Cviky na erekciu – aj erekcia sa dá posilňovať, chcete vedieť ako na to?

Peter Kacián Téma 30. septembra 2021 0

Na ťažkosti so stoporením možno vyskúšať aj cviky na erekciu? A prečo nie. Pokiaľ sa nejedná rovno o preukázateľne ťažšiu formu erektilnej disfunkcie, nevidím dôvod prečo by ste to nemohli skúsiť. A nadôvažok, ešte vám to môže priniesť mnohé ďalšie benefity.

Na druhú stranu, nie je to zas niečo, čím sa dá erekcia zlepšiť z dňa na deň a najlepšie výsledky sa tak dosahujú vtedy, ak sa k tomu pridajú aj ďalšie podporujúce prvky. Aké to sú? A vlastne aké cviky vám pomôžu dostať a udržať vašu erekciu v uspokojivom stave? Dozviete sa v mojom článku. Čítajte ďalej.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie a zvýšenie sexuálneho apetítu – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (recenzia), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

Cviky na erekciu: o čo vlastne ide, a prečo takto cvičiť

➡️ Cvičenia, ktoré majú podporiť erekciu, sú v podstate všetky tie, ktoré majú čo do činenia s rýchlosťou jej nástupu, kvalitou a dĺžkou počas pohlavného styku. A na prvý pohľad s ňou ani nemusia mať nič spoločné… opak je však pravdou. Všetko čo pôsobí na prekrvenie svalstva v oblasti panvy a podbruška, čiže na celý pohlavný systém je pre erekciu prospešné, nie je to len priame pôsobenie na svalstvo a cievy v penise.

➡️ Viditeľný efekt je samozrejme podmienený dlhodobým a pravidelným cvičením. Okrem zlepšenia erekcie, sa môžete dopracovať aj k lepšej výdrži (oddialenie ejakulácie), či podporiť normálne fungovanie svojej prostaty (precvičovaním svalstva panvového dna pri Kegelových cvikoch napríklad). No a nakoniec ešte jeden benefit – pokojne môžete očakávať aj zväčšenie a zhrubnutie penisu (nie je to žart, pravidelným prekrvením v oblasti a naťahovaním tkaniva naozaj môže dôjsť viditeľnému zväčšeniu – samozrejme nerátajte s centimetrami. Skôr s lepším pocitom pri súloži, s penisom v partnerkinej ruke, ústach,…).

➡️ Medzi najznámejšie cviky na podporu a posilnenie erekcie (a ďalších oblastí v rámci pohlavnej sústavy) patria Kegelove cvičenia a Jelqing. Sú ideálne ako prevencia, prípadne ako podpora pri začínajúcich problémoch. Výsledky cvičenia budú samozrejme individuálne, veľa totiž závisí aj od pravidelnosti cvičenia a zvolenej intenzity a záťaže, ale i od pôvodného stavu cvičenca a ďalších vonkajších faktoroch.

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti

Cvičenie môžete skombinovať s vhodným prírodným doplnkom!

 • výživový doplnok na dlhodobo kvalitnú erekciu, lepšiu výdrž a zvýšenie libida u mužov
 • zdravšie spermie + pozitívny vplyv na prostatu
 • optimálne a vyvážené prírodné zloženie
 • vhodný na pravidelné užívanie (absolútne bez vedľajších účinkov)
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Pre koho sú tieto cviky určené

Takýmito cvikmi si môžu pomôcť všetci muži, ktorí sa chcú popasovať s menej priaznivým stavom ich erekcie, ale aj tí, ktorí ocenia tréning panvového dna nielen pre lepšie prekrvenie v oblasti pohlavia, ale i z dôvodu lepšieho oddialenia ejakulácie, či pomoci s inkontinenciou. A vek nie je pritom žiadne obmedzenie, stačí „len“ dôslednosť a pravidelnosť.

 

Cviky na erekciu: príklady a postup ako na to (aj na základe mojich skúseností)

Poďme sa teraz pozrieť na konkrétne cviky. Okrem známych Kegelových cvikov, a povedzme aj Jelqingu, si môžete pomôcť aj ďalším jednoduchými úkonmi.

 

➡️ Kegelove cviky

Kegelove cviky primárne slúžia na posilnenie svalov panvového dna. Najčastejšie sa síce odporúčajú ženám po pôrode (zväčša v kombinácii s venušinými guličkami) na rýchlejšie obnovenie pružnosti tohto svalstva, no ani pri ňom muži neostanú nakrátko. Tí vďaka týmto cvikom zase dokážu lepšie ovládať svoje vyvrcholenie a tak predĺžiť svoju sexuálnu aktivitu (pohlavný styk, masturbáciu…), pozitívne pôsobiť na prostatu, či prípadné samovoľné úniky moču. A keďže sa prostredníctvom tohto cvičenia zlepšuje aj prekrvenie, dochádza tiež k lepšiemu stoporeniu a erekcii.

Samotný cvik je veľmi jednoduchý a dá sa robiť v rôznych pozíciách (v sede, ľahu…). Na začiatok treba uvoľniť svoje telo a sústrediť sa na sval, ktorým zadržiavate močenie. Stiahnite ho na 10 sekúnd, povoľte, nechajte ho 10 sekúnd odpočívať a zase ho na 10 sekúnd siahnite. Toto opakujte 10 krát a aspoň 2-3 x za deň.

Pozrite sa ako na to – VIDEO

Benefits of Kegel exercises for men with pictures

 

➡️ Jelqing

Jelqing je síce známy viac ako cvik na zväčšenie penisu, ale keďže jeho prevádzkovaním sa zlepšuje aj prekrvenie v oblasti, je len viac než jasné, že ním podporíte aj svoju erekciu. Jelqing, inak prezývaný aj „dojenie penisu“ je takisto veľmi jednoduché cvičenie.

Ako na to? Tak na začiatok treba vytvoriť z palca a ukazováka krúžok, do ktorého si vložíte penis. Ten by mal byť v stave „poloerekcie“ Prsty potom jemne zovriete a začnete penis masírovať od koreňa smerom k špičke. Naťahovanie by vás nemalo bolieť, na druhú stranu by však malo byť dôrazné. Jeden takýto ťah by mal trvať cca 3 sekundy a na jedno opakovanie by ste ich mali spraviť asi 100. Túto praktiku možno vykonávať aj nasucho, ideálnejšie však s pomocou nejakého lubrikantu na vodnej alebo olejovej báze. ✅ Pozri najlepšie lubrikačné gély v rámci nášho testu.

✅ Ak vás jelqing zaujal, môžete si o ňom prečítať viac (vlastne všetko čo potrebujete vedieť) v našom článku: Jelqing je špeciálne cvičenie na zväčšenie penisu – naozaj to s ním pôjde?

 

➡️ Trénovanie stoporenia

Úplne najjednoduchším cvikom na podporu erekcie je tréning stoporenia. Jednoducho, bez dotyku treba dosiahnuť stoporenie – vizuálnym podnetom či predstavivosťou a udržať penis v erekcii aspoň 2-3 minúty. Cvik robí majstra, a takéto trénovanie sa vám dobudúcna určite vždy zíde.

 

➡️ Cvičenie na podporu prekrvenia panvy – v sede

Pri tomto cvičení stačí pohodlne sedieť v predklone a s nohami vystretými pred seba. Začínate tým, že chrbát vyrovnáte a ruky napriahnete smerom nahor. Následne sa snažíte čo najviac predkloniť dopredu a v tejto pozícii vydržte aspoň 1 minútu. A späť do pôvodnej polohy. Toto opakujte aspoň 10x za sebou.

 

➡️ Cvičenia na podporu prekrvenia panvy – na bruchu

Lepšie prekrvenie v panvovej oblasti môžete dosiahnuť aj ďalším jednoduchým cvičením. Ľahnete si na brucho, špičkami nôh a rukami sa opriete o zem a zadok začnete zdvíhať nahor a nadol. Alebo môžete cvičiť tak, že spravíte polovičný klik – s panvou na zemi a rukami sa zdvíhate nahor. A úplne jednoducho nakoniec – v ľahu striedavo napínate a uvoľňujete celé telo.

 

Cviky na erekciu a najčastejšie otázky

Ak si prezriete niektoré internetové fóra a diskusie, tak zistíte, že celkom dosť mužov (a na počudovanie aj žien) rozoberá možnosti ako zlepšiť erekciu prostredníctvom rôznych cvičení. A naďabíte tam samozrejme aj na množstvo otázok, ktoré často zostávajú nezodpovedané. Na tie najčastejšie dostanete odpovede práve na tomto mieste.

❓ Ako často treba cvičiť cviky na erekciu – aj každý deň?

Závisí od toho ako sa k tomu staviate. Aj keby ste si mali takto zacvičiť každý deň, ublížiť vám to určite neublíži. Skôr naopak. Stačí si zvyknúť na pravidelnosť a dôslednosť a pozitívny výsledok sa určite dostaví. Na druhú stranu, ak nepociťujete žiadne ťažkosti, tak to s ním preháňať tiež veľmi nemusíte… je to na vás.

❓ Majú takéto cvičenia vplyv aj na nejaké iné oblasti ako je erekcia?

Majú, a už som ich spomínal vyššie – najmä Kegelove cviky pomôžu s predčasným vyvrcholením a lepšou kontrolou ejakulácie, či nechceným únikom moču a prospievajú aj prostate. „Úporné“ cvičenie jelqingu zas podporí zväčšenie penisu.

❓ Kedy očakávať prvé pozitívne účinky?

To závisí od viacerých faktorov (zdravotný stav, vek, stupeň ťažkostí…), ale tak približný odhad vám viem dať aj na základe overených výsledkov z praxe. Cvičenie Kegelových cvikov zaberá tak zhruba po mesiaci, pri ostatných cvičeniach sa pozitívny efekt dá očakávať tak do 2-3 mesiacov.

❓ Aké chyby sa najčastejšie robia pri týchto cvikoch na erekciu?

Najčastejšia chyba, ktorú muži robia pri takomto type cvičenia je nepravidelnosť (z akéhokoľvek dôvodu, nemusí súvisieť s ich pohodlnosťou a lenivosťou, ale napríklad aj nedostatkom času či únavou). Ďalej to môže byť nesprávna technika pri cvičení, napríklad s dýchaním, alebo aj nižšia efektivita cvikov z dôvodu malého počtu opakovaní.

❓ A čo ak takéto cvičenie s erekciou „nepohne“ ani o kúštik?

Sú to cviky a zázraky zase netreba očakávať, treba to brať skôr ako súčasť zdravého životného štýlu. Pri vážnejších problémoch s erekciou (erektilná dysfunkcia, impotencia) odporúčam v prvom rade kontaktovať lekára a problém riešiť v spolupráci s ním.

 

Ako ešte viac zlepšiť a podporiť normálnu erekciu

Okrem cvičenia môžete erekciu ovplyvniť aj inak. Nebudem tu riešiť klasickú liečbu, ale pozrieme sa na niektoré faktory, ktoré dokážete ovplyvniť aj vy sami a nie je to nič náročné… Čím všetkým (z voľne dostupných prostriedkov) ešte dokážete podporiť svoju erekciu?

✅ Životospráva je základ

Dobre fungujúca a kvalitná erekcia je dôsledok perfektného stavu kardiovaskulárneho systému a najmä normálnej priechodnosti ciev. A tak v prvom rade sa musíte zamerať naň. A ako inak ako dodržiavaním zásad zdravej životosprávy. Čo všetko to vlastne obnáša?

Obmedzte konzumáciu nezdravých a mastných jedál s vysokou kalorickou hodnotou (✅ tip: pozri najlepšie potraviny na erekciu), zbavte sa svojich nezdravých návykov ako je fajčenie a a nadmerná konzumácia alkoholu. Vyvarujte sa zbytočnej nadváhe – nadváha až obezita a s tým súvisiace zdravotné komplikácie s vysokým tlakom a cholesterolom sú veľmi častým dôvodom aj komplikácií s erekciou.

✅ Psychické zdravie, obmedzenie stresu

Psychické zdravie má na erekciu takisto nezameniteľný vplyv. Základ je, aby ste venovali dostatok času kvalitnej regenerácii, oddychu a hlavne spánku. Uspokojivý intímny život zabezpečí aj vyhýbanie sa stresu (respektíve jeho jednoduchšie potláčanie) a znižovanie miery únavy na minimum.

✅ Aktívny pohyb a dobrá fyzická kondícia

Cvičenie a dobrá fyzická kondícia je najlepšia prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré negatívne pôsobia aj na kvalitu erekcie. Pravidelný aktívny pohyb (napríklad cvičenie, plávanie, beh, alebo aj chôdza) zlepšuje náladu a psychické rozpoloženie, zvyšuje energiu a vytrvalosť, pomáha zvýšiť hladinu testosterónu – pre erekciu samé dobré veci.

✅ Bylinky a čaje na erekciu

Erekciu a všetky ďalšie sexuálne funkcie dokážete podporiť aj niektorými overenými prírodnými prostriedkami – afrodiziakami. Unikátne rastliny ako Ženšen, Maca, Ginko, Krpčiarka, Tribulus terrestris alias Kotvičník zemný, Muira Puama, Šafran, Chilli, Yohimbé a mnohé ďalšie dokážu s vašou erekciou pohnúť tým najlepším smerom. Napríklad aj vo forme čajov a odvarov, pre tých lenivejších a hlavne praktickejších, aj vo forme prírodných doplnkov výživytabletiek na erekciu

 

✅ Tabletky na erekciu

Princíp a účinky tabliet na podporu erekcie

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s erekciou naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…)

Prírodné tabletky na erekciu - potraviny na erekciuMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

Tabletky na erekciu, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa ešte spolu pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal. Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere na niekoľko faktorov, ktoré inak spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

TOP Tabletky na erekciu podľa mojich skúseností

A ktoré tabletky na erekciu u mňa zabodovali najviac? Tu sú, spolu so stručným popisom a cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
E-reX 24
E-reX 24
➡️ doplnok stravy pre podporu erekcie
✅ pevnejšia erekcia
✅ lepšia výdrž, častejší sex
✅ prírodné zloženie (exotická muira puama, yerba maté + zinok)
✅ vhodný na dlhodobé užívanie
EreX24.sk - eshop

⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo
⭐️ zásielka v diskrétnom balení

31,99 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre mužov
Aphrodisia V pre mužov
➡️ výživový doplnok na zlepšenie erekcie, libida a sexuálneho výkonu
✅ prírodné zloženie bez prídavných látok
✅ dostupný bez receptu
✅ dobrá cena
✅ pre všetkých mužov
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac

Mohlo by vás zaujímať…

💡 Články o cvikoch na posilnenie intímnych funkcií muža i ženy na Afrodiziakum.sk

Cviky na erekciu: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Cviky na erekciu a upozornenie na záver

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.