Ako sa urobiť sama

Peter Kacián Téma 9. februára 2021 0

Ako sa urobiť sama? Odpoveď na túto otázku hľadajú väčšinou tie ženy, ktoré nemajú veľmi veľa sexuálnych skúseností, prípadne tie, ktoré vyskúšali už všetko možné a hľadajú spôsob masturbácie, ktorý zatiaľ unikal ich pozornosti. Keďže snaha dosiahnuť orgazmus je úplne prirodzená potreba u mužov i žien (jednak pri pohlavnom styku a jednak pri masturbácii), existuje celkom dosť spôsobov ako ho dosiahnuť. A ženy sú v tomto vo výhode, pretože ich možnosti sú určite širšie.

Ak potrebujete pár zaujímavých tipov ako sa urobiť sama, ste tu správne. V článku sa dozviete ako na to (základ aj rozšírená verzia), povieme si aké náležitosti sú k tomu potrebné z hľadiska fyzického stavu, čo všetko na ňu vplýva a čo všetko vám môže pomôcť dosiahnuť ešte intenzívnejší sexuálny zážitok ako ste doposiaľ zaznamenali.

💡 🔝 TIP: Na zvýšenie intenzity rozkoše v intímnej chvíľke odporúčam tieto prírodné prostriedky – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia) a ✅ Feminus (recenzia). Prípadne môže pomôcť aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov a ✅ Test najlepších díld (umelých penisov).

Ako sa urobiť sama, alebo pár slov o ženskej masturbácii na úvod

Masturbácia je súčasť intímneho života každého zdravého človeka (kto tvrdí niečo iné, tak klame sám seba). A určite jedna z častí zdravej ženskej sexuality. Jej primárny účel je dosiahnutie sexuálneho vyvrcholenia, čiže orgazmu. Aj preto je to jeden z najlepších spôsobov, akým môže práve žena spoznávať svoje telo a svoje potreby pri sexuálnej stimulácii.

Ak je problém dosiahnuť orgazmus klasickým pohlavným stykom, neexistuje na to lepší spôsob ako masturbácia. A trebárs aj ako súčasť milostnej predohry s partnerom. Dôležité je, aby sa nahromadená sexuálna energia uvoľnila spôsobom, ktorý vyhovuje obom partnerom.

Ako to prebieha?

Zaručeným spôsobom ako sa urobiť sama je samozrejme sexuálna stimulácia pošvy. Najčastejšie ide o dosiahnutie klitoriálneho orgazmu, takže žena si pri sebaukájaní dráždi vonkajšiu časť genitálu. Menej žien to skúša s vaginálnym orgazmom, mokrým orgazmom, či dokonca análnym…

A keďže práve žena je tá, ktorá dostala na rozdiel od muža do vienka viac citlivejších erotogénnych zón, tak dosiahnutie orgazmu (akéhokoľvek typu) môže byť výsledkom viacerých techník a postupov. Toto sú tie najbežnejšie spôsoby ako masturbovať:

 • stimulácia vonkajšej časti genitálií – najbežnejší spôsob ukájania zahŕňa najmä stimuláciu klitorisu, okolia a vchodu do pošvy (klitoriálny orgazmus), jeho dosiahnutie je síce najľahšie, ale i tak si vyžaduje dostatočné prekrvenie a zvlhčenie pošvy, prstami je to fajn, ešte lepšie sú podľa mnohých žien špeciálne vibrátory na klitoris (napríklad womanizéry)
💡 TIP na produkt - Womanizer Premium
Womanizer Premium
 • vibrátor na stimuláciu klitorisu pre najnáročnejšie dámy
 • nachádza sa v prvej trojke nášho veľkého testu vibrátorov (víťazom nie je len z dôvodu trochu vyššej ceny)
 • intenzívne podtlakové vlny – šetrná bezdotyková stimulácia, pri tomto modeli s „autopilotom“, ktorý reaguje na vaše vzrušenie
 • zo všetkých womanizérov a satisfyerov je tento model jednoznačne najlepší
157,00 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 • stimulácia vnútra vagíny – o niečo ťažší spôsob dosiahnutia ženského vrcholu náročný na dostatok času a prípravu, dosiahnuť sa dá nielen prstami ale aj početnými erotickými pomôckami (vibrátory, dildá, venušine guličky…)
 • sexuálna stimulácia ďalších erotogénnych zón – najmä análneho otvoru a oblasti poprsia, ktoré samozrejme možno vzájomne kombinovať s už spomenutými spôsobmi (takisto možno pri tom použiť najrozmanitejšie hračky ako sú análne vibrátory a kolíky, masážne intímne hlavice…)

 

Cieľ ženskej masturbácie – orgazmus. Ako to prebieha?

Cieľom akejkoľvek masturbácie, alias sebaukájania, je orgazmus – nič viac, ale ani nič menej. Preto by nebolo celkom od veci, keby sme si čo-to o procese dosiahnutia orgazmu u žien povedali trochu viac. Súhlasíte? Iba tak sa vám totiž ozrejmia niektoré veci, ktorí sa potom dajú vďaka tomu určitým spôsobom ovplyvniť – ak teda budete chcieť.

Hovorí sa tomu konkrétne: Cyklus ženskej sexuálnej aktivity. Ten sa v 60-tych rokoch minulého storočia celkom brilantne dokázalo popísať dvom americkým vedcom – gynekológovi William H. Mastersovi a sexuologičke Virginii E. Johnsonovej (preslávený výskumný tím Masters a Johnson). Podľa nich klasický model ženskej sexuality zahŕňa 4 fázy sexuálneho zážitku:

💕 Fáza predohry alias dráždenia

V tejto počiatočnej fáze dochádza vplyvom telesnej alebo psychickej stimulácie (najčastejšie kombinácia dotykov s nepriamym vizuálnym dráždením) k postupnému nárastu sexuálneho vzrušenia, čo inak môže trvať iba pár sekúnd, ale i niekoľko desiatok minút!

Vedeli ste, že pri masturbácii si žena najčastejšie pomáha vizualizáciou svojho partnera? Nie? Ale je to tak a na druhom mieste je potom „šokujúco“ sledovanie filmov pre dospelých.

💕 Fáza plató alias vzrušenia

Ďalšou fázou je vzrušenie, ku ktorému dochádza pri neustávajúcej sexuálnej stimulácii. Jeho vrcholom je nasledujúca fáza – orgazmus. Počas vzrušenia dochádza k prenosu nervových vzruchov z receptorov v oblasti erotogénnych miest do mozgu, ktorý následne vyšle pohlavnej sústave signál k aktivácii a vystupňovaniu prekrvenia a vzrušivosti (zjednodušene povedané).

💕 Fáza orgazmu alias vyvrcholenia

Fáza orgazmu je vrcholom predošlej fázy vzrušenia a dochádza pri ňom k niekoľkosekundovému vyvrcholeniu. To je sprevádzané zvýšeným hromadením krvi v cievach a následným uvoľnením svalového napätia dochádza k pocitom tepla, uvoľnenia a individuálne aj k opakovaným sťahom vaginálneho vchodu. Orgazmus je typicky sprevádzaný aj zvýšeným búšením srdca, zrýchleným tepom a prerývaným dýchaním. Mozog zaplavia látky, ktoré vyvolávajú pocity šťastia…

💕 Fáza uvoľnenia

Po náročnej fáze orgazmu prichádza fáza uvoľnenia. Počas nej dochádza k uvoľneniu svalstva, normalizácii srdcového rytmu a dýchania. Príjemné pocity vyvolané orgazmom pomaly odoznievajú. Niektoré ženy sú aj v tejto fáze schopné vrátiť sa k ďalšiemu orgazmu. Narozdiel od mužov, u ktorých to fyziologicky nie je možné (snáď s výnimkou poruchy zvanej priapizmus, ktorá sa mimochodom v obmenej forme zriedkavo môže vyskytovať aj u žien a poznáme ju pod názvom klitorizmus).

Ide to aj bez orgazmu? Prečo nie…

Inak, dosiahnutie orgazmu nie je nevyhnutnou podmienkou uspokojenia ženy. Fráza: Ako sa urobiť sama, totiž na rozdiel mužského sebaukájania „berie ohľad“ aj na cestu ako k nemu žena dospeje a sexuálne vzrušenie je tak dostatočným dôvodom prečo masturbovať (aj bez vyvrcholenia).

 

Ako sa urobiť sama keď to nejde? Najčastejšie problémy a ich príčiny

Ani ženská masturbácia nie je pozbavená prípadných problémov, ktoré zvyčajne vyskytujú pri klasickom pohlavnom styku. Stále totiž platí, že existuje množstvo žien, ktoré orgazmus dosahujú len občas a dokonca jedna zo siedmich ho nezažije vôbec. No čo nejde pri klasickej súloži, pri masturbácii môže ísť ľahšie, kedy je žena viac uvoľnená a bez tlaku. Každopádne je dobré vedieť čo za týmito problémami môže stáť. Na neschopnosti dosiahnuť orgazmus u ženy sa podieľajú najmä tieto poruchy a sexuálne dysfunkcie:

➡️ Anorgazmia

Ak žena nedokáže dospieť k orgazmu ani počas masturbácie (ani k tomu najjednoduchšie dosiahnuteľnému klitoriálnemu), a to dlhodobo, s veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o vážny zdravotný problém – anorgazmiu. Na príčine môže byť množstvo faktorov, fyzických i psychických, no zvyčajne je to práve ten druhý menovaný a neschopnosť dosiahnuť vyvrcholenie má emocionálny základ (stres, úzkosť, obavy, hanba, únava a vyčerpanie…).

➡️ Vaginizmus

Pod pojmom vaginizmus sa skrýva vážna ženská sexuálna dysfunkcia, ktorá sa prejavuje neúmyselným stiahnutím vnútorných svalov vagíny pri pokuse o penetráciu (či už pri styku penisom, alebo pri masturbácii prstami, či sexuálnou pomôckou, niektoré ženy s touto poruchou majú dokonca problém zaviesť do vagíny menštruačný tampón či podstúpiť gynekologické vyšetrenie). Má najskôr psychický základ, pričom zaujímavosťou je, že žena môže pri tom pociťovať vzrušenie a môže dosiahnuť napríklad klitoriálny orgazmus, vaginálny však logicky určite nie.

Všetko na tému Vaginizmus nájdete v našom predchádzajúcom článku.

 

Príčiny problémov

Problém s dosiahnutím orgazmu u žien môže mať rôzne príčiny. S niektorými sa dá zabojovať aj po vlastnej osi, s inými musí pomôcť lekár. Toto sú tie najčastejšie:

Neuspokojivá sexuálna stimulácia

Za nedostupnosťou orgazmu môže stáť napríklad aj neuspokojivá či nevhodná sexuálna stimulácia. Buď sa tak deje z dôvodu neskúsenosti (o dôvod viac prečítať si tento článok), alebo experimentovanie nedopadlo dobre, prípadne je dráždenie pri masturbácii častejšie prerušované.

Problémy psychického rázu (stres a napätie)

Ak nedokážete zistiť ako sa urobiť sama, jeden z dôvodov tohto stavu môže byť aj váš momentálny psychický komfort (či skôr nekomfort). Pritom sebaukájanie je na uvoľnenie, aj od stresu po celom dni, ako stvorené. Porozmýšľajte o tom.

Nestabilná hormonálna hladina

Hladina hormónov hrá pri uspokojovaní kľúčovú rolu. Nedostatok estrogénu môže spôsobovať zníženú sexuálnu túžbu (pozri ako na jeho zvýšenie), menšiu intenzitu vzrušenia. To jednoznačne vedie k ohrozeniu dosiahnutia vyvrcholenia a ak aj k nemu napokon dôjde, tak to trvá priveľmi dlho (aj pre tie najtrpezlivejšie dámy).

Fyziologické poruchy a ochorenia

Fyziologické poruchy a ochorenia, respektíve organické príčiny problémov, sú takisto vážne ohrozenie dosiahnutia orgazmu u ženy. Či už sa jedná o špecifické poruchy pošvy a klitorisu, nedostatočné lubrikovanie pošvy počas vzrušenia, alebo aj zápaly gynekologického charakteru (v drvivej väčšine prípadov spojené s infekciou močového ústrojenstva).

Znížená vzrušivosť

Veľkým problémom je už spomínaná znížená vzrušivosť ženy pri sexuálnej stimulácii. Dôvodom môže byť slabé libido, nesprávna technika masturbácie, vyššia nervozita či stres, ale aj problémy s normálnym fungovaním nervovej sústavy.

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy + Aphrodisia G krém
Aphrodisia V pre ženy tabletky +Aphrodisia G krém pre ženy recenzia
 • tabletky na intenzívnejšiu sexuálnu túžbu a väčšiu rozkoš + krém: Aphrodisia V tabletky pre ženy + G krém
 • tabletky sú certifikovaným výživovým doplnkom, krém je prírodný dermálny prípravok
 • majú komplexné zloženie pozostávajúce z viacerých účinných prírodných látok
 • výsledkom užívania tabletiek spolu s krémom je ešte výraznejší efekt

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

Nedostatočné prekrvenie genitálu

S predchádzajúcou prekážkou úzko súvisí aj ne/dostatočnosť prekrvenia pohlavných orgánov. Pri mužoch a ich erekcii je to samozrejme viditeľnejšie, no podobne ako nich, aj u žien je nevyhnutným predpokladom dosiahnutia optimálnej sexuálnej stimulácie s vyvrcholením dostatočné prekrvenie pošvy a klitorisu.

Problém so zvlhčením pošvy

Prvou reakciou pri vzrušení ženy býva zvlhčenie pošvy. Platí to samozrejme pre pohlavný styk aj pre masturbáciu. Pri problémoch si spočiatku môžete pomôcť vhodným lubrikačným gélom, pri dlhotrvajúcich problémoch treba situáciu odborne riešiť.

Bolesti pri sexuálnej stimulácii

Ako sa urobiť sama, keď pri tom pociťujete bolesť? Nuž, veľmi to nepôjde. Ak počas sexuálnej stimulácie pociťujete bolesť, často sa môže jednať o prejav zápalu či infekcie pošvy. K tej môže dôjsť veľmi rýchlo napríklad aj po neliečení zápalu močového ústrojenstva. Samozrejme bolesť môže mať aj iný pôvod. Napríklad zlá technika masturbácie, nedostatočné zvlhčenie a následne mechanické poškodenie sliznice pošvy…

 

Ako sa urobiť sama? Základné možnosti ženskej masturbácie

Skúsené „harcovníčky“ vedia o čo ide, začiatočníčky môžu teraz zbystriť pozornosť viac. Spôsobov ako sa urobiť sama je viac, teraz vám predstavím tie základné. Vy si už len vyberiete, ktorý vám najviac vyhovuje, a ktorý vás najvzrušujúcejšou cestou dovedie k intenzívnemu orgazmu (orgazmom).

➡️ Stimulácia klitorisu

Dosiahnuť vrchol stimuláciou klitorisu? Jednoduchší spôsob ako sa urobiť sama asi ani neexistuje. Väčšina žien je totiž schopná dosiahnuť práve klitoriálny orgazmus bez väčších problémov. Ako na to? Klitoris môžete stimulovať jednoducho rukou, štandardne prostredníkom a ukazovákom, či celou dlaňou. A to v polohe ležmo, pri ktorej ležíte na chrbte alebo na bruchu, využiť môžete aj prúd vody zo sprchy, a pre mnohé ženy najsilnejší zážitok – použitie špeciálneho vibrátora na klitoris.

💡 TIP na produkt - Satisfyer Pro Penguin Next Generation
Satisfyer Pro Penguin Next Generation
 • najelegantnejší vibrátor na stimuláciu klitorisu
 • víťaz nášho veľkého testu vibrátorov
 • intenzívne tlakové vlny – bezkonkurenčná bezdotyková stimulácia
 • ak chcete vedieť čo taký stimulátor klitorisu vlastne dokáže, toto je ten pravý (pre začiatočníčky i skúsené dámy)

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

➡️ Stimulácia vagíny

Vaginálny orgazmus je pre niektoré ženy nedosiahnuteľným cieľom – hlavne pri klasickom pohlavnom styku. No práve pri masturbácii sú ich „šance na triumf“ veľmi veľké. Na dráždenie vagíny môžete použiť samozrejme svoje prsty (na úvod určite), neskôr pokojne siahnite aj po niektorej vychytanej sexpomôcke. Prečo? Nuž už len kvôli tomu, že jeho dosiahnutie je s nimi určite jednoduchšie. K dispozícii máte naozaj široký sortiment vibrátorov, klasických dild (umelé penisy), vibračných vajíčok, venušiných guličiek…

💡 TIP na produkt - BOOM Robert Rosenberg
BOOM Robert Rosenberg
 • dildo na stimuláciu vagíny
 • tip pre náročné z nášho veľkého testu díld/umelých penisov
 • verne zobrazený umelý penis so všetkým čo treba (dĺžka, tvar, žilky, žaluď, semenníky)
 • vyrobený z gélového materiálu, takže je vlastne mäkký a zároveň i dostatočne pevný aj pri divokejšej masturbácii (+ disponuje aj silnou prísavkou)
79,00 €

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

➡️ Stimulácia bodu G

Dospieť k nebývale silnému a hlavne inému orgazmu možno dospieť aj stimuláciou legendárneho bodu G (ak sa vám to bude prekrývať s vaginálnym orgazmom je to v poriadku, niekedy sa to od seba nedá oddeliť a mnoho žien ich od seba ani veľmi nerozlišuje).

Bod G sa nachádza na hornej strane v prvej tretine vagíny a dosiahnete ho najskôr bruškom ukazováka, prípadne prostredníka. Alebo na tento účel použijete špeciálne vibrátory alebo dildá, ktoré sú špecificky zakrivené. A trochu vzrušujúceho hľadania veru nezaškodí ani vám.

💡 TIP na produkt - Fun Factory Stronic Drei
Fun Factory Stronic Drei
 • vibrátor na stimuláciu bodu G
 • najlepšie umiestnený vibrátor na bod G z nášho testu vibrátorov
 • pulzačný vibrátor, ktorý dokáže aj sám prirážať
 • vďaka zahnutej špičke pohodlne dosiahne bod G
 • klitoris zase stimuluje rozšírená spodná časť vibrátora
 • celková dĺžka je 24 cm, z toho celých 16 cm je dopriatych pre vagínu, priemer vibrátora je 3,3-4,5 cm

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

➡️ Stimulácia poprsia

I keď niekto povie, že stimulácia poprsia slúži len ako lepšia vizuálna pomôcka pre muža (napríklad v pornofilmoch), ja s tým osobne nesúhlasím. A so mnou množstvo žien, ktoré si pochvaľujú aj dráždenie poprsia a bradaviek.

Naozaj existujú dámy, ktorí dospejú k orgazmu aj týmto spôsobom, no vy si to môžete užiť lepšie tak, že jednou rukou budete obhospodarovať vaše erotogénne zóny mimo genitálu a tou druhou sa budete venovať klitorisu či vagíne. Skvelou pomôckou môže byť napríklad aj intímna vibračná masážna hlavica.

💡 Vibračné masážne intímne hlavice

Vibračná masážna hlavica LELO Smart Wand MediumVibračné masážne hlavice (volajú ich aj „magic wand – kúzelná palička“) sa používajú často na klitoris, no obľúbené sú aj pri masírovaní celého tela. Takto nimi môžete stimulovať napríklad aj okolie análneho otvoru, semenníky, vnútornú stranu stehien, pod kolenami, podbruško, prsia a bradavky…

Majú zvyčajne typicky pretiahnutý tyčový tvar a väčšiu otočnú hlavicu na konci uchytenú na pohyblivom kĺbe (vyzerá ako mikrofón). Výhodou masážnych vibrátorov je takmer stopercentne dosiahnutý orgazmus a teda po ňom môžu siahnuť aj tie ženy, ktoré s tým majú väčší problém.

✅ Pozri Vibračné masážne hlavice na Kondomshop.sk

 

➡️ Najlepšie vibrátory a dildá podľa redakcie Afrodiziakum.sk

 

Najčastejšie otázky týkajúce sa témy ako sa urobiť sama

Masturbácia je v mnohých ohľadoch vzrušujúca záležitosť a veľa žien hľadá praktické rady na internete (diskusie, fóra) ako si ešte viac vylepšiť intímnu chvíľku, ktorú majú celú pre seba. Tie najčastejšie a najzaujímavejšie otázky teraz predkladám (aj s odpoveďami):

❓ Je masturbácia vôbec zdravá a pomáha?

Smelo môžem prehlásiť, že masturbácia je zdravá a bezpečná aktivita ako u žien, tak i u mužov. Má mnoho výhod, okrem uvoľňovania nahromadenej sexuálnej energie, sa prostredníctvom masturbácie napríklad posilňujú aj svaly panvového dna, ktoré zvyknú vo vyššom veku ochabnúť a spôsobovať nepríjemnú sexuálnu dysfunkciu.

❓ Je „dovolené“ masturbovať v každom veku? Nie je to doména iba mladších žien?

Áno je to dovolené a odporúča sa aj vo vyššom veku (pretože prakticky na veku pri sebaukájaní ani nezáleží). Masturbácii sa preto venuje aj množstvo starších žien po menopauze, ktoré takto dokážu pretaviť svoje doterajšie sexuálne skúsenosti do často výnimočného zážitku.

❓ A čo masturbácia počas menštruácie? Je to vhodné obdobie ako sa urobiť sama?

O nič menej ako iné obdobie. Len si treba dať trochu pozor na intenzitu stimulácie pri silnejšom krvácaní (určite to nemá byť „rýchlo a zbesilo“). Dokonca sa masturbácia odporúča ženám počas menštruácie kvôli ľahšiemu uvoľneniu svalových kŕčov a zníženie bolesti.

❓ Je pravda, že masturbácia začína v hlave?

Je, a to si určite môžete potvrdiť aj vy samé. Stačí jeden podnet a myseľ sa začne túlať rozmanitými smermi ponúkanej rozkoše. Stačí k tomu čítanie knihy so zaujímavou erotickou zápletkou, počúvanie hudby, ktorá vo vás evokuje spomienky na milovanie… A takto sa to vlastne začína.

❓ Oplatí sa masturbovať aj bez dosiahnutia orgazmu?

Niektoré ženy hovoria, že áno. Sexuálne dráždenie totiž býva také silné, že si ho dokážu užiť viac než dostatočne. Na druhú stranu, orgazmus je prirodzeným zavŕšením sexuálnej stimulácie a odopierať si ho mi pripadá ako za trest. Ale ja nie som žena pravdaže…

❓ Dá sa počas masturbácie dosiahnuť aj mokrý orgazmus?

Ak je to vašim cieľom, tak určite. Trochu tréningu a praxe a mokré vyvrcholenie pre vás nemusí byť len bájnou nedosiahnuteľnou métou (zadajte do vyhľadávania na našom webe slovo squirting a dozviete sa o tom všetko).

❓ Masturbácia miesto pohlavného styku?

To dúfam nie, masturbácia samozrejme nie je plnohodnotná náhrada klasického pohlavného styku. No ako doplnková sexuálna aktivita prečo nie? Dvojnásobne preto, že práve pri nej dokáže žena dosiahnuť veci, ktoré o sebe doteraz v rámci svojho intímneho vyžitia často ani netušila.

A čo na masturbáciu žien hovorí sexkoučka? Pozri si toto VIDEO

SEBA-POTEŠENIE | MASTURBÁCIA | SEBAOBJAVOVANIE | ŽENSKÁ RADOSŤ a POTEŠENIE

 

Ako sa urobiť sama aby to bolo ešte lepšie a vzrušujúcejšie – pár tipov a trikov

Tak, a došli sme na záver nášho skvelého edukačného článku. No ešte pred jeho koncom nás čaká dôležitá vec a tou je niekoľko tipov a trikov ako sa urobiť sama pre ženy, ktoré toho majú v sexuálnom živote už dosť za sebou. Ale aj novicky, ktoré doň práve idú vhupnúť rovnými nohami…

💕 Viac fantázie

Viete, že pri sexe sa fantázii medze nekladú a pri masturbácii to platí dvojnásobne? Nemusí to byť vždy len také rýchle „šuch šuch“, len aby ste to už mali konečne za sebou. Začnite experimentovať aj vy a zistíte o čo ste doteraz prichádzali. Hneď na úvod popri ukájaní stačí zavrieť oči a predstavovať si aké by to bolo na niektorých miestach, s niektorým mužom, nejakou špecifickou technikou… fantázii sa v tomto smere určite medze nekladú.

💕 Skúsili ste už zrkadlo?

Ja viem, že vizuálny vnem je podstatný najmä pri mužoch, no čo keby ste si to vyskúšali aj vy pri masturbácii. Nájdite si pohodlnú polohu voči zrkadlu, v ktorom sa budete môcť pri masturbovaní pozorovať. Napríklad aj tak, že si sadnete na okraj postele, rozkročíte sa a začnete svoje telo spoznávať aj vizuálne a do hĺbky v náprotivnom odraze zrkadla.

💕 A čo sprcha?

Prúd vody dokáže toho spraviť naozaj veľa, a keď sa bavíme o tom ako sa urobiť sama, tak dupľom. Urobte si pohodlie vo vani a nasmerujte ho na váš klitoris. Môžete sa hrať s teplotou vody aj silou prúdu,  tlak vody vám jednoducho urobí viac než dobre. A ak k tomu máte po ruke vodotesnú masážnu hlavicu, tak je to pre vás dvojnásobná výhra.

💕 Dobré je to aj na bruchu a odzadu

Nemusíte masturbovať klasicky na chrbte. Na posteli je to fajn aj v polohe na bruchu a na boku s dráždením odzadu. Výhodou je, že dokážete vyvíjať intenzívnejší tlak dlaňou na klitoris a dvoma prstami sa venovať stimulácii vchodu do vagíny. Ak to dáte aj zozadu, zlepší sa vám napríklad aj prístup k análnemu otvoru (erotogénna zóna so kvantom nervových zakončení, ktoré doslova čakajú na to, kedy ich prebudíte), ktorý môžete dráždiť jedným palcom a zvyšnými prstami sa venovať genitálu.

💕 Erotické hračky a pomôcky nie sú len na parádu…

A na to, aby ste ich len ukazovali svojim priateľkám. Parádny orgazmus pri masturbácii sa dá docieliť práve týmito špeciálnymi erotickými pomôckami, ktorých je naozaj od výmyslu sveta. O vibrátoroch (extra chcem upriamiť vašu pozornosť na tie, ktoré dráždia vagínu a klitoris zároveň*) či dildách sme sa už bavili, na autoerotiku môžete využiť aj mnoho ďalších. Masážne vibračné hlavice, Venušine guličky, análne stimulátory, špeciálne klinik hračky, sado maso pomôcky…

*Čo napríklad tento?

💡 TIP na produkt - Satisfyer Pro G-Spot Rabbit
Satisfyer Pro G-Spot Rabbit
 • vibrátor na stimuláciu bodu G
 • najlepšie umiestnený vibrátor na bod G z nášho testu vibrátorov
 • pulzačný vibrátor, ktorý dokáže aj sám prirážať
 • vďaka zahnutej špičke pohodlne dosiahne bod G
 • klitoris zase stimuluje rozšírená spodná časť vibrátora
 • celková dĺžka je 24 cm, z toho celých 16 cm je dopriatych pre vagínu, priemer vibrátora je 3,3-4,5 cm

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

💕 Milé dámy, počet orgazmov pri masturbácii vôbec nie je obmedzený

Je to tak, ženské orgazmy môžu nasledovať pekne po sebe bez ohľadu na ich počet. Takže prečo to ukončiť hneď po prvom? Doprajte si hneď niekoľko ďalších. Ako na to? Ideálne, keď neprestanete so stimulovaním. Dajte si chvíľku pauzu, aby odoznel váš prvý orgazmus a hneď pracujte na ďalšom. Ak ste si privodili prvý orgazmus stimuláciou klitorisu, skúste pokračovať teraz vagínou a pritom meniť polohy a rytmus ukájania, takže to stále bude trochu iné…

💕 Používajte lubrikačné či masážne oleje

Určite viete aj sami, že masturbovať na sucho nie je práve to „najlepšie orechové“. Aj najlepšia technika akú ste vymysleli, môže tak na takomto jednoduchom bode zlyhať. I preto je dobré siahnuť po kvalitnom lubrikačnom géle. Nezabudnite však na jednu dôležitú vec. Ak používate pri masturbovaní erotické pomôcky, zistite si najskôr, aký lubrikant sa pri jej používaní môže používať. Napríklad pomôcky so silikónu určite nesmiete používať spolu s lubrikantami na silikónovej báze, zničíte si ich.

✅ TIP: pozri → viac lubrikantov v overenom eshope.

💕 Trénujte a objavujte, trénujte a objavujte… skúšajte

Pri masturbácii neexistujú žiadne obmedzenia. Uvoľniť nahromadenú sexuálnu energiu môžete ľahko vypustiť vhodnými technikami masturbácie (v tomto zmysle sa bude niesť aj niektorý z nasledujúcich článkov na našom webe). A že to treba skúšať a trénovať pri každej príležitosti je snáď každému jasné. Ja nehovorím, že autoerotike máte venovať hodiny počas každého dňa, ale keď sa vám už podarí pre seba nájsť tú vhodnú chvíľku – experimentujte a skúšajte, doveďte techniku vášho sebaukájania k dokonalosti…

💕 Využite silu prírodných afrodiziák

Na posilnenie chuti do sexuálnej stimulácie (čo platí samozrejme aj na masturbáciu) môžete využiť aj prírodné povzbudzovače, ktoré môžu ešte viac posilniť a zvýrazniť váš pôžitok. Takéto afrodiziaká môžete aplikovať buď v základnej forme ako rastlinné čaje a odvary, prípadne ako prírodné oleje, ale pokojne ich môžete aj užívať v koncentrovanej forme tabliet, či elegantnej forme krémov a gélov.

 

➡️ Ako sa urobiť sama – môžu intenzívnejší pôžitok pri masturbovaní priniesť aj prírodné prípravky?

💡  Ak majú pomôcť pri menej závažných príčinách a prejavoch zníženej telesnej túžby (napríklad zvýšený stres, únava a vyčerpanosť, kolísanie hladiny pohlavných hormónov) a podporiť výraznejší pôžitok pri ukájaní a plniť najmä podpornú funkciu, tak odpoveď znie: určite áno. Bavíme sa o tabletkách či iných prostriedkoch ako sú krémy, ktoré sú založené na prírodnom zložení, a ktoré v princípe fungujú ako tabletky na podporu sexuálnych funkcií u mužov.

Ich zloženie je často pestré a obsahuje najmä výťažky z rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu v tele ženy (rastliny obsahujúce fytoestrogény). Z najznámejších a najefektívnejších spomeniem napríklad Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, Krpčiarku šípolistú, ale aj ďatelinu červenú, lucernu, saw palmetto, vresnu alias bayberry, valeriánu, šalviu, kotvičník

Dostupnosť?

Ako dosiahnuť orgazmus u ženy - tabletky na libidoPrípravky sú ako výživové doplnky či kozmetické prípravky dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Okrem toho, že posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, podporujú sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické).

Minimálne riziko vedľajších účinkov

Keďže neobsahujú priamo hormóny, a teda nie sú súčasťou hormonálnej liečby, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne. Určite to nie sú “zázračné lentilky”, ktoré zo ženy spravia okamžite sexuálnu bohyňu a vyriešia všetky jej problémy. Je preto potrebné, aby sa tieto doplnky kombinovali aj s ďalšími opatreniami.

➡️ Ako sa urobiť sama? Toto sú TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku ženy pri sexuálnej stimulácii

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac

 

Ako sa urobiť sama: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Ako sa urobiť sama: Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.