Fytosoja FORTE – až 28 mg fytoestrogénov zo sóje v 1 tabletke, aké sú skúsenosti?

Peter Kacián Recenzia 27. októbra 2021 0
Fytosoja FORTE recenzia
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula denne
 • Dostupnosť: Skladom
8,18 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Fytosoja FORTE sú tabletky, ktoré vďaka vysokej koncentrácii fytoestrogénov – sójových izoflavónov majú pomôcť s nevyrovnanou hormonálnou hladinou ženy. A keďže najväčšie ťažkosti v tomto smere zaznamenávajú ženy v menopauze a klimaktériu, je tento zaujímavý výživový doplnok určený práve im.

Všetky dôležité informácie o Fytosoja FORTE nájdete práve v tejto recenzii. To znamená, že si povieme viac o základnej aktívnej látke prípravku (o aký sójový extrakt ide, ako látky v ňom obsiahnuté dokážu pôsobiť na náš organizmus…). Takisto sa dozviete ako tieto tabletky správne užívať a dávkovať. Určite nevynechajte reálne skúsenosti žien, ktoré ho užívali dlhodobo a v prípade záujmu nakuknite aj na informácie o jeho cene, dostupnom balení a kde ho najvýhodnejšie kúpiť (porovnávač eshopov s vždy aktuálnymi informáciami).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na nežiadúce príznaky menopauzy, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu), ✅ Feminus (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
8,18 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
8,17 € Do obchodu Heureka.sk

Fytosoja FORTE – základná charakteristika, balenie a určenie

Fytosoja FORTE sú prírodné tabletky – výživový doplnok, ktorý je určený najmä na zmiernenie nepríjemných prejavov súvisiacich s nastupujúcou menopauzou a klimaktériom.

Vďaka bezpečnému prírodnému zloženiu sa netreba obávať nežiadúcich vedľajších účinkov a keďže sa dá kúpiť voľne, nepotrebujete naň žiaden lekársky predpis. Ak oň máte záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za prípravkom Fytosoja FORTE, stojí francúzska spoločnosť Laboratoire d´inovation vegetale, ktorá sa zaoberá výrobou najrôznejších výživových doplnkov na rastlinnej báze. Na Slovensku (a tiež v ČR) ho distribuuje slovenská LV Distribution s.r.o. Tá má v portfóliu mimo iné aj ďalšiu Fytosoju (Fytosoja OSTEO), pre zmenu od slovenského výrobcu Kompava.

Prípravok je samozrejme schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Označenie Fytosoja momentálne zahŕňa viac produktov od rôznych výrobcov:

➡️ Balenie

Tabletky Fytosoja FORTE sa nachádzajú v plastovej liekovke s jednoduchým žltým uzáverom a celkom 60 kapsulami určenými na perorálne užívanie, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody. V príbalovej informácii prípravku (na potlači liekovky) potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Vo Fytosoja FORTE nájdete jedinú aktívnu zložku a tou je sójový extrakt s vysokou koncentráciou izoflavónov (až 28 mg v 1 kapsule).

Viac informácií o účinných látkach Fytosoja FORTE:

➡️ Extrakt zo sóje

Sója fazuľová

Sója

Fytosoja FORTE obsahuje extrakt zo sóje (Glycine max), konkrétne sa jedná o izoflavónovú zložku, ktorá sa vyrába výhradne zo sójových klíčkov. Zložka je extrahovaná maximálne šetrnou metódou a zdroj je bez GMO. Prečo sa v tomto prípravku objavujú práve sójové klíčky? Tak práve tie majú vyššiu prirodzenú hladinu fytohormónov*, napríklad aj daidzeín, ktorý je považovaný za najaktívnejší sójový izoflavón. Medzi ďalšie známe izoflavóny patrí potom aj genisteín, glycetín, formononetín, či biochanín A.

Sója je inak známa poľnohospodárska plodina (strukovina z čeľade bôbovitých), ktorá je významná najmä pre svoje vysoké nutričné hodnoty. Obsahuje veľa vlákniny a množstvo vitamínov a minerálov.

*Fytohormóny, alias fytoestrogény, sú látky prirodzene sa nachádzajúce v rastlinách. Majú podobný účinok ako ľudské estrogény, pretože sa v určitej miere dokážu viažať na estrogénové receptory. A aj vďaka tomuto mechanizmu dokážu fytoestrogény pôsobiť na hormonálnu rovnováhu ženy, čo poskytuje benefit najmä pre ženy v menopauze a klimaktériu, kde nedostatok estrogénov vyvoláva rôzne nežiadúce prejavy. Fytoestrogény však majú aj ďalšie pozitívne vlastnosti. Vďaka nim tak pôsobia preventívne napríklad aj pri osteoporóze, starnutí pokožky, depresiách…

 

➡️ Zloženie prípravku v 1 kapsule

 • extrakt zo sóje: 500 mg, respektíve 28 mg izoflavónov

V prípravku sa nachádzajú aj nevyhnutné prídavné látky ako je stearan horečnatý, dextrín, mikrokryštalická celulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, ktoré zlepšujú využiteľnosť nosnej aktívnej látky a sú dôležité aj z hľadiska trvanlivosti doplnku a celistvosti (obal kapsuly).

 

Fytosoja FORTE – aké účinky možno od neho očakávať?

Fytosoja FORTE má pomáhať s nepriaznivými príznakmi nastupujúcej menopauzy a klimaktéria, hlavne vďaka vysokému obsahu prírodných rastlinných hormónov. Z toho vyplýva, že priaznivý vplyv možno očakávať v rámci celej hormonálnej sústavy ženy a siahnuť tak po ňom môžu aj tie dámy, ktoré majú v dôsledku častejších hormonálnych výkyvov napríklad aj problémy s menštruačným cyklom, menštruáciou samotnou, či predmenštruačným syndrómom.

 

💕 Menopauza, klimaktérium

Menopauza je obdobie, ktoré väčšina žien znáša len ako nutné zlo – môžu za to najmä nepríjemné prejavy v dôsledku zníženej hladiny estrogénov v tele ako je búšenie srdca, náhle návaly tepla a začervenanie, silné nočné potenie či častejšie zmeny nálad. Fytosoja FORTE vďaka izoflavónom zo sójových klíčkov by mal tieto „nepríjemnosti“ do určitej miery potláčať a prispieť tak lepšiemu menopauzálnemu komfortu. Samozrejme treba brať do úvahy aj to, že sa jedná o skôr podporný účinok, pričom u každej ženy sa s veľkou pravdepodobnosťou bude jeho intenzita odlišovať. Určite to nie je náhrada odbornej liečby pri vážnejších stavoch s hormonálnou nerovnováhou počas tohto obdobia.

Fytosoja Forte tiež môže v určitej miere znížiť riziko odplavovania vápnika z kostí, častý to problém žien v klimaktériu (pozri aj Fytosoju OSTEO) a pozitívne tiež vplýva na udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Pozri tabletky, ktoré majú lepšie výsledky a aj referencie od žien

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45
 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

💕 Hormonálna hladina / menštruácia

Vďaka fytoestrogénom obsiahnutým v prípravku sa jeho použitie neobmedzuje striktne na obdobie menopauzy. Účinok Fytosoja FORTE by mali oceniť aj ženy, ktoré majú problém s nevyrovnanou hladinou estrogénov v nižšom veku. Tá totiž môže stáť za problémami s menštruačným cyklom, menštruáciou a prispievať k predmenštruačnému syndrómu, ktorý sa zvyčajne prejavuje zvýšeným napätím a citlivosťou pŕs, problémami v oblasti podbruška, ale aj nechutenstvom, nervozitou a ďalšími negatívnymi prejavmi. Sekundárnym pozitívnym vplyvom užívania týchto tabliet je aj pocit navýšenia energie a potlačenie únavy.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Fytosoja FORTE je výživový doplnok, ktorý je vyskladaný z kvalitných zdrojov a teda jeho užívanie je obyčajne úplne bezproblémové. Výrobca v príbalovej informácii nešpecifikuje žiadne vedľajšie či nežiadúce účinky, ani skúsenosti žien, ktoré ho užívali (a pochválili sa s tým v rámci rôznych diskusných fór na internete) nepopisujú žiaden problém.

No i tak treba byť pripravený na to, že taká možnosť tu reálne je a súvisí práve so sójou, ktorá tvorí základ tohto prípravku. Prvý možný problém súvisí s prípadnou precitlivenosťou či alergiou na sóju, druhý zase s nadmerným dávkovaním čo môže narušiť hormonálnu rovnováhu a vyvolať nežiadúce účinky spojené s týmto stavom.

Ak sa práve u vás objavia akékoľvek negatívne príznaky, užívanie prerušte a poraďte sa so svojim lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

Fytosoja FORTE sa neodporúča užívať deťom, mužom, ženám v tehotenstve a pri dojčení a tiež osobám citlivým na sójové produkty. Prípravok sa tiež neodporúča kombinovať s hormonálnou substitučnou terapiou (či inými liekmi a doplnkami, ktoré majú vplyv na hormonálnu sústavu). Ak máte problém so zvýšenou zrážanlivosťou krvi, so štítnou žľazou, či nádorové ochorenie súvisiace s hormónami, tak určite by ste mali jeho užívanie najprv konzultovať s lekárom.

Pred jeho užívaním si vždy pozorne prečítajte príbalový leták a riaďte sa pokynmi v ňom uvedenými (ak samozrejme lekár nepovie inak). V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: Fytosoja FORTE je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí a v pôvodnom obale (dobre uzavretej liekovke). Po dátume exspirácie Fytosoja FORTE už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

Fytosoja FORTE – cena, zľava a akcia

Tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na ne nepotrebujete žiaden lekársky predpis a predávajú sa aj v niektorých lekárňach, a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je v internetových obchodoch – eshopoch, kde býva väčšinou skladom (narozdiel od kamenných prevádzok).

💡 TIP na produkt - Fytosoja FORTE
Fytosoja FORTE recenzia
 • výživový doplnok overenej značky
 • prírodná podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • vysoký obsah sójových izoflavónov
 • dostupný bez receptu a vyšetrenia u lekára
8,18 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás momentálne dostupné v jedinom možnom balení. V základnom 💊 balení tak máte k dispozícii 60 kapsúl, ktoré vám vydržia až na 2 mesiace nepretržitého užívania.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 8,18 € (60 kapsúl) – 1 tabletka: 0,14 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na Fytosoja FORTE, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

Ďalšie prípravky značky Fytosoja

💡 TIP na produkt - Fytosoja OSTEO
FYTOSOJA OSTEO 500 mg 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • obsahuje sójové izoflavóny, vápnik, vitamín D3 a vitamín K
 • alternatíva pre ženy v menopauze s nábehom na osteoporózu
 • pochádza z dielne overeného výrobcu výživových doplnkov Kompava
17,10 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Kde ho kúpiť

Fytosoja FORTE je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri aj tieto prémiové tabletky pre ženy nielen v menopauze

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Užívanie a dávkovanie

Prípravok Fytosoja FORTE by sa mal užívať dlhodobo – jedine tak sa dá docieliť plný efekt využitia priaznivých účinkov sójových izoflavónov.

Fytosoja FORTE sa má užívať v množstve 💊 1 tabletka denne. pričom optimálne by to malo byť vždy  v pevne stanovenom čase telo si lepšie a skôr zvykne na aktívne látky prípravku.

Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Tabletky takisto neodporúčam kombinovať s alkoholom, iba zbytočne tak budete potláčať ich účinnosť. Dôležitú úlohu hrá samozrejme aj zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitamíny a stopové prvky. Dôležitá je aj primeraná telesná aktivita a tiež pravidelné návštevy gynekológa.

 

Najväčšie výhody Fytosoja FORTE z môjho pohľadu

 • prírodné zloženie: koncentrovaný extrakt zo sóje s vysokým obsahom izoflavónov
 • obsahuje extrakt zo sójových klíčkov (práve tie majú viac fytoestrogénov)
 • sója použitá v prípravku je GMO free
 • pomoc a podpora normálnej hladiny hormónov počas menopauzy a klimaktéria
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • naozaj jednoduché užívanie – vždy iba 1 tabletka denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • overená tradičná značka
 • priaznivá cena (približne 10 centov za dennú dávku)

 

Skúsenosti s užívaním prípravku Fytosoja FORTE (diskusia, fórum, Heureka)

Fytosoja FORTE je značka, ktorú ženy už dobre poznajú. Tie, ktoré po tomto výživovom doplnku siahli a dlhodobo užívali, popisujú jeho účinky pri menopauze ako vcelku uspokojivé. Týkalo sa to najmä zníženia počtu a zmiernenia intenzity návalov tepla a tiež potlačenie nadmernejšieho potenia. Takisto sa u mnohých zlepšil spánok a pocity duševného napätia a výkyvy nálad tiež mierne ustúpili. Prípravok sa inak takisto celkom často využíva aj ako lacnejšia náhrada Inofolicu na zlepšenie ovulácie a cyklu – je teda vhodný aj pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť.

Na druhú stranu, nástup účinkov je podľa mnohých žien dosť oneskorený a tiež sa očakával komplexnejší záber (napríklad odstránenie únavy, potlačenie stresu…). Spokojnosť vládla s cenou prípravku. Fytosoja FORTE patrí na trhu k tým „lacnejším“ pričom veľkým plusom je, že to nie je na úkor kvalitného zloženia. Pozitívom je aj silná a ľahko rozpoznateľná značka s dobrou dostupnosťou v obchodoch.

Ako teda vyzerajú konkrétne skúsenosti žien s užívaním Fytosoja FORTE?

ℹ️ Fytosoja FORTE a úprava cyklu / otehotnenie

„…ahojte, ja som brala Fytosoju pred troma rokmi a otehotnela som prvý cyklus. Mám PCO a predtým sme boli 3 x neúspešne na IUI. Ovulka bola vtedy 20 DC. Ťažko povedať, či zabrala len Fytosoja, alebo som ešte mala nastimulované vaječníky z tých IUI, keďže to bolo všetko 4 mesiace po sebe bez pauzy…“ erickaa (modrykonik.sk)

ℹ️ Fytosoja FORTE ako doplnok liečby…

„…Veľmi dobré vitamíny, najmä ako doplnok k liečbe po hormonálnych ochoreniach!...“ Marianna

ℹ️ Fytosoja FORTE a Heureka

Čo sa týka Heureky, tak variant Fytosoja FORTE si tam v rámci hodnotení vedie takto:

Fytosoja FORTE - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

❓ Môže sa tento prípravok používať namiesto hormonálnej liečby?

Fytosoja FORTE nie je náhrada odbornej liečby a teda ani tej klasickej hormonálnej. Ak však pociťujete miernejšie prejavy nastupujúcej menopauzy, či kolísanie hormónov v inom období, pokojne môžete po ňom siahnuť.

❓ Môže sa Fytosoja FORTE užívať s inými prípravkami podobného zamerania?

To nie je najlepší nápad. Aj kombinácia rôznych doplnkov nemusí spraviť „dobrotu“ už len tým, že obsahujú látky, ktoré ovplyvňujú viacero dôležitých telesných pochodov. V lepšom prípade sa medzi sebou potlačia v účinnosti, v tom horšom – zvýšenom príjme nejakej látky nachádzajúcej sa v oboch produktoch – môže prísť k zdravotným problémom a nežiadúcim účinkom.

❓ Je Fytosoja FORTE bezpečná, neexistujú nejaké prekážky v užívaní?

Fytosoja FORTE obsahuje iba prírodné zložky v overenej kvalite, takže v tomto smere nijaké riziko v podstate nehrozí. Užívanie prípravku by však mali zvážiť ženy, ktoré majú problém so štítnou žľazou alebo zhubným či nezhubným ochorením hormonálneho typu. V ich prípade môže užívanie fytoestrogénov zhoršovať zdravotný stav. A samozrejme užívať ho tiež nesmú ani tie dámy, ktoré sú alergické na sóju a jej produkty.

❓ Ako dlho treba prípravok užívať, aby sa dostavili adekvátne výsledky?

Reálne skúsenosti užívateliek hovoria minimálne o mesačnom užívaní Fytosoja FORTE aby sa prejavil aký-taký priaznivý efekt. Všeobecne pri doplnkoch na menopauzu je ideálny 3 mesačný cyklus nepretržitého užívania. A treba rátať s tým, že ako individuálne sa prejavy rozkolísanej hladiny hormónov u každej ženy prejavujú, tak aj individuálne budú účinky prípravku.

❓ Dá sa okrem užívania týchto tabletiek spraviť aj niečo navyše?

Hormonálnu sústavu možno podporiť viacerými spôsobmi. Patrí medzi ne napríklad aj vhodný doplnok ako je Fytosoja FORTE, no ideálne je k nemu pripojiť aj ďalšie opatrenia. Veľmi dôležitá je v tomto ohľade najmä zdravá životospráva. To znamená strava bohatá na všetky potrebné vitamíny a minerály, žiadne neresti (fajčenie a alkohol) a tiež primeraná športová aktivita.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť u každého rovnaké účinky pri prípravkoch/výživových doplnkoch s prírodným zložením je prakticky nemožné. Všetko totiž závisí od aktuálneho stavu konkrétneho organizmu. Riešením v prípade nespokojnosti by tak preto mohla byť výmena za iný doplnok s iným zložením, ktorý možno užívateľke sadne lepšie a bude efektívnejší. Vyberať je z čoho. Z tých kvalitnejších môžete vyskúšať napríklad aj Feminus (novinka s veľmi pozitívnymi ohlasmi žien), Menoxin, Menox 45, či Minapent, Sarapis a ďalšie.

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Fytosoja FORTE a moje zhodnotenie na záver

Fytosoja FORTE je kvalitný jednodruhový prírodný doplnok výživy, ktorý vďaka vysokej koncentrácii sójových izoflavónov (fytoestrogénov) priaznivo pôsobí pri najrôznejších nepriaznivých prejavoch nastupujúcej menopauzy a klimaktéria. Podľa zverejnených skúseností a hodnotení, patrí k celkom vyhľadávaným prípravkom. Iste k tomu prispieva aj fakt, že je na tom dobre z pohľadu pomeru kvality a ceny a tiež to, že základné balenie vydrží rovno na celé 2 mesiace užívania.

Či však bude efekt užívania tabletiek zaujímavý aj pre vás, závisí od viacerých faktorov – napríklad od aktuálneho zdravotného stavu či účelu, podmienok za akých ho budete užívať. Preto máte na výber aj z kvalitnej konkurencie, ktorú prezentujú značky tabletiek založené na mierne odlišnom zložení (napríklad Menoxin, Menox 45, Sarapis Plus, Sarapis Soja či Feminus).

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • prírodné zloženie
 • vysoká koncentrácia izoflavónov
 • z geneticky neupravovanej sóje
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Fytosoja FORTE - prírodný výživový doplnok pre ženy priaznivo ovplyvňujúci hormonálnu rovnováhu s vysokou koncentráciou rastlinných estrogénov - fytoestrogénov (izoflavóny).

3.3

Fytosoja FORTE recenzia

✅ Cena: 8,18 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula denne

Chcem Fytosoja FORTE Pilulka.sk
Vývoj ceny Fytosoja FORTE

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
➡️ výživový doplnok s materskou kašičkou a peľom, vitamínmi + fytoestrogény zo sóje a červenej ďateliny
✅ podporný prostriedok pre ženy v klimaktériu/menopauze
✅ striktne prírodné zloženie
✅ dostupný bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,70 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,30 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.