Ako sa urobiť sám – pár tipov a zaručených trikov ako na to

Peter Kacián Téma 9. júna 2021 0

Ako sa urobiť sám? Myslím, že na túto otázku by mi vedel odpovedať snáď každý muž. Na druhú stranu, či by to aj každý priznal… Každopádne mužská masturbácia je prirodzená súčasť sexuality a pokiaľ sa vám nedostáva dostatok klasického sexu, nevidím dôvod, aby ste sa neudržiavali vo forme aj takouto príjemnou činnosťou. Prečo? Pretože vyvrcholenie muža má viacero nepopierateľných benefitov (aj zdravotných) a jednoducho: robí nám to dobre.

Aj preto sa k vám dostáva tento článok, aby vám masturbácia nezovšednela a vedeli ste pri nej odhaliť nové, možno až netušené možnosti. Základ ale je, aby všetko fungovalo tak ako má. Pokiaľ to tak nie je, nielenže máte problém pri autoerotike, ale samozrejme aj pri partnerskom sexe…

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie mužských sexuálnych funkcií (určite sa zídu aj pri autoerotike) – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

Ako sa urobiť sám, alebo pár slov o mužskej masturbácii na úvod

Masturbovanie je úplne normálna súčasť mužskej i ženskej sexuality. Podobne ako pohlavný styk, tak aj pri sebaukájaní je hlavným cieľom dosiahnuť orgazmus.

Mužská masturbácia je samozrejme v prvom rade spájaná s dráždením a stimuláciou penisu, no existujú aj ďalšie spôsoby ako sa urobiť sám. Napríklad aj masážou mužského bodu G – prostaty, konečníka či iných erotogénnych zón muža.

➡️ Muži! Toto sú tie najbežnejšie spôsoby ako sa urobiť sám (v skratke):

 • stimulácia penisu – základná forma mužskej masturbácie, poteší tiež jej obmena v zmysle, že jedna ruka dráždi penis, zároveň prst druhej stimuluje uzdičku, k dispozícii sú takisto aj obľúbené erotické pomôcky ako umelé vagíny (masturbátory), erekčné vibračné krúžky atď.
 • stimulácia prostaty – tá sa môže dráždiť buď zvonku (miesto medzi semenníkmi a análnym otvorom – perineum), alebo zvnútra prstom či vhodnou intímnou pomôckou
 • stimulácia análneho otvoru – ako jedno z miest s množstvom nervových zakončení sa za zaujímavý objekt masturbácie pokladá aj análny otvor (a zase, buď vlastným prstom alebo vhodnou pomôckou na análny sex), nezabudnite tiež na vhodný lubrikant

O prospešnosti mužskej masturbácie sa môžete dozvedieť viac aj v tomto VIDEU

Lukeš: Masturbace je zdraví prospěšná. Kvůli stresu přibývá mladých mužů bez erekce

 

Cieľom mužskej masturbácie je orgazmus, ako k tomu vlastne príde?

Cieľom akejkoľvek sexuálnej aktivity je najčastejšie orgazmus – a už len názov nášho článku „ako sa urobiť sám“ napovedá, že to platí aj pre mužskú masturbáciu. Ako k tomu dochádza?

 • dráždenie – prvá fáza je stimulácia a dráždenie, najprv vizuálne, hneď na to aj reálne v najviac erotogénnych miestach muža (penis, semenníky, prostata, konečník…)
 • vzrušenie – po dráždení prichádza vzrušenie (ak teda nie je nejaký zdravotný problém) a u muža sa prejaví hlavne erekciou a stoporením penisu + rýchlejším dychom, búšením srdca, či začervenaním v tvári
 • vyvrcholenie – dráždenie pokračuje, vzrušenie sa stupňuje – na rad prichádza samotný orgazmus a ejakulácia
 • uvoľnenie – poslednou fázou je uvoľnenie napätého svalstva, aj napätia v nervovej sústave, srdce sa pomaly dostáva do obvyklého rytmu, kontrakcie končia a erekcia postupne padá

 

Ako sa urobiť sám keď to nejde? Najčastejšie problémy a ich príčiny

Hoci sa to nezdá, ale aj muži môžu mať problém so „samourobením“. Existuje hneď niekoľko problémov a príčin, ktoré dokážu zamedziť dosiahnutie vyvrcholenia (pri masturbácii a zvyčajne aj pri pohlavnom styku).

Najčastejšie problémy a ich príčiny pri mužskom sebaukájaní

 • oslabené libido – nedostatok sexuálneho apetítu najčastejšie z dôvodu zníženia hladiny pohlavných hormónov v tele (najmä testosterónu), prečítajte si ako zvýšiť hladinu testosterónu
 • nekvalitná erekcia – stabilná erekcia je pri masturbácii aj styku nevyhnutnosť, problémom je aj jej oneskorený nástup, v počiatočnej fáze môžete vyskúšať aj prírodné tabletky na erekciu, pri vážnejších problémoch je nevyhnutná odborná liečba (a napríklad aj nasadenie liekov na erektilnú dysfunkciu na predpis)
 • problém s ejakuláciou – napríklad jej zlé načasovanie, najčastejšie spôsobuje ťažkosti predčasná ejakulácia, ale mnoho mužov trápi aj oneskorená, problémom je tiež retrográdna ejakulácia, kedy ejakulát miesto von smeruje do močového mechúra
 • nevyhovujúca technika sexuálnej stimulácie – najčastejšie muž spozoruje bolesť pri erekcii spôsobenú napríklad nevhodným pohybom, či nejakou nezvyčajnou technikou ukájania
 • problémy psychického rázu – ani toto nie je celkom zanedbateľný faktor, narušený psychický komfort môže spôsobovať rôzne sexuálne dysfunkcie (poruchy erekcie, atď.), dokonca môže viesť k úplnej anorgazmii
 • fyziologické poruchy a ochorenia – za ťažkosťami môžu stáť aj niektoré poruchy a ochorenia pohlavného systému či prostaty ako je krátka uzdička na penise, alebo napríklad aj taká zväčšená prostata, problémom je tiež nedostatočné prekrvenie pohlavných orgánov, rôzne zápaly, infekcie, aj pohlavne prenosné ochorenia, či vrodené deformácie

 

Ako sa urobiť sám alebo základné možnosti mužskej masturbácie

Viete, že masturbovanie nie je obmedzené iba na dráždenie penisu? A viete, že vôbec pri tom nemusíte použiť svoju dlaň, ale máte k dispozícii množstvo erotických pomôcok? Asi to tušíte, no možno ste to ešte neskúšali a chceli by ste. Aké máte teda možnosti?

➡️ Stimulácia penisu

Základná technika mužskej masturbácie, ktorá spočíva v stimulácii penisu po celej jeho dĺžke. Pri tom sa môžete venovať iba jeho časti – žaluďu, poprípade do toho zaangažovať aj druhú ruku a stimulovať aj uzdičku na penise.

Ak máte na seba trochu viac času a tiež chuť objavovať, môžete siahnuť aj po špeciálnom masturbátore (alias umelej vagíne), s ktorým to bude zas o niečom inom, nezriedka aj oveľa intenzívnejšom erotickom zážitku…

TIP: Pozri najlepšie umelé vagíny z nášho testu

💡💡 u nás nájdete celý test umelých vagín

➡️ Stimulácia prostaty

Že je penis hlavným prostriedkom dosiahnutia vzrušenia a orgazmu ešte neznamená, že sa k nim nedá dospieť aj inak. Viete napríklad, že aj muž má svoj bod G (pozri o čo ide)? Za ten je považovaná práve prostata.

Tá sa dá stimulovať zvonku, tlakom v oblasti medzi konečníkom a semenníkmi, čiže na hrádzi (periniu), alebo aj zvnútra cez análny otvor (palcom alebo aj vhodnou erotickou pomôckou). Plus, mnoho mužov obľubuje superkombináciu – stimuláciu penisu a zároveň masáž prostaty, kvôli neuveriteľným zážitkom.

💡 TIPY na erotické pomôcky pre mužov z Kondomshop.sk

✅ TIP 1: Pozri Masturbátory/umelé vagíny

✅ TIP 2: Pozri Špeciálne vibrátory pre mužov

✅ TIP 3: Pozri Stimulátory prostaty

➡️ Stimulácia análneho otvoru

Konečník je miesto kde sa nachádza množstvo nervových zakončení, hlavne v rámci análneho otvoru a aj preto je ďalšou možnosťou mužskej masturbácie. Okrem prstov môžete použiť aj množstvo najrôznejších análnych pomôcok*

Ak dokážete odhodiť prípadné obavy a zbytočné zábrany, tak potom pohodlne spojte dokopy všetky menované techniky. Súčasná stimulácia penisu, prostaty a análneho otvoru vás môže priviesť k netušeným métam.

✅ *Pozri tiež Pomôcky na análny sex na Kondomshop.sk

 

Najčastejšie otázky týkajúce sa témy ako sa urobiť sám

Masturbácia je síce v mnohých kruhoch tabu, no na internete sa veselo rozoberá. A samozrejme aj tá mužská. Viacerí muži muži majú otázky, na ktoré v rámci rôznych diskusných fór hľadajú odpovede. Na tie najčastejšie ich teraz dostanete:

❓ Ako často je to v poriadku?

Ako uznáte za vhodné. Naozaj, to koľkokrát sa urobíte sám, je len a len na vás a nikoho do toho nič. Závisí od vašej potreby a sexuálnej túžby. Zdá sa vám to už priveľa? Nebojte sa, príde partnerský vzťah a tam už na masturbovanie osamote nebude taký veľký priestor.

❓ Je masturbácia vôbec zdravá a má aj nejaké plusy?

Plusov je snáď aj toľko ako pri pohlavnom styku. Vypustenie nahromadenej sexuálnej energie, posilňovanie sexuálnej kondície, uvoľnenie mentálneho zaseknutia, lepší spánok, odbúranie stresu…, pravidelná ejakulácia tiež podporuje zdravie prostaty.

❓ Môže sa masturbovať v každom veku? Nie je to doména iba mladších mužov?

Ale kdeže, masturbuje každý muž nezávisle od veku. Je síce pravda, že sexuálny apetít s vekom klesá a teda aj frekvencia sexuálnych aktov vrátane masturbácie, ale dobre si urobiť poteší určite v každom veku a rozpoložení.

❓ Je naozaj pravda, že masturbovať začíname najskôr v hlave?

No čo myslíte? Kde vlastne skrsne ten nápad venovať si pár chvíľ erotickej slasti – nuž v hlave. A často k tomu stačí jediný „nevinný“ podnet. Stačí, že si spomeniete ako dáma pri vedľajšom stole v reštaurácii, kde ste sa bol najesť, si preložila nohu cez nohu a odhalila dostatočne dosť na to, aby vás to zaujalo… napríklad.

❓ Dá sa masturbovať aj bez dosiahnutia orgazmu?

Dá a takto posilňujete aj svoju výdrž (partnerka sa určite poteší). Pričom čím dlhšie vám to bez orgazmu vydrží (ale nie namáhavo a nasilu), tým intenzívnejší nakoniec bude.

 

Ako sa urobiť sám aby to bolo ešte lepšie a vzrušujúcejšie – pár tipov a trikov

Každý muž ten základ samozrejme ovláda (priznajme si, že to nie je nič zložité). No i tak je tu stále dostatok priestoru na objavovanie. Pripravil som si preto pre vás aj pár tipov a trikov ako si autoerotiku zaručene dokážete vylepšiť (aj na základe vlastných skúseností).

💕 Nezabúdajte na prípravu

Ako prvé spomeniem jednu dôležitú vec: tak, ako je dôležitá príprava pri bežnom pohlavnom styku, tak toľko pozornosti by ste mali venovať aj chvíľke erotiky osamote. Snažte sa z mysle vymedziť akékoľvek rušivé elementy, uvoľniť sa a zablúdiť mysľou na miesta, kde sa môžete inšpirovať. A verte, že v tomto sa žiadne medze fantázii nekladú. Tak do toho, následne môžete zaujať pohodlnú polohu a dosiahnuť maximálne uspokojivé vyvrcholenie.

💕 …a dajte si načas, nielen rukou párkrát hore a dole

Neobmedzujte sa iba na jednoduchý (automatický) pohyb rukou hore dole. Skúste si zaexperimentovať a penis masírujte po celej dĺžke aj s jeho okolím, napríklad semenníky a prostata sú na to veľmi dobrým adeptom. Takisto môžete z prsta a ukazováka vytvoriť prstenec a dráždiť iba žaluď… alebo to môžete aj prestriedať. Môžete to skúsiť aj s rôznymi pomôckami, nezabudnite tiež na dostatočnú dávku lubrikačného gélu. Keď uvidíte ten rozdiel, už ho budete potom používať stále.

💕 Používajte lubrikanty

Takže ešte k tým lubrikantom. Vhodný lubrikant či masážny olej je naozaj skvelá pomôcka pri masturbácii. No a pri stimulácii análneho otvoru a mužského bodu G je to potom už nevyhnutnosť.

*✅ TIP: Pozri najlepšie lubrikačné gély z nášho testu

💡💡 u nás nájdete celý test lubrikačných gélov

✅ Pozri tiež Análne lubrikanty v overenom Kondomshop.sk.

💕 Neskončite po prvom orgazme

Hlavne ak sa jedná o stimuláciu po dlhšej dobe je vyvrcholenie nezriedka otázkou niekoľkých desiatok sekúnd. Neskladajte však po ňom hneď svoje zbrane (zbraň…). Ten nasledujúci si možno vychutnáte ešte viac. Hlavne keď zmeníte techniku a spôsob stimulácie.

💕 Skúšajte nové veci, experimentujte s vlastným telom…

A máte pri tom nespočetne veľa možností. Vyskúšajte napríklad netradičné miesto, možno aj niekde v prírode (nie zase na verejnosti, aby vás niekto nenačapal a nenahlásil policajtom). Ak tak spravíte v súkromí a pohodlí domova vyskúšajte niekoľko polôh a typov stimulácie do ľubovôle… pár tipov odo mňa:

 • ruky prestriedať: aj takýmto malým zásahom narušíte stereotyp a hneď máte o nový zážitok postarané
 • skúste pri tom zrkadlo: takisto iný zážitok, ja nehovorím, že to sadne každému, ale neuveríte koľko mužov sa na seba pri tomto rado díva
 • odďaľujte to ako vám to dá: čím neskôr vyvrcholíte, tým intenzívnejšie to môže byť, samozrejme to musíte robiť tak, aby to pre vás nebolo extra namáhavé, prosto vás to musí tešiť, dôjdite pri stimulácii až na okraj ako sa vraví a potom to stopnite, a opakujte toľkokrát, koľko zvládnete

Pár extratipov navyše od sexkoučky – VIDEO

COOL Red - Vychytávky pro mužskou masturbaci

💕 Pomôžte si aj overenými prírodnými afrodiziakami

Pre plné uspokojenie nielen pri masturbácii je potrebný aj dostatočný sexuálny apetít – libido. Bez neho to veru bude skôr utrpenie ako pôžitok. Na jeho podporu dobre poslúžia aj overené prírodné afrodiziaká. Medzi najobľúbenejšie patria tie z ríše rastlín ako je napríklad aj ženšen, tribulus, krpčiarka, ginko a mnohé ďalšie. A celkom pohodlne ich môžete užívať aj vo forme koncentrovaných prípravkov (tabletiek, kapsúl) na posilnenie erekcie, libida i potencie…

 

➡️ Ako dosiahnuť intenzívny pôžitok a orgazmus pri masturbovaní – sú tabletky pre mužov riešením?

Zvýšiť sexuálny pôžitok u muža, zintenzívniť a zlepšiť jeho orgazmus je možné docieliť aj užívaním niektorých kvalitných prírodných doplnkov. Tie zvyčajne zároveň podporujú lepšiu erekciu, zvyšujú libido a pozitívne pôsobia napríklad aj na plodnosť či zdravie prostaty. Iste, jedná sa “iba” o podpornú funkciu, žiadna tabletka vám totiž sama od seba nevyvolá kozmický orgazmus. O ten sa musíte samozrejme pričiniť aj vy sami (návod ako na to už máte za sebou). Ale vďaka tomu, že takéto prípravky obsahujú hlavne overené afrodiziaká a látky, ktoré stimulujú vašu pohlavnú sústavu, dokážu vašu cestu za kvalitnejším vyvrcholením účinne naštartovať.

Prírodné tabletky pre mužov

💡  Tabletky s prírodným zložením majú v rámci rôznych sexuálnych oblastí naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu a celkovo posilnenie sexuálnych funkcií muža fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na jeho pohlavnú sústavu a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Ako masturbovať a tabletky pre mužovMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych vedľajších účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Medzi najznámejšie “mužské” rastliny využívané v týchto doplnkoch patrí napríklad kotvičník, maca, ženšen, ginko, ale aj také saw palmetto, chilli, schizandra, muira puama a mnohé ďalšie. Veľmi významné sú aj ostatné látky ako aminokyseliny (l-arginín, l-citrulín, l-lyzín, či l-ornitín), či alkaloidy (teobromín), vitamíny (C, skupiny B, E…) a minerály (najmä zinok, selén a meď).  Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby.

➡️ TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku muža pri sexuálnej stimulácii (vrátane masturbácie)

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac

 

Ako sa urobiť sám: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Ako sa urobiť sám: Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.