Španielske mušky – supersilné afrodiziakum alebo len mýtus?

Peter Kacián Téma 23. novembra 2020 0

Španielske mušky patria určite k najznámejším afrodiziakám vôbec a hoci ich obľuba v porovnaní s minulosťou trochu opadla, ešte stále si zachovávajú priazeň mnohých sexuchtivých mužov i žien. Pôvodné afrodiziakum sa vyrábalo z útleho zeleného chrobáčika s názvom pľuzgiernik lekársky. Dnes dostanete kúpiť špeciálne afrodiziakálne prípravky, ktoré s ním okrem názvu nemajú v podstate nič spoločné – možno len to, že obsiahnuté prírodné látky majú takisto podporiť lepšie prekrvenie v rámci pohlavnej sústavy a zvýšiť citlivosť pohlavných orgánov, no s tým rozdielom, že po ich užití sa nemusíte obávať žiadnych vážnych zdravotných dôsledkov. Pôvodné španielske mušky totiž vďaka kantaridínu neboli dvakrát bezpečné a spôsobovali mnoho vedľajších účinkov (dokonca s dôsledkom smrti).

Ak chcete španielske mušky vyskúšať, nech sa páči – na trhu nájdete naozaj široký sortiment (niekoľko recenzií na španielske kvapky nájdete na konci článku) v prevažnej miere vo forme kvapiek. Určite si však ešte predtým prečítajte tento článok, v ktorom o španielskych muškách zistíte naozaj všetko, vrátane skúseností s ich užívaním, vedľajších účinkov pravých kvapiek, a mnoho ďalších zaujímavostí (napríklad aj niečo z histórie tohto legendárneho afrodiziaka).

💡 TIP: 🔝 Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu erekcie, potencie a zvýšenie libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia). Partnerka na zvýšenie sexuálneho pôžitku a libida u žien odporúča: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia) a prípadne aj prémiové tabletky ✅ Feminus (recenzia).

Španielske muchy, kvapky, či chrobák? Čo to vlastne španielske mušky sú…

Španielske mušky sú prírodné afrodiziakum, ktoré je pomenované po chrobákovi menom Pľuzgiernik lekársky (Lytta vesicatoria), ktorého kedysi nazývali španielskou muškou. Afrodiziaká predávané pod týmto názvom dnes však našťastie pre užívateľa už nemajú s chrobákom nič spoločné*.

Hlavnou účinnou látkou pľuzgiernika je totiž bezfarebný a nezapáchajúci kantaridín (C10H12O4). Rovnakú esenciu obsahujú aj ďalšie chrobáky z čeľade májkovité (Meloidae) ako Mylabris cichorii, či u nás sa vyskytujúca Májka fialová (Meloe violaceus)… Práve táto látka stála za afrodiziakálnymi účinkami španielskych mušiek, pretože spôsobovala až extrémne dráždenie močového ústrojenstva (močového mechúra a trubice) a zvýšené prekrvenie pohlavných orgánov. Na druhú stranu je to prudko jedovatá a toxická látka, ktorá nášmu telu môže spôsobiť nezvratné poškodenia ba dokonca až smrť! (viac o kantaridíne nižšie v článku)

*Ak sa aj v nejakom voľne dostupnom prípravku kantaridín nachádza, jedná sa naozaj o nepatrné množstvo a nie je to väčšinou prírodná substancia, ale „iba“ jej syntetická náhrada (prípadne podobná zmes látok). Zároveň musí byť na produkte jasne vyznačené dávkovanie a maximálna denná dávka.

➡️ Odpoveď na otázku z nadpisu

Takže otázka z úvodu tohto článku je v podstate zodpovedaná už teraz: Originálne španielske mušky sú naozaj silné afrodiziakum, no aj veľmi nebezpečné a to až do takej miery, že jeho predaj nie je povolený snáď nikde na svete. Španielske kvapky ako ich poznáme z ponuky viacerých eshopov intímneho zamerania naproti tomu majú „iba“ podporný účinok. Na druhú stranu sú na užívanie úplne bezpečné.

 

➡️ Niečo málo z histórie tohto legendárneho afrodiziaka

Španielske mušky sú doslova legendou a známe sú svojimi afrodiziakálnymi účinkami už celé stáročia. K legende však prispievajú aj početné prípady, kedy sa po ich užívaní dostavili vážne zdravotné problémy dokonca až smrť. Najznámejším milovníkom španielskych mušiek bol takisto ne/slávne známy a tiež legendárny markíz de Sade. Ale poďme pekne od začiatku:

Už v starovekom Grécku tento výťažok či prášok z chrobáka predpisoval Hippokrates na liečbu vodnatieľky (choroba, ktorá spôsobená nadbytkom vody v tele, napríklad v bruchu). V Číne sa vtedy a vlastne až doteraz predpisuje v rámci tradičnej medicíny na liečenie vredov a besnoty. V Ríme sa mušky používali na povzbudenie sexuálneho správania, ktoré potom dokonca presahovalo všetky medze (a to aj v rámci značne „rozpustilého“ obdobia, ktorým je toto staroveké obdobie preslávené). Sušené chrobáčiky sa pekne krásne rozdrvili a zmiešali v nápojoch či pridali do sladkostí – a to nie vždy s vedomím svojho príjemcu.

Že užívaním tohto afrodiziaka hrozí dokonca až smrť, sa presvedčil napríklad aj španielsky kráľovský dvor – na predávkovanie španielskymi muškami totiž údajne zomrel španielsky kráľ Ferdinand II. Aragónsky (1452-1516).

💕 Španielske mušky a markíz de Sade

Ešte viac v tomto zmysle španielske mušky preslávil markíz de Sade, celým menom Donatien Alphonse François de Sade. Francúzsky šľachtic, autor celého radu erotických, ale aj v istom zmysle filozofických kníh, z ktorého mena bol odvodený pojem sadizmus. Verejne známy je prípad z roku 1772 v Marseille, kedy slávny markíz pripravil sladkosti (anízové gule) zmiešané so španielskymi muškami a ponúkol ich nič netušiacim prostitútkam. Keďže to s koncentráciou mušiek trochu prehnal, namiesto afrodizikálnych účinkov mali dievčatá ťažkú otravu a markíz bol následne obvinený z pokusu o vraždu a dokonca v neprítomnosti odsúdený na trest smrti…

Markíz de Sade

Markíz de Sade (1740-1814)

Takisto sa kedysi extrakt z tohto chrobáka (mŕtve telo sa rozdrví, zmieša s ďalšími ingredienciami a vodou alebo alkoholom, čím vzniklo afrodiziakum v podobe kvapiek) používal mužmi počas svadobnej noci, pričom ho aplikovali priamo na svoje pohlavné orgány a týmto spôsobom si chceli zaistiť kvalitný výkon a obdiv novomanželky.

💕 Španielske mušky a Roald Dahl

 

Španielske mušky alias Pľuzgiernik lekársky

💡 Pľuzgiernik lekársky (Lytta vesicatoria)
Španielske mušky - Lytta vesicatoria, chrobák Pľuzgiernik lekársky

Pľuzgiernik lekársky je celkom pekný chrobáčik (či muška), len „trochu“ životu nebezpečný…

Ako to spomínam už od začiatku – španielske mušky sú vlastne pomenovaním pre výťažok z tela zaujímavého chrobáčika s menom Pľuzgiernik lekársky (jeho latinský názov Lytta vesicatoria je odvodený z gréckeho slova lytta – vášeň a latinského vesica – pľuzgier). Ten sa vyskytuje hlavne v teplejších oblastiach (bežný druh v južnej Európe a africkom Stredomorí), no zriedkavo ho v lete môžete stretnúť aj u nás. Pochádza z čeľade májkovitých a je 12 až 20 mm veľký. Klasická varieta chrobáka je nádherne zelená (viď obrázok), existujú však aj inak sfarbené poddruhy. Obľubuje listnaté stromy a kríky (hlavne jaseň,vtáčí zob a podobne), kde sa živí listami. Strom, na ktorom sa hostí väčšie množstvo pľuzgiernikov je cítiť špecifickou vôňou – „myšinou“ už zďaleka.

Májka fialová

Májka fialová (Meloe violaceus)

➡️ Májka fialová

Častejším druhom u nás je Májka fialová (Meloe violaceus). Tá takisto obsahuje veľké množstvo kantaridínu, ktorý je považovaný za hlavnú účinnú látku španielskych mušiek. Tento jed produkujú iba samce spomínaných chrobákov (predstavuje dokonca až 5% z ich telesnej hmotnosti) a zaujímavosťou je, že niektoré hmyzožravé živočíchy sú proti tomuto jedu imúnne, niektoré ho potom dokonca v tele kumulujú, čím sa stávajú sami jedovatými.

Oba chrobáky sú tak u nás považované za tie najjedovatejšie vôbec. Ak ich vo voľnej prírode, či záhrade náhodou stretnete, vyhnite sa im veľkým oblúkom. Pri ich podráždení totiž riskujete, že vás na svoju obranu zasiahne výlučkom s vysokou koncentráciou smrteľného jedu – kantaridínu a spôsobí hnisavé pľuzgiere (odtiaľ pochádza aj názov chrobáka) a pokiaľ sa vám dostane na ruky a vy sa neskôr dotknete niečoho čo následne zjete, hrozí vám dokonca akútna otrava a zlyhanie vnútorných orgánov! Ak si predtým nedajbože pretriete oči, tak aj slepota.

💡 TIP: viac informácii o tomto nesporne zaujímavom chrobákovi nájdete aj na wikipedii.

 

➡️ Hlavná účinná látka španielskych mušiek – kantaridín

Kantaridín - molekula, vzorecKantaridín je jedovatá látka, alkaloid zo skupiny terpenoidov (cyklický anhydrid kyseliny cyklohexándikarboxylovej), na ktorý neexistuje žiadna protilátka. Už pri dávke 30 mg hrozí u človeka smrť! Pôvodné využitie tejto látky v medicíne 19 storočia? Pľuzgierotvorná látka sa využívala pri liečbe reumatizmu, na zápaly a opuchy, besnote, na liečbu bradavíc a ako afrodiziakum. Prvýkrát ho oficiálne izoloval a popísal Pierre Jean Robiquet v roku 1810 (Expériences sur les cantharides, Robiquet, Annales de Chimie, 1810, vol. 76, pp. 302–322.) z už spomínaného chrobáka menom Pľuzgiernik lekársky.

Kantaridín pôsobí po vnútornom užití neurotoxicky, nefrotoxicky, pričom dráždi celý urogenitálny trakt, z vonku vyvoláva rozsiahle dermatitídy (silné podráždenie kože) a zápaly slizníc. Aby vôbec došlo k „afrodiziakálnemu“ účinku – to znamená k dráždeniu močovej trubice a k zvýšenému prekrveniu pohlavia, musel by človek užiť takú dávku kantaridínu, ktorá sa takmer rovná dávke smrteľnej (letálnej).

 

❤️ TIP na bezpečné španielske mušky

💡 TIP na produkt - Spanish Fly
Spanish Fly 15 ml, recenzia
 • španielske mušky určené pre mužov aj ženy
 • zvýšený obsah látok priamo zodpovedných za afrodiziakálne účinky
 • optimálna dávka 5 až 15 kvapiek do priamo úst pod jazyk, alebo do nápoja
4,99 €

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

 

Španielske mušky a ich využitie, účinky

Španielske mušky s kantaridínom, respektíve jeho syntetickou verziou, prípadne s rôznymi podobnými látkami, fungujú na princípe zosilnenia intenzity sexuálneho vzrušenia a sexuálnej stimulácie. U mužov i žien môže zlepšovať prekrvenie pohlavných orgánov (erekciu a prekrvenie pošvy) – teda možno povedať, že afrodiziakálny účinok tu naozaj je. No ich využitie je pestrejšie. Najčastejšie oblasti využitia originálnych španielskych mušiek alias kantaridínu:

➡️ Afrodiziakum

Kantaridín v prírodnej, syntetickej alebo zmiešanej forme sa používal ako afrodiziakum vo forme kvapiek. Dnes však takéto nebezpečné produkty určené na podporu sexuálnej túžby budete na trhu hľadať márne vo väčšine krajín sveta.

➡️ Kožné problémy

Kantaridín a jemu podobné látky sa využívajú v prípravkoch určených na kožné problémy (pľuzgiere, bradavice). Použitie prípravku však musí byť ohraničené postihnutým miestom, inak hrozí silné podráždenie pokožky. Mechanizmus účinku spočíva napríklad v zneškodnení vírusu, ktorý infikoval pokožku, a deštrukciu okolitých tkanívdo hĺbky aj šírky.

➡️ Močová sústava

Originál španielske mušky/kantaridín pôsobí značne aj na močovú sústavu a močové cesty a ich dráždením podporuje napríklad močenie. Na tento účinok sa však priamo nevyužíva – pri predávkovaní totiž hrozí zvýšené podráždenie močových ciest, čo napokon môže vyústiť až do ich zápalu a infekcie.

➡️ Iné využitie

Vedci momentálne skúmajú jeho účinky (kantaridínu) na niektoré vážnejšie ochorenia, ako sú určité typy rakoviny, infekčné epiteliálne tumorčeky – molluscum contagiosum a ďalšie (zdroj).

Voľne dostupný liek, ktorý dostanete aj u nás, je homeopatikum s názvom Cantharis CH9 vo forme granúl, ktoré sa využíva pri rôznych ťažkostiach (urogenitálne, kožné, respiračné, tráviace…). Pre viac informácií pozri príbalový leták na ADC.sk, prípadne rovno v lekárni:

💡 TIP na produkt - Cantharis CH9 granule 4g
Cantharis CH9 granule 4g
 • homeopatický prípravok
 • registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 59381
 • liek sa pripravuje z dospelého hmyzu Lytta vesicatoria
 • dávkovanie podľa indikácií

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Účinky, alebo ako to pri španielskych kvapkách vlastne funguje

Keď sa táto látka dostane do tela človeka, najprv trochu podráždi močovú trubicu a mechúr. Následne spôsobí prekrvenie pohlavných orgánov spojené s príjemným pocitom tepla a „brnením“. Práve to vlastne posilňuje sexuálnu túžbu a chuť na pohlavný styk. Striktne však treba dodržiavať odporúčané dávkovania a ak sa aj ku klasickým španielskym muškám dostanete a radšej to s nimi vo vlastnom záujme neprežeňte. Priveľká dávka tohto afrodiziaka môže viesť k príliš dlhej a bolestivej erekcii (priapizmus), spôsobiť opuch pošvy či dokonca môže stáť za infekciou pohlavných orgánov alebo močových ciest – v tom lepšom prípade, v tom horšom…

 

❤️ Účinky španielskych mušiek – bezpečná verzia s prírodnými látkami

Čo možno od bezpečnej verzie španielskych mušiek vôbec očakávať? Z dôvodu viacerých fyzických (anémia, alkoholizmus, nadváha, užívané lieky, hormonálna nerovnováha…) a psychických (stres, úzkosť, depresia…) faktorov je nie vždy ľahké dosiahnuť dostatočné vzrušenie. Samotná túžba a príťažlivosť sú síce veľmi mocné zbrane, občas im však treba trochu dopomôcť. A práve to je moment, kedy na scénu nastupujú španielske mušky. Tie sú totiž spúšťačom „chtíču“ a hoci majú samozrejme v prvom rade účinok na osobu, ktorá ich užije, jej zvýšené vzrušenie sa nutne prejaví aj na jej partnerovi či partnerke a intenzívnejší sex si tak vychutnajú obaja.

Španielske mušky posilňujú libido a ich účinok v tomto smere sa odvíja od produktu, ktorý použijete – pohodlne sa môže prejaviť už za pár minút od ich užitia. Zvyšujú citlivosť intímnych partií, zintenzívňujú stimuláciu klitorisu* a pomáhajú dosiahnuť vyvrcholenie. Zabezpečujú lepšie prekrvenie pohlavných orgánov, čím pohlavný styk viac precítite a tým pádom si ho aj viac vychutnáte.

❤️ *TIP na španielske mušky určené pre dámy

💡 TIP na produkt - Spain Fly Extreme Women
Spain Fly Extreme Women 30 ml
 • španielske mušky určené výhradne ženám
 • obsahuje overené rastlinné extrakty + vitamín C + L-Arginín
 • zvyšujú sexuálne libido a chuť na milovanie

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

 

Španielske mušky: užívanie a dávkovanie

Španielske mušky patria k najznámejším afrodiziakám vôbec a hoci ich používanie v porovnaní s minulosťou trošku opadlo, ešte stále si zachovávajú dosť priaznivcov. Hlavným dôvodom, prečo sa ich používaniu zvyknú ľudia vyhýbať je, že ohľadom ich možných vedľajších účinkov a bezpečnosti vládnu značné pochybnosti.

Ak budete chcieť využiť španielske mušky ako afrodiziakum, veľmi pozorne si najprv prečítajte inštrukcie od výrobcu. Najčastejšie ide o formu kvapiek, kde je potrebná maximálna opatrnosť pri manipulácii s nimi (španielske mušky s kantaridínom).

Najčastejší spôsob užívania a dávkovania španielskych mušiek:

⚗️ Kvapky

 • 1 ml roztoku čo je zvyčajne 5 až 7 kvapiek, si treba dať pod jazyk, alebo pridať do nápoja približne 30 až 60 minút pred pohlavným stykom (presné množstvo nájdete v príbalovom letáku
 • účinok sa prejavuje zvýšenou vzrušivosťou v oblasti genitálií, u mužov aj intenzívnejšou erekciou
 • kvapky by sa nemali užívať viac ako raz-dva razy za 24 hodín závisí podľa koncentrácie účinnej látky

 

Vedľajšie účinky a riziká spojené s ich užívaním

Hlavným problémom ohľadom užívania klasických španielskych mušiek je fakt, že obsahujú kantaridín, ktorý je známy svojim silným dráždivým efektom na celý urogenitálny trakt. Už na pokožke môže pôsobiť pálivo a spôsobovať pľuzgiere, no a po užití v podobe kvapiek či tabletiek sa tento jeho účinok prejavuje ešte viac. Sú jednoducho príliš nebezpečné a preto v mnohých krajinách sú len veľmi ťažko, ak vôbec, ako afrodiziakum dostupné. Paradoxne to však skôr vedie k tomu, že mnohí ľudia veria, že ich ťažšia dostupnosť je spôsobená ich vysokou účinnosťou. Toto sú reálne vedľajšie účinky a riziká spojené s ich užívaním (potvrdené viacerými štúdiami):

 • bolestivá erekcia, ktorá neustupuje ani po ukončení sexuálneho styku, a ktorá môže trvať niekoľko hodín – v prípade vážnych problémov treba vyhľadať lekára (podozrenie na priapizmus)
 • opuch vonkajších genitálií najmä u žien – môže dôjsť k bolestivému zdureniu v okolí pošvy spôsobenom jej nadmerným prekrvením
 • problémy s obličkami a/alebo infekcie močových ciest – látka sa z tela vylučuje práve touto cestou, výsledkom teda môže byť aj silné podráždenie močovej sústavy a bolestivé močenie, či krv v moči, zlyhanie obličiek
 • pri predávkovaní hrozí vážne narušenie stien tráviacej sústavy – kompletne od pažeráka až po konečník, prejavovať sa to môže zvracaním krvi, ťažkosťami s prehĺtaním, bolesťou brucha, kŕčami, záchvatmi, kómou…
 • kontakt s tekutinou vylučovanou chrobákom môže viesť k tvorbe bolestivých hnisajúcich pľuzgierov, pri vniknutí do oka to môže viesť až k slepote

Prvá pomoc pri užití nadmerného množstva kantaridínu

Protilátka na kantaridín neexistuje, takže prvá pomoc pri jeho nadmernom požití spočíva vo vypití väčšieho množstva vody a vyhnutiu sa konzumácie tučného jedla a mlieka, ktoré ešte viac zvyšujú rýchlosť jeho vstrebávania. Pri vážnejších problémoch je potrebný lekársky zásah – výplach žalúdka a podávanie aktívneho uhlia.

 

Španielske mušky – overená alternatíva a pár rád ako to dáte aj bez nich

Španielske mušky, ani žiaden iný hmyz, nie sú podľa môjho názoru pre zvýšenie potencie a nabudenie k pohlavnému styku vôbec vhodné, to riziko za to jednoducho nestojí. Ak hľadáte bezpečnejšiu prírodnú alternatívu a vhodné režimové opatrenia – tak vedzte, že naozaj existujú…

Pár univerzálnych rád ako zvýšiť kvalitu svojho intímneho života:

 • životospráva – zdravšie sa stravujte a potlačte svoje zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, nekonzumujte žiadne mastné a ťažké jedlá, sladké a slané pochutiny, polotovary a podobne
 • nepriaznivý zdravotný stav – ten riešte čím skôr a najlepšie ešte vtedy, kým sa to dá urobiť relatívne jednoducho (hovorím najmä o nadváhe a s tým súvisiacimi zdravotnými komplikáciami ako je vysoký krvný tlak a cholesterol
 • psychické zdravie – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku, nepodľahnite tlaku a prípadnej depresii
 • pohyb – dobrá fyzická kondícia slúži ako vynikajúca prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré negatívne pôsobia aj na libido
 • testosterón – muži by mali podporiť prirodzené zvýšenie hladiny testosterónu tele, napríklad aj výberom vhodných potravín či výživových doplnkov (vyskúšaný mužský multivitamín Primulus)
 • tabletky a afrodiziaká pre mužov – libido i ostatné sexuálne funkcie sa dajú podporiť aj viacerými unikátnymi bylinami (Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat a iné), dôležitými aminokyselinami (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín a ďalšie), minerálmi a vitamínmi, ktoré sú nezriedka aj súčasťou kvalitných výživových doplnkov
 • tabletky a afrodiziaká pre ženy – libido ženy zas potešia výťažky z rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu – z najznámejších a najefektívnejších spomeniem hlavne Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, či Krpčiarku šípolistú, ale netreba zabúdať ani na takú červenú ďatelinu, lucernu, vresnu alias bayberry, valeriánu…

Tabletky ako afrodiziakum a podpora potencie, libida, ale aj erekcie

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch v rámci sexuálnej oblasti naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky, prípadne aj krémy tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža alebo ženy a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasná ejakulácia, frigidita, anorgazmia, bolestivosť pri styku…)

Tabletky na zvýšenie sexuálnej túžby - mužské i ženské libidoMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky ako na libido, tak aj erekciu a potenciu u mužov. U žien zase posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, či sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické). Zameranie týchto doplnkov je teda, ako sami vidíte, pomerne široké.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, partnerkine, ale aj ostatných) svedčia o tom, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2 až 3 mesiace – podľa potreby).

TOP prípravky na erekciu, potenciu a libido pre mužov (osobne vyskúšané)

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac

TOP prípravky na libido a zvýšenie pôžitku pri sexe pre ženy (partnerka odporúča…)

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac

 

Ako španielske mušky fungujú – reálne skúsenosti užívateľov

Španielske mušky sú afrodiziakom, o ktorom počul už asi každý. Presné účinky a výsledky sú už ale známe oveľa menej. Treba tiež rozlišovať medzi tradičnými španielskymi muškami, ktoré sa používali v minulosti, a ktorým k dokonalosti ešte veľa chýbalo a španielskymi muškami využívanými dnes, ktoré fungujú na trochu inej báze. Ako teda španielske mušky fungujú?

Názory sa rôznia. Existujú napríklad ľudia ktorí po požití kvapiek žiadny efekt nepobadali a tvrdia teda, že ako afrodiziakum vôbec nefungujú. Ďalší sú s účinkami španielskych mušiek nadmieru spokojní, keďže im navodili nielen väčšiu chuť na sex, ale ich aj lepšie uvoľnili… a takto si vo výsledku následný pohlavný styk aj lepšie vychutnali. Podľa väčšiny užívateľov by sa kvapky nemali brať bezprostredne po jedle, radšej na lačno. Prečo? Pretože práve tak sa oveľa rýchlejšie vstrebú do krvi a ich výsledok sa dostaví oveľa skôr. Treba si tiež uvedomiť fakt, že podobne ako všetky ostatné afrodiziaká založené na prírodnej báze, aj španielske mušky môžu mať na rôzne osoby rôzne účinky.

Pár reálnych skúseností z diskusií a internetových fór:

Skôr nie…

…tak ja som ich kúpila, aj keď chuť k sexu bola, len sme chceli trochu spestrenie. Prvýkrát sme si toho dali málo, pretože v návode je napísané, že sa má dať pod jazyk 7 kvapiek, t.j. 1 čajová lyžička. Nič sa nestalo, aj keď sme stopovali tú polhodinu, kedy by to akože malo začať pôsobiť. Potom som spočítala, koľko kvapiek sa zmestí na čajovú lyžičku a zistila som, že 15. Tak sme zdvojnásobili dávku a … zase nič. Nehľadiac na to, že kvapky sú dosť olejovité a keď som si ich nakvapkala pod jazyk, začala som automaticky sliniť a pudovo prehĺtať. Tak neviem, či som ich tých 30 minút nemala váľať pod jazykom, aby fungovali…“ PetiteFillette (emimino.cz)

Skôr áno…

…ahoj dievčatá, tak vyskúšané a niežeby to robilo extra zázraky ale fungujú. Prežila som sex oveľa intenzívnejšie. Len odporúčam k tomu ešte hrejivý lubrigačný gél a naozaj sa nemôžem sťažovať… Len musím povedať, že tie kvapky sú pekne hnusné… vetrové či mentolové + horké. Nabudúce pôjdu asi skôr do pitia než pod jazyk – keď sme sa s priateľom bozkávali, tak sem tie kvapky stále cítila. No ale inak fajn…“ pupííííček (emimino.cz)

 

Najčastejšie otázky o španielskych muškách

Mužov i ženy toho zaujíma o španielskych muškách pomerne dosť. Na niekoľko najčastejších otázok, ktoré som našiel na viacerých diskusných fórach na internete teraz na tomto mieste odpoviem:

❓ Sú španielske mušky naozaj také nebezpečné?

Originál španielske mušky vyrobené z chrobáka teda sú – a poriadne. Už dávka o veľkosti špendlíkovej hlavičky (0,03 g) môže byť smrteľná. Ale poteším vás, drvivá väčšina prípravkov, ktoré nesú tento názov a dajú sa kúpiť v rôznych eshopoch intímneho zamerania, sú maximálne bezpečné, zložené z prírodných látok – rastlinných výťažkov, prípadne aminokyselín a podobne. Riziko predstavuje teda iba prípadná alergická reakcia.

❓ A čo kombinácia španielske mušky + alkohol?

Ak to nezakazuje výrobca priamo v príbalovom letáku konkrétneho prípravku, tak je to v poriadku a takáto kombinácia je možná. Z logických dôvodov však takýto mix neodporúčam – alkohol sám o sebe zhoršuje libido a sexuálny apetít a tiež väčšinu sexuálnych funkcií.

❓ Čo stoja a dajú sa kúpiť aj v nejakom špeciálnom balení?

Závisí od konkrétnej značky, teda výrobcu a objemu či typu prípravku. Obvykle cena začína na 5 € za väčšinou 15 ml balenie. Väčšie balenia môžu vyjsť aj výhodnejšie. Takisto sa dajú zaobstarať aj najrôznejšie špeciálne balenia – napríklad s ovocnou príchuťou, prípadne ako kombinácia viacerých látok, no treba rátať s tým, že sú o niečo drahšie.

❓ Dajú španielske mušky kúpiť v lekárni, či niekde inde?

Španielske mušky v lekárni budete hľadať márne. Obráťte sa preto v prípade záujmu na overené kamenné alebo ešte lepšie internetové obchody s tovarom intímneho zamerania. Tam ich nájdete v najrozmanitejších verziách, cenovej hladine i baleniach. Španielske mušky tak dostanete v overených eshopoch ako je Kondomshop, Intímne nákupy, iSexshop, ale aj Heureka napríklad (na konci článku si pozrite výber z tých najzaujímavejších produktov).

❓ Je možné že španielske kvapky nezafungujú, a čo robiť, ak sa tak stane?

Komerčne dostupné španielske mušky sú prírodné afrodiziakum. Takže u každého človeka môže mať, a naozaj aj má, individuálne účinky. A áno, je možné, že u niekoho vôbec nezabrali, v tom prípade odporúčam siahnuť po iných afrodiziakách či doplnkoch, ktoré majú dobré referencie. Vyskúšate, uvidíte…

💡 TIP: 🔝 Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu erekcie, potencie a zvýšenie libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy, ✅ Zerex a ✅ Proerecta. Partnerka na zvýšenie sexuálneho pôžitku a libida u žien odporúča: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém pre ženy

 

Moje zhodnotenie na záver

Čo dodať k španielskym muškám na záver? Snáď len toľko, že ani takéto legendárne afrodiziakum nedokáže s vašim intímnym životom len tak samo od seba spraviť zázrak. Dokonca prevláda názor, že v prípade španielskych mušiek veľa zohráva aj samotná myseľ a ich účinok môže viditeľne zvýšiť autosugescia. Často sa preto hovorí, že keď človek tieto kvapky užije a očakáva od nich účinok, tak si ho tak aj čiastočne privolá… (čo možno čiastočne považovať za placebo efekt. Zďaleka to však nemusí platiť automaticky u všetkých.

Viaceré páry často zvyknú skúšať španielske mušky na svojom partnerovi/partnerke aj bez toho, aby o tom dotyčná osoba vedela. No zoberte do úvahy aj to, že na základe väčšiny skúseností vyplýva, že tieto kvapky účinkujú oveľa lepšie, ak o ich používaní obaja partneri vedia. Takto u nich už len samotná predstava sexu okoreného o mýtické a silné afrodiziakum vyvolá dostatočne silné vzrušenie a následne si obaja sex veľmi pravdepodobne vychutnajú viac než kedykoľvek predtým. Prečítajte si na záver ešte pár kratučkých recenzií na overené a bezpečné španielske kvapky a prípadne vyberajte zo širokej ponuky eshopov.

 

Najlepšie španielske mušky recenzie (cena a kde kúpiť)

❤️ Malinové španielske mušky

💡 TIP na produkt - Španielske mušky Malinové 15 ml
Španielske mušky Malinové 15 ml

Tieto kvapky s esenciou španielskych mušiek vo fľaštičke s objemom 15 ml kúpite za naozaj fajn cenu – najmä v porovnaní s niektorými konkurenčnými výrobkami. Majú obľúbenú malinovú príchuť. Užiť ich môžu užiť sexuálni partneri oboch pohlaví a prejaví sa u nich nielen podmanivým teplom po celom tele, ale aj mocnou erotickou túžbou. Nakvapkajte si z nich aj vy 10 až 15 kvapiek do nápoja, ktorý potom vypijete alebo jednoducho aplikujete pod jazyk a to minimálne polhodinu pred sexom a uvidíte čo to s vami naozaj dokáže spraviť…

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

❤️ Cobeco Spanish Fly

💡 TIP na produkt - Spanish Fly
Spanish Fly 15 ml, recenzia

Španielske mušky od výrobcu Cobeco sú afrodiziakálny sexuálny stimulat pre mužov, aj ženy. U žien spôsobujú šteklivý pocit v oblasti genitálií a u mužov podporujú erekciu. Prípravok je v koncentrovanej forme v prijateľnej cene (vzhľadom k jeho účinnosti určite). Odporúčam ho použiť približne polhodinu pred sexom. Nakvapkajte si pod jazyk 3 ml (cca 15 kvapiek) a potom prehltnite. Prípadne si ich nakvapkajte rovno do nápoja. Neužívajte nikdy viac ako 3 ml za 24 hodín!

4,99 €

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

❤️ Spain Fly Extreme Women

💡 TIP na produkt - Spain Fly Extreme Women
Spain Fly Extreme Women 30 ml

Španielske mušky Spain Fly Extreme Women sú určené špeciálne pre dámy a patria medzi tie najpopulárnejšie a najpredávanejšie. Využijú ich najmä tie ženy, ktoré nemajú príliš chuť na milovanie a chcú s tým pomôcť. Výrobca doslova uvádza „Dámy s nie príliš častou chuťou na milovanie by mali dať šancu tomuto zázračnému produktu. Potreby žien kvapky svojim zložením uspokoja a pripravia ich na vášnivé okamihy.” Kvapky obsahujú viaceré bylinné esencie povzbudzujúce potenciu a túžbu po milovaní, aminokyselinu L-Arginín a extrakt z koreňa angeliky pre zvýšenie sexuálneho apetítu u žien. Odporúčané dávkovanie? 2 x denne 30 kvapiek (cca 4 ml).

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

 

❤️ Španielske mušky v overených eshopoch

 

Španielske mušky: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.