Stimulen – tabletky na prsia, ale aj menopauzu či ako afrodiziakum, čo na to hovoria samotné ženy? (recenzia)

Peter Kacián Recenzia 13. októbra 2021 0
NATURVITA STIMULEN 60 tbl
 • Balenie: 60 tabliet
 • dávkovanie: 2-3 tablety denne
 • Dostupnosť: Skladom
6,87 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Tabletky Stimulen od Naturvity, známeho českého výrobcu výživových doplnkov, sú naozaj zaujímavým doplnkom, po ktorom môžu siahnuť tie ženy, ktoré riešia ako svoje poprsie (veľkosť a pevnosť), tak aj problémy súvisiace s hormonálnou nerovnováhou ako je napríklad menopauza, či dokonca hľadajú niečo na zvýšenie libida a pôžitku pri sexe. Ako je to možné? Nuž, v zložení prípravku sa nachádzajú extrakty z rastlín, ktoré pôsobia v každej zo spomenutých oblastí. Či to však postačuje na to, aby takéto tabletky mali aj nejaký výraznejší priaznivý efekt? Tak na to sa pozrieme práve v tejto recenzii.

Dozviete sa v nej okrem iného aj to, aké je teda ich presné zloženie a následne ako tieto zložky dokážu pôsobiť v rámci spomenutých oblastí. Jedna vec je teória a tvrdenia výrobcu, druhá zas reálne účinky, ktoré dokážu sprostredkovať iba tie ženy, ktoré už tabletky užívali. Aj tieto informácie dostanete v recenzii ako na podnose. Okrem toho sa tiež dozviet\e ako sa má tento doplnok správne dávkovať a užívať, jeho prípadné vedľajšie účinky a tiež info, kde sa k Stimulenu v prípade záujmu najpohodlnejšie dostanete (veľkosť dostupných balení, eshopy, porovnanie cien). Prípadne kde hľadať kvalitnú alternatívu…

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na zväčšenie a zlepšenie poprsia, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Megaprsia BreastExtra+ (pozri aj recenziu) a ✅ Super Prsia + štíhla línia (recenzia). Ako výborné afrodiziaká a podpora ženského vzrušenia sa zase výraznejšie prejavujú tabletkyAphrodisia V pre ženy (pozri aj recenziu) a krém na intímne partie ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia). Menopauzu lepšie zvládnete s populárnymi a osvedčenými prípravkami ako je ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu) a ✅ Menoxin (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
6,87 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
5,81 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
zistiť cenu Do obchodu Heureka.sk

Stimulen – základná charakteristika, balenie a určenie

Naturvita Stimulen sú, ako som už spomínal v úvode, prírodné tabletky – výživový doplnok, ktorý je v prvom rade určený na podporu pri starostlivosti o ženské prsia a snahy získať väčšie a pevnejšie poprsie. No vďaka prírodným látkam, ktoré obsahuje, má Stimulen tiež dosah na nepriaznivé prejavy pri nastupujúcej menopauze, či libido, alias sexuálnu túžbu ženy.

Prírodné zloženie doplnku v podstate znamená, že sa netreba veľmi obávať nežiadúcich vedľajších účinkov. Stimulen dostanete kúpiť voľne, nepotrebujete naň žiaden lekársky predpis. Ak si ho chcete zaobstarať, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Stimulen je produkt Naturvita a.s. – známej českej firmy vyrábajúcej populárne výživové doplnky (okrem Stimulenu je to napríklad aj Biosil na podporu rastu či kvality vlasov a pokožky + ďalšie vitamínové a iné doplnky). Spoločnosť je tiež známa tým, že je zameraná na výrobu kvalitných, bezpečných a hlavne cenovo dostupných výrobkov.

Prípravok je samozrejme schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Balenie

Tabletky Stimulen sú balené štandardne v papierovej krabičke a v sklenenej liekovke. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné (a jediné) balenie prípravku obsahuje presne 60 tabliet, čo znamená podľa zvoleného dávkovania 20-30 dní nepretržitého užívania doplnku. Stimulen sú potom vlastne klasické tablety, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť (prípadne aj rozhrýzť) a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Stimulen obsahuje iba prírodné látky, takže jeho základ tvoria extrakty z rastlín, ktoré sú známe tým, že ich účinok na ženský organizmus je naozaj potvrdený. Ide konkrétne o Damiánu, Saw Palmetto a Wild Yam (dioskórea huňatá).

Najvýznamnejšie účinné látky Stimulenu o niečo podrobnejšie:

➡️ Dioskórea huňatá – Wild Yam

Dioskórea huňatá (Dioscorea villosa), alias Wild yam, je rastlina pochádzajúca z východnej časti Severnej Ameriky (kde ju zvyknú volať aj „diablove kosti“. V poslednej dobe sa stáva čoraz častejšie súčasťou viacerých prírodných doplnkov zameraných na podporu mnohých dôležitých procesov odohrávajúcich sa v ženskom tele – a to najmä vďaka tomu, že obsahuje vysoké množstvo fytoestrogénov.

Aj vďaka nim má prípravok Stimulen možnosť podporiť a stimulovať činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, medzi ktoré patrí samozrejme aj mliečna žľaza. Fytoestrogény však tiež podporujú normálnu hladinu hormónov v ženskom tele a prispievajú tak aj k lepšiemu zvládaniu nepriaznivých príznakov nastupujúcej menopauzy, či k stabilizácii menštruačného cyklu.

➡️ Saw palmetto

Serenoa plazivá (Serenoa repens), alias Saw Palmetto, je malá zakrpatená palma, ktorej domovom je juhovýchodné pobrežie USA (najmä na Floride). Veľmi často sa využíva ako prírodný prostriedok pri problémoch s prostatou (hlavne s jej nezhubným zväčšením), no sú známe aj pozitívne účinky na ženský organizmus.

Extrakt z jej plodov vďaka obsahu viacerých bioaktívnych látok ako sú fytosteroly, flavonoidy, polysacharidy, či estery mastných kyselín, podporuje vylučovanie prolaktínu. Čo je inak hormón, ktorý riadi mliekotvorbu, stimuluje delenie buniek prsných žliaz, či tlmí dozrievanie vajíčka vo vaječníku – takto okrem iného tiež stabilizuje menštruačný cyklus. Rastlina takisto pomáha ženám v prechode so znížením testosterónu (jeho vysoká hladina môže mať súvislosť s nadmerným rastom ochlpenia). Pomáha však aj na zmiernenie vypadávania vlasov, či na zápal močových ciest.

👍 Čítaj viac o rastline na Afrodiziakum.sk: Saw Palmetto – afrodiziakum, na prostatu, aj pre ženy

➡️ Damiána

Damiána, inak aj Pastala rozprestretá (Turnera diffusa), je jedna z najznámejších afrodiziakálnych bylín pre ženy. Legendy hovoria, že práve táto rastlina bola základnou zložkou nápojov lásky vo viacerých starých amerických kultúrach. Napríklad mayské ženy pili odvar z damiány vždy, keď chceli povzbudiť pred pohlavným stykom a zvýšiť sexuálny pôžitok. Tento efekt sa pripisuje schopnosti rastliny zlepšovať prekrvenie v oblasti ženských pohlavných orgánov a zvyšovať tak ich citlivosť a tiež vďaka podpore normálnej hladiny pohlavných hormónov v tele (estrogén, progesterón), ktoré majú priamy vplyv na zvýšenie libida a tiež na hormonálne rozkolísané obdobia ako je menštruácia a menopauza. Takže tu je odpoveď na to, prečo sa Stimulen môže považovať aj za zaujímavý afrodiziakálny prípravok.

Okrem toho však Damiána podporuje činnosť žliaz s vnútornou sekréciou (vrátane prsných žliaz), prispieva aj k udržaniu normálnej hladiny cukru v krvi, zlepšuje mentálnu výkonnosť, podporuje trávenie, pozitívne pôsobí na nervový systém a zlepšuje spánok.

👍 Čítaj viac o rastline na Afrodiziakum.sk: Damiána Turnera diffusa – prastaré indiánske afrodiziakum

➡️ Zloženie prípravku v 1 tablete

látkamnožstvo
Serenoa plazivá - Saw palmetto (Serenoa repens), extrakt50 mg
Pastala rozprestretá - Damiána (Turnera diffusa), extrakt25 mg
Dioskórea huňatá - Wild yam (Dioscorea villosa), extrakt2,5 mg

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý (plnidlá), inulín

 

Stimulen a jeho účinky

Stimulen má už na prvý pohľad potenciál osloviť dámy naozaj širokým spektrom účinkov. Menoslov zložiek obsiahnutých v prípravku o tom určite svedčí (menej už ich koncentrácia, ale o tom až neskôr…).

V skratke sa jedná o tieto účinky:

 • prispieva k normálnej a vyrovnanej hladine hormónov v ženskom tele
 • zlepšuje pevnosť prsného tkaniva a podporuje jeho rast, plnosť poprsia
 • afrodiziaká v zložení prípravku zvyšujú sexuálnu túžbu (libido), potláčajú frigiditu a zlepšujú sexuálny pôžitok ženy
 • priaznivo vplýva na psychické rozpoloženie a tak aj na sebavedomie ženy, potláča zvýšené vnútorné napätie a stres
 • zmierňuje nepriaznivé príznaky nastupujúcej menopauzy, predmenštruačného syndrómu, pomáha stabilizovať menštruačný cyklus

💕 Zväčšenie a zlepšenie stavu poprsia

Stimulen sa pôvodne prezentoval iba ako pomoc so zväčšením a zlepšením stavu poprsia a aj teraz sa to dá pokladať za jeho primárny účinok. Môže vlastne podobný prírodný výživový doplnok v tomto smere zaúčinkovať? Podľa môjho názoru (ale aj viacerých žien) v určitej miere dozaista. Pokiaľ však čakáte, že po pár tabletkách sa poprsie zväčší a zrazu vykvitne do krásy, tak to zase nie.

Aby sa prejavil aspoň aký-taký efekt, je potrebné dlhodobé užívanie. A samozrejme výsledok bude tým lepší, čím viac do toho dáte aj vy samé (zdravá životospráva, pohyb, cvičenia na podporu prsného svalstva a podobne). Konkrétne Stimulen v tejto oblasti pôsobí viac na spevnenie a kvalitu poprsia, s extra zväčšením netreba rátať, ale niekedy i to málo dokáže dostatočne zvýšiť ženské sebavedomie.

Pozri tabletky, ktoré majú lepšie výsledky a aj referencie od žien

💡 TIP na produkt - Megaprsia BreastExtra+
Megaprsia - BreastExtra+
 • tabletky pre ženy, ktoré chcú väčšie a pevnejšie prsia prirodzenou cestou
 • obsahuje vyváženú zmes viacerých látok prírodného pôvodu ako je Senovka grécka, Saw Palmetto, Damiána a mnohé ďalšie
 • prípravok je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)

💡 TIP č.1: cena dopravy za balík na poštu je 3,10 €💡 TIP č.2: prípravok je vždy skladom, diskrétne odoslaný v deň objednania💡 TIP č.3: prípravok BreastExtra je dostupný aj v lekárňach

 

💕 Afrodiziakálne účinky

Pocit z krajších a pevnejších pŕs podčiarkne aj kvalitnejší sex. Damiána je naozaj overené a obľúbené ženské afrodiziakum, ktoré dokáže pozdvihnúť libido každej ženy… Prípravku by určite svedčala aj vyššia koncentrácia tejto zložky (pre porovnanie: Stimulen obsahuje 25 mg extraktu z damiány a Aphrodisia V pre ženy, čo sú tabletky určené špecificky na podporu lepšieho vzrušenia ženy, úctyhodných 100 mg v 1 tabletke). Takto je pozitívny účinok Stimulenu v tomto smere síce cítiť, ale stále to nie to pravé orechové.

Pozri tabletky, ktoré majú lepšie výsledky a aj referencie od žien

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • obsahuje až 100 mg Damiány v 1 tabletke
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (úspešne tak bojuje s frigiditou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

💕 Pomoc pri „ženských problémoch“

Vďaka tomu, že v zložení Stimulenu možno nájsť zložky bohaté na špecifické látky s názvom fytoestrogény (saw palmetto a wild yam), tak môžete rátať s pozitívnym účinkom aj na hormonálnu sústavu. Stimulenom teda nič nepokazíte ani vtedy, keď ho budete užívať pri nastupujúcej menopauze a prípadne zmierňovaní jej nežiadúcich prejavov (ak sa objavia). Individuálny účinok sa dá čakať aj pri predmenštruačnom syndróme, menštruačnom cykle, dokonca viaceré užívateľky spomínali aj pomoc pri akné…

Pozri tabletky na menopauzu, ktoré majú lepšie výsledky a aj referencie od žien

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45
 • tabletky na príznaky menopauzy a jej lepšie zvládnutie
 • prírodný prípravok bez receptu na podporu ženskosti a vitality
 • pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
 • má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
 • priaznivý vplyv na libido a kvalitu intímneho života
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 5 % – zadajte tn67a
21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

Nežiadúce účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Aj vďaka tomu, že Stimulen má prírodné zloženie (a jednotlivé zložky sú vo vysokej kvalite a spracovávané podľa najmodernejších štandardov výroby), tak riziko vedľajších účinkov počas jeho užívania v podstate nehrozí*. Určite je však potrebné dodržiavať pokyny a odporúčania výrobcu, pričom najdôležitejšie je dodržiavať maximálnu dennú dávku, konkrétne najviac 3 tabletky za deň. Takto jediným „ohrozením“ môže byť alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku.

*Na internete som objavil niekoľko komentárov, v ktorých užívateľky spomínajú miernu bolesť v podbrušku, či bolestivé a opuchnuté prsia – podľa môjho názoru sa jedná vlastne o znak toho, že sa v rámci hormonálnej sústavy niečo deje, a nie je to nič, čoho by ste sa mali extra obávať.

 

Kontraindikácie a interakcie

Stimulen nesmú užívať deti, tehotné a dojčiace ženy. Takisto sa nesmie používať v prípade známej precitlivenosti na ktorúkoľvek látku prítomnú v tabletkách. Pred jeho užívaním si vždy pozorne prečítajte príbalový leták a riaďte sa pokynmi v ňom uvedenými (ak lekár nepovie inak).

Čo sa týka interakcií s inými prípravkami či liekmi, tak tie podľa výrobcu nie sú žiadne známe. V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: Stimulen je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom, neprekračujte prosím odporúčanú dennú dávku.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, v pôvodnom obale a mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie Stimulen už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

Stimulen – cena, zľava a akcia

Tieto tabletky pre ženy sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že nie je nutné žiadne lekárske vyšetrenie a vystavenie receptu. Predávajú sa takmer v každej lekárni, a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je v internetových obchodoch / eshopoch, kde býva väčšinou skladom (na rozdiel od kamenných prevádzok).

💡 TIP na produkt - Stimulen
NATURVITA STIMULEN 60 tbl
 • prírodný výživový doplnok
 • podporuje pevnosť a kvalitu poprsia, jeho prirodzené zväčšenie
 • pomáha žene lepšie precítiť intímne pôžitky – zvyšuje sexuálny apetít
 • vďaka obsiahnutým fytoestrogénom pôsobí priaznivo aj pri hormonálnej nerovnováhe (menopauza, menštruačný cyklus)
6,87 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás dostupné iba v základnom 💊 balení so 60 tabletami, ktoré vám tak vydrží podľa zvoleného dávkovania na 20 až 30 dní nepretržitého užívania.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 6,87 € (60 tabliet) – 1 tabletka: 0,10 €, maximálna denná dávka (3 tbl): 0,30 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na Stimulen, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Stimulen je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja odporúčam aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie

Stimulen výrobca odporúča užívať v množstve 💊 2-3 tabletky denne. Osobne odporúčam tabletky užívať vždy v pevne stanovenom čase – telo si lepšie a skôr zvykne na aktívne látky prípravku. To, či zvolíte nižšiu alebo vyššiu dennú dávku, je len na vás – v príbalovom letáku to špecifikované nie je. Ženy, ktoré prípravok užívali, preferovali variant s 3 tabletkami (ráno-naobed-večer), s tým, že odporúčaná doba užívania sú aspoň 2 mesiace (pri plnej dávke sú to celkom 3 balenia). Inak tablety sa užívajú vcelku, no môžete ich aj rozhryznúť (ako vám to bude lepšie) a zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny.

 

Najväčšie výhody Stimulenu z môjho pohľadu

 • jednoduché prírodné zloženie: rastlinné extrakty
 • podpora plnosti, pevnosti poprsia a jeho zväčšenia
 • podpora pri hormonálnych výkyvoch v rôznych obdobiach života ženy (menopauza, PMS…)
 • afrodiziakálne účinky, podpora sexuálneho apetítu ženy
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • jednoduché užívanie – 2 alebo 3 tabletky denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • je vhodný pre ženy bez obmedzenia veku (18+)
 • cena za tabletky je najnižšia na trhu (medzi doplnkami na prsia)
 • overený tuzemský výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku Stimulen (diskusia, fórum, Heureka)

Stimulen od Naturvity si cestu na trhu kliesni už nejeden rok a za ten čas si získal veľa pozornosti. Zaslúženej? Ako sa to vezme. Triezvo uvažujúce užívateľky, ktoré po ňom siahli, si pochvaľujú aspoň aký-taký priaznivý účinok (veď za tú cenu…). A existujú zase ženy, ktoré užívaním Stimulenu nepocítili žiaden výrazný rozdiel – nech ho už užívali na hociktorú oblasť pôsobenia spomenutú v recenzii. Prečo to tak je? Nuž každý ľudský organizmus je predsa jedinečný a preto reaguje na podnety vždy trochu inak – v tomto prípade na príjem bioaktívnych látok prípravku (extraktov z rastlín).

Aj preto niektoré ženy pocítili po dlhšom užívaní prípravku reálne pozitívny posun čo sa týka ich poprsia – mali ozaj pevnejšie a plnšie prsia. Iné, ktoré trápila menopauza či predmenštruačný syndróm, zase zaregistrovali potlačenie viacerých nepriaznivých prejavov. Čo sa týka trvácnosti pôsobenia prípravku – tak efekt väčšinou po nejakom čase odoznieva a ak kvôli viacero žien užíva Stimulen s prestávkami v podstate celoročne. Prečítajte si niekoľko skúseností a hodnotení prípravku Stimulen od žien, ktoré ho užívali „nejaký ten piatok“:

ℹ️ Stimulen zase nestojí toľko, aby to nestálo za skúšku…

…ak ho nemajú v každej lekárni, určite ho môžu do druhého dňa objednať. Prsia sa zväčšia, naozaj to najskôr vyzerá ako keď natečú, ale po menštruácii sa to väčšinou upokojí. Vlastne nezväčší sa veľkosť, ale vyplní sa objem. Druhým účinkom je povzbudenie chuti na sex. Myslím, že nestojí toľko, aby to nestálo za skúšku. Po vysadení mierne “spľasne”, ale ak si dáš 1-2 × týždenne tabletečku, tak sa to udrží...“ balenka (emimino.cz)

ℹ️ Zväčšenie pŕs ani nie, ale je fajn pred menštruáciou …

…ja som mala len chvíľu zväčšené prsia, potom nejako zase spľasli. Ale pomáha mi na nervy a bolesti pred menštruáciou, už ani neviem a mám menštruáciu. A skôr som to vždy dopredu spoznala, že to príde – boleli ma chrbát a brucho…“ anonymní (emimino.cz)

ℹ️ Na prsia ani nie, pleť je však po Stimulene lepšia…

„…tak Stimulen beriem už 3. mesiac a idem sa s vami podeliť o svoje pocity. Som z neho sklamaná, pretože prsia sa mi nijako viditeľne nezväčšili, asi len o 2 neviditeľné centimetre, zdá sa mi, že mám po ňom ale lepšiu pleť a preto ho beriem ďalej, iný dôvod nevidím...“ tami3 (emimino.cz)

ℹ️ Ja ho beriem na úpravu cyklu…

…ja ho beriem na úpravu cyklu a s prsiami mi to nerobí nič, niektoré dievčatá ale píšu, že sa im trochu “přifoukly”, ako keď máš dostať menzes, no neviem neviem… Každopádne všetko čo ovplyvňuje prsia, napríklad i antikoncepcia, v momente keď to prestaneš brať, prsia spľasnú na pôvodnú veľkosť, aspoň tak to tu píše väčšina dievčat. S tou kombináciou s hormonálnou antikoncepciou, poradila by som sa s doktorom, ale keď sa ti nezväčšili po HA, pochybujem, že s nimi pohne Stimulen…“ Salabka (omlazeni.cz)

ℹ️ Stimulen? Zmenu určite pociťujem…

…no ja používam asi mesiac Stimulen a zmenu pociťujem, a nie je to je len pocit, pretože mám prsia úplne bez tukového tkaniva po dvoch deťoch, takže veľkosť rovnaká ale sú placaté, no hrôza…, ale už po 14 dňoch ma začali tie prsia bolieť a teraz už sa začínajú akoby nafukovať…“ Lencitka (diskuse.doktorka.cz)

ℹ️ Stimulen Naturvita a Heureka

…Stimulen je veľmi známy hlavne u susedov v ČR, preto na tomto mieste uvádzam postrehy z českej Heureky, najprv celkové hodnotenie:

Stimulen - celkové hodnotenie, Heureka

…pár pozitívnych komentárov a hodnotení:

Stimulen - skúsenosti s užívaním, Heureka

+ aj pár negatívnych:

Stimulen - skúsenosti a hodnotenia, Heureka

 

Najčastejšie otázky k prípravku

❓ Môže sa Stimulen užívať s inými prípravkami podobného zamerania?

Nevidím v tom väčší zmysel. Buď sa užíva jeden, alebo druhý prípravok. Inak riskujete, že sa látky, ktoré majú inak rovnaké alebo podobné zameranie a účinky, v tele zamiešajú a v tom najlepšom prípade neutralizujú (potlačenie účinnosti), v tom horšom stúpne riziko vedľajších účinkov.

❓ Je nutné kvôli Stimulenu absolvovať návštevu u lekára?

Nie, nie je to nutné. Kvôli Stimulenu určite nemusíte kontaktovať lekára a podstúpiť nejaké vyšetrenie. Jedná sa voľne dostupný výživový doplnok, ktorý má len podpornú funkciu.

❓ Je užívanie prípravku bezpečné?

Je. Stimulen má overené prírodné zloženie. Zavedený výrobca používa kvalitné ingrediencie aj správny proces výroby. Aj kvôli tomu ženy, ktoré ho užívali a so svojimi skúsenosťami sa podelili na internete v rámci rôznych diskusií a fór, nespomínajú žiadne väčšie problémy. Ale na 100% to nikdy nebude. Ojedinele môžu citlivejšie dámy pocítiť mierne tráviace ťažkosti na úvod, prípadne bolesť hlavy, ktoré však rýchlo ustupujú.

❓ Môže sa Stimulen užívať aj počas dojčenia?

Prípravok sa nesmie užívať v období tehotenstva a dojčenia. Aktívne látky prípravku by prešli krvou, respektíve mliekom aj do dieťaťa a to uznajte, nie je práve najlepší nápad. S užívaním Stimulenu preto treba počkať až do ukončenia materských povinností.

❓ Ako dlho treba tento prípravok užívať, aby sa dostavili výsledky?

Určite nemá zmysel, aby ste Stimulen užívali len pár dní, týždeň – dva. Aby sa prejavil želaný efekt (v ktorejkoľvek prezentovanej oblasti pôsobenia prípravku) je potrebné dlhodobé užívanie. Výrobca odporúča minimálne 2 mesiace. V komentároch na internete som zaregistroval informáciu, že viaceré ženy ho užívali/užívajú aj 6 mesiacov nepretržite. No a prvé viditeľné účinky by sa mohli prejaviť zhruba do mesiaca poctivého užívania (týka sa to hlavne zlepšenia kvality poprsia).

❓ Môže sa Stimulen užívať spolu s antikoncepciou?

Výrobca žiadne obmedzenie v tomto smere nespomína. Ale… ak napríklad máte problémy s pečeňou, tak užívať hormonálnu antikoncepciu v kombinácii s akýmkoľvek iným prípravkom (doplnkom, liekom…) by ste určite nemali, spýtajte sa na to svojho lekára. Čo sa týka prípadného ovplyvňovania účinnosti antikoncepcie, tak podľa môjho názoru tabletky Stimulenu na to nemajú vplyv. Ak sa chcete cítiť bezpečnejšie, používajte aj bariérovú ochranu – to jest kondóm.

❓ Môže sa prípravok užívať aj keď je jeden prsník o niečo väčší?

Osobne si myslím, že áno, i keď čakať na to, že práve Stimulen túto nerovnomernosť vyrieši, nie je asi reálne. Ešte tak so spevním poprsia celkovo – s tým sa dá naozaj ešte počítať.

❓ Pomáha Stimulen na akné?

Predstavte si, že áno – teda niekoľko užívateliek tvrdí, že sa im pleť po užívaní Stimulenu zlepšila a akné postupne mizlo. Ale zaručiť, že sa tak udeje každej žene z pochopiteľných dôvodov nemožno.

 

Stimulen a moje zhodnotenie na záver

Po Stimulene môžete bez obáv siahnuť vtedy, keď vám niektoré konkurenčné prípravky budú pripadať až hriešne drahé. Prečo nie? Pokaziť vlastne nemáte veľmi čo, prípravok je kvalitne spracovaný, zloženie prírodné, riziko vedľajších účinkov minimálne

S výsledkom to zas nemusí byť veľká sláva, ale s tým musíte prosto rátať. K tomu keď sa ešte priráta podľa mňa dosť nízka koncentrácia účinných látok v zložení a zbytočne široký záber účinkov, tak možno ideálnejšie pre mnohé ženy by bolo užívanie špecificky viac zameraného doplnku – buď na prsia, alebo na menopauzu, alebo na vzrušenie… A na trhu sa také nájsť dajú, dokonca niekoľko z nich má u nás vlastné recenzie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na zväčšenie a zlepšenie poprsia, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Megaprsia BreastExtra+ (pozri aj recenziu) a ✅ Super Prsia + štíhla línia (recenzia). Ako výborné afrodiziaká a podpora ženského vzrušenia sa zase výraznejšie prejavujú tabletkyAphrodisia V pre ženy (pozri aj recenziu) a krém na intímne partie ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia). Menopauzu lepšie zvládnete s populárnymi a osvedčenými prípravkami ako je ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu) a ✅ Menoxin (recenzia).

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • širšie zameranie - prsia, menopauza, libido
 • prírodné zloženie
 • overený tuzemský výrobca (Naturvita, ČR)
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Stimulen - prírodné tabletky od známeho českého výrobcu výživových doplnkov určený na podporu zdravého poprsia, pomoc pri menopauze, dokonca i na lepšie vzrušenie ženy.

3.9

NATURVITA STIMULEN 60 tbl

✅ Cena: 6,87 €
✅ Balenie: 60 tabliet
✅ Dávkovanie: 2-3 tablety denne

Chcem Stimulen Pilulka.sk
Vývoj ceny Stimulen

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 kapsúl
Super Prsia + štíhla línia
Super Prsia + štíhla línia
➡️ doplnok výživy pre pevné a vytvarované prsia + štíhlu postavu
✅ vhodné pre všetky ženy bez ohľadu na vek (18+)
✅ kvalitné prírodné zloženie bez nežiadúcich vedľajších účinkov
✅ širšie spektrum účinkov
✅ žiadne priberanie ako sprievodný jav užívania
SuperPrsia.sk - eshop

19,90 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Megaprsia BreastExtra+
Megaprsia - BreastExtra+
➡️ komplexný výživový doplnok pre prirodzené zväčšenie pŕs
✅ reálny vplyv aktívnych látok prípravku na rast poprsia
✅ pevnejšie prsia, krajší tvar pŕs, väčšie a plnšie prsia
✅ účinky viditeľné už po 2-3 týždňoch
✅ prírodný produkt
megaPRSIA.sk - eshop

⭐️ cena dopravy za balík na poštu je 3,10 €
⭐️ prípravok je vždy skladom, diskrétne odoslaný v deň objednania
⭐️ prípravok BreastExtra je dostupný aj v lekárňach

13,99 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 ml
Super Prsia krém
Super Prsia krém
➡️ krém, ktorý pomáha tabletkám Super Prsia so zväčšením objemu a spevnením prsníkov
✅ hydratovaná pokožka pŕs aj dekoltu
✅ výsledkom je pružná pokožka s mladistvým vzhľadom
✅ prírodné zloženie
✅ dobrá cena
SuperPrsia.sk - eshop

11,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.