Muira Puama Ptychopetalum olacoides – exotické brazílske afrodiziakum

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 0

Muira Puama je exotické afrodiziakum pochádzajúce z ďalekých brazílskych amazonských pralesov. Miestni rastlinu príhodne volajú drevom potencie – prečo asi? Nuž, preto, že už oddávna sa tam Muira puama používala najmä na prekonanie sexuálnej slabosti, ale tiež aj na iné zdravotné problémy ako reumatizmus, poruchy tráviaceho traktu, choroby pohybovej a nervovej sústavy.

Do Európy prenikla až v 20. storočí a stala sa celkom zaujímavou súčasťou niektorých prírodných doplnkov na povzbudenie libida mužov i žien, či pomoc s oslabenou erekciou a potenciou. Toľko malá ochutnávka, oveľa viac o Muira Puame si povieme v nadchádzajúcich riadkoch môjho článku.

💡 TIP: 🔝 tabletky na erekciu, s ktorými mám dobré skúsenosti a hlavne fungujú: ✅ eJoy, ✅ Zerex, ✅ Proerecta.

Muira Puama – kde rastie, popis rastliny z botanického hľadiska, výskyt a pôvod

💡 Botanický popis rastliny

Muira Puama (latinsky Ptychopetalum olacoides) je malý strom, ktorý dorastá do výšky necelých piatich metrov. Rastlina je zaujímavá svojimi malými bielymi kvetmi vyrastajúcimi v trsoch v počte 4 až 6. Z kvetov ponášajúcich sa vzdialene na hviezdicu vychádza pomerne silná štipľavá vôňa pripomínajúca jazmín.

Koreň Muira puamy, ktorý je najviac používaný na terapeutické účely, je veľmi tvrdý a vláknitý, vo vnútri svetlo hnedý a tiež ho jemne cítiť po jazmíne. V tradičnej juhoamerickej medicíne sa využíva aj kôra, menej ostatné časti rastliny.

Muira puama - afrodiziakum drevo a kôra

Na terapeutické účely sa využíva drevnatý koreň a kôra stromu…

Pôvod a rozšírenie

Ako som už v úvode spomenul, rastlina pochádza z dažďových pralesov v oblasti brazílskej Amazónie. Vyskytuje sa tiež na území ďalších juhoamerických štátov ako Surinam, Guayana a Francúzska Guayana. Blízki príbuzní z rodu Ptychopetalum (5 druhov) nájdeme rásť aj v tropických oblastiach Afriky.

💡 Zaujímavosť:

Ptychotepalum olacoides je veľmi podobná príbuznej rastline s názvom Ptychotepalum uncinatum. Tá niekedy nahrádza Muira puamu v rámci tradičného liečiteľstva. Druh P. olacoides má však vyšší obsah účinnej bioaktívnej látky lupeol (rastlinný sterol). Pre túto vlastnosť je preto domorodcami vyhľadávanejšia a obľúbenejšia.

Vedecká klasifikácia a zaradenie rastliny

typ klasifikáciezaradenie
ríšarastliny (Plantae)
podríšacievnaté rastliny (Tracheobionta)
oddeleniekrytosemenné (Magnoliophyta)
triedavyššie dvojklíčnolistové (Rosopsida)
radsantalotvaré (Santalales)
čeľaďolaxovité (Olacaceae)
rodPtychopetalum
druhPtychopetalum olacoides

Muira Puama kedysi a dnes

Muira puama sa doteraz využíva vo svojej domovine na liečenie mnohých neduhov, na povzbudenie organizmu a zlepšenie sexuálnych funkcií a libida. Muira puama totiž v doslovnom preklade znamená drevo potencie. Aj na základe toho ju z komerčných dôvodov volajú aj amazonská viagra či potency wood.

Účinky rastliny napokon začali skúmať aj vedecké laboratóriá (od roku 1920), ktoré zistili, že najmä koreň a kôra byliny sú veľmi bohaté na mastné kyseliny a ich estery (kyselina behenová), ale aj esenciálne oleje, steroly, terpény a vzácny alkaloid, ktorý dostal pomenovanie muirapuamín. Farmakologické vlastnosti Ptychopetalum olacoides boli potom predmetom ďalšieho skúmania v rokoch 1960 a 1980.

💡 Muira Puama inak: Voňatec vejčitý, Ptychopetalum olacoides, Ptychopetalum uncinatum, Ptychopetali lignum, Muiratã, Potency wood, Potenzholz, Murapuama, Marapama…

💡 Viete, že...

odstránením koreňov či dôsledným olúpaním kôry tento menší strom hynie? Aj z tohto dôvodu sa Muira Puama v divočine vyskytuje čoraz zriedkavejšie. V poslednom období sa ale v Južnej Amerike rozbehlo množstvo aktivít zameraných na ochranu tejto rastliny. A vďaka výskumu a moderným technológiám sa ju dokonca darí pestovať na komerčné účely.

 

Pestovanie doma

Muira puama rastlinaAk ste fanúšikom tropických rastlín, tak pestovanie muira puamy by vám nemalo robiť žiaden väčší problém. Pre nás ostatných, ktorí si pod pojmom pestovanie predstavujú najskôr tak výsadbu v rámci svojej bylinkovej záhradky či pestovanie doma v kvetináči, by to bolo už náročnejšie.

Jedinou možnosťou ako ho vypestovať u nás je zabezpečiť rastline rovnaké tropické podmienky ako má vo svojej domovine. To znamená, že musíte mať k dispozícii skleník či fóliovník. Rastline je potom potrebné zabezpečiť slnečné stanovište a dostatočnú vlhkosť. Takisto budete potrebovať špeciálny substrát na pestovanie tropických rastlín so správnym pH. Ak sa vám podarí vôbec vypestovať menší stromček budete spokojní. Nezabudnite ho potom častejšie orezávať aby sa vám veľmi nerozkošatil a kôru stromu potom užívajte veľmi opatrne – predsa len je to rastlina s vysokým obsahom bioaktívnych zlúčenín.

💡 Takže pamätajte: Muira Puama potrebuje podmienky ako doma – to znamená veľa vlahy, teplo a svetlo.

 

Muira Puama a jej využitie

Ptychopetalum olacoides je naozaj silné afrodiziakum a to pre obe pohlavia. V tomto pripomína aj inú exotickú rastlinu, o ktorej sme sa už na afrodiziakum.sk bavili – damiánu (prečítajte si podrobnosti). Na terapeutické účely sa oddávna využívali všetky časti rastliny, najviac cenené sú však korene a kôra.

Natívne (prírodné) domorodé národy sídliace pozdĺž rieky Rio Negro brazílskej Amazonky používajú doteraz stonky a korene z mladých rastlín ako tonikum na liečbu neuromuskulárnych problémov (svalové príznaky nevysvetliteľného pôvodu, slabosť, únava…). Odvar z korienkov sa používa v kúpeľoch a masážach na liečenie paralýzy a beri-beri. Čaj s koreňovou a kmeňovou kôrou sa používa na liečenie sexuálnych disfunkcií, reumatizmu, chrípky a srdcovej a gastrointestinálnej slabosti. Muira puama je tiež cenená ako prevencia proti plešatosti.

Okrem toho sa v ľudovej medicíne ďalej využíva ako pomoc pri:

 • problémoch s plodnosťou
 • nepríjemných prejavoch menopauzy a menštruácie
 • tráviacich problémoch
 • odbúravaní stresu a na zlepšenie nálady
 • hystérii a stavoch úzkosti
 • podpore liečby úplavice
 • vysokom krvnom tlaku

 

Zloženie a látky obsiahnuté v rastline

Najviac prospešných látok sa v Muira puame nachádza v kôre stromu a koreňoch. To už vieme. Teraz by sme si mali bližšie objasniť o aké látky sa vlastne jedná. Medzi najvýznamnejšie a farmakologicky najcennejšie patria esenciálne oleje, triesloviny, rastlinné steroly, mastné kyseliny, organické kyseliny a špecifické látky ako alkaloid muirapuamín, terpény lupeol a flobafén.

➡️ muirapuamín – alkaloid, ktorý sa nachádza iba v tejto rastline (kôra a korene), jedná sa o pomerne nedávno objavený rastlinný alkaloid, ktorý sa síce ďalej podrobne skúma, no prikladá sa mu pozitívny účinok na erektilnú dysfunkciu (práve vďaka tejto látke je muira puama prítomná v niektorých prírodných výživových doplnkoch určených na erekciu

➡️ silice a éterické oleje – muira puama obsahuje množstvo týchto aromatických látok, dokážu pozitívne vplývať na koncentráciu, potláčať nepríjemné príznaky zvýšeného stresu a pomôcť aj problémovým spánkom, tiež sa cení ich blahodárny vplyv na dýchaciu a tráviacu sústavu

➡️ mastné kyseliny – sú vlastne kyseliny viazané v tukoch, sú nevyhnutnou súčasťou mnohých biologicky dôležitých látok, stavebných častí bunkových membrán, zdrojom energie, v muira puame sú obsiahnuté najmä tie nenasýtené a organické

➡️ steroly – významnejší je hlavne beta sitosterol, ktorý má obdobnú štruktúru ako cholesterol, čo sa využíva sa najmä pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi, ale aj pri zmierňovaní príznakov zväčšenej prostaty, rastlinné steroly (fytosteroly) majú tiež prospešné antioxidačné účinky a spomaľujú tak starnutie telových buniek

➡️ ostatné látky – v rastline sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé ale i potenciálne nebezpečné látky, za všetky spomeniem napríklad kumarín, ktorý sa nachádza aj v škorici, a ktorý môže vo vyšších dávkach u citlivých osôb spôsobovať poškodenie pečene

 

Muira Puama má rozmanité účinky

Ptychopetalum olacoides má mnoho pozitívnych účinkov a veľa z nich sa týka našej pohlavnej sústavy a jej správneho fungovania. Obe pohlavia určite ocenia silný akfrodiziakálny vplyv – doslova sa hovorí, že Muira puama odstráni erotické zábrany a podporí lepšie prežívanie sexuálneho aktu. To však určite nie je všetko. Čítajte ďalej, dozviete sa.

❤️ Afrodiziakum – libido, potencia, erekcia

Že je Muira puama silné afrodiziakum už vieme. To, že pozitívne pôsobí na plodnosť ocení každý muž a žena, ktorí sa snažia splodiť potomka. Dodáva pri sexe viac energie a práve ako takýto stimulant je rastlina známa a používaná už niekoľko storočí.

Takže Muira Puamu si môžu dopriať všetci, ktorí chcú:

 • intenzívnejší zážitok pri pohlavnom styku – lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy = lepšia erekcia a silnejší orgazmus
 • pomoc so sexuálnymi dysfunkciami – napríklad erektilnou pri mužoch a frigiditou u žien
 • vyššie libido – viac chuti na sex
 • lepšia výdrž a neskoršie vyvrcholenie
 • mať uvoľnenejší styk bez stresu
💡 TIP na produkt - E-reX 24
E-reX 24
 • výživový doplnok pre podporu erekcie v dôsledku poklesu hladiny testosterónu
 • 18,75 mg Muira puama v 1 tablete – extrakt v pomere 16:1 (ekvivalent až 300 mg rastlinnej drogy)
 • výsledok užívania: silnejšia a dlhšie trvajúca erekcia
 • intenzívnejšia ejakulácia
31,99 €

💡 TIP č.1: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.2: TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo💡 TIP č.3: zásielka v diskrétnom balení

❤️ Pre ženy

Ženy ocenia najmä pomoc s lepším prekrvením v panvovej oblasti, čím sa zvýši aj citlivosť ich pohlavných orgánov a predíde prípadným náznakom frigidity. Muira puama tiež podporuje plodnosť, pomôže pri bolestivej menštruácii (kŕče) a nepriaznivých prejavoch menopauzy ako nespavosť, zmeny nálad či celkovo nechuť na sex.

❤️ Posilnenie nervového systému – psychické zdravie

Muira puama je tiež výborné nervové tonikum, ktoré sa užíva pri duševne náročných obdobiach. Tlmí totiž stres, potláča úzkosť, bráni nástupu depresií a apatie, ale aj zvýšenej nervozite. Používa sa tiež na zlepšenie kognitívnych schopností človeka, pretože pozitívne vplýva na našu centrálnu nervovú sústavu.

❤️ Ďalšie účinky

Muira puama je tiež vhodná pre každého s chronickým pocitom únavy, koho trápia studené ruky a nohy (slabšie prekrvenie vlásočníc), môže sa použiť pri nachladnutí či problémoch s trávením. Môže sa využiť aj jej upokojujúci účinok v rámci relaxačnej masáže či kúpeľa. Zvonku sa v ľudovej medicíne používa aj na rôzne poranenia a defekty kože, opuchy či reumu. Rastline sa pripisuje aj účinok proti vypadávaniu vlasov a schopnosť zbavovať telo škodlivých látok a pôsobiť tak detoxikačne.

 

Vedľajšie účinky a riziká spojené s jej užívaním

Hoci je užívanie rastliny považované za bezpečné, predsa je to prírodná látka a ako taká môže hlavne u citlivejších osôb spôsobovať mierne vedľajšie účinky. Spomína sa zvýšená psychická aktivita, čo môže zahŕňať aj nepokoj a následnú nespavosť. Občas sa môžu vyskytnúť mierne tráviace problémy na začiatku užívania. Ten, kto práve drží diétu, napríklad neocení zvýšenie chuti do jedla. Inak, pokiaľ sa budete držať odporúčaného dávkovania (držte sa pokynov výrobcu), tak žiadne nepriaznivé účinky neočakávajte.

Interakcie a kontraindikácie

Muira Puama a jej účinky na ľudský organizmus nie sú vedecky preskúmané úplne do detailu (podľa dostupných zdrojov nie sú známe žiadne kontraindikácie alebo liekové interakcie). Takže na jej užívanie nech rýchlo zabudnú ženy počas tehotenstva a dojčenia, a deti.

Ak patríte k osobám s nízkym tlakom a máte problémy s kardiovaskulárnym systémom, tak užívanie rastliny konzultujte najprv so svojim lekárom. Konzumáciu tiež zvážte aj v prípade, že trpíte nespavosťou či problémami s pečeňou.

 

Muira Puama dostupné formy – čaj a nálev, tabletky aj tinktúra

Muira puama sa doma bežne užíva rovno žuvaním kôry, či primiešavaním rozdrvenej drogy do oleja a vtieranie do pokožky. U nás sa najčastejšie používa vo forme čaju či odvaru, ako výživový doplnok vo forme tabliet či kapsúl, kvapiek, či koncentrovanej liehovej tinktúry.

Účinok rastliny sa zvyšuje v kombinácii s inými liečivými rastlinami (napríklad yerba maté) či prírodnými substanciami, čo využívajú niektorí výrobcovia výživových doplnkov na posilnenie sexuálnych funkcií a libida.

🍵 Čaj

So sušenej rastliny si môžete jednoducho pripraviť povzbudzujúci afrodiziakálny čaj. Dôležité je, aby ste ho nechali dostatočne dlhú dobu variť a lúhovať aby ste z tejto exotickej byliny dostali čo najviac aktívnych látok. Odporúčam 1-2 lyžice drvenej zmesi zaliať 0,5 l vody a variť na miernom ohni 15-20 minút a nechať lúhovať ďalších 10-15 minút. Následne nálev sceďte. Takýto odvar môžete dochutiť napríklad aj medom a popíjať vlažný najlepšie hodinku pred alebo po jedle. Samotný odvar z kôry koreňa tejto byliny chuťovo dosť nevýrazný, je len ľahúčko štipľavý a bylinný. Farba je svetlo žltohnedá, vôňa tiež slabá.

Praktické upozornenie: čaj držte vždy v hermeticky uzavretom nepriehľadnom balení. Je totiž viac náchylný na vlhkosť, svetlo i cudzie pachy, ktoré dokáže veľmi rýchlo na seba naviazať.

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať čaj z Muira puamy aj vy, tak sušený koreň prémiovej kvality si môžete jednoducho zaobstarať v tomto obchode.

💊 Tabletky

Najideálnejším spôsobom z pohľadu správneho dávkovania a užívania rastliny je použitie tabliet, respektíve gélových kapsúl, s obsahom extraktu. Muira puama je takto dostupná ako samostatne, tak aj ako súčasť prírodných výživových doplnkov, zväčša určených na posilnenie sexuálnych funkcií (u nás je to napríklad trojzložkový EreX 24 na erekciu a libido, či viaczložkové afrodiziakum pre mužov a ženy Afroditky Plus).

💡 TIP na produkt - E-reX 24
E-reX 24
 • výživový doplnok pre podporu erekcie v dôsledku poklesu hladiny testosterónu
 • 18,75 mg Muira puama v 1 tablete – extrakt v pomere 16:1 (ekvivalent až 300 mg rastlinnej drogy)
 • výsledok užívania: silnejšia a dlhšie trvajúca erekcia
 • intenzívnejšia ejakulácia
31,99 €

💡 TIP č.1: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.2: TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo💡 TIP č.3: zásielka v diskrétnom balení

⚗️ Tinktúry

Spomínal som pri čaji, že ho treba dlhšie pripravovať a lúhovať. Fígeľ je však aj v tom, že Muira puama obsahuje zaujímavé látky, ktoré sa do “obyčajnej” vody jednoducho neprenesú. Preto je vhodné a odporúčané pripraviť si z rastliny špeciálnu tinktúru. Ako na to?

Receptov existuje hneď niekoľko, skúste napríklad tento jednoduchší:

4 čajové lyžice Muira puama zalejte 0,5 litra vodky a varte 15-20 minút. Prelejte do vhodnej nádoby a nechajte odstáť aspoň 2 týždne. Takúto tinktúru potom užívajte 2 krát denne (2-4 ml) napríklad pridaním do vlažného obľúbeného bylinkového čaju či iného nápoja.

 

Cena a predaj produktov z Muira puamy

Toto exotické afrodiziakum a jeho vyššie spomínané formy sa dajú kúpiť aj u nás. Buď sa poobzeráte niekde po kamennej predajni väčšinou so zdravou výživou a bio produktami, alebo stavíte na pohodlnejší a hlavne rýchlejší spôsob, pri ktorom máte väčšie možnosti na výber formou eshopu na internete, tiež zameraného na prírodné produkty.

Kvalitnejšiu surovú drogu (sušený nadrvený koreň a kôru) si zaobstaráte za cenu od 7-8 € za menšie 100 gramové balenie, vhodné na vyskúšanie, až po 50 € za 1 kilogram.

Cena prípravkov vo forme tabliet či tinktúr je naozaj rozličná, závisí od kvality a koncentrácie buď samotnej muira puamy alebo všetkých látok vo viaczložkových produktoch.

 

TOP 5 prípravkov na erekciu

 

Prípravky s obsahom Muira Puamy

 

➡️ Porovnanie prípravkov z hľadiska obsahu účinnej látky

prípravokforma / obsah v prípravkuoverený obchod / recenzia
EreX 24
Prípravok na erekciu
tabletky / 18,75 mg v 1 tablete (ekvivalent 300 mg drogy)do eshopu
Afroditky Plus
Afrodiziakum pre mužov i ženy
tabletky / 100 mg v 1 kapsuledo eshopu
King Kong (Energy)
Prípravok na testosterón
bylinné kvapky 82,6% / nezistenédo eshopu

 

Užívanie a dávkovanie

Pri Muira Puame, tak ako aj pri ostatných bylinách a prírodných prípravkoch, sa riaďte v prvom rade odporúčaním výrobcu. To platí aj keď máte rastlinu v sušenom stave. Pre vašu lepšiu orientáciu uvádzam všeobecne akceptované užívanie jednotlivých foriem byliny:

🍵 ČAJ

 • nadrvená suchá kôra a koreň: 1-2 šálky denne, maximálne 0,3 l odvaru a maximálne z 2 čajových lyžičiek
 • prášok: maximálne 1,5 g na 0,3 l vody denne

💊  TABLETKY

 • obvykle 1-2 tablety denne podľa koncentrácie použitej suroviny
 • odporúčam plne sa spoľahnúť na odporúčania výrobcu

⚗️ TINKTÚRA

 • zvyčajne 3 x denne 20 kvapiek do vody alebo čaju (2-4 ml)
 • pozor, nielen z dôvodu obsahu alkoholu určite nie je vhodná pre deti, tehotné a dojčiace matky

 

Ako fungujú tabletky s Muira Puamou – reálne skúsenosti užívateľov

Najviac skúseností majú užívatelia s prípravkami, ktorých podstatnú časť tvorí aj extrakt z tejto byliny. V tomto hrá na našom trhu prím EreX 24, ktorý okrem Muira puamy obsahuje aj yerba maté a zinok. Nehovorím, že sú to tabletky, ktoré zaúčinkujú na každého rovnako a budú mu aj plne vyhovovať. No jeho pomerne odlišné zloženie v porovnaní s ostatnými prípravkami v tejto oblasti znamená, že môže byť dobrou alternatívou pre mužov, ktorým známejšie doplnky s tradičnejšími látkami v zložení nezafungovali celkom podľa ich predstáv.

Skúsenosti ostatných

…po druhom týždni som začal pociťovať zmeny, bol som kľudnejší, stres som nepociťoval, mal som viac energie, stačilo mi menej spánku. Najväčšiu zmenu som zaznamenal po sexuálnej stránke – to čo som mal aj pôvodne v pláne. Vyskúšal som veľa rôznych bylín, ale muira zabrala najlepšie a to už mám po 50 tke. Nie som zástancom chemických preparátov na potenciu, ale muira fakt zabrala ,ako do dlhšej výdrže pri styku, ale aj čo do hrúbky a dĺžky penisu. Na začiatku to však nebolo až také velmi citeľné, neskôr ok. Dávka bola na začiatku 2 g, ale postupne som ju zvýšil na 4 g, a tá mi vyhovuje. Prášok len zmiešam v dvoch deci vody, počkám tak desať minút a vypijem. Vedlajšie účinky som žiadne nespozoroval, čiže super…” TUFli (zdravie.sk)

 

Moje zhodnotenie na záver

Starobylé brazílske afrodiziakum Muira Puama – Ptychopetalum olacoides je určite nie posledným výnimočným objavom z tajomných Amazonských pralesov. Okrem vplyvu na potenciu a libido prináša možnosť ako posilniť psychiku a dodať telu dostatok energie a vitality.

Drevo potencie je tiež veľmi zaujímavou súčasťou viacerých komerčných produktov, ktoré sú určené na podporu potencie, erekcie a ďalších sexuálnych funkcií. V princípe možno povedať, že ich účinok je silnejší a efekt výraznejší, než je to pri užívaní samotnej rastliny. Takisto zloženie týchto produktov je namixované tak, aby sa neprejavili nežiadúce účinky ani pri dlhodobom užívaní.

Čo sa týka efektívnosti tabletiek, určite netreba zanevrieť na prípravky s iným zložením. Overený kotvičník zemný, maca, pestrec, saw palmetto či ginko dvojlaločné pôsobia na potenciu a libido, súdiac najmä podľa mnohých vedeckých výskumov a ich popularity medzi užívateľmi, prinajmenej rovnako dobre – ak nie ešte lepšie.

TIP na prémiový prípravok na erekciu

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych liečivých rastlín tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz o problematike fytoterapie. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.