Afrodiziakum vo vás prebudí túžbu na milovanie

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 0

Afrodiziaká nie sú vynálezom 21. storočia, ani žiadny mýtus. Ak váš sexuálny život už nie je, čo býval a chcete v partnerovi opäť prebudiť túžbu, staňte sa čarodejnicou a namiešajte mu lekvár lásky.

Afrodiziakum, nesúci svoj názov podľa bohyne lásky Afrodity, nie je žiadne kúzlo a je staré ako ľudstvo samo. V každej dedine existovala stará žena korenárka alebo tiež hanlivo nazývaná čarodejnica, ktorá bola znalá bylín nielen na choroby ale aj na to, ako znovu prebudiť lásku a sexuálnu túžbu. Miešali sa rôzne lekvary z bylín (niekedy aj dosť jedovatých), používal sa rozomletý roh nosorožca alebo jašteričie chvostíky.

Ako ale afrodiziaká vlastne pôsobia? Zatiaľ žiadna veda nepotvrdila, že by to a to afrodiziakum priamo ovplyvňovalo našu sexuálnu túžbu. Skôr sa prikláňajú k placebo efektu, kedy vás mozog presvedčí, že tomu tak je a účinok sa dostaví. Keď to na vás bude fungovať, je všetko v poriadku.

Samozrejme niektoré druhy potravín, predsa len môžu prekrvovať pohlavné orgány, ale obsahovať aj látky dôležité pre tvorbu testosterónu a zlepšovať dobrú náladu. Našťastie, dnes nemusíte zháňať jašteričie chvostíky.

Medzi najznámejšie afrodiziaká patrí čokoláda. O jej účinkoch vedeli už starí Aztékovia a Mayovia. Čudujete sa prečo vlastne čokoláda? Uvoľňuje do tela látku endorfín, ktorá je základom pocitu šťastia a dobrej pohody, bez ktorej sa spokojný sex málokedy zaobíde. Takže ak viete, že má váš partner rád sladké, pokojne mu pár kociek čokolády v pelechu ponúknite.

Štipľavé korenie patrí medzi ďalšie obľúbená afrodiziaká. Nielen, že vám po ňom bude horúco a budete si musieť odložiť aj zvršky, ale zároveň nabudí myseľ a prekrví pohlavné orgány. Pridajte do jedla čili, zázvor, vanilku, škoricu, ženšen alebo muškátový oriešok.

Dzobete radi pri televízii? Rôzne semená, ako sú tekvica, slnečnica, pistácie a oriešky obsahujú veľa zinku, ktorý je zdrojom energie a sily, ale zároveň pôsobí blahodarne aj na mužské pohlavné orgány a sú aj prevenciou proti prostate. Vymeňte preto zemiačiky za zdravé a sexom nabité zrniečka.

Možno ste počuli, že morské plody, ako sú ustrice patria medzi sexuálne životabudiče. Tu ide skôr o to, čo už popísal známy psychiater Sigmund Freud. Ustrice, banány, úhory, broskyne, uhorky, všetky tieto potraviny môžu s dobrou fantáziou pripomínať pohlavné orgány a tým vo vás vzbudzovať túžbu po sexe. Krivdili by sme im, keby sme si mysleli, že nič neobsahujú. Morské plody sú plné už spomínaného zinku, banány obsahujú látky šťastia a broskyne sú plné vitamínov.

Ak si chcete s partnerom urobiť pekný večer, naservírujte mu okrem príjemnej hudby, sviečok, zvodného prádielka, poháre vína aj pár laskominek, po ktorých sa zaručene neovládne.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.