Tabletky na zvýšenie libida u žien

Tabletky na zvýšenie libida u žienTabletky na zvýšenie libida u žien sú zaujímavý prostriedok ako zvýšiť ich sexuálnu túžbu. Znížená sexuálna motivácia môže byť totiž vážnym príznakom nastupujúcej frigidity a pri tejto závažnejšej forme sexuálnej dysfunkcie musí na scénu už nastúpiť najlepšie lekár.

Ako sa tomu vyhnúť? Už pri prvých príznakoch zníženého libida je potrebné, aby žena zaviedla v rámci svojho bežného života pár komplexných opatrení, z ktorých väčšina je veľmi jednoduchá a pohodlne ich zvládne aj sama. Okrem správnej životosprávy a zvýšenej pozornosti psychickému zdraviu je jednou z ďalších možností užívanie už spomínaných kvalitných prírodných tabletiek na povzbudenie ženského libida.

Prečo by vlastne ženy mali siahnuť po takomto overenom prírodnom prostriedku? Pretože reálne stúpa počet žien, u ktorých to s ich sexuálnou motiváciou nevyzerá práve ružovo. Znižuje sa tak ich kvalita života (a nielen toho intímneho), pri ktorej si vyťažená žena často nedokáže nájsť čas riešiť svoje problémy. Táto forma je tak pre ne úplne ideálna.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na zvýšenie ženského libida – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém pre ženy.

Čo to vlastne libido je a jeho význam

Libido je vlastne označenie „obyčajného“ pohlavného pudu. Jedná sa o komplex rôznych procesov a prejavov, ktoré musia do seba zapadnúť. Libido však možno opísať viacerými definíciami – toto sú niektoré z nich:

 • túžba po ukojení pohlavného pudu
 • potreba pociťovať sexuálnu rozkoš
 • sexuálne alebo erotické želanie či vzrušenie
 • príjemný pocit, ktorý sprevádza sexuálne vzrušenie
 • pud, vášeň, náklonnosť či dokonca až chlípnosť
 • sexuálna túžba po splynutí

➡️ Význam libida

Význam libida, ergo sexuálneho apetítu a túžby u mužov a žien, najlepšie vysvetľujú legendárni velikáni psychoanalýzy S. Freud a C. G. Jung:

💡 Libido podľa Freuda či Junga

Libido v psychoanalýze podľa Sigmunda Freuda je sexuálna energia tvoriaca základ všetkých prejavov sexuality, ktorá je zameraná na získanie rozkoše erogénnych zón, energia sexuálneho pudu, sexuálna túžba (ako kvantitatívne pôsobiaca sila), energia lásky človeka.

Libido v analytickej psychológii podľa Carla Gustava Junga je psychická energia tvoriaca základ všetkých psychických prejavov, všeobecná životná sila (životná energia, životná vôľa) človeka.

 

Najčastejšie problémy s ženským libidom a čo za nimi stojí

Poruchy libida u žien majú komplikovanejší základ ako je to u mužov. Ženy sú napríklad citlivejšie a teda aj náchylnejšie na stratu libida po psychickej stránke. Zaujímavé je, že mladšie ženy s libidom väčšinou žiaden väčší problém nemávajú, no to sa s pribúdajúcim vekom niekedy až dramaticky mení. Hladina dôležitých pohlavných hormónov totiž klesá, kvôli práci a rodine nie je priestor a čas na kvalitný intímny život.

Najviac rizikové v tomto smere je obdobie menopauzy, kedy sú vaječníky produkujúce hormóny už oveľa menej aktívne, čo na ženské libido vplýva asi najvýraznejšie. No existujú aj ďalšie komplikácie a fyziologické poruchy, ktoré k tomu môžu prispieť tiež. Často ide napríklad o vaginálnu suchosť a bolestivý sex, vaginizmus, či neschopnosť dosiahnuť orgazmus (anorgazmia).

Najčastejšie problémy ženského libida:

➡️ Znížené libido

Znížené ženské libido býva často dôsledkom hormonálnych zmien na jednej strane a problémov vo vzťahu na strane druhej. Prejavuje sa to znížením kvality pohlavného styku. Typickým príkladom je bolestivosť pri sexe kvôli suchej pošve, či väčšie problémy s dosiahnutím orgazmu. Táto forma býva dočasná, ale veľmi rýchlo sa môže zmeniť na problém trvalejšieho charakteru a dokonca až k úplnému odmietaniu akéhokoľvek fyzického kontaktu.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na zvýšenie ženského libida – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém pre ženy.

➡️ Úplná strata libida

Úplná strata libida, ktorá sa zvykne nepresne označovať aj ako frigidita je dôsledkom neriešenia prechodného zníženia sexuálnej túžby. Výsledkom je potom nezriedka absolútny nezáujem o sexuálnu aktivitu, úplná absencia sexuálnych fantázií, žiadna rozkoš pri prípadnom pohlavnom styku, skôr je prítomná bolesť…

➡️ Zvýšené libido

Príliš veľké libido je zase problém z trochu iného súdka. Jedná sa veľmi často o nechcený chorobný stav vyvolaný v dôsledku abnormálnej hladiny pohlavných hormónov s lekársky potvrdenou diagnózou: závislosť na sexe.

➡️ Poruchy ženského libida z odborného lekárskeho hľadiska

 

Čo stojí za problémovým libidom u u žien

Najčastejšie za nedostatkom ženského libida stoja výkyvy hormonálnej sústavy a tiež dôležité psychické rozpoloženie ženy + niekoľko ďalších vonkajších faktorov. Toto sú najbežnejšie príčiny nízkeho libida u žien:

 • hormonálne zmeny (najmä znížená hladina estrogénu)
  • počas menopauzy
  • počas tehotenstva
  • počas dojčenia
  • popri užívaní hormonálnej antikoncepcie
  • popri užívaní liekov s vedľajšími účinkami, ktoré spôsobujú pokles hladiny estrogénov
  • extrémny prípad je odstránenie vaječníkov, t.j. chirurgicky vyvolaná menopauza
 • cukrovka, rakovina a ďalšie chronické ochorenia ako artritída, ischemická choroba srdcam aďalšie
 • pohlavne prenosné choroby
 • psychické problémy ako nízke sebavedomie, úzkostné stavy a depresie, únava a vyčerpanie
 • nadmerná konzumácia alkoholu a užívanie rekreačných drog
 • trauma z minulosti ako je napríklad incest, či sexuálne zneužitie
 • náboženské presvedčenie
 • vzťahové problémy, najmä však nedostatočná komunikácia medzi partnermi, nedostatok dôvery, rozpory v manželstve
 • sexuálny nesúlad partnerov

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl

 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • komplexné zloženie – 3 účinné rastlinné afrodiziaká v 1 tabletke (maca, damiána, horny goat)
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (a frigidita je minulosťou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

💡 Všetko o ženskom libide:

Príznaky zníženého libida u žien

Príznaky zníženého ženského libida sa prejavujú rôzne a na inom stupni intenzity – je to individuálne u každej ženy. To, čo jedna pociťuje ako strašný pokles sexuálnej túžby, druhá považuje za absolútne normálny stav. Každopádne však možno vo všeobecnosti povedať, že za vážnejšiu poruchu libida sa považuje stav, kedy žena nepociťuje pohlavný pud pol roka a viac. Toto sú základné príznaky/symptómy zníženého libida u žien:

 • žiadny alebo minimálny záujem o sexuálnu aktivitu
 • žiadne alebo minimálne sexuálne fantázie či myšlienky
 • úplný nezáujem o pohlavný styk, žiadne sexuálne signály vysielané partnerovi
 • absencia rozkoše a slasti pri sexe – dokonca často ide až o bolestivý pohlavný styk (dyspaurenia)
 • žiadne príjemné pocity, ktoré normálne vyvoláva stimulácia genitálií, či iných erotogénnych oblastí

 

Ako zlepšiť ženské libido – aké sú praktické skúsenosti

Mnoho žien rieši svoju sexuálnu túžbu a hľadá jednoduchý spôsob ako ju zvýšiť (nezriedka v spolupráci s intímnym partnerom). Podobne je to aj u nás, takže vďaka mojej partnerke sa viem dobre orientovať aj v tejto špeciálnej oblasti ľudskej sexuality. Ako zvýšiť libido tak, aby bola žena spokojná a muž „celý bez seba“? Existuje niekoľko zaručených a jednoduchých spôsobov ako sa to dá docieliť:

➡️ Životospráva

Zvýšiť ženské libido sa pomerne jednoducho dá aj vhodnými režimovými opatreniami. To znamená, že malé zmeny v stravovaní* (stačí viac dbať na vyššiu kvalitu potravín a vyhýbať sa mastným ťažkým jedlám či polotovarom), potlačenie prípadných nežiadúcich návykov ako je fajčenie a konzumácia alkoholu, dokážu spraviť so sexuálnym apetítom ozajstné divy.

*Vrátim sa ešte k potravinám, ktoré by sa mali zaradiť do jedálnička. Stačí doň zaradiť viac rýb a morských plodov. Takisto viac ovocia a zeleniny, orechy a rôzne semienka. Pozri najlepšie potraviny na zvýšenie libida.

➡️ Riešenie nepriaznivého zdravotného stavu

Na ženské libido takisto významne vplýva nepriaznivý zdravotný stav. Treba ho teda riešiť, kým sa to dá ešte relatívne jednoducho. To znamená, že dať si pozor na svoju váhu – obezita je ozajstný zabijak sexuálnej túžby. Takisto je potrebné sledovať svoj krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Ak sa popritom užívajú lieky, ktoré by mohli vedľajším účinkom znižovať libido, dá sa po konzultácii s lekárom spraviť zmena, napríklad to bude liek na inej báze, ktorý tieto preblémy nemusí spôsobovať, prípadne sa dá ešte znížiť dávka.

➡️ Psychické zdravie

Libidu jednoznačne prospeje aj zvýšená starostlivosť o psychické zdravie. Stačí sa viac venovať dôkladnej regenerácii po ťažkom pracovnom dni, dopriať si kvalitný spánok a samozrejme sa viac vyhýbať stresovým situáciám, nepodliehať depresiám a úzkostným stavom ktoré našej krehkej mentálnej výbave spôsobujú niekedy veľké problémy.

➡️ Aktívny pohyb

Aktívny pohyb a dobrá fyzická kondícia je najlepšia prevencia mnohých civilizačných ochorení, ktoré negatívne pôsobia aj na úroveň libida. Pravidelné cvičenie dokáže zlepšiť náladu, pridať na energii a vitalite…

➡️ Komunikácia

Komunikácia s partnerom je pre ženské libido veľmi dôležitá. Preto je potrebné, aby partneri pred sebou nič neskrývali a riešili problémy v intímnej oblasti narovinu. Všetko sa dá zvrátiť, aj taká nuda a stereotyp v posteli. Vyskúšať sa vždy dajú nové a nové polohy pri sexe. Dá sa užívať na netradičných miestach, niekedy stačí kvalitná predohra a v rámci nej použiť nejaké prešpekulované sexuálne hračky. Možností je v tomto smere na tisíce…

➡️ Bylinky na zvýšenie libida u žien

Na podporu všetkých ženských sexuálnych funkcií a zvýšenie libida jestvujú aj tie správne bylinky. Viaceré sú typickými ženskými afrodiziakmi a sú aj súčasťou tradičných nápojov lásky – hviezdnym príkladom je napríklad Damiána. Ale netreba zabudnúť ani na takú Krpčiarku šípolistú, Macu alias žeruchu peruánsku, schizandru, kotvičník a mnohé ďalšie rastliny. Pozri najlepšie bylinky na zvýšenie ženského libida.

➡️ Tabletky na sexuálnu aktivitu pre ženy

Voľne dostupné prírodné tabletky na zvýšenie libida u žien sa inšpirujú hlavne samotnou prírodou a v ich zložení nájdete typické ženské afrodiziakálne bylinky, aminokyseliny a ďalšie dôležité látky, ktoré dokážu zvýšiť nielen libido ale aj zlepšiť prežívanie vzrušenia a následne ešte viac zintenzívniť vyvrcholenie. Ako si dobre vybrať? Dámy by mali siahnuť hlavne po overených prípravkoch (nielen tabletky, ale aj rôzne krémy či bylinné čaje) s kvalitným zložením a viditeľnými účinkami. Takých, ktoré sú riadne schválené a disponujú napríklad aj viacerými certifikátmi a skúškami kvality v atestovaných laboratóriách.

Princíp a účinky tabliet na podporu libida

💡  Ak majú tabletky pomôcť pri menej závažných príčinách a prejavoch zníženého libida (napríklad zvýšený stres, únava a vyčerpanosť, prirodzená podpora tvorby pohlavných hormónov) a plniť najmä podpornú funkciu, tak po nich treba určite siahnuť. Bavíme sa o tabletkách či iných prostriedkoch ako sú krémy, ktoré sú založené na prírodnom zložení.

Spomínané zloženie týchto prípravkov je často pestré a obsahuje najmä výťažky z rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu v tele ženy (rastliny obsahujúce fytoestrogény). Z najznámejších a najefektívnejších spomeniem napríklad Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, Krpčiarku šípolistú, ale aj ďatelinu červenú, lucernu, saw palmetto, vresnu alias bayberry, valeriánu…

Zvýšenie libida u žien - tabletky

Sú tabletky na zvýšenie libida u žien riešením…?

Prípravky sú ako výživové doplnky či kozmetické prípravky dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Okrem toho, že posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, podporujú sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické).

Keďže neobsahujú priamo hormóny, a teda nie sú súčasťou hormonálnej liečby, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne. Určite to nie sú “zázračné lentilky”, ktoré z vás spravia sexuálnu bohyňu a vyriešia všetky problémy. Je jednoznačne potrebné, aby sa kombinovali aj s ďalšími opatreniami, na ktoré frigidita u žien reaguje tiež.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky a prostriedky na zvýšenie libida u žien

 

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl

 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • komplexné zloženie – 3 účinné rastlinné afrodiziaká v 1 tabletke (maca, damiána, horny goat)
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (a frigidita je minulosťou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

💡 TIP na produkt - Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy

 • krém vyvinutý špeciálne pre ženy, ktoré chcú lepšie prekrvenie intímnych partií
 • a intenzívnejší pocit pri vzrušení
 • a viac nabudené libido
 • a ešte lepší orgazmus
 • obsahuje prírodné extrakty a látky, ktoré zlepšujú pôžitok ženy pri pohlavnom styku
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

Najčastejšie otázky

Ešte predtým ako vám predstavím podľa môjho názoru (a mojej partnerky samozrejme) najlepšie tabletky na zvýšenie libida u žien, chcel by som zabŕdnuť aj do oblasti praktických a teoretických otázok, ktoré trápia viaceré ženy. Na tie najčastejšie týkajúce sa tabletiek na ženské libido teraz aj odpoviem:

Ktoré tabletky vybrať?

Tak na výber medzi prípravkami pre ženy a podporu ich intímneho života veľmi nie je. Pár kvalitnejších vyčnieva nad tými priemernými a práve im som venoval aj niektoré recenzie na afrodiziakum.sk. Takže v podstate môžete vyskúšať všetky, ktoré za to stoja (inšpiráciu nájdete na konci článku). Určite však nesiahajte po tabletkách, o ktorých sa nedajú nájsť relevantné informácie, prípadne sú z pochybných zdrojov – neznámy výrobca, predajca, falošné zdravotné stránky…

Ako dlho trvá, než sa účinok tabletiek prejaví?

Okamžitý účinok je pri týchto tabletkách ojedinelý. Ale to je naozaj v poriadku. Zloženie a charakter voľne dostupných prípravkov pre zvýšenie ženského libida ich vlastne predurčuje na dlhodobejšie užívanie. Treba si dopriať aspoň niekoľko týždňov kým sa efekt prejaví naplno (prvé zmeny však badať určite skôr- do týždňa, dvoch).

Prečo sú tieto tabletky na zvýšenie libida u žien bez predpisu?

Pretože sú to výživové doplnky a ich zloženie je striktne prírodné. Obsahujú hlavne výťažky z rastlín, ktoré majú reálne účinky na ženské libido. Neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky ako je to pri niektorých liekoch, a ktoré sú dostupné zväčša iba na recept. Faktom tiež je, že aj takéto tabletky bez predpisu musia spĺňať určité štandardy kvality.

Kde sa dajú kúpiť a ako?

Natrafiť na ne môžete pohodlne aj v lekárni. Ďalšou možnosťou, nezriedka aj výhodnejšou je ich zaobstaranie prostredníctvom oficiálneho eshopu výrobcu či oficiálneho slovenského distribútora. A niektoré typy prípravkov ako španielske mušky dostanete kúpiť aj v špecializovaných predajniach s erotickým tovarom.

Je potom objednanie tabletiek na internete bezpečné?

Pokiaľ budete objednávať od oficiálneho distribútora, či v eshope registrovanej lekárne tak áno. Domov vám príde poštou alebo kuriérom diskrétny balíček, pri ktorom nikto nebude vedieť, čo ste si vlastne objednali. Platiť sa dá aj priamo až pri prebratí zásielky a väčšina solídnych predajcov ponúka aj záruku vrátenia peňazí.

Existuje záruka, že prírodné tabletky budú fungovať?

Žiaľ, takúto záruku vám žiaden výživový doplnok s prírodným zložením nedokáže dať. Tieto tabletky totiž fungujú na úplne inom princípe ako synteticky vyrobené účinné látky nachádzajúce sa v tradičných liečivách. Osobne však mám s nimi ja aj moja partnerka zväčša pozitívnu skúsenosť, prospievajú libidu a sexuálnym funkciám dlhodobejšie a nie len jednorázovo. Najlepšie značky na trhu v tomto segmente majú naozaj vysokú mieru úspešnosti, čo mimo iné dokazujú aj skúsenosti iných žien, ktoré podobné tabletky už vyskúšali.

Tabletky na zvýšenie libida u žien, ktoré som „osobne“ vyskúšal

Poďme sa konečne spolu pozrieť na tabletky, ktoré osobne vyskúšala moja partnerka na zvýšenie libida a skúsenosti s nimi. S niektorými bola spokojná viac, pretože boli kvalitnejšie, iné zas veľmi nezafungovali. Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok na podporu zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere najprv na ich presný účel (podporné prípravky majú síce určitú mieru účinku, ale určite nemôžu byť náhradou odbornej liečby v prípade vážnejších stavov) a potom na niekoľko ďalších faktorov, ktoré spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Najlepšie tabletky na zvýšenie libida u žien

A ktoré tabletky na zvýšenie libida u žien zabodovali u mojej partnerky najviac? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,67 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

7,06 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!