Sérélys sú tabletky na menopauzu s peľovým zrnom, ako to vyzerá z pohľadu reálnych skúseností žien?

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
Sérélys recenzia
 • Balenie: 60 tabliet
 • Dávkovanie: 2 tablety denne
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Tabletky na menopauzu
23,60 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Sérélys je zaujímavý doplnok stravy pre ženy – tabletky s obsahom peľového zrna, ktorý podporuje menopauzálny komfort. To znamená, že sa takto dosť odlišuje od konkurenčných prípravkov s podobným zameraním. Tie totiž väčšinou stavajú na fytoestrogénoch, no a Sérélys si teda vystačí akurát s peľom (v kombinácii s vitamínom E), ktorý má síce zázračné vlastnosti, či to však stačí je otázka na ženy, ktoré ho reálne aj užívali…

Takže ako sú s prípravkom spokojné samotné ženy? Dokáže reálne zabojovať s nepriaznivými príznakmi prechodu ako je nadmerné potenie, návaly horúčavy, zmeny nálad a ďalšími? Odpovede aj na tieto otázky hľadajte v nasledujúcich riadkoch tejto recenzie. V tej samozrejme nájdete aj všetko ostatné – podrobné predstavenie základnej účinnej látky prípravku – peľu, ktorý sa na tieto účely získava a spracováva jedinečným spôsobom, účinkoch Sérélysu ako ich prezentuje výrobca a ako reálni užívatelia, ako na jeho správne dávkovanie a užívanie, aké je riziko nežiadúcich vedľajších účinkov, prípadné obmedzenia, či dostupnosť u nás (cena, balenie, kde sa dá kúpiť).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na nežiadúce príznaky menopauzy, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu), ✅ Feminus (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
23,60 € Do obchodu Heureka.sk

Sérélys – základná charakteristika, balenie a určenie

Sérélys je výživový doplnok, ktorý je určený hlavne na podporu zmiernenia nepríjemných prejavov súvisiacich s menopauzou či klimaktériom. Jeho hlavnou devízou je podľa výrobcu to, že neobsahuje žiadne hormóny (ani fytoestrogény).

Inak má bezpečné prírodné zloženie (peľ + vitamín E), takže sa vôbec netreba obávať nežiadúcich vedľajších účinkov. Dá sa kúpiť voľne – nepotrebujete žiaden lekársky predpis ani vyšetrenie. Ak oň máte záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom niektorej z tradičných a silných internetových lekární (napríklad Heureka.sk), prípadne niekde v overenom obchode so zdravou výživou.

➡️ Výrobca

Sérélys už podľa názvu nebude tuzemský produkt. A je to tak, pod týmto prípravkom je totiž podpísaná monacká spoločnosť La Société d’Etudes et de Recherches Pharmaceutiques (S.E.R.P.), čo je vlastne nezávislé farmaceutické laboratórium, ktoré vyvíja a vyrába lieky a ďalšie produkty zamerané na rôzne oblasti ľudského zdravia.

Cestu Sérélysu z Monaka na slovenský a český trh má v pôsobnosti firma Exeltis (momentálne už súčasť globálnej farmaceutickej skupiny Chemo). Tá má v portfóliu viacero známych značiek doplnkov ako je LadeeVita, Inofolic pre ženy, Folandrol pre mužov, či vaginálny gél LactoFeel a ďalšie, plus stojí aj za niektorými liekmi na predpis – konkrétne antikoncepciou.

Prípravok je samozrejme schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Balenie

Tabletky Sérélys sú balené štandardne v papierovej krabičke (bielej a oranžovej farby s logom značky). V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 60 tabliet, ktoré vám vydrží na celý mesiac nepretržitého užívania. Sérélys sú potom vlastne klasické okrúhle tablety umiestnené v blistroch (po 15 kusov v jednom), ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Základom prípravku Sérélys je, ako som už niekoľkokrát spomínal, špeciálne spracovaný peľ z kvetov v kombinácii s vitamínom E. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na hlavnú účinnú látku:

➡️ Peľ

Peľové zrno v prípravku SérélysSérélys obsahuje štandardizovaný, čistý a špecifický cytoplazmatický extrakt z peľu (PureCyTonin® Complex PI + PureCyTonin® Complex GC). Čo to znamená? To, že spracovanie peľového zrna prebieha podľa špecifického biotechnického postupu (ktorý bol mimochodom vyvinutý vo Švédsku).

Peľ sa získava kontrolovaným ručným zberom, pričom sa dokáže získať približne 5 g extraktu peľu z 1 kg nazbieraných kvetov raže, kukurice, reznačky laločnatej a borovice. Dôležitá informácia je aj to, že rastliny, z ktorých sa peľ pre Sérélys získava sa pestujú bez použitia pesticídov či iných chemikálií. Získaný peľ sa potom spracováva tak, aby ho dokázal využiť aj náš tráviaci systém – to znamená, že sa odstráni obal zrnka (čím sa mimochodom stáva nealergénnym, pretože proteíny vyvolávajúce alergiu „sídlia“ práve v obale peľového zrna).

Zloženie a účinky takéhoto peľu

Takýto peľ je potom bohatým zdrojom mastných kyselín, vitamínov B1, B2*, vitamínu E, tryptofánu, ale aj ďalších bioaktívnych látok – takže označenie superpotravina je určite namieste. Čo sa týka účinnosti prípravku, tak peľ podľa posledných vedeckých poznatkov prispieva aj k udržaniu normálnej hladiny hormónov v tele (vrátane estrogénu), takže pozitívne účinky možno očakávať aj v období menopauzy, perimenopauzy, či klimaktéria. Peľ má inak priaznivý vplyv na viaceré telesné procesy, považuje sa za výbornú podporu imunity a vitality. A ako silný antioxidant chráni telové bunky pred starnutím.

*Vitamíny B1 a B2

➡️ Vitamín B1 (tiamín) prispieva k psychickej rovnováhe a optimálnej činnosti nervového systému. Priaznivo tiež ovplyvňuje činnosť srdca a svalov, pomáha pri metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín. Podieľa sa aj na syntéze červených krviniek a pomáha pri tvorbe nového tkaniva.

➡️ Vitamín B2 (riboflavín) je antioxidant, ktorý chráni telové bunky pred voľnými radikálmi a dodáva organizmu aj množstvo energie. Prispieva k správnej látkovej výmene, k zachovaniu zdravých slizníc, udržaniu zdravých červených krviniek, zdravej pokožky, k správnej látkovej premene železa, ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania.

💡 Peľ ako výživa pre včely

Zrnko peľu má viacmenej nepravidelný guľovitý tvar s priemernou veľkosťou od 20 do 40 mikrónov (čo je inak pre lepšiu predstavu asi tisícina jedného milimetra). Peľové zrná sa tvoria na kvetných tyčinkách a pre včely je to jediný zdroj tuhej potravy. Je nevyhnutným základom výživy mladých včiel, buď na to, aby vyprodukovali dostatok materskej kašičky pre larvy a včeliu matku, alebo na vytvorenie zásob bielkovín pre budúce zimujúce včely.

 

➡️ Vitamín E

Vitamín E je asi najznámejší antioxidant z veľkej „rodiny vitamínov“, ktorý spomaľuje starnutie telových buniek (prispieva k ich ochrane pred oxidatívnym stresom).

Okrem toho chráni aj náš srdcovocievny systém, mimo to podporuje dobrý zrak a je dôležitý aj z pohľadu ochrany a kondície pokožky, nechtov a vlasov. Takisto je známy tým, že prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi. Počas náročného obdobia menopauzy pomáha udržiavať priaznivé psychické rozpoloženie, pomôže tiež s nespavosťou a potláča nadmernú únavu.

➡️ Zloženie prípravku v 1 tablete

látkamnožstvo% referenčná hodnota príjmu v dvoch tabletách (odporúčanej dennej dávke)
Extrakt z peľového zrna (PureCytonin® Compex PI + PureCytonin® Complex GC)160 mg-
Vitamín E5 mg83,33 %

Kompletné zloženie vrátane prídavných látok: PureCyTonin®Complex PI, PureCyTonin®Complex GC, bulking agents: isomalt, microcrystalline cellulose, coating agents: hydroxypropylmethylcellulose, hydroxypropylcellulose, stearic acid, titanium dioxide, iron oxides; d-alpha-tocopheryl acetate, anti-caking agents: magnesium stearate, silicon dioxide

 

Sérélys – účinky

Sérélys je prezentovaný v prvom rade ako pomoc pri nastolení menopauzálneho komfortu a je teda primárne určený ženám, ktoré pociťujú nepriaznivé príznaky menopauzy a perimenopauzy. No peľ obsiahnutý v zložení tohto prípravku dokáže toho viac…

Najdôležitejšie účinky Sérélys-u v skratke:

 • zvýšenie komfortu pri menopauze – lepšie zvládanie nepriaznivých symptómov
 • ochrana telových buniek pred starnutím / oxidatívnym stresom (peľ aj vitamín E)
 • zmierňovanie návalov horúčavy a nadmerného potenia
 • prispieva ku kvalitnejšiemu spánku – vítaná pomoc pri nespavosti
 • lepšie psychické rozpoloženie ženy
 • napomáha tiež pri bolesti kĺbov

 

💕 Menopauza/klimaktérium

Sérélys je ideálny pre ženy v prechode, ktoré vstupujú do obdobia menopauzy. Hlavne vďaka špeciálne spracovanému peľu by mal pomôcť lepšie zvládať viaceré nežiadúce symptómy ako je nadmerné potenie, návaly tepla, zvýšená nervozita a podráždenosť a ďalšie negatívne príznaky. Zo skúseností žien vyplýva, že „najlepšie mu to ide“ so zmierňovaním návalov horúčavy a potením.

Pozri aj iné tabletky na menopauzu s naozaj výbornými výsledkami

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45
 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

💕 Obranyschopnosť, vitalita a ostatné účinky

Vitamíny a ďalšie bioaktívne látky v peľovom zrnku tiež podporujú obranyschopnosť organizmu, normálny metabolizmus, znižujú vyčerpanie a únavu. Podpora v rámci nervového systému okrem iného znamená aj to, že Sérélys by mal zlepšiť psychické rozpoloženie užívateľky. Všetky spomínané účinky prípravku možno naozaj pripísať – reálne zhodnotenie účinnosti v tomto smere je však samozrejme subjektívne.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Sérélys je výživový doplnok s prírodným zložením, takže jeho užívaním žiadne väčšie riziko vedľajších účinkov nehrozí. V podstate jediným obmedzením tak zostáva prípadná alergická reakcia. Dobrou správou je, že ho môžu užívať aj ženy s alergiou na rastlinný peľ. Ak sa však práve u vás objavia nejaké nežiadúce príznaky, užívanie prípravku prerušte a poraďte sa o ďalšom postupe so svojim lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

Sérélys sa neodporúča užívať deťom a mladistvým. Inak užívanie týchto tabletiek nespôsobuje podľa výrobcu žiadne interakcie s liekmi či inými prípravkami. V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: Sérélys je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom. Pred užívaním prípravku si vždy najprv podrobne preštudujte príbalový leták

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie Sérélys už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

Sérélys – cena, prípadná zľava či akcia

Tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na to, aby ste si Sérélys dokázali zaobstarať, nepotrebujete žiaden lekárky predpis ani odborné vyšetrenie. Tabletky dostanete kúpiť v lekárni a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je hlavne v internetových obchodoch / eshopoch, kde býva väčšinou skladom.

💡 TIP na produkt - Sérélys
Sérélys recenzia
 • prírodný výživový doplnok na podporu menopauzálneho komfortu
 • obsahuje špeciálne spracovaný kvetný peľ + vitamín E
 • pre ženy, ktoré trápia sprievodné prejavy menopauzy a perimenospauzy ako sú návaly tepla, zmeny nálad, nespavosť, nervozita, zvýšené potenie, bolesti kĺbov a podobne
23,60 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás dostupné momentálne v jedinom type balenia. 💊 60 tabletové balenie vám vydrží rovno na celý mesiac užívania.

V overenej lekárniHeureka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 23,60 € (60 tabliet) – 1 tabletka: 0,50 €, denná dávka (2 tbl): 1,00 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Heureka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na Sérélys, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • možný aj osobný odber momentálne až na 318 miestach
 • doprava do celej EÚ

 

Kde ho kúpiť

Sérélys je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Heureka.sk, je to pohodlné a praktické + na výber máte z naozaj širokého sortimentu produktov od liekov bez predpisu, rôzne výživové doplnky až po mnoho ďalších vecí domácej spotreby ako je kozmetika, drogéria, plienky a iné potreby pre bábätká. Spokojnosť určite zaručí spoľahlivosť overenej značky a vynikajúca zákaznícka podpora.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a tiež výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom UPS, Slovenskou poštou, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber na ktorejkoľvek kamennej pobočke siete (momentálne 318 predajní)
 • doprava je zadarmo už pri nákupe nad 29,90 €! (inak 2,99 € UPS, alebo Slovenská pošta Expres kuriér)
 • platba je možná vopred prostredníctvom bankového prevodu alebo aj online kartou, takisto aj dobierkou (za príplatok 0,99 €)
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri tiež prémiové tabletky pre ženy nielen v menopauze

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Užívanie a dávkovanie

Sérélys je určený pre ženy, ktoré odmietajú či nemôžu podstúpiť klasickú hormonálnu liečbu. Je to alternatíva k prípravkom, ktorých základom bývajú zväčša fytoestrogény (respektíve extrakty z rastlín, ktoré ich obsahujú vo vysokom množstve). Aby sa však efekt a intenzita jeho účinkov prejavili v optimálnej forme je takisto nutné dlhodobé užívanie. Výsledok však bude i tak individuálny a bude závisieť aj od zdravotného stavu konkrétnej osoby.

Sérélys sa má užívať v množstve 💊 2 tabletky denne, čo je zároveň aj maximálnou dennou dávkou. Výrobca nijak nešpecifikuje či sa má dávka rozdeliť na dve, alebo užiť tabletky naraz – je to teda na vás. Ja ho odporúčam užívať vždy v pevne stanovenom čase – prvú kapsulu ráno a druhú kapsulu večer – mne sa to takto osvedčilo pri iných výživových doplnkoch a tiež je dobré vedieť, že telo si tak lepšie a skôr zvykne na aktívne látky a využije ich vo svoj prospech.

Určite neprekračujte odporúčané dávkovanie, ktoré je nastavené presne tak, aby prípravok dostal šancu zaúčinkovať. Dôležitú úlohu hrá samozrejme aj zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitamíny a stopové prvky, primeraná telesná aktivita a tiež pravidelné návštevy gynekológa.

Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Sérélys nekombinujte s alkoholom, iba zbytočne tak budete potláčať ich účinnosť a zvyšovať riziko vedľajších prejavov.

 

Najväčšie výhody Sérélys z môjho pohľadu

 • prírodné zloženie: špecificky upravený peľ + vitamín E
 • neobsahuje hormóny ani fytoestrogény
 • pomoc a podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • jednoduché užívanie – vždy iba 2 tabletky denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť aj v lekárni
 • je vhodný pre ženy bez obmedzenia veku (18+)
 • môžu ho užívať aj ženy s alergiou na peľ
 • overený výrobca a distribútor

 

Skúsenosti s užívaním prípravku Sérélys (diskusia, fórum, Heureka)

Sérélys je zaujímavý hlavne pre tie ženy, ktoré sa obávajú najmä hormónov (či už oprávnene alebo nie je na dlhšiu debatu) – neobsahuje totiž ani tie rastlinné – fytoestrogény. Na hladinu hormónov v tele tak vplýva jedine peľ, ktorý tvorí základ prípravku. Ten je je špeciálne spracovaný tak, aby len tak prešiel tráviacim traktom bez toho, aby sa k prospešným látkam kvetného peľu organizmus vôbec dostal.

Ako teda prípravok hodnotia ženy, ktoré ho užívali? Dosť z nich predtým siahlo aj po iných značkách tabliet obdobného zamerania a vedia teda účinky lepšie porovnať. Najväčšia spokojnosť vládne s tým, ako tieto tabletky na menopauzu dokážu zabrať pri náhlych návaloch tepla a nadmernom potení. Príznaky síce úplne nevymiznú, ale je to o dosť lepšie ako predtým. Menej spokojnosti zavládlo s rýchlosťou nástupu účinkov, niektorým sa zdalo mesiac a viac naozaj dosť, takže odporúčajú iným ženám hlavne trpezlivosť a kúpu rovno aspoň 2-3 balení naraz. Čo však pre niektoré môže byť naozaj problém – takmer 30 eur za mesačné balenie sa mnohým zdá naozaj celkom veľa za „obyčajný“ výživový doplnok.

Toto je niekoľko zaujímavých postrehov a komentárov od žien, ktoré Sérélys užívali:

ℹ️ Sérélys a potenie, návaly…

„…kupujem ho mamičke, nemôže brať klasické hormóny a už druhé leto je s týmto výrobkom spokojná, zmizlo potenie a funenie…“ Jaroslava

„…naozaj mi Sérélys pomohol, návaly horúčavy už boli len niekoľkokrát za deň a trvali len chvíľku…“ Oldřiška

„…so Sérélysom som spokojná, aj keď nevie zázraky, ale je to prvý produkt, ktorý mi aspoň trochu zmiernil návaly horúčavy…“ Lenka

ℹ️ Sérélys na odporúčanie gynekologičky…

„…výživový doplnok som začala užívať na odporúčanie mojej gynekologičky. Som s ním veľmi spokojná. Nočné potenie a nespavosť prestali a vrátila sa aj psychická pohoda. Doporučujem aj ostatným ženám so začínajúcou menopauzou…“ Silvia (Heureka.sk)

ℹ️ Sérélys a Heureka

Ako väčšina doplnkov, ktoré pochádzajú z Čiech (výroba alebo distribúcia) má aj Sérélys dlhšiu históriu práve na českom trhu. Aj z toho dôvodu na tomto mieste uvádzam postrehy z českej Heureky, kde je tých hodnotení prípravku Sérélys oveľa viac ako na slovenskej verzii Heureky. Najskôr celkové hodnotenie:

Sérélys - celkové hodnotenie prípravku, Heureka

…pár zaujímavých komentárov a hodnotení:

Sérélys - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Sérélys sa hľadá aj v rámci rôznych diskusií a fór na internete. Ženy naozaj zaujíma aj po praktickej stránke. Toto sú najčastejšie otázky (a moje odpovede):

❓ Pre koho je Sérélys vlastne najvhodnejší?

Pre ženy v menopauze. Nič viac, nič menej. I keď si viem predstaviť, že pozitívny účinok základnej zložky prípravku – peľu, by prospel aj ostatným ženám. Každopádne po ňom s dôverou môžu siahnuť tie dámy, ktoré nemôžu alebo nechcú využiť hormóny vrátane tých rastlinných (fytoestrogény).

❓ Môže sa prípravok používať miesto hormonálnej liečby?

Sérélys určite nemožno považovať za náhradu akejkoľvek liečby a teda ani tej hormonálnej. Ide jednoducho o výživový doplnok a tak sa k tomu treba aj stavať. Pri nepriaznivých prejavoch nastupujúcej menopauzy či klimaktéria má však takáto prírodná podpora určite svoje miesto.

❓ Je užívanie Sérelys-u bezpečné?

Z pohľadu prípadného rizika vedľajších príznakov určite áno. Žiadne vážne ťažkosti ani jedna zo žien vo svojich príspevkoch a komentároch nespomínala (tie čo som videl). Ak, tak maximálne hrozí alergická reakcia na niektorú zo zložiek tabletiek vrátane pomocných. Peľ samotný je spracovávaný tak, že Sérélys môžu užívať aj ženy, ktoré sú naň alergické.

❓ Ako dlho treba Sérélys užívať, aby sa dostavili reálne výsledky?

Treba sa pripraviť na to, že prípadné zlepšenie nenastane zo dňa na deň. V tomto sa nijako nevymyká ostatným prírodným doplnkom výživy určených na menopauzu. A je to tiež vo veľkej miere individuálne – niektoré popisujú priaznivý efekt užívania už po 2-3 týždňoch, iné výraznejší účinok nepocítili ani pri druhej krabičke prípravku (dva mesiace užívania).

❓ Ako sa dá okrem tabletiek podporiť boj voči nepriaznivým symptómom menopauzy?

Keďže zázraky na počkanie došli, treba sa do boja so symptómami menopauzy vložiť o niečo viac. Základ je zdravá životospráva – t.j. vyvážená strava s obsahom všetkých dôležitých vitamínov a minerálov, primeraná športová aktivita a dôležitý je aj kvalitný relax – vrátane dostatku spánku.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť u každého rovnaké účinky je pri prípravkoch s prírodným zložením prakticky nemožné. Všetko závisí od konkrétneho stavu organizmu. Riešením je možno výmena za iný doplnok s iným zložením, ktorý sadne lepšie a bude efektívnejší. Vyberať je ozaj z čoho – z tých kvalitnejších prípravkov na menopauzu môžete skúsiť napríklad aj taký Feminus (novinka, ktorá sa už stihla medzi ženami ujať), prípadne overené tabletky ako Menoxin, Menox 45, či Sarapis plus alebo Sarapis Soja… (na všetky spomenuté prípravky mimochodom nájdete na našej stránke aj podrobné recenzie).

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Sérélys a moje zhodnotenie na záver

Sérélys sú tabletky pre ženy nastupujúce do obdobia menopauzy s naozaj zaujímavým zložením. Základ totiž tvorí peľ z vybraných rastlín. Samotné peľové zrnko je známe svojimi viacerými pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Viaceré ženy, ktoré prípravok užívali/či stále užívajú, si pochvaľuje, že na zmiernenie niektorých symptómov (hlavne návaly tepla a nadmerné potenie), si vystačili s prípravkom, ktorý neobsahuje žiadne hormóny (ani v rastlinnej forme fytoestrogénov). Na druhú stranu, mnoho z nich priznáva, že práve tabletky s fytoestrogénmi im zase pomohli komplexnejšie.

Je to jednoducho na zvážení každej z vás a chvíľu to iste potrvá, kým natrafíte na ten svoj doplnok, s ktorým budete maximálne spokojná. Možno to bude práve Sérélys a možno iný kvalitný produkt (už som niekoľko z nich spomínal: Menoxin, Menox 45, Sarapis Soja, Sarapis plus či Feminus).

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • prírodné zloženie: peľ + vitamín E
 • na podporu menopauzálneho komfortu
 • možnosť dlhodobého užívania
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Sérélys - zaujímavý doplnok výživy pre ženy na podporu menopauzálneho komfortu s extraktom z peľového zrna a vitamínom E.

3.0

Sérélys recenzia

✅ Cena: 23,60 €
✅ Balenie: 60 tabliet
✅ Dávkovanie: 2 tablety denne

Chcem Sérélys Heureka.sk
Vývoj ceny Sérélys

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
➡️ výživový doplnok s materskou kašičkou a peľom, vitamínmi + fytoestrogény zo sóje a červenej ďateliny
✅ podporný prostriedok pre ženy v klimaktériu/menopauze
✅ striktne prírodné zloženie
✅ dostupný bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,50 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.