Tabletky na zvýšenie testosterónu

Tabletky na zvýšenie testosterónuTabletky na zvýšenie testosterónu sú u mužov veľmi žiadaný artikel. Niet sa čo čudovať, prírodná a bezpečná podpora tvorby testosterónu v tele predsa nikdy nie je na zahodenie. Testosterón je totiž jeden z najdôležitejších mužských hormónov vôbec. Stojí za jeho libidom, za jeho plodnosťou, za jeho svalmi…

Ako teda zvýšiť jeho produkciu bez toho, aby sme museli siahnuť po syntetických zlúčeninách? Existuje niekoľko dobrých spôsobov ako sa to dá prirodzenou cestou. Medzi tie najjednoduchšie patrí aj užívanie vhodných výživových doplnkov overených značiek s reálne potvrdenou účinnosťou (o čom svedčia aj skúsenosti mnohých mužov, vrátane mňa).

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus. Obsahujú overené prírodné látky na podporu normálnej hladiny testosterónu.

Čo to vlastne testosterón je a jeho význam

Testosterón je pohlavný hormón steroidného charakteru, ktorý sa pri mužoch tvorí hlavne v ich semenníkoch. Je to najvýznamnejší androgénny hormón zodpovedný za správny vývin všetkých mužských pohlavných znakov, vrátane správneho vývoja semenníkov. Muži vďaka nemu majú typické svalstvo a fyzickú silu, stojí za rastom ich vlasov aj pubického ochlpenia, hrubým hlasom a tiež optimálnou produkciou spermií. Vplýva samozrejme aj na mentálnu vyrovnanosť a celkovo psychickú odolnosť muža.

Faktom je, že jeho hladina v mužskom tele neustále kolíše a to v závislosti od aktuálnych potrieb organizmu. Tiež sa mení v závislosti od pribúdajúcich rokov, pričom asi od tridsiatky jeho množstvo postupne priebežne klesá. Nedostatok testosterónu u dospelých jedincov spôsobuje najmä potlačenie telesnej túžby a zníženú plodnosť muža.

➡️ Najvýznamnejšie funkcie testosterónu v mužskom tele

 • stimulácia tvorby spermií a podpora ich fyzického a funkčného dozrievania
 • udržiavanie semenníkov a prostaty v optimálnej kondícii
 • podpora normálneho rozvoja mužských sekundárnych sexuálnych charakteristík (typická telesná stavba, svalstvo)
 • stimulácia rastu a podpora normálneho metabolizmu v tele (tvorba svalovej a kostnej hmoty, rast vlasov)
 • pozitívny vplyv na vývoj mozgu vďaka podpore normálneho sexuálneho správania

 

Najčastejšie problémy s testosterónom a ich príznaky

Postupujúci vek, nevhodný životný štýl a životospráva stoja za niektorými poruchami, ktoré sú výsledkom nedostatočnej alebo naopak intenzívnejšej tvorby testosterónu. Takto vo všeobecnosti ide o tieto 2 základné problémy:

 • nízka hladina testosterónu
 • vysoká hladina testosterónu

➡️ Nízka hladina testosterónu

Nízka hladina testosterónu je dôsledok nedostatočnej stimulácie jeho tvorby a je príznačná pre mužov vo vyššom veku. Vo výsledku sa potom jedná hlavne o znížené libido a obmedzenú plodnosť. Zriedkavejšie sa môže jednať aj o fyziologickú poruchu semenníkov, či poruchu produkcie luteinizačného hormónu. Ak je testosterónu nedostatok v období pohlavného dospievania muža, „odnesie“ si to potom tým, že typické mužské znaky sa u neho nedostatočne vyformujú.

Najčastejšie príznaky nedostatku testosterónu:

 • potlačenie či dokonca až úplná absencia sexuálnej motivácie a znížené libido
 • erektilná dysfunkcia, čiže neschopnosť dosiahnuť kvalitnú erekciu pri styku
 • zhoršená plodnosť v dôsledku menšieho počtu spermií v ejakuláte a/alebo ich nižšej kvality
 • zvýšená únava a nedostatok energie aj napriek relatívne postačujúcemu spánku
 • zhoršenie psychického zdravia – zmeny nálady, popudlivosť, depresia
 • zhoršenie kognitívnych funkcií, vrátane pamäte
 • úbytok svalovej hmoty na úkor zvýšenia telesného tuku
 • zvýšené vypadávanie vlasov a ochlpenia
 • zväčšenie mužskej prsnej žľazy (stojí za tým nerovnováha medzi testosterónom a estrogénom)
 • čítaj o problematike viac na ❤️ Afrodiziakum.sk: Nedostatok testosterónu – ako sa prejavuje a čo s tým robiť

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus. Obsahujú overené prírodné látky na podporu normálnej hladiny testosterónu.

💡 TIP na produkt - MenActive
MenActive - tabletky na zvýšenie testosterónu

 • výživový doplnok s preukázateľne pozitívnym vplyvom na normálnu hladinu testosterónu
 • obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok: kotvičník, senovka, ženšen + L-karnitín, zinok, vitamín B6
 • užívanie bez rizika vedľajších účinkov – vhodný k dlhodobému užívaniu

11,99 €

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

➡️ Vysoká hladina testosterónu

Problém samozrejme dokáže spôsobiť aj nadbytok testosterónu. Prejavuje sa to rôznymi príznakmi a symptómami ako napríklad zmenou normálnej fyziológie semenníkov, zhoršením kvality pokožky, znížením plodnosti. Zvýšená hladina testosterónu v tele tiež môže naznačovať prítomnosť rakoviny prostaty. Takisto sa to môže prejaviť v psychickom rozpoložení muža – najčastejšie ako zvýšená nervozita, podráždenie až agresivita, nespavosť a niekedy aj depresia.

Vysoká hladina testosterónu býva inak dávaná do súvislosti s ochoreniami endokrinnej sústavy, predčasnou pubertou, či aj s nadmerným užívaním anabolických steroidov u športovcov.

 

Najčastejšie príčiny problémov s testosterónom

Príčin problémov s testosterónom je viac. Nás bude zaujímať najviac dôvod jeho zníženia v tele. Najhlavnejším faktorom takéhoto zníženia hladiny je vek muža. No takisto má do toho čo povedať životný štýl a životospráva, ale aj rôzne poruchy a ochorenia, ktoré potláčajú jeho normálnu tvorbu.

Najčastejšie príčiny spôsobujúce zníženie hladiny testosterónu:

 • vek muža – výraznejší pokles možno sledovať u mužov už po 40-tke a postupujúcim vekom sa jeho hladina ďalej znižuje
 • hormonálne poruchy, genetické ochorenia, ale aj poškodenie (odstránenie) semenníkov, chemoterapia, ožarovanie
 • nesprávna životospráva – nezdravé stravovanie, fajčenie, alkohol, nedostatok spánku, stres a nedostatok pohybu
 • autoimunitné ochorenia a choroby liečené liekmi, ktoré vedľajším účinkom znižujú produkciu testosterónu (lieky na krvný tlak, opiáty, kortikoidy a tiež niektoré antidepresíva)

💡 Všetko o testosteróne a jeho zvyšovaní v tele:

 

Ako zvýšiť testosterón – moje vlastné skúsenosti

Ako som už spomenul hneď v úvode, podporiť v tele lepšiu tvorbu testosterónu sa dá aj prirodzenou cestou. Prezradím vám teraz niekoľko dobrých a hlavne osvedčených spôsobov ako na to:

➡️ Popracujte na svojej životospráve

Je to jednoduché. Zabezpečte si najprv dostatok kvalitného spánku, ktorý je pre normálnu tvorbu testosterónu jednoducho nevyhnutný, zamerajte sa na príjem potravín, ktoré majú zdravú rovnováhu tuku, bielkovín a sacharidov a zabezpečte telu dostatočný príjem zinku a vitamínu D. Určite sa vyhýbajte potravinám s vysoký obsahom fytoestrogénov ako je sója, ľanové či sezamové semeno. Nepite a nefajčite!

➡️ Starajte sa viac o svoje psychické zdravie

Venujte primeranú pozornosť kvalitnej regenerácii a oddychu. Aj takto sa veľmi jednoducho dokáže potlačiť stres a zvýšená únava, ktoré tvorbu testosterónu potláčajú.

➡️ Cvičte a zlepšite svoju fyzickú kondíciu

Pohyb je výborná prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré negatívne pôsobia aj na produkciu testosterónu. Pravidelné cvičenie okrem toho zlepšuje náladu, zvyšuje energiu a vytrvalosť. Dokonca intenzívnejšie cvičenie zamerané na silu priamo pomáha zvýšiť hladinu testosterónu. Bez pravidelného pohybu vám hrozí nadváha (nedajbože obezita) a tým aj väčšie riziko absolútneho nedostatku testosterónu.

➡️ Užívajte napríklad aj bylinky na zvýšenie testosterónu

Viaceré tradičné liečivé rastliny ako Kotvičník zemný, Senovka grécka, Ašvaganda, alebo aj Tongkat ali v kombinácii s dôležitými minerálmi (zinok, horčík, selén) a vitamínmi sú častou súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú normálnu hladinu testosterónu a jeho produkciu prirodzenou prírodnou cestou. Spomenuté bylinky na zvýšenie testosterónu však samozrejme môžete vyskúšať aj v pôvodnej forme ako čaj alebo odvar. Pozri najlepšie bylinky na zvýšenie testosterónu.

➡️ Tabletky na zvýšenie testosterónu

Voľne dostupné tabletky na podporu normálnej hladiny testosterónu sú zaujímavé z viacerých dôvodov. Jedným z nich je aj ten, že majú komplexnejší vplyv na mužský organizmus. To znamená, že prispievajú k lepšej činnosti semenníkov a ich zdraviu, zlepšujú celkovú fyzickú a mentálnu silu a výkonnosť a nepriamo aj lepšiu tvorbu spermií. Samozrejme, že treba siahnuť po tabletkách overených značiek s vysokou kvalitou a dobrou účinnosťou, ktoré možno užívať aj dlhodobo bez rizika vedľajších účinkov.

 

Princíp a účinky tabliet na zvýšenie testosterónu

💡  Prirodzená podpora testosterónu a stimulácia jeho tvorby sa dá docieliť aj umným výberom vhodných výživových doplnkov, ktoré obsahujú účinné prírodné látky s overeným účinkom. Voľne dostupné prípravky a doplnky tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (nezriedka aj oslabenej erekcie, nízkeho libida, problémami s potenciou a plodnosťou).

Sú tabletky na zvýšenie testosterónu riešením?Kvalitné prípravky majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete účinné látky výťažky z rastlín ako Kotvičník zemný (Tribulus terrestris), či Fenugreek (Senovka grécka), ktoré sú už oddávna známe ako podpora tvorby testosterónu a libida, ale aj dôležité minerály (najčastejšie zinok a selén) a vitamíny (vitamíny skupiny B a vitamín C).

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať vždy dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Pri výbere tej svojej značky doplnkov sa jednoznačne orientujte na kvalitu a až potom na cenu, tie s podozrivo nízkou cenou sú takmer vždy aj tie menej účinné.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na zvýšenie testosterónu

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus

 • tabletky pre všetkých mužov
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118

23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

💡 TIP na produkt - Tribulus Maximus
Tribulus Maximus

 • koncentrovaný extrakt z kotvičníka až 1500 mg v 1 tabletke
 • prírodná alternatíva syntetických anabolických hormónových prípravkov
 • vysoká kvalita spracovania – made in BioTech USA
 • zlepšenie fyzickej a psychickej výkonnosti
 • vhodný na dlhodobé užívanie

18,00 €

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma 💡 TIP č.2: garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

 

Najčastejšie otázky

Zvyšovanie testoterónu zaujíma strašne veľa mužov a preto je naozaj len dobre, že na svoje otázky týkajúce sa tejto témy dokážu nájsť odpovede s primeranou výpovednou hodnotou. Preto som vybral niekoľko najčastejších a erudovane na ne odpovedal. Tu sú:

Sú vôbec takéto tabletky na testosterón bezpečné?

Sú, ak teda máme na mysli prípravky, o ktorých sme sa bavili doteraz – teda výživové doplnky s overeným prírodným zložením. Anabolické steroidy na zvýšenie testosterónu sú už iná “káva” a o rizikách ich užívania by mi písanie zabralo aj celý deň.

Prečo sú tieto tabletky na zvýšenie testosterónu bez predpisu?

Pretože sú to výživové doplnky a ich zloženie je striktne prírodné. Obsahujú hlavne výťažky z rastlín, ktoré majú reálne priaznivé účinky na tvorbu testosterónu i niektoré sexuálne funkcie. Neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky ako je to pri niektorých liekoch, a ktoré sú dostupné zväčša iba na recept. Pričom aj takéto tabletky bez predpisu musia spĺňať určité štandardy kvality.

Od akého veku by sa mali tabletky na testosterón užívať?

Nuž väčšine stačí aby mali 18 rokov a viac. No aby som pravdu povedal, je to v tomto mladom veku úplne zbytočné – aj čo sa týka posilnenia tvorby svalstva aj sexuálneho apetítu. Testosterón začína v tele muža klesať tak od 30-tky a významnejšie zhruba od 40-tky. Takže tu už užívanie tabletiek na jeho podporu má zmysel.

Majú nejaké vedľajšie účinky či kontraidikácie?

Prírodné tabletky na zvýšenie testosterónu sú v tomto vo veľkej výhode oproti synteticky vyrobeným prípravkom – nespôsobujú totiž žiadne negatívne vedľajšie účinky a to aj pri dlhodobom užívaní. Vyskytnúť sa môže akurát ojedinelá alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku. Pre istotu si však dôkladne prečítajte príbalový leták konkrétneho doplnku, či v ňom výrobca nespomína aj nejaké obmedzenia.

Je nutné k tabletkám pridať aj niečo navyše?

Dobre že sa pýtate. A viete, že áno? Čím viac podporných prostriedkov a režimových opatrení využijete, tým to bude s vašim testosterónom lepšie a účinok rýchlejší.

Kedy tabletky nepomôžu a je potrebné kontaktovať lekára?

Samozrejme existujú stavy, pri ktorých „obyčajné“ tabletky s prírodným zložením nemajú šancu. Jedná sa hlavne o vážnejšie ochorenia a poruchy semenníkov či porucha spôsobujúca narušenie produkcie luteinizačného hormónu, ktorý priamo stojí za normálnou tvorbou testosterónu.

Kde sa dajú takéto tabletky na zvýšenie testosterónu kúpiť a ako?

Viaceré dostanete aj v lekárni. Ďalšou možnosťou, a podľa mňa aj výhodnejšou, je ich zaobstaranie prostredníctvom oficiálneho eshopu výrobcu či oficiálneho slovenského distribútora. Takáto online objednávka je pohodlná, jednoduchá, rýchla a hlavne diskrétna. Takisto s výrazne lepšou cenou, zľavami či akciami a rôznymi dostupnými variantami balenia prípravku.

Je potom objednanie tabletiek na internete bezpečné?

Pokiaľ budete objednávať od oficiálneho distribútora, či v eshope registrovanej lekárne tak áno. Domov vám príde poštou alebo kuriérom diskrétny balíček, pri ktorom nikto nebude vedieť, čo ste si vlastne objednali. Platiť sa dá aj priamo až pri prebratí zásielky a väčšina solídnych predajcov ponúka aj záruku vrátenia peňazí.

 

Tabletky na zvýšenie testosterónu, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa teraz na záver spoločne pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal na zvýšenie testosterónu a skúsenosti s nimi. S niektorými som bol spokojný viac, s niektorými zase menej… Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok na testosterón zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere najprv na ich presný účel (má to byť skôr na podporu svalstva alebo viac na posilnenie sexuálneho apetítu?…) a potom aj na niekoľko ďalších faktorov, ktoré spoľahlivo celkom spoľahlivo preukážu, či je značka naozaj kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Najlepšie tabletky na zvýšenie testosterónu

Ktoré tabletky na zvýšenie testosterónu fungujú podľa mňa najlepšie? Tu sú, aj so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
MenActive
MenActive - tabletky na zvýšenie testosterónu
➡️ komplexný výživový doplnok na podporu hladiny testosterónu
✅ zaujímavé prírodné zloženie za dobrú cenu
✅ výborný prípravok pre mužov po 50-tke na zlepšenie fyzickej i psychickej kondície
✅ certifikovaná výroba, vstupná kontrola surovín a výstupná kontrola kvality produktu
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
90 tabliet
Tribulus Maximus
Tribulus Maximus
➡️ prípravok pre prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ koncentrované prírodné zloženie bez prísad a iných umelých látok
✅ prípravok je možné užívať dlhodobo
✅ na podporu libida aj na nárast svalovej hmoty
✅ pomoc pri preklenutí mužskej andropauzy
✅ ženy ocenia jeho priaznivý účinok pri nástupe menopauzy
✅ užívaním prípravku neriskujete žiadne vedľajšie účinky
eFitness.sk - eshop

⭐️ nad 80 € doprava zdarma
⭐️ garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

18,00 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!