Záhadné afrodiziakum – mýty a skutočnosť

Peter Kacián Téma 9. februára 2021 0

Afrodiziakum je takým malým zázrakom, posilňuje samotný pohlavný pud a sexuálnu túžbu umocňuje. Od afrodiziák sa tiež očakáva zosilnenie, prehĺbenie a predĺženie samotného erotického zážitku. Na afrodiziakum sú kladené určité požiadavky. Malo by odstrániť naše zábrany, čo asi uvítajú predovšetkým muži u žien.

Afrodiziakum by malo zlepšiť sexuálne zdravie, posilniť sexuálne a telesnú výkonnosť, posilniť zážitok pri erotických hrách, zvýšiť sexuálne vedomie, mať pozitívny vplyv na fertilitu, u mužov na zvýšenie objemu a kvality ejakulátu. Tiež sa požaduje umocnenie vzrušenia stimuláciou nervového systému alebo priamo genitálií. Bohužiaľ, neexistuje jediné afrodiziakum, ktoré by spĺňalo všetky tieto úžasné veci.

Chcete zvýšiť svoju sexuálnu túžbu, ale nechcete hneď siahnuť po chemických látkach? Potom je pre vás vhodná ambra, bujarník johimbe, chvojník čínsky, guarana, ženšen a mnoho ďalších. Bujarník johimbe je strom, ktorý obsahuje látku yohimbin. Jeho použitie ovláda a predlžuje erekciu, zvyšuje ejakuláciu a samozrejme zvyšuje sexuálnu žiadostivosť. Čo nejaké afrodiziakum pre ženy? Svojej drahej odporučte koreň rastliny dehel čínsky, bude vám vďačná. Nielen, že zaistíte hladký priebeh jej menštruácie, dehel pôsobí pozitívne na vlhkosť ženských pohlavných orgánov. Magická, exotická bylina ženšen uľahčí vašu erekciu posilnením signálnej kaskády. Pre afrodiziakum nemusíte nikam ďaleko chodiť, v našich lesoch si môžete pozbierať afrodiziakum sami. Ideme na huby, teda na hadovku smradľavú, zvanú tiež ako čertovo vajcia alebo nestudný úd. Vďaka tomu, že smrdí na niekoľko metrov ju neprehliadnete. Už naši predkovia hadovku využívali na prípravu nápojov lásky, dokonca s ňou kŕmili aj dobytok, aby sa lepšie rozmnožoval. Potom len uvariť Kulajdu a môžete na to „vlítnout“.

Ľudia vždy hľadali metódy pre zvýšenie libida, preto snáď všetky potraviny boli označené za afrodiziakum. Prečo niektoré potraviny majú povesť afrodiziák? Možno u broskýň, uhoriek, mušlí alebo banánov je to vďaka ich tvaru, ktorý pripomína naše rozmnožovacie vybavenie. Zázvor a čili zase spôsobujú potenie a zvyšujú frekvenciu tepu. Nie sú to náhodou podobné pocity, ktoré zažívame pri súloži? Iné potraviny obsahujú látky a vitamíny podporujúce fyzický výkon. Samostatnou kapitolou je potom čokoláda, ktorá obsahuje chemikáliu fenyletyamin podporujúca prežitky vášne a intimity, zároveň má antidepresívne účinky. Aby fenyletylamín pôsobil ako naozajstné afrodiziakum, je treba do seba dostať asi 50 pohárov silného čokoládového vývaru. Ale pozor, všetkého veľa škodí. Ak si doprajete pravidelne také množstvo čokolády, razom bude po erotike.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.