Mužský bod G – ako ho nájsť a stimulovať? Je to jednoduché…

Peter Kacián Téma 29. januára 2021 0

Mužský bod G existuje, len či ho chcú muži vôbec aj nájsť? Mali by, hoci jeho stimulácia nemusí byť všetkým po chuti. Prečo? Nuž mužský ekvivalent ženského bodu G je totiž jeho prostata a dostať sa k nej nemusí byť tak ľahké ako sa zdá. I keď… Ak máte skúsenosť s rektálnym vyšetrením u lekára, tak dráždenie mužského bodu G zoberiete ako malinu.

Chcete o tomto silnom erotogénnom mužskom bode vedieť viac? Tak si prečítajte tento článok a mužský bod G pre vás už nezostane zahalený rúškom tajomstva. Dozviete sa presne kde sa nachádza a ako ho bez problémov prvýkrát nájsť a stimulovať – po podrobnom návode s obrázkami a videom to pre vás nebude žiaden väčší problém (ani pre vašu partnerku, keď ju dobre zaučíte). Prečítajte si tiež skúsenosti mužov s touto doteraz pre mnohých neznámou metódou zvýšenia rozkoše a nezabudnite ani na odstavec, kde sa venujem zdraviu prostaty (aby ste mali čo dráždiť). Poďme na to.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie mužských sexuálnych funkcií – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu) ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

Čo je mužský bod G a kde sa nachádza

➡️ Čo to je? Prostata!

Verte či nie, mužským bodom G je jeho prostata – jednoduchý orgán v tvare gaštanu, ktorý obklopuje močovú trubicu ústiacu do močového mechúra. Táto žľaza má veľký význam z hľadiska mužskej pohlavnej sústavy a samotnej sexuality. Zvlhčuje totiž močovú rúru pred nastupujúcou ejakuláciou + prostatický sekrét tvorí vlastne najväčší objem ejakulátu.

Ekvivalent prostaty ako mužského bodu G je takzvané perineum, alebo inak hrádza. Nachádza sa medzi konečníkom a mieškom a je veľmi dobre zásobená citlivými nervovými zakončeniami a teda veľmi dobre reaguje aj na letmý dotyk prsta či jazyka.

Prostata

💡 Prostata, čo to je a kde sa nachádza
Prostata 3D zobrazenie ľudské telo

Prostata: detailné 3D zobrazenie

Prostata, alebo inak predstojnica či predstojná žľaza, je orgán vnútornej pohlavnej sústavy muža. Je úzko spojený s močovými cestami. Nachádza sa pred konečníkom, pričom sa opiera o jeho prednú stenu tesne pod močovým mechúrom. Vďaka tomu sa dá dobre vyšetriť aj pohmatom, a dá sa celkom pohodlne stimulovať. Obklopuje hornú časť močovej trubice, cez ktorú vyteká moč z mechúra z tela von a zaberá je zhruba 2-3 centimetre. Na zadnú stenu prostaty sa potom pripájajú semenné mechúriky a semenovody, ktoré ňou následne prechádzajú a napokon vyúsťujú do močovej rúry.

Prostata samotná inak vyzerá ako gaštan (či vlašský orech) a u dospelého muža váži približne 20 gramov. Pre svoje správne fungovanie a primárny účel, ktorým je vylučovanie prostatickej tekutiny a tvorba samotného ejakulátu, potrebuje mužské pohlavné hormóny. A to hlavne testosterón, ktorý sa produkuje v semenníkoch (95 %), a v malom aj v nadobličkách. Viac o prostate na Afrodiziakum.sk.

 

Mužský bod G – ako ho jednoducho nájsť?

Mužský bod G a jeho stimulácia cez análny otvor

Mužský bod G (prostata) – ako ho stimulovať

Mužský bod G sa dá nájsť v podstate veľmi ľahko, nie je to žiaden väčší problém ako je to s hľadaním ženského bodu G. No i tak však pri tom budete potrebovať určitú dávku trpezlivosti a snáď aj odvahy.

Aký je postup? Ľahnite si na chrbát a uvoľnite sa ako je to len možné. Cítiť sa pohodlne je v tomto prípade veľkou výhodou. Pod nohy si podložte vankúš aby ste ich mali o čosi vyššie a pod bedrá nejakú podložku aby ste pri tom mali o niečo výhodnejšiu pozíciu. V tejto polohe si najprv začnite masírovať citlivú oblasť medzi mieškom a konečníkom – hrádzu, neskôr môžete prejsť k jemnej masáži v okolí konečníka a aj v ňom (cca 2-3 centimetre). Prst v konečníku potom zakrivte smerom k pupku. Práve v tom momente by ste mali objaviť mužský bod G, ktorý sa vám bude javiť ako malá gulička. Keď už ste tam, skúšajte ním okolo prostaty krútiť, poklepkávať na vnútornú stenu a skúšať rôzny tlak – zistíte tak, čo vám robí naozaj dobre.

Nezabudli sme na niečo? Ale áno, aby vám alebo vašej partnerke objavovanie išlo lepšie, tak si pomôžte vhodným lubrikantom (najlepšie priamo určeným na análne potešenie).

💡 TIP na produkt - Joydivision EasyAnal Starterset
Joydivision EasyAnal Starterset (80ml Gel+ 30ml Spray)
 • obsahuje easyAnal lubrikačný gél 80 ml a easyAnal Spray 30 ml
 • špeciálne navrhnuté pre análny sex
 • prémiový výrobca JOYDIVISION
 • ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

✅ TIP: pozri → viac análnych lubrikantov v overenom eshope.

 

Ako ho stimulovať – masáž bodu G

Akonáhle máte objavovanie za sebou, môžete prejsť k dráždeniu mužského bodu G.  Stimulovať ho môžete rôznymi spôsobmi, na začiatok budú stačiť prsty, neskôr môžete vyskúšať aj rôzne špeciálne erotické pomôcky – dildo špecifického tvaru, vibrátor… Už ste zistili na čo vaše telo pri masáži prostaty najlepšie reaguje? Ak áno, super, ak si nie ste ešte istí, skúšajte ďalej. Napríklad striedajte rôzne uhly a intenzitu dráždenia. Pri dlhšie trvajúcej stimulácii prostaty potom môže dôjsť k trom veciam naraz: sťahovaniu a pulzovaniu močovodu, napnutiu prostaty a napnutiu panvového svalstva.

Výsledok? Zažijete úplne iný typ orgazmu ako doteraz (pozri aj článok ako dosiahnuť orgazmus u ženy i muža). Intenzívnejší, mimoriadny, no proste celkom iný.

Pri takejto masáži môže prísť k čiastočnému vyprázdneniu prostatickej žľazy. Ak to bude dostatočne intenzívne dráždenie, tak môžete dosiahnuť orgazmus s masívnym ejakulovaním a to dokonca aj bez priamej stimulácie penisu.

“Dráždenie alebo masáž mužského bodu B = masáž prostaty”

➡️ Pár tipov na sexuálne pomôcky:

Viac pomôcok pre análny sex tu

Vonkajšia masáž

Je vhodnejšia pre začiatočníkov, ktorí chcú vyskúšať niečo iné ale zatiaľ opatrnejšie. Vonkajšia masáž prostaty (mužského bodu G) je v podstate jej nepriamou masážou, kedy k dráždeniu prostaty dochádza “iba” sprostredkovane a to vyvíjaním určitého tlaku na oblasť perinea (hrádze).

✅ TIP: prečítaj si viac o Technikách masturbácie u mužov a/alebo aj Ako masturbovať (krátky manuál…).

Vnútorná masáž

Tak zoznamovanie už máte za sebou, môžete pristúpiť k priamej masáži vašej prostaty. Princípom je vlastne reálne pôsobenie na jej stenu cez konečník. Vykonávať by sa mala pri maximálnych hygienických štandardoch a samozrejmosťou by mali byť jemné latexové rukavice a prípadná dezinfekcia používanej análnej pomôcky. Ako som spomínal, nezabudnite ani na análny lubrikačný gél, ktorý vám uľahčí prístup.

Mužský bod G obrázky a video

VIDEO I.

 

VIDEO II.

 

 

Mužský bod G alias prostata a čo robiť ak má problém

Mužský bod G a jeho stimulácia nie je fenomén ostatného obdobia, ako by si niekto mohol myslieť. Techniku análneho dráždenia v spojení so stimuláciou prostaty poznali už staroveku. Okrem pôžitku, ktorý takáto masáž vyvoláva, má aj priaznivé zdravotné účinky. Ak sa vy alebo vaša partnerka nebudete tejto stimulácii vyhýbať môžete si tak dokonca zabezpečiť určitú formu prevencie pred rôznymi zdravotnými problémami. Takto napríklad môžete rýchlo zistiť, že s vašou prostatou nie je niečo v poriadku (je väčšia ako zvyčajne, je tvrdšia, hrboľatejšia…) a okamžite absolvovať odbornú prehliadku u lekára. A s postupujúcim vekom sa riziko porúch prostaty len zvyšuje – myslite na to.

Problémy s prostatou

Ideálne je, pokiaľ sa problémom s prostatou dokážete vyhnúť. Nie vždy je to celkom možné. Najmä so zvyšujúcim sa vekom jedinca, ale aj iných známych patologických príčin, môže dochádzať k niektorým ochoreniam prostaty. Najčastejšie sú to tieto tri:

Prostata - zväčšená, rakovina prostaty a zápal prostaty

Zväčšená prostata

Najčastejšie ochorenie prostaty je jej nezhubné zväčšenie odborne nazývané ako benígna hyperplázia prostaty. Na jej vzniku sa podieľa viacero faktorov naraz ako zlá životospráva, hormonálne výkyvy, genetická predispozícia či vplyv iných ochorení. Prejavuje sa najmä problémami s močením.

Zápal prostaty

Infekcia prostaty a jej zápal je ďalším ochorením, ktoré zvykne postihnúť množstvo mužov. Príčinou býva bakteriálna infekcia a k nepriaznivému stavu môže prospieť aj hormonálna nerovnováha a menej častá ejakulácia. V tomto prípade je masáž mužského bodu G – prostaty vhodným preventívnym prostriedkom ako zápalu predísť.

Rakovina prostaty

Malígne zväčšenie prostaty, alias rakovina, je najvážnejším problémom. S vekom muža jej riziko stúpa a ak sa k tomu pripojí dedičná predispozícia tak jej hrozba je ešte väčšia. Liečba tohto typu rakoviny je možná, no je potrebné ju zachytiť v čo najskoršom štádiu a nasadiť adekvátnu odbornú liečbu.

💡 TIP na produkt - Proerecta Prostate
Proerecta Prostate
 • tabletky na podporu vitality prostaty a močového ústrojenstva
 • aj podpora normálnej funkcie krvného obehu a reprodukčnej sústavy
 • koncentrované a bezpečné bylinné zloženie
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou – zadajte proerectax10
24,00 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

 

Prostata a problémy s ejakuláciou…

Zle fungujúca prostata môže spôsobovať aj problémy s ejakuláciou, hlavne jej zápal. Výsledkom je najčastejšie prirýchla predčasná ejakulácia. Tá je definovaná časom kedy po stimulácii dôjde k výstreku semena – zvyčajne je to do jednej až dvoch minút začiatku sexuálnej stimulácie (pozri aj podrobný článok o predčasnej ejakulácii). Za predčasným vyvrcholením však môže stáť aj krátka uzdička penisu, morfologické poruchy penisu a hlavne u mladých mužov psychické faktory. Na medikamentóznu liečbu sa u nás predpisuje liek s názvom Priligy, pri menej závažnej poruche niekedy pomôžu aj vhodné prírodné doplnky (pozri recenzie prírodných tabletiek na oddialenie ejakulácie Zerex Extralong, eJoy LONG, prípadne Erexan Kontrol). Inak k rýchlejšej ejakulácii môže dôjsť aj stimuláciou prostaty.

 

Ako na zlepšenie stavu prostaty

Ak naozaj chcete zlepšiť fungovanie svojej prostaty a preventívne sa brániť voči jej najbežnejším poruchám (napríklad zväčšená prostata a s tým súvisiace problémy s močením), tak zaujímavým spôsobom ako to podporiť je aj užívanie tabletiek s prírodným zložením.

❓ Sú tabletky na prostatu ozajstným riešením?

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s prostatou naozaj svoj význam. No vedzte aj to, že to nie sú žiadne lieky a ich účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na prostatu, močovú i pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (benígna prostatická hyperplázia – zväčšená prostata, zápal prostaty…)

Tabletky na prostatu - zápal prostatyMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé rastlinné extrakty a látky, ktoré majú overiteľné a vedecky preskúmané účinky na zdravie prostaty. Tabletky bez predpisu sú vlastne 2 typy – jedny sú určené len na podporu zdravia prostaty (Prostanax, Prostalex, Proerecta Prostate…) a druhé sú zas primárne určené na erekciu či ejakuláciu, pričom dokážu vďaka zloženiu podporovať aj prostatu – napríklad v tomto smere overený eJoy.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne pol roka a viac – podľa potreby).

Praktické upozornenie

💡  Chcem ešte upozorniť na jednu vec, čo sa týka voľne dostupných tabletiek (nielen) na prostatu. Na trhu sa môžete stretnúť s čoraz väčším množstvom známych i menej známych značiek od rôznych výrobcov. Každý z nich používa rôzne extrakčné techniky, pričom účinné látky prípravku sú potom charakterizované rôznymi kvalitatívnymi aj kvantitatívnymi vlastnosťami. Jednoducho povedané: rovnaká látka v zložení 2 rôznych prípravkov nemusí ešte znamenať aj rovnaký účinok. Orientujte sa podľa dostupných referencií a skúseností s užívaním. Ja odporúčam nižšie uvedené overené značky so zárukou kvality a adekvátnych účinkov.

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na prostatu

💡 TIP na produkt - Prostanax
Prostanax

Prostanax je výživový doplnok na prírodnej báze, ktorý obsahuje Saw Palmetto (320 mg), pŕhľavu dvojdomú (250 mg) a zinok.

 • normalizovanie funkcie prostaty
 • optimálne fungovanie močovej sústavy
 • normálna reprodukčná schopnosť
 • podporuje rast vlasov
 • vysoko koncentrované zloženie
 • produkt na prírodnej báze
 • laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
18,90 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

➡️ TOP 5 prípravkov na prostatu

 

Mužský bod G a reálne skúsenosti

Je len logické, že so skúsenosťami mužov s dráždením bodu G (prostaty) cez konečník sa na diskusných fórach veľmi nestretnete. Nie každý chlap si prizná, že dráždenie v zadnej časti tela mu prináša vzrušujúce pocity. Ale pár reálnych skúseností som našiel – z pozitívneho ale i negatívneho súdka. Veď posúďte sami:

ℹ️ …znie to nechutne ale je to fakt dobré

…ja som to našiel a je to fakt brutal. musíš veľmi jemne strčiť do zadku asi 1 cm hlboko prst, teda ukazovák asi najlepšie, najlepšie si to nájdeš asi sám a potom jej to môžeš ukázať, lenže prst tam začni strkať až keď už budeš poriadne vzrušený, pomaly s nim pohybuj.. znie to nechutne ale je to dobré...” hthytehyt, zdravie.sk

ℹ️ …mám to za sebou a môžem povedať, že…

…mám to za sebou.. uau, najprv som bol úplne v “prdeli” len z toho miestečka medzi guľkami a prdelkou a potom som sa vystriekal tak jak ešte nikdy…fakt sila…” setko, zdravie.sk

ℹ️ …úplne mi stačí vyšetrenie prostaty u lekára

…absolvujem vyšetrenie prostaty konečníkom u urológa a som vždy veľmi rád, keď skončí. Podotýkam, že chodím dobrovoľne na preventívne vyšetrenie. Prostatu mám v poriadku, impotentný nie som. A sex v rukaviciach, to je teda tiež niečo. Ešte by nám mali poradiť, aby sme si vzali šál, čiapku a ponožky a vykonávali “stimuláciu” údajného pánskeho G bodu palcom na nohe v ponožke…” uzivatel005046, eurozpravy.cz

 

Najčastejšie otázky, alebo ako veľmi vás zaujíma mužský bod G?

Napriek tomu, že je mužský bod G pre mnohých kontroverzná téma, nájdu sa niektoré diskusné fóra, na ktorých sa vážne preberá. A viacero mužov zaujíma praktický pohľad na vec. Na najčastejšie kladené otázky vám teraz odpoviem:

❓ Ako nahmatať mužský bod G a kde sa nachádza?

Podrobne to rozoberám hneď v úvode môjho článku, ale opakovanie je matka múdrosti ako sa vraví. Ak chcete svoj bod G - prostatu nahmatať zvonku, tak to spravte v oblasti tesne pod koreňom penisu, respektíve v oblasti pod semenníkmi (nevynechajte pri tom hrádzu). Javí sa ako malá gulička či zdurenina. Zvnútra ho dokážete nahmatať vtedy, ak svoj prst vsuniete do konečníka a zatlačíte na jeho prednú stenu smerom k vášmu pupku a smerujete nadol. Je to mäkká guľka.

❓ Aká poloha tela je najlepšia pre jeho dráždenie a masáž?

Najlepšia poloha pre dráždenie mužského bodu G? To je tá, pri ktorej sa cítite najviac uvoľnene. To znamená, že uvoľnené bude ako svalstvo panvy, tak i zvierača konečníka. Ako to dosiahnete je vaša vec, niekto to dá na chrbte s nohami mierne pokrčenými v kolenách, iný preferuje pozíciu v kľaku či na všetkých štyroch…

❓ Okrem vzrušenia, má stimulácia mužského bodu G aj nejaké výhody z medicínskeho hľadiska?

Keďže je to vlastne prostata, tak jej masáž sa odporúča pri viacerých hlavne preventívnych opatreniach, ktoré podporujú jej zdravie. Na druhú stranu sú mnohí odborníci v tomto ohľade skeptickí. Podstatné je, že jej stimuláciou môžete dosiahnuť iný sexuálny zážitok ako doteraz.

❓ Ako často si svoj mužský bod G masírovať?

Podľa chuti, niekto to dá niekoľkokrát do týždňa, iný príležitostne raz do roka. Z medicínskeho hľadiska sa odporúča skôr prvý spomenutý variant (ako by ste absolvovali kontrolu prostaty u urológa, len častejšie).

❓ Je niečo, kvôli čomu by masáž a stimulácia prostaty by nemala prebehnúť?

Určite to s mužským bodom G neskúšajte počas akútneho zápalu prostaty, ani pri zhubnom bujnení prostaty. V prvom prípade hrozí preniknutie baktérií, ktoré vyvolali zápal rovno do krvného obehu. V tom druhom prípade sú akékoľvek zásahy do prostaty vhodné iba v rámci odbornej liečby.

 

Pár slov na záver

Mužský bod G a jeho dráždenie je vec vašej intímnej vyspelosti. Nepresne som sa vyjadril – je to jedna z možností ako si váš sexuálny život spestriť a viac užívať. V každom prípade nenahradí klasický sex s partnerkou (viem z vlastnej skúsenosti). Ak sa k tomu odhodláte aj vy, tak nemusíte mať žiadne obavy či komplexy z toho, že vaša heterosexualita kvôli tomu utrpí nejakú ujmu. No na druhú stranu, prípadný psychický blok stopercentne vymaže akýkoľvek pôžitok, ktorý by ste pri tom mohli dosiahnuť. Pokiaľ si myslíte, že to sám nedáte, bude určite príjemnejšie prenechať objavovanie mužského bodu G na vašu partnerku. Na oplátku potom môže nasledovať stimulácia ženského bodu G.

 

Mužský bod G je iný level, no nezabúdajte na erekciu

Na rovinu? Žiadny mužský bod G a jeho dráždenie nenahradí sex s partnerkou. Ako spestrenie vášho intímneho života to áno, no naozaj kompletný zážitok dosiahnete až plnohodnotným pohlavným stykom. A k tomu je, vážení páni, potrebná dlhotrvajúca a kvalitná erekcia a poriadna dávka sexuálneho apetítu. Všetko toto môžete podporiť aj tabletkami s prírodným zložením najlepšie overenej a obľúbenej značky.

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na erekciu

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

TOP 5 prípravkov na erekciu

Mužský bod G – Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.