Afrodiziaká v jedle a potravinách – vedecké štúdie potvrdili niektoré účinky

Martina Medzayová Téma 11. novembra 2020 0

Afrodiziakum, čiže látka, ktorá vám privolá chuť na sex a zosilní jeho zážitok je veľmi obľúbená pre svoje blahodarné účinky. Povzbudzuje totiž sexuálnu túžbu, a teda prirodzene zvyšuje libido, vďaka čomu pomáha mužom s problémami erekcie, či ženám s frigiditou. A čo afrodiziaká v jedle a potravinách? Existuje široké spektrum potravín a plodín, v ktorých ho môžete nájsť, preto sa už ďalej o svoj milostný život báť nemusíte.

Ak chcete mať apetít ako v dvadsiatke, prečo si nepomôcť účinnými spôsobmi? Renomované štúdie už dokázali negatívny vplyv nízkeho libida na ľudskú psychiku, zdravie a partnerský život. Dôvody môžu byť rôzne, ako napríklad stereotyp, nezdravý životný štýl alebo zdravotné problémy, no rozhodne netreba tento problém ignorovať. Uvidíte, že riešenie môže byť aj príjemné.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, pánom odporúčam tieto tabletky na posilnenie všetkých sexuálnych funkcií vrátane erekcie a potencie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta. Dámy určite ocenia overené prípravky na zvýšenie sexuálneho pôžitku a libida:Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém

Afrodiziaká – odkiaľ prišli?

Afrodiziakum je slovo pôvodom z gréčtiny odvodené od bohyne lásky, krásy a plodnosti Afrodity. Zvyšuje sexuálnu túžbu, znásobuje potešenie a zintenzívňuje sexuálny pôžitok, preto je vyhľadávané na celom svete. Rôznym látkam v prírode či v syntetických liekoch, ktoré majú takýto vplyv na organizmus hovoríme afrodiziaká. Stačí nájsť tie vhodné pre vás a úspech je na dosah.

Čo teda konzumovať, aby sa dostavili účinky? Niektoré potraviny a rastliny sa totiž preslávili svojimi stimulujúcimi účinkami, ktoré však iba „predstierajú“. Viete, ktoré sú skutočné afrodiziaká, a ktoré zas iba podvodníci?

 

Ako fungujú a čo v tele spúšťajú?

Prírodné afrodiziaká poznali už v staroveku a s veľkou obľubou ich používali pri čarodejných rituáloch či príprave nápojov lásky. Asi všetci by sme občas prijali účinný nápoj lásky, no nie je to také jednoduché. Postupom času sme našťastie prišli na sofistikovanejšiu verziu týchto nápojov vo forme liekov na potenciu, ktorá prišla z historického hľadiska len nedávno.

Odborníci delia afrodiziaká na dva druhy. Buď majú psychologické účinky, kedy sa zvyšuje sexuálna túžba, alebo tie s fyziologickým efektom, keď sa to prejaví priamo na tele, napríklad vplyvom na hladiny hormónov a zvýšením prietoku krvi v pohlavných orgánoch.

Afrodiziaká v jedle a potravinách sú samozrejme určené pre mužov aj ženy, no vo všeobecnosti najčastejšie počúvame o tých, ktoré sú určené mužom. Pýtate sa prečo? Nejde o žiadnu diskrimináciu. V prvom rade väčšina látok totiž zvyšuje hladinu testosterónu u mužov, než estrogénu u žien (pozri ako na zvýšenie estrogénu). Tiež to vychádza z historického hľadiska, kedy sa po stáročia riešil, tak trochu, očividný problém s mužskou erekciou* a nízka sexuálna motivácia u žien sa pripisovala hlavne psychologickým problémom, keďže nebola do očí bijúca.

*Podľa tejto uznávanej štúdie až 5% mužov po štyridsiatke trpí problémom erekcie, a toto číslo sa s vekom iba zvyšuje. Mnohé lieky a doplnky stravy obsahujú výťažky z rastlín, ktoré dokázateľne zvyšujú libido. Preto sa afrodiziaká a ich stimulujúce účinky stali predmetom mnohých štúdií a skúmaní.

 

Afrodiziaká v jedle a potravinách – potvrdené účinky

Niektoré potraviny, rastliny a iné plodiny obsahujú prírodné afrodiziakum, čiže látky zabezpečujúce lepšie prekrvenie pohlavných orgánov. Najväčšie problémy s nízkym libidom pramenia zo zlého prekrvenia a nezdravých ciev. Takáto tzv. superpotravina obsahuje látky, ktoré zvyšujú množstvo oxidu dusnatého (NO) v tele, čím rieši problém s prietokom krvi a dôležitým prekrvením ciev. Iné zase nepriamo podporujú tvorbu mužského pohlavného hormónu testosterónu alebo ženského estrogénu. To má za následok zvýšenie libida a optimálnu hormonálnu hladinu v tele (…napríklad aj lepšiu výdrž v posteli). O ktorých superpotravinách je reč?

 

➡️ Prírodné afrodiziaká v rastlinách

 

🌿 Šafran

Šafran siaty - kvet, blizny

Šafran

Šafran je jedno z najvzácnejších korenín sveta a zbiera sa z kvetu Crocus Sativus. Existuje veľmi príznačné príslovie, keď sa povie „je toho málo, ako šafranu“ je jasné, že ide o niečo vzácne. Na pol kila korenia totiž treba nazbierať až niekoľko desiatok tisíc kvetov. Pestuje sa najmä v Iráne, Indii a Grécku, no v našich obchodoch sa dá našťastie bez problémov kúpiť.

Indická štúdia potvrdila jeho pozitívne účinky na potenciu, a preto je odporúčaný, aj ako vhodné afrodiziakum najmä u ľudí, ktorí súčasne užívajú antidepresíva. Tiež je vhodný ako alternatívny prostriedok na liečenie depresie, zníženie stresu a zlepšenie nálady.

SÚHRN: Šafran môže pomôcť zvýšiť sexuálnu túžbu u jednotlivcov, ktorí užívajú antidepresíva. Výsledky výskumov pri iných skupinách však zostávajú nejednoznačné. Okrem spomínaných pozitívnych účinkov je ešte aj veľmi chutný, takže tip na večeru je asi jasný – šafranové rizoto podčiarkne romantický večer a pozdvihne náladu.

 

🌿 Muškátový oriešok

Muškátový oriešok - strúhanieMuškátový oriešok (Myristica fragrans) už v starej Číne ženy považovali za účinné afrodiziakum. Sušené jadro zo široko vaječných semien Myristica fragrans sa v medicíne uvádza ako látka, ktorá má význam pri liečbe sexuálnych porúch u mužov.

V tejto štúdii sa napríklad uvádza, že podanie 50% etanolového extraktu jednej dávky muškátového orieška a klinčeka viedlo k zvýšeniu párenia myší. Čo sa týka množstva, na to pozor – neprežeňte to – muškátový oriešok totiž môže mať halucinogénny účinok.

SÚHRN: Napriek chutným kulinárskym výsledkom a podporným vlastnostiam na sexuálny apetít muškátového orieška sa zatiaľ nepreukázali štúdie podporujúce výrazné zlepšenie libida u ľudí.

💡 TIP na produkt - Cereus Bio Muškátový ořech mletý 25g
Cereus Bio Muškátový ořech mletý 25g
 • muškátový oriešok dokáže dodať jedinečnosť každému jedlu
 • produkt na trh dodáva rodinná firma Cereus pôsobiaca na českom trhu nepretržite už od roku 2000
 • produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

🌿 Senovka grécka

Senovka grécka vňať a semená

Senovka

Senovka grécka (Trigonella foenum-graecum) je jednoročná rastlina rozšírená po celom svete. Bežne sa používa v jedlách Južnej Ázie a tvorí neodmysliteľnú súčasť čoraz populárnejšej ajurvédskej medicíny.

Známa je aj vďaka účinkom podporujúcim libido. Obsahuje totiž zlúčeniny, ktoré v tele pomáhajú pri tvorbe pohlavných hormónov, ako sú estrogén a testosterón. Svedčia o tom aj štúdie, v ktorých sa potvrdilo u mužov zvýšené sexuálne vzrušenie a viac orgazmov. U žien zase spôsobila výrazný nárast sexuálnej motivácie a vzrušenia.

SÚHRN: Senovka grécka môže pomôcť zvýšiť sexuálnu túžbu a vzrušenie u oboch pohlaví. Treba si dať pozor v prípade užívania liekov na riedenie krvi, kedy môže spôsobovať interakciu či menšie žalúdočné ťažkosti. Tiež pri liečbe rakoviny súvisiacej s hormonálnymi liekmi sa podľa štúdie môžu ich účinky ovplyvňovať. Vo všeobecnosti je však dobre znášaná.

👍 Čítaj viac o Senovke.

 

🌿 Ženšen

Žensen Panax ginseng Ženšen kórejský

Ženšen

Ženšen (Panax ginseng) alebo ľudovo nazývaný „všehoj“ je obľúbenou bylinkou čínskej tradičnej medicíny. Hlavne jeho červený koreň bol predmetom rôznych štúdií, podľa ktorých má preukázateľne stimulačné a protizápalové účinky. Používa sa na liečbu nízkeho libida a rôznych sexuálnych problémov, vrátane erektilnej dysfunkcie. Dokonca, iná štúdia zistila zlepšenie stavu a zvýšenie sexuálneho vzrušenia u žien v menopauze.

SÚHRN: Červený ženšen je populárna bylina, ktorá môže pomôcť zvýšiť sexuálnu túžbu a zlepšiť erekciu u mužov, u žien zase sexuálne vzrušenie. Na potvrdenie týchto účinkov sú však potrebné dôkladnejšie štúdie, pretože rovnako sa zistilo ovplyvňovanie zdravotného stavu pri súčasnom užívaní liekov na riedenie krvi či rakoviny.

👍 Čítaj viac o Ženšeni.

💡 TIP na produkt - Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk
 • odďaľuje vyvrcholenie – lepšia výdrž
 • pre mužov s predčasnou ejakuláciou
 • skvelý aj ako afrodiziakum: podporuje zdravú chuť na sex – libido
 • obsahuje Ženšen + ďalších 7 aktívnych látok

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

🌿 Kotvičník zemný

Kotvičník zemný, Tribulus terrestris rastlina

Tribulus

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) je jednoročná rastlina, ktorej sa darí v suchom podnebí. Podľa vedeckých zistení sa najčastejšie používa na zlepšenie športového výkonu, pri problémoch s neplodnosťou, stratou libida, či ak chceme zlepšiť kvalitu ejakulátu.

Existujú viaceré známe štúdie, ktoré potvrdzujú spomínané účinky. Napríklad jedna štúdia zistila, že 88% žien so sexuálnou dysfunkciou zaznamenalo zvýšenú sexuálnu spokojnosť po užití 250 mg za deň počas 90 dní. Okrem toho bola tiež zistená preukázateľne vyššia hladina túžby, vzrušenia, vlhkosti a uspokojenia po mesiaci užívania.

SÚHRN: Kotvičník zemný môže pôsobiť ako afrodiziakum u žien. Avšak, na vyhodnotenie optimálnych dávok a jeho účinkov na mužov je potrebný ďalší výskum.

👍 Čítaj viac o Tribuluse.

 

🌿 Krpčiarka šípolistá

Krpčiarka šípolistá Horny goat

Krpčiarka šípolistá

Krpčiarka šípolistá alebo po anglicky Horny Goat (Epimedium sagittatum) je rastlinka so zaujímavým názvom, ktorý v preklade znamená „nadržaný cap“. Okrem názvu vás zaujme aj výrazným efektom na zvýšenie počtu spermií v ejakuláte, zvyšuje tiež obsah semenných tekutín.

Jej zlúčenina ikarín pomáha produkovať viac oxidu dusnatého (NO) v tele, čo zabezpečuje lepší prietok krvi, erekciu a dobrú kvalitu spermií. Podporuje plodnosť, zvyšuje libido a prispieva k intenzívnejšiemu orgazmu.

SÚHRN: Rastlina „nadržaný cap“ zvyšuje sexuálnu aktivitu a libido u mužov a žien rôznych vekových skupín. Je neškodná, no pri poruche zrážania krvi či onkologickej liečbe je nutné konzultovať užívanie s lekárom.

👍 Čítaj viac o Horny Goat.

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • až 100 mg Horny Goat – krpčiarky šípolistej v 1 tabletke
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (a frigidita je minulosťou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

🌿 Damiána

Kvet Damiány

Damiána

Damiána (Turnera diffusa) je prastaré indiánske afrodiziakum, ktorého účinky objavili už starí Mayovia. Vtedy bol populárny odvar z jej listov, ktorý užívali ženy pred pohlavným stykom na zvýšenie rozkoše. Dnes je podľa štúdií dôležitou zložkou niektorých liekov, predovšetkým ako homeopatikum.

Pozitívne účinky zvýšenej sexuálnej aktivity pocítia obe pohlavia, aj keď u žien bola zaznamenaná vyššia citlivosť na jej aktívne látky. Okrem prirodzeného zvýšenia libida sa používa aj pri bolesti svalov, počas klimaktéria či zväčšení prostaty.

SÚHRN: Používa sa ako účinný stimulant a afrodiziakum predovšetkým v súvislosti s liečbou impotencie. Dokonca, v latinskoamerických spoločnostiach sa používa pri liečbe kvapavky.

👍 Čítaj viac o Damiáne.

💡 TIP na produkt - Super Prsia + štíhla línia
Super Prsia + štíhla línia
 • výživový doplnok pre väčšie a pevnejšie prsia a štíhlu líniu
 • bohaté prírodné zloženie (napríklad aj Damiána)
 • lepšia pokožka i vlasy
 • pomoc pri ženských problémoch

 

🌿 Ginko

Ginko dvojlaločné - strom

Ginko

Ginko dvojlaločné (Ginkgo Biloba) je vyhľadávaná a obľúbená rastlina, ktorá je výnimočná svojimi širokospektrálnymi účinkami. Tento doplnok stravy sa získava z jedného z najstarších stromov Ginkgo Biloba, pričom sa spracúvajú jeho listy aj semená. Obsahuje približne šesťdesiat účinných látok, čo ho právom zaraďuje medzi superpotraviny.

Tradičná čínska medicína ho používa pri liečbe mužskej neplodnosti, pri problémoch s erekciou, depresii a zlej sexuálnej funkcii, ale aj na rozširovanie ciev, zlepšenie cirkulácie krvi, alebo ako doplnok stravy pre vyššiu činnosť mozgu a sústredenia. Podľa štúdie z roku 2019 existuje nádej, že by extrakt z ginka mohol pomôcť pri liečbe cukrovky 2. typu. Ďalšia malá štúdia zas uviedla, že pri konzumácii 60-120 mg ginka denne mali účastníci oboch pohlaví zvýšenú túžbu, vzrušenie a schopnosť dosiahnuť orgazmus. Avšak, ak by sa vám zdalo, že sme našli všeliek, mýlite sa. Ďalšia štúdia na inej skupine ľudí nepotvrdila výrazné zlepšenie problémov po užívaní ginka.

SÚHRN: Táto čarovná bylina má rôzne pozitívne účinky na organizmus, vrátane látok pôsobiacich ako afrodiziakum. V Číne a Japonsku sú napríklad obľúbenou pochúťkou jeho pražené semená. Výsledky rôznych štúdií však nie sú jednoznačné, a treba sa mať na pozore pri užívaní liekov na riedenie krvi.

👍 Čítaj viac o Ginku.

 

🌿 Muira Puama

Muira puama rastlina - kvet

Muira Puama

Muira Puama (Ptychopetalum olacoides) je exotické afrodiziakum pochádzajúce z ďalekých brazílskych amazonských pralesov. Pre svoje užitočné vlastnosti si vyslúžila aj názov „amazonská Viagra“. Najvýživnejšie zloženie má koreň a kôra stromu, ktoré obsahujú mastné kyseliny, esenciálne oleje či vzácny alkaloid tzv. muirapuamín.

Výťažky z tohto vzrastom menšieho stromu sa používajú najmä na prekonanie sexuálnej slabosti, ale aj na zdravotné problémy ako reumatizmus, poruchy tráviaceho traktu, choroby pohybovej a nervovej sústavy.

SÚHRN: Muira puama podporuje plodnosť, zvyšuje libido, pomôže pri bolestivej menštruácii a nepriaznivých prejavoch menopauzy ako nespavosť, zmeny nálad či celkovo nechuť na sex. Užívanie je považované za bezpečné, avšak u citlivejších osôb môže spôsobovať mierne vedľajšie účinky.

👍 Čítaj viac o Muira Puama.

💡 TIP na produkt - E-reX 24
E-reX 24
 • výživový doplnok pre podporu erekcie v dôsledku poklesu hladiny testosterónu
 • 18,75 mg Muira puama v 1 tablete – extrakt v pomere 16:1 (ekvivalent až 300 mg rastlinnej drogy)
 • výsledok užívania: silnejšia a dlhšie trvajúca erekcia
 • intenzívnejšia ejakulácia
31,99 €

💡 TIP č.1: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.2: TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo💡 TIP č.3: zásielka v diskrétnom balení

 

🌿 Saw palmetto

Saw Palmetto

Saw Palmetto

Saw Palmetto (Serenoa repens) je ďalšie afrodiziakum rastúce ako okrasný strom, konkrétne palma, na juhovýchodnom pobreží USA. Jej povzbudzujúce účinky poznali už pôvodné indiánske kmene, no dnes vďaka modernej vede vieme oceniť aj jej vplyv na sexuálne zdravie mužov a žien. Vďačíme za to istému doktorovi menom J.B. Readom, ktorý v roku 1879 publikoval svoje výsledky bádania o prospešnosti Saw Palmetto pri liečbe viacerých problémov a neduhov.

Podľa neho plody rastliny pomáhajú na kašeľ, spánok, trávenie a tiež pri infekciách močovej sústavy. Účinne pomáha pri problémoch s prostatou, zvýšení libida ako afrodiziakum či zlepšení produkcie spermií.

SÚHRN: Nesporne má pozitívny vplyv na zvýšenie libida a pôsobí ako účinné afrodiziakum. Avšak, čo sa týka liečby ochorení podľa American Cancer Society dostupné vedecké štúdie nepodporujú tvrdenia, že palmetto môže zabrániť alebo liečiť rakovinu prostaty u ľudí. Tiež treba myslieť na to, že môže ovplyvňovať účinnosť pri užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

👍 Čítaj viac o Saw palmetto.

 

🌿 Yohimbé

Yohimbé - afrodiziakum

Yohimbé

Yohimbé (Pausinystalia yohimbe) je ďalším zázračným stromom dorastajúcim až do výšky 20 metrov, ktorý môžeme považovať za afrodiziakum. Vyskytuje sa v afrických dažďových pralesoch a používa sa hlavne jeho kôra, ktorá obsahuje viaceré aktívne látky, najmä alkaloidy a najhlavnejší z nich – yohimbín.

Niektoré štúdie ukazujú pozitívne účinky na sexuálnu výkonnosť práve v súvislosti s touto unikátnou látkou. V USA a Kanade sa predpisuje pri liečbe erektilnej dysfunkcie, je účinný aj pre zlepšenie potencie a zvýšenie sexuálnej energie. Pomáha zvládnuť v organizme oxidačný stres a chráni bunky pred nadmerne rýchlym starnutím.

SÚHRN: Yohimbé má množstvo pozitívnych a afrodiziakálnych účinkov. Avšak, Americká urologická asociácia Yohimbé na liečbu erektilnej dysfunkcie neodporúča, pretože jej účinky nie sú úplne podrobne zmapované, hlavne čo sa týka vedľajších účinkov, ktoré môžu poškodzovať zdravie. Z tých, ktoré sú už známe sa jedná hlavne o zvýšený krvný tlak a srdcovú frekvenciu, podráždenosť a triašku. Produkty obsahujúce najmä kôru Yohimbé nemožno totiž užívať dlhodobo a v akomkoľvek množstve.

 

🌿 Ďatlovník obyčajný

Ďatlovník obyčajný - strom, plody

Ďatlovník

Datľovník obyčajný (Phoenix dactylifera) je rodák zo severnej Afriky a bol značne kultivovaný na Blízkom východe. Táto chutná palma sa používa v tradičnej medicíne na liečbu mužskej neplodnosti. V experimentálnej iránskej štúdii na potkanoch sa zistilo, že podávanie datľovníka zlepšilo počet spermií, motilitu (pohyb), morfológiu a kvalitu.

Obsahuje tiež estradiol a flavonoidové zložky, ktoré majú pozitívny vplyv na kvalitu spermií. Niet teda divu, že sa v niektorých krajinách palmový peľ používa ako afrodiziakum a na liečbu mužskej neplodnosti. Odporúčaná denná dávka peľu však nie je známa.

SÚHRN: Plody Datľovníka sú veľmi chutné a sladké, jeho peľ je účinným afrodiziakom, ktorý zvyšuje sexuálny apetít. Zdá sa, že tiež lieči mužskú neplodnosť zlepšením kvality spermií. Sú však potrebné ďalšie štúdie, aby sa zistili jeho priaznivé účinky na človeka.

 

➡️ Prírodné afrodiziaká v potravinách

Sex a hľadanie spôsobov, ako ho zlepšiť či zintenzívniť je predmetom skúmania už dlhé stáročia. Príchod modernej medicíny nám otvoril nevídané možnosti rozkoše a vzrušenia, ktoré by rád zažil každý. Od starodávnych božstiev plodnosti, až po moderné lieky na zvýšenie libida sme vyskúšali doslova každú „zázračnú liečbu“ pri ceste za hľadaním univerzálneho lieku na dokonalý sex. Oveľa zarážajúcejšie je zistenie zo štúdie Cleveland Clinic, že až 43% žien a 31% mužov trpí sexuálnou dysfunkciou.

Mnoho kultúr sa obrátilo na jedlo, ako na zdroj rastúcej sexuálnej túžby, preto by stálo za zmienku pár príkladov. Pokiaľ ide o zvýšenie sexuálnej motivácie, zoznam potravín s potenciálnymi afrodiziakálnymi vlastnosťami je veľmi dlhý. Nie všetky z nich majú vedecky potvrdený stimulujúci účinok. No okrem toho, že sú chutné a zdravé, obsahujú aj množstvo vitamínov a aminokyselín podporujúcich sexuálnu túžbu.

 

💕 Maca

Maca Žerucha peruánska koreň

Maca

Maca (Lepidium meyenii) je sladká koreňová zelenina, a vďaka rôznym pozitívnym účinkom ju môžeme zaradiť medzi superpotraviny. Pri pravidelnom užívaní zvyšuje libido, objem ejakulátu a pomáha pri mužskej neplodnosti. Rastie prevažne v Peru. V Južnej Amerike sa bežne používa pod prezývkou „peruánska Viagra“.

Záujem vzbudila aj u vedcov, ktorí ju pozorne skúmajú, a ako jedno z mála prírodných afrodiziák aj podporujú. Viaceré štúdie uviedli, že účastníci zažili zvýšenú sexuálnu túžbu po jej konzumácii. Tiež sa ukazuje, že môže pomôcť znížiť stratu libida, ktoré sa bežne vyskytuje ako vedľajší účinok určitých antidepresív. Väčšina z týchto štúdií testovala 1,5–3,5 gramu denne po dobu 2 až 12 týždňov.

👍 Čítaj viac o Mace.

💡 TIP na produkt - Maca Advance
Maca Advance tabletky
 • koncentrovaný extrakt z koreňa maca 10 : 1
 • až 10 x viac aktívnych látok ako v “obyčajnom” koreni
 • vysoká nutričná hodnota prípravku – superpotravina
 • prémiová kvalita Maca od Advance
 • neustála kontrola procesu výroby prípravku
 • široké spektrum pozitívnych účinkov
 • 1 tableta obsahuje: Lepidium meyenii koncentrovaný extrakt z koreňa 10:1 – 350 mg
12,99 €

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

💕 Pistácie

Pistáciové oriešky sú výživné a obzvlášť bohaté na bielkoviny, vlákninu a zdravé tuky. Pistácie ponúkajú celý rad zdravotných výhod pri znižovaní krvného tlaku, kontrole hmotnosti a znížení rizika srdcových chorôb. Okrem toho môžu tiež pomôcť zmierniť príznaky erektilnej dysfunkcie.

V jednej malej štúdii sa u mužov, ktorí konzumovali 100 gramov pistácií orechov denne počas troch týždňov, vyskytol zvýšený prietok krvi do penisu a pevnejšia erekcia. Odborníci tvrdia, že tieto účinky môžu byť spôsobené schopnosťou pistácií zlepšiť cholesterol v krvi a stimulovať lepší prietok krvi v tele. V tejto štúdii sa však nepoužila skupina s placebom, čo sťažuje interpretáciu výsledkov. Preto sú potrebné ďalšie štúdie, ktoré tieto zistenia potvrdia.

💕 Papája

Papája je tzv. estrogénna potravina, čo znamená, že obsahuje zlúčeniny, ktoré pôsobia ako ženský hormón estrogén. Používa sa ako ľudový liek na podporu menštruácie a produkcie mlieka, uľahčenie pôrodu a zvýšenie libida žien. Preto ju možno považovať za afrodiziakum.

💕 Zázvor

Zázvor a jeho korene považujú za afrodiziakum už celé stáročia kvôli svojej prenikavej vôni a stimulácii obehového systému. Obsahuje vápnik, horčík, fosfor a draslík. Uľahčuje trávenie a odporúča sa aj pri nadúvaní. Má protizápalové účinky, zmierňuje bolesť a znižuje teplotu, tiež pomáha pri nevoľnosti v tehotenstve a znižuje hladinu cholesterolu.

Zlepšuje pamäť a koncentráciu, pomáha pri chudnutí tým, že zvyšuje rýchlosť metabolizmu a urýchľuje spaľovanie tukov, hlavne našich strašiakov – uhľohydrátov. Okrem všetkých pozitívnych účinkov, pôsobí aj ako stimulant a afrodiziakum na zvýšenie chuti na sex. Obsahuje éterický olej, ktorý stimuluje telo a zvyšuje naše libido, čiže aj túžbu po sexe.

 

💕 Bazalka

Sladká bazalka stimuluje sexuálne podnety, zvyšuje plodnosť a vytvára všeobecný pocit pohody. Moderná veda vystopovala flavonoidy tejto byliny a osvetlila nám zdroj jej protizápalových vlastností. V posledných štúdiách sa ukázalo, že jej olej sľubuje inhibíciu baktérií rezistentných na antibiotiká. Aj keď to pre väčšinu milovníkov pesta, či inak spracovanej bazalky môže byť prekvapením, živé zelené listy obsahujú množstvo živín, ktoré zvyšujú libido. Považuje sa za dobrý zdroj vitamínu A, obsahuje tiež beta-karotén, horčík, draslík a vitamín C.

💕 Sladké drievko

Sladké drievko sa v Číne používalo na zosilnenie lásky a chuti na sex. Zdá sa, že jeho typický zápach je obzvlášť povzbudzujúci. Alan R. Hirsch, MD, riaditeľ Nadácie na výskum vône a chuti v Chicagu, vykonal štúdiu, ktorá sa zaoberala tým, ako rôzne pachy stimulovali sexuálne vzrušenie. Zistil, že vôňa sladkého drievka zvýšila prietok krvi do penisu o 13 percent. V kombinácii s vôňou šišiek toto percento vyskočilo na 32. Veľmi často ho nájdete ako súčasť bylinkových čajov.

💕 Med

Med sa pil už v stredoveku v podobe medoviny, ale aj na podporu sexuálnej túžby. V starobylej Perzii pili medovinu každý deň po dobu jedného mesiaca, z čoho bolo odvodené slovné spojenie „medové týždne“. Po tom, čo sa mladí zosobášili mali touto tradíciou naštartovať úspešné manželstvo. Med je bohatý na vitamín B, ktorý je potrebný na produkciu testosterónu, ako aj na bór, čím pomáha telu metabolizovať a používať estrogén. Niektoré štúdie naznačujú, že môže tiež zvýšiť hladinu testosterónu v krvi.

 

💕 Chilli papričky

Chilli papričky generujú v našom tele fyziologické reakcie ako potenie a zvýšenú srdcovú frekvenciu, ktoré sú podobné tým, ktoré sa vyskytujú pri sexe. Obsahujú tzv. kapsaicín, ktorý je zodpovedný za účinky, a tiež je dobrým prostriedkom proti bolesti. Ďalším hláseným účinkom konzumácie veľkého množstva chilli je podráždenie genitálií a močových ciest, ktoré by sa mohlo zdať, že je podobné sexuálnemu vzrušeniu.

💕 Čokoláda

Čokoláda je symbolom pôžitku, túžby a rozkoše. Milovníci čokolády budú súhlasiť, že to nie je len kvôli skvelej chuti, ale aj iným benefitom, ktoré prináša. Podporuje v tele uvoľňovanie fenyletylamínu a serotonínu. To má za následok zvýšenie libida a pozdvihnutie nálady. Vedci z Neurovedného inštitútu v San Diegu v Kalifornii okrem týchto dvoch chemikálií tvrdia, že čokoláda môže obsahovať aj látky, ktoré majú na mozog rovnaký účinok ako marihuana.

Podľa niektorých štúdií pomáha znižovať cholesterol a krvný tlak, obsahuje tiež rôzne flavonoidy – antioxidanty, ktoré pozitívne vplývajú na náš kardiovaskulárny systém. Ďalšie látky, ako napríklad teobromín podporujú a zvyšujú prietok krvi v cievach, čo má na naše telo nepopierateľné stimulačné účinky. Vyvoláva euforický pocit, akoby ste sa zamilovali. Extrakt z kakaových bôbov sa nachádza aj v niektorých prírodných tabletkách na erekciu a posilnenie libida ako Proerecta či Zerex.

💕 Ustrice

Ustrice obsahujú určité aminokyseliny a serotonín, čo sú dva faktory spájané s pocitom potešenia. Legendárny milenec Casanova údajne denne zjedol 50 ustríc, aby posilnil svoju mužnosť a sexuálnu výdrž. Prečo? Pretože obsahujú zinok, ktorý je nevyhnutný pre produkciu testosterónu. Samozrejme, nie každý si príde na svoje pri ich konzumácii, sú totiž dosť častým alergénom.

 

Ako na vlastné afrodiziakum?

Ak máte radi záhradkárčenie a zaujala vás predstava pestovania vlastného afrodiziaka, odporúčam sa zamerať na tento zoznam. V prípade, že nie ste zrovna typ čo pestuje rastliny, nič sa nedeje. Svoje afrodiziakum si dokáže vypestovať každý.

➡️ Horny Goat je celkom nenáročná na pestovateľské podmienky, keďže je mrazuvzdorná a vytrvalá. Zožeňte si kvalitné semená, alebo rovno sadeničky (dnes to už nie je žiaden väčší problém) a vyberte jej potom vhodné miesto. To najlepšie na výsadbu je tienisté s dostatkom miesta, s vlhkejšou a priepustnou pôdou s dostatkom živín. Prvé kvety potom po výsadbe nasadzuje už na ďalší rok na jar a keď sa jej bude výnimočne dariť môže narásť do výšky aj viac ako 60 cm (zabezpečte jej potom vhodnú oporu). Samozrejme podľa toho, ako vysoko ju sami pustíte. Rastlina dobre znáša rez, takže pred zimou ju môžete pohodlne skrátiť na optimálnych 5 cm bez potreby ochrany pred mrazmi. Nemusíte ju vôbec na zimu zakrývať.

➡️ Damiána potrebuje vhodný skleník, kde potom rastlinka bude potrebovať aj dosť svetla a pravidelnú zálievku. Sadenice posaďte do suchšej pôdy a jemne zatlačte aspoň do 2 cm hĺbky a pôdu udržujte neustále vlhkú. Hnojiť sa odporúča raz týždenne, v lete aj každý deň. V zime stačí 1-2 krát za mesiac. Nezabudnite na pravidelné ošetrovanie proti domácim škodcom.

➡️ Datľovník bežne zoženiete v záhradníctve a môžete si ho vypestovať zo semien. Rastlinku datľovníka potom postavte na svetlé rozptýlené svetlo, ideálne do polotieňa, kde je dostatok čerstvého vzduchu. Datľovník vsádzajte a presádzajte do humóznej zmesi. Potrebuje ľahkú zeminu a nie príliš výživnú, vhodná je preto aj rašelina. Ideálne zasadiť do menšieho kvetináča, kde vytvoríte aj dobrú drenáž.

 

Pár slov na záver

V článku ste mali možnosť objaviť menej známe afrodiziaká, ale tiež si overiť aj bežne známe a populárne. Niektoré skutočne majú stimulačné účinky, naopak iné môžu prekvapiť. Tieto prírodné superpotraviny môžu navodiť tú správnu náladu alebo rozhýbať spiace libido, avšak samé nevyčarujú harmonický sexuálny život. Na tom treba pracovať individuálne, no na naštartovanie sexuálneho apetítu ešte nikto nič lepšie nevynašiel.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, pánom odporúčam tieto tabletky na posilnenie všetkých sexuálnych funkcií vrátane erekcie a potencie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta. Dámy určite ocenia overené prípravky na zvýšenie sexuálneho pôžitku a libida:Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém

Zdroje informácií a zaujímavá odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Martina Medzayová

Študovala som masmediálnu komunikáciu a 6 rokov sa venujem písaniu článkov. Najviac ma zaujíma problematika medziľudských vzťahov, hlavne v sexuálnej a psychologickej oblasti, preto som sa rozhodla písať relevantné informácie, ktoré budú prínosom pre ostatných. Skúmam rôzne postupy a výživové doplnky, ktoré dokážu pomôcť odstrániť bežné partnerské a osobné problémy.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.