Feminus – prírodné tabletky pre ženy (energia, vitalita, libido, menopauza…), recenzia a reálne skúsenosti

Peter Kacián Recenzia 24. novembra 2020 0
Feminus
 • Balenie: 60 tabliet
 • Dávkovanie: 2 tablety denne
 • Dostupnosť: Skladom
23,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Feminus.sk

Feminus sú prírodné tabletky pre ženy, ktoré viac než dobre poslúžia na udržanie optimálnej hladiny estrogénu v tele, zvýšenie energie a vitality, či zvýšenie libida. Prípravkov špeciálne určených ženám je na trhu pomerne málo a keď, tak sa špecializujú len na časť životného obdobia (len menopauza), či určitú oblasť intímneho zdravia (len libido). Preto vstup na trh s týmito prémiovými tabletkami (česká spoločnosť, ktorá Feminus vyrába, má „na konte“ aj obľúbený Primulus pre mužov) je naozaj veľkým krokom vpred.

Všetky potrebné informácie o Feminuse sa dozviete práve v tejto recenzii. To znamená ako jeho presné zloženie, tak aj jeho účinky a tiež dôležité informácie o jeho užívaní a dávkovaní. Dozviete sa aj to, kde ako si ho dokážete pohodlne zaobstarať, v akom balení a za akú cenu. Keďže ho partnerka užívala celé tri mesiace, v recenzii nájdete aj jej reálne skúsenosti (ale i od ostatných žien).

doba testovania tabletiekpribližne 3 mesiace
prvé účinkypribližne do týždňa
na recept⛔️ NIE
viac energie a vitality⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
zvýšenie libida⭐️⭐️⭐️⭐️
intenzívnejší orgazmus⭐️⭐️⭐️⭐️
menopauza (zmiernenie príznakov)⭐️⭐️⭐️⭐️
vedľajšie účinky⛔️ NIE
veková hranica18+
alternatívaAphrodisia V pre ženy a ✅ Menox 45
diskrétnosť a rýchlosť dodania✅ ÁNO, do 2 dní po objednávke
OBJEDNAŤ

Feminus – charakteristika, balenie a určenie

Feminus vykryl veľkú medzeru – na trhu totiž doteraz chýbal komplexný produkt vhodný pre všetky ženy. Ostatné „ženské“ prípravky vsadili iba na rastlinné zloženie bez podpory dôležitých vitamínov a minerálov, Feminus je iný.

Vďaka kombinácii silných a účinných rastlinných extraktov a vitamínov s minerálmi (všetko vedecky overené látky, ktoré podporujú optimalizáciu ženského hormónu estrogénu), na ktoré je ženský organizmus citlivý, je tak optimálnym riešením, pre všetky dámy, ktoré potrebujú telu dodať energiu a vitalitu, či zvýšiť libido. A to aj počas náročnejších období ako je nástup menopauzy s jej nepríjemnými príznakmi.

jedno balenie Feminus ukrýva 3 menšie

➡️ Výrobca

Za Feminusom stojí česká firma Primulus Group s.r.o. so sídlom v Ostrave. Táto seriózna spoločnosť na trh uviedla najprv komplexný výživový doplnok pre mužov – Primulus. A ten si vedie stále nadmieru dobre a je čoraz viac populárnejší (prečítaj si recenziu Primulusu). Na tento úspech sa pokúsi nadviazať aj novinka určená ženám – práve recenzovaný „multivitamínový“ doplnok výživy Feminus.

Výroba je situovaná v Českej republike s cieľom vyrábať produkty predovšetkým s dôrazom na ich kvalitu. A tá aj niečo stojí, povedzme si to na rovinu, preto treba rátať aj s o niečo vyššou cenou ako u väčšiny konkurencie. Kvalitou a účinnosťou je však Feminus ďaleko pred nimi.

Jedná sa inak o riadne registrovaný doplnok stravy, ktorý je certifikovaný Státním zdravotním ústavem v Prahe, a ktorý spĺňa všetky legislatívne normy a požiadavky potrebné pre jeho predaj u nás. Na to, aby ste si ho zaobstarali, nepotrebujete mať recept, ani nemusíte podstúpiť vyšetrenie u lekára.

➡️ Balenie

Aj balenie Feminusu sa od ostatných líši… vlastne od jedného ani nie. Podobne ako jeho „brat“ Primulus, tak aj tento prípravok je už na prvý pohľad v luxusnom prevedení. Samozrejmosťou je praktický a moderný dizajn, možnosť rozdeliť si ho na menšie balíčky do kabelky na cesty takisto určite poteší. Na krabičke potom nájdete informácie o zložení, odporúčanom dávkovaní a užívaní, upozornenia a kontakt na výrobcu a distribútora. Základné balenie prípravku obsahuje celkom 60 tabliet a vydrží na celý 1 mesiac užívania.

Feminus sú potom vlastne klasické tablety v blistri (10 v jednom a 2 blistre v jednom čiastkovom balení). Tablety pri užívaní stačí normálne len prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody.

➡️ Určenie

Feminus je určený pre všetky ženy, ktoré trápi nedostatok energie a vitality a hľadajú niečo, čo ich nakopne do každého dňa a povzbudí aj v intímnej sfére. Niečo, s pomocou čoho sa popasujú s výkyvmi estrogénu a pomôžu si tak v rôznych obdobiach, ktoré sú prirodzene náročnejšie – napríklad pri nastupujúcej menopauze a jej nepriaznivých príznakoch, či pri problémoch súvisiacich s menštruačným cyklom a podobne.

Je teda vhodný pre ženy naprieč celým vekovým spektrom. Tabletky ocení tridsiatnička, dámy vstupujúce do prechodu, ale aj zrelé ženy v klimaktériu… – kombinácia účinných látok v prípravku sa totiž pozitívne prejaví u každej z nich.

 

Feminus a jeho kompletné zloženie (účinné látky)

Zloženie Feminusu cielene reflektuje potreby ženy a všetky látky obsiahnuté v prípravku majú svoje opodstatnenie. Feminus obsahuje extrakty z tradičných bylín, ktoré podporujú normálnu hladinu estrogénu v tele, či podporujú ženský organizmus aj v rámci v intímnej sféry (maca, ašvaganda, kotvičník, angelika čínska, muira puama, damiána aj extrakt z kakaových bôbov/kakao) + pre telo veľmi dôležité vitamíny (vitamín B6, B12, C, E, D3) a zinok.

Feminus informácie o zložení a dávkovaní

Poďme sa na zloženie “ženského multivitamínu” Feminus pozrieť bližšie:

➡️ Maca

Maca, alebo inak pekne po slovensky Žerucha peruánska (Lepidium meyenii), je bylina, ktorá má na ženský organizmus neuveriteľný vplyv. Táto superpotravina totiž hlavne v koreni (či skôr zdužnatenom podzemku) obsahuje množstvo vitamínov, minerálov, aminokyselín, antioxidantov a ďalších bioaktívnych látok, ktoré vplývajú na množstvo telesných procesov. Macu ženy užívajú už oddávna, pričom najviac sa oceňuje jej pozitívny vplyv na plodnosť, libido, sexuálny výkon, ale aj na menštruačný cyklus a využíva sa aj pri nepriaznivých prejavoch nastupujúcej menopauzy.

Pripisuje sa aj jej priaznivý vplyv na kognitívne funkcie a pamäť, zlepšenie psychickej odolnosti, pomoc s tvorbou energie (a teda aj potlačenie zvýšenej a chronickej únavy) a podpora celkovej vitality. Maca tiež býva súčasťou prípravkov na posilnenie mužského sexuálneho zdravia (podporí výkon ako napríklad v tabletkách eJoy), a tiež pre športovcov na posilnenie ich vytrvalosti.

👍 Čítaj viac o rastline na Afrodiziakum.sk: Maca Žerucha peruánska – všetko o peruánskej viagre

➡️ Ašvaganda

Ashwagandha, ašvaganda, či správne po slovensky Whitania opojná (Withania somnifera), je známa aj ako indický ženšen. Pýši sa totiž podobnými priaznivými účinkami na ľudský organizmus ako klasický ženšen. Ako tradičná ajurvédska bylina v sebe skrýva veľké množstvo prírodných substancií (viac ako 80 je vedecky potvrdených). Z nich najdôležitejšie sú takzvané withanolidy, zlúčeniny, ktoré svojou štruktúrou a účinkami pripomínajú práve ginsenozidy z tradičného ženšenu.

Ašvaganda je výborný adaptogén a tonikum, aj preto podporuje kognitívne schopnosti, potláča únavu, či zvyšuje fyzickú a psychickú kondíciu. Je tiež známa ako afrodiziakum pretože zvyšuje libido u žien (aj u mužov), podporuje produkciu a normálnu hladinu pohlavných hormónov v tele, pozitívne vplýva na plodnosť.

➡️ Damiána

Damiána, Pastala rozprestretá (Turnera diffusa), je populárne ženské afrodiziakum, o ktorom je známe, že už starí Mayovia ho používali na výrobu nápojov lásky, ktoré si pripravovali ženy pred pohlavným stykom pre zintenzívnenie ich rozkoše. To však samozrejme nie je všetko. Damiána tiež podporuje plodnosť, pomáha s úpravou nepravidelného cyklu a zmierňuje silnú menštruáciu.

V tradičnej medicíne (Južná a Stredná Amerika) sa táto rastlinka doteraz používa aj na tlmenie kašľa a pomoc pri ťažkostiach s trávením. Prispieva tiež k lepšej regenerácii a vďaka nej užívatelia majú aj kvalitnejší spánok. Telu dokáže dodať optimálnu dávku energie a vitality.

👍 Čítaj viac o rastline na Afrodiziakum.sk: Damiána Turnera diffusa – prastaré indiánske afrodiziakum

➡️ Kotvičník

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) je rastlina známa najmä ako podpora prirodzenej tvorby pohlavných hormónov (u mužov testosterónu, u žien progesterónu a estrogénu) a využívajú ho aj ľudia na podporu športových výkonov, či tvorbu svalovej hmoty. Okrem toho priaznivo pôsobí na libido a potenciu, takisto na močovú sústavu a látkový metabolizmus, spomaľuje starnutie, podporuje vitalitu a prečisťuje organizmus.

Hlavné bioaktívne látky (zmes fytosterolov a steroidných saponínov), ktoré to majú na svedomí, sa nachádzajú vo vysokej koncentrácii hlavne v plodoch tejto rastliny.

👍 Čítaj viac o rastline na Afrodiziakum.sk: Tribulus Terrestris Kotvičník zemný – všetko o zelenej viagre.

➡️ Muira puama

Muira Puama (Ptychopetalum olacoides) je rastlina, či skôr menšia drevina, pochádzajúca z Južnej Ameriky. Kvôli svojim účinkom ju prezývajú Potency Wood (drevo potencie) – zvyšuje totiž sexuálne vzrušenie u žien, u mužov podporuje potenciu. Okrem toho sa s obľubou používa aj pri problémovej menštruácii a tiež pri nepríjemných prejavoch nastupujúcej menopauzy a následne celého klimaktéria. A to aj vďaka tomu, že má priaznivý vplyv na našu nervovú sústavu (zmierňuje stres a psychické vyčerpanie).

👍 Čítaj viac o rastline na Afrodiziakum.sk: Muira Puama Ptychopetalum olacoides – exotické brazílske afrodiziakum

➡️ Angelika čínska

Angelika čínska (Angelica sinensis), inak aj Dong Quai, či Archangelika, je známa tiež ako ženský ženšen, pretože stimuluje tvorbu estrogénu a optimalizuje jeho hladinu v ženskom tele. Inak sa naozaj jedná o typicky „ženskú“ bylinku, ktorá prispieva k lepšiemu zvládaniu problémovej menštruácie a cyklu aj nepriaznivých príznakov menopauzy. Zlepšuje krvný obeh a teda zlepšuje citlivosť aj v tých najintímnejších partiách. Chráni telové bunky a tkanivá pred oxidačným stresom, ergo starnutím. Ako rastlinné tonikum podporuje regeneráciu nášho tela a dodáva mu energiu.

➡️ Kakao

Kakao je extrakt z plodov Kakaovníka pravého (Theobroma cacao), ktorý sa získava lisovaním semien. Obľúbené kakao obsahuje veľké množstvo telu prospešných látok (viac ako 300 z nich je vedecky potvrdených). Medzi určite najvýznamnejšie patrí teobromín, čo je inak alkaloid podobný kofeínu, ale tiež serotonín, či najrôznejšie antioxidanty, polyfenoly, vitamíny a minerály. Vďaka nim priaznivo pôsobí na srdcovocievny systém (zlepšuje rozšírenie ciev a znižuje krvný tlak), prispieva k lepšej regulácii cholesterolu v tele a chráni telové bunky pred oxidačným stresom.

Kakao je takisto považované za výborné afrodiziakum – hlavne kvalitná čokoláda, ktorá ho obsahuje vo vysokej koncentrácii, je pre mnohých aj tým najchutnejším vôbec. O tom, že kvalitná čokoláda tiež navodzuje psychickú pohodu a zlepšuje výkonnosť organizmu vie snáď každá dáma, ktorá holduje tejto sladkej neresti.

➡️ Vitamín D3

Vitamín D3, či inak kalciol (cholekalciferol) je vitamín, ktorý je dôležitý hlavne z pohľadu optimálneho vstrebávania vápnika a fosforu v ľudskom tele, ale aj pre normálnu činnosť svalov, či správnu funkciu imunitného systému. Tento vitamín sa síce prirodzene tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia, ale u väčšiny Slovákov to nikdy nie je v dostatočnom množstve. Prečo? Nuž pretože dĺžka slnečného svitu u nás nie je pre tvorbu dostatočného množstva vitamínu D3 postačujúca. Feminus obsahuje v 1 dávke 1000 jednotiek UI (25 μg).

➡️ Vitamín B6

Vitamín B6, alebo inak pyridoxín, je známy tým, že má viacero pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Z pohľadu zamerania prípravku je dôležité najmä to, že podporuje správne fungovanie ženských reprodukčných orgánov, prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania a je nevyhnutný pri vyrovnávaní hladiny hormónov. Takisto je však dôležitý aj pre normálnu tvorbu červených krviniek, podporuje normálny energetický metabolizmus a je nevyhnutný pri tvorbe a obnove svalstva, znižovaní škodlivého cholesterolu, či normálnej funkcii imunitného systému. Takisto je dôležité, že podporuje lepšie vstrebávanie dôležitých minerálov ako je napríklad aj zinok (ktorý vo Feminuse nájdete tiež).

➡️ Vitamín C

Vitamín C, alias kyselina askorbová, je v prvom rade dôležitý z dôvodu udržania optimálnej obranyschopnosti organizmu (to jest správneho fungovania imunitného systému). Je to tiež silný antioxidant, ktorý chráni telové tkanivá pre starnutím vplyvom pôsobenia voľných radikálov. Takisto sa však podieľa na syntéze kolagénu (podpora normálnej funkcie kože), znižuje mieru vyčerpania, ďalej podporuje lepšie vstrebávanie železa, stimuluje tvorbu červených aj bielych krviniek… Jeho nedostatok znižuje imunitu, spôsobuje častejšie infekcie, opuchy kĺbov a ďasien, dokonca aj depresiu a zníženú výkonnosť organizmu.

➡️ Vitamín B12

Vitamín B12 (kobalamín) je nevyhnutný pre vitalitu a zdravie nervovej sústavy a tiež pre správnu krvotvorbu. Prispieva takisto k normálnej funkcii imunitného systému a pomáha k zníženiu únavy a vyčerpania, pomáha predchádzať výkyvom nálady. Dámy určite ocenia aj jeho pomoc pri lámavých nechtoch.

➡️ Vitamín E

Vitamín E (tokoferol) má veľký vplyv na normálny priebeh menštruácie. Je však dôležitý aj pre správnu činnosť obličiek a plodnosť. U žien v klimaktériu je nevyhnutný pre zabezpečenie účinku v prípade hormonálnej liečby, u ostatných pri liečbe porúch menštruačného cyklu. Vo Feminuse má vitamín E vlastne funkciu stabilizátora + má silné antioxidačné účinky.

➡️ Zinok

Zinok je známy minerál, ktorý má v organizme nezastupiteľnú funkciu. Významne totiž vplýva na hladinu hormónov v tele. Jeho optimálny stav v tele podporuje normálnu funkciu nervovej sústavy a optimálne psychické rozpoloženie. Ďalej prispieva k normálnemu stavu nechtov a pokožky, a tiež chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Jeho nedostatok sa prejavuje zvýšenou únavou, stratou chuti do jedla, zhoršeným stavom kože, väčšou náchylnosťou k infekciám, či bolesťami kĺbov.

Vo Feminuse je zastúpený vo forme citranu zinočnatého (TriZinc Citrate), ktorý patrí do skupiny chelátov. Tie sú pre ľudské telo v podstate prirodzenou formou a sú  omnoho lepšie vstrebávané než organické či anorganické formy minerálov.

💡 Feminus – kvalitné a bezpečné zloženie Všetky spomenuté bioaktívne látky nachádzajúce sa v multivitamíne Feminus sú bezpečné a vo vysokej kvalite. V tabletkách nenájdete tu žiadne rizikové chemické látky, ktorých pôsobením by mohli vzniknúť vážnejšie vedľajšie účinky. Pozri tento kvalitný doplnok pre ženy priamo v eshope Feminus.sk.

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Zloženie látok v dennej dávke Feminus (2 tablety)

látkamnožstvo
Maca - Žerucha peruánska (Lepidium meyenii), extrakt z koreňa (10:1)200 mg
Ashwagandha - Whitania opojná (Withania somnifera), extrakt z koreňa (10:1), 5% whitanolidov150 mg
Kakao - extrakt z bôbov Kakaovníka pravého (Theobroma cacao), 10% teobromínu100 mg
Kotvičník zemný (Tribulus terrestris), extrakt zo semien, 60% saponínov100 mg
Muira puama (Ptychopetalum olacoides), extrakt z rastliny (20:1)100 mg
Angelika čínska - Dong Quai (Angelica sinensis), extrakt z koreňa (4:1)60 mg
Damiána - Pastala rozprestretá (Turnera diffusa), extrakt 10:1 z byliny50 mg
Vitamín C (kyselina L-askorbová)80 mg
Vitamín E (tokoferol)2,5 mg
Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid)1,2 mg
Vitamín D3 (cholekalciferol)25 μg
Vitamín B12 (kyanokobalamín)10 μg
Zinok (citrónan zinočnatý)15 mg

Prídavné látky: mikrokryštalická celulóza, maltodextrin (plnidlá), stearan horečnatý (protihrudkujúca látka)

 

Feminus a jeho účinky

Feminus je cielene zameraný na ženy s cieľom komplexne podporiť všetky potreby organizmu. Takto sa vďaka prípravku dá lepšie popasovať problémami, ktoré často vznikajú v dôsledku kolísania hladiny estrogénu* ako je problémová menštruácia a cyklus, menopauza a klimaktérium. Feminus však dobre poslúži aj ako posilnenie ženskej vitality a libida. Účinky Feminusu v skratke:

 • načerpanie energie a „nakopnutie“ do každého dňa
 • pomôže zmierňovať vyčerpanie a únavu
 • účinne posilní zdravý sexuálny apetít
 • podpora lepšej obranyschopnosti organizmu
 • udržiavanie optimálnej hladiny hormónov, najmä estrogénu
 • obdobie menopauzy, menštruácia, nepravidelný cyklus, predmenštruačný syndróm…
 • podpora normálnej funkcie močového ústrojenstva
 • posilnenie nervovej sústavy a zlepšenie koncentrácie

 

💕 Menopauza a menštruačný cyklus

Overené rastlinné zložky vo Feminuse sa môžu podieľať na udržiavaní normálnej hladiny estrogénu v tele a teda prípravok je schopný podporiť ženský organizmus pri najrôznejších „ženských“ problémoch. Menopauzálny komfort je totiž niekedy až nedosiahnuteľným cieľom mnohých žien, ktoré trpia nežiadúcimi prejavmi ako sú návaly tepla a zvýšené potenie, výkyvy nálady a podobne. To isté v podstate platí aj pre menštruačný cyklus – účinok v tomto prípade ocenia ženy, ktoré ho majú nepravidelný, prejavuje sa u nich predmenštruačný syndróm, či trpia bolestivou menštruáciou.

 

💕 Menej únavy a vyčerpania, dobitie energie a posilnenie vitality

Permanentná únava a vyčerpanie dokáže zo života vysať aj poslednú iskierku radosti a spokojnosti so svojim životom. Feminus vďaka svojmu zloženiu (overené posilňujúce bylinky + nenahraditeľné vitamíny a minerály) dokáže každej žene poskytnúť dostatok energie a vitality na dlhý čas.

 

💕 Imunitný systém

Medzi účinky Feminusu možno pokojne zaradiť aj podporu imunitného systému. Vďaka viacerým aktívnym látkam v zložení sa obranyschopnosť organizmu posilňuje. Takúto pomoc ocenia mladé ženy i staršie dámy – tie sú napokon viac náchylné na oslabenie imunity.

 

💕 Podpora psychického komfortu

Áno je to tak. Bez dobrého psychického rozpoloženia to v živote jednoducho nejde. Feminus podporuje lepšie fungovanie nervovej sústavy, zlepšuje koncentráciu a psychický výkon. Priaznivý vplyv prípravku ocenia aj dámy (a ich okolie), ktoré trpia častejšími zmenami nálady.

 

💕 Libido – podpora sexuálneho apetítu

Ženskému libidu prospieva vyrovnaná hladina estrogénov a takisto vedomie, že pri pohlavnom styku možno pocítiť väčšie vzrušenie ako doteraz. Feminus obsahuje aj afrodiziaká, ktoré toto dokážu zabezpečiť (damiána, muira puama). Okrem toho, správne fungovanie močovej sústavy (kde sa Feminus angažuje tiež) takisto priaznivo vplýva na sexuálny apetít.

💡 *Feminus je fajn na udržiavanie optimálnej hladiny estrogénu v tele…, ako sa prejavuje jeho nedostatok/kolísanie?

 • nepravidelný cyklus – nepravidelný nástup menštruácie, častejšia zmena dĺžky jej trvania a intenzity krvácania
 • oslabená plodnosť – znížená hladina pohlavných hormónov znamená menšiu šancu na otehotnenie (dlhodobé snaženie bez vytúženého efektu môže predznamenať nástup premenopauzy či predčasnej menopauzy)
 • častejší výskyt problémov močovej sústavy – dlhodobý nedostatok estrogénu môže oslabiť sliznice močovej trubice a vagíny a tak zvýšiť riziko infekcie (bakteriálneho alebo vírusového pôvodu)
 • návaly tepla – dôsledok poklesu hormónov v tele, typický nežiadúci príznak nastupujúcej menopauzy obnáša pocit horúčavy, zvýšené potenie i celkovú slabosť
 • psychický nekomfort – zvýšená nervozita, napätie a precitlivenosť na podnety, nepokojný spánok a menej sebavedomia, aj takto sa prejavuje nedostatok a kolísanie pohlavných hormónov (estrogénu) v ženskom tele

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

Feminus na 100 % prírodné zloženie, takže obavy z nepríjemných vedľajších účinkov nie sú namieste. Jediným rizikom tak zostáva prípadná alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku. Ak sa to stane vám, užívanie prípravku prerušte a o prípadnom ďalšom užívaní sa porozprávajte so svojim lekárom.

Partnerka za celý čas čo Feminus užívala (3 mesiace) žiadne problémy nezaregistrovala – ani náznak. Určite sa však treba držať výrobcom odporúčaného dávkovania (maximálna denná dávka 2 tabletky). Keď sa ale pozrieme bližšie na zloženie a koncentráciu látok v prípravku je skoro isté, že ani vyššia dávka by pre organizmus nemala predstavovať žiadne väčšie riziko. Svojvoľne však dávku nikdy nezvyšujte, na účinnosť to nebude mať žiaden vplyv.

 

Kontraindikácie a interakcie

Feminus nie je určený deťom a tehotným či dojčiacim ženám. Feminus je takisto nevhodný pre ženy s endometriózou a myomatóznou maternicou a takisto sa neodporúča pri súčasnom užívaní liekov na riedenie krvi. Ak máte akékoľvek pochybnosti súvisiace s užívaním výživového doplnku Feminus, obráťte sa prosím na svojho lekára či lekárnika.

Prípravok skladujte na suchom a tmavom mieste s teplotou do 25 °C a mimo dosahu detí. Chráňte ho pred mrazom a priamym slnečným svetlom. Feminus je výživový doplnok, v žiadnom prípade to nie je liek ani náhrada pestrej a vyváženej stravy, neprekračujte odporúčanú dennú dávku a neužívajte po skončení exspirácie.

 

Feminus a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Feminus ako komplexný výživový doplnok pre ženy aj niečo stojí. Je to poctivý produkt tuzemskej firmy, vyrábaný v ČR a trvalo to dosť dlho, kým sa dalo dokopy optimálne zloženie – presne také, aby malo čo najlepšiu účinnosť. Za cenu 23,00 € teda máte k dispozícii základné balenie v elegantnom prevedení, ktoré vám vydrží na celý 1 mesiac užívania – obsahuje totiž 💊 60 tabletiek.

To znamená, že denná dávka vychádza na 0,76 € (1 tabletka 0,38 €). Takže za necelých 80 centov máte efektívny prostriedok ako telu dodať dostatok energie po celý deň a podporiť ho aj v prípade ťažkostí vyplývajúcich z kolísania hormonálnej hladiny počas menopauzy či menštruačného cyklu.

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

➡️ Zľavy a akcie

Feminus je prémiová značka od overeného a solídneho výrobcu, ktorý dokáže ponúknuť svojim zákazníkom viacero zliav a akcií. Momentálne tak máte možnosť využiť:

 • akcia: Doprava zdarma (kuriér Slovenská pošta, UPC, Zásielkovňa)
 • akcia: možnosť pravidelného odberu

 

Kde Feminus kúpiť?

Prípravok u nás momentálne nie je dostupný v lekárňach (sám som prezrel aj niekoľko eshopov a kamenných lekární ako je Dr.Max, Benu, Pilulka a ďalšie), a neviem o tom, že by sa to malo v dohľadnej dobe zmeniť. Prečítajte si zdôvodnenie výrobcu:V súčasnej dobe sú poplatky distribútorov a lekárenské marže natoľko vysoké, že výrobok by v prípade veľkoobchodnej spolupráce musel byť o dosť drahší. Vzhľadom na zloženie a vysoký obsah účinných látok je jeho výrobná cena vysoká a nejedná sa tak o vhodný produkt pre lekárenský predaj, kde je kladený dôraz na slabšie zloženia produktov s vyššou maržou.“

💡 TIP:  Jedinou možnosťou ako si Feminus zaobstarať je teda nákup priamo ✅ online z oficiálnej stránky výrobcu. Ak za objednaný tovar zaplatíte online platobnou kartou, alebo dobierkou, je okamžite ešte v ten deň expedovaný (v obchodných podmienkach je táto doba uvedená aj s rezervou – teda do 4 pracovných dní).

 

Ako kúpiť a objednať

Feminus si dokážete kúpiť prostredníctvom oficiálneho eshopu na internete veľmi jednoducho. Je to pohodlné, diskrétne a v neposlednom rade aj rýchle. Objednávka online prebieha v podstate tak, ako kdekoľvek inde v internetovom obchode:

 • vo formuláre vyplníte osobné údaje vrátane vášho mena, miesta doručenia a kontaktu na vás (telefón a email)
 • zvolíte si počet balení
 • zvolíte spôsob dopravy a platby*
 • objednávku si ešte pre istotu skontrolujte, či sú vyplnené údaje správne
 • “odfajknete” súhlas s obchodnými podmienkami
 • a nakoniec ju odošlete jediným klikom (záväzná objednávka)

➡️ *Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom UPS, Slovenskou poštou, alebo prostredníctvom Zásielkovne
 • zaplatiť môžete na dobierku (+1,80 €), ale aj vopred prevodom na bankový účet, online platobnou kartou (debetnou či kreditnou)
 • zásielka je zvyčajne expedovaná okamžite ešte v deň prijatia vašej objednávky, doručenie je v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie

Feminus je prípravok, ktorý sa užíva dlhodobo a tak aj jeho dávkovanie je nastavené tak, aby čo najmenej zaťažovalo požívateľku.

Feminus informácie o zložení a dávkovaní

Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie:

 • 💊 2 tabletky denne, najlepšie 1 ráno a 1 večer počas jedla, alebo tesne po ňom (môžete ich však užiť aj naraz v jeden čas)
 • dávku nezabudnite zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistou vodou
 • ak si zvyknete Feminus užívať vždy v pevne stanovenom čase, tak môžete očakávať, že vaše telo si lepšie a rýchlejšie zvykne na príjem účinných látok prípravku a pozitívny efekt užívania sa prejaví skôr (osobná skúsenosť)
 • doba nástupu účinku je inak do určitej miery logicky individuálna a závisí najmä od veku, zdravotného a psychického stavu jedinca

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť tabletiek žiaden vplyv. Skôr naopak – nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo len zbytočne vylúči. Takisto v prípade nadmerného užívania zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

 

Najväčšie výhody Feminus-u z môjho pohľadu

 • široké spektrum účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • komplexné účinky na ženský organizmus
 • podpora normálnej hladiny estrogénu a tým aj pozitívny vplyv na celkové sexuálne zdravie
 • vhodný pre ženy všetkých vekových kategórií – u mladších napríklad aj na optimalizovanie menštruačného cyklu, u starších zase na pomoc s nepriaznivými príznakmi nastupujúcej menopauzy a klimaktéria
 • pri užívaní prípravku nehrozia žiadne vedľajšie negatívne účinky – vhodný na dlhodobé užívanie
 • jednoduché užívanie a dávkovanie (vždy 2 tabletky denne)
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, laboratórne odskúšaný, overený tuzemský výrobca
 • voľne dostupný prípravok, na ktorý nepotrebujete recept ani vyšetrenie u lekára
 • možnosť pravidelného odberu – Feminus vám môže byť odosielaný pravidelne každých 30 dní (jednoducho a pohodlne)
 • luxusné balenie – vhodný darček pre každú ženu
 • balenie obsahuje menšie „cestovné“ verzie, ktoré môžete mať pri sebe na cestách
 • overený oficiálny eshop – rýchle a diskrétne doručenie, objednávka i poradenstvo online, prípadne aj na telefónnej asistenčnej linke (v pracovných dňoch od 7:00 do 14:00), zaručená originalita prípravku

 

Vlastné skúsenosti s Feminusom

Logicky som Feminus neskúšal ja sám, ale siahla po ňom moja partnerka. Po mojich skúsenostiach s ďalším prémiovým produktom výrobcu, Primulusom, do toho šla bez väčšieho zaváhania. K dispozícii sme mali rovno 3 balenia prípravku na celé tri mesiace – čo je optimálne na preukázanie účinku doplnku. Na začiatok potešila hneď luxusná krabička, pri ktorej mojej partnerke zažiarili oči – na takéto drobnosti je naozaj celkom zaťažená a cení si originalitu a nápad už pri prvom pohľade na produkt (mali by ste inak vidieť aj jej flakóny s parfumom).

2 tablety Feminus

Prečo vlastne kývla na užívanie týchto tabletiek? Vek nezastavíš a i keď jej ešte nehrozí klasická menopauza, tak častejšie výkyvy hormonálnej hladiny pociťuje už teraz. Najviac ju štvala menštruácia, ktorá prichádzala s rôznou intenzitou krvácania a mierou bolesti a takisto v poslednom období nebola taká nadšená zo sexu (nie mojou vinou musím podotknúť).

➡️ Ako to s Feminusom teda dopadlo?

Veľké očakávania niekedy prinášajú veľké sklamania. To však v žiadnom prípade nie je prípad Feminusu. Prečo? Partnerka si totiž jeho účinky nevie vynachváliť. Už od počiatku užívania – do niekoľkých dní – mala pocit, že deň začína odpočinutejšia a má viac energie. Dostatok kvalitného spánku a lepšia regenerácia prispela aj k mentálnej pohode a dokonca aj prílev sexuálnej energie bol citeľnejší. Samozrejme nedeje sa to lusknutím prstov, ale plynulý progres je v tomto naozaj zrejmý. Čo sa týka problémovej menštruácie, tak tie výsledky takisto dopadli nad očakávanie – nasledujúce dve menštruácie boli miernejšie a bolesť sa v porovnaní s minulosťou o dosť zmiernila. Takže spokojnosť partnerky bola naozaj evidentná.

 

Skúsenosti ostatných žien (diskusie, fórum, recenzie, Heureka)

Partnerka je s Feminusom veľmi spokojná a užíva ho doteraz. Ako vidia jeho účinky ostatné ženy? Za ten krátky čas čo je u nás dostupný si tento prípravok stihol spraviť dobré meno. O tom svedčí aj množstvo pozitívnych recenzií, komentárov a hodnotení od žien, ktoré ho užívali. A platí to ako pri mladších, tak i starších ženách, ktoré najviac oceňujú jeho perfektné zloženie, vďaka ktorému je jeho účinnosť podľa nich nadpriemerná vo viacerých oblastiach.

Najviac sa spomína celkové povzbudenie a prísun energie a vitality – hlavne ženy v menopauze vítajú reálne zmiernenie nepriaznivé príznaky ako sú náhle návaly tepla či zvýšená únava. Mladšie ženy zase potvrdzujú pozitívny vplyv na menštruačný cyklus. V neposlednom rade chvália aj to, že Feminus je ľahko prístupný bez potreby navštíviť lekára a páči sa im fakt elegantné balenie.

Pár skúseností z českého eshopu Feminus.cz:

ℹ️ Feminus jednoznačne vedie. Pomáha a zvýšil aj libido…

„…vyskúšala som rad doplnkov stravy na menopauzu. FEMINUS jednoznačne vedie! Nielen, že som s jeho užívaním bez problémov s klimaktériom, aj tak pre mňa osobne je veľkým a nenahraditeľným plusom to, že mi zvýšil neskutočne libido a vo svojich rokoch si užívam sexu ako zamlada. Všetkým ženám vrelo odporúčam…“ Mariola, 51 rokov

ℹ️ Zlepšila sa pleť a cítim sa menej unavená…

„…dlhú dobu som sa potýkala s hormonálnou nerovnováhou, ktorá sa v mojom prípade prejavovala únavou, akné a v neposlednom rade nadmerným nočným potením. Po 14-tich dňoch užívania produktu Feminus sa mi začala zlepšovať pleť, cítila som sa menej unavená. Vyskúšala som veľký rad vitamínov a doplnkov stravy a nič mi nepomáhalo, než som vyskúšala Feminus…“ Karolína, 25 rokov

ℹ️ Feminus a Heureka…

Tých komentárov na slovenskej aj českej verzii Heureky k Feminusu zase veľmi nie je. Predsa len sa jedná o novší produkt a hlavne – je sprostredkovane dostupný doslova iba v pár obchodoch. Každopádne jeden screenshot pripnem aj tu. Užívateľka hodnotí kladne prílev energie, no je sklamaná, že jej po 2 týždňoch užívania moc nezaberá na menopauzu. K tomu len toľko – treba vytrvať a užiť minimálne jedno až dve celé balenia – pozitívna zmena sa isto prejaví

Feminus - skúsenosti, Heureka

 

Často kladené otázky

Z praktického hľadiska užívateľom často nestačia iba informácie z príbalového letáku či z eshopu predajcu. Viac sa totiž dozvedia z rôznych diskusií a komentárov na internete, na ktorých sa dá nájsť množstvo zaujímavých otázok. Z tých najčastejších teraz niekoľko vyberám a pripájam aj odpovede:

❓ Prečo vôbec siahnuť práve po Feminuse?

Odpoveď je celkom jasná. Už len keď pociťujete čoraz častejšie úbytok energie a ste vyčerpaná, tak nie je veľmi nad čím váhať. Plus s tým úzko súvisiace problémy v intímnej oblasti v dôsledku výkyvov hormonálnej hladiny (menopauza, problémový menštruačný cyklus). Feminus s týmto všetkým dokáže efektívne pomôcť vďaka svojmu kvalitnému a vyváženému zloženiu.

❓ Oplatí sa ho užívať aj v mladšom veku, nielen v menopauze?

Skúsenosti žien hovoria, že áno. Mladšie ženy takisto ocenia pomoc s prípadnou hormonálnou nerovnováhou a komfort pred i počas menštruácie (viď napríklad skúsenosti mojej partnerky). Podľa vyjadrení výrobcu, ktoré prezentuje na svojej oficiálnej internetovej stránke, je tento doplnok vhodný pre ženy každej vekovej kategórie, ideálne od 35 až 50 rokov, ale samozrejme aj staršie. Dôležité vitamíny a minerály predsa žena potrebuje v každom veku.

❓ Ako to vlastne funguje?

Na prvý pohľad veľmi jednoducho. Feminus totiž obsahuje látky, ktoré boli skombinované tak, aby presne vyhovovali potrebám ženského organizmu. Extrakty z tradičných liečivých rastlín majú overené a vedecky potvrdené účinky (niekoľko štúdií nájdete na konci tejto recenzie), vitamíny a minerály detto.

❓ Kedy začne Feminus účinkovať?

Prvé účinky by ste mali pocítiť už do týždňa. Aspoň tak to popisuje moja partnerka a ďalšie ženy, ktoré doplnok užívali. Pôjde najprv o prílev energie a zlepšenie v rámci psychiky. Ostatné účinky nabiehajú postupne – nikto predsa nemôže očakávať, že problémy týkajúce sa nevyrovnanej hladiny hormónov zmiznú len tak šmahom čarovného prútika. Prírodné látky obsiahnuté v prípravku musia dostať príležitosť aby zabrali tak ako majú. A samozrejme závisí to aj od konkrétnej užívateľky – v akom zdravotnom stave sa nachádza a koľko má rokov. Inak, odporúčaná doba užívania Feminusu sú aspoň 3 mesiace. Môj názor? Čím dlhšie ich budete užívať, tým lepšie na tom budete.

❓ Je užívanie Feminusu bezpečné, neobsahuje nejaké hormóny alebo tak podobne?

Zloženie prípravku je bezpečné. Obsahuje iba prírodné látky získavané zo zdrojov v prvotriednej kvalite. Žiadne hormóny, či syntetické látky suplujúce funkcie hormónov v tabletkách Feminusu veru nenájdete.

❓ Treba očakávať nejaké vedľajšie účinky?

Feminus v podstate nemá žiadne známe vedľajšie účinky. Jedine snáď to, že citlivejšie dámy môžu zareagovať na vyššiu koncentráciu aktívnych látok tým, že sa u nich prejavia mierne a krátkodobé ťažkosti s trávením (tie by mali ale hneď ustúpiť). Ale ozaj len zriedkavo, moja partnerka za tri mesiace nepocítila žiaden problém v tomto smere a v obdobnom duchu sa nesú aj skúsenosti mnohých ďalších žien.

❓ Musia sa brať vždy po 2 tablety, nestačí len jedna?

Ak má mať užívanie Feminusu zmysel, tak určite treba užívať plnú dávku, ktorú výrobca odporúča. Prečo? Pretože presne dve tabletky obsahujú ideálne množstvo všetkých účinných látok prípravku v tom správnom pomere.

❓ Musí sa Feminus kupovať vždy len jednorázovo?

A veru nemusí. Môžete si pokojne zvoliť u predajcu aj pravidelný odber a nemusíte tak myslieť na to, či máte dostatok tabletiek v zálohe. Vyskúšajte 1-2 balenia na skúšku a pokiaľ sa vám Feminus osvedčí, pokojne využite aj túto možnosť.

 

Feminus a moje zhodnotenie na záver

A sme na konci. Feminus som vám v rámci možností predstavil naozaj do detailov. Môžem len skonštatovať, že čo sa týka kvality zloženia, účinkov prípravku v praxi, či jeho dostupnosti, tak Feminusu niet veľmi čo vytknúť a na trhu podobných prípravkov prosto momentálne niet.

Balenie tabliet Feminus

Ak sa vám zdá, že s cenou by to mohlo byť lepšie, tak pri priemerných tabletkách by to bola adekvátna požiadavka. Pri Feminuse však platí, že každý vložený cent sa pretaví do každodenného komfortu, ktorý má svoju cenu, a to treba jednoducho uznať (a tých 23,00 € mesačne za balenie prípravku, ruku na srdce, nie je zas tak extrémne veľa, aby sa to v priemernej domácnosti nedalo zvládnuť).

Pozri aj mužskú verziu – Primulus

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus
 • tabletky/multivitamíny pre všetkých mužov
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118
23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • komplexné účinky na ženský organizmus
 • podpora prirodzenej tvorby estrogénu
 • podpora nielen v menopauze
 • zvýšenie sexuálneho apetítu
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Feminus sú kvalitné prírodné tabletky pre ženy na podporu vitality, zvýšenie energie a libida. Ocenia ich tiež dámy, ktoré sa boria s nepríjemnými príznakmi ženského prechodu (menopauzy).

4.6

Feminus

✅ Cena: 23,00 €
✅ Balenie: 60 tabliet
✅ Dávkovanie: 2 tablety denne

Chcem Feminus Feminus.sk
Vývoj ceny Feminus

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.