príznaky nedostatku testosterónu v tele

Nedostatok testosterónu v tele sa prejavuje viacerými príznakmi. Najčastejšie ide o:

 • menej sexuálnej motivácie a znížené libido – v podstate okamžité zníženie sexuálneho apetítu
 • určitý stupeň erektilnej dysfunkcie – zahŕňa aj problém so spontánnou rannou erekciou
 • zhoršenú plodnosť – nedostatok spermií v ejakuláte
 • zvýšenú únavu a absenciu energie – aj napriek dostatku spánku
 • zhoršenie psychického zdravia – častejšie zmeny nálady, popudlivosť, depresie
 • zhoršenie kognitívnych funkcií – vrátane pamäte
 • menej svalovej hmoty – na úkor zvýšenia telesného tuku
 • vypadávanie vlasov – strata vlasov na hlave i brady
 • rast prsného tkaniva – neúmerné zväčšenie mužskej prsnej žľazy (nerovnováha medzi testosterónom a estrogénom)

➡️ Vysoká hladina testosterónu

Hoci sa všade primárne rieši nedostatok testosterónu v mužskom tele, veľkým problémom je aj jeho nadbytok. Ak si myslíte, že takýto jedinec sa cíti hneď ako alfasamec, mýlite sa. Nadbytok testosterónu zasahuje aj do psychiky muža a spôsobuje častú nervozitu a početnejšie stavy depresie, takisto aj nespavosť. Z telesných príznakov to bývajú najčastejšie zmeny vo fyziológii semenníkov, zhoršenie kvality pokožky s výrazným akné, znížená plodnosť, prípadne aj problémy s prostatou (nadmerná hladina je napríklad aj symptómom rakoviny prostaty).

Vysoká hladina testosterónu môže tiež súvisieť s ochoreniami endokrinnej sústavy, predčasnou pubertou alebo aj s nadmerným užívaním anabolických steroidov u športovcov.

 

Príčiny problémov s testosterónom

Zníženú hladinu testosterónu v tele môže spôsobovať viacero faktorov. Tým hlavným je samozrejme vek, ale aj životný štýl a životospráva jedinca, rôzne ochorenia a poruchy, ktorých následkom je potlačenie tvorby testosterónu, či nedostatočné uvoľňovanie gonádotropných hormónov zodpovedných za produkciu spomínaného pohlavného hormónu.

Najčastejšie príčiny a faktory spôsobujúce zníženie hladiny testosterónu v tele:

 • vyšší vek – vrchol produkcie prebieha v puberte, výraznejší pokles možno sledovať u mužov po 40-tke
 • hormonálne poruchy – spôsobujú nerovnováhu hormonálnej sústavy a môže byť za tým napríklad ochorenie hypotalamu, hypofýzy (nerakovinový nádor hypofýzy), genetické ochorenia (Klinefelterov syndróm, Kallmannov syndróm, myotonická dystrofia), ale aj poškodenie či dokonca odstránenie semenníkov či chemoterapia alebo ožarovanie
 • nesprávna životospráva – najviac nepriaznivo vplýva nezdravé stravovanie, fajčenie a zvýšená konzumácia alkoholu, nedostatok spánku, nadmiera stresu, nedostatok pohybu a športových aktivít
 • autoimunitné ochorenia a choroby liečené liekmi, ktorých vedľajším efektom užívania je aj znižovanie produkcie testosterónu (lieky na krvný tlak, opiáty, kortikoidy, niektoré antidepresíva)
💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky pre všetkých mužov
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

 

Ako na zvýšenie testosterónu u mužov

Zvýšenie testosterónu u mužov je možné dosiahnuť viacerými spôsobmi. Ak máme na mysli odbornú pomoc a liečbu, tak jednoznačne vedie hormonálna substitučná liečba. Nie je to však jediná možnosť, hladinu testosterónu môžete k jej optimálnej hladine nasmerovať aj vhodnými režimovými opatreniami. Je totiž vedecky podložené, že u mužov s nadváhou (obezitou) sa testosterón v tele zvýšil hneď po redukcii telesnej hmotnosti. Takže dôraz na zdravú životosprávu, optimálne stravovanie (príjem potravín s obsahom zinku či vitamínu D, vyhýbanie sa potravinám, ktoré obsahujú fytoestrogény…), dostatok pohybu, redukcia stresu, nie sú len “výstrelom do tmy”, ale reálna šanca ako prirodzene dosiahnuť zvýšenie testosterónu u mužov.

Aké sú teda možnosti na zvýšenie testosterónu u mužov?

Odborná liečba

Znížená hladina testosterónu, ktorá sa prejavuje extrémnymi príznakmi a v intenzívnejšej miere sa dá zvýšiť podstúpením adekvátnej liečby. Preto je potrebné aby postihnutý muž absolvoval kompletné vyšetrenie u lekára a v prípade diagnózy podstúpil adekvátne liečenie. Tým je najčastejšie testosterónová substitučná terapia, pričom sa do tela hormón dostáva pomocou injekcií, tabletiek, náplasťami alebo gélom.

Prirodzená podpora hladiny testosterónu v tele

➡️ Dostatok spánku

Uistite sa, či máte naozaj dostatok kvalitného spánku. Je to faktor, ktorý vie ovplyvniť hladinu testosterónu v tele naozaj významne. Koľko je vlastne ten dostatok? Tak väčšina dospelých potrebuje 7-9 hodín spánku k tomu, aby sa jeho testosterón udržal v zdravej hladine a aby podporili svoje dlhodobé zdravie.

Ideálne množstvo spánku sa síce líši od človeka k človeku, no príliš málo je vždy príliš málo. Napríklad jedna štúdia zistila, že spánok v trvaní iba 5 hodín za noc súvisel až s 15% znížením hladiny testosterónu.

➡️ Vyvážená strava

Je len prirodzene jasné, že to čo jete, bude mať aj zásadný vplyv na hladinu testosterónu a samozrejme aj ostatných hormónov. Neustále diéty, a na druhú stranu aj prejedanie sa, 100%-ne narušujú jeho koncentráciu v tele. Najlepšie je konzumovať stravu založenú na tradičných potravinách so zdravou rovnováhou tuku, bielkovín a sacharidov. To pomôže optimalizovať ako celú hormonálnu sústavu, tak aj dlhodobé zdravie. Zamerať sa môžete aj na potraviny s dostatkom zinku (tuniak, morské plody, červené mäso, semená, orechy, fazuľa…), ktorý hrá dôležitú úlohu pre regulácii hladiny testosterónu. A tiež na vitamín D, ktorý pomôže efektne na zvýšenie testosterónu u mužov aj so skorším dátumom narodenia (zaberá viac slnenia, alebo príjem vhodných doplnkov výživy).

Podstatné je, aby ste sa tiež vyhýbali potravinám, ktoré obsahujú látky podobné ľudským estrogénom. Jedná sa najmä o takzvané fytoestrogény, ktorými je typická najmä sója a jej produkty, ale aj množstvo ďalších potravín ako je ľanové a sezamové semeno, chmeľ či rôzne byliny… Chemikálie podobné estrogénu sú však aj také umelé látky ako BPA, parabény a ďalšie chemikálie nachádzajúce sa v niektorých druhoch plastov.

A pravdepodobne pre vás nebude žiadnym prekvapením, že nadmerné užívanie alkoholu alebo drog, či už je to lekárske alebo rekreačné, môže tiež znížiť hladiny testosterónu.

👍 Prečítajte si náš článok: Potraviny na zvýšenie testosterónu + ktorým sa určite vyhnúť

➡️ Boj s nadváhou

Nadváha reálne znižuje hladinu testosterónu v tele a zvyšuje tiež riziko cukrovky, pričom niektoré štúdie potvrdzujú vzťah medzi nedostatkom testosterónu a diabetes. Strata nadbytočných kilogramov teda môže pomôcť so zvýšením hladiny tohto hormónu. Pritom nemusí ísť zrovna o nejakú extra drastickú diétu. Stačí sa zamerať na zdravšie jedlá a pravidelné cvičenie.

➡️ Bylinky

Na zvýšenie testosterónu u mužov môžu dobre poslúžiť aj niektoré byliny, ktoré sú oddávna známe svojim pozitívnym účinkom na pohlavnú sústavu muža. Obsahujú aktívne látky, ktoré dokonca priamo pôsobia na hladinu testosterónu alebo príbuzných hormónov. Niektoré z nich tiež bránia premene testosterónu na estrogén. Aké rastliny sú z hľadiska testosterónu najlepšie?

 • Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) – bylina, ktorá je najosvedčenejším zástupcom z ríše rastlín pri podpore hladiny testosterónu v mužskom tele, podporuje jeho produkciu aj u mužov vo vyššom veku
💡 TIP na produkt - Tribulus Maximus
Tribulus Maximus
 • prípravok pre prirodzenú tvorbu testosterónu
 • 1 tableta obsahuje 1500 mg Tribulus terrestris (extrakt)
 • koncentrované prírodné zloženie bez prísad a iných umelých látok
 • prípravok je možné užívať dlhodobo
 • na podporu libida, aj na nárast svalovej hmoty
 • pomoc pri preklenutí mužskej andropauzy
 • užívaním prípravku neriskujete žiadne vedľajšie účinky
12,50 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 • Senovka grécka (Trigonella foenum-graecum) – jedna z najstarších kultúrnych rastlín na svete je aj významná liečivka, na hladinu testosterónu v mužskom tele vplýva tak, že pomáha redukovať enzýmy, ktoré sú zodpovedné za premenu testosterónu na estrogén (štúdia)
 • Ashwagandha (Withania somnifera) – dôležitá bylina indickej tradičnej medicíny – ajurvédy, pomáha zvyšovať hladinu testosterónu vďaka potláčaniu tvorby stresového hormónu – kortizolu (štúdia)
 • medzi ďalšie “podporovače” produkcie testosterónu patrí aj Zázvor, Zamatová fazuľa (Mucuna pruriens), Tongkat ali (Eurycoma longifolia), Shilajit (himalájske mumio), Horny Goat (Krpčiarka šípolistá)

➡️ Cvičenie

Pravidelné cvičenie zlepšuje náladu a zvyšuje energiu a vytrvalosť. Pomáha s lepším spánkom, predchádzať rôznym chorobám, ktoré súvisia najmä s nezdravým životným štýlom. A pomáha aj zvýšiť hladinu testosterónu. Stačí na to len 30 minút denne.

💡 Ako cvičenie podporuje zvýšenie hladiny testosterónu u mužov – vedecké štúdie

 • v tejto štúdii sa potvrdzuje fakt, že tí ľudia, ktorí pravidelne cvičili mali aj vyššiu hladinu testosterónu
 • táto štúdia zase prináša potvrdenú informáciu o tom, že starší ľudia cvičením zvyšujú nielen hladinu testosterónu v tele, ale aj zlepšujú kondíciu a reakčný čas
 • ak vás trápi nadváha, tak možno poteší táto štúdia, v ktorej sa hovorí o tom, že pravidelné cvičenie je viac efektívnejšie pri chudnutí ako diéta

➡️ Obmedzenie stresu

Stres je ďalším významným faktorom, ktorý dokáže negatívne ovplyvniť hladinu testosterónu v našom tele. Je sprevádzaný nadbytkom kortizolu, čo následne vedie k zníženiu funkcie hypofýzy a potlačeniu tvorby pohlavných hormónov. Nebezpečný je hlavne dlhodobý stres. Stres a zvýšená produkcia kortizolu tiež môže spôsobovať zvýšený príjem potravy. To znamená mimo iné aj priberanie na hmotnosti a nebezpečné ukladanie tuku okolo vnútorných orgánov. Takéto zmeny sa tiež negatívne odrážajú na hodnotách testosterónu v tele.

➡️ Voľne dostupné výživové doplnky

Hoci sa o prínose výživových doplnkov sa bude vždy vehementne diskutovať, je nepopierateľným faktom, že viaceré z nich obsahujú špecifické látky a vitamíny, ktoré sú pre hladinu testosterónu naozaj prospešné. K prirodzenej podpore optimálnej hladiny testosterónu prispievajú napríklad špeciálne mužské multivitamíny (Primulus), ktoré okrem toho prispievajú aj k zníženiu únavy, zvýšeniu celkovej energie a vitality, podpore imunity, prostaty… Ako si spomedzi množstva prípravkoch určených na podporu testosterónu vybrať? Treba siahnuť hlavne po overených značkách s overenými účinkami a zložením.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

 

❓ Sú tabletky ozajstným riešením?

 

💡  Prirodzená podpora testosterónu a stimulácia jeho tvorby sa dá docieliť aj umným výberom vhodných výživových doplnkov, ktoré obsahujú účinné prírodné látky s overeným účinkom. Voľne dostupné prípravky a doplnky tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (nezriedka aj oslabenej erekcie, nízkeho libida, problémami s potenciou a plodnosťou).

Zvýšenie testosterónu u mužov - tabletky

Zvýšenie testosterónu u mužov – sú tabletky riešením?

Kvalitné prípravky majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete účinné látky výťažky z rastlín ako Kotvičník zemný (Tribulus terrestris), či Fenugreek (Senovka grécka), ktoré sú už oddávna známe ako podpora tvorby testosterónu a libida, ale aj dôležité minerály (najčastejšie zinok a selén) a vitamíny (vitamíny skupiny B a vitamín C).

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať vždy dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Pri výbere tej svojej značky doplnkov sa jednoznačne orientujte na kvalitu a až potom na cenu, tie s podozrivo nízkou cenou sú takmer vždy aj tie menej účinné.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na prirodzenú podporu testosterónu

 

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky pre všetkých mužov
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • zvýšenie testosterónu u mužov – výborný aj ako podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

TOP prírodné prípravky na zvýšenie testosterónu

 

Zvýšenie testosterónu u mužov – čo vás ešte trápi (otázky a odpovede)

Ako na zvýšenie testosterónu u mužov je pomerne častým dopytom od obyčajných chlapov, ktorých trápia viaceré príznaky nedostatku testosterónu. Mužov naozaj zaujímajú problémy týkajúce sa testosterónu a hľadajú odpovede na svoje otázky na najrozličnejších internetových diskusiách a fórach. Na tie najviac kladené nájdete odpovede aj tu:

❓ Ako spoznať nižšiu hladinu testosterónu?

Príznaky sú na úvod viac než jasné. Tým najzásadnejším je menej sexuálneho apetítu. Problémom býva aj určitý stupeň oslabenia erekcie (kde nie je vášeň, nie je ani iskra, ktorá zapáli/postaví položenú sviečku). Zvýšenie testosterónu u mužov je z ich pohľadu teda viac menej nevyhnutnosťou.

❓ Koho sa zníženie týka najviac?

Typicky sa dá očakávať prirodzene u mužov po 40-tke. Takisto sa na stratu testosterónu musia pripraviť muži, ktorí preferujú nezdravý životný štýl (strava, fajčenie, alkohol, minimálny pohyb) a majú v živote príliš veľa stresu. Toto sú záležitosti, ktoré sa ovplyvniť dajú menšími opatreniami, za znížením však môže stáť aj porucha semenníkov či hypofýzy a toto bez lekára veru nepôjde.

❓ Môže byť pokles testosterónu iba dočasný?

Môže. Môže za ním stáť napríklad niektorý z liekov, ktoré muž užíva. “Stačí” potom potlačiť takúto dočasnú príčinu a hladina testosterónu sa vráti na svoju pôvodnú stabilnú úroveň. V každom prípade sa to nesmie podceniť. Veľmi rýchlo sa totiž môže stať, že zníženie môže byť napokon aj trvalejšieho charakteru.

❓ Je pravda, že častejší sex podporuje tvorbu testosterónu?

Je to pravda. Muži, ktorí si to vedia zariadiť tak, že majú sex častejšie, majú aj istotu toho, že produkcia testosterónu v ich tele nebude tak skoro uberať na obrátkach. Takisto pravidelná ejakulácia prispieva k lepšiemu stavu prostaty a semenníkov.

❓ Je rozdiel v hladine testosterónu u mužov a žien?

Je, a to pomerne významný (logicky). Denná produkcia tohto pohlavného hormónu je u žien asi 20 x nižšia ako u mužov. Na druhú stranu, sú naše nežné polovičky podstatne viac citlivejšie na kolísanie tejto hladiny

❓ Prečo sa dá na zvýšenie testosterónu u mužov siahnuť aj po prípravkoch prírodného charakteru?

Pretože sa jedná o prirodzenú podporu a stimuláciu tvorby testosterónu v tele. Nadôvažok je takáto forma užívania aktívnych látok veľmi bezpečná a nehrozí pri nej takmer žiadne riziko nepríjemných vedľajších účinkov. A aj preto sa tu naskytuje možnosť užívať ich dlhodobo aj ako vhodnú prevenciu.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

Zvýšenie testosterónu u mužov: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Zvýšenie testosterónu u mužov: upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.