Poppers – syntetické afrodiziakum, je vôbec bezpečné?

Peter Kacián Téma 23. novembra 2020 0

Poppers je umelo vyrobené syntetické afrodiziakum. Ak ste o ňom ešte nepočuli, alebo máte o ňom len hmlistú predstavu, nasledujúci článok je práve pre vás. S pojmom Poppers sa čoraz častejšie možno stretnúť u mladých ľudí, ktorí sú pri skúšaní nových vecí odvážnejší. S týmto „afrodiziakom“ však nebude všetko v úplnom poriadku – synteticky vyrábaná tekutá a prchavá látka sa totiž predáva oficiálne ako čistiaci prostriedok…

Aj z toho dôvodu prevládajú pri jeho používaní ako sexuálneho stimulanta skôr negatíva ako pozitíva, pričom ale nepopieram, že určité účinky Poppers v tomto smere naozaj má. V diskusiách na internete sa môžete dočítať o mnohých skúsenostiach, pričom dosť z nich popisuje aj problémy, ku ktorým došlo pri jeho užívaní (zlý odhad dávkovania, krátke účinky, zdravotné komplikácie…). A keďže Poppers je i tak navzdory tomu čoraz populárnejší – podrobné informácie o tomto afrodiziaku nájdete aj na tomto webe.

💡 TIP: 🔝 Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu erekcie, potencie a zvýšenie libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia). Partnerka na zvýšenie sexuálneho pôžitku a libida u žien odporúča: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia) a prípadne aj prémiové tabletky ✅ Feminus (recenzia).

Poppers – čo to vlastne je, výrobca a pôvod

Poppers je tekuté afrodiziakum, ktoré je zložené zo špecifických syntetických látok ako je alkyl nitrit, butyl nitrit, izobutyl nitrit či amylnitrit. Nejedná sa o nejaký konkrétny názov produktu, tieto kvapky totiž vyrába viacero výrobcov (najčastejšie v Holandsku či Veľkej Británii) pod rôznymi názvami Popper Rush Ultra, Popper Orgasmus, Popper Liquid Gold, Poppers Rave alebo Popper Pure Gold, Amsterdam, Iron Horse atď., atď., a v rôzne veľkých baleniach (9 ml, 10 ml, 15 ml a viac).

Používa sa predovšetkým pri sexe a účinky (eufória, rýchlejšie búšenie srdca, pocit zvýšeného tepla a následné začervenanie, malátnosť, omámenosť…) sa dostavia už do 5-10 sekúnd po inhalácii. Pri opakovanom používaní sa zvyknú objavovať nepríjemné vedľajšie účinky ako pálenie v nose (sliznica dostáva pekne zabrať), bolesť hlavy a nevoľnosť.

➡️ Pôvod, alebo niečo málo z histórie Poppers

Poppers, respektíve konkrétne amylnitrit, uzrel svetlo sveta už v roku 1844, kedy ho nasyntetizoval francúzsky chemik Antoine Jérôme Balard. V roku 1867 ho škótsky lekár Sir Thomas Lauder Brunton použil na zníženie bolesti a diskomfortu pri angíne pectoris. Amylnitrit rozširovaním srdcových tepien zlepšoval prietok krvi do srdcového svalu. Z tohto obdobia pochádza aj slangový názov tejto zlúčeniny „poppers“ – amylnitrit sa totiž zvyčajne podával v špeciálnych sklenených sieťovaných ampulkách, ktoré sa lomili medzi prstami a pri tom vydávali typický praskavý zvuk. Následne sa vdychovali výpary – priamo, alebo cez hodváb. V 90. rokoch minulého storočia sa potom zdokumentovali aj účinky butylnitritov a propylnitritov, pričom sa zistilo, že majú rovnaké účinky.

Poppers sú v novodobej histórii známe už dávnejšie. Prvýkrát sa začal objavovať na diskotékach v 60. rokoch a neskôr v 70. rokoch mimoriadne „zabodoval“ v LGBT komunite. O niečo neskôr ho začala užívať aj heterosexuálna avantgardná scéna.

💡 Poppers na wikipediihttps://en.wikipedia.org/wiki/Poppers

➡️ Poppers a mechanizmus účinku

V zásade je účinok Poppers spôsobený tým, že zvyšuje tvorbu methemoglobínu. Takže výsledkom je zníženie kapacity krvi pre prenos kyslíka. Uvoľnením hladkého svalstva v tele dochádza k rozšíreniu ciev čo má za následok okamžité zvýšenie srdcovej frekvencie a prietoku krvi. Navonok sa to prejaví tak, že užívateľ náhle pocíti nával tepla a vzrušenia, ktoré trvá niekoľko minút. Krvný tlak sa vtedy okamžite znižuje. Pôsobením tejto látky sa uvoľňujú aj zvierače konečníka a pošvy a v tom práve tkvie obľúbenosť Poppers pri análnom styku, či špeciálnej sexuálnej praktike s názvom fisting.

 

Kompletné zloženie a účinné látky Poppers

Poppers je tekuté afrodiziakum, ktoré obsahuje špecifické chemické látky. Nejde teda o žiaden prírodný produkt, ale o synteticky vyrobenú zlúčeninu. Na jednej strane sa to prejaví okamžitým účinkom (i keď veľmi krátkeho trvania), no na strane druhej sa dramaticky zvyšuje riziko vedľajších účinkov – hlavne pri častejšom používaní. Aké látky teda môže Poppers obsahovať? Je ich viac. Toto sú najčastejšie:

➡️ Alkylové nitráty

Po chemickej stránke ide o alkylové estery kyseliny dusitej. Inak sú to prchavé látky s výrazným ovocným zápachom. Najznámejší amylnitrit sa na konci 19. storočia využíval aj ako liek, pričom dodnes sa tieto látky používajú napríklad ako protijed pri otrave kyanidom.

➡️ Butylové nitráty

Chemické látky, ktoré sú odvodené z N-butanolu. Ide o horľavé látky, ktorých inhaláciou je možné dosiahnuť krátkodobý stav eufórie. Inaj je to v podstate tekuté kadidlo.

➡️ Izobutylové nitráty

Jedná sa o alkylové nitráty (estery izobutanolu a kyseliny dusitej). Tieto štipľavé a bezfarebné kvapaliny majú vazodilatačné účinky (zlepšujú prekrvenie). Takisto sa môžu použiť ako protijed pri otrave kyanidom, pre ľudí s s nedostatkom špecifickej dehydrogenázy je to naopak jed.

➡️ Izopropylové nitráty

Sú to zlúčeniny vyrobené z izopropanolu (v podstate patria k alkylovým nitrátom). Ich inhalovaním vzniká krátkodobý pocit eufórie. častejším užívaním možno dospieť k nepríjemným vedľajším ako bolesti hlavy, zvýšený krvný tlak a poškodenie zraku.

➡️ Amylové nitráty

Sú to estery amylalkoholu a kyseliny dusičnej. Amylové nitráty sú priehľadné a žltkasté prchavé kvapaliny, ktoré sa odparujú hlavne pri nízkych teplotách. Majú hruškovú vôňu a sú veľmi horľavé. Používajú sa aj pri otravách sírovodíkom či kyselinou kyanovodíkovou a jej soľami.

 

Účinky Poppers

Účinky Poppers som v skrátenej podobe prezentoval už úvodom tohto článku, no teraz si ich preberieme o niečo podrobnejšie. Tieto látky totiž fungujú na inom princípe ako prírodné afrodiziaká, ktoré sú zamerané na zlepšenie intímneho života muža a ženy (pozri napríklad aj španielske mušky).

Poppers a čo teda od neho v rámci účinkov možno očakávať:

💕 Lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy

Lepšie prekrvenie v dôsledku zvýšenej cirkulácie krvi sa po inhalovaní Poppers dá pocítiť už do niekoľkých sekúnd. Je to dôsledok vazodilatačných účinkov týchto chemických látok, pričom to v praxi znamená rozšírenie hladkého svalstva a ciev. Tento krátkodobý efekt sa prejaví zvýšenou citlivosťou pohlavných orgánov = výraznejší sexuálny pôžitok.

💕 Uvoľnenie hladkého svalstva, podpora a uľahčenie pohlavného styku

Uvoľnenie hladkého svalstva v dôsledku pôsobenia Poppers môže predstavovať ďalší bonus pri niektorých sexuálnych praktikách. Preto je toto afrodiziakum tak obľúbené najmä pri análnom styku a praktike zvanej fisting (spočíva v zavedení ruky do vagíny alebo konečníka – pozri na wikipedii).

💕 Eufória a zároveň aj otupenosť

Poppers ovplyvňuje aj psychiku človeka. Krátko po inhalácii zasahuje nervový systém a vyvoláva krátkodobý pocit eufórie. Na druhú stranu veľmi rýchlo prichádza aj pocit malátnosti a otupenia. Tento účinok mnohí prirovnávajú k účinkom rajského plynu (oxid dusný), ktorý sa inak využíva v medicíne ako anestetikum.

💕 Okamžité nabudenie libida

Vďaka pred chvíľou spomenutým účinkom – pôsobením na psychiku a zvýšením prekrvenia – sa krátkodobo zvyšuje aj sexuálna túžba (libido). Účinok trvá niekoľko minút a sprievodné javy sa prejavujú u každého individuálne – u niekoho je to skôr zvýšený pocit tepla, iný zase pociťuje viac búšenie srdca…

💡 TIP: 🔝 Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu erekcie, potencie a zvýšenie libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia). Partnerka na zvýšenie sexuálneho pôžitku a libida u žien odporúča: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia) a prípadne aj prémiové tabletky ✅ Feminus (recenzia).

 

Nežiadúce vedľajšie účinky, riziká užívania

Chemické látky obsiahnuté v Poppers sú pre človeka potenciálne dosť rizikové a určite nie sú bezpečné pre každého. Ak sa niektorý zo spomenutých príznakov objaví aj u vás – radšej si na Poppers potom nadobro „nechajte zájsť chuť“ (ako sa hovorí) a s užívaním skončite skôr, ako to bude mať pre vás neblahé zdravotné následky.

Problémom pri užívaní tohto afrodiziaka je skutočnosť, že nitráty obsiahnuté v prípravkoch znižujú funkciu imunitného systému. A to dokonca aj niekoľko dní po použití. Nebezpečným je aj okamžité prudké zníženie krvného tlaku a zvýšenie tepovej frekvencie. Prejavuje sa to teda tak, že treba očakávať napríklad aj pocity zvýšeného tepla v tele, začervenanie v tvári, ale i bolesti hlavy, nevoľnosť, závraty a zvracanie. Všetko príznaky, ktoré sa môžu vyskytnúť aj pri liekoch na erekciu na predpis, len v niekoľkonásobne vyššej intenzite.

Rizikom (fatálnym) je aj náhodné prehltnutie roztoku, či jeho dotyk s pokožkou, čo spôsobuje podráždenie a vyrážky. Ak budete Poppers používať častejšie, celkom reálne hrozí, že si poškodíte sliznicu nosa. Poppers nesmiete užívať s tabletkami na erekciu (na báze sildenafilu, tadalafilu, avanafilu, vardenafilu) či ani s inými zakázanými stimulantmi (opiáty a podobne). Prečo? Pretože to spôsobuje nielen náhle zníženie krvného tlaku, ale zvyšuje to riziko mozgovej príhody a infarktu.

Užívanie Poppers sa teda neodporúča ľuďom…

 • ktorí majú problémy s nízkym krvným tlakom
 • ktorých častejšie bolieva hlava
 • ktorí majú problém s oslabeným imunitným systémom
 • ktorí trpia chudokrvnosťou
 • ktorí už majú za sebou mozgovú príhodu

Poppers by určite nemali skúšať tehotné ženy ani deti. Ak ste zástancami naozaj bezpečného sexu, tak ešte pred použitím Poppers je treba nasadiť kondóm. V opačnom prípade sa ľahko môže stať, že to v náhlom návale vášne už nestihnete.

💡 TIP na produkt - Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
 • bezpečný najistejšia ochrana pred počatím a prevencia pred pohlavnými chorobami
 • výber mimoriadne obľúbených a overených druhov Durex kondómov (40 + 10 zadarmo)
 • 10 x Durex Pleasure Me (vrúbkované), 10 x Durex Feel Intimate (tenké a extra lubrikované), 10 x Durex Ultra Feel Thin (ultra tenké), 10 x Durex Strawberry (červené s vôňou jahôd) + 10 kondómov Durex London Wet zdarma

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

Upozornenie na záver

Prípravky sú prudko horľavé a preto ich treba uchovávať na dobre vetranom mieste, v chlade a určite s nimi nemanipulovať v blízkosti otvoreného ohňa.

 

Poppers a jeho cena, balenia, predaj a kde ne/kúpiť

K Poppers sa u nás dostanete úplne legálne – oficiálne sa totiž jedná o drogistický tovar, konkrétnejšie čistič najrôznejších materiálov a povrchov (od kože po videohlavy). Teda nie ako afrodiziakum* či iná látka za účelom sexuálnej stimulácie. Kde ich kúpiť? V lekárni to teda nebude, skôr sú tieto kvapky súčasťou ponuky špecializovaných eshopov a sexshopov.

*Ale napríklad na takej Heureke sa Poppers naozaj nachádzajú v kategórii afrodiziaká… 💡 Pozri viac priamo na na Heureke.

➡️ Dostupné balenia

Čo sa týka balenia, tak na výber je množstvo typov. Jednak menšie balenia po 9-10 ml, ale dostupné sú aj väčšie s 15, 30 a viac ml. Kúpiť sa dajú samostatne, ale aj v rôznych balíčkoch, ktoré sú nakombinované rôznymi značkami. Závisí od predajcu.

➡️ Cena?

Čím väčšie balenie, tým menej bude jedna fľaštička stáť (v prepočte na objem). Najmenšie balenia (9 a 10 ml) sa predávajú približne za 7-8 € z tých lacnejších značiek. Koncentrovanejšie poppers zvyčajne označované ako „Strong“ či „Ultra Strong“ sú potom o niečo drahšie.

➡️ Predaj Poppers, alebo ako vlastne na ich kúpu?

Aj keď nie som presvedčený o správnosti takéhoto kroku, pár slov venujem aj tomu, ako sa k Poppers v prípade záujmu dostanete. Platí najmä pre tých, ktorí sa riadia heslom: čo nie je zakázané, je vlastne povolené a preto treba vyskúšať všetko…

Poppers si určite zadovážte najlepšie prostredníctvom seriózneho internetového obchodu. Ako zistíte, že je naozaj seriózny? Prejdite si skúsenosti iných ľudí, poprezerajte si aj ďalší sortiment – ideálne ak sa obchod venuje aj iným produktom, nielen poppers. Určite nekupujte cez inzeráty na bazároch – môže ísť len o lacnú napodobneninu od neznámeho výrobcu s neznámym zložením, ktorá môže byť ešte viac zdraviu škodlivá ako originál.

 

Prečo nekupovať Poppers ani iné podobné umelé stimulanty

Pretože to nie je žiadne oficiálne povolené afrodiziakum na vnútorné použitie. Preto! Tieto čistiace prostriedky síce naozaj krátkodobo môžu zvýšiť sexuálnu túžbu a pomôcť pri niektorých sexuálnych praktikách, no na druhú stranu sa jedná o veľmi nebezpečné zlúčeniny, ktoré môžu poškodiť vaše zdravie.

Niekoľko zaručených dôvodov prečo Poppers nekupovať:

 • látky, ktoré tvoria základ Poppers, nie sú nijako kontrolované a vonkoncom neslúžia k normálnemu užívaniu
 • nikto to teda nesleduje a nik ani nenesie zodpovednosť za zloženie takéhoto prípravku
 • užívanie Poppers je nezanedbateľným zdravotným rizikom – hlavne však pre osoby, ktoré trpia niektorými chorobami či užívajú „ťažké“ lieky na predpis
 • častejšia inhalácia tohto čistiaceho prostriedku poškodzuje pľúca a sliznicu nosa
 • pri používaní hrozí nebezpečenstvo požiaru – jedná sa o vysoko horľavú syntetickú látku
 • chvíľkový pocit eufórie a na niekoľko desiatok sekúnd zvýšená citlivosť pohlavných orgánov za zdravotné riziká jednoducho nestoja
 • nepohodlný spôsob užívania – pričuchnúť priamo sa neodporúča (i keď tak mnohí robia), prplať sa počas sexu s otváraním fľaštičky a inhalovať výpary mi tiež nepríde ako dvakrát vzrušujúce…

 

Zlepšenie intímneho života bez rizika

Môžete sa spoľahnúť na prírodné afrodiziaká, pri ktorých sa nemusíte obávať množstva vedľajších účinkov, ktoré sú pri takýchto syntetických látkach ako je Poppers naozaj veľkým rizikom. Práve pre vás sú určené riadne registrované výživové doplnky určené na zlepšenie erekcie, potencie, libida a ďalších sexuálnych funkcií. Medzi najlepšie hodnotené patria značky eJoy, Zerex či Proerecta u mužov a u nežnejších polovičiek Aphrodisia V pre ženy, či Feminus.

💊 eJoy

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • 100%-ne prírodné zloženie: Maca, Kotvičník zemný, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie – nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

💊 Zerex

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik a Zerex Klasik plus na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie a libida, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu, Zerex Shot – nápoj na okamžitú podporu erekcie)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

💊 Proerecta

💡 TIP na produkt - Proerecta
Proerecta
 • tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
 • účinná podpora erekcie
 • nástup účinkov už do hodiny
 • bez vedľajších účinkov
22,00 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

💊 Aphrodisia V pre ženy

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • obsahuje až 100 mg Damiány v 1 tabletke
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (úspešne tak bojuje s frigiditou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

💊 Feminus

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky pre všetky ženy aj na podporu normálneho intímneho života nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Poppers: Užívanie a dávkovanie

Poppers je tekuté a hlavne veľmi prchavé afrodiziakum, ktoré sa neužíva priamo. Takže stačí pootvoriť uzáver a vypustiť molekuly látky do vzduchu. Za pár sekúnd sa jej do okolia vyparí dostatočné množstvo.

➡️ Ako na to?

Ideálne sa má fľaštička postaviť niekam do miestnosti, kde budete mať styk a následne ju otvoriť. Po 5-10 sekundách ju môžete zatvoriť. Nikdy nevdychujte výpary priamo z nej (aj navzdory tomu, kto vás bude presviedčať o opaku- je to jed, ktorý priamou inhaláciou škodí sliznici nosa, pľúcam…). Poppers takisto nepoužívajte viac ako raz za 24 hodín, nerobte tak ani dlhodobo a pravidelne.

Tí, ktorí toto afrodiziakum poznajú lepšie, odporúčajú jeho použitie až počas sexu, respektíve až na jeho koniec pred orgazmom. Prečo? Pôsobí totiž veľmi krátkodobo – 1 až 2 minútky po inhalácii. Pri manipulácii s ním potom treba postupovať veľmi opatrne (nech sa vám pri tom netrasú ruky).

➡️ Oficiálny návod (Poppers ako čistiaci prostriedok)

V každom oficiálnom eshope, ktorý Poppers ponúka, sa pri každom jednom produkte dozviete aj to, že predajca nepodporuje zneužitie tejto tekutiny ako vôňu poppers alebo afrodiziakum… A teda ho môžete použiť len ako čistidlo:

 • na kožu:Kožu pred použitím prípravku očistite najprv vlhkou utierkou. Potom naneste handričkou menšie množstvo čistiaceho prostriedku. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom vlhkou utierkou zotrite čistenú plochu.“
 • na videohlavy:Na čistenie nepoužívajte látky obsahujúce chĺpky. Nanášajte vždy len malé množstvo tekutiny a pri práci požívajte latexové rukavice aby ste zabránili kontaktu s pokožkou.“

Poppers – How to use? (ako ho používať?) – VIDEO

 

Aké sú skúsenosti s užívaním Poppers

Poppers sa vďaka svojej kontroverznej povesti a účinkom teší čoraz väčšej obľube. Skúsenosti s ním a rôzne komenáre tak možno nájsť naprieč celým internetom (aj v rámci Heureky napríklad). Najviac z nich tvoria ľudia, ktorí chcú toto netypické afrodiziakum vyskúšať a veľká časť z nich pritom aj skončí, pretože podľa ich slov je to dosť nepohodlné na užívanie a nesie to so sebou aj nezanedbateľné zdravotné riziko.

Tí, ktorí Poppers reálne skúsili, sú rozdelení na 2 skupiny – jedni sú veľmi spokojní a prekvapení účinkami, a druhá skupina zase pozostáva z ľudí, ktorí museli bojovať s vedľajšími účinkami, či nezaznamenali žiaden extra výkon (možno aj z toho dôvodu, že ho nepoužili „správne“). Ak chcete nejaké konkrétne skúsenosti a to obrazom aj zvukom, tak odporúčam navštíviť napríklad aj youtube, tam je toho naozaj celkom dosť. Len na ukážku pripájam aj niekoľko videí:

Bastiaan inhales poppers | Drugslab

Nellie gets a high from poppers | Drugslab

THE TIME I TRIED POPPERS - VLOG # 35

 

Najčastejšie otázky

Poppers zaujíma celkom dosť ľudí, mužov i žien, a tí hľadajú odpovede na rôzne otázky týkajúce sa praktického hľadiska užívania tohto afrodiziaka, ale aj z hľadiska zdravotných rizík, či ďalších oblastí. Na tie najčastejšie kladené nájdete odpovede aj na tomto mieste:

❓ Prečo Poppers, čo stojí za jeho názvom?

Poppers má v angličtine napodobniť zvuk praskajúcej sklenej ampulky. Kedysi sa amylnitrit (súčasť Poppers) používal ako liečivo na rýchle rozšírenie ciev práve v takýchto ampulkách.

❓ Je užívanie Poppers vôbec legálne - dá sa u nás kúpiť bez obmedzení?

Je to síce rekreačná inhalačná droga, ale keďže sa bežne označuje aj ako chemický čistiaci prostriedok, tak ho dostanete v podstate bez obmedzení v mnohých obchodoch aj sexshopoch (na internete aj kamenných prevádzkach). Zatiaľ neviem nič o tom, že by sa to malo v dohľadnej dobe zmeniť.

❓ Môže sa Poppers kombinovať s alkoholom či s liekmi?

Tento chemický produkt sa nesmie užívať spolu s alkoholom ani opiátmi. To isté platí aj pre súbežné užívanie s liekmi na erektilnú dysfunkciu, či niektorými liekmi na kardiovaskulárne ochorenia. Inak hrozí aj trvalé poškodenie zdravia.

❓ Čo robiť v prípade, že sa prejavia nežiadúce účinky?

Ak sa vedľajšie účinky prejavujú vo zvýšenej intenzite, určite treba vyhľadať lekársku pomoc. Aby ste tomu zabránili, nikdy nevdychujte výpary rovno z fľaštičky a Poppers tiež neužívajte v prípade, že ich použitie u vás môže byť kontraindikované (tehotenstvo, deti, užívanie niektorých liekov atď.).

❓ Môže byť niekto od Poppers závislým?

V istom zmysle áno - z psychologického hľadiska vďaka snahe opätovne dosiahnuť intenzívny účinok (i keď veľmi kratučký). Inak závislosť v pravom zmysle slova (chemická či biologická väzba) tieto látky nevyvolávajú.

❓ Je toto tekuté afrodiziakum platné aj v iných oblastiach sexuálneho života?

Takže v prvom rade ide o zlepšenie prekrvenia a intenzívnejší pôžitok pri sexe. S tým úzko súvisí aj fakt, že muži pociťujú zlepšenie aj v rámci celkovej potencie. Ženy sú pri účinkoch Poppers na tom trochu horšie, pretože tá intenzita je u nich menšia, ale takisto to možno brať ako podporu pri zvyšovaní sexuálneho pôžitku. V iných oblastiach sa účinok tohto syntetického afrodiziaka nedá porovnávať s prírodnými konkurentmi, ktorí pôsobia na náš organizmus komplexnejšie.

❓ Ako sa má Poppers ideálne skladovať?

Na suchom a chladnom mieste nepriedušne uzavretý. Chládok je dôležitý už len z toho pohľadu, že spomaľuje rýchly výpar po otvorení (pokojne sa teda môže skladovať v chladničke či mrazničke).

❓ A čo Party Poppers, či Jalapeño Poppers – je to niečo podobné?

Tak tieto poppers nemajú s témou nášho článku nič spoločného. Party poppers sú zábavné predmety, ktoré disponujú „nábojom“ (zmes červeného fosforu a silného oxidačného činidla), vďaka ktorému vyfúknu konfety či stužky a vydávajú pritom aj adekvátny hluk. Zase Jalapeño popper je označenie pre vyprážané tradičné jalapeño chilli papriky. To znamená vydlabané a naplnené zmesou syra a korenín, prípadne niekedy aj mletým mäsom – veľká pochúťka pôvodom z Mexika…

 

Poppers a pár slov na záver

Ak máte pocit, že vám ku ozvláštneniu vášho vzťahu chýba práve Poppers, teda čistiaci prostriedok s vôňou pripomínajúcou odlakovač na nechty, tak potom proti gustu žiaden dišputát. Je fakt, že naozaj má povzbudzujúce účinky a keď sa vám ho podarí správne použiť, tak zažijete niečo iné. Preto ho odporúčam najskôr tým párom, ktoré majú rady nové veci a nezastavia sa ani pri tých odvážnejších sexuálnych praktikách.

Inak nevidím v jeho používaní žiaden väčší zmysel, pretože Poppers určite nie je taký neskutočne úžasný a zázračný prípravok, ako ho na internete popisujú. Odporúčam vám preto siahnuť skôr po bezpečnejších prírodných afrodiziakách, s ktorými mám ja osobne (a partnerka) oveľa lepšie skúsenosti. Tie sa v optimálnom množstve a koncentrácii nachádzajú v osvedčených prípravkoch, ktoré majú za úlohu posilniť potenciu a všetky ďalšie sexuálne funkcie muža i ženy. A keďže sú väčšinou vo forme tabliet alebo nápojov, oveľa ľahšie a jednoduchšie sa aj užívajú.

 

Prírodné tabletky na potenciu a vzrušenie, ktoré sme osobne vyskúšali

Ja a moja partnerka máme dobré skúsenosti s tabletkami na prírodnej báze, ktoré sú voľne dostupné a ich zloženie je takto telu prirodzenejšie. K týmto doplnkom sme sa dostali aj vďaka tomu, že ja sám som mal v minulosti som určité problémy napríklad s erekciou či libidom (partnerka chcela vyskúšať niečo nové a zvýšiť pôžitok pri sexe). Okrem zlepšenia mojej životosprávy (minimum alkoholu, žiadne cigarety, viac pohybu) som sa obrátil aj na tabletky. A našiel som viaceré, ktoré mi pomohli dostať sa do svojej pôvodnej sexuálnej sily a kondície. Kým som však našiel tie, ktoré stoja naozaj zato, vyskúšal som desiatky rôznych prípravkov…

Tabletky ako afrodiziakum a podpora potencie, libida, ale aj erekcie

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch v rámci sexuálnej oblasti naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky, prípadne aj krémy tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža alebo ženy a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasná ejakulácia, frigidita, anorgazmia, bolestivosť pri styku…)

Tabletky na zvýšenie sexuálnej túžby - mužské i ženské libidoMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky ako na libido, tak aj erekciu a potenciu u mužov. U žien zase posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, či sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické). Zameranie týchto doplnkov je teda, ako sami vidíte, pomerne široké.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, partnerkine, ale aj ostatných) svedčia o tom, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2 až 3 mesiace – podľa potreby).

TOP prípravky na erekciu, potenciu a libido pre mužov (osobne vyskúšané)

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac

TOP prípravky na libido a zvýšenie pôžitku pri sexe pre ženy (partnerka odporúča…)

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac

 

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.