Prírodné afrodiziakum: čo rozpúta ten pravý uragán vo vašej spálni?

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 1

Okolo sexu sa vždycky točilo veľa bludov, mýtov a stereotypov. Jedným z nich je aj dookola omieľaná veta, že chalani chcú sex stále, zatiaľ čo dievčatá sú tie odmietavé. Ako ukázali posledné sexuologické štúdie, táto predstava je ale úplne mylná. Počet mužov, ktorí odmietajú sex, za posledných desať rokov rapídne vzrástol. Afrodiziaká, teda látky zvyšujúce sexuálnu túžbu a výkonnosť, tak môžu svojim partnerom smelo servírovať ako chlapci, tak aj dievčatá. Čo teda podstrčiť miláčikovi, keď si na sex nespomenie, ako je mesiac dlhý?

Hoci nás o tom na dejepise neučili, dôležitou súčasťou života ľudí v staroveku a stredoveku bola afrodiziaká. Na ich výrobu sa používali najrôznejšie (často aj jedovaté) bizarnosti: starí Egypťania si vraj pred sexom pochutnávali na sušenom krokodílom penise alebo na jašteričích chvostoch. Dnes sme oveľa konzervatívnejší, ako afrodiziakum používame úplne bežné pochutiny, vône, alebo si pre rôzne povzbudzovadlá chodíme do sexshopov.

Výbušné látky, po ktorých bude mať váš sex úplne iné grády, nájdete v kuchyni

Máte doma škoricu, vanilku, sladké drievko, zázvor alebo muškát? Kupujete niekedy špargľu, petržlen alebo zeler? Doprajete si vlašské oriešky či tekvicové semienka? Potom vedzte, že všetky menované dobrôtky obsahujú vitamíny, minerály a ďalšie prvky, ktoré veľmi pozitívne pôsobia na pohlavné orgány mužov aj žien.

K afrodiziakám patrí tiež čokoláda. Obsahuje kyselinu tryptofán, ktorá sa v tele premieňa na tzv. hormón šťastia a ten vám zaručí búrlivý orgazmus. Ak náhodou túžite už pri štúdiu po bábätku, potom vedzte, že plodnosť mužov i žien podporuje exotické avokádo

Kto nemá rád prírodu, môže pre afrodiziaká vyraziť do sexshopu

Obľúbeným afrodiziakom zo sexshopu sú takzvané španielske mušky, ktoré sa obvykle dávkujú zhruba 30 minút pred stykom. V obchode so sexuálnymi pomôckami zoženiete aj špeciálne parfumy nabité feromónmi pre mužov a ženy.

Kúpiť sa dá aj krém Orgazmus Stopper, ktorý po vmasírovaní do penisu pomôže oddialiť ejakuláciu. Populárna je aj chemická látka Poppers, ktorú si môžete kúpiť na internete alebo v sexshopoch. Po pričuchnutí tesne pred orgazmom vraj zažijete oveľa silnejšie vyvrcholenie ako inokedy.

Rad ľudí však na jednorazové prostriedky zanevrel a vsádza na dlhodobejších “pomocníkov”. Obľúbená je treba Guarana, doplnok stravy, ktorý zvyšuje sexuálny apetít.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.