GS Merilin Harmony – tabletky na menopauzu s trochu netradičným zložením, čo naň hovoria samotné ženy?

Vladimír Rejholec Recenzia 2. decembra 2021 0
GS Merilin 60 tbl. + 30 tbl. ZADARMO
 • Balenie: 90 tabliet
 • Dávkovanie: 1 tableta denne
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Tabletky na menopauzu
22,66 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

GS Merilin Harmony sú tabletky – výživový doplnok, ktorý v porovnaní s konkurenčnými prípravkami pre ženy v menopauze obsahuje aj jednu netradičnú látku, a síce extrakt z ľubovníka bodkovaného.

Ako sa to premietlo do jeho účinkov a čo na to hovoria samotné ženy? Tak na to sa pozrieme práve v tejto recenzii. Nájdete v nej tiež presné zloženie prípravku a ako jednotlivé zložky dokážu vplývať na náš organizmus. Predstavím vám aj účinky ako ich vidí výrobca (osvedčený Green Swan – odtiaľ tá skratka GS), ale aj reálne skúsenosti žien, ktoré ho už užívali. Určite nevynechajte prípadné vedľajšie účinky prípravku a možné obmedzenia (keďže sa v ňom nachádza ľubovník, tak určite nejaké budú). Ak vás tento produkt presvedčí, tak praktickou informáciou pre vás bude aj cena a balenia, v akých sa dá zohnať na našom trhu, či kde ho kúpiť najjednoduchšie (aj v lekárni).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na nežiadúce príznaky menopauzy, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu), ✅ Feminus (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
22,66 € Do obchodu Pilulka.sk
PreZdravie.sk ⭐️ nad 50 € doprava zdarma
⭐️ nekonečné množstvo kvalitných produktov
⭐️ rýchle doručenie a lacná doprava (od 1,9 €)
17,00 € Do obchodu PreZdravie.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
17,30 € Do obchodu Heureka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
24,00 € Do obchodu Lieky24.sk
MojaLekáreň.sk ⭐️ kuriér / zásielkovňa od 2,50 € / 1,50 € (nákup nad 35 € zadarmo)
⭐️ platby: on-line, kartou, bank. prevodom, dobierkou
18,56 € Do obchodu MojaLekáreň.sk

GS Merilin Harmony – základná charakteristika, balenie a určenie

GS Merilin Harmony sú tabletky na prírodnom základe, výživový doplnok, ktorý je určený ženám hlavne na zmiernenie nepríjemných prejavov súvisiacich s menopauzou či klimaktériom.

Má bezpečné zloženie, v ktorom sa nenachádzajú žiadne neprirodzené syntetické látky a tak sa vôbec netreba obávať nežiadúcich vedľajších účinkov. Dá sa kúpiť voľne, takže naň nepotrebujete žiaden lekársky predpis ani vyšetrenie. Ak oň máte záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za GS Merilin Harmony stojí spoločnosť Green-Swan Pharmaceuticals. Jedná sa o českú značku, ktorej pôvod treba hľadať vo Veľkej Británii, a ktorá má zastúpenie aj u nás. Vznikla už v roku 1997 a za ten čas sa značka GS stala u zákazníkov dostatočne známa – ide teda o overeného a seriózneho výrobcu.

Spoločnosť je inak okrem výroby výživových doplnkov zameraná aj na vývoj a výrobu liekov, či zdravotníckych prostriedkov. Medzi najznámejšie produkty GS patrí napríklad aj Condro Diamant, Anxiolan, Eladen, Dormian či Mamavit. Tu si môžete pozrieť zoznam doplnkov a ďalších prípravkov od tohto výrobcu v databáze ADC.sk.

Prípravok je schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a prípravok si môžete samozrejme vyhľadať aj v už spomínanom číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Balenie

Tabletky GS Merilin Harmony sú balené štandardne v papierovej krabičke (ladenej do ružovofialova s logom značky) v bielej plastovej liekovke. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku momentálne obsahuje 60 + 30 tabliet zdarma (celkom 90), na trhu sa však objavujú aj výhodnejšie balenia, ktoré majú aj 180 tabliet a viac (závisí podľa nasadenej akcie dodávateľa a výrobcu). GS Merilin Harmony sú potom vlastne ploché biele tabletky, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Ako som už spomínal na úvod recenzie, práve zloženie je tým faktorom, ktorým chce Merilin Harmony výrobca odlíšiť od konkurencie. Jeho základ tak tvorí extrakt zo známej „ženskej“ rastliny s názvom Ploštičník strapcovitý v kombinácii s extraktom Ľubovníka bodkovaného*, vitamínom D3 a vápnikom.

Prečítajte si viac o účinných látkach GS Merilin Harmony:

➡️ Ploštičník strapcovitý (Cimicifuga racemosa, alt. Actaea racemosa)

Ploštičník strapcovitý Black Cohosh

Ploštičník

Ploštičník strapcovitý je známa liečivá rastlina pochádzajúca z Ameriky, kde je komerčne známa aj ako Black Cohosh. Medzi jej najvýznamnejšie účinky patrí pozitívny vplyv pri najrôznejších ženských problémoch, ktoré majú súvis s ich hormonálnou hladinou (problémová menštruácia a bolesť prsníkov, nežiadúce príznaky menopauzy a klimaktéria).

Na terapeutické účely sa využíva hlavne podzemok rastliny s koreňmi. Práve ten je skvelou zásobárňou mnohých cenných bioaktívnych látok. Medzi tie najdôležitejšie patria najmä izoflavóny (fytoestrogény), triterpénové glykozidy a fenolové kyseliny.

Inak, ploštičník sa tiež v rámci tradičnej medicíny často používa aj ako „prvá pomoc“ pri artritíde, reume, či pri rôznych zápalových ochoreniach. 👍 Čítaj viac o bylinke na ❤️ Afrodiziakum.sk: Ploštičník strapcovitý – čarovná bylina na menopauzu a ďalšie ženské problémy

➡️ Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum)

Ľubovník bodkovaný - rastlina, kvet

Ľubovník

Ľubovník bodkovaný je druhou najdôležitejšou zložkou prípravku. Jeho prítomnosť je síce pre mnohých prekvapením, no jeho účinky na náš organizmus sú priam legendárne. Nepopierateľne totiž dokáže prispieť k zlepšeniu nepriaznivého psychického stavu. A presne to je ten dôvod, prečo sa ho výrobca rozhodol použiť aj v prípravku GS Merilin Harmony. Nachádza sa v ňom konkrétne v podobe extraktu zo sušenej vňate.

Pár zaujímavostí: naše tradičné ľudové liečiteľstvo pozná ľubovník aj ako bylinu svätého Jána (podľa doby kvitnutia/inak jún až júl), a aj anglický názov tejto rastliny je mimochodom St. John’s Wort. Ľubovník bodkovaný obsahuje veľké množstvo zaujímavých látok, z ktorých najdôležitejší je najmä hypericín a pseudohypericín, ale aj hyperforín a adhyperforín, či rôzne flavonoidy (ako je rutín, kvercetín, kvercitrín, hyperosid…) a triesloviny. Bylinka sa tradične používa pri viacerých zdravotných ťažkostiach (podráždenosť, nespavosť, nervová vyčerpanosť, migrény…), no asi najcennejší je jej antidepresívny účinok (súčasť registrovaných humánnych liekov, príklad Novo-Passit, či kedysi známejší, ale už nedostupný Deprim).

➡️ Vápnik

Vápnik - kapsula, minerálny prvok

Vápnik

Vápnik je pre náš organizmus nevyhnutný. Zodpovedá v ňom totiž za normálny a zdravý vývoj našich kostí, zubov a svalov. Je tiež nevyhnutný pre normálnu funnkciu vedenia nervových vzruchov v tele, či pre normálnu zrážanlivosť krvi. Podieľa sa aj na pravidelnom tepe a na mnohých významných biochemických reakciách v tele.

Práve v menopauze a klimaktériu je dostatok vápnika veľmi podstatný. Ak v tomto období telu chýba (na čom sa mimochodom podieľa aj znížená hladina estrogénov), hrozí ženám aj zvýšené riziko osteoporózy, čiže rednutie kostí.

Vápnik a schválené zdravotné tvrdenia:

 • prispieva k normálnemu fungovaniu svalov
 • prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi
 • a k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
 • prispieva k správnej neurotransmisii
 • a k správnemu fungovaniu tráviacich enzýmov
 • zohráva dôležitú úlohu v procese delenia a špecializácie buniek
 • je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov

➡️ Vitamín D3

Vitamín D3

Vitamín D3

Vitamín D3, alias cholekalciferol, je dôležitý vitamín rozpustný v tukoch. Vitamín D3 sa inak normálne vytvára v pokožke najmä pôsobením UV slnečného žiarenia, a v istej miere sa dá prijať aj potravou (najskôr živočíšneho pôvodu). V našom organizme má naozaj dôležitú funkciu pri mnohých životne dôležitých procesoch.

V prípravku GS Merelin sa nachádza najmä z toho dôvodu, že má veľký vplyv na vstrebávanie vápnika a fosforu a následné využitie týchto minerálov pre normálnu mineralizáciu kostí. Taktiež však posilňuje obranyschopnosť organizmu, čo sa v tomto náročnom období zíde tiež.

Vitamín D a schválené zdravotné tvrdenia:

 • prispieva k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu
 • a tiež k normálnej hladine vápnika v krvi
 • prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov
 • a k udržaniu správneho fungovania svalov
 • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
 • a k deleniu buniek

➡️ Zloženie prípravku v 1 tablete

látkamnožstvo
Ploštičník strapcovitý (extrakt z podzemku 3,33 mg)20 mg
Ľubovník bodkovaný (extrakt z vňate 9,375 mg)150 mg
Vitamín D310 µg
Vápnik250 mg

Prídavné látky: objemové činidlá (mikrokryštalická celulóza, sodná soľ karboxymethylcelulózy, sodná soľ karboxymethylškrobu), protihrudkové činidlo (stearan horečnatý), polevové činidlá (hydroxypropylmethylcelulóza, mastenec), farbivo (oxid titaničitý)

*Kombinácia ploštičník a ľubovník z pohľadu vedeckých štúdií

Výrobca sa na oficiálnej stránke prípravku ohľadom kombinácie ploštičník + ľubovník odvoláva na jednu zaujímavú vedeckú štúdiu. Tá pojednáva o tom, ako práve toto spojenie preukazuje vyššiu účinnosť u žien v menopauze na odstránenie jej nepriaznivých príznakov (a to nielen u žien s klasickými vazomotorickými príznakmi – návaly, vyšší tlak a podobne, ale tiež u žien s výkyvmi nálad, miernymi depresiami, či poruchami spánku).

Štúdie sa zúčastnilo celkom 6 141 žien a porovnávala sa u nich účinnosť kombinácie výťažku z ploštičníka (20 mg) a ľubovníka bodkovaného (300 mg) v porovnaní s už zavedenou terapiou samotným ploštičníkom. Odporúčané dávkovanie bolo stanovené na 1-2 tablety denne po dobu 12 mesiacov. Po vyhodnotení jej výsledkov sa ukázalo, že účinnosť tejto kombinácie hlavne na návaly, potenie aj psychické ťažkosti bola o dosť vyššia než pri podávaní samotného ploštičníka (pozri inkriminovanú štúdiu).

Takže aj na základe toho sa dá o GS Merilin Harmony povedať, že o jeho účinnosti snáď nemusí byť väčších pochýb. Otázkou však zostáva aká bude reálna intenzita týchto účinkov a kedy vlastne očakávať ich nástup. Podľa môjho názoru by prípravku svedčalo trochu širšie zloženie (hlavne vitamíny a minerály), ale i tak pozitívne hodnotím prítomnosť ľubovníka v jeho zložení (aj keď to pre niekoho bude znamenať obmedzenie užívania zo zdravotných dôvodov – ešte sa o tom zmienim nižšie v recenzii).

 

GS Merilin Harmony – ako je na tom s účinkami?

Prípravok je primárne zameraný na pomoc s úpravou rozkolísanej hladiny hormónov v tele ženy počas menopauzy a podporu vitality počas celej doby klimaktéria. Vďaka svojmu zloženiu sa však môže uplatniť aj v ďalších oblastiach.

Najdôležitejšie účinky GS Merilin Harmony v skratke:

 • lepšie zvládanie niektorých nepriaznivých stavov počas klimaktéria/menopauzy (najmä návaly tepla, zvýšené potenie a problematický spánok)
 • prispieva tiež k psychickej pohode žien nielen v klimaktériu
 • prispieva k udržaniu prirodzeného stavu kostí, k normálnej funkcii svalov a normálnemu stavu zubov (vápnik a vitamín D3)

 

💕 Pomoc pri menopauze/klimaktériu a zlepšenie psychického komfortu

GS Merilin Harmony je zameraný na podporu počas hormonálne náročného obdobia v živote ženy – menopauzy a klimaktéria. Vďaka svojmu zloženiu pomáha lepšie zvládať nadmerné potenie, návaly tepla a problémy so spánkom, a ďalšie problémy súvisiace s kolísaním hormonálnej hladiny či úplným nedostatkom estrogénov.

Okrem týchto fyzických symptómov však prípravok pomáha aj na nežiadúce psychické a emočné prejavy ako je podráždenosť, nervozita a pocity depresie. Tým sa okrem iného zvyšuje celková vitalita a znižuje pocit nadmernej únavy či vyčerpania. Účinok v oboch prípadoch je individuálny u každej ženy.

Pozri aj iné tabletky na menopauzu s naozaj výbornými výsledkami

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45
 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

GS Merilin Harmony je výživový doplnok v podstate s bezpečným prírodným zložením, pri ktorom by nemalo hroziť žiadne väčšie riziko vedľajších účinkov. Lenže! Prítomnosť Ľubovníka bodkovaného v jeho zložení predznamenáva, že užívanie tohto doplnku naozaj nebude pre všetkých. O čom hovorím?

Ľubovník bodkovaný môže vyvolať nevhodnú reakciu na UV žiarenie hlavne u ľudí s citlivou pokožkou. Zriedkavo sa môžu vyskytnúť aj zdravotné ťažkosti ako žalúdočno-črevné problémy, alergické reakcie, únava či nepokoj. Ľubovník sa tiež nesmie užívať v kombinácii s niektorými liekmi na predpis (napríklad lieky proti migréne, antidepresíva typu SSRI, či aj orálna antikoncepcia) a preto je veľmi dôležité, aby ste informovali svojho lekára, že tento doplnok užívate, alebo sa ho ešte len chystáte užívať. Viac informácií na túto tému nájdete aj na stránkach ŠÚKL (Štátny ústav pre kontrolu liečív) – konkrétne aj tu.

Preto ak sa práve u vás objavia nejaké negatívne príznaky, užívanie prípravku radšej hneď prerušte a poraďte sa o ďalšom postupe so svojim lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

GS Merilin Harmony podľa výrobcu nesmú užívať deti, tehotné a dojčiace ženy. Prípravok sa takisto neodporúča podávať spolu s prostriedkami hormonálnej substitučnej liečby. Kontraindikácie a interakcie s inými liekmi a doplnkami sa v príbalovej informácii nespomínajú – no platí, čo som uviedol vyššie pri možných vedľajších účinkoch prípravku (z dôvodu prítomnosti extraktu z ľubovníka bodkovaného).

V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Dôležité upozornenie: GS Merilin Harmony je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy ani liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie GS Merilin Harmony už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

GS Merilin Harmony – cena, zľava a akcia

Tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na to, aby ste si Green Swan Merilin Harmony zaobstarali, nepotrebujete žiaden lekárky predpis, pričom sa tieto tabletky predávajú takmer v každej lekárni a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je hlavne v internetových obchodoch / eshopoch, kde býva väčšinou skladom.

💡 TIP na produkt - GS Merilin Harmony
GS Merilin 60 tbl. + 30 tbl. ZADARMO
 • prírodný výživový doplnok známej značky
 • obsahuje zaujímavú kombináciu rastlinných extraktov ploštičníka a ľubovníka + vitamín D3 a vápnik
 • je určený pre ženy v menopauze a klimaktériu

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás väčšinou dostupné vo viacerých typoch balenia. V základnom 💊 balení je k dispozícii väčšinou 90 tabliet celkom (60+30 zdarma), ktoré vám vydrží až na 3 mesiace nepretržitého užívania. Výrobca každoročne robí na tieto tabletky promo akciu a tak momentálne sa viete dostať aj k výhodnejšiemu 💊 180 tabletovému baleniu (90+90 tbl zdarma) na pol roka užívania (výhodnejšie je to samozrejme z hľadiska ceny, ale aj z pohľadu nutnosti dlhodobého užívania prípravku).

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 22,66 € (celkom 90 tabliet) – 1 tabletka: 0,21 €
 • výhodnejšie balenie za 29,80 € (celkom 180 tabliet) – 1 tabletka: 0,15 € / pozri tabletky v lekárni PreZdravie.sk

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na GS Merilin Harmony, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

GS Merilin Harmony je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri prémiové tabletky pre ženy nielen v menopauze

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Užívanie a dávkovanie

GS Merilin Harmony sa má podľa výrobcu užívať dlhodobo a pravidelne (konkrétne aspoň 2-3 mesiace, na to vám inak pohodlne vystačí aj základné balenie prípravku – pozn. red.). Iba takýmto spôsobom by sa mal prejaviť plný efekt a intenzita jeho účinkov (samozrejme, že to bude závisieť aj od momentálneho zdravotného stavu konkrétnej osoby).

GS Merilin Harmony sa má užívať v množstve 💊 1 tableta denne (po jedle alebo s jedlom), pričom jedna tabletka je zároveň aj maximálnou dennou dávkou – neprekračujte ju svojvoľne, účinnosť tým nezvýšite, iba riziko vedľajších účinkov. Odporúčam tieto tabletky užívať vždy v pevne stanovenom čase – telo si lepšie a skôr zvykne na aktívne látky prípravku a tiež budete mať istotu, že naň nezabudnete a budete ho užívať pravidelne. Tabletky by sa mali užívať vcelku a netreba ich tiež zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

K menopauzálnemu komfortu však vo veľkej miere prispievajú aj ďalšie faktory. Dôležitú úlohu hrá samozrejme aj zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitamíny a stopové prvky, primeraná telesná aktivita a tiež pravidelné návštevy gynekológa.

 

Najväčšie výhody GS Merilin Harmony z môjho pohľadu

 • prírodné zloženie: rastlinné extrakty + vápnik a vitamín D3
 • zaujímavá kombinácia ploštičník + ľubovník bodkovaný
 • pomoc a podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • pomoc s psychickým rozpoložením
 • jednoduché užívanie – vždy iba 1 tabletka denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • overený tuzemský výrobca
 • dostupnosť prípravku na trhu, rôzne balenia

 

Skúsenosti s užívaním prípravku GS Merilin Harmony (diskusia, fórum, Heureka)

Značka GS (Green Swan) je medzi užívateľmi už veľmi dobre známa, a inak to nie je ani konkrétne pri ich doplnku na menopauzu Merilin Harmony. To už na prvý pohľad vidno už len kvôli tomu, ako často sa spomína v recenziách na rôznych weboch ako je napríklad aj Heureka, alebo aj v rámci hodnotení rovno v internetových lekárňach a eshopoch.

Prípravok patrí medzi tie obľúbenejšie aj vďaka svojmu prirodzenému pôsobeniu a tiež tým, že u zdravých jedincov (rozumej u takých, ktorí neužívajú dlhodobo lieky na predpis) nevyvoláva žiadne vedľajšie účinky. Pri dodržaní odporúčaného dávkovania samozrejme. Užívateľky si najviac pochvaľujú pôsobenie GS Merilin Harmony na potlačenie niektorých nepriaznivých príznakov menopauzy – najviac na návaly a nadmerné potenie. A tiež na zlepšenie fungovania nervovej sústavy (menej napätia, zmien nálad, stresu, nepokoja, podráždenia, skľučujúcich pocitov a podobne).

Na druhú stranu, nie každý je spokojný s nástupom týchto účinkov. Zvyčajne tak býva približne po mesiaci užívania, aj to ešte nie v najideálnejšej intenzite. Na jeho obranu však musím povedať, že výrobcom odporúčaná doba užívania prípravku, nie je stanovená len tak „z brucha“ na 2-3 mesiace. Pôsobenie prírodných látok je naozaj pozvoľné, ale nezabúdajte na to, že práve trpezlivosť prináša ovocie aj v tomto náročnom období života každej ženy.

Ako vyzerajú reálne skúsenosti žien s užívaním GS Merilin Harmony?

ℹ️ Merilin Harmony? Treba vydržať, ale bude to stáť za to…

„…moja skúsenosť je, že to chce naozaj dlhší čas užívania. Ja som pocítila zmeny k lepšiemu až tak po 3 mesiacoch, kedy už som strácala nádej. Ale oplatilo sa vydržať. Návaly tepla sú len výnimočné, v noci spím ako nemluvňa a energie mám na rozdávanie. V 52 rokoch sa cítim lepšie ako v 45, kedy mi problémy spojené s prechodom začali. Tak radím vydržať, raz bude lepšie…“ žabička (zena-in.cz)

ℹ️ GS Merilin Harmony & control v eshope lekárne

GS Merilin Harmony - skúsenosti z eshopu lekárne Pilulka

Pozri viac skúseností a hodnotení priamo v eshope lekárne Pilulka.sk.

ℹ️ Treba ho užívať naozaj dlhodobo / Heureka…

„…užívam GS Merilin už asi 10-12 rokov s menšími pauzami a zo všetkých prírodných (vyskúšala som hádam väčšinu dostupných) má najlepšie účinky, len treba vydržať aspoň 1 mesiac, kým sa prejavia a aj potom pokračovať…“ Anna P.

„…naozaj je účinný, tak ako je v popise asi po 4 týždňoch príznaky úplne vymizli, pri užívaní mi tiež zosilneli nechty i vlasy. Po dlhodobom užívaní (asi po 1 roku) sa u mňa účinok pomaly stratil, musela som prejsť na iné produkty. Z produktov, ktoré som doteraz používala, bol najúčinnejší, aj najdlhšie sa prejavoval účinok. Pri iných produktoch boli účinky krátkodobejšie, musela som častejšie meniť produkty. Teraz sa opäť skúšam vrátiť k Merilinu…“

Pozri viac skúseností a hodnotení priamo na (Heureka.sk)

ℹ️ GS Merilin Harmony a „česká“ Heureka

Značka GS (Green Swan) je viac známejšia u našich českých susedov a tak na tomto mieste uvádzam postrehy z českej Heureky, kde je tých hodnotení prípravku GS Merilin Harmony naozaj veľmi veľa. A najskôr celkové hodnotenie:

GS Merilin Harmony - celkové hodnotenie, Heureka CZ

…pár zaujímavých komentárov a hodnotení:

GS Merilin Harmony - skúsenosti, Heureka CZ

+ niekoľko ďalších:

GS Merilin Harmony - hodnotenie užívateliek, Heureka CZ

 

Najčastejšie otázky

❓ Pre koho je GS Merilin Harmony určený primárne?

Primárne pre ženy v klimaktériu a menopauze. Prípravok pomáha vďaka obsahu fytostrogénov z ploštičníka zmierňovať nepriaznivé prejavy nastupujúcej menopauzy a extrakt z ľubovníka má pomôcť po psychickej stránke. Zo zloženia som ešte nespomenul vitamín D3 a vápnik. Tieto látky prispievajú k zníženiu rizika osteoporózy, pre ktoré sú dámy v tomto období náchylnejšie.

❓ Môže sa používať miesto hormonálnej liečby?

GS Merilin Harmony určite nemožno považovať za náhradu akejkoľvek liečby, vrátane hormonálnej. Je to totiž „iba“ výživový doplnok a tak sa k tomu treba aj stavať. Nenásilná prírodná podpora pri nepriaznivých prejavoch nastupujúcej menopauzy či klimaktéria však tiež má čo do seba.

❓ Je užívanie GS Merilin Harmony vôbec bezpečné?

Užívanie tohto prípravku je bezpečné, teda hlavne čo sa týka prípadného rizika vedľajších príznakov. Žiadne vážne ťažkosti sa pri reálnych skúsenostiach s doplnkom nevyskytovali. Pozor by si však mali dať tie ženy, ktoré sú viac citlivé na UV žiarenie (kvôli ľubovníku v zložení, ktorý môže zosilniť nepriaznivý účinok tohto žiarenia). Takisto sa neodporúča kombinácia ľubovníka s niektorými liekmi na predpis, preto je nevyhnutné aby ste o užívaní doplnku súbežne s liekmi dali vedieť lekárovi, aby posúdil bezpečnosť takéhoto súbežného užívania.

❓ Obsahuje tento výživový doplnok aj nejaké alergény?

Žiadne najviac rozšírené klasické alergény GS Merilin Harmony vo svojom zložení neobsahuje. V prípravku sa nenachádza ani cukor, ani laktóza a ani lepok, takže je vhodný aj pre ľudí, ktorí sú na ne precitlivení.

❓ Ako dlho treba GS Merilin Harmony užívať, aby sa dostavili výsledky?

Odporúčaná doba užívania je aspoň 2-3 mesiace, pričom priaznivý efekt prípravku je možné očakávať cca po 4 týždňoch užívania. Tiež to bude závisieť od konkrétneho zdravotného stavu a veku užívateľky. Prípravok sa teda naozaj musí užívať dlhodobo, o čom svedčia aj skúsenosti mnohých žien.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť u každého rovnaké účinky je pri prípravkoch s prírodným rastlinným zložením v podstate nemožné. Všetko závisí od konkrétneho stavu organizmu. Riešením je možno výmena za iný doplnok s iným zložením, ktorý sadne lepšie a bude efektívnejší. Vyberať je ozaj z čoho – skúsiť z tých kvalitnejších na menopauzu môžete aj taký Feminus (novinka, ktorá sa už rýchlo ujala), Menoxin, Menox 45, či Sarapis, FytoFEM, Fytosoja…

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

GS Merilin Harmony a moje zhodnotenie na záver

Menopauza, respektíve klimaktérium, je obdobie, ktoré žena s otvorenou náručou práve nevíta. Nepríjemné prejavy kolísania a nedostatku hormónov ako sú návaly tepla, nadmerné potenie či nepokojný prerušovaný spánok je možné v určitej miere potlačiť aj príjmom vhodných prírodných látok. Trebárs aj vo forme kvalitného výživového doplnku. GS Merilin harmony takým nepochybne je, už len kvôli zaujímavej kombinácii ploštičník strapcovitý (overená bylinka na ženské problémy hormonálneho pôvodu) a ľubovník bodkovaný (liečivka známa svojimi pozitívnymi účinkami na psychiku) + vitamín D3 a vápnik pre optimálne zdravie kostí a zníženie rizika vzniku osteoporózy.

Na druhú stranu, práve ľubovník bodkovaný stojí za niektorými obmedzeniami v jeho užívaní a prípravok tak nemôže brať naozaj každý kto si zmyslí. Ak užívate práve nejaký liek (na predpis, či aj bez neho), informujte o zámere užívať tento doplnok svojho lekára. Ak by vás práve toto malo odradiť od jeho kúpy, stále ešte máte na výber z množstva kvalitných doplnkov s odlišným zložením, ktoré v účinnosti za GS Merilin vôbec nezaostávajú. Práve naopak, v mnohých ohľadoch ho aj predčia. Konkrétne? Napríklad taký Menoxin, Menox 45, či Feminus).

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • vyvinutý pre zrelé ženy, ktoré majú problémy v období menopauzy
 • bohatý zdroj vápnika, ktorý podporuje rast a pevnosť kostí
 • obsahuje aj účinnú a bezpečnú dávku extraktu ľubovníka bodkovaného
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

GS Merilin Harmony - doplnok výživy vo forme tabliet určený na pomoc s nepríjemnými príznakmi menopauzy. Obsahuje unikátne spojenie 2 rastlín - Ploštičníka a Ľubovníka + vitamín D3 a vápnik na podporu normálneho stavu kostí.

3.3

GS Merilin 60 tbl. + 30 tbl. ZADARMO

✅ Cena: 22,66 €
✅ Balenie: 90 tabliet
✅ Dávkovanie: 1 tableta denne

Chcem GS Merilin Harmony Pilulka.sk
Vývoj ceny GS Merilin Harmony

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

24,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fytosoja OSTEO
FYTOSOJA OSTEO 500 mg 60 cps
➡️ výživový doplnok na menopauzu
✅ prírodné zloženie
✅ obsahuje fytoestrogény v kombinácii s vit. D3 a K2 + vápnik
✅ prevencia osteoporózy
DrMax.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ možný osobný odber na 318 miestach

14,29 €
Chcem vedieť viac
90 tabliet
FytoFEM
FytoFEM harmony & control tbl 1×90 ks
➡️ doplnok pre ženy v menopauze
✅ obsahuje až 40 mg prírodných fytoestrogénov a 20 mg extraktu z ploštičníka
✅ pomoc s nepríjemnými prejavmi menopauzy
✅ ideálny na dlhodobé užívanie
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

20,99 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Vladimír Rejholec

Som editorom niekoľkých tématických magazínov. Zaujíma ma tak technika, ako aj zdravý a aktívny životný štýl. Mám na starosti testovanie a vyhodnocovanie kvality produktov, pripravujem aj podrobné porovnania. Vediem redakciu Afrodiziakum.sk, vyberám témy, ktoré zaujímajú čitateľov a koordinujem tvorbu čo najkvalitnejších článkov.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.