Afrodiziakum vo vás prebudí túžbu na milovanie

Peter Kacián 26. februára 2020 0

Afrodiziaká nie sú vynálezom 21. storočia, ani žiadny mýtus. Ak váš sexuálny život už nie je, čo býval a chcete v partnerovi opäť prebudiť túžbu, staňte sa čarodejnicou a namiešajte mu lekvár lásky.

Afrodiziakum, nesúci svoj názov podľa bohyne lásky Afrodity, nie je žiadne kúzlo a je staré ako ľudstvo samo. V každej dedine existovala stará žena korenárka alebo tiež hanlivo nazývaná čarodejnica, ktorá bola znalá bylín nielen na choroby ale aj na to, ako znovu prebudiť lásku a sexuálnu túžbu. Miešali sa rôzne lekvary z bylín (niekedy aj dosť jedovatých), používal sa rozomletý roh nosorožca alebo jašteričie chvostíky.

Ako ale afrodiziaká vlastne pôsobia? Zatiaľ žiadna veda nepotvrdila, že by to a to afrodiziakum priamo ovplyvňovalo našu sexuálnu túžbu. Skôr sa prikláňajú k placebo efektu, kedy vás mozog presvedčí, že tomu tak je a účinok sa dostaví. Keď to na vás bude fungovať, je všetko v poriadku.

Samozrejme niektoré druhy potravín, predsa len môžu prekrvovať pohlavné orgány, ale obsahovať aj látky dôležité pre tvorbu testosterónu a zlepšovať dobrú náladu. Našťastie, dnes nemusíte zháňať jašteričie chvostíky.

Medzi najznámejšie afrodiziaká patrí čokoláda. O jej účinkoch vedeli už starí Aztékovia a Mayovia. Čudujete sa prečo vlastne čokoláda? Uvoľňuje do tela látku endorfín, ktorá je základom pocitu šťastia a dobrej pohody, bez ktorej sa spokojný sex málokedy zaobíde. Takže ak viete, že má váš partner rád sladké, pokojne mu pár kociek čokolády v pelechu ponúknite.

Štipľavé korenie patrí medzi ďalšie obľúbená afrodiziaká. Nielen, že vám po ňom bude horúco a budete si musieť odložiť aj zvršky, ale zároveň nabudí myseľ a prekrví pohlavné orgány. Pridajte do jedla čili, zázvor, vanilku, škoricu, ženšen alebo muškátový oriešok.

Dzobete radi pri televízii? Rôzne semená, ako sú tekvica, slnečnica, pistácie a oriešky obsahujú veľa zinku, ktorý je zdrojom energie a sily, ale zároveň pôsobí blahodarne aj na mužské pohlavné orgány a sú aj prevenciou proti prostate. Vymeňte preto zemiačiky za zdravé a sexom nabité zrniečka.

Možno ste počuli, že morské plody, ako sú ustrice patria medzi sexuálne životabudiče. Tu ide skôr o to, čo už popísal známy psychiater Sigmund Freud. Ustrice, banány, úhory, broskyne, uhorky, všetky tieto potraviny môžu s dobrou fantáziou pripomínať pohlavné orgány a tým vo vás vzbudzovať túžbu po sexe. Krivdili by sme im, keby sme si mysleli, že nič neobsahujú. Morské plody sú plné už spomínaného zinku, banány obsahujú látky šťastia a broskyne sú plné vitamínov.

Ak si chcete s partnerom urobiť pekný večer, naservírujte mu okrem príjemnej hudby, sviečok, zvodného prádielka, poháre vína aj pár laskominek, po ktorých sa zaručene neovládne.


Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.