SARAPIS plus – tabletky na menopauzu s originálnym prírodným zložením, môžu byť riešením?

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
SARAPIS plus 60 cps
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
18,50 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

SARAPIS plus sú tabletky – výživový doplnok s obsahom včelích produktov, šalviou (+ dôležité vitamíny a minerály), ktorý je určený pre ženy nielen v menopauze či klimaktériu, ale aj ostatným, ktoré neteší ich rozkolísaná hormonálna hladina. Takže zloženie je už na prvý pohľad fajn (ešte podrobnejšie ho rozoberiem v recenzii), ako to vyzerá s jeho účinkami? Hneď na úvod môžem povedať, že dosť žien je s ním spokojných, nájdu sa však aj také, ktoré by ocenili intenzívnejšie účinky s rýchlejším nástupom. Ako to teda so Sarapis plus vlastne je?

Všetky potrebné informácie hľadajte v nasledujúcich riadkoch tejto recenzie. Od tých základných a nevyhnutných k správnemu užívaniu prípravku (zloženie v 1 tabletke, účinky podľa výrobcu, dávkovanie, prípadné vedľajšie účinky či iné obmedzenia) až po tie, ktoré ukazujú SARAPIS plus viac z praktického hľadiska (reálne skúsenosti s jeho užívaním, odpovede na najčastejšie otázky žien…). A nakoniec tu nájdete informácie o dostupnom balení a cene za tento doplnok (s porovnaním vybraných eshopov).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na nežiadúce príznaky menopauzy, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu), ✅ Feminus (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
18,50 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
17,20 € Do obchodu Heureka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
zistiť cenu Do obchodu Lieky24.sk

SARAPIS plus – základná charakteristika, balenie a určenie

SARAPIS plus sú prírodné tabletky – výživový doplnok, ktorý je určený hlavne na podporu zmiernenia nepríjemných prejavov súvisiacich s menopauzou či klimaktériom. Pomoc s telesnou či psychickou pohodou však prináša aj ženám pred menopauzou, či po nej. Oproti klasickému Sarapisu (ktorý je inak na trhu už nedostupný) je obohatený o extrakt zo šalvie, chróm a vitamíny K a D3.

Má bezpečné prírodné zloženie a tak sa vôbec netreba obávať nežiadúcich vedľajších účinkov. Dá sa kúpiť voľne, takže naň nepotrebujete žiaden lekársky predpis ani vyšetrenie. Ak oň máte záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za produktami značky SARAPIS, a teda aj Sarapis plus, stojí rakúska spoločnosť zameraná na výrobu doplnkov stravy a ďalších produktov s obsahom včelích zložiek a látok Sanamed GmbH a na Slovensku (i v Čechách) ich distribuuje firma Vegall Pharma s.r.o.

Prípravok je schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Značka Sarapis momentálne zahŕňa niekoľko produktov:

➡️ Balenie

Tabletky SARAPIS plus sú balené štandardne v papierovej krabičke (ružovočervenej farby/mierne aj do fialova s logom značky) v blistroch po 15 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 30 kapsúl a výhodnejšie, ktoré vám vydrží na celý mesiac nepretržitého užívania, má 60 kapsúl. SARAPIS plus sú potom vlastne nepriehľadné kapsuly červenobéžovej farby, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Základom produktov značky Sarapisvčelie produkty – materská kašička a peľ (kvetný + fermentovaný). Tieto zložky v kombinácii s extraktom zo šalvie môžu znamenať významnú podporu pri zmierňovaní nepriaznivých príznakov klimaktéria a nastolenie menopauzálneho komfortu. Takisto sa v ňom nachádzajú aj ďalšie prírodné látky ako vitamíny (C, D3, K), minerály (železo, chróm, selén), koenzým Q10 a inulín.

Prečítajte si viac o účinných látkach SARAPIS plus:

➡️ Šalvia lekárska (Salvia officinalis)

Šalvia je známa liečivá bylinka a pri ženských problémoch ju tradičná medicína využíva asi najviac. Vďaka vysokému obsahu rôznych bioaktívnych látok (silice, triesloviny, horčiny a ďalšie) zlepšuje komfort pri menštruácii a menopauze (prispieva k lepšej hormonálnej rovnováhe v tele ženy).

Oceňuje sa jej pozitívny vplyv pri nadmernom potení, mierni fyzické i psychické vyčerpanie, podporuje lepšie trávenie a má tiež výrazné protizápalové účinky. Prispieva k prirodzenej obranyschopnosti, k normálnej funkcii dýchacieho systému a tiež normálnemu stavu kostí a kĺbov.

➡️ Peľ

Ako som už spomínal, základnou zložkou SARAPIS produktov sú včelie produkty. V SARAPIS plus sa takto nachádza kvetný aj fermentovaný peľ. Ten je známy tým, že tiež podporuje normálnu hladinu hormónov v tele a jeho prítomnosť v tele prospieva viacerým telesným procesom. Ako antioxidant pomáha spomaľovať starnutie buniek, podporuje imunitu a celkovú vitalitu.

➡️ Materská kašička

Materská kašička (anglicky Royal Jelly) je biely kašovitý výlučok včelích žliaz. Normálne slúži na výživu včelích kráľovien a vďaka množstvu pozitívnych vlastností ju s obľubou využívame aj my ľudia. Ženy v menopauze ocenia najviac jej kladný vplyv na hormonálnu hladinu a tým aj na zmiernenie nežiadúcich príznakov klimaktéria. Materská kašička takisto podporuje plodnosť mužov i žien, má aj výborné antimikrobiálne účinky, prispieva k lepšiemu hojeniu poranení, podporuje obranyschopnosť a zvyšuje chuť do jedla. Celkovo zlepšuje fyzickú i psychickú výkonnosť.

V prípravku Sarapis plus sa materská kašička nachádza v takzvanej lyofilizovanej forme – to znamená, že je mrazom sušená a obsahuje všetky pôvodné látky bez toho, aby sa pri procese spracovania degradovali.

➡️ Vitamín C

Vitamín C je vitamín, ktorý pozná každý hlavne ako stimulant imunitného systému. Tento vitamín však tiež prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, podporuje aj naše psychické zdravie, je súčasťou dôležitého procesu tvorby kolagénu, čo je vlastne nevyhnutnosť pre zdravé a funkčné chrupavky, pokožku i kosti.

➡️ Vitamín D3

Vitamín D3 pomáha ženám udržať v tele normálne množstvo testosterónu (ten totiž hrá dôležitú úlohu pri regulácii hladiny reprodukčných hormónov) a jeho dostatok znižuje riziko vzniku osteoporózy u žien v klimaktériu. Vitamín D3 tiež zlepšuje tiež funkciu svalov a prispieva k lepšej obranyschopnosti organizmu.

➡️ Vitamín K

Vitamín K (fylochinón) je látka rozpustná v tukoch. V Sarapis plus sa nachádza kvôli tomu, že preventívne pôsobí proti úbytku hmoty kostí, čo je dôležitá informácia pre ženy v klimaktériu, ktoré sú viac ohrozené rednutím kostného tkaniva. Takisto je to podstatný faktor pri zrážaní krvi.

➡️ Vitamín E

Vitamín E je známy antioxidant, ktorý spomaľuje starnutie telových buniek (prispieva k ich ochrane pred oxidatívnym stresom). Takisto je známy tým, že prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi.

➡️ Betakarotén (provitamín A)

Betakarotén má tiež výborné antioxidačné vlastnosti, ktorými pozitívne pôsobí na pokožku. Takisto je nevyhnutný pre normálnu funkciu imunitného systému a má veľký význam pre zachovanie zdravého zraku.

➡️ Železo

Železo je základný biogénny minerál, ktorý je dôležitý hlavne pri krvotvorbe. Ak železo v tele chýba, výsledkom často býva aj chudokrvnosť (anémia). Železo sa inak dá považovať za podporu optimálneho stavu organizmu počas klimaktéria hlavne ako prevencia osteoporózy, taktiež pri poruchách menštruačného cyklu, bolestiach kĺbov a slúži aj ako podpora normálnej činnosti srdca.

➡️ Chróm

Chróm je pre naše telo nevyhnutný stopový prvok, ktorý podporuje normálny metabolizmus. Úloha chrómu je tiež dôležitá aj pri udržiavaní normálnej hladiny cukru v krvi.

➡️ Selén

Selén je ďalší stopový minerál, ktorý je pre naše telo nevyhnutný. Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, má pozitívny vplyv na spermatogenézu (vznik a vývoj spermií) aj na štítnu žľazu. Prispieva tiež k udržaniu dobrého stavu vlasov a nechtov.

➡️ Koenzým Q10

Koenzým Q10 je známy prírodný antioxidant a v našom tele slúži hlavne ako „zásobník“ energie. Aj kvôli tomu je súčasťou prípravku SARAPIS plus – koenzým Q10 je prosto synonymom pre energiu a vitalitu, potlačenie únavy a vyčerpania a lepšiu fyzickú výkonnosť.

➡️ Inulín

Inulín je vlastne rastlinný polysacharid, ktorý sa prirodzene nachádza napríklad v čakanke (najčastejší komerčný zdroj). Je to známe prebiotikum, takže vďaka nemu v črevách prosperujú všetky priateľské baktérie. Inulín inak zlepšuje vstrebávanie vápnika, železa a horčíka do tela, reguluje úroveň cholesterolu v krvi a podporuje imunitný systém.

 

➡️ Zloženie prípravku v 1 kapsule

látkamnožstvo
Kvetný peľ240 mg
Fermentovaný peľ120 mg
Inulín65,7 mg
Šalvia lekárska (Salvia officinalis), extrakt z listu25 mg (zodpovedá 152,5 mg listov)
Včelia materská kašička24 mg
Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)20 mg
Železo (fumarát železnatý)3,5 mg
Koenzým Q10 (ubichinón)3,33 mg
Vitamín E (D-alfa-tokoferol)3 mg
Betakarotén (provitamín A)1 mg
Chróm (pikolinát, chlorid 6-hydrát, chlorid chromitý)0,02 mg
Vitamín K0.01875 mg
Selén (seleničitan sodný, selénan sodný)0.01375 mg
Vitamín D3 (cholekalciferol)0.00125 mg

Prídavné látky: hydroxypropylmetylcelulóza (zahusťovadlo), arabská guma (stabilizátor), mastenec (protihrudkujúca látka), oxid titaničitý (farbivo)

 

SARAPIS plus – účinky

Hlavným zameraním tohto prípravku je pomoc s úpravou rozkolísanej hladiny hormónov v tele ženy počas náročnejších období akým menopauza a klimaktérium nepochybne je. Vďaka svojmu bohatému zloženiu však toho dokáže viac a prispieť k zlepšeniu vo viacerých oblastiach.

Najdôležitejšie účinky SARAPIS plus v skratke:

 • lepšie zvládanie nepriaznivých stavov počas klimaktéria/menopauzy
 • ochrana telových buniek pred starnutím / oxidatívnym stresom (vitamín C, vitamín E a selén)
 • podpora normálneho energetického metabolizmu (vitamín C a železo)
 • zníženie únavy a vyčerpania (vitamín C a železo)
 • podpora normálnej činnosti nervovej sústavy (vitamín C)
 • pozitívny vplyv na prirodzenú funkciu ciev, kostí, chrupaviek, zubov, ďasien a kože (vitamín C)
 • udržanie dobrého stavu vlasov a nechtov (selén)
 • prispieva k normálnej fyziologickej činnosti štítnej žľazy (selén)
 • prispieva k udržaniu zdravých kostí (vitamín K)
 • prispieva k udržaniu prirodzeného stavu kostí, k normálnej funkcii svalov a normálnemu stavu zubov (vitamín D3)
 • pomoc s udržaním prirodzenej hladiny krvného cukru v tele (chróm)

 

💕 Menopauza/klimaktérium a ženské problémy

SARAPIS plus je ideálny práve pre ženy v období prebiehajúceho prechodu, alias menopauzy. Aj vďaka komplexnému zloženiu pomáha lepšie zvládať nadmerné potenie, návaly tepla, nervozitu a podráždenosť a ďalšie negatívne príznaky. Má pozitívny vplyv na hormonálnu hladinu, takže ho ženy vedia oceniť napríklad aj pri problémoch s menštruačným cyklom.

Pozri aj iné tabletky na menopauzu s naozaj výbornými výsledkami

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45
 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

💕 Obranyschopnosť, vitalita, psychický komfort

Prírodné zloženie s vitamínmi umožňuje prípravku SARAPIS plus v určitej miere podporiť obranyschopnosť organizmu a jeho celkovú vitalitu. Výsledkom užívania má byť aj zníženie vyčerpania a podpora normálneho metabolizmu. Stopové prvky a vitamíny v zložení tiež znamenajú priaznivý vplyv v rámci nervového systému a podporu ideálneho psychického komfortu.

 

💕 Pokožka, kosti, chrupavky…

Keďže vieme, že vitamín C sa podieľa na tvorbe kolagénu a ten je nevyhnutnou súčasťou spojivových tkanív, chrupaviek a pokožky, možno prisúdiť priaznivý vplyv prípravku aj v tejto oblasti. Vitamíny K a D3 zase podporujú normálny stav kostí.

 

💕 Srdce a cievy

Pozitívne účinky by mal mať SARAPIS plus aj na krvný obeh či cievy, najmä čo sa týka krvotvorby, či normálnej funkčnosti ciev, prípadne aj hladiny cukru v krvi. Je však pravdou, že tento efekt nie je nijako pozorovateľný, ale ako súčasť prevencie a ďalších opatrení (pohyb, životospráva) to môžeme tomuto doplnku snáď uznať.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

SARAPIS plus je výživový doplnok s prírodným zložením, pri ktorom nehrozí žiadne väčšie riziko vedľajších účinkov. V podstate jediným obmedzením tak zostáva prípadná alergická reakcia a keďže tento prípravok obsahuje včelie produkty, tak pre určitú (a nie najmenšiu) skupinu užívateľov bude samozrejme nevhodný.

Ak sa práve u vás objavia nejaké negatívne príznaky, užívanie prípravku prerušte a poraďte sa o ďalšom postupe so svojim lekárom. Prípravok inak môžu používať aj ženy so zápalom žíl, vysokým krvným tlakom a cukrovkou, prípadne aj tie, u ktorých nie je možné nasadiť hormonálnu liečbu.

 

Kontraindikácie a interakcie

SARAPIS plus sa neodporúča užívať deťom a osobám citlivým na včelie produkty. Prípravok sa takisto neodporúča kombinovať s hormonálnou substitučnou terapiou. A tým, že obsahuje vitamín K, osoby so zvýšenou zrážanlivosťou krvi ho môžu užívať iba po konzultácii s lekárom.

Inak užívanie týchto tabletiek nespôsobuje podľa výrobcu žiadne interakcie s liekmi či inými prípravkami. V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: SARAPIS plus je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie SARAPIS plus už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

SARAPIS plus – cena, zľava a akcia

Tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na to, aby ste si SARAPIS plus zaobstarali nepotrebujete žiaden lekárky predpis, pričom sa predávajú takmer v každej lekárni a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je hlavne v internetových obchodoch / eshopoch, kde býva väčšinou skladom (narozdiel od kamenných prevádzok, kde si ich zas na druhú stranu dokážu veľmi rýchlo doobjednať v prípade potreby).

💡 TIP na produkt - SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • nástupca pôvodného ženám dobre známeho preparátu SARAPIS
 • je určený ženám nielen v klimaktériu s obohateným zložením
 • zloženie: peľ, materská kašička, šalvia, inulín, vitamíny C, E, K, D3, skupiny B, betakarotén, železo, chróm, selén
18,50 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás dostupné vo viacerých typoch balenia. V základnom 💊 balení máte k dispozícii 30 kapsúl, ktoré vám vydržia na 15 dní nepretržitého užívania. Výhodnejšie 💊 60 kapsulové balenie vám vydrží rovno celý mesiac (výhodnejšie z hľadiska ceny aj z pohľadu nutnosti dlhodobého užívania prípravku). Plus, možno ešte niekde natrafíte aj na akciové balenie SARAPIS plus 60+15 tabliet, ale ja osobne som sa s ním v poslednej dobe nestretol.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 11,22 € (30 kapsúl) – 1 tabletka: 0,46 €, denná dávka (2 cps): 0,92 € /pozri tabletky v lekárni Pilulka.sk
 • výhodnejšie balenie za 18,50 € (60 kapsúl) – 1 tabletka: 0,35 €, denná dávka: 0,70 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na SARAPIS plus, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

Ďalšie prípravky značky SARAPIS

Značka SARAPIS je, ako som už spomínal na úvod recenzie, na našom trhu dostupná vo viacerých variantoch, ktoré sú určené rôznym užívateľom. Okrem SARAPIS plus je to momentálne aj SARAPIS Soja, SARAPIS Mensis a SARAPIS pre muža…

SARAPIS Soja – obľúbené tabletky na menopauzu vylepšené fytoestrogénmi

💡 TIP na produkt - SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • komplexná podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • vysoký obsah fytoestrogénov + včelie zázraky (peľ a materská kašička) + vitamíny
 • dostupný bez receptu a vyšetrenia u lekára
18,90 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

SARAPIS Mensis – tabletky pre ženy na menštruáciu

💡 TIP na produkt - SARAPIS Mensis
SARAPIS MENSIS 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • prispieva k normálnemu (fyziologickému) priebehu menštruácie
 • zloženie: peľ, materská kašička, brusnice, sója, ďatelina, vitamíny skupiny B, vitamín E, horčík, zinok
 • vhodný na dlhodobé užívanie aj ako prevencia
22,99 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

SARAPIS pre muža – tabletky pre mužov v andropauze

💡 TIP na produkt - SARAPIS pre muža
SARAPIS PRE MUŽA 60 kapsúl
 • prírodný výživový doplnok s koncentrovaným zložením
 • prispieva k udržaniu dobrej kondície mužov nielen počas andropauzy
 • ranná kapsula (Morgenkapseln) obsahuje: extrakt z ženšenového koreňa, horčík, materská kašička, železo, selén a vitamíny A, C, D, E
 • večerná kapsula (Abendkapseln) obsahuje: extrakt z cesnaku a aktívne bioflavonoidy, valeriána lekárska, medovka a vitamín B1, B2, B6, B12, niacín, kyselina pantoténová, kyselina listová, biotín a zinok

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Kde ho kúpiť

SARAPIS plus je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri prémiové tabletky pre ženy nielen v menopauze

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Užívanie a dávkovanie

SARAPIS plus sa má užívať dlhodobo a pravidelne, pretože iba tak sa efekt a intenzita jeho účinkov prejaví v optimálnej forme (samozrejme to bude závisieť aj od momentálneho zdravotného stavu konkrétnej osoby).

SARAPIS plus sa má užívať v množstve 💊 1 kapsula 2 x denne. 2 kapsuly sú zároveň aj maximálnou dennou dávkou. Odporúčam tieto tabletky užívať vždy v pevne stanovenom čase – prvú kapsulu ráno (najlepšie pred prvým jedlom) a druhú kapsulu večer – telo si lepšie a skôr zvykne na aktívne látky prípravku a neprekračovať odporúčané dávkovanie, ktoré je nastavené presne tak, aby prípravok zafungoval tak ako má. Dôležitú úlohu hrá samozrejme aj zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitamíny a stopové prvky, primeraná telesná aktivita a tiež pravidelné návštevy gynekológa.

Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Sarapis plus nekombinujte s alkoholom, iba zbytočne tak budete potláčať ich účinnosť.

 

Najväčšie výhody SARAPIS plus z môjho pohľadu

 • bohaté prírodné zloženie: včelie produkty + šalvia + vitamíny a minerály + inulín
 • pomoc a podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • vhodný aj pri iných problémoch vyvolaných nevyrovnanou hladinou hormónov (menštruácia)
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • jednoduché užívanie – vždy iba 1 tabletka 2 x denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • je vhodný pre ženy bez obmedzenia veku (18+)
 • overený výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku SARAPIS plus (diskusia, fórum, Heureka)

SARAPIS plus je doplnok výživy, ktorý už zaregistrovalo množstvo žien (aj na základe pozitívnych skúseností s predošlým základným variantom týchto tabletiek). A veľa z nich je s účinkami v zásade spokojných najmä pri menopauze a potláčaní jej negatívnych prejavov. Obstojne hodnotený je aj ich vplyv na zníženie únavy a vyčerpanosti (hoci v tomto smere sa určite dajú na trhu nájsť aj lepšie prípravky), podobne je u nich na tom aj s pôsobením na pokožku a stav vlasov, či chrupaviek.

Na druhú stranu, na internete v rámci rôznych diskusií a fór sa dajú nájsť aj menej priaznivé hodnotenia. Mínusom je pre mnohé aj cena, ktorá sa zdá kvôli nutnosti dlhodobého užívania trochu premrštená (bez dostupnosti výraznejšie zľavnených väčších balení).

Inak ho treba pochváliť aj za bezproblémovosť pri jeho užívaní, nestretol som sa v komentároch so žiadnymi výčitkami týkajúcimi sa nežiadúcich vedľajších účinkov. Nástup aj intenzita účinkov sú inak u každej ženy odlišné – aj na to upozorňovalo viacero hodnotení.

Ako teda vyzerajú reálne skúsenosti žien s užívaním SARAPIS plus? Tu sú:

ℹ️ SARAPIS plus a úprava cyklu/otehotnenie…

„…napíšem aj svoju skúsenosť so Sarapisom – hormonálnu antikoncepciu som brala sedem rokov, tak som to potom mala dosť rozhádzané, po vysadení sme si dávali pol roka pozor a potom sa snažili o bábätko, ale skoro pol roka nič, doktorka už to chcela riešiť hormonálne, ja som našťastie dala prednosť prírode. Hneď po prvom mesiaci brania sa mi krásne zrovnal cyklus a otehotnela som, možno je to náhoda možno nie, ale ja tomu verím, takže za seba odporúčam…“ babetka132 (modrykonik.cz)

ℹ️ SARAPIS Soja a menopauza/dlhodobo…

„…priaznivo pôsobí v období menopauzy, zlepšuje kvalitu života, zmierňuje prejavy menopauzy ako nespavosť, návaly horúčav, nervozitu…
Som s týmto produktom veľmi spokojná a užívam ho už dlhodobo…“ Gabriela (Heureka.sk)

ℹ️ SARAPIS plus a Heureka

Značka SARAPIS je viac známejšia u našich českých susedov a tak na tomto mieste uvádzam postrehy z českej Heureky, kde je tých hodnotení prípravku Sarapis plus naozaj hojne. A najskôr celkové hodnotenie:

Sarapis plus - celkové hodnotenie, Heureka

…pár zaujímavých komentárov a hodnotení:

Sarapis plus - skúsenosti, Heureka

+ niekoľko ďalších:

Sarapis plus - hodnotenie užívateľov, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Aby bola recenzia naozaj kompletná, nesmú v nej chýbať najčastejšie kladené otázky, ktoré sa týkajú praktickej stránky užívania SARAPIS plus, a ktoré som našiel na rôznych internetových fórach a diskusiách.

❓ Pre koho je SARAPIS plus vlastne najvhodnejší?

Najvhodnejší je pre ženy v klimaktériu a menopauze. Ale nie len pre ne je tento prípravok určený. Svoje by si mal „odpracovať“ aj pri mladších ženách, ktoré po ňom môžu siahnuť v prípade problémov napríklad s menštruačným cyklom. I keď pre tie je zase vhodnejší iný produkt tejto značky – SARAPIS Mensis.

❓ Môže sa používať miesto hormonálnej liečby?

SARAPIS plus určite nemožno považovať za náhradu liečby a teda ani tej hormonálnej. Je to „len“ výživový doplnok a tak sa k tomu treba aj stavať. Prírodná podpora pri nepriaznivých prejavoch nastupujúcej menopauzy či klimaktéria však tiež nie je na zahodenie.

❓ Je užívanie SARAPIS plus vlastne bezpečné?

Užívanie tohto prípravku je bezpečné, teda hlavne čo sa týka prípadného rizika vedľajších príznakov. Žiadne vážne ťažkosti sa pri reálnych skúsenostiach s doplnkom nevyskytovali. Pozor by si však mali dať ženy, ktoré trpia problémami so zrážanlivosťou krvi. SARAPIS plus totiž obsahuje vitamín K, ktorý je pri tejto indikácii zjavným problémom a o jeho užívaní v tomto prípade sa treba poradiť s lekárom.

❓ Ako dlho treba SARAPIS plus užívať, aby sa dostavili výsledky?

Podobne ako u iných doplnkoch podobného zamerania je dôležité dlhodobé a pravidelné užívanie. Len tak sa môžu prejaviť optimálne účinky. Prvé viditeľnejšie účinky užívania by sa inak mali prejaviť do 2-3 týždňov v závislosti od konkrétneho zdravotného stavu a veku užívateľky.

❓ Aký SARAPIS vybrať – plus, Mensis, Soja?

Každý z nich je síce zameraný na ženy, ale od seba sa mierne líšia – zložením i zameraním. Sarapis plus a Soja je určený hlavne pre ženy v menopauze (prípadne tesne pred ňou či po nej). Sarapis Mensis zase pre ženy s problematickou menštruáciou. Ak chcete vedieť, ktorý by vám padol najlepšie, asi by bolo najlepšie vyskúšať všetky.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť u každého rovnaké účinky je pri prípravkoch s prírodným rastlinným zložením v podstate nemožné. Všetko závisí od konkrétneho stavu organizmu. Riešením je možno výmena za iný doplnok s iným zložením, ktorý sadne lepšie a bude efektívnejší. Vyberať je ozaj z čoho – skúsiť z tých kvalitnejších na menopauzu môžete aj taký Feminus (novinka, ktorá sa už rýchlo ujala), Menoxin, Menox 45, či Minapent…

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

SARAPIS plus a moje zhodnotenie na záver

Sarapis je značka, ktorú ženy poznajú už roky a tabletky reálne pomáhajú pri najrôznejších problémoch počas menopauzy či klimaktéria (celkovo s hormonálnou nestabilitou). Takže o kvalite konkrétne aj SARAPIS plus z tohto pohľadu nemusí byť žiadnych pochýb. Prispieva k tomu určite aj zaujímavé zloženie prípravku, ktoré je pre organizmus vlastne prirodzené a možnosť užívania dlhodobo bez rizika, že sa prejavia nežiadúce vedľajšie účinky.

Ak sa týmto tabletkám aj náhodou nepodarí presvedčiť vás na 100%, tak ešte vždy máte možnosť siahnuť po vhodnej prírodnej alternatíve. Existujú totiž prípravky, ktoré kvalitou nijako za nimi nezaostávajú, skôr naopak – dokonca ich mierne predčia (napríklad taký Menoxin, Menox 45, či Feminus).

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
 • takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
 • priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Sarapis plus - doplnok výživy s prírodným zložením pre ženy hlavne na podporu menopauzálneho komfortu.

3.1

SARAPIS plus 60 cps

✅ Cena: 18,50 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne

Chcem SARAPIS plus Pilulka.sk
Vývoj ceny SARAPIS plus

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,50 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Mensis
SARAPIS MENSIS 60 cps
➡️ prírodný výživový doplnok
✅ prispieva k normálnemu priebehu menštruácie
✅ komplexné koncentrované zloženie
✅ na dlhodobé užívanie, aj ako prevencia
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

22,99 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.