Fytosoja OSTEO – výživa pre kosti počas menopauzy (podrobná recenzia tabletiek)

Peter Kacián Recenzia 27. októbra 2021 0
FYTOSOJA OSTEO 500 mg 60 cps
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
17,10 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Fytosoja OSTEO sú tabletky, ktoré majú vďaka svojmu komplexnému zloženiu pomôcť hlavne ženám v náročnom období menopauzy a klimaktéria. Práve v tomto období totiž vystupuje na svetlo sveta závažné riziko, ktoré spôsobuje vážne zdravotné problémy. Je ním osteoporóza ako dôsledok nedostatočnej hladiny estrogénov a obmedzeného vstrebávania vápnika. Tabletky Fytosoja OSTEO tak možno považovať za ozajstnú výživu pre kosti a vhodnú prevenciu či súčasť liečby osteoporózy u žien (ale aj u mužov).

Ak chcete vedieť viac o tomto zaujímavom výživovom doplnku, za ktorým stojí renomovaný slovenský výrobca, tak práve táto recenzia je pre vás. Dozviete sa v nej mimo iné aj to, čo všetko Fytosoja OSTEO obsahuje a aké účinky na základe toho možno od neho očakávať. Ako sa má správne užívať a či pri tom nehrozia vedľajšie nežiadúce účinky. Dozviete sa aj to čo stojí (porovnanie cien v jednotlivých eshopoch), a v akom balení je dostupný. A ak hľadáte reálne skúsenosti s jeho užívaním, takisto ste tu správne. Čítajte ďalej.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na nežiadúce príznaky menopauzy, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu), ✅ Feminus (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
17,10 € Do obchodu Pilulka.sk
BioCare.sk ⭐️ nad 80 € doprava zdarma
15,92 € Do obchodu BioCare.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
17,50 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
zistiť cenu Do obchodu Heureka.sk

Fytosoja OSTEO – základná charakteristika, balenie a určenie

Fytosoja OSTEO sú prírodné tabletky – výživový doplnok, ktorý je určený na pomoc so zmiernením nepríjemných prejavov súvisiacich s nastupujúcou menopauzou a klimaktériom. Hlavne však ako podpora pri prevencii a liečbe osteoporózy.

Vďaka bezpečnému prírodnému zloženiu sa pri ňom netreba obávať nežiadúcich vedľajších účinkov a keďže sa dá kúpiť voľne, nepotrebujete naň ani žiaden lekársky predpis. Ak oň máte záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za prípravkom Fytosoja OSTEO stojí Kompava – známa slovenská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou kvalitných výživových doplnkov. Na Slovensku (a tiež v ČR) ho distribuuje slovenská LV Distribution s.r.o. Tá má v portfóliu mimo iné aj ďalšiu Fytosoju (Fytosoja FORTE), pre zmenu od francúzskeho výrobcu.

Prípravok je samozrejme schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Označenie Fytosoja momentálne zahŕňa viac produktov od rôznych výrobcov:

➡️ Balenie

Tabletky Fytosoja OSTEO sa nachádzajú v bielej plastovej liekovke so zelenou etiketou a nachádza sa v nej celkom 60 kapsúl určených ma klasické na perorálne užívanie. Tie pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody. V príbalovej informácii prípravku (na potlači liekovky) potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Vo Fytosoja OSTEO nájdete ako základnú zložku sójový extrakt s vysokou koncentráciou izoflavónov (25 mg v 1 kapsule) v kombinácii s dôležitými vitamínmi a minerálmi (vápnik, vitamín D3 a vitamín K2).

Viac informácií o účinných látkach Fytosoja OSTEO:

➡️ Extrakt zo sóje

Sója fazuľová

Sója

Fytosoja OSTEO obsahuje ako základnú súčasť špecifický extrakt zo sóje (lat. Glycine max). Prečo špecifický? Pretože sa jedná o izoflavónovú zložku, ktorá sa vyrába výhradne zo sójových klíčkov. Tá je extrahovaná maximálne šetrnou metódou a zdroj týchto klíčkov je GMO free sója (pozri čo je to GMO).

Sójové klíčky majú v porovnaní so semenami prirodzene vyššiu hladinu fytohormónov*, napríklad aj daidzeínu, ktorý je považovaný za najaktívnejší sójový izoflavón. Medzi ďalšie známe izoflavóny obsiahnuté v prípravku patrí ale aj genisteín, glycetín, formononetín, či biochanín A.

Sója je inak veľmi známa poľnohospodárska plodina (strukovina z čeľade bôbovitých), ktorá je významná najmä pre svoje vysoké nutričné hodnoty (potravinársky priemysel, krmivo pre zvieratá). Obsahuje veľa vlákniny a množstvo vitamínov a minerálov.

*Fytohormóny, alias fytoestrogény, sú látky prirodzene sa nachádzajúce v rastlinách. Majú podobný účinok ako ľudské estrogény, pretože sa v určitej miere dokážu viažať na estrogénové receptory. A aj vďaka tomuto mechanizmu dokážu fytoestrogény pôsobiť na hormonálnu rovnováhu ženy, čo poskytuje benefit najmä pre ženy v menopauze a klimaktériu, kde nedostatok estrogénov vyvoláva rôzne nežiadúce prejavy. Fytoestrogény však majú aj ďalšie pozitívne vlastnosti. Vďaka nim tak pôsobia preventívne napríklad aj pri osteoporóze, starnutí pokožky, depresiách…

➡️ Vápnik

Vápnik je pre naše telo nevyhnutný minerál. Je totiž priamo „zodpovedný“ za normálny a zdravý vývoj našich kostí, zubov a svalov. Takisto je nevyhnutný z hľadiska vedenia nervových vzruchov v tele, či pre normálnu zrážanlivosť krvi. Zosúladzuje tiež srdcové sťahy (pravidelný tep) a podieľa sa na mnohých významných biochemických reakciách v tele.

Dostatok vápnika je počas menopauzy veľmi podstatný. Ak telu chýba (na čom sa podieľa v tomto období absencia normálnej hladiny estrogénov), tak hrozí zvýšené riziko osteoporózy, teda rednutie kostí.

Vápnik a schválené zdravotné tvrdenia:

 • prispieva k normálnemu fungovaniu svalov
 • prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi
 • a k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
 • prispieva k správnej neurotransmisii
 • a k správnemu fungovaniu tráviacich enzýmov
 • zohráva dôležitú úlohu v procese delenia a špecializácie buniek
 • je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov

➡️ Vitamín D3

Vitamín D3 (cholekalciferol) je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý je vlastne pre naše telo najdôležitejšou formou zo skupiny vitamínov D. Vitamín D3 sa vytvára v pokožke najmä pôsobením UV slnečného žiarenia, ale dá sa ho istej miere prijať aj potravou (najskôr živočíšneho pôvodu). V našom organizme plní množstvo dôležitých funkcií. Z nášho pohľadu je najvýznamnejší jeho vplyv na vstrebávanie vápnika a fosforu a ich následné využitie pre normálnu mineralizáciu kostí. Takisto však prispieva k optimálnej obranyschopnosti organizmu.

Vitamín D a schválené zdravotné tvrdenia:

 • prispieva k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu
 • a tiež k normálnej hladine vápnika v krvi
 • prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov
 • a k udržaniu správneho fungovania svalov
 • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
 • a k deleniu buniek

➡️ Vitamín K2

Vitamín K2 je jedna z foriem vitamínu K, ktorý patrí podobne ako vitamín D3 medzi vitamíny rozpustné v tukoch. Vitamín K2 je dôležitý hlavne z pohľadu nášho pohybového aparátu. Prispieva totiž k lepšej mineralizácii kostí tým, že pomáha viazať vápnik priamo do tkaniva kosti. Keďže sa v našom tele nijako nehromadí do zásoby, je potrebné ho stále dopĺňať – napríklad aj vhodným doplnkom ako je Fytosoja OSTEO.

Vitamín K a schválené zdravotné tvrdenia:

 • prispieva k správnej zrážanlivosti krvi
 • a k udržaniu zdravých kostí

➡️ Zloženie prípravku v 1 kapsule

látkamnožstvo (RVH*)
Sójové izoflavóny (genisteín, daizeín)25 mg (50% RVH)
Vápnik (Ca2+)200 mg (25% RVH)
Vitamín D3 (cholekalciferol)0,0025 mg (50% RVH)
Vitamín K20,0025 mg (50% RVH)

*RVH = referenčná výživová hodnota, Fytosoja Osteo neobsahuje žiadnu látku zo zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu “No doping “. Takisto neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

 

Fytosoja OSTEO – aké sú jeho účinky?

Fytosoja OSTEO je určená ľuďom (ženám i mužom), ktorí majú problém s osteoporózou. To, že ženy v menopauze a klimaktériu sú v tomto smere rizikovejšou skupinou je fakt, preto najčastejšími užívateľmi tohto produktu sú predsa len ženy. Tým pomáha aj s nepríjemnými prejavmi nedostatku estrogénov v tomto období.

 

💕 Pomoc s nepriaznivými prejavmi menopauzy a klimaktéria

Fytosoja OSTEO vďaka izoflavónom zo sójových klíčkov dokáže v menopauze napomôcť s nepríjemnými prejavmi zníženej hladiny estrogénu v tele (návaly tepla, zvýšené búšenie srdca, nadmerné potenie, problémy so spánkom, psychický diskomfort). Jedná sa o podporný účinok, ktorého nástup a intenzita je u každej ženy individuálna, a ktorý nenahrádza odbornú hormonálnu liečbu pri vážnejších stavoch.

Pozri aj ďalšie obľúbené tabletky na menopauzu

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45
 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

💕 Zlepšenie stavu pohybového aparátu

Fytosoja OSTEO pomáha v určitej miere znižovať riziko odplavovania vápnika z kostí. Akým spôsobom? Obsahuje totiž práve tento minerál v kombinácii s vitamínmi D3 a K2, ktorí zvyšujú jeho vstrebateľnosť. Znížená hladina vápnika v tele inak znamená aj vyššie riziko vzniku osteoporózy – čo je vlastne ochorenie kostí, ktoré sa prejavuje úbytkom kostnej hmoty a rednutím kostí. No a to v konečnom dôsledku spôsobuje ich zvýšenú krehkosť a lámavosť.

Jednou z jej foriem je aj takzvaná postmenopauzálna osteoporóza. Vyskytuje sa u žien po menopauze* a je spôsobená najmä nedostatkom estrogénov, ale aj nedostatočným prísunom vápnika a vitamínov (D3 + K2) v tomto období. Toto všetko vlastne zabezpečuje prípravok Fytosoja OSTEO vďaka svojmu komplexnému zloženiu, takže jeho užívanie ako prevencia tohto nežiadúceho stavu je naozaj celkom dobrý nápad.

*Deficit estrogénu u postmenopauzálnych žien môže spôsobiť zvýšenú stratu kostného tkaniva. V prvých 5 až 7 rokoch po menopauze dochádza k strate asi 1 až 2 % kostnej hmoty ročne – to znamená, že po 5 rokoch tak hrozí až 10% úbytok hmoty kostí (zdroj informácií).

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Fytosoja OSTEO je výživový doplnok, ktorého zložky sú z kvalitných zdrojov a jeho užívanie je úplne bezproblémové. Výrobca v príbalovej informácii nešpecifikuje žiadne vedľajšie či nežiadúce účinky a ani skúsenosti žien, ktoré ho dlhodobo užívali, nespomínajú v tomto žiaden väčší problém.

No i tak treba byť pripravený na to, že taká možnosť tu reálne je a súvisí práve so sójou, ktorá tvorí základ tohto prípravku. Prvý možný problém súvisí s prípadnou precitlivenosťou či alergiou na sóju, druhý zase s nadmerným dávkovaním čo môže narušiť hormonálnu rovnováhu a vyvolať nežiadúce účinky spojené s týmto stavom.

Ak sa práve u vás objavia akékoľvek negatívne príznaky, užívanie prerušte a poraďte sa so svojim lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

Fytosoja OSTEO sa neodporúča užívať deťom, ženám v tehotenstve a pri dojčení a tiež osobám citlivým na sójové produkty. Prípravok sa tiež neodporúča kombinovať s hormonálnou substitučnou terapiou (či inými liekmi a doplnkami, ktoré majú vplyv na hormonálnu sústavu). Ak máte problém so zvýšenou zrážanlivosťou krvi, so štítnou žľazou, či nádorové ochorenie súvisiace s hormónami, tak určite by ste mali jeho užívanie najprv konzultovať s lekárom.

Pred jeho užívaním si vždy pozorne prečítajte príbalový leták a riaďte sa pokynmi v ňom uvedenými (ak samozrejme lekár nepovie inak). V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: Fytosoja OSTEO je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí a v pôvodnom obale (v dobre uzavretej liekovke). Po dátume exspirácie Fytosoja OSTEO už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

Fytosoja OSTEO – cena, zľava a akcia

Tieto tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na ne nepotrebujete žiaden lekársky predpis. Predávajú sa v niektorých lekárňach a tiež v obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť tohto doplnku je najmä v internetových obchodoch – eshopoch, kde býva väčšinou skladom (narozdiel od často opačnej situácie v kamenných prevádzkach, kde vám ho však zase dokážu promptne objednať).

💡 TIP na produkt - Fytosoja OSTEO
FYTOSOJA OSTEO 500 mg 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • obsahuje sójové izoflavóny, vápnik, vitamín D3 a vitamín K
 • alternatíva pre ženy v menopauze s nábehom na osteoporózu
 • pochádza z dielne overeného výrobcu výživových doplnkov Kompava
17,10 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás momentálne dostupné v jedinom možnom balení. V základnom 💊 balení tak máte k dispozícii 60 kapsúl, ktoré vám za predpokladu, že prípravok budete užívať vo výrobcom predpísanej dávke, vydržia na 1 mesiac nepretržitého užívania.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 17,10 € (60 kapsúl) – 1 tabletka: 0,19 €, odporúčaná denná dávka (2 cps): 0,38 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na Fytosoja OSTEO, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

Ďalšie prípravky značky Fytosoja

💡 TIP na produkt - Fytosoja FORTE
Fytosoja FORTE recenzia
 • výživový doplnok overenej značky
 • prírodná podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • vysoký obsah sójových izoflavónov
 • dostupný bez receptu a vyšetrenia u lekára
8,18 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Kde ho kúpiť

Fytosoja OSTEO je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri aj tieto prémiové tabletky pre ženy nielen v menopauze

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Užívanie a dávkovanie

Základ správneho užívania Fytosoja OSTEO je jeho dlhodobá aplikácia – jedine tak sa dá docieliť plný efekt využitia priaznivých účinkov sójových izoflavónov a vápnika s vitamínmi. To znamená preventívne brániť úbytku kostnej hmoty počas menopauzy a klimaktéria.

Fytosoja OSTEO sa má užívať v množstve 💊 1 tabletka 2 x denne, ideálne 1 kapsula ráno a jedna večer po jedle.

Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Tabletky takisto neodporúčam kombinovať s alkoholom, iba zbytočne tak budete potláčať ich účinnosť. Dôležitú úlohu hrá samozrejme aj zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitamíny a stopové prvky. Netreba zabúdať ani na primeranú telesná aktivita a tiež pravidelné návštevy gynekológa.

 

Najväčšie výhody Fytosoja OSTEO z môjho pohľadu

 • prírodné zloženie: koncentrovaný extrakt zo sóje s vysokým obsahom izoflavónov + vápnik + vitamíny D3 a K2
 • ideálne ako prevencia vzniku osteoporózy u žien po menopauze
 • pomoc s nepriaznivými prejavmi nastupujúcej menopauzy a klimaktéria
 • obsahuje extrakt zo sójových klíčkov (práve tie majú viac fytoestrogénov)
 • sója použitá v prípravku je GMO free
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • naozaj jednoduché užívanie – vždy iba 2 tabletky denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • overená tradičná značka, známy slovenský výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku Fytosoja OSTEO (diskusia, fórum, Heureka)

Fytosoja OSTEO je celkom obľúbeným doplnkom u ľudí, ktorých trápi hrozba osteoporózy. Čiže ženy v klimaktériu, ktoré sú týmto ochorením ohrozené najčastejšie, ale aj mužov. Svedčí o tom aj množstvo pozitívnych ohlasov, ktoré sa dajú ľahko nájsť v rámci rôznych diskusií a fór na internete.

Ženy zvyknú pri tabletkách Fytosoja OSTEO chváliť ich účinnosť pri niektorých prejavoch nastupujúcej menopauzy ako sú návaly tepla a nadmerné potenie v noci (a s tým súvisiaca nespavosť), ale aj pri zvýšenej podráždenosti a nervozite. A vďaka kombinácii fytohormónov s vápnikom a vitamínmi sa znížilo aj riziko vzniku osteoporózy (tento efekt nie je samozrejme tak viditeľný ako reálne potlačenie viditeľných vonkajších prejavov, ale verte, že jeho vplyv je v tomto ozajstný). Niekoľko reálnych komentárov a hodnotení pripájam:

ℹ️ Fytosoja OSTEO a prevažne spokojnosť s jeho účinkami…

„…užívam ho v menopauze a som veľmi spokojná. Návaly tepla sa výrazne zmenšili a bolesti kĺbov vo veľkej miere ustúpili…“

„…je to produkt vhodný pre ženy v menopauze, na zmiernenie návalov a má veľmi dobrú cenu. Užívam ho už dávnejšie a kamenných lekárňach je drahší, mám s ním dobré skúsenosti a vrelo ho odporúčam…“

„…mňa táto Fytosoja zachránila. Keďže nemôžem užívať hormóny, zmiernila príznaky prechodu na znesiteľnú úroveň…“

ℹ️ Fytosoja OSTEO a Heureka

Čo sa týka Heureky, tak variant Fytosoja OSTEO si tam v rámci celkového hodnotenia vedie asi takto:

Fytosoja OSTEO - celkové hodnotenie užívateľov, Heureka

…plus niekoľko zaujímavých komentárov a referencií:

Fytosoja OSTEO - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

❓ Pre koho sú tabletky Fytosoja OSTEO primárne určené?

Primárne sú určené pre ženy v menopauze a v klimaktériu, ktoré sú najviac ohrozené nedostatočným príjmom vápnika a zvýšeným rizikom vzniku osteoporózy. Užívať ho však môžu pokojne aj muži v prípade, že takisto chcú predísť problémom súvisiacim s úbytkom kostnej hmoty (napríklad zvýšená krehkosť a lámanie kostí).

❓ Môže sa tento prípravok používať namiesto hormonálnej liečby?

Fytosoja OSTEO určite nie je náhrada odbornej liečby a teda ani tej klasickej hormonálnej. Prípravok sa však môže použiť v prípade ak žena nemôže, či odmieta podstúpiť liečbu formou hormonálnej substitučnej terapie.

❓ Môže sa Fytosoja OSTEO užívať s inými prípravkami podobného zamerania?

Ani toto nie je najlepší nápad. Kombinácia rôznych doplnkov s podobným zameraním a zložením je nevhodná z toho dôvodu, že sa môže zvýšiť riziko nežiadúcich vedľajších účinkov a potlačiť ich účinnosť – takže ich v tom prípade budete užívať vlastne úplne zbytočne.

❓ Je užívanie Fytosoja OSTEO bezpečné, neexistujú nejaké prekážky v užívaní?

Fytosoja OSTEO má prírodné zloženie v overenej kvalite, takže riziko v tomto smere naozaj nehrozí. Samozrejme treba dodržiavať výrobcom odporúčanú maximálnu dennú dávku (to znamená 2 kapsuly denne). Užívanie prípravku by tiež mali zvážiť tie ženy, ktoré majú problém so štítnou žľazou alebo zhubným či nezhubným ochorením hormonálneho typu. V ich prípade užívanie fytoestrogénov môže zhoršovať zdravotný stav. A nesmú ho samozrejme užívať ani tí, ktorí sú alergickí na sóju a jej produkty.

❓ Ako dlho tabletky treba užívať?

Pri tabletkách tohto typu (pomoc pri menopauze) ide v prvom rade o dlhodobý prísun dôležitých látok, takže sa odporúča dlhodobé užívanie. Na internete som zaregistroval komentáre žien, ktoré Fytosoja OSTEO bez problémov užívajú s menšími prestávkami aj celý rok. Je fakt, že efekt užívania týchto tabletiek je najvýraznejší a stabilný pri dlhodobejšom užívaní prípravku.

❓ Čo robiť, ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť u každého rovnaké účinky pri prípravkoch/výživových doplnkoch s prírodným zložením je prakticky nemožné. Všetko totiž závisí od aktuálneho stavu konkrétneho organizmu. Riešením v prípade nespokojnosti by tak preto mohla byť výmena za iný doplnok s iným zložením, ktorý možno užívateľovi sadne lepšie a bude efektívnejší. Vyberať je z čoho. Z tých kvalitnejších prírodných doplnkov na menopauzu môžete vyskúšať napríklad aj Feminus (novinka s veľmi pozitívnymi ohlasmi žien), Menoxin, Menox 45, či Minapent, Sarapis a ďalšie. Prípadne sa môžete poobzerať aj po niektorých špeciálnych vitamínových prípravkoch, ktoré obsahujú kombináciu D3+K2 na podporu zdravia kostí a tiež vhodných doplnkoch s vápnikom.

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Fytosoja OSTEO a moje zhodnotenie na záver

Fytosoja OSTEO si vďaka svojmu komplexnému zloženiu (extrakt zo sójových klíčkov + vápnik + vitamín D3 a K2) získal dosť priaznivcov, najmä v radách žien (menej mužov), ktorých trápi riziko vzniku osteoporózy. To, že vďaka izoflavónom zo sóje, ktoré sú známymi fytoestrogénmi, prípravok potláča aj navonok jasnejšie viditeľné príznaky menopauzy, je podľa viacerých len výborným bonusom navyše.

Či bude efekt užívania tabletiek zaujímavý aj pre vás, závisí od viacerých faktorov – napríklad aj od vášho aktuálneho zdravotného stavu či účelu, podmienok za akých ho mienite užívať. Ako alternatíva sa núkajú aj ďalšie prípravky určené na podporu v menopauze s trochu iným zložením – skúsiť môžete napríklad aj taký Menoxin, Menox 45, Sarapis Plus, Sarapis Soja či Feminus.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • prírodné zloženie
 • obsahuje fytoestrogény v kombinácii s vit. D3 a K2 + vápnik
 • prevencia osteoporózy
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Fytosoja OSTEO - zaujímavý doplnok výživy s prírodným zložením, ktorý využijú najmä tie ženy, ktorým hrozí vyššie riziko osteoporózy po menopauze.

3.4

FYTOSOJA OSTEO 500 mg 60 cps

✅ Cena: 17,10 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne

Chcem Fytosoja OSTEO Pilulka.sk
Vývoj ceny Fytosoja OSTEO

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
➡️ výživový doplnok s materskou kašičkou a peľom, vitamínmi + fytoestrogény zo sóje a červenej ďateliny
✅ podporný prostriedok pre ženy v klimaktériu/menopauze
✅ striktne prírodné zloženie
✅ dostupný bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,70 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fytosoja FORTE
Fytosoja FORTE recenzia
➡️ doplnok výživy pre ženy v menopauze
✅ prírodné zloženie
✅ vysoká koncentrácia izoflavónov
✅ z geneticky neupravovanej sóje
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

8,18 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.