SARAPIS pre muža – oplatia sa mužom tieto tabletky na andropauzu? (kompletná recenzia)

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
SARAPIS PRE MUŽA 60 kapsúl
 • Balenie: 60 kapsúl (30 ranných, 30 večerných)
 • Dávkovanie: po raňajkách 1 ranná kapsula, po večeri 1 večerná kapsula
 • Dostupnosť: Skladom
22,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

SARAPIS pre muža sú tabletky s nezameniteľným prírodným zložením, ktoré sú určené pre mužov na podporu v období, kedy hladina testosterónu klesá a fyzické a psychické zmeny sú prirovnávané k ženskému prechodu. Tento variant Sarapisu je teda určený mužom na andropauzu.

Tabletky sú vhodné pre mužov po 40-tke, kedy je úbytok testosterónu čoraz zrejmejší. Vďaka kombinácii prírodných látok tak SARAPIS pre muža prispieva k lepšej hormonálnej rovnováhe, lepšej psychickej aj fyzickej kondícii, lepšiemu spánku… Zaujímavosťou je, že balenie obsahuje dva druhy kapsúl – ranné a večerné o rôznom zložení. Je takáto forma účinná, v čom sú tieto tabletky lepšie a v čom naopak prípadne aj horšie ako iné konkurenčné prípravky? Aké sú reálne skúsenosti mužov? Dozviete v nasledujúcich riadkoch tejto recenzie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte osvedčené prírodné tabletky na potlačenie nežiadúce príznakov andropauzy, tak tu sú tie, ktoré si muži najviac pochvaľujú: ✅ Primulus (recenzia), ✅ MenActive (recenzia), prípadne aj ✅ Tribulus Maximus (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
22,99 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
19,00 € Do obchodu Heureka.sk

SARAPIS pre muža – základná charakteristika, balenie a určenie

SARAPIS pre muža je overený výživový doplnok na podporu pri nepriaznivých prejavoch andropauzy – to znamená období, kedy je úbytok testosterónu viditeľnejší a prejavuje sa rôznymi nepriaznivými príznakmi (pozri článok: Nedostatok testosterónu a ako to riešiť…).

Prípravok má bezpečné prírodné zloženie, takže sa netreba obávať rizika vzniku nežiadúcich vedľajších účinkov. Kúpiť sa dá voľne bez predpisu, nepotrebujete ani žiadne vyšetrenie u lekára. Ak máte o tabletky záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za produktami značky SARAPIS, a teda aj Sarapis pre muža, stojí rakúska spoločnosť zameraná na výrobu doplnkov stravy a ďalších produktov s obsahom včelích zložiek a látok Sanamed GmbH a na Slovensku (i v Čechách) ich distribuuje firma Vegall Pharma s.r.o. (zaujímavosť: táto spoločnosť priniesla Sarapis na trh už v roku 1998 a tieto preparáty sa za ten čas stali jednými z najobľúbenejších u žien s problémami v menopauze, pri menštruácii a najnovšie aj u mužov v andropauze).

Prípravok je samozrejme schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Značka Sarapis momentálne zahŕňa niekoľko produktov:

➡️ Balenie

Sarapis pre muža - najnovšia verzia prípravku

Najnovšia verzia prípravku…

Tabletky SARAPIS pre muža sú balené štandardne v papierovej krabičke (prevažne modrej farby) v oddelených blistroch s nápisom „Morgenkapseln“ – ranné kapsule a „Abendkapseln“ – večerné kapsule. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 60 kapsúl (30 + 30),  ktoré vám vydrží na celý mesiac nepretržitého užívania. SARAPIS pre muža sú potom vlastne klasické želatínové kapsuly, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Sarapis pre muža, podobne ako ženské varianty značky, ktoré obsahujú tradičné včelie produkty, obsahujeaj včeliu materskú kašičku, ktorá je známa svojimi výnimočnými účinkami na ľudský organizmus. Ďalej sa v prípravku nachádzajú overené rastlinné extrakty, vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné najmä pre muža vo vyššom veku. Keďže balenie je rozdelené na 2 typy kapsúl, ranné a večerné, uvádzam obsah a koncentráciu aktívnych látok zvlášť pre každý typ:

 • Ranné kapsule (Morgenkapseln): extrakt z ženšenového koreňa, horčík, materská kašička, železo, selén a vitamíny A, C, D, E.
 • Večerné kapsule (Abendkapseln): extrakt z cesnaku a aktívnej bioflavonoidy, valeriána lekárska, medovka a vitamíny B1, B2, B6, B12, niacín, kyselina pantoténová, kyselina listová, biotín a zinok

 

Viac o účinných látkach v prípravku SARAPIS pre muža (Morgenkapseln)

 

➡️ Ženšen (Panax ginseng)

Ženšen, slovensky Všehoj ázijský, sa nachádza v ranných tabletkách. Dôvod je jednoduchý – má totiž podporiť dostatočnú tvorbu energie po celý deň. Koreň tejto všemocnej rastliny obsahuje veľké množstvo unikátnych látok (hlavne ginsenozidy), ktoré sa „angažujú“ aj inak. Veľmi dôležitý je tiež ich príspevok k lepšej a rýchlejšej adaptácii organizmu pri sťažených podmienkach (andropauzu medzi ne môžeme pokojne zarátať).

Ženšen je tiež obľúbenou súčasťou viacerých prírodných doplnkov na podporu erekcie a potencie (napríklad Proerecta, eJoy LONG, Zerex Extralong a ďalšie), tiež je považovaný za silné afrodiziakum, takže obava, že vo vyššom veku musíte zabudnúť na sex, naozaj nie je na mieste.

👍 Čítaj viac o rastline na ❤️ Afrodiziakum.sk: Ženšen Panax ginseng – svetoznámy zázrak ázijskej tradičnej medicíny.

➡️ Materská kašička

Materská kašička (Royal Jelly) je vlastne biely kašovitý výlučok včelích žliaz, ktorý slúži na výživu včelích kráľovien. Známy je jej priaznivý vplyv na hormonálnu hladinu a tiež plodnosť (mužov i žien). Má takisto výborné antimikrobiálne účinky, prispieva k lepšiemu hojeniu poranení. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť nášho tela a celkovo zlepšuje fyzickú i psychickú výkonnosť.

V prípravku Sarapis pre muža sa materská kašička nachádza v takzvanej lyofilizovanej forme – to znamená, že je mrazom sušená a obsahuje všetky pôvodné látky bez toho, aby sa pri procese spracovania degradovali.

➡️ Vitamín E

Vitamín E je antioxidant, ktorý chráni telové bunky a tkanivá pred oxidatívnym stresom – teda spomaľuje ich starnutie. Prispieva tiež k normálnej zrážanlivosti krvi, podporuje srdce a cievy, dobrý zrak a je tiež známy tým, že prispieva k lepšiemu stavu pokožky a vlasov.

➡️ Vitamín C

Vitamín C, alias kyselina askorbová, je hlavne významný antioxidant (chráni telové tkanivá a bunky pre starnutím vplyvom pôsobenia voľných radikálov) a prispieva k normálnej činnosti imunitného systému. Podieľa sa aj na syntéze kolagénu, podporuje lepšie vstrebávanie železa, stimuluje tvorbu červených aj bielych krviniek. Jeho nedostatok stojí za oslabenou obranyschopnosťou organizmu, častejšími infekciami, opuchmi kĺbov a ďasien, dokonca aj za depresiou a zníženou výkonnosťou organizmu.

➡️ Vitamín A

Tento vitamín je rozpustný v tukoch, pričom v prírode sa prirodzene nachádza v živočíchoch (retinol) i rastlinách (karotenoidy). Retinol je v prirodzenej forme prítomný v každom živom organizme a je nevyhnutný pre fungovanie základných biologických procesov v tele (rast buniek, zrak). Karotenoidy sa nachádzajú vo väčšom množstve v mrkve, paradajkách, ovocí…, pričom najznámejší a najúčinnejší je beta-karotén.

➡️ Vitamín D3

Vitamín D3 (kalciol) je nevyhnutný pre optimálne vstrebávanie vápnika a fosforu v ľudskom tele, normálnu činnosť svalov, či správnu funkciu imunitného systému. Vitamín sa prirodzene tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia), no u väčšiny ľudí to nie je v dostatočnom množstve, takže jeho príjem prostredníctvom stravy, prípadne vhodných doplnkov, je v našich podmienkach v podstate nevyhnutnosť.

➡️ Horčík

Horčík chráni ľudský organizmus pred stresom a je nevyhnutný pre správnu činnosť nervovej sústavy, či správnu činnosť svalov. Reguluje tiež činnosť štítnej žľazy a pozitívne vplýva na náš kardiovaskulárny systém. V SARAPIS pre muža je jeho prítomnosť dôležitá z dôvodu potláčania zvýšenej nervozity a podráždenosti, a únavy – typickými znakmi mužskej andropauzy.

➡️ Železo

Tento dôležitý biogénny prvok sa v organizme nachádza najmä v hemoglobíne v červených krvinkách. Keďže prispieva k ich normálnej tvorbe vlastne tak napomáha aj k normálnemu prenosu kyslíka v tele. Podporuje normálnu funkciu imunitného systému a tiež zníženie miery únavy a vyčerpania.

➡️ Meď

Meď prispieva k normálnej funkcii nervového systému a metabolizmu, zdravému imunitnému systému a udržiavanie spojivového tkaniva, podporuje normálnu pigmentáciu vlasov a pokožky a ako antioxidant prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

➡️ Selén

Selén je dôležitý mikroprvok, ktorý v tele zastáva viacero dôležitých funkcií. Ako antioxidant chráni bunky pred voľnými radikálmi a teda bráni ich rýchlemu starnutiu. Zúčastňuje sa tiež viacerých enzýmových procesov, čím vlastne podporuje imunitný systém, funkciu pečene, štítnej žľazy, ale napríklad aj správnu tvorbu spermií. Jeho nedostatok zvyčajne zvyšuje únavu a svalovú slabosť, jedným zo znakov je napríklad aj zvýšená tvorba lupín.

➡️ Zloženie prípravku v 1 rannej kapsule

látkamnožstvo
Ženšen (Panax ginseng), extrakt25 mg
(zodpovedá 100 mg ženšenu)
Vitamín C60 mg
Materská kašička20 mg
Vitamín E10 mg
Železo5 mg
Vitamín A800 µg
Meď200 µg
Horčík100 mg
Selén25 µg
Vitamín D35 µg

Informácie pre diabetikov

 • chlebová jednotka v 100 g: 2,775
 • chlebová jednotka 1 kapsula: 0,015
 • energetická hodnota 1 kapsula: 3,88 kJ (= 0,92 kcal)

 

Viac o účinných látkach v prípravku SARAPIS pre muža (Abendkapseln)

 

➡️ Extrakt z cesnaku (Allium sativum)

Cesnak vďaka hlavnej účinnej látke s názvom alicín (látka, ktorá je považovaná za prírodné antibiotikum, je tiež zodpovedná za charakteristickú štipľavú arómu cesnaku) podporuje normálnu činnosť srdca, zdravú hladinu cholesterolu, ale aj normálne fungovanie imunitného systému a činnosť pečene. Okrem základných zlúčenín sa v cesnaku nachádza aj mnoho ďalších dôležitých látok vrátane biogénnych minerálnych prvkov ako je meď, železo, zinok, vápnik, mangán, hliník či selén.

➡️ Citrusové flavonoidy

Citrusové flavonoidy sú látky, ktoré sa vlastne nachádzajú takmer v každej rastlinnej bunke, no ich najvyššia koncentrácia je práve v citrusovom ovocí (tesne pod šupkou). V tradičnej medicíne sa zvyknú používať ako podpora účinku vitamínu C, na liečbu alergií, artritídy a ďalších zápalových stavov, pri chorobách cievneho a lymfatického systému (hemoroidy, krvácanie z nosa, podliatiny či vredy na nohách).

➡️ Medovka lekárska (Melissa officinalis)

SARAPIS pre muža v večerných kapsuliach obsahuje aj extrakt z medovky lekárskej. Táto tradičná liečivá rastlina je obľúbená pri problémoch so spánkom, čo následne stojí za zvýšenou únavou a vyčerpaním. Využíva sa aj pri poruchách trávenia, zlepšuje náladu, upokojuje myseľ, podporuje pamäť a zvyšuje koncentráciu.

➡️ Valeriána lekárska (Valeriana officinalis)

Valeriána lekárska je ďalšia známa liečivá rastlina, ktorá sa tradične využíva pri rôznych neurotických stavoch podráždenia, nespavosti, ale aj pri bolestiach hlavy, či vysokom krvnom tlaku.

➡️ Vitamín B1

Vitamín B1 (tiamín) prispieva k psychickej rovnováhe a optimálnej činnosti nervového systému. Priaznivo ovplyvňuje činnosť srdca a svalov, pomáha pri metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín. Podieľa sa aj na syntéze červených krviniek a pomáha pri tvorbe nového tkaniva.

➡️ Vitamín B2

Vitamín B2 (riboflavín) je antioxidant, ktorý chráni telové bunky pred voľnými radikálmi a dodáva organizmu aj množstvo energie. Prispieva k správnej látkovej výmene, k zachovaniu zdravých slizníc, udržaniu zdravých červených krviniek, zdravej pokožky, k správnej látkovej premene železa, ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania.

➡️ Vitamín B3

Vitamín B3 (niacín) je dôležitý z hľadiska optimálneho fungovania našej psychiky. Prispieva totiž k normálnej činnosti nervovej sústavy a zníženiu miery únavy a vyčerpania. Niacín tiež podporuje normálnu funkciu zažívacieho ústrojenstva, kože a nervov. Rovnako je nezastupiteľný pri premene potravy na energiu.

➡️ Vitamín B6

Vitamín B6 (pyridoxín) pomáha pri regulácii hormonálnej hladiny. Prispieva tiež k rýchlejšiemu potlačeniu únavy a predchádza tak zbytočnému vyčerpaniu organizmu. Vitamín je dôležitý aj pri metabolizme červených krviniek a prispieva tiež k lepšiemu stavu chrupu a kostí.

➡️ Vitamín B12

Vitamín B12 (kyanokobalamín) je nevyhnutný pri mnohých metabolických procesoch. Pozitívne vplýva na náš centrálny nervový systém, psychické zdravie, na tvorbu červených krviniek, obranyschopnosť, znižuje fyzické i psychické vyčerpanie a únavu.

➡️ Vitamín B7

Vitamín B7 (biotín), alebo inak aj vitamín H, napomáha k lepšiemu využitiu tukov a posilňuje nervový systém. Podporuje tiež funkciu pečene a imunitný systém. Nedostatočný príjem tohto vitamínu v tele vyvoláva rôzne negatívne zmeny na pokožke a zväčšuje sa aj riziko nervových porúch.

➡️ Kyselina pantoténová

Kyselina pantoténová (vitamín B5) prispieva k normálnej syntéze a metabolizmu steroidných hormónov a tiež vitamínu D v našom tele. Podporuje aj rýchlejšie zníženie únavy a vyčerpania, zlepšuje našu mentálnu výkonnosť.

➡️ Kyselina listová

Kyselina listová (vitamín B9) je látka známa najmä ako podpora plodnosti u žien a následne normálneho vývoja plodu. Pozitívne však pôsobí aj pri regulácii hormonálnej aktivity a prispieva k zníženiu nadmernej únavy. Podporuje normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému.

➡️ Zinok

Zinok v našom tele podporuje aktivitu viacerých enzýmov a z pohľadu užívania prípravku je dôležité hlavne to, že pozitívne vplýva na výkonnosť organizmu, fyzickú vitalitu, nervovú činnosť, pomáha tlmiť depresie a upokojuje nervový systém. Známy je tiež jeho vplyv na pohlavnú sústavu muža a tvorbu hormónov. Podporuje plodnosť, zamedzuje zväčšeniu prostaty, padaniu vlasov, poruchám rastu, zápalom kože…

➡️ Zloženie prípravku v 1 večernej kapsule

látkamnožstvo
Cesnak (Allium sativum), extrakt200 mg
(zodpovedá 850 mg cesnaku)
Medovka lekárska (Melissa officinalis), extrakt30 mg
(zodpovedá 151,5 mg cesnaku)
Citrusové bioflavonoidy41,92 mg
Valeriána lekárska (Valeriana officinalis), extrakt6,5 mg
(zodpovedá 39,98 mg cesnaku)
Niacín15 mg
Zinok10 mg
Aliín6,5 mg
Kyselina pantoténová5 mg
Vitamín B61,6 mg
Vitamín B21,5 mg
Vitamín B11,1 mg
Kyselina listová100 µg
Biotín100 µg
Vitamín B122 µg

Informácie pre diabetikov

 • chlebová jednotka v 100 g: 1,059
 • chlebová jednotka 1 kapsula: 0,005
 • energetická hodnota 1 kapsula: 1,34 kJ (= 0,32 kcal)

 

SARAPIS pre muža – účinky

Tento mužský variant Sarapisu je podľa výrobcu svojim zložením zameraný tak, aby vykryl základné potreby dôležitých látok muža po 40-tke. Práve v tomto období sa totiž začína prejavovať andropauza – mužská obdoba ženského prechodu, ktorá je charakteristická znížením a kolísaním hladiny testosterónu. Užívaním SARAPIS pre muža sa tak môže predísť či reagovať napríklad na problémy s potenciou, nedostatočným libidom, prostatou. Pozitívne účinky by sa mali prejaviť aj v rámci imunitného systému, psychického rozpoloženia – potlačenie únavy, nervozity a stresu.

 

💕 Andropauza

Primárnym účinkom SARAPIS pre muža je pomoc so zvládaním nepriaznivých príznakov mužského prechodu – andropauzy. Toto obdobie prichádza približne v 40 – 50 roku veku muža a je dôsledkom postupného znižovania hladiny testosterónu v tele. Testosterón je steroidný pohlavný hormón, ktorý stojí nielen za správnym vývinom mužských pohlavných znakov a správnym vývojom semenníkov, ale aj za optimálnou produkciou spermií, typickým mužským svalstvom, rastom vlasov i pubického ochlpenia…

V prípravku sa naozaj nachádza viacero zložiek, ktoré podporujú normálnu hladinu hormónov v mužskom tele. Mne osobne tam však niektoré prírodné boostery testosterónu chýbajú (napríklad kotvičník). Môj názor je, že na mužskú andropauzu nájdete aj účinnejší produkt.

Pozri aj tieto prémiové tabletky pre muža

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky/multivitamíny pre všetkých mužov nielen v andropauze
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

💕 Energia a vitalita

Vitamínov aj minerálov sa v prípravku SARAPIS pre muža nachádza naozaj celkom dosť, takže o prísun vitality a energie na celý deň by malo byť postarané. Ak k tomu prirátame povzbudzujúci účinok ženšenu, ktorý sa nachádza v ranných kapsuliach, tak by to naozaj mohlo platiť. S večernou tabletkou zase skôr podporíte lepší relax a spánok (valeriána, medovka…).

 

💕 Mužská potencia, libido

Sarapis pre muža by mal vďaka deklarovanému zloženiu podporiť aj mužskú potenciu a libido. Určite to však nebude v priebehu niekoľkých dní. Pravdou je, že normálna hladina testosterónu znamená aj adekvátny sexuálny apetít. Skúsenosti mužov s týmto prípravkom však hovoria, že v tomto smere nepociťovali výraznejšie zmeny.

Tabletky na potenciu a erekciu s pozitívnym vplyvom na celú mužskú pohlavnú sústavu

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

💕 Ostatné účinky

Ako ďalšie účinky prípravku sa patrí uviesť aj pozitívny vplyv na psychické rozpoloženie, pričom mu ho možno pripísať aj vďaka prítomnosti medovky a valeriány vo večerných kapsuliach a tiež vitamínom skupiny B. Multivitamínové zloženie tiež indikuje, že podpora sa ujde aj nášmu imunitnému systému, prospešný je v tomto smere samozrejme aj extrakt z cesnaku (prírodné antibiotikum), či citrusové bioflavonoidy. Výborné adaptogénne účinky má ženšen.

Je toho samozrejme viac, každý vitamín a minerál, či iná prírodná látka má tých účinkov na ľudský organizmus viacej, preto pripájam prehľad účinkov prípravku podľa obsiahnutých zložiek:

 

Účinky Sarapis pre muža v skratke (podľa obsiahnutých látok)

 • zníženie vyčerpania a únavy a podpora normálneho energetického metabolizmu (horčík, železo, vitamín C, vitamíny B2, B6, B12, niacín a kyselina pantoténová)
 • podpora normálnej činnosti nervovej sústavy a k správnej funkcii psychiky (horčík, vitamín C, vitamíny B1, B6, B12, niacín a biotín)
 • prispieva k normálnej činnosti srdca (vitamín B1)
 • prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek (železo spolu s vitamínmi B6 a B12)
 • prispieva k zachovaniu zdravých slizníc a pokožky (vitamíny A, B2, niacín a biotín)
 • prispieva k udržaniu dobrého stavu vlasov a nechtov (selén spolu s biotínom a zinkom)
 • prispieva k dobrej funkcii imunitného systému (železo, selén, vitamíny A, C, D, B2, B6, B12 a stopový prvok zinok)
 • prispieva k normálnej činnosti svalov a na udržanie zdravých kostí a zubov (horčík)
 • prispieva k normálnej spermatogenézu (selén)
 • prispieva k normálnej činnosti štítnej žľazy (selén)
 • prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom (selén spolu s vitamínom C a vitamínom B2 a zinkom)
 • prispieva k udržaniu dobrého zraku (vitamín A s vitamínom B2 a zinkom)
 • prispieva k normálnej tvorbe kolagénu, dôležitého pre správnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, zubov, ďasien a kože (vitamín C)
 • prispieva k regulácii hormonálnej aktivity (vitamín B6)
 • napomáha udržiavať normálnu hladinu testosterónu v krvi a prispieva k dobrej plodnosti a reprodukcii (zinok)

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

SARAPIS pre muža je výživový doplnok s prírodným zložením, takže žiadne väčšie riziko vedľajších účinkov v podstate pri jeho užívaní nehrozí. Jediným obmedzením tak zostáva prípadná alergická reakcia (prípravok obsahuje včelie produkty v ranných kapsuliach). Ak sa nejaké vážnejšie problémy objavia, tak užívanie tohto doplnku treba prerušiť a poradiť sa o ďalšom postupe s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

SARAPIS pre muža sa neodporúča užívať deťom, ženám a osobám citlivým na včelie produkty. Inak užívanie týchto tabletiek nespôsobuje podľa výrobcu žiadne interakcie s liekmi či inými prípravkami. V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: SARAPIS pre muža je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie SARAPIS pre muža už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

SARAPIS pre muža – cena, zľava a akcia

Tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na to, aby ste si SARAPIS pre muža zaobstarali, nepotrebujete žiaden predpis ani vyšetrenie u lekára. Tabletky sa predávajú aj v lekárňach a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Lepšia dostupnosť je hlavne v internetových obchodoch / eshopoch (vrátane lekární).

💡 TIP na produkt - SARAPIS pre muža
SARAPIS PRE MUŽA 60 kapsúl
 • prírodný výživový doplnok s koncentrovaným zložením
 • prispieva k udržaniu dobrej kondície mužov nielen počas andropauzy
 • ranná kapsula (Morgenkapseln) obsahuje: extrakt z ženšenového koreňa, horčík, materská kašička, železo, selén a vitamíny A, C, D, E
 • večerná kapsula (Abendkapseln) obsahuje: extrakt z cesnaku a aktívne bioflavonoidy, valeriána lekárska, medovka a vitamín B1, B2, B6, B12, niacín, kyselina pantoténová, kyselina listová, biotín a zinok

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás momentálne dostupné iba v základnom 💊 balení, v ktorom máte k dispozícii 60 kapsúl (30 ranných a 30 večerných) na 1 celý mesiac nepretržitého užívania.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 22,99 € (celkom 60 kapsúl) – 1 tabletka: 0,35 €, denná dávka (2 cps): 0,70 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na SARAPIS pre muža, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

Ďalšie prípravky značky SARAPIS

Značka SARAPIS je, ako som už spomínal na úvod recenzie, na našom trhu dostupná vo viacerých variantoch, ktoré sú určené rôznym užívateľom. Okrem SARAPIS pre muža je to momentálne aj SARAPIS Soja, SARAPIS plus a SARAPIS Mensis…

SARAPIS Soja – obľúbené tabletky na menopauzu s fytoestrogénmi

💡 TIP na produkt - SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • komplexná podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • vysoký obsah fytoestrogénov + včelie zázraky (peľ a materská kašička) + vitamíny
 • dostupný bez receptu a vyšetrenia u lekára
18,90 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

SARAPIS plus – vylepšená verzia tabletiek na menopauzu

💡 TIP na produkt - SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • nástupca pôvodného ženám dobre známeho preparátu SARAPIS
 • je určený ženám nielen v klimaktériu s obohateným zložením
 • zloženie: peľ, materská kašička, šalvia, inulín, vitamíny C, E, K, D3, skupiny B, betakarotén, železo, chróm, selén
18,50 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

SARAPIS Mensis – tabletky pre ženy na menštruáciu

💡 TIP na produkt - SARAPIS Mensis
SARAPIS MENSIS 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • prispieva k normálnemu (fyziologickému) priebehu menštruácie
 • zloženie: peľ, materská kašička, brusnice, sója, ďatelina, vitamíny skupiny B, vitamín E, horčík, zinok
 • vhodný na dlhodobé užívanie aj ako prevencia
22,99 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Kde ho kúpiť

SARAPIS pre muža je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať aj v lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory. Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri prémiové tabletky pre mužov s reálnymi výsledkami

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky/multivitamíny pre všetkých mužov nielen v andropauze
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

 

Užívanie a dávkovanie

SARAPIS pre muža sa môže užívať aj dlhodobo ako prevencia nepriaznivých stavov. Tabletky obsahujú vyváženú kombináciu potrebných vitamínov, extraktov z bylín a stopových prvkov, ktoré podporujú udržanie dobrej kondície počas andropauzy. Samotné užívanie sa tak trochu vymyká obvyklým dávkovaniam výživových doplnkov podobného zamerania. Sarapis pre muža totiž obsahuje špeciálne ranné kapsuly a aj špeciálne večerné kapsuly, ktoré majú iné zloženie účinných látok.

Je teda dôležité aby ste pri ich užívaní dodržiavali pokyny výrobcu a to nasledovne: 💊 po raňajkách 1 rannú kapsulu, 💊 po večeri 1 večernú kapsulu.

Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Sarapis pre muža nekombinujte s alkoholom ani inými podobnými doplnkami – iba tak zbytočne potlačíte ich účinnosť a ešte k tomu zvýšite aj riziko prejavu vedľajších účinkov.

 

Najväčšie výhody SARAPIS pre muža z môjho pohľadu

 • bohaté prírodné zloženie: včelie produkty + rastlinné extrakty + vitamíny a minerály
 • pomoc a podpora pri nepriaznivých prejavoch andropauzy
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostupný aj v lekárni
 • je vhodný pre mužov bez obmedzenia veku (18+, odporúčaný po 40-tke)
 • overený výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku SARAPIS pre muža (diskusia, fórum, Heureka)

Po úspechu značky Sarapis u žien, ktoré riešia hormonálnu nerovnováhu a problémy najmä počas menopauzy či menštruácie, sa na trhu objavil aj ich mužský „kolega“ Sarapis pre muža. Nedá sa povedať, že by momentálne dosahoval popularitu ženských produktov, no svojich priaznivcov si určite našiel. Viacerí muži napríklad po ňom siahli už len kvôli tomu, že ich nežné polovičky boli so značkou Sarapis spokojné.

Skúsenosti, s ktorými som sa stretol na internete hovoria, že určitý priaznivý efekt užívania týchto tabletiek je naozaj zrejmý, no viacerých sklamala intenzita. Iní zase oponovali, že účinok dosť závisí od konkrétneho užívateľa – od jeho zdravotného stavu a veku a tiež netreba zabudnúť na podmienku dlhodobého užívania. S cenou by to podľa niektorých tiež mohlo byť lepšie a niektorí si tiež nevedia zvyknúť na špecifickejšie dávkovanie prípravku – t.j. rannú a večernú tabletku. Niekoľko reálnych skúseností a hodnotení pripájam:

ℹ️ SARAPIS pre muža aj ako darček…

„…ja som veľmi spokojná so Sarapisom pre ženy, takže tento produkt som kúpila aj pre svojho muža – krásny darček, overené vitamíny na zimu, prírodný produkt, dlhodobo užívané s výbornými účinkami…“

ℹ️ SARAPIS pre muža treba určite užívať dlhšie…

„…tabletky užívam už druhý mesiac, a zatiaľ je to bez zreteľnejšieho zlepšenia. Nelámem nad ním palicu, viem, že takéto doplnky zafungujú väčšinou až neskôr, no ak ani po druhom balení nebudem spokojný asi sa poobzerám po niečom lepšom…“

ℹ️ SARAPIS pre muža a Heureka

Značka SARAPIS je známejšia u našich českých susedov, takže na tomto mieste nájdete postrehy práve z českej Heureky, kde je tých hodnotení o niečo viac. Najskôr celkové hodnotenie Sarapis pre muža:

Sarapis pre muža - celkové hodnotenie, Heureka

… + pár zaujímavých komentárov a hodnotení:

Sarapis pre muža - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

❓ Pre koho je SARAPIS pre muža vlastne najvhodnejší?

Primárne pre mužov, ktorí pociťujú nepriaznivé symptómy andropauzy – to znamená úbytok energie, psychický nekomfort, menej chuti na sex… Ideálny je teda pre mužov po 40-tke, kedy sa začína výraznejšie prejavovať úbytok testosterónu.

❓ Je užívanie SARAPIS pre muža vôbec bezpečné?

Užívanie tohto prípravku je z hľadiska výskytu vedľajších účinkov naozaj bezpečné. Takisto zloženie prípravku je vyskladané z kvalitných surovín a všetko zastrešuje overený rakúsky výrobca, ktorý na trhu funguje už desiatky rokov.

❓ Ako dlho treba tabletky užívať, aby sa dostavili výsledky?

Určite aspoň niekoľko týždňov, či mesiacov (1 balenie vám vydrží na celý mesiac). Závisí to aj od konkrétneho zdravotného stavu a veku užívateľa, ale dlhodobé užívanie je v podstate nevyhnutné pre dosiahnutie optimálnych výsledkov.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť pri prípravkoch s prírodným zložením u každého rovnaké pozitívne účinky je v podstate nemožné. Všetko závisí od konkrétneho stavu organizmu. Riešením môže byť užívanie kvalitného doplnku s iným zložením, ktorý vám môže sadnúť lepšie a bude efektívnejší. Výborné referencie od mužov má napríklad prémiový Primulus…

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky/multivitamíny pre všetkých mužov nielen v andropauze
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

 

SARAPIS pre muža a moje zhodnotenie na záver

Sarapis by mohol mužom pomôcť s viacerými neduhmi, ktoré pociťujú v dôsledku kolísania a úbytku pohlavných hormónov (najmä teda testosterónu). Je však otázne či môže byť „liekom na všetko“. Určite je k tomu potrebné zakomponovať aj ďalšie opatrenia, ktoré ústup testosterónu pomôžu spomaliť. Takto určite netreba zabúdať na vhodné stravovanie a zdravú životosprávu, dostatok pohybu, vyhýbať sa nadmernému stresu. Viac si môžete prečítať v článku: Zvýšenie testosterónu u mužov – o čo vlastne ide a ako na to

Ak vás tieto tabletky náhodou nepresvedčia, ešte stále máte možnosť siahnuť po kvalitnej alternatíve. Napríklad po veľmi obľúbenom prípravku pre mužov nielen v andropauze s názvom Primulus pre ozajstnú podporu v boji s nadmernou únavou, na zvýšenie energie a testosterónu

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • bohaté prírodné zloženie
 • bez vedľajších účinkov
 • vhodný na dlhodobé užívanie
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Sarapis pre muža - prírodné tabletky overenej značky na pomoc s andropauzou.

3.1

SARAPIS PRE MUŽA 60 kapsúl

✅ Cena: 22,99 €
✅ Balenie: 60 kapsúl (30 ranných, 30 večerných)
✅ Dávkovanie: 2 kapsuly denne

Chcem SARAPIS pre muža Pilulka.sk
Vývoj ceny SARAPIS pre muža

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
MenActive
MenActive - tabletky na zvýšenie testosterónu
➡️ komplexný výživový doplnok na podporu hladiny testosterónu
✅ zaujímavé prírodné zloženie za dobrú cenu
✅ výborný prípravok pre mužov po 50-tke na zlepšenie fyzickej i psychickej kondície
✅ certifikovaná výroba, vstupná kontrola surovín a výstupná kontrola kvality produktu
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
90 tabliet
Tribulus Maximus
Tribulus Maximus
➡️ prípravok pre prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ koncentrované prírodné zloženie bez prísad a iných umelých látok
✅ prípravok je možné užívať dlhodobo
✅ na podporu libida aj na nárast svalovej hmoty
✅ pomoc pri preklenutí mužskej andropauzy
✅ ženy ocenia jeho priaznivý účinok pri nástupe menopauzy
✅ užívaním prípravku neriskujete žiadne vedľajšie účinky
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

12,50 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.