Bylinky na potenciu

Bylinky na potenciuBylinky na potenciu sú naozaj zaujímavým spôsobom ako podporiť všetky svoje sexuálne funkcie v prípade, že to z rozličných dôvodov začne v intímnej oblasti škrípať. Čo to vlastne potencia je? Jedná sa o súhrn sexuálnych funkcií, ktoré umožňujú plnohodnotný pohlavný styk. Poruchy potencie u muža sa týkajú hlavne erekcie a jej oslabenia, libida a sexuálnej vzrušivosti a napokon aj tvorby spermií (spermatogenézy).

Za tým všetkým môže stáť aj nezdravý zdravotný štýl, ktorý sa podpisuje na vzniku viacerých civilizačných chorôb, zvýšený stres, únava… Mužovi niekedy neostáva nič iné ako absolvovať v dôsledku zníženej potencie vyšetrenie u lekára a nechať si predpísať lieky. Okrem najťažších prípadov však existuje riešenie a možnosti ako zvýšiť a podporiť lepšie stoporenie a erekciu, sexuálny apetít, plodnosť i ejakuláciu. Sú to už aj spomínané liečivé rastliny, ktoré vďaka svojim bioaktívnym látkam vplývajú na hladu hormónov v tele, stimulujú produkciu testosterónu a zlepšujú aj prekrvenie celej pohlavnej sústavy.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie potencie a erekcie koncentrovaným obsahom byliniek  – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Potencia – čo to vlastne je a jej význam

Potencia = sila, potencia po sexuálnej stránke (jestvujú aj iné významy tohto slova) znamená v prípade muža jeho schopnosť dosiahnuť a tiež udržať erekciu, čím sa môže dopracovať ku kvalitnej ejakulácii a tým pádom aj oplodniť vajíčko v tele ženy. V prípade ženy slovko potencia približuje jej schopnosť otehotnieť a následne donosiť plod.

Zdravá potencia je podmienená viacerými faktormi. Základné podmienky potencie:

 • funkčnosť reprodukčných orgánov
 • schopnosť dosiahnuť sexuálne vzrušenie – správne fungujúci nervový systém
 • kvalitná erekcia – to znamená tvrdosť penisu a jej dĺžka, potrebné k bezproblémovému pohlavnému styku
 • kvalitný ejakulát – aj čo do kvality samotných spermií ale aj ich “nosiča”
 • oplodnenie je potom možné hlavne v prípade, že muž ejakuluje vo vnútri pošvy a deje sa tak (súlož) v pravidelných intervaloch

Význam potencie

Opakom potencie je impotencia – teda neschopnosť dosiahnuť plnohodnotný styk a neschopnosť počať potomka – čím sme sa jednoducho a jasne dopracovali k významu potencie – v prenesenom význame je to ” vyhnúť sa impotencii” 🙂

 

Najčastejšie problémy s potenciou a ich príznaky

Aké sú najčastejšie problémy s potenciou? V podstate sa jedná o tieto základné typy porúch:

 • nízke libido – potlačenie sexuálnej túžby sa prejavuje nezáujmom o fyzický kontakt (najčastejšie sa jedná o dôsledok nízkej hladiny testosterónu)
 • oneskorená erekcia – nástup erekcie je pomalší ako obvykle, čiže erekcia po sexuálnej stimulácii nastupuje s veľkým časovým odstupom (aj niekoľko minút)
 • slabá erekciastoporenie penisu nie je na 100% – k erekcii síce dôjde, no jej kvalita nie je ideálna a tvrdosť penisu nedostatočná
 • krátka erekciaa teda dĺžka erekcie nepostačuje k dostatočne uspokojivému pohlavnému styku (erekcia bez požadovanej kvality)
 • predčasná ejakulácia – problém, ktorý sa prejavuje prirýchlym vyvrcholením spravidla do niekoľkých minút (minútky, dvoch…)
 • problém s plodnosťou – zvyčajne sa jedná o nedostatočnú produkciu životaschopných (pohyblivých a nedeformovaných) spermií

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie potencie a erekcie koncentrovaným obsahom byliniek  – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

 

Najčastejšie príčiny problémov s potenciou

Už som spomínal, že na potenciu toho vplýva viac. Niektoré faktory spôsobujú dočasné problémy s potenciou (nadmerná únava, krátkodobé zdravotné problémy), iné zas vážnejšie a dlhodobejšie starosti.

Toto sú najhlavnejšie príčiny problémovej potencie v skratke:

 • fyzické príčiny: cievne ochorenia (vysoký krvný tlak, cukrovka…), neurogénne ochorenia (Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba…), hormonálne ochorenia (hypogonadizmus…), anatomické ochorenia (poruchy prostaty, krátka uzdička penisu…), úrazy alebo patologické stavy (Peyronieho choroba, poranenie miechy), metabolické ochorenia (obezita…)
 • psychické príčiny: depresia, úzkostné stavy, nervozita a stres, stavy vyplývajúce z nedostatku kvalitného spánku
 • životný štýl: fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu, užívanie omamných látok, nedostatok pohybu, nadmerná únava
 • užívanie liekov: napríklad niektoré cytostatiká, antihistaminiká, antiepileptiká, antidepresíva, antipsychotiká, diuretiká, antihypertenzíva, fibráty, kortikosteroidy, či antiandrogény
 • hladina pohlavných hormónov: nevyrovnaná spôsobuje problémy s potenciou ako u mužov, tak i u žien, nízka hladina testosterónu oslabuje mužský sexuálny apetít, ale aj plodnosť
 • vek: jediný prirodzená príčina poklesu potencie u mužov, už muži po 40-tke pociťujú dôsledky zníženej produkcie testosterónu, pokles plodnosti

 

Ako zlepšiť potenciu – moje vlastné skúsenosti

Ako zlepšiť svoju “pokrivkávajúcu” potenciu? Existuje niekoľko osvedčených spôsobov ako na to prirodzenou cestou, ktoré pokrývajú prakticky všetky vyššie vymenované problémy, poruchy a ochorenia:

➡️ Pracujte na svojej životospráve

To znamená, že sa budete zdravšie stravovať (určite žiadne mastné a ťažké jedlá) a potlačíte svoje prípadné zlozvyky (fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu). Riešte svoj nepriaznivý zdravotný stav, kým sa to ešte dá urobiť relatívne jednoducho – problémom je hlavne nadváha až obezita a s tým súvisiace zdravotné komplikácie (vysoký tlak, cholesterol…)

➡️ Starajte sa viac o svoje psychické zdravie

Venujte dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku. Takto jednoducho dokážete potlačiť stres a nadmieru únavy a zlepšiť aj svoju sexuálnu aktivitu.

➡️ Cvičenie a dobrá fyzická kondícia

Pohyb je jednoznačne najlepšia prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré negatívne pôsobia aj na potenciu. Pravidelné cvičenie zlepšuje náladu a zvyšuje energiu a vytrvalosť a dokonca pomáha zvýšiť hladinu testosterónu.

➡️ Bylinky na mužskú potenciu – TOP prírodná podpora

Podporte všetky svoje sexuálne funkcie prírodným spôsobom – správnymi afrodiziakmi. Viaceré osvedčené rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Krpčiarka šípolistá, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Šafran, Chilli, Yohimbé, Pestrec mariánsky…), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín, L-ornitín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú potenciu, erekciu a zvyšujú sexuálny apetít.

➡️ Kvalitné bylinky na potenciu obsahuje Zerex

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold

 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie a libida, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás

29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

Bylinky na potenciu – Zloženie, účinky a ich užívanie

Byliny na potenciu sú prírodné stimulanty, ktoré obsahujú množstvo účinných látok. Jedná sa hlavne o kombináciu unikátnych fytosterolov, saponínov, flavonoidov, aminokyselín, vitamínov a minerálov. Vo výsledku sa to potom prejavuje najmä zvýšenou podporou testosterónu a lepšieho prekrvenia cievneho systému v oblasti genitálií, hlavne pohlavného údu.

Účinky bylinky na potenciu:

 • prirodzená stimulácia produkcie testosterónu a zvýšenie jeho hladiny v tele
 • zlepšenie prekrvenia penisu pri erekcii, čím sa zlepšuje aj jeho stoporenie
 • podpora lepšieho prekrvenia celej pohlavnej sústavy
 • lepšia vzrušivosť a zvýšenie sexuálnej túžby – libida
 • zdravý priebeh ejakulácie (napríklad pri príliš rýchlej ejakulácii)
 • podpora tvorby spermií v procese spermatogenézy

Bylinky na potenciu sa dajú používať v rôznych formách. Buď to vyskúšate s rôznymi čajmi či odvarmi z rôznych častí rastliny (koreň, zdužnatelý podzemok, vňať, plody, semená, listy, kôra), alebo sú k dispozícii rôzne špeciálne prípravky v tabletkách, kapsuliach, či dokonca ako čistý prášok alebo tinktúra.

Ja osobne sa prikláňam k forme hotových produktov vo forme tabliet. Tie nezriedka obsahujú kombináciu viacerých byliniek a aj preto dokážu potenciu podporiť komplexnejšie – efektívnejšie a hlavne rýchlejšie. Pozor, stále je to u každého v rôznej miere a intenzite – individuálne.

 

Najlepšie bylinky na potenciu

 

➡️ Kotvičník zemný – Tribulus terrestris

Bylinky na potenciu: Kotvičník zemný - Tribulus terrestris

Bylinky na potenciu: Kotvičník zemný – Tribulus terrestris

Táto celkom nenápadná rastlinka pôvodom z Ázie je mimo iné dôležitá rastlina indickej ajurvédy, kde sa využíva pri rôznych sexuálnych dysfunkciách a problémoch s močovou sústavou. Kotvičník obsahuje najmä vo svojich plodoch (menej vňať či koreň) množstvo výnimočných látok.

Unikátna je najmä vysoká hladina rastlinných steroidných saponínov (hlavne protodioscín a diosgenín). Aj preto je Tribulus terrestris známy ako osvedčený prírodný “booster” tvorby testosterónu v tele, ktorého produkciu podporuje aj vo vyššom veku. Rastlinu dokonca prezývajú zelenou viagrou, pretože takto dokáže pozitívne vplývať celkovo na potenciu vrátane erekcie a mužského libida.

Ďalšie významné látky kotvičníka – steroly (betasitosterol napríklad), pomáhajú chrániť prostatu pred jej nezhubným zväčšením a v kombinácii sa steroidnými saponínmi môžu fungovať aj ako prevencia pred rakovinou prostaty.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • podpora potencie, erekcie a libida
 • zvýšenie testosterónu
 • tvorba svalovej hmoty
 • podpora zdravia prostaty a močových ciest
 • zníženie hladiny cholesterolu v krvi
 • podpora trávenia a sekrécie žalúdočných štiav
 • antioxidačné účinky
 • detoxikačné účinky na pečeň
 • zlepšenie fyzickej a psychickej kondície
 • zmierňovanie stavov úzkosti
 • potláčanie nespavosti
 • lepšia regenerácia

💡 Prečítaj si o Kotvičníku viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať priamo čaj z Kotvičníka, tak sušenú vňať prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na potenciu a erekciu s Kotvičníkom

Recenzie tabletiek s Kotvičníkom v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

eJoy, ✅ eJoy LONG, ✅ Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Zerex Ultragold,
Vimax, ✅ Proerecta, ✅ Erexan, ✅ Erexan Kontrol, ✅ Erexan Stabil,
Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid,
Clavin Original, ✅ Clavin Platinum, ✅ ArginMax Forte pre mužov, ✅ ArginMax Forte pre ženy,
Erectan Forte, ✅ Erectan ManLONG, ✅ Afroditky plus
Primulus,  ✅ ADVANCE MenActive,

 

➡️ Pestrec mariánsky

Bylinky na potenciu: Pestrec mariánsky, ostropestrec, silybum mariánske

Bylinky na potenciu: Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky (Silybum marianum) je vzácna bylina pochádzajúca zo Stredomoria či oblastí Malej a Prednej Ázie a Kanárskych ostrovov. Plody (fructus cardui mariae) tejto rastliny obsahujú unikátne bioaktívne látky ako je napríklad olej s vysokým podielom nenasýtených mastných kyselínaminokyseliny (najmä tie so sírou v postrannom reťazci: metionín a cysteín), cukry (glukóza, fruktóza…), horčíny, éterický olej v samotných semenách. V oplodí sa nachádzajú najmä flavonoidy, z ktorých najvýznamnejší a najcennejší je silymarín.

Pestrec je najviac známy ako prírodná podpora zdravia pečene, no okrem toho býva aj zaujímavou súčasťou niektorých prírodných prípravkov na potenciu a to najmä kvôli jej blahodárnemu vplyvu na stav ciev a podpore lepšieho prekrvenia tkanív pohlavnej sústavy.

Tradičné bylinkárstvo odporúča rozdrvené či rozhryzené plody ako liek pri poškodenej pečeni, na žlčníkové kamene, koliky, choroby sleziny. Zvonku tiež do kúpeľa a na obklady pri zlatej žile či vredoch predkolenia. Používa sa napríklad aj pri otravách hubami, drogami, jedmi alebo alkoholom…

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • potencia – lepšie prekrvenie genitálií, zlepšuje pružnosť ciev v penise
 • celková detoxikácia a posilnenie pečene
 • zníženie hladiny cholesterolu, problémy s nízkym krvným tlakom
 • podpora rýchlejšieho obnovenia pečeňových buniek
 • ochrana pred účinkami syntetických liekov
 • gynekologické problémy (neplodnosť, výtok, porušené sliznice maternice)
 • zlepšenie trávenia a pravidelná stolica
 • prečistenie črevného traktu
 • pomoc pri cirhóze, hepatitíde, či endometrióze
 • podpora tvorby enzýmov v našom tele
 • pomoc s hemoroidmi a bércovými vredmi
 • pľúcne ťažkosti
 • kožné defekty a ochorenia
 • pomoc pri liečbe infekčnej mononukleózy
 • lepšie znášanie následkov chemoterapie
 • zmiernenie migrény, závratov, depresie, astmy a alergií
 • na potlačenie nevoľnosti počas cestovania
 • lepšie využitie prijatých vitamínov a minerálov z potravy

💡 Prečítaj si o Pestreci mariánskom viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať granulát z pestrecových plodov v bio kvalite, tak produkt prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na posilnenie potencie a detoxikáciu s Pestrecom mariánskym

Recenzie tabletiek so Pestrecom v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Zerex Extralong

 

➡️ Muira puama

Bylinky na potenciu: Muira puama

Bylinky na potenciu: Muira puama

Rastlina, ktorú prezývajú aj drevom potencie (potency wood), jednoducho nesmie v našom výbere najlepších byliniek na potenciu chýbať. Muira Puama (Ptychopetalum olacoides) je rastlina, ktorá je doma v amazonských dažďových pralesoch. Tradične sa tam doteraz využíva ako afrodiziakum, hlavne kvôli vplyvu jej aktívnych látok na hormonálny systém. Takto účinne podporuje potenciu muža ako takú, vrátane zlepšenia erekcie, a zvýšenia citlivosti vonkajších pohlavných orgánov.

Okrem toho sa oceňuje aj jej vplyv na výdrž, pomoc s oddialením vyvrcholenia, podpora sexuálneho apetítu a tiež pozitívny vplyv na nervovú sústavu, vďaka čomu sa človek napríklad aj pri sexe dokáže jednoduchšie a rýchlejšie uvoľniť.

Terapeuticky najzaujímavejšie časti rastliny sú koreň a kôra, ktoré sú veľmi bohaté na mastné kyseliny a ich estery (kyselina behenová), ďalej na esenciálne oleje, steroly, terpény a vzácny alkaloid s názvom muirapuamín, u ktorého sa predpokladá priaznivý vplyv pri erektilnej dysfunkcii.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • komplexná podpora mužskej i ženskej potencie
 • zvýšenie sexuálnej aktivity
 • kvalitnejšia a častejšia erekcia (lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy)
 • nabudenie libida, zvýšenie sexuálnej túžby
 • prísun energie a lepšia výdrž, uvoľnenie pri pohlavnom styku
 • pomoc so sexuálnymi dysfunkciami – napríklad erektilnou pri mužoch a frigiditou u žien
 • pomoc pri problémoch s plodnosťou
 • na nežiadúce prejavy menopauzy a menštruačného cyklu
 • pomoc pri tráviacich problémoch
 • výborná pri odbúravaní stresu a na zlepšenie nálady
 • potlačenie hystérie a stavov úzkosti
 • podpora liečby úplavice
 • vysoký krvný tlak
 • prevencia vypadávania vlasov

💡 Prečítaj si o Muira Puama viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať čaj z Muira puamy, tak sušený koreň prémiovej kvality si môžete jednoducho zaobstarať v tomto obchode.

TOP prípravok na potenciu a erekciu s Muira puama v zložení:

💡 TIP na produkt - E-reX 24
E-reX 24

 • prírodný prípravok na erekciu a potenciu so zaujímavým zložením
 • obsahuje výťažky exotických rastlín Muira Puama a Cezmíny paraguajskej (Yerba maté) + Zinok
 • výsledok: pevnejšia erekcia, lepšia výdrž, viac chuti, lepšie prekrvený penis
 • dostupný aj intim gel – lubrikant pre ešte lepšiu stimuláciu
 • na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

31,99 €

💡 TIP č.1: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.2: TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo💡 TIP č.3: zásielka v diskrétnom balení

Recenzie tabletiek s Muira puama v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

E-rex24, ✅ Afroditky,

 

Ostatné bylinky na erekciu

K najlepším bylinkám na potenciu možno zaradiť aj ďalšie výnimočné rastliny. Vašu potenciu určite prebudí šafran a zázvor, byliny (korenie), ktoré bežne zoženiete kdekoľvek v obchode. Z tých relatívne exotickejších môžete na podporu potencie vyskúšať aj Schizandru čínsku, Macu, Ženšen či Senovku grécku,… Cezmínu paraguajskú (alias Yerba Maté) a Borovicu prímorskú.

➡️ Borovica prímorská (Pinus pinaster)

Je to strom, ktorý je typický pre pobrežie Stredozemného mora. V jeho živici a kôre sa nachádzajú viaceré bioaktívne látky podporujúce mužskú potenciu. Jedná sa najmä o flavonoidy, hlavne špeciálnu zlúčeninu s názvom Pycnogenol, ale aj o silice, terpentíny, proantokyanidíny a procyanidíny. Živica či výťažok z kôry Borovicej prímorskej sa využíva na zlepšenie obehu krvi v cievach (aj v rámci pohlavnej sústavy, čím sa zlepšuje erekcia, ergo komplet potencia), na zlepšenie stavu pokožky, nechtov a vlasov… Ale aj na zlepšenie menštruácie a na potlačenie negatívnych prejavov nastupujúcej menopauzy, ako prevencia aterosklerózy, na zníženie cholesterolu, zmiernenie opuchov, zlepšenie kognitívnych funkcií a viac vitality.

💡 TIP na produkt - Pycnogenol Strong 60 tbl.
Pycnogenol Strong 60 tbl.

 • tabletky s patentovanou látkou Pycnogenol z Borovice prímorskej
 • dávkovanie: 1-2 tablety denne
 • balenie obsahuje 60 tabliet

💡 TIP č.1: nad 50 € doprava zdarma💡 TIP č.2: nekonečné množstvo kvalitných produktov💡 TIP č.3: rýchle doručenie a lacná doprava (od 1,9 €)

➡️ Yerba Maté – Cezmína paraguajská

Cezmína paraguajská (Ilex paraguariensis) je zaujímavé prírodné afrodiziakum, ktoré zvyšuje chuť na sex a sexuálnu vitalitu. Hlavne v listoch yerba maté sa nachádzajú stimulanty ako kofeín, teobromín a teofylín, ale aj flavonoidy, aminokyseliny, vitamíny, minerály a polyfenoly… Okrem podpory potencie však tiež pomáha s psychickým zdravím, podporuje lepšie odbúravanie tuku, upravuje nepriaznivú hladinu cholesterolu či cukru v krvi a má ešte mnohé ďalšie blahodárne účinky na náš organizmus. Yerba Maté sa tradične užíva najmä ako čaj alebo studený nápoj. Býva však aj súčasťou tabliet na potenciu a erekciu či podporu libida.

TOP prípravok na potenciu a erekciu s Yerba Maté v zložení:

💡 TIP na produkt - E-reX 24
E-reX 24

 • prírodný prípravok na erekciu a potenciu so zaujímavým zložením
 • obsahuje výťažky exotických rastlín Muira Puama a Cezmíny paraguajskej (Yerba maté) + Zinok
 • výsledok: pevnejšia erekcia, lepšia výdrž, viac chuti, lepšie prekrvený penis
 • dostupný aj intim gel – lubrikant pre ešte lepšiu stimuláciu
 • na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

31,99 €

💡 TIP č.1: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.2: TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo💡 TIP č.3: zásielka v diskrétnom balení

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych liečivých rastlín tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz o problematike fytoterapie. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!