Afrodiziaká a lekvary lásky

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 0

Máš pocit, že by tvoj chalan potreboval trošku rozpáliť? Rozhliadni sa po bylinkách, otvor chladničku. Afrodiziaká nájdeš všade okolo.

Afrodiziaká sú koreniny a byliny, ktoré sa bežne používajú v kuchyni. Veľmi známym „zlepšovákom“ sexuálnych pôžitkov sú napríklad chilli papričky. Ako a prečo? Vysvetlenie je prosté. Zlepšujú prekrvenie a tým zvyšujú citlivosť pohlavných orgánov.

Kým rozprávkové lekvary, po ktorých požitie vzplanie láska aj tam, kde predtým ani nezaiskrilo … Má v modernej dobe podobu alkoholu.

Neboj sa, nebudeme ťa posielať pre kuriu nohu, štetiny z prasaťa alebo niečiu bradavicu. Ani ti neodporúčame hneď koketovať s alkoholom. Po prvé, je to dosť neoriginálne a za druhé, zradné. Alkohol síce odbúrava zábrany a zvyšuje sebavedomie, ale až budeš mať problém vysloviť slovo kytička, potom už možno budeš mať problém sama so sebou a s realitou ako takou. A bohužiaľ ti to dôjde až ďalší deň. Teda odporúčame porozhliadnuť sa po kuchyni, po bylinkách na okne alebo po záhradke.

Ktoré dievča by doma nenašlo kúsok čokolády? Nemôžeme za to. Milujeme ju. Čokoláda je dobrá na nervy, proti stresu, uvoľňuje príjemné pocity a celkovo sa stará o dobrú náladu. Už Indiáni verili, že čokoláda má moc afrodiziák. Čo by nie? Chce to trochu tej kvalitnej „čokošky“ so zvýšeným obsahom kakaa a človek sa hneď cíti lepšie. Dopraj čokoládu aj iným zmyslom než chuťovým pohárikom. Čo takto čokoládová masáž? Tá vôňa! Niet divu, že kakaové bôby fungovali v strednej Amerike ako platidlo.

Afrodiziaká

Afrodiziaká sú pomenovaná po Afrodite, gréckej bohyni lásky. Po celú históriu ponúkali šamanovia a lekárnici lekvary, gély a vôňa ako zázračné sexuálne stimulanty.

Niektoré potraviny – ustrice, kaviár, jahody, cibuľa, cesnak i býčie semenníky – sú legendárne pre svoje libido povzbudzujúce účinky. Rastliny, byliny a kvety – ako fenikel, aníz a chryzantémy – sú tiež údajne erotickým životabudičom. Napríklad mexické ženy si posypávali prsia bazalkou, aby sa ich manželia zdržali záletníctva. To zase ženy v Indii, aby si predĺžili milovanie, tak si poprášil telá drvenými listy henny.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.