Gynekomastia – všetko o ochorení, ktoré postihuje mužské prsia

Peter Kacián Téma 21. marca 2020 0

Gynekomastia je nezhubné zdurenie a zväčšenie mužských prsných žliaz. Jedná sa o rast pŕs súvisiaci s hormonálnym systémom muža. Prejavuje sa dokonca už aj u novorodencov (prirodzene), prsná žľaza sa však môže zväčšovať aj v puberte či v staršom veku v dôsledku nadbytku ženských hormónov. A aby to nebolo také jednoduché, rast mužských pŕs môže vyvolať aj užívanie anabolických steroidov, či zmnoženie tukového tkaniva v prsiach (vtedy však hovoríme o takzvanej pseudogynekomastii).

Keďže sa toto ochorenie úzko týka hormonálneho systému a veľmi často má súvis práve s testosterónom, je len logické, že dostala priestor aj tu na našom webe. Ak chcete vedieť čo to vlastne tá gynekomastia je, komu hrozí a aké sú najväčšie riziká jej vzniku – ste tu správne. Povieme si aj to ako sa gynekomastia dá riešiť (liečba, operácia, lieky) či ako jej prípadne preventívne predchádzať.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

Čo to vlastne Gynekomastia je

Gynekomastia je zväčšenie mužských prsníkov v dôsledku bujnenia tkaniva prsnej žľazy. Vyskytuje sa, ako som už spomínal, v útlom detstve, v puberte i vo vyššom veku, kedy sa tak deje viacmenej prirodzene. Gynekomastia môže byť dôsledkom hormonálnych zmien, ale aj vedľajším účinkom užívania liekov. Postihuje najčastejšie obe žľazy naraz, ojedinele iba jednu.

➡️ Gynekomastia – základné črty ochorenia

 • je častá u novorodencov v dôsledku zvýšenej hladiny estrogénov, ktoré prešli cez placentu z tela matky – v tomto prípade je to úplne prirodzený a častý jav
 • prechodne sa vyskytuje v puberte a vo vyššom veku, kedy je pravdepodobne podmienená zvýšeným tempom premeny androgénov na estrogény v tkanivách (takisto sa jedná viacmenej o prirodzený stav)
 • k zväčšeniu prsných žliaz dospelého muža však môže dôjsť aj užívaním steroidných anabolík (takzvaná testosterónová gynekomastia)

💡 Pseudogynekomastia je niečo iné

Pseudogynekomastia je spôsobená obezitou a teda zvýšením množstva tukových buniek v prsnom tkanive, s klasickou gynekomastiou hormonálneho pôvodu nemá nič spoločné.

Väčšina prípadov gynekomastie si nevyžaduje urgentnú liečbu, no z kozmetických dôvodov, kedy takýto stav poprsia môže významne znehodnotiť sebavedomie muža sa táto porucha lieči. A to či už nasadením vhodných liekov alebo pomocou chirurgického zákroku. Terapeutický plán tak vlastne v konečnom dôsledku určuje lekár podľa stanoveného typu gynekomastie a momentálneho stavu poruchy.

Pozor! Gynekomastia sa v určitých momentoch priebehu ochorenia dá zameniť s nádorom prsníkov, pri ktorom tiež dochádza k zväčšeniu tkaniva, ktoré je však narozdiel od tejto poruchy zhubné.

➡️ Priebeh ochorenia u mužov

 • na začiatku sa zvyšuje citlivosť postihnutých prsníkov/prsníka – prsník je tiež na pohmat mäkší, alebo naopak viac tuhší
 • ďalej nastáva mierne zväčšenie prsníka – to sa týka v prvom rade prsnej žľazy a zväčšenie samotného prsníka sa tak sústreďuje hlavne do oblasti bradaviek
 • prsník pri neriešení stavu môže narásť až do veľkosti stredne veľkého ženského prsníka, pričom možno zaregistrovať nerovnomerne stvrdnuté tkanivo
 • v poslednej fáze nezriedka dochádza k významným problémom pokožky ako napríklad šupinatenie, či zápal, ktorý v konečnom dôsledku spôsobuje začervenanie až mokvanie postihnutého miesta

 

Gynekomastia: príznaky

V prípade problémov so zväčšovaním mužských pŕs je v prvom rade dôležité vylúčiť prípadné nádorové ochorenie*. To sa síce vyskytuje pri typických príznakoch gynekomastie iba ojedinele (štatisticky sa jedná približne o 1 % zo všetkých prípadov), ale určite to netreba zanedbať a všímať si všetky symptómy naozaj dôkladne a detailne.

Typické symptómy gynekomastie:

 • zvýšenie citlivosti prsníkov na pohmat
 • viac zdurené žľazy žľazy ako obvykle (okolie môže byť mäkšie na dotyk)
 • začervenanie pokožky, prípadne aj zápal
 • ojedinele aj výtok z prsníka
 • rast prsného tkaniva (až do veľkosti stredne veľkého ženského poprsia)

*Ak ide o zväčšenie prsníkov viac sústredené v okolí bradaviek a je viacmenej symetrické pravdepodobne pôjde o gynekomastiu, ak sa zväčšenie prejavuje skôr niekde na kraji poprsia môže ísť aj o nádor.

 

Príčiny gynekomastie

Príčiny gynekomastie u mužov môžu mať prirodzený charakter a jej prejav v takom prípade nie je ničím zvláštny a časom ustupuje. Horšie je, pokiaľ gynekomastiu majú na svedomí vážnejšie faktory a okolnosti. Poďme sa teraz na všetky pozrieť bližšie:

 

➡️ Prirodzené príčiny

Patrí medzi ne prirodzené zväčšovanie pŕs u novorodencov, u chlapcov počas puberty či u starších mužov s nástupom andropauzy, kedy dochádza k poklesu hladiny testosterónu prirodzene v dôsledku veku.

Andropauza

Počas andropauzy (fáza v živote muža prirovnávaná k ženskej menopauze) dochádza k úbytku mužských pohlavných hormónov, hlavne však testosterónu. V dôsledku toho dochádza k hormonálnej nerovnováhe a výsledkom môže byť aj gynekomastia*, či iné nepríjemné prejavy ako vypadávanie vlasov, nespavosť, strata libida… (čítaj viac o nedostatku testosterónu v tele a čo sa s tým dá robiť).

*Podľa mayoclinic.org gynekomastia postihuje asi 1 zo 4 mužov vo veku 50 až 80 rokov. Tento stav zvyčajne nie je škodlivý ani nijako inak vážny. V niektorých prípadoch to však môže mať za následok bolesť prsníka.

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky pre všetkých mužov, i v priebehu andropauzy
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

Puberta

U chlapcov v puberte okrem produkcie androgénov prebieha aj syntéza typicky ženského hormónu – estrogénu. A práve v tomto hormonálne labilnom období (najčastejšie vo veku 10 – 12 rokov) sa môže stať, že produkcia estrogénu prevláda nad androgénmi. Následkom samozrejme môže byť aj gynekomastia. Stav je v tomto prípade na 99 % dočasný, neskoršie nadobudnutá rovnováha hladiny hormónov potlačí všetky nežiadúce príznaky.

Novorodenci a dojčatá

Gynekomastia u novorodencov a dojčiat je takisto prirodzená, pričom estrogén do tela bábätka dodáva samotná žena ešte cez placentu (plod), prípadne aj materským mliekom. Tento stav je tiež len krátkodobý.

 

➡️ Zvýšená hladina ženských hormónov

Dospelý muž môže trpieť zväčšením prsných žliaz vďaka hormonálnej poruche, ktorá spôsobuje v tele nadbytok ženských hormónov, ktoré podmieňujú rast prsnej žľazy. Nejedná sa teda o prirodzenú príčinu, ale dôsledok poruchy hormonálneho systému a normálnej tvorby hormónov v mužskom tele.

 

➡️ Steroidy a testosterón

Rizikovým faktorom vzniku gynekomastie je aj užívanie syntetických preparátov na zvýšenie testosterónu v tele. Najčastejšie sa jedná o anabolické steroidy, ktoré spôsobujú vážny, niekedy až nezvratný zásah do hormonálnej rovnováhy. Výsledkom môže byť aj zväčšenie prsnej žľazy muža. Čo je pravdupovediac asi najmenej vážny dôsledok ich užívania (spolu s plešatosťou). Anabolické steroidy totiž môžu spôsobovať aj sterilitu a impotenciu, zmenšenie semenníkov (atrofia), zväčšenie prostaty, poškodenie pečene a obličiek a mnohé ďalšie zdravotné ťažkosti.

 

➡️ Následok iného ochorenia

Gynekomastia môže mať pokojne súvis aj s niektorými inými ochoreniami v tele a nemusí sa nutne jednať o hormonálnu sústavu. Medzi takéto menej časté príčiny zväčšenia mužských prsníkov patrí napríklad nádor semenníkov, cirhóza pečene, hypertyreóza či chronické zlyhanie obličiek.

 

➡️ Životospráva

Faktorom, ktorý prispieva ku gynekomastii, je aj nesprávna životospráva a životný štýl. Patrí medzi ne hlavne nadmerná konzumácia alkoholu či omamných a psychotropných látok ako marihuana, heroín, amfetamíny a ďalšie látky.

 

➡️ Užívanie liekov

Zväčšenie mužskej prsnej žľazy môže byť tiež výsledkom užívania niektorých liekov (obvykle na predpis). Najčastejšie sa jedná o takzvané antiandrogény, ktoré sa používajú k liečbe zápalu prostaty, ale aj antidepresíva, určité skupiny antibiotických liekov, niektoré lieky na AIDS či preparáty využívané v rámci chemoterapie.

 

Gynekomastia: diagnostika

Gynekomastia sa na prvý pohľad môže zdať ako ľahko identifikovateľná porucha, no zdanie klame. Nie vždy totiž zväčšenie prsného tkaniva znamená, že muž trpí gynekomastiou, pokojne môže ísť v ojedinelých prípadoch o zhubné ochorenie a treba sa mať radšej vždy na pozore ako to hneď na začiatku zanedbať. Diagnostika je teda zameraná na odhalenie príčiny rastu mužského poprsia. O čo konkrétne pri nej ide?

 • anamnéza, pri ktorej lekár zisťuje prítomnosť rizikových faktorov vzniku gynekomastie, či iných ochorení prsnej žľazy
 • fyziologické vyšetrenie, pri ktorom sa kladie dôraz na fyzické prejavy ochorenia – tvar, zväčšenie poprsia, prípadne aj lymfatických uzlín (pri gynekomastii má prsné tkanivo priemer viac ako 0,5 cm)
 • CT vyšetrenie a ultrazvuk – zobrazovacie vyšetrenia, pri ktorých sa okrem prsného tkaniva sledujú aj semenníky či štítna žľaza
 • biopsia – pri podozrení na nádor v tkanive pŕs sa vykonáva odber vzorky za účelom zistenia klinického nálezu
 • iné laboratórne testy, ktoré sa môžu vykonať z dôvodu stanovenia hladiny pohlavných hormónov v tele (najmä pomer androgénov k estrogénu, čo takisto môže potvrdiť alebo vylúčiť gynekomastiu)

 

Gynekomastia: riešenie a liečba

Možností ako sa popasovať s gynekomastiou je hneď niekoľko. Nakoľko sa nejedná o vážnejšie, či až život ohrozujúce ochorenie, patria medzi ne okrem iného aj rôzne režimové opatrenia a zákroky z odboru plastickej chirurgie.

Toto sú najčastejšie možnosti a spôsoby ako sa popasovať s gynekomastiou:

 

➡️ Režimové opatrenia – strava, cviky

Keďže gynekomastia zvykne zmiznúť aj spontánne sama, prispieť k jej rýchlejšiemu odchodu možno aj vhodne zvolenými režimovými opatreniami, ktoré zahŕňajú napríklad zlepšenie stravovacích návykov – napríklad sa vyvarovať jedlám a potravinám podporujúcim obezitu, cukrovku, vysoký krvný tlak, či tým, ktoré vo zvýšenej miere dráždia pečeň a obličky.

Takisto sa v rámci opatrení odporúča úplne vysadiť alkohol, omamné látky a liečivá, ktoré môžu prispieť k nechcenému rastu prsného tkaniva u mužov. Súčasťou takýchto opatrení môžu byť aj niektoré špeciálne cviky (i keď slúžia skôr na rýchlejšiu rekonvalescenciu po operácii).

 

➡️ Gynekomastia a lieky

Ďalšou možnosťou je nasadenie medikamentóznej liečby (pokiaľ zväčšenie neustúpilo ani spontánne, ani po zavedení režimových opatrení). Tá spočíva najmä v nasadení hormonálnej liečby, ktorá má za úlohu dostať hormonálnu hladinu v mužskom tele do rovnováhy. Najčastejšie sa jedná o liečbu testosterónom, prípadne sa na rad môžu dostať aj špecifické lieky, ktoré potláčajú syntézu estrogénov v tele, či takzvané modulátory (blokátory) estrogénových receptorov.

 

➡️ Chirurgický zákrok – plastická operácia

Nakoniec – pri výraznejšom zväčšení prsného tkaniva – možno použiť k liečbe gynekomastie aj chirurgický zákrok. Jedná sa o operáciu, ktorá sa vykonáva v celkovej anestézii, a pri ktorej dochádza k odstráneniu zväčšenej časti prsnej žľazy z prsníka (mastektómia). Konkrétny postup a možnosti vám predstaví plastický chirurg, ktorý by mal následne zákrok aj previesť.

Rekonvalescencia po takejto operácii trvá približne 2-3 týždne, pričom je dôležité aby počas neho nedochádzalo k prílišnému zaťažovaniu prsného svalstva. Počas nej sa vykonávajú už spomínané špeciálne cviky, ktoré nezaťažujú pokožku a jej elasticitu a celistvosť. K rýchlejšiemu vyzdraveniu prispieva aj špeciálny kompresívny návlek. Orientačná cena takéhoto zákroku? 800 € (zdroj).

Gynekomastia - pred a po kozmetickej korekcii

Gynekomastia: pred a po plastickom chirurgickom zákroku…

 

Otázky a odpovede týkajúce sa gynekomastie

Gynekomastia, čiže zväčšenie mužských pŕs, je témou viacerých diskusií a pojednáva o ňom nejedno fórum na internete, pričom asi najviac otázok smeruje k odhaleniu príčin tejto poruchy a prípadná súvislosť tohto ochorenia s rakovinou prsníkov. Niekoľko zaujímavých otázok týkajúcich sa tejto problematiky teraz uvádzam (aj s adekvátnymi odpoveďami samozrejme):

❓ Kedy sa gynekomastia rieši zákrokom?

Vtedy, keď sa táto porucha prejaví, či stále pretrváva aj v dospelosti – iba vtedy sa môže gynekomastia riešiť operačným zákrokom. V prvom rade však treba najprv podstúpiť endokrinologické vyšetrenie a až po potvrdení diagnózy nie je väčší problém gynekomastiu riešiť aj takto.

❓ Je potrebná aj nejaká špeciálna príprava na operáciu?

Pokiaľ pôjde o operáciu v lokálnej anestézii (menšie úpravy), tak je potrebné absolvovať vyšetrenie na zrážanlivosť krvi. Pokiaľ by sa malo jednať o väčší zásah a zákrok bude v celkovej anestézii je potrebné podstúpiť všetky potrebné predoperačné vyšetrenia. A 48 hodín pred zákrokom sa nesmie fajčiť ani piť alkohol. Na koži v mieste operácie by nemal byť žiaden zápal a večer pred operáciou by bolo vhodné vyholiť si hrudník. Takisto sa odporúča vysadiť pred operáciou (3 týždne pred) lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (acylpyrín, aspirín, anopyrín…).

❓ Aké sú možné komplikácie operácie?

Niekedy sa po operácii vyskytujú miesta so zníženou citlivosťou, ktorá by však nemala pretrvávať viac než niekoľko týždňov (ojedinele mesiacov) a napokon spontánne ustúpi. Hneď po zákroku sa však dajú očakávať „klasicky“ pooperačné bolesti a pretrvávajúci opuch. Už oveľa vážnejšou komplikáciou môže byť masívne pooperačné krvácanie, či odumretie bradavkového komplexu, ku ktorému môže dôjsť pri rozsiahlejších zákrokoch. Ojedinele sa tiež môže vyskytnúť zápal operačnej rany, či tvorba jazvy (keloidnej alebo hypertrofickej).

❓ Ako sa rieši gynekomastia v puberte?

V zásade nijako zvlášť, v puberte je tento jav v podstate bežný a v prípade, že s takýmto problémom navštívite s dieťaťom ambulanciu lekára, tak ten sa väčšinou zameria len na pozorovanie zväčšenia. Po pol roku sa zvykne vyšetrenie a diagnostika zopakovať a v prípade značnejšieho progresu tejto poruchy lekár rozhodne o možnej liečbe.

❓ Môže gynekomastia vážne ohroziť zdravie?

Gynekomastia nie je žiadne život ohrozujúce ochorenie, ani nespôsobuje výrazné obmedzenia a zdravotné ťažkosti. Ale určite to netreba podceňovať. Gynekomastia v dospelom veku signalizuje problém v rámci hormonálnej rovnováhy a neriešenie takéhoto stavu nakoniec môže viesť k závažnejším dôsledkom ako sú aj rôzne ťažkosti a problémy v rámci sexuálneho zdravia, či dokonca až strata plodnosti muža.

❓ Je gynekomastia normálna aj u starších mužov po 50-tke a viac?

Normálna? Ako sa to vezme… Každopádne jej výskyt u starších mužov nachádzajúcich sa v období takzvanej andropauzy je bežný a neprekvapivý jav, ktorý sprevádza prirodzený pokles pohlavných hormónov v tele. Vtedy sa na úkor androgénov v tele presadzujú viac estrogény. Konzervatívne sa to rieši hormonálnou terapiou, existuje aj niekoľko prírodných podporných prostriedkov, s ktorými sa andropauza dá zvládnuť ľahšie a s noblesou (prečítajte si viac na konci tohto článku).

❓ Ak sa zistí, že nejde o gynekomastiu ale o zhubný nádor – čo s tým?

Výskyt nádorov je v tomto prípade nízky, ale nedá sa úplne vylúčiť. Žiaľ – aj za niečím čo sa tvári ako nezhubné zväčšenie prsníkov, môže stáť v skutočnosti rakovina. V takom prípade sa vykonáva odstránenie kompletne celého prsného tkaniva a lymfatických uzlín a následne terapia vo forme podávania hormónov (bližšie informácie vám však v tomto prípade predá určite najlepšie váš lekár).

 

Gynekomastia a pár slov na záver (aj o prevencii)

Ak sa chcete vyvarovať zväčšovaniu pŕs – gynekomastii, je potrebné aby ste venovali pozornosť viacerým náležitostiam a nezabúdali na prevenciu. Tá spočíva najmä v predchádzaní a obmedzení rizikových faktorov, ktoré môžu stáť za jej vznikom. V prvom rade je potrebné vyhnúť sa akýmkoľvek omamným a psychotropným látkam (alkohol, amfetamíny, THC a podobne…). Tiež je potrebné sa zamyslieť nad užívaním niektorých liekov a preparátov ako sú rôzne antiandrogény, niektoré antibiotiká či antidepresíva, ktorých užívaním sa sekundárne môže prejaviť aj zväčšenie prsnej žľazy.

A takisto netreba nesiahať po žiadnych anabolických steroidoch (určite vám rýchle nabratie svalovej hmoty na úkor viacerých možných zdravotných ťažkostí nebude stáť zato). Na prirodzené zvýšenie testosterónu a jeho udržanie v optimálnej hladine existujú aj vhodné prírodné substancie a produkty ako sú overené bylinky či tabletky.

 

➡️ Tabletky na zvýšenie testosterónu

Voľne dostupné tabletky na podporu normálnej hladiny testosterónu sú zaujímavé z viacerých dôvodov. Jedným z nich je aj ten, že majú komplexnejší vplyv na mužský organizmus. To znamená, že prispievajú k lepšej činnosti semenníkov a ich zdraviu, zlepšujú celkovú fyzickú a mentálnu silu a výkonnosť a nepriamo aj lepšiu tvorbu spermií. Samozrejme, že treba siahnuť po tabletkách overených značiek s vysokou kvalitou a dobrou účinnosťou, ktoré možno užívať aj dlhodobo bez rizika vedľajších účinkov.

 

Princíp a účinky tabliet na zvýšenie testosterónu

💡  Prirodzená podpora testosterónu a stimulácia jeho tvorby sa dá docieliť aj umným výberom vhodných výživových doplnkov, ktoré obsahujú účinné prírodné látky s overeným účinkom. Voľne dostupné prípravky a doplnky tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (nezriedka aj oslabenej erekcie, nízkeho libida, problémami s potenciou a plodnosťou).

Sú tabletky na zvýšenie testosterónu riešením?Kvalitné prípravky majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete účinné látky výťažky z rastlín ako Kotvičník zemný (Tribulus terrestris), či Fenugreek (Senovka grécka), ktoré sú už oddávna známe ako podpora tvorby testosterónu a libida, ale aj dôležité minerály (najčastejšie zinok a selén) a vitamíny (vitamíny skupiny B a vitamín C).

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať vždy dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Pri výbere tej svojej značky doplnkov sa jednoznačne orientujte na kvalitu a až potom na cenu, tie s podozrivo nízkou cenou sú takmer vždy aj tie menej účinné.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na zvýšenie testosterónu

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky pre všetkých mužov
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

💡 TIP na produkt - Tribulus Maximus
Tribulus Maximus
 • koncentrovaný extrakt z kotvičníka až 1500 mg v 1 tabletke
 • prírodná alternatíva syntetických anabolických hormónových prípravkov
 • vysoká kvalita spracovania – made in BioTech USA
 • zlepšenie fyzickej a psychickej výkonnosti
 • vhodný na dlhodobé užívanie
18,00 €

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma 💡 TIP č.2: garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

TOP prírodné prípravky na zvýšenie testosterónu

 

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.