Cviky na predčasnú ejakuláciu – ako si jednoducho pomôcť s oddialením vyvrcholenia

Peter Kacián Téma 30. septembra 2021 0

Cviky na predčasnú ejakuláciu, alias cviky na jej oddialenie… Nuž, aj na tento problém sa dá použiť vhodné cvičenie. Ak chcete vedieť aké máte v tomto smere možnosti, prečítajte si tento článok. Povieme si v ňom o všetkých najznámejších cvikoch a technikách, ktoré zaberajú na oddialenie ejakulácie.

Ale keďže takéto cvičenie určite nie je jediným spôsobom riešenia tohto nezanedbateľného mužského problému, povieme si aj to, akú máte alternatívu, respektíve čo ešte z voľne dostupných prostriedkov môžete na oddialenie vyvrcholenia nasadiť spolu s cvičením. A určite by ste nemali vynechať ani pár slov o samotnej predčasnej ejakulácii a čo za ňou stojí, a ktoré nepriaznivé faktory a podmienky sa na nej podieľajú.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na ejakuláciu, odporúčam vám tieto tabletky na jej oddialenie, zlepšenie výdrže a posilnenie ostatných sexuálnych funkcií vrátane erekcie a libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy LONG (recenzia), ✅ Zerex Extralong (recenzia) a ✅ Erexan Kontrol (recenzia).

Cviky na predčasnú ejakuláciu: o čo vlastne ide, a prečo takto cvičiť

➡️ Cvičenia na oddialenie ejakulácie v podstate slúžia na podporu normálneho procesu ejakulácie. To znamená mimo iné aj to, že pomáhajú s lepšou kontrolou mužského orgazmu a s predĺžením pohlavného styku. Týka sa to ako priamo penisu, tak aj okolitého svalstva a svalov panvového dna, veľmi dôležité je aj potláčanie vzrušivosti, pričom hlavným cieľom je menej intenzívne vnímané sexuálne dráždenie.

➡️ Želateľný efekt sa zvykne dostaviť až po určitom čase – základ je dlhodobé a pravidelné cvičenie. Výsledky ale treba očakávať individuálne – aj na základe spomenutej pravidelnosti, reálneho stavu muža, či ďalších faktorov. Tieto cviky okrem priaznivého vplyvu na ejakuláciu majú tiež ďalšie benefity – pomáhajú zlepšovať kvalitu erekcie, ale aj normálne fungovanie prostaty (napríklad Kegelove cviky).

➡️ Medzi najznámejšie cviky na podporu normálnej ejakulácie (a ďalších oblastí v rámci pohlavnej sústavy) patria Kegelove cvičenia a metóda Masters-Johnson. Primárne ich možno považovať za preventívne opatrenie, ale dobre poslúžia aj pri počiatočných ťažkostiach.

💡 TIP na produkt - Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk

Cvičenie môžete samozrejme skombinovať aj s vhodným prírodným doplnkom!

 • prémiový výživový doplnok určený na predĺženie styku
 • pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
 • pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
 • s rýchlym nástupom účinku
 • komplexné zloženie: rastlinné extrakty + aminokyseliny
 • priaznivý pomer cena / kvalita
 • známy a overený produkt, s ktorým majú muži množstvo pozitívnych skúseností

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

Predčasná / rýchla ejakulácia

Predčasná ejakulácia je jedna z najčastejších foriem sexuálnej dysfunkcie mužov. A za predčasnú sa považuje vtedy, keď muž dospeje k orgazmu spojenému s ejakuláciou už do jednej minúty (oficiálne na základe vedeckých poučiek do 1 až 2 minút) od momentu vniknutia penisu do vagíny.

Rýchla ejakulácia môže byť dôsledkom psychických (častejšie), alebo aj fyziologických príčin (napríklad krátka uzdička). Niektoré príčiny môžu byť len prechodné a veľmi rýchlo pominú aj samé – napríklad vekom a sexuálnou skúsenosťou. Iné sú podmienené nutnosťou podstúpenia adekvátnej liečby na ich odstránenie.

💡 TIP: Všetko o predčasnej ejakulácii nájdete v našom komplexnom článku: Rýchla, predčasná ejakulácia – o čo ide a čo sa s tým dá robiť (12 zaručených tipov).

 

Pre koho sú tieto cviky určené

Cvičenia na oddialenie ejakulácie ocenia hlavne tí muži, ktorí sa trápia s prirýchlym vyvrcholením. Technicky jednoduché cviky si nevyžadujú žiadne zvláštne podmienky, neobmedzuje ich ani vek či zdravotný stav muža. A keďže niektoré techniky sa dajú praktizovať vo dvojici, môžu byť pokojne aj súčasť milostnej predohry.

Okrem toho majú aj ďalšie benefity, takže tí muži, ktorí chcú podporiť aj svoju erekciu a jej trvanie, majú problém s inkontinenciou, či prostatou, môžu cviky na predčasnú ejakuláciu vykonávať takisto bez obáv.

💡 TIP na produkt - eJoy LONG
eJoy Long
 • prírodné tabletky na oddialenie vyvrcholenia prémiovej značky
 • sú určené nielen na predĺženie sexuálneho styku
 • ale aj na zlepšenie erekcie
 • a zvýšenie libida a chuti na sex
 • má ideálne komplexné zloženie (maca, tribulus, ženšen + aminokyseliny a vitamíny)
27,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Cviky na predčasnú ejakuláciu: príklady, ako na to, moje skúsenosti

Poďme sa teraz pozrieť na konkrétne cviky. najznámejšie sú Kegelove cviky a Masters-Johnson metóda. Mne osobne sa potom páčila aj ďalšia metóda, ktorá je z oblasti tantrického sexu…

 

➡️ Kegelove cviky

Kegelove cvik slúžia najmä na posilnenie svalov panvového dna. A aj preto sa najčastejšie odporúčajú ženám po pôrode (často v kombinácii s venušinými guličkami) – z dôvodu rýchlejšej obnovy pružnosti tohto svalstva.

Ale ani muži s týmto cvičením neobídu naprázdno. Práve naopak. Jednoduchými cvikmi totiž dokážu lepšie ovládať svoje vyvrcholenie a tak predĺžiť svoju sexuálnu aktivitu (pohlavný styk, masturbáciu…). Ale aj pozitívne pôsobiť na prostatu, či na prípadné samovoľné úniky moču – obe oblasti trápia najmä starších mužov, ktorí takouto jednoduchou formou môžu docieliť pozitívny efekt. Plus, keď k tomu prirátame podporu lepšieho prekrvenia v genitálnej oblasti (lepšia erekcia a stoporenie) – tak Kegelove cviky sú jednoznačne jedny z najkomplexnejších cvičení určených na podporu mužského (i ženského) sexuálneho zdravia.

Samotný cvik je veľmi jednoduchý a dá sa robiť v rôznych pozíciách (v sede, ľahu…). Na začiatok treba uvoľniť svoje telo a sústrediť sa na sval, ktorým zadržiavate močenie. Stiahnite ho na 10 sekúnd, povoľte, nechajte ho 10 sekúnd odpočívať a zase ho na 10 sekúnd siahnite. Toto opakujte 10 krát a aspoň 2-3 x za deň.

Ako cvičiť Kegelove cviky, návod pre mužov – VIDEO

Benefits of Kegel exercises for men with pictures

 

➡️ Masters-Johnson metóda

V 60-tych rokoch minulého storočia sa v oblasti ľudskej sexuality preslávili americkí vedci – gynekológ William H. Masters a sexuologička Virginia E. Johnsonová (výskumný tím Masters a Johnson). Ich metóda na oddialenie ejakulácie a zamedzenie mužského orgazmu je svetoznáma. V čom spočíva?

Cieľom cvikov je okamžité zastavenie a potlačenie vzrušenia, ktoré sa dá docieliť tak, že partnerka uchopí penis rukou. A to tak, že palec bude v protistojnom postavení ako ostatné prsty a vytvorí s nimi krúžok, ktorým obopne penis, pričom ukazovák by sa mal nachádzať tesne nad okrajom žaluďa. Okamžite ako muž zacíti, že sa blíži jeho vrchol, dá pokyn partnerke a tá následne na pár sekúnd stlačí penis a tým výron semena zastaví.

Je to naozaj príjemná metóda ako dosiahnuť predĺženie pohlavného styku, pričom pozitívny výsledok sa dostaví po pravidelnom opakovaní približne do mesiaca – môžem to s istotou potvrdiť aj ja sám.

 

➡️ Tantrická masáž lingamu s názvom „vývrtka“

Mne osobne najviac zaimponovala metóda tantrickej masáže s „poetickým názvom vývrtka“. Funguje na podobnom princípe ako spomínaná Masters-Johnson metóda, len je o čosi prešpekulovanejšia a podľa môjho názoru aj vzrušujúcejšia. Asi každý už niekedy otváral fľašu vína s vývrtkou – no a o tom to celé je. Špeciálny cvik slúži na okamžité zastavenie a potlačenie vzrušenia a ejakulácie a to špeciálnym ťahom po celej dĺžke penisu. Ideálne ak ho bude vykonávať partnerka a nie práve muž, ktorý to nezriedka prosto nevydrží…

Ako na to? Tesne pred vyvrcholením treba penis chytiť celou dlaňou, pričom prst smeruje dole a jedným ťahom nahor a pootočením o 360 stupňov (vývrtka) následne dosiahnete okamžité zníženie vzrušenia. Technika je perfektná aj na navodenie pocitov intenzívneho vzrušenia – je preto pomalá a intenzívna a dá sa vykonávať aj pri čiastočnej a nedokonale pevnej erekcii.

 

Cviky na predčasnú ejakuláciu a najčastejšie otázky

Predčasná ejakulácia trápi celkom dosť mužov. A napodiv aj vo vyššom veku, kde nie je síce až tak extrémna (vyvrcholenie do 1 minúty), ale mnoho mužov si praje vydržať s orgazmom (a ejakulovaním) o niečo dlhšie ak sa dá. Aj preto sa dá na internete dá nájsť množstvo diskusií a fór, kde sa táto téma rozoberá a kde možno nájsť aj príspevky na tému cviky na predčasnú ejakuláciu. Na najčastejšie otázka, ktoré som v nich našiel, teraz odpoviem:

❓ Ako často treba cvičiť cviky na predčasnú ejakuláciu?

Ako sa vám podarí čím častejšie tým lepšie. A Kegelove cviky určite aj každý deň. Masters-Johnson môžete zase aplikovať pri masturbácii, tantrickú „vývrtku“ pri predohre s partnerkou.

❓ Má takéto cvičenie vplyv aj na nejaké iné oblasti ako je ejakulácia?

Má a tieto benefity som už spomínal v úvode článku. Napríklad Kegelove cviky prospievajú aj prostate a sú výborné ako prevencia pred nechceným únikom moču.

❓ Kedy sa dajú očakávať prvé pozitívne účinky?

To závisí mimo iné aj od toho, v akom stave bola vaša schopnosť ejakulácie ešte pred praktizovaním týchto cvičení. A tiež od vášho zdravotného stavu, pravidelnosti cvičenia a ďalších faktorov. Rátajte však s tým, že pozitívny efekt sa prejaví zhruba po mesiaci (Kegelove cviky), pri metóde Masters-Johnson a „vývrtke“ sa to bude postupne o kúštik zlepšovať po každom raze.

❓ Aké chyby sa najčastejšie robia pri cvikoch na oddialenie vyvrcholenia?

Najčastejšia chyba, ktorú muži robia pri takomto type cvičenia je nepravidelnosť (z akéhokoľvek dôvodu, nemusí súvisieť s ich pohodlnosťou a lenivosťou, ale napríklad aj nedostatkom času či únavou). Ďalej to môže byť nesprávna technika pri cvičení, napríklad s dýchaním, alebo aj nižšia efektivita cvikov z dôvodu malého počtu opakovaní.

❓ A čo ak takéto cvičenie s predčasným vyvrcholením veľmi nepomôže?

Sú to cviky a zázraky zase netreba očakávať, treba to brať skôr ako súčasť zdravého životného štýlu. Pri vážnejších problémoch s ejakuláciou (predčasná, retrográdna, krv v ejakuláte…) odporúčam v prvom rade kontaktovať lekára a problém riešiť v spolupráci s ním.

❓ Existujú aj nejaké iné spôsoby oddialenia ejakulácie?

Cvičenia sú fajn a tým, že ich budete praktizovať, nemáte čo stratiť, len získať (tak ako ja). Ale pomôcť si môžete aj inak. Praktickým spôsobom je napríklad aj masturbácia pred stykom (hlavne pre mladšie ročníky), starší si snáď dobre poradia aj s prerušovaním súlože či sexuálnej stimulácie. A existujú aj ďalšie triky a možnosti ako sa s tým popasovať. Obšírnejšie ich popíšem v nasledujúcom odstavci…

 

Ako ešte viac zlepšiť a podporiť normálnu ejakuláciu

Okrem cvikov môžete ejakuláciu a jej nástup ovplyvniť aj inak. Existuje tiež klasická medicínska liečba na základe reálnej diagnózy za použitia medikamentov (napríklad liek Priligy), ale my sa na tomto mieste pozrieme skôr na niektoré nenáročné spôsoby, ktoré dokážete ovplyvniť aj vy sami…

 • dodržiavanie zdravej životosprávy – to znamená zdravšie sa stravovať a potlačiť zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, žiadne mastné a ťažké jedlá
 • riešenie nepriaznivého zdravotného stavu – najmä nadváhy a s tým súvisiacimi zdravotnými komplikáciami (vysoký tlak, cholesterol)
 • podpora mentálneho zdravia – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku
 • zlepšenie fyzickej kondície – výborná prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré spôsobujú problémy s ejakuláciou a plodnosťou (a vlastne skoro všetky sexuálne dysfunkcie)
 • dostatočná starostlivosť o močové ústrojenstvo, prostatu a nervový systém – poruchy a zdravotné problémy týkajúce sa týchto oblastí sa vo veľkej miere podieľajú na vzniku problémov s ejakuláciou, riešenie a prevencia môže spočívať aj v užívaní vhodných bylín vo forme čajov či výživových doplnkov (napríklad Prostanax, Prostalex, Prostadyne a ďalšie)
 • zvýšenie hladiny testosterónu v tele – aj výberom vhodných potravín či výživových doplnkov (napríklad Primulus)
 • podpora sexuálnych funkcií prírodným spôsobom – správnymi afrodiziakmi, viaceré unikátne rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat a iné), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú všetky intímne funkcie a procesy v mužskom tele vrátane ejakulácie
 • pomôcky na kontrolu ejakulačného procesu, kondómy, krémy a gély – existuje množstvo erotických pomôcok, ktoré vám môžu s týmto problémom pomôcť, napríklad škrtiace krúžky, vyskúšať môžete aj hrubší kondóm (prípadne rovno dva), ale aj špeciálne krémy či gély, ktoré penis mierne znecitlivia a tak oddialia ejakuláciu

 

✅ Tabletky na predčasnú ejakuláciu

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s ejakuláciou svoj význam. Neznamená to však, že to musí využiť každý, kto potrebuje pomoc. Určite to nie sú lieky, čiže ich účinnosť v tomto smere nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky na rýchlu ejakuláciu fungujú na princípe posilnenia libida a predĺžením erekcie.

Sú tabletky na oddialenie ejakulácie riešením?Plusom je ich prírodné zloženie, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Pomyselným mínusom je zase to, že tieto tabletky musíte kombinovať aj s inými režimovými opatreniami (cviky, znecitlivujúce krémy, kondómy…) aby bol výsledný efekt – dlhšia súlož bez prirýchleho vyvrcholenia – čo najlepší. Tabletky sa dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení sú zahrnuté mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky ako na ejakuláciu a dĺžku styku, tak i libido, erekciu a potenciu všeobecne.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Striktne dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

💡 TIP na produkt - Erexan Kontrol
Erexan Kontrol
 • prírodný doplnok výživy bez predpisu na oddialenie vyvrcholenia
 • lepšia výdrž, viac chuti na sex, silnejšia erekcia
 • na okamžité použitie do 60 minút
 • žiadne vedľajšie účinky
29,90 €

💡 TIP č.1: možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín💡 TIP č.2: doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania💡 TIP č.3: +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

Tabletky na oddialenie vyvrcholenia, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa ešte spolu pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal. Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere na niekoľko faktorov, ktoré inak spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

TOP Tabletky na predčasnú ejakuláciu podľa mojich skúseností

A ktoré tabletky na prirýchle vyvrcholenie u mňa zabodovali najviac? Tu sú, spolu so stručným popisom a cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 kapsúl
eJoy LONG
eJoy Long
➡️ prírodný prípravok na oddialenie vyvrcholenia
✅ overená značka
✅ pre dlhší styk so stabilnou erekciou a viac pôžitku
✅ bonus: viac chuti na sex + energie
✅ prírodné zloženie, bez vedľajších účinkov
✅ určený pre všetkých mužov bez rozdielu veku (18+)
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

27,90 €
Chcem vedieť viac
12 kapsúl
Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk
➡️ určený na predĺženie styku
➡️ pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
➡️ pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
✅ rýchly nástup účinku
✅ priaznivý pomer cena / kvalita
✅ známy a overený produkt
✅ množstvo pozitívnych skúseností
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

34,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Erexan Kontrol
Erexan Kontrol
➡️ doplnok stravy na predĺženie pohlavného styku a na erekciu
✅ podpora erekcie a libida
✅ pre mužov s príliš rýchlym vyvrcholením
✅ na okamžité použitie do 60 minút
✅ registrovaný ako doplnok stravy
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

29,90 €
Chcem vedieť viac

Mohlo by vás zaujímať…

💡 Články o cvikoch na posilnenie intímnych funkcií muža i ženy na Afrodiziakum.sk

Cviky na predčasnú ejakuláciu: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Cviky na predčasnú ejakuláciu a upozornenie na záver

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.