Ako zlepšiť erekciu? Najlepšie prirodzenou cestou

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 0

Ako zlepšiť erekciu? Nuž, erekcia (či stoporenie penisu) je ozajstný fenomén mužskej sexuality (a samozrejme aj ženskej – klitoris, bradavky). Významnou mierou sa totiž podieľa na kvalite intímneho života u oboch pohlaví. Erekcia penisu je vlastne schopnosť tohto orgánu dosiahnuť taký stav a kvalitu stoporenia, aby mohlo dôjsť k bezproblémovej vaginálnej penetrácii a zároveň aby jej trvanie bolo dostatočné dlhé k uspokojeniu oboch partnerov.

To je fajn poučka, no čo robiť, ak vaša erekcia naozaj “pokrivkáva”? Nie je to totiž žiaden ojedinelý jav. Problémami s nedostatočnou erekciou trpia vo svete milióny mužov, na Slovensku je podľa odhadu až 500 tisíc mužov postihnutých erektilnou dysfunkciou (zdroj). Tak toto sú naozaj už alarmujúce čísla. Nekvalitná erekcia trápi mužov najčastejšie od stredného veku. Blížite sa k štyridsiatke aj vy? Zbystrite pozornosť. Pomenujeme si hlavné a najčastejšie problémy s erekciou, ktoré vás môžu postihnúť a ich príčiny. A samozrejme hneď na to aj to, ako ju zlepšiť a podporiť tak, aby ste boli v posteli ozajstným kráľom.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Hlavné a najčastejšie problémy s erekciou

Aké sú najčastejšie problémy s erekciou? Ak chceme vedieť ako zlepšiť erekciu, tak najprv si tu musíme povedať o čo vlastne pri tej erekcii vlastne ide. Po biologickej stránke ide o zložitý a komplexný proces, ktorý je regulovaný hormónmi a nervami a dochádza k nemu vďaka zvýšeniu prietoku krvi do penisu.

Ak sa problém s erekciou vyskytuje len občasne, nie je ešte potrebné vyvolávať paniku a zháňať sa okamžite po modrej tabletke. Takéto “zlyhanie” môže mať viacero príčin a dôvodov a niektoré sú úplne normálne (človek nie je stroj všakáno). Optimálnu erekciu nemusíte dosiahnuť napríklad vďaka únave, stresu či inej fyzickej či psychickej indispozícii (skúste na sex čo i len pomyslieť pri migréne). Postupom veku sa intervaly medzi slabými a nedostatočnými erekciami skracujú – telo starne, cievy sa zanášajú, úbytok testosterónu hrá tiež významnú úlohu, ako vlastne celkový zdravotný stav muža (najmä nervový a kardiovaskulárny systém). Ale pravdou je, že erekcia dokáže potrápiť aj mladších mužov, u ktorých sa na tom podpisujú hlavne genetické predispozície a momentálne psychické rozpoloženie.

Čo s tým?

Sadnite si v pokoji a popremýšľajte nad tým (sám alebo s partnerkou), ako často sa vám táto nepríjemnosť stáva a či sa náhodou ešte aj nezhoršuje. A následne si svoju situáciu reálne vyhodnoťte. Že neviete celkom presne ako “vyzerá” porucha erekcie? Pomôžem vám s tým. V podstate sa jedná o tieto základné typy porúch:

 • stoporenie penisu nie je 100%-né – erekcia sa síce dostaví, no jej kvalita je ideálna, tvrdosť penisu nedostatočná
 • dĺžka erekcie nepostačuje k dostatočne uspokojivému pohlavnému styku – teda erekcie v požadovanej kvalite a trvaní (aspoň do doby uspokojenia partnerky)
 • erekcia počas styku či sexuálnej stimulácie kolíše – plná erekcia sa často strieda s ochabnutím penisu
 • nástup erekcie je pomalší ako obvykle – erekcia po stimulácii nastupuje s veľkým časovým odstupom (aj niekoľko minút)

Toto všetko je len začiatok. Ak s tým nebudete nič robiť, veľmi ľahko a veľmi rýchlo sa môže stať, že aj relatívne menej častá problémová erekcia napokon naozaj prerastie do serióznej erektilnej dysfunkcie*, ktorú potom budete musieť riešiť s lekárom. Štandardná liečba potom môže zahŕňať nielen lieky na predpis, ale aj vákuové pumpy, implantáty, či dokonca až chirurgický zákrok.

💡 *Erektilná dysfunkcia

Mužská erektilná dysfunkcia (ED) je definovaná ako trvalá (najmenej 6 mesiacov prítomná) neschopnosť dosiahnuť a/alebo udržať erekciu dostatočnú pre uspokojivý pohlavný styk… Erektilná dysfunkcia je “iba” príznak – nie je to choroba.

 

Príčiny oslabenej erekcie

 

Oslabená a nedostatočná erekcia môže byť následok mnohých nepriaznivých zdravotných stavov. Na erekciu totiž vplýva naozaj dosť veľa faktorov. Môže sa jednať napríklad o skorý príznak nejakého kardiovaskulárneho ochorenia kde je narušený optimálny prietok krvi aj v iných častiach tela ako v penise, cukrovky, nízkej hladiny testosterónu, neurologických porúch či obezity. Takéto príčiny organického pôvodu sa na poruchách erekcie podieľajú približne v 80 % prípadov. Takisto netreba zabúdať na vplyv životosprávy a mentálneho rozpoloženia (20 % prípadov). S tým, že oslabená erekcia psychické problémy ešte viac znásobuje.

Medzi najčastejšie príčiny a faktory spôsobujúce nedostatočnú erekciu patria:

➡️ Problém s cievami a kardiovaskulárnym systémom všeobecne

Najčastejšie sa za nekvalitnou erekciou ukrýva problém s nedostatočným zásobením penisu krvou. V podstate sa jedná o spoločné rizikové faktory so srdcovocievnymi ochoreniami ako je nedostatok pohybu, nadváha až obezita, fajčenie, hypercholesterolémia, metabolický syndróm, diabetes mellitus…

➡️ Problém s fungovaním nervovej sústavy

Ďalším z dôvodov prečo by erekcia mohla byť oslabená je nedostatočné fungovanie nervovej sústavy, ktorá je priamo zodpovedná za jej vyvolanie, udržanie počas styku i jej ukončenie.

➡️ Problém s nízkou hladinou testosterónu

Mužský pohlavný hormón testosterón nie je zodpovedný len za sexuálny apetít, ale má význam a vplyv na priebeh erekcie. K výraznému zníženiu jeho hladiny dochádza u starších mužov. A to celkom prirodzene. Ak je pokles postupný, nič sa nedeje, ani si ho všimnúť nemusíte. Horšie je ak hladina testosterónu poklesne náhle – vtedy sú problémy s erekciou najciteľnejšie.

➡️ Iné ochorenia

Na erekciu toho vplýva naozaj mnoho. Poruchy erekcie môžu vznikať aj následkom širokého spektra ďalších ochorení, ktoré inak zdanlivo s našou sexualitou vôbec nesúvisia. Ku kardiovaskulárnym ochoreniam a poruchám nervového systému tak môžeme priradiť aj cukrovku, aterosklerózu (artériosklerózu), ischemickú chorobu srdca, Alzheimerovu chorobu, Parkinsonovu chorobu, epilepsiu, ale aj poranenia miechy a operácie na chrbtici alebo panvovej oblasti, vrátane postupov na liečbu rakoviny prostaty alebo zväčšenej prostaty.

➡️ Užívanie liekov

Problémy s erekciou spôsobujú aj lieky. Dnes je dokonca známych viac ako 200 druhov liekov, ktoré môžu negatívne ovplyvniť erekciu. O aké lieky napríklad ide? Jedná sa hlavne o antihypertenzíva, antipsychotiká, antidepresíva, antiandrogény, anabolické steroidy… Ak sa po nasadení liekov stane, že vaša erekcia utrpela újmu a stoporenie je vážne nedostatočné, je vhodné sa o ich ďalšom užívaní porozprávať s lekárom, ktorý ich vám predpísal (v prípade potvrdenia vplyvu môže nasadiť iné lieky, zmeniť dávku a podobne).

➡️ Mizerná životospráva a životný štýl

Nečakajte pri sexe žiadne zázraky a bohvieakú tvrdosť penisu ak dlhodobo holdujete alkoholu a tabaku. Na kvalite erekcie sa to totiž musí nevyhnutne odzrkadliť. Pridajte k tomu nevhodnú stravu (veľa sladkého, slaného, mastného…) a nedostatok pohybu a za chvíľu vás bude trápiť niečo životne dôležitejšie ako je “len” erektilná dysfunkcia.

➡️ Psychické problémy a zlé mentálne zdravie

Poruchy erekcie v dôsledku psychických porúch a problémov sa prejavujú približne v jednej pätine prípadov. Či už sú to vážnejšie príčiny ako depresie, úzkosť či veľký stres, alebo aj malé problémy ako nadmerná prepracovanosť, únava, tak všetky sa nepriaznivo podieľajú na vašej potencii vrátane nesprávne fungujúcej erekcii.

Zlyhanie v posteli následne veľmi často vyvoláva ďalšie psychické problémy – frustráciu a pocit menejcennosti nasleduje stres pred ďalším pohlavným stykom a obavy z ďalšieho zlyhania.

➡️ Stereotyp v spálni

Budete sa čudovať, ale áno. Nedostatočná erekcia môže byť aj výsledkom vašich nudných intímnych stretnutí. A vôbec sa nezakladá na pravde tvrdenie, že muž má chuť kedykoľvek a za každých okolností. Stereotyp a nuda v spálni dokáže erekciu totálne utlmiť. Nemusíte hneď rozmýšľať nad výmenou partnerky, skúste si vzťah viac okoreniť a vyskúšať niečo nové (skúšali ste už sex v prírode alebo vo výťahu?).

 

Ako zlepšiť erekciu? Možnosti ako ju posilniť a stabilizovať

Existujú viaceré možnosti a spôsoby, ako zlepšiť erekciu a reagovať na každú spomenutú príčinu jej oslabenia. Prvé príznaky sú varovaním a dá sa s tým niečo robiť už aj takou zmenou životosprávy a zdravším životným štýlom. Pamätajte na to, že lieky na predpis a rôzne invazívne techniky by mali byť posledným riešením. A preto skôr než navštívite lekára špecialistu – urológa, tak by ste mali skúsiť niektorý z prirodzenejších spôsobov ako posilniť svoje erekčné schopnosti.

 

Prirodzená podpora erekcie

 

➡️  Zmena životného štýlu – režimové opatrenia

Zlepšiť a posilniť svoju erekciu môžete jednoduchými zmenami vo svojom osobnom živote – zmenou životosprávy a potlačením zlých návykov. Chcete vedieť čo mám presne na mysli? Obmedzte konzumáciu alkoholu, prípadne prestaňte fajčiť (ak holdujete aj tejto neresti), po konzultácii s lekárom vysaďte lieky, ktorých vedľajším účinkom je potlačenie erekcie, pri strave sa zamerajte na kvalitu, jej pestrosť a vyváženosť (príjem správnych živín erekcii naozaj prospieva – zaraďte do svojho jedálnička potraviny s vysokým obsahom zinku, horčíka, antioxidantov či L-arginínu), zaraďte do života častejší pobyt na vzduchu a šport, doprajte si kvalitný spánok, nepodvoľte sa stresovým situáciám, odolávajte tlaku únavy tým, že si dokážete oddýchnuť vždy keď potrebujete.

➡️ Zvážte poradenstvo, zmeňte návyky

Za problémami s erekciou môže stáť aj naša krehkejšia psychika. Porozprávajte sa so svojim partnerom o tom, kde to u vás v intímnej oblasti najviac škrípe. Možno na to, aby ste dosiahli uspokojenie bude stačiť len pár kompromisov a chuť vyskúšať niečo nové. Spýtajte sa jej čo vlastne pri sexe chce a čo si prajete vy sami. A dôležité je aby si potom páry vyhradili dostatok času na rozvoj vzťahu a na podporu pokračujúcej intimity. Pomôcť môže aj psychologické poradenstvo či sexuálny terapeut.

💡 Sexuálny terapeut

Tiež môžete napríklad využiť služby sexuológa, ktorý je zameraný na prácu s telom. Takzvaný “Sexological bodyworker“ – je vlastne akýsi sprievodca erotikou, ktorý pomáha jednotlivcom, párom a skupinám prehlbovať ich telesné prežívanie. Pracuje v oblasti intimity, partnerských vzťahov, osobnej transformácie, liečenia, prehlbovania a skúmania duchovného rozmeru sexuality.

➡️ Liečba ochorenia, ktoré problémy s erekciou spôsobuje

Jasné, toto už má niečo dočinenia s lekárom, ale jednoducho vplyv niektorých ochorení na kvalitu erekcie je naozaj významný. Preto, ak vaša erekcia začína štrajkovať viac než je vám milé, začnite sa obzerať aj po zdravotných príčinách a liečiť ochorenie, ktoré má na ňu negatívny dosah. Najlepšie vyliečiť úplne, no ak toto nie je úplne celkom možné, tak sa snažiť čo najviac potlačiť jeho negatívne dopady zhoršujúce stav a kvalitu vašej erekcie

Kontrolujte si tlak a cholesterol

S vysokým krvným tlakom a cholesterolom si treba poradiť čo najskôr. Spôsobujú totiž najväčšie problémy, ktoré môžu dospieť až k erektilnej dysfunkcii. Ako na to? Zase: minimálne zmenou životného štýlu a zbavením sa nadbytočných kilogramov. Pamätajte: čo je dobré pre vaše srdce je dobré aj pre váš penis.

Kontrolujte si testosterón

Pokles túžby rovná sa poväčšine aj slabá erekcia. Venujte pozornosť testosterónu a strážte si jeho hladinu v tele. Ak je nízka, má to veľký dopad aj na vašu erekciu. Doprajte si stravu či výživové doplnky, ktoré ju dokážu zvýšiť prirodzenou cestou.

➡️ Voľne dostupné prírodné tabletky

A sme pri prírodných tabletkách – výživových doplnkoch, ktoré majú pri posilnení oslabenej erekcie tiež svoj význam. O podpore hladiny testosterónu som hovoril, tabletky s prírodným zložením tiež pomôžu s lepším prekrvením celej pohlavnej sústavy, ergo zlepšia kvalitu erekcie. Posilnia libido a naštartujú váš sexuálny apetít, podporia ejakuláciu, prispejú k normálnej funkcii prostaty a podporia spermatogenézu. Ako zlepšiť erekciu týmito tabletkami? Stačí si len dobre vybrať. Siahnuť by ste mali po overených značkách s overenými účinkami a zložením.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

 

Keď vašu erekciu dostane na starosti lekár

 

➡️ Lieky na predpis

Tabletky a lieky na predpis (známa Viagra, ale aj Cialis či Levitra) sú určené už pre vážnejšie prípady erektilnej dysfunkcie, kedy samotné režimové opatrenia a zmena stravy s oslabenou erekciou nepomáhajú. Ak sa jedná o poruchy erekcie z dôvodu cievnych problémov, máte k dispozícii synteticky vyrábané liečivá alebo aj injekcie s takými látkami vo svojom zložení, ktoré rozťahujú cievy v penise a zabezpečujú dostatočný prítok krvi do penisu a zlepšia erekciu. Medzi nevýhody patria okrem vyššej ceny a krátkodobého účinku, aj celkom často sa vyskytujúce vedľajšie účinky.

➡️ Rázové vlny

Čoraz obľúbenejším riešením ako zlepšiť erekciu sú aj rázové vlny. Tie síce nezlepšia erekciu okamžite, ale ich účinok je potom dlhodobý. Je to efektívny spôsob ako zlepšiť erekciu – no platí to iba ťažkostiach spôsobených poškodením ciev (čo je však drvivá väčšina prípadov erektilnej dysfunkcie).

➡️ Chirurgický zákrok

Ak sa pri liečbe nemôžete obrátiť na lieky na erekciu z dôvodu, že užívate iné, ktoré ich použitie nutne vylučujú (pacienti, ktorí užívajú koronárne vazodilatátory), môžete zvoliť aj niektorú z ďalších možností ako svoje nedostatočné stoporenie riešiť. Buď pôjde rovno o chirurgický spôsob riešenia erekcie použitím implantátov do penisu (penilných protéz), prípadne o úpravu ciev penisu (priechodnosť) iným chirurgickým zákrokom.

Chirurgické implantáty sa tak stanú súčasťou vášho tela. Ich nevýhodou je okrem úplnej “neprirodzenosti” aj niekoľko percentná šanca na infekciu, ktorá vyžaduje odstránenie zariadenia a tiež pravdepodobnosť zlyhania zariadenia v priebehu nasledujúcich rokov (malá, ale je).

💡 Vákuová pumpa

Zaujímavou alternatívou ako zlepšiť erekciu je aj vákuová pumpa, ktorá pri slabej erekcii funguje vcelku spoľahlivo. Podtlak v okolí penisu spôsobuje jeho zvýšenie priamo v ňom a tak aj lepšie prekrvenie. Na druhú stranu, používať ju pre každým pohlavných stykom asi nie je to “pravé orechové”. Je to skôr krátkodobé riešenie, na spestrenie pri sexe ideál. Tiež môžete vyskúšať vákuovku na zväčšenie vášho penisu – stačí pravidelnosť a dostatok času (niekoľko tisíc hodín postačí).

 

Tipy a triky ako zlepšiť erekciu overené štúdiami

Našiel som pre vás aj niektoré vedecké štúdie, ktoré pojednávajú o rôznych prírodných spôsoboch (tradičných aj menej tradičných) ako zlepšiť erekciu. A ktoré podľa nich reálne dokážu aj pomôcť – chcete sa nechať inšpirovať? Nech sa páči:

🌿 Akupunktúra

Akupunktúra je alternatívna medicínska metóda pôvodom z Číny. Počas nej sa do tzv. akupunktúrnych bodov pacienta nabodnú ihly. Podľa tradičnej náuky ležia tieto body na dráhach energie – meridiánoch. Tými podľa nej prúdi životná energia čchi a sú spojené s jednotlivými orgánmi.

Mnohé štúdie vykazujú, že dosiahnuť zlepšenie erekcie je možné aj touto netradičnou metódou. Napríklad táto štúdia prezentuje fakt, že akupunktúra zlepšila kvalitu erekcií a obnovila sexuálnu aktivitu až u 39 percent účastníkov. V neskoršej štúdii publikovanej ešte v roku 2003 sa zase uvádza, že 21 percent pacientov s erektilnou dysfunkciou, ktorí absolvovali akupunktúru, pociťovali zlepšenie.

Riziká akupunktúry sú nízke, ak ju robí špecialista. Akupunktúra sa ukazuje ako celkom dobrý prísľub pre pomoc s oslabenou erekciou, ale určite je potrebné vykonať viac štúdií.

🌿 Panax ginseng

Panax ginseng, alias Ženšen, alias Všehoj… má za sebou vcelku solídny výskum. Viaceré štúdie preukazujú priaznivý vplyv červeného koreňa ženšenu na erektilnú dysfunkciu. Dávky sa pohybovali v rozmedzí 600 až 1000 mg trikrát denne.

Novší výskum tiež skúma, ako červený ženšen ovplyvňuje poruchy erekcie. Ginsenozidy, ako jedna zo základných aktívnych látok rastlinného extraktu, pôsobia na bunkovej úrovni na zlepšenie erekcie. Účinok sa javí najlepšie pri ľuďoch s vysokým obsahom lipidov v krvi a s metabolickým syndrómom. Rastlina má výborné protizápalové účinky (štúdia) a zlepšuje prietok krvi aj pri iných chorobách.

👍 Čítaj viac o Ženšeni na našom webe.

🌿 Rhodiola rosea

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea) má tiež podľa jednej menšej štúdie vplyv na kvalitu erekcie. V nej 26 z 35 mužov dostávali 150-200 mg extraktu z rastliny denne počas obdobia 3 mesiacov. Výsledkom bola podstatne lepšia erekcia. Bolo tiež preukázané, že táto bylina zlepšuje energiu a znižuje únavu.

🌿 DHEA

Dehydroepiandrosterón – v skratke DHEA – je prírodný hormón, ktorý je produkovaný našimi nadobličkami. Ten sa môže v našom tele meniť na estrogén a testosterón. DHEA je súčasťou niektorých doplnkov, ktoré sa získavajú najmä z diskórey huňatej, alias divokého jamu (wild yam) a sóje.

Táto štúdia ukázala, že muži s erektilnou dysfunkciou mali s väčšou pravdepodobnosťou aj nízke hladiny DHEA. V roku 2009 sa 40 mužov s touto poruchou erekcie zúčastnilo ďalšej štúdie, v ktorej polovica dostávala 50 mg DHEA a polovica dostávala iba placebo raz denne počas šiestich mesiacov. Tí, ktorí dostávali DHEA, s väčšou pravdepodobnosťou dosiahli a aj udržali svoju erekciu.

🌿 L-arginín

L-arginín je dôležitá aminokyselina prirodzene sa vyskytujúca vo vašom tele. Je nepochybne jednou z najdôležitejších čo sa kvality erekcie týka. Pomáha totiž zvyšovať hladinu oxidu dusnatého (NO) v tele. Ten uvoľňuje cievy na uľahčenie úspešnej erekcie a je tak nevyhnutný pre zdravé sexuálne fungovanie človeka.

V tejto štúdii sa skúmal vplyv L-arginínu na erektilnú dysfunkciu. Až 31% mužov s touto poruchou erekcie užívajúcich 5 gramov L-arginínu denne zaznamenalo výrazné zlepšenie sexuálnej funkcie. Ďalšia štúdia zase ukázala, že L-arginín v kombinácii s pycnogenolom, rastlinným produktom z kôry borovice prímorskej, obnovil sexuálnu schopnosť u 80% účastníkov už po dvoch mesiacoch. Až u 92% zúčastnených mužov sa prejavila obnovená sexuálna schopnosť po troch mesiacoch.

Na záver len dodám, že táto placebom kontrolovaná štúdia potvrdila, že L-arginín v kombinácii s inými liekmi bol dobre tolerovaný, bezpečný a účinný pre mierne až stredne závažné poruchy erekcie.

👍 Čítaj viac o L-arginíne na našom webe.

🌿 Yohimbé

Yohimbé je strom, ktorý sa vyskytuje hlavne v dažďových pralesoch Afriky. Dôležitá je hlavne jeho kôra, ktorá obsahuje viaceré aktívne látky, najmä alkaloidy a najhlavnejší z nich – yohimbín. Niektoré štúdie ukazujú pozitívne účinky na sexuálnu výkonnosť práve v súvislosti s touto unikátnou látkou.

Pravdou však je, že napríklad Americká urologická asociácia yohimbé na liečbu erektilnej dysfunkcie neodporúča, pretože jej účinky nie sú úplne podrobne zmapované a hlavne čo sa týka jeho vedľajších účinkov, ktoré môžu poškodzovať zdravie. Z tých, ktoré sú už známe sa jedná hlavne o zvýšený krvný tlak a srdcovú frekvenciu, podráždenosť a triašku.

 

Ako zlepšiť erekciu a čo najviac ju podporiť – moje vlastné skúsenosti

 

Ako zlepšiť erekciu a podporiť ju tak, aby ste napokon nedospeli do štádia, kedy bude pomoc lekára naozaj nevyhnutná? Existuje pár dobrých spôsobov ako to docieliť (mám to odskúšané sám na sebe):

 • pracujte na svojej životospráve – to znamená zdravšie sa stravujte a potlačte svoje zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, žiadne mastné a ťažké jedlá (ako zlepšiť erekciu stravou som už na webe zverejnil – prečítajte si článok: Potraviny na erekciu – vyskúšajte, neobanujete…)
 • riešte svoj nepriaznivý zdravotný stav kým sa to ešte dá urobiť relatívne jednoducho – riešte najmä svoju nadváhu a s tým súvisiace zdravotné komplikácie (vysoký tlak, cholesterol…)
 • starajte sa viac o svoje mentálne zdravie – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku
 • hýbte sa – dobrá fyzická kondícia slúži ako prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré na erekciu pôsobia viac ako negatívne, už len “obyčajná” pravidelná chôdza namiesto neustáleho vyvážania sa autom má neuveriteľné účinky (a cez leto aj nejaké športy, nielen párty pri grile s priateľmi)

Čo ešte?

 • venujte pozornosť svojmu kardiovaskulárnemu a nervovému systému – poruchy a zdravotné problémy týkajúce sa týchto oblastí sa vo veľkej miere podieľajú na vzniku erektilnej dysfunkcie
 • podporte zvýšenie hladiny testosterónu vo vašom tele – aj výberom vhodných potravín či výživových doplnkov (napríklad Primulus)
 • podporte svoje sexuálne funkcie prírodným spôsobom – správnymi afrodiziakmi, viaceré unikátne rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat a iné), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú erekciu a prirodzenou formou podporujú normálnu hladinu testosterónu v tele

A rada na záver (respektíve na začiatok, ako sa to vezme): Snažte sa hneď od počiatku registrovať problémy s erekciou, sledovať priebeh a pokúsiť sa určiť pôvod týchto problémov. Na každý problém totiž existuje riešenie, len ho treba správne zadefinovať (možno vám v tom pomôže aj tento článok).

 

Sú tabletky riešením?

 

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s erekciou naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…)

Prírodné tabletky na erekciu - potraviny na erekciuMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na erekciu

 

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

TOP 5 prípravkov na erekciu

 

Poruchy erekcie – čo vás ešte trápi (otázky a odpovede)

Problémy s erekciou sú pre muža hotovým strašiakom. V mysli každého muža muža potom vyvstávajú otázky, ktoré by inak na tvárach vyvolávali mierny úsmev. Ale keďže sa to týka penisu a jeho zdravia, žarty nabok!

❓ Môže pevné a tesné spodné prádlo spôsobiť erektilnú dysfunkciu?
Nie, príčiny sú fyzické a/alebo psychické. Tesnými trenkami však môžete prehriať vaše semenníky a potlačiť svoju plodnosť.

❓ Môžu stáť lieky na predpis za mojimi problémami s erekciou?
Môžu, ako som už spomínal, existuje už viac ako 200 druhov liekov, ktoré tento negatívny účinok môžu mať.

Naozaj môže stáť za problémovým stoporením penisu frustrácia a psychické problémy?
Naozaj môže, a to buď v nadväznosti na fyzické (organické) príčiny, ale aj samostatne (až v 1/5 prípadov erektilnej dysfunkcie tomu tak naozaj je.

Je nekvalitná erekcia normálnou súčasťou starnutia?
Nie, nie je normálnou, “iba” je častejšou. Vek je len jeden faktor, ktorý na jej kvalitu pôsobí. Sú to aj čoraz častejšie problémy v rámci kardiovaskulárnej sústavy, cukrovka, vysoký krvný tlak a škodlivé zlozvyky ako fajčenie napríklad (neodpustím si…)

Môže človek dostať erekciu kedykoľvek sa mu zachce?
Aj vtedy ak sa mu nechce. Najmä u mladších chlapcov je častá erekcia samozrejmosť. To isté platí o rannej (nočnej) samovoľnej erekcii. Starnutím sa táto schopnosť znižuje (prirodzené postupné znižovanie hladiny testosterónu napríklad) a jej nástup je pomalší – pričom potrebuje intenzívnejšiu stimuláciu a dostatok času.

❓ Môžu cigarety a tabak, alkohol, či iné drogy spôsobovať poruchy erekcie?

Trikrát áno. Tieto látky môžu veľmi rýchlo poškodzovať krvné cievy a obmedzovať prístup dostatočného množstva krvi do penisu (slabý prietok krvi).

Je pravda, že väčšina mužov nikdy nezažije erektilnú dysfunkciu?
Je, erektilná dysfunkcia je záležitosť zhruba polovice mužskej populácie (od 40 rokov vyššie). To ale neznamená, že zlyhanie erekcie ostatní muži nepoznajú vôbec. Skôr by som sa tomu čudoval, ak by tomu tak nebolo. Únava, stres, veľa alkoholu a iné nečakané okolnosti, môžu erekciu naozaj nárazovo oslabiť u každého muža.

Môže príležitostná jazda na bicykli viesť k erektilnej dysfunkcii?
K erekcii samotnej nemá bicyklovanie vlastne čo “povedať”. Ale zas na druhú stranu, vždy je lepšie, ak si pri dlhších výletoch budete robiť častejšie prestávky a zaobstaráte si kvalitné ergonomické sedadlo. Zmierni to nepohodlie, ktoré vášniví cyklisti zaiste poznajú.

Môj problém s erekciou je aj problém pre môjho sexuálneho partnera?
Samozrejme, trpíte v podstate obaja rovnako. Dvojnásobne, ak sa dostaví aj neschopnosť o tom rozprávať a popieranie tohto problému. Môže to viesť až k depresii, úzkosti, strate sebaúcty a napokon aj k strate partnera.

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.