Ako masturbovať – krátky manuál pre všetkých, ktorí sa za to nehanbia (pretože nie je začo)

Peter Kacián Téma 9. februára 2021 0

Ako masturbovať, to je otázka, ktorá vie mnohých potrápiť. A mnohých ani nie. Niekto si s tým nerobí absolútne žiadne starosti, iný hľadá spôsob ako si pri takomto uvoľňovaní sexuálneho napätia a energie vyšperkovať svoj zážitok. Pre obe skupiny je určený práve tento článok. Tých prvých možno zaujme a donúti k zamysleniu a tých druhých presvedčí aj pár prezentovaných spôsobov ako ideálne masturbovať a aj ich vyskúšajú.

Inak, masturbácia (alebo tiež ak chcete aj onanovanie, sebaukájanie, autoerotika, „honenie“…) je úplne prirodzená vec a praktizujú ju v podstate všetci bez ohľadu na pohlavie či vek. Základ podľa mňa zvláda každý, no oplatí sa vedieť aj to, ako sa posunúť do vyššieho levelu. A tiež treba zaregistrovať aj to, že na jej bezproblémový priebeh vplýva viac faktorov. Minimálne to, že musí fungovať naše libido, čiže sexuálny apetít a musí dochádzať k normálnemu prekrveniu pohlavných orgánov. Bez erekcie, a je jedno či penisu alebo klitorisu, to verte mi, veľmi dobre nepôjde.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie mužských sexuálnych funkcií (pri masturbácii sa ozaj zídu) – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

💡 🔝 TIP: Na zvýšenie intenzity rozkoše pri masturbácii odporúčam tieto prírodné prostriedky – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia) a ✅ Feminus (recenzia). Prípadne môže pomôcť aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov a ✅ Test najlepších díld (umelých penisov).

Na úvod chcem ešte predtým ako prejdeme ku spôsobom ako masturbovať len pripomenúť, že je dôležité vedieť aké prekážky sa nám pri tom môžu postaviť do cesty. U mužov je to najmä neuspokojivá erekcia a ejakulácia (celkovo, ale i načasovanie vyvrcholenia). U žien zase treba brať do úvahy silu sexuálnej túžby a následne proces správneho prekrvenia a zvlhčenia pošvy.

Ak práve vás kvári niektorý zo spomenutých problémov, nenechávajte si riešenie na poslednú chvíľu. Ono sa to totiž naozaj len tvári ako dočasný stav, ale ak s tým niečo rýchlo neurobíte pokojne sa to môže zmeniť na problémy trvalého charakteru. Určite to nepodceňujte!

 

Najčastejšie problémy a ich príčiny pri masturbácii u žien

Kedysi veľké tabu, dnes úplne normálna vec – ženská masturbácia. O tom, že si to dámy vedia pekelne rozpáliť aj samé snáď už nikto nepochybuje. Na druhú stranu, ani im sa nevyhýbajú problémy, ktoré maria nielen masturbovanie, ale aj „normálny“ pohlavný styk. O čom hovorím? Až polovica žien je schopná dosiahnuť orgazmus len občas (a práve ten býva tou povestnou „vlajočkou“ na konci pretekov ako sa hovorí) a jedna zo siedmich sa k nemu nedopracuje vôbec. Čo za tým môže byť?

➡️ Anorgazmia

Žena narozdiel od muža môže pociťovať viacero druhov orgazmov. Vyvrcholenie tak u nej môže nastať stimuláciou klitorisu, vagíny, bodu G, análnej oblasti či dokonca stimuláciou niektorých ďalších takzvaných erotogénnych zón (teda zóny, ktoré sú mimo genitálnej oblasti, napríklad prsia a bradavky). Najmenej problémový je klitoriálny orgazmus, ak ho žena nevie dosiahnuť ani pri masturbácii, jedná sa s veľkou určitosťou o vážny zdravotný problém zvaný anorgazmia.

➡️ Vaginizmus

Vaginizmus je neúmyselné stiahnutie vnútorných svalov vagíny. Tým sa obmedzuje akákoľvek spojitosť ženy so sexuálnou aktivitou (respektíve nemožnosť stimulácie vagíny zvnútra). Tieto sťahy sú dokonca niekedy vyvolané už len jednoduchým pomyslením na sex. Prekonať sa dá v niektorých prípadoch zvýšenou lubrikáciou pošvy, práve masturbácia je celkom dobrým spôsobom ako sa s touto poruchou popasovať.

Všetko na tému Vaginizmus nájdete v našom predchádzajúcom článku.

 

Príčiny problémov

Problém dosiahnuť orgazmus nielen pri masturbácii môže mať rôzne príčiny. Je fakt, že sa často jedná ťažkosti, ktoré sa dajú odstrániť pomerne jednoducho. Na druhú stranu, pri niektorých je nutná pomoc odborníka – lekára špecialistu. Aké sú najčastejšie príčiny týchto problémov?

 • neuspokojivá sexuálna stimulácia – ak je žena po fyzickej stránke v poriadku, tak orgazmus by mala dosiahnuť vždy, chyba môže nastať napríklad vtedy, ak je stimulácia pri masturbácii častejšie prerušovaná
 • stres a napätie (psychosomatické faktory) – aj to sa môže podpísať na nie práve najlepších sexuálnych prežitkoch pri masturbácii, i keď je pravda aj to, že práve autoerotika môže viesť k rýchlejšiemu uvoľneniu ženy
 • výkyvy hormonálnej hladiny – z hľadiska sexuálneho vyžitia je optimálna hladina hormónov v tele ženy oveľa dôležitejšia ako je to pri mužoch, nedostatok estrogénu môže spôsobovať zníženú sexuálnu túžbu (pozri ako na jeho zvýšenie), nižšiu vzrušivosť, čo často vedie k absencii orgazmu, prípadne jeho dosiahnutie je značne namáhavé a trvá to naozaj príliš dlho (aj pri sebauspokojovaní)
 • fyziologické poruchy a ochorenia – jedná sa o významné príčiny, kvôli ktorým žena nedokáže dosiahnuť orgazmus, či už je to špecifická porucha týkajúca sa klitorisu či pošvy, problémy so zvlhčením pošvy, alebo sa jedná napríklad aj o zápaly gynekologického charakteru vrátane problémov s močovým ústrojenstvom

 

Ako masturbovať? Možnosti a spôsoby ako to robiť (návod pre dámy)

Milé dámy, viete ako masturbovať správne? Možností, techník a spôsobov je mnoho, treba nájsť taký, ktorý práve vás nakoniec dovedie po zvyšujúcom sa vzrušení k intenzívnemu orgazmu.

Toto sú najčastejšie možnosti ako masturbovať:

➡️ Stimulácia klitorisu

Najjednoduchší spôsob masturbácie akým žena môže dosiahnuť orgazmus. A veľmi obľúbený. Ako masturbovať? Stimulácia klitorisu môže prebiehať štandardne rukou – buď celou dlaňou, alebo prostredníkom a ukazovákom a to jednoducho v polohe ľahu (na chrbte, alebo aj na bruchu). Zaujímavým spôsobom je aj využitie prúdu vody zo sprchy a nebývale silný zážitok popisujú tie ženy, ktoré na jeho stimuláciu použili špeciálne vibrátory.

💡 TIP na produkt - Satisfyer Pro Penguin Next Generation
Satisfyer Pro Penguin Next Generation
 • najelegantnejší vibrátor na stimuláciu klitorisu
 • víťaz nášho veľkého testu vibrátorov
 • intenzívne tlakové vlny – bezkonkurenčná bezdotyková stimulácia
 • ak chcete vedieť čo taký stimulátor klitorisu vlastne dokáže, toto je ten pravý (pre začiatočníčky i skúsené dámy)

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

➡️ Stimulácia vagíny

Ďalšia obľúbená technika ženskej masturbácie. Vaginálny orgazmus je známy svojim intenzívnym prejavom a veľa žien sa ho márne pokúša dosiahnuť pri klasickom pohlavnom styku. Nezriedka sa im to však podarí práve počas masturbácie stimulovaním vnútra vagíny. Buď sa k tomu použijú prsty ako pri predošlom spôsobe stimulácie, alebo takisto máte k dispozícii veľké množstvo erotických pomôcok, ktoré vám s tým pomôžu – od vibrátorov, cez klasické dildá (umelé penisy, až po vibračné vajíčka či venušine guličky).

💡 TIP na produkt - You2Toys - Crystal Clear Dong
You2Toys – Crystal Clear Dong
 • dildo na stimuláciu vagíny
 • víťaz nášho veľkého testu díld/umelých penisov
 • verne zobrazený umelý penis so všetkým čo treba (dĺžka, tvar, žilky, žaluď, semenníky)
 • vyrobený z gélového materiálu, takže je vlastne mäkký a zároveň i dostatočne pevný aj pri divokejšej masturbácii (+ disponuje aj silnou prísavkou)

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

➡️ Stimulácia bodu G

Legendárny bod G sa nachádza vo vnútri vagíny (horná strana v prvej tretine) a je plný nervových zakončení, ktoré čakajú kedy ich konečne budete „zapájať do hry“. A kedy je ten najideálnejší čas ho objavovať, ak nie pri autoerotike? Ako masturbovať prostredníctvom masáže bodu G? Skúste to najprv bruškom ukazováka prípadne prostredníka, veľmi dobre na tento účel poslúžia aj špeciálne vibrátory a dildá (sú špecificky zakrivené).

💡 TIP na produkt - Fun Factory Stronic Drei
Fun Factory Stronic Drei
 • vibrátor na stimuláciu bodu G
 • najlepšie umiestnený vibrátor na bod G z nášho testu vibrátorov
 • pulzačný vibrátor, ktorý dokáže aj sám prirážať
 • vďaka zahnutej špičke pohodlne dosiahne bod G
 • klitoris zase stimuluje rozšírená spodná časť vibrátora
 • celková dĺžka je 24 cm, z toho celých 16 cm je dopriatych pre vagínu, priemer vibrátora je 3,3-4,5 cm

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

➡️ Stimulácia poprsia

Do masturbácie s cieľom dosiahnuť intenzívnejší orgazmus a pôžitok môžete zapojiť aj dráždenie poprsia a stimuláciu bradaviek (nemusí to byť nevyhnutne v tomto poradí). Väčšinou vám k tomu postačí jedna ruka, tou druhou sa zároveň môžete venovať klitorisu alebo vagíne. Skvelou pomôckou pri takomto spôsobe uspokojovania je napríklad aj taká intímna vibračná masážna hlavica.

💡 Vibračné masážne intímne hlavice

Vibračná masážna hlavica LELO Smart Wand MediumVibračné masážne hlavice (volajú ich aj „magic wand – kúzelná palička“) sa používajú často na klitoris, no obľúbené sú aj pri masírovaní celého tela. Takto nimi môžete stimulovať napríklad aj okolie análneho otvoru, semenníky, vnútornú stranu stehien, pod kolenami, podbruško, prsia a bradavky…

Majú zvyčajne typicky pretiahnutý tyčový tvar a väčšiu otočnú hlavicu na konci uchytenú na pohyblivom kĺbe (vyzerá ako mikrofón). Výhodou masážnych vibrátorov je takmer stopercentne dosiahnutý orgazmus a teda po ňom môžu siahnuť aj tie ženy, ktoré s tým majú väčší problém.

✅ Pozri Vibračné masážne hlavice na Kondomshop.sk

 

Najlepšie vibrátory a dildá podľa redakcie Afrodiziakum.sk

 

Ako masturbovať: Moje vlastné skúsenosti – skúsenosti partnerky

Aké sú moje skúsenosti so ženskou masturbáciou? Ak mi to partnerka dovolí, rád sa na ňu pri tom dívam 🙂 Ale to zaiste nie je to, čo chcete milé dámy a páni na tomto mieste čítať. Čo teda hovorí na masturbáciu samotná moja partnerka?

Jednoznačne jej pomáha, ak na to nejde hŕr. Pekne pomaly si začne hladkať krk a následne prsia a jednou rukou zíde na svoje najintímnejšie miesto. Má rada klitoriálny orgazmus, ktorý dosiahne najrýchlejšie, no baví ju aj dosahovanie vaginálneho orgazmu. Tu ale musí mať naozaj dostatok času na to, aby sa tomu mohla venovať a samozrejme bez prerušenia (telefón vtedy prepne aspoň na vibračný mód). A veľmi rada tiež používa niektoré erotické pomôcky. V jej zbierke je už niekoľko druhov vibrátorov, momentálne ju dostáva najviac „do kolien“ vibračné vajíčko.

Pár dobrých tipov ako masturbovať, respektíve ako si to vyšperkovať

💕 Používajte aj lubrikačné či masážne oleje

Určite viete aj sami, že masturbovať na sucho nie je práve to „najlepšie orechové“. Aj najlepšia technika akú ste vymysleli môže tak na takomto jednoduchom bode zlyhať. I preto je dobré siahnuť po kvalitnom lubrikačnom géle (ak používate pri masturbovaní pomôcky, zistite si najskôr, ktorý je pre ňu vhodný).

✅ TIP: pozri → viac lubrikantov v overenom eshope.

💕 Doprajte si viac orgazmov po sebe

Jasné, veď kedy ak nie pri masturbácii! Práve vtedy ste totiž milé dámy „pánom“ svojho orgazmu a vyvrcholenia. Využite to na dosiahnutie mnohonásobných orgazmov. Že celkom neviete ako na to?

Je to jednoduché. Prosto neprestávajte so stimulovaním. Dajte si chvíľku čas (malilinkú) aby odoznel váš prvý orgazmus a hneď pracujte na ďalšom. Ideálne je, ak pokračujte trochu inak ako dovtedy. To znamená, že ak ste si privodili prvý orgazmus stimuláciou klitorisu, pokračujte vagínou (vyskúšať môžete aj inú polohu či rytmus) a na tretí vrchol sa potom napríklad „vyšplhajte“ aj použitím vhodnej erotickej hračky.

💕 Ako masturbovať efektívne? Trénujte…

Masturbácia ako uvoľnenie nahromadenej sexuálnej energie? Určite áno. Len to zase netreba preháňať a masturbovať každý deň. No ako sa hovorí, cvičenie robí majstra a pri každom nasledujúcom láskaní svojho tela spoznávajte svoje telo a objavujte stále nové formy dráždenia.

💕 Využite silu prírodných afrodiziák

Na posilnenie chuti do sexuálnej stimulácie (čo platí samozrejme aj na masturbáciu) môžete využiť aj prírodné povzbudzovače, ktoré môžu ešte viac posilniť a zvýrazniť váš pôžitok. Takéto afrodiziaká môžete aplikovať buď v základnej forme ako rastlinné čaje a odvary, prípadne ako prírodné oleje, ale pokojne ich môžete aj užívať v koncentrovanej forme tabliet, či elegantnej forme krémov a gélov.

 

➡️ Ako dosiahnuť intenzívny pôžitok a orgazmus pri masturbovaní – sú tabletky pre ženy riešením?

💡  Ak majú pomôcť pri menej závažných príčinách a prejavoch zníženej telesnej túžby (napríklad zvýšený stres, únava a vyčerpanosť, kolísanie hladiny pohlavných hormónov) a podporiť výraznejší pôžitok pri ukájaní a plniť najmä podpornú funkciu, tak odpoveď znie: určite áno. Bavíme sa o tabletkách či iných prostriedkoch ako sú krémy, ktoré sú založené na prírodnom zložení, a ktoré v princípe fungujú ako tabletky na podporu sexuálnych funkcií u mužov.

Ich zloženie je často pestré a obsahuje najmä výťažky z rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu v tele ženy (rastliny obsahujúce fytoestrogény). Z najznámejších a najefektívnejších spomeniem napríklad Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, Krpčiarku šípolistú, ale aj ďatelinu červenú, lucernu, saw palmetto, vresnu alias bayberry, valeriánu, šalviu, kotvičník

Ako dosiahnuť orgazmus u ženy - tabletky na libidoPrípravky sú ako výživové doplnky či kozmetické prípravky dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Okrem toho, že posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, podporujú sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické).

Keďže neobsahujú priamo hormóny, a teda nie sú súčasťou hormonálnej liečby, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne. Určite to nie sú “zázračné lentilky”, ktoré zo ženy spravia okamžite sexuálnu bohyňu a vyriešia všetky jej problémy. Je preto potrebné, aby sa tieto doplnky kombinovali aj s ďalšími opatreniami.

➡️ TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku ženy pri sexuálnej stimulácii (vrátane masturbácie)

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac

 

Najčastejšie problémy a ich príčiny pri masturbácii u mužov

Páni a masturbácia – tak toto spojenie dnes naozaj už nikoho neprekvapí. Narozdiel od žien sa o tom vie a rozpráva odnepamäti, pričom aj táto „zábavka“ bola pre mužov kedysi tabu a zvykli po nej rásť chlpy na dlaniach 🙂 Ale žarty nabok, podobne ako pri klasickom pohlavnom styku, tak aj pri masturbácii u mužov sa nezriedka objavujú problémy, ktoré môžu mať hneď niekoľko príčin. Tou najčastejšou je slabá erekcia, ktorá znemožňuje dosiahnuť plnohodnotný pôžitok. To druhou je zase predčasné ukončenie sexuálnej aktivity z dôvodu prirýchleho vyvrcholenia. Poďme sa na to pozrieť trochu bližšie:

➡️ Problém so stoporením / erekciou

Stoporenie a optimálna kvalita erekcie je nevyhnutným predpokladom k zdárnemu priebehu akejkoľvek sexuálnej aktivity muža. Ak sa problém týka tejto oblasti, tak bolo by vhodné, aby ste čím skôr popremýšľali nad vhodnými opatreniami ako erekciu zlepšiť, kým sa to dá ešte relatívne ľahko. V prípade vážnejších problémov (erektilná dysfunkcia) sa dostáva k slovu lekár a prípadne aj lieky na predpis (Viagra, Cialis a ďalšie).

➡️ Predčasná ejakulácia

Masturbáciu (detto pohlavný styk) si veľmi neužijete, pokiaľ vás trápi prirýchle vyvrcholenie. Predčasná ejakulácia je problém, ktorý sa týka hlavne mladších mužov a pokiaľ pravidelne prebehne do 1-2 minút od začiatku sexuálnej stimulácie, problém treba riešiť najlepšie s odborníkom (ako sa zbytočne trápiť).

➡️ Úplná anorgazmia

Muž, ktorý trpí anorgazmiou, nedokáže počas sexuálnej stimulácie dospieť k vrcholu (vrátane ejakulácie a výronu semena). Platí to ako pri pohlavnom styku, tak aj pri masturbácii. Väčšina takto postihnutých mužov inak nemá okrem toho žiadne iné zdravotné či funkčné problémy. Príčinou bývajú rôzne fyzické či psychické príčiny (niekedy sa vzájomne dopĺňajú).

 

Príčiny problémov

U muža nie je dosiahnutie orgazmu ako hlavného cieľa masturbácie až taká veda. No predsa sa pri tom môžu vyskytnúť problémy rozličného charakteru. Dobrou správou je, že mnohé z nich sa dajú potlačiť v podstate bezbolestne a to vhodnými opatreniami – kým je čas. Pretože neskôr sa môžu pri ich neriešení zmeniť na trvalé. Preto je dobré vedieť, aké sú najčastejšie príčiny týchto problémov:

 • nedostatočná sexuálna túžba / libido – bez poriadneho sexuálneho apetítu to nepôjde ani pri masturbácii (čo si budeme nahovárať), práve tu na scénu vstupuje hladina hormónov, konkrétne toho najdôležitejšieho – testosterónu, ak príde k jeho poklesu, libido padá, ako hlboko je len v podstate na vás (pozrite ako zvýšiť hladinu testosterónu v tele)
 • nekvalitná erekcia – stabilná erekcia je nevyhnutný predpoklad dosiahnutia orgazmu (na 99% hlavný cieľ masturbácie mužov), problém nastáva vtedy, ak je jej nástup oneskorený a je prípadne nedostatočná aj počas celej doby sexuálnej stimulácie
 • zlé načasovanie ejakulácie – problémom je ako predčasná, tak i oneskorená ejakulácia, pri prvej sa poriadne nenazdáte a už vrcholíte, pri druhej sa zase poriadne narobíte než k nej vôbec dospejete
 • nevyhovujúca technika sexuálnej stimulácie – najčastejšie sa jedná o bolesť, ktorú si pri úpornom sexuálnom dráždení dokáže spôsobiť samotný muž (napríklad nevhodným pohybom, či nejakou nezvyčajnou technikou ukájania)
 • problémy psychického rázu (psychosomatické faktory) – tento faktor síce nie je u mužov tak závažný ako u žien, no ani tak nie je celkom zanedbateľný, veľký psychický tlak, stres v práci, doma, vo vzťahu si určite vyžiada svoju daň vo forme nejakej sexuálnej dysfunkcie, ktorá znemožní akýkoľvek sexuálny pôžitok, vrátane masturbácie
 • fyziologické poruchy a ochorenia – za problémami môžu stáť aj niektoré poruchy a ochorenia pohlavného systému či prostaty ako je krátka uzdička na penise, či napríklad aj taká zväčšená prostata, problémom je samozrejme aj nedostatočné prekrvenie pohlavných orgánov, ale aj rôzne zápaly, infekcie a vrodené deformácie

 

Ako masturbovať? Možnosti a spôsoby ako to robiť (návod pre pánov)

Milí páni, možno si poviete, čo mi tu bude niekto vysvetľovať ako správne masturbovať, veď je to veľmi jednoduché – chytím svoj „nástroj“ a idem. Áno, aj takto to ide, no viete aj to, že ak prevádzkujete iba takéto niečo, výrazne sa ochudobňujete o množstvo intenzívnych sexuálnych zážitkov? Toto sú tie najlepšie spôsoby ako masturbovať:

➡️ Stimulácia penisu

Takže na začiatok spomeniem základnú techniku mužskej masturbácie a tou je samozrejme stimulácia penisu. V rámci nej sa venujete celému penisu, alebo len jeho časti – žaluďu. Alebo aj obom naraz, máte predsa dve ruky. Ak ste to ešte neskúšali, tak zbystrite pozornosť – zovrite v jednej dlani penis a druhou rukou pomocou prsta stimulujte uzdičku. Top zážitok. Pre tých, ktorých ručná práca až tak nebaví, sú zase určené šikovné hračky – masturbátory. Je ich od výmyslu sveta (ak budete potrebovať poradiť, určite tu v dohľadnej dobe nájdete veľký test).

💡 TIP na produkt - Fleshlight Girls Lisa Ann Barracuda
Fleshlight Girls Lisa Ann Barracuda Umelá vagína
 • unikátny masturbátor odliaty podľa skutočnej pornoherečky
 • realistická replika vagíny pornohviezdy Lisa Ann Barracuda
 • materiál vagíny je rovnaký ako ľudská koža, ktorá drží teplo
 • pri masturbácii po dostatočnej lubrikácii je od skutočnej ženskej vagíny pocitovo úplne k nerozoznaniu
 • bonus: podpísaná fotka pornohviezdy
 • ideálny spôsob ako masturbovať 🙂

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

✅ Pozri Masturbátory/umelé vagíny na Kondomshop.sk, alebo aj  Špeciálne vibrátory pre mužov.

➡️ Stimulácia prostaty

Masturbácia ani zďaleka nemusí znamenať len stimuláciu penisu. Viete, že aj muž má svoj bod G (pozri o čo ide)? Za ten je považovaná práve prostata. Tú dokážete pekne stimulovať zvonku – tlakom v oblasti medzi konečníkom a semenníkmi, čiže hrádzu (perinea), alebo aj zvnútra cez análny otvor (palcom alebo aj vhodnou erotickou pomôckou). Ideálne ak skombinujete dráždenie penisu jednou rukou a tou druhou sa budete venovať svojej prostate.

💡 TIP na produkt - Joydivision Joystick Prostata Booster
Joydivision Joystick Prostata Booster
 • vibrátor na kvalitnú masáž a stimuláciu prostaty
 • má ergonomický tvar, ktorý presne smeruje na najcitlivejšie miesto prostaty
 • jemný a príjemný na vsunutie
 • ľahko sa udržiava čistý
 • až 5 rôznych stupňov intenzity vibrácií

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

✅ Pozri Stimulátory prostaty na Kondomshop.sk

➡️ Stimulácia análneho otvoru

Ako posledná možnosť ako masturbovať sa núka aj stimulácia a dráždenie análneho otvoru. Konečník je známy tým, že je to jedno z najviac prenervovaných miest a škoda by ho bolo pri sebaukájaní vynechať. Okrem prstov máte k dispozícii aj bezpočet análnych pomôcok, ktoré určite využijete aj pri partnerke (najlepšie však bude, ak ich budete mať každý zvlášť, z hygienických a zdravotných dôvodov). Ak vás nestopnú nejaké zbytočné zábrany, tak pohodlne spojte dokopy všetky menované techniky. Súčasná stimulácia penisu, prostaty a análneho otvoru vás môže priviesť fakt k nebývalému zážitku.

✅ Pár tipov na sexuálne análne pomôcky:

Viac pomôcok pre análny sex tu

 

Ako masturbovať: Moje vlastné skúsenosti

Jedna vec je teória a druhá prax. Za seba môžem povedať, že som vyskúšal už všetko možné aj nemožné, s partnerkou i bez a bola by naozaj škoda, keby ste sa pri masturbácii a vlastne všetkých sexuálnych aktivitách držali iba zavedených stereotypov. Moja rada znie: experimentujte a ešte raz experimentujte, zákutí rozkoše je naozaj mnoho (až by ste sa divili).

Pár dobrých tipov a trikov ako si sexuálne dráždenie spraviť ešte zaujímavejšie a pocit pri orgazme ešte intenzívnejší:

💕 Používajte lubrikanty

Verte či nie, ale vhodný lubrikant či masážny olej je naozaj dobrá pomôcka aj keď sa budete venovať „len“ penisu. Pri stimulácii análneho otvoru a mužského bodu G je to potom už nevyhnutnosť. V prvom prípade môžete siahnuť po akomkoľvek „mazadle“ (zo sexshopu pravdaže), pre druhý prípad by ste mali siahnuť po špeciálnych análnych lubrikantoch.

💡 TIP na produkt - Joydivision EasyAnal Starterset
Joydivision EasyAnal Starterset (80ml Gel+ 30ml Spray)
 • obsahuje easyAnal lubrikačný gél 80 ml a easyAnal Spray 30 ml
 • špeciálne navrhnuté pre análny sex
 • prémiový výrobca JOYDIVISION
 • ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

✅ TIP: pozri → viac análnych lubrikantov v overenom eshope.

💕 Neskončite po prvom orgazme

Fajn, dospeli ste po vzrušujúcej chvíľke k orgazmu a k ejakulácii a idete to už zabaliť? Nuž, možno robíte chybu. Iste, ten prvý je vždy intenzívny, no niekedy príde naozaj veľmi rýchlo. Ten druhý si preto vychutnáte viac – hlavne keď zmeníte techniku a spôsob stimulácie.

💕 Ako masturbovať naozaj s nadhľadom? Skúšajte nové veci, trénujte…

A za zvýšenú námahu sa vám telo odvďačí unikátnymi zážitkami. Ja nehovorím, že by ste mali trénovať aj niekoľkokrát do dňa 🙂 ale tak keď je príležitosť, skúšajte pri tom aj nové veci a tie staré doveďte do dokonalosti.

💕 Pomôžte si overenými prírodnými afrodiziakami

Chuť na sex a chuť masturbovať je rovnako intenzívny pocit. Rozdiel je len v tom, či práve máte po ruke akcieschopnú partnerku. A keď sa raz nechce, tak sa nechce. Aby ste aj vy nedospeli do tohto nežiadúceho štádia, máte možnosť využiť silu viacerých prírodných afrodiziák.

Čo tak legendárne španielske mušky, či poppers? Hm, trochu nebezpečné, ale tak proti gustu žiaden dišputát. A čo tak niečo z overených rastlinných afrodiziák (ženšen, tribulus, krpčiarka, ginko a mnohé ďalšie)? Tak tie môžete potom využiť aj vo forme koncentrovaných prípravkov na posilnenie erekcie, libida i potencie…

 

➡️ Ako dosiahnuť intenzívny pôžitok a orgazmus pri masturbovaní – sú tabletky pre mužov riešením?

Zvýšiť sexuálny pôžitok u muža, zintenzívniť a zlepšiť jeho orgazmus je možné docieliť aj užívaním niektorých kvalitných prírodných doplnkov. Tie zvyčajne zároveň podporujú lepšiu erekciu, zvyšujú libido a pozitívne pôsobia napríklad aj na plodnosť či zdravie prostaty. Iste, jedná sa “iba” o podpornú funkciu, žiadna tabletka vám totiž sama od seba nevyvolá kozmický orgazmus. O ten sa musíte samozrejme pričiniť aj vy sami (návod ako na to už máte za sebou). Ale vďaka tomu, že takéto prípravky obsahujú hlavne overené afrodiziaká a látky, ktoré stimulujú vašu pohlavnú sústavu, dokážu vašu cestu za kvalitnejším vyvrcholením účinne naštartovať.

Prírodné tabletky pre mužov

💡  Tabletky s prírodným zložením majú v rámci rôznych sexuálnych oblastí naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu a celkovo posilnenie sexuálnych funkcií muža fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na jeho pohlavnú sústavu a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Ako masturbovať a tabletky pre mužovMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych vedľajších účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Medzi najznámejšie “mužské” rastliny využívané v týchto doplnkoch patrí napríklad kotvičník, maca, ženšen, ginko, ale aj také saw palmetto, chilli, schizandra, muira puama a mnohé ďalšie. Veľmi významné sú aj ostatné látky ako aminokyseliny (l-arginín, l-citrulín, l-lyzín, či l-ornitín), či alkaloidy (teobromín), vitamíny (C, skupiny B, E…) a minerály (najmä zinok, selén a meď).  Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby.

➡️ TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku muža pri sexuálnej stimulácii (vrátane masturbácie)

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac

 

Ako masturbovať: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Ako masturbovať: Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.