Lieky na potenciu

Lieky na potenciuLieky na potenciu zahŕňajú prípravky na podporu potencie ako u mužov, tak i u žien. Jedná sa o celkom širokú skupinu preparátov, kde spadajú lieky určené na oslabenú erekciu, predčasnú ejakuláciu, či na zvýšenie libida u mužov aj žien. V drvivej väčšine sa jedná o synteticky vyrábané účinné látky, ktoré sú vydávané iba na predpis. Takže na to, aby ste sa k nim dostali, potrebujete podstúpiť vyšetrenie a na jeho základe vám lekár môže predpísať vhodný liek (pričom tieto lieky samozrejme dostanete iba v lekárni).

Výhodou takýchto liekov je najmä to, že sú naozaj účinné (pri stanovenej diagnóze). Na druhú stranu však lieky na zvýšenie potencie prinášajú nezanedbateľné riziko vedľajších účinkov a množstvo obmedzení pri ich užívaní (kontraindikácie a interakcie s inými liekmi či doplnkami).

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu potencie prostredníctvom zlepšenia erekcie a ejakulácie: ✅ eJoyZerex a ✅ ProerectaAk hľadáte prírodnú podporu potencie u žien, odporúčam vám vyskúšať tieto tabletky a prípravky, majú tie najlepšie referencie: ✅ InofolicAphrodisia V pre ženy a ✅ Gynex.

Čo to vlastne potencia je a jej význam

➡️ Potencia

Pod označením Potencia si môžeme predstaviť súhrn všetkých sexuálnych funkcií, ktoré umožňujú plnohodnotný pohlavný styk. Potencia sa používa najčastejšie v súvislosti s mužským sexuálnym zdravím, kde problémy s potenciou (impotencia*) zahŕňajú oslabenú erekciu, poruchy ejakulácie, ťažkosti so sexuálnym vzrušením a túžbou a samozrejme aj zníženú plodnosť vďaka nedostatočnej tvorbe spermií. Pri ženách sa veľmi nepoužíva a ak, tak najmä v súvislosti s problémov s otehotnení a donosením plodu.

Zdravá potencia je inak podmienená viacerými faktormi. Toto sú základné podmienky potencie:

 • normálna funkčnosť reprodukčných orgánov
 • schopnosť dosiahnuť sexuálne vzrušenie, čo podmieňuje správne fungujúci nervový systém
 • kvalitná erekcia – optimálne tvrdý penis a normálne trvanie erekcie sú nevyhnutnosťou pri každom pohlavnom styku
 • kvalitný ejakulát – zahŕňa kvalitu samotných spermií aj ich “nosiča” (pretože spermie tvoria iba zhruba 5 % ejakulátu)
 • ejakulácia vo vnútri pošvy a to najlepšie pri pravidelnom pohlavnom styku

➡️ *Impotencia

Impotencia je vlastne neschopnosť dosiahnuť plnohodnotný sexuálny styk. Je to tiež neschopnosť počať potomstvo. Takže je to vlastne opak potencie. Príčin impotentnosti je hneď niekoľko, no dajú sa zaradiť v podstate do dvoch typov.

Sú to psychické príčiny impotencie, kde za problémami stojí zvýšené napätie a stres, nesústredenosť, strach, celkovo psychický nekomfort. Druhým typom sú fyziologické príčiny impotencie, ktoré zahŕňajú napríklad celkovú únavu a prílišné vyčerpanie z dôvodu dlhodobo neriešených kardiovaskulárnych ťažkostí, problémov s hormonálnou sústavou, či nervovým systémom.

Impotencia hrozí najviac jedincom s nezdravou životosprávou (fajčenie, alkohol, obezita…) a tým, ktorí sú vystavení nadmiere stresu (v škole, v práci, doma…).

 

Najčastejšie problémy s potenciou a ich prejavy

Problémy s potenciou sa vyskytujú čoraz častejšie naprieč celým vekovým spektrom. Nevyhýbajú sa totiž ani mladým (majú viac psychogénny pôvod), ani starším (zväčša fyziologický pôvod). O akých problémoch je reč? U mužov sú to často problémy s erekciou či ejakuláciou, ženy bežne riešia zníženú schopnosť dosiahnuť orgazmus. A obe pohlavia problémy s  plodnosťou…

Základné typy porúch potencie:

 • nízke libido – potlačená sexuálna túžba sa prejavuje nezáujmom o fyzický kontakt
 • oneskorená erekcia – jej nástup je pomalší ako obvykle
 • slabá erekciastoporenie penisu nie je 100%-né, k erekcii síce dochádza, no jej kvalita nie je ideálna a tvrdosť penisu nedostatočná
 • krátka erekciadĺžka erekcie nepostačuje k tomu, aby pár dospel k uspokojivému pohlavnému styku
 • predčasná ejakuláciaprirýchle vyvrcholenie spravidla do niekoľkých minút (extrémne tesne po vniknutí penisu do vagíny)
 • problém s plodnosťou – zvyčajne sa jedná o nedostatočnú produkciu životaschopných (pohyblivých a nedeformovaných) spermií u mužov, u žien o nedostatočnú funkciu vaječníkov a vajíčkovodov

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu potencie prostredníctvom zlepšenia erekcie a ejakulácie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta. Ak hľadáte prírodnú podporu potencie u žien, odporúčam vám vyskúšať tieto tabletky a prípravky, majú tie najlepšie referencie: ✅ InofolicAphrodisia V pre ženy a ✅ Gynex.

 

Najčastejšie faktory vzniku problémov s potenciou

Problémy s potenciou môžu mať krátkodobý ale aj dlhodobý charakter. Menej závažné dočasné problémy dokáže spôsobiť napríklad aj taká nadmerná únava, či stres. Iné, závažnejšie, majú na svedomí rôzne zdravotné problémy. Poďme sa pozrieť na najčastejšie príčiny problémovej potencie v skratke:

➡️ Fyzické príčiny

 • cievne ochorenia – napríklad vysoký krvný tlak, cukrovka
 • neurogénne ochorenia – Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba
 • anatomické ochorenia penisu a pošvy – poruchy prostaty, krátka uzdička penisu, vaginálne septum, tuhá panenská blana
 • úrazy alebo patologické stavy – Peyronieho choroba, poranenie miechy, resekcia pošvy, koloidné jazvy, zúženie vaginálneho otvoru
 • metabolické ochorenia – napríklad obezita
 • hormonálne ochorenia

➡️ Psychické príčiny

 • depresia a úzkostné stavy
 • nervozita a stres
 • stavy vyplývajúce z nedostatku kvalitného spánku

➡️ Životný štýl

 • fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu, užívanie omamných látok
 • nedostatok pohybu
 • nadmerná únava

➡️ Užívanie liekov

Problémy v tejto oblasti spôsobujú napríklad niektoré cytostatiká, antihistaminiká, antiepileptiká, antidepresíva, antipsychotiká, diuretiká, antihypertenzíva, fibráty, kortikosteroidy, či antiandrogény.

➡️ Hladina pohlavných hormónov

Nevyrovnaná hladina pohlavných hormónov spôsobuje problémy s potenciou ako u mužov, tak aj u žien. Nízka hladina testosterónu oslabuje mužský sexuálny apetít, nedostatok estrogénu ženské libido, ale aj plodnosť u oboch pohlaví.

➡️ Vek

Vek je jediná prirodzená príčina poklesu potencie. U mužov sa najviditeľnejšie prejavuje po 40-tke, u žien už po 30-tke (podobne ako pri plodnosti).

💡 Všetko o potencii…

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold

 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik a Zerex Klasik plus na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie a libida, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu, Zerex Shot – bylinná vzpruha na okamžitú podporu erekcie)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie a podporu potencie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás

29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl

 • výživový doplnok na podporu libida, potencie a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • komplexné zloženie – 3 účinné rastlinné afrodiziaká v 1 tabletke (maca, damiána, horny goat)
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (a frigidita je minulosťou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

Možnosti ako podporiť svoju potenciu

Potenciu nemusíte hneď riešiť liekmi. Na jej podporu existuje hneď niekoľko dobrých a hlavne účinných opatrení, ktoré môžu zafungovať prirodzenou cestou. O akých spôsoboch je reč?

 • správna životospráva – zdravšie stravovanie, potlačenie zlozvykov ako je fajčenie a konzumácia alkoholu má na potenciu neuveriteľne pozitívny vplyv, k tomu ak poriešite prípadný nepriaznivý zdravotný stav, máte v podstate vyhrané (na zníženej potencii sa najviac podieľa nadváha až obezita a s tým súvisiace zdravotné komplikácie ako je vysoký tlak a cholesterol)
 • podpora psychického zdravia – na to, aby ste zlepšili svoju sexuálnu aktivitu/potenciu niekedy postačí aj taká jednoduchá vec ako je dostatok spánku, potlačenie negatívneho vplyvu stresu a nadmernej únavy
 • cvičenie a dobrá fyzická kondícia – aktívny pohyb je jednoznačne najlepšia prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré negatívne pôsobia aj na potenciu, pravidelné cvičenie zlepšuje náladu a zvyšuje energiu a vytrvalosť, u mužov dokonca pomáha zvýšiť hladinu testosterónu
 • bylinky a tabletky na mužskú potenciu – podporiť všetky svoje sexuálne funkcie sa dá veľmi jednoducho aj takýmto prírodným spôsobom. Viaceré osvedčené rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Krpčiarka šípolistá, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Šafran, Chilli, Yohimbé, Pestrec mariánsky…), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín, L-ornitín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú potenciu, erekciu a zvyšujú sexuálny apetít
 • bylinky a tabletky na ženskú potenciu – ženskú potenciu zase možno podporiť aj vhodnými potravinovými doplnkami na báze ženských fytoestrogénov (sója, ľan, ďatelina), či s typicky „ženskými“ bylinkami ako je šalvia, vitex jahňací, alchemilka, ploštičník, ale aj maca, damiána, či kotvičník zemný…

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu potencie prostredníctvom zlepšenia erekcie a ejakulácie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta. Ak hľadáte prírodnú podporu potencie u žien, odporúčam vám vyskúšať tieto tabletky a prípravky, majú tie najlepšie referencie: ✅ InofolicAphrodisia V pre ženy a ✅ Gynex.

 

Lieky na potenciu: zloženie, účinky a užívanie

Lieky na potenciu teda vo svojej podstate riešia vyššie zmienené poruchy erekcie, ejakulácie, libida či sexuálnej vzrušivosti. Základ týchto liekov tvoria synteticky vyrobené účinné látky ako sú napríklad inhibítory fosfodiesterázy typu 5 (sildenafil, tadalafil a ďalšie), ktoré zlepšujú prekrvenie pohlavnej sústavy, či inhibítory spätného vychytávania serotonínu SSRI ako je dapoxetín (Priligy), ktoré tlmia odozvu na sexuálnu stimuláciu a tak odďaľujú ejakuláciu.

Lieky na potenciu – čo potrebujete vedieť

 • tieto lieky na potenciu nie sú voľne dostupné, bez predpisu sa k nim legálne nedostanete
 • väčšinou sa jedná o preparáty určené mužom, legálne ženské prípravky sú stále ešte len vo fáze overovania účinkov, respektíve nie sú u nás schválené (napríklad Lovegra)
 • ich účinok nastupuje síce takmer okamžite (do 30-60 minút), no trvá iba obmedzenú dobu (zväčša plný efekt do 4-8 hodín)
 • zloženie u nás registrovaných liekov je overené, účinnosť a bezpečnosť je podložená testami (lieky sú schválené príslušnými orgánmi)
 • mínusom je možnosť výskytu nežiadúcich alebo vedľajších účinkov (najčastejšie bolesti hlavy, nevoľnosť, návaly tepla a začervenanie kože)
 • takisto môžu ich užívanie obmedziť kontraindikácie a interakcie s inými liekmi či doplnkami

 

Časté otázky

Lieky na potenciu sa dosť často „pretriasajú“ aj na rôznych internetových diskusiách a fórach. Práve takouto formou sa dá o problematike zistiť dosť veľa praktických vecí. Rozhodol som sa preto uviesť teda na tomto mieste aj niekoľko najčastejších otázok týkajúcich sa liekov na potenciu.

❓ Dokážu takéto lieky úplne vyriešiť konkrétnu poruchu?

Tieto lieky na potenciu zvyčajne riešia viditeľný prejav poruchy a teda nie priamo jej príčinu. Platí to pri liekoch na erektilnú dysfunkciu, platí to aj pre lieky na predčasnú ejakuláciu či zvýšenie libida. Ak sa nepodarí odstrániť (a vôbec zistiť) príčinu poruchy, je táto cesta v podstate jediným prijateľným riešením. I keď to bude v konečnom dôsledku znamenať „len“ permanentné užívanie liekov.

❓ Dajú sa lieky na potenciu medzi sebou kombinovať a užívať napríklad súbežne?

Určite nie. Napríklad lieky na erektilnú dysfunkciu a lieky na predčasnú ejakuláciu kombinovať určite nemôžete. Ale o tom vás určite poučí váš lekár, ktorý vám liek predpisuje. Aj v tom inak spočíva riziko liekov kupovaných na čiernom trhu. Nikto totiž neručí za to, že ľudia nespárujú dokopy lieky, ktoré im môžu spôsobiť naozaj vážne zdravotné ťažkosti.

❓ Môže sa popri užívaní týchto liekov konzumovať alkohol?

Nie. Ak vám lekár predpíše tieto lieky na potenciu, je nevyhnutné aby ste sa alkoholu popri ich užívaní zriekli. Existujú však aj ďalšie kontraindikácie, ktoré znemožňujú užívanie týchto liekov – hlavne tie, ktoré sa týkajú kardiovaskulárneho systému. Na tie vás však určite upozorní váš ošetrujúci lekár a všetky potrebné informácie nájdete aj v príbalovom letáku lieku.

❓ Je lepší originálny liek alebo stačí aj jeho generikum?

Originálny liek aj jeho generikum vychádzajú z jednej a tej istej účinnej látky. V podstate by sa nemalo jednať o extra rozdielny účinok i keď nevylučujem, že na každého zaúčinkuje podaný liek trochu inak. Treba to s lekárom prekonzultovať a prípadne vyskúšať niekoľko značiek (na trhu je dosť legálnych alternatív) a zistiť, ktoré tabletky pomáhajú najviac.

❓ Sú vedľajšie účinky naozaj takým veľkým rizikom pri týchto liekov?

Pre niekoho áno, pre niekoho ani nie. Riziko vedľajších účinkov je však pri každom užívaní akéhokoľvek lieku, nielen tých na potenciu. Na druhú stranu to hneď neznamená, že sa objavia u každého a ak, tak nemusia byť hneď tie najzávažnejšie.

 

Lieky na potenciu – prehľad

Liekov na zvýšenie potencie prostredníctvom zlepšenia prekrvenia pohlavnej sústavy je dostupných celkom dosť (nájde sa aj jeden povolený na oddialenie ejakulácie) – pozor: všetky sú na lekársky predpis a svojvoľné obstaranie takýchto liekov z druhej ruky či z pochybných eshopov bez receptu neodporúčam. Nestojí to za to riziko. Toto je základný prehľad liekov, ktoré majú „záber“ aj na potenciu:

Originálne lieky a ich generikáNelegálne generické lieky
💊 Viagra (Pfizer) / pozri kompletný profil lieku
💊 Taxier (pôvodne Vigrande, Zentiva a.s.)
💊 Katora (SVUS Pharma)
💊 Amfidor (EGIS Pharmaceuticals PLC)
💊 Sildenafil Mylan (Mylan S.A.S.) / pozri kompletný profil lieku
💊 Sildenafil Sandoz (Sandoz Pharmaceuticals) / pozri kompletný profil lieku
💊 Sidenafil Actavis (Actavis, Teva Pharmaceutical Industries)
💊 Sildenafil netpharma (NETPHARMA, s.r.o)
💊 Sildenafil Medreg (MedReg)
💊 Sildenafil Xantis (predtým Modrasil, Xantis Pharma Limited)
💊 Viner (Belupo)
💊 Vizarsin (KRKA d.d.)
💊 Olvion (Medochemie LTD.) / pozri kompletný profil lieku
💊 Silfedrem (G.L. Pharma GmbH.)
💊 Silandyl (IBSA Farmaceutici Italia Srl)
💊 Kamagra (pozri recenziu)
💊 Lovegra (pozri recenziu)
💊 Cenforce
💊 Sildaforce
💊 Eriacta
💊 Cobra
💊 Fildena
💊 Sildigra CT7
💊 Cialis (Eli Lilly) / pozri kompletný profil lieku
💊 Tadalafil Sandoz (Sandoz Pharmaceuticals)
💊 Tadalafil Mylan (Mylan S.A.S.)
💊 Gerocilan (G.L. Pharma GmbH.)
💊 Rekifre (SVUS Pharma)
💊 ZENAVIL (Medochemie LTD.)
💊 Tadagra (pozri recenziu)
💊 Tadalis
💊 Vikalis
💊 Vidalista
💊 Sildalist
💊 Tadacip
💊 Apcalis
💊 Levitra (Bayer AG) / pozri kompletný profil lieku
💊 Levitra Soft (USA)
💊 Staxyn (India)
💊 Vivanza (Taliansko)
💊 Vardeforce
💊 Vilitra
💊 Valif
💊 Spedra (Menarini) / pozri kompletný profil lieku💊 AvaForce
💊 Super Avana

Originálne lieky

 

➡️ Viagra

Viagra - tabletky, krabičkaViagra je liek, ktorý pozná na svete asi každý človek (podobne ako Coca-Colu). Viagra je najstaršia tabletka z radu preparátov určených k liečbe erektilnej dysfunkcie založených na takzvaných inhibítoroch fosfodiesterázy typu 5 (PDE-5). Konkrétne sa jedná o sildenafil, ktorý zabezpečuje viac krvi a jej lepší prietok do penisu počas sexuálnej aktivity.

Tento liek sa užíva len jednorazovo v prípade potreby (podobne ako ostatné uvedené lieky). Faktom zostáva, že po určitom čase účinky tabletky pominú, takže sa nejedná o riešenie, ktoré by erektilnú dysfunkciu fakticky vyliečilo, ale ide „len“ o potlačenie jej prejavu (čo je vlastne neschopnosť dosiahnuť akceptovateľnú erekciu).

 

➡️ Cialis

Cialis - liek na erektilnú dysfunkciu, tabletky, krabičkaCialis je liek na erektilnú dysfunkciu, ktorý prišiel na trh po Viagre a pôvodne mal snahu sa k jej popularite aspoň priblížiť… Podobne ako ona má účinnú látku patriacu do kategórie inhibítorov fosfodiesterázy typu 5 – konkrétne tadalafil.

Cialis sa inak od modrej tabletky vo viacerých ohľadoch líši. Azda najvýznamnejšie sa to prejavuje v celkovej dobe účinkovania lieku. Cialis podľa viacerých testov pôsobí až neuveriteľných 36 hodín (s plným účinkom 10-12 hodín), čo je v porovnaní s Viagrou a jej 5-6 hodinami celkom výrazný rozdiel. Takisto sa Cialis môže užívať aj pri iných zdravotných indikáciách. Konkrétne okrem erektilnej dysfunkcie je to aj nezhubné zväčšenie prostaty.

 

➡️ Levitra

Levitra - liek na erektilnú dysfunkciu, tabletky, krabičkaLevitra sa na trh zaradila medzi lieky na erektilnú dysfunkciu na predpis ako tretia v poradí. Vďaka účinnej látke s názvom vardenafil (takisto sa jedná o iPDE-5/inhibítor fosfodiesterázy typu 5) sa však od konkurencie mierne líši. Napríklad aj rýchlejším nástupom účinkov. ďalším plusom je aj cena za tabletku, ktorá je v porovnaní s niektorými inými originálnymi liekmi len polovičná.

Účinná látka vardenafil spôsobuje to, že sú maximálne priechodné aj tie najmenšie cievy a mikrocievy a lepší prietok krvi v penise potom znamená kvalitnú erekciu po sexuálnej stimulácii po celý čas pohlavného styku. Účinnosť tabletiek je podobná ako pri Viagre, to jest môžete rátať približne so 6 hodinovou podporou.

 

➡️ Spedra

Spedra - tabletky, balenie, liek na erektilnú dysfunkciuSpedra je najnovší originálny liek na erektilnú dysfunkciu s účinnou látkou avanafil, ktorá takisto patrí k inhibítorom fosfodiesterázy typu 5. Vďaka nej je podľa niektorých zdrojov Spedra účinnejšia aj pri ťažších formách erektilnej dysfunkcie. Takisto má rýchlejší nástup účinkov – do 15-30 minút od užitia tabletky.

Účinok tohto lieku na erekciu je takisto nespochybniteľný a ak vám lekár predpíše na poruchu erekcie práve Spedru, nemusíte mať v tomto smere vôbec žiadne obavy. Avšak ako je to pri týchto liekoch „zvykom“, treba aj pri Spedre rátať s rizikom prejavu viacerých nepríjemných vedľajších účinkov.

 

➡️ Priligy

Priligy - liek na predčasnú ejakuláciu, baleniePriligy je prvý oficiálny liek, ktorý je zameraný na liečbu predčasnej ejakulácie. Účinnou látkou je dapoxetín, ktorý patrí medzi takzvané selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI). Čo sú vlastne antidepresíva a priamo ovplyvňujú činnosť centrálnej nervovej sústavy.

Účinky lieku sú klinicky overené, čiže Priligy reálne predlžuje dobu pohlavného styku o niekoľko minút. Liek je však určený na problémy vážnejšieho charakteru a teda sa najčastejšie predpisuje mužom, ktorí vyvrcholia naozaj veľmi skoro – do 1 minúty.

💡 Prečítaj si o Priligy viac

 

Generiká

 

➡️ Sildenafil Mylan

Sildenafil Mylan - recenzia generického lieku na erektilnú dysfunkciu na predpisSildenafil Mylan je jeden z tých známejších generických liekov na erektilnú dysfunkciu. Obsahuje účinnú látku s názvom sildenafil, presne tak ako jeho originálna predloha – známa Viagra. Dostanete ho taktiež iba na predpis od lekára. Výhodou takéhoto generického lieku v porovnaní s originálom je jeho cena. V podstate za tie isté účinky (aj vedľajšie) zaplatíte maximálne polovicu.

💡 Prečítaj si o Sildenafil Mylan viac

 

➡️ Sildenafil Sandoz

Sildenafil Sandoz - recenzia generického lieku na erektilnú dysfunkciuSildenafil Sandoz je liek na erektilnú dysfunkciu. Jedná sa o generikum, ktoré obsahuje účinnú látku sildenafil (originálny liek je známa Viagra). Je výlučne na lekársky predpis. U nás je Sildenafil Sandoz pomerne dosť rozšírený a predpisovaný aj z toho dôvodu, že ako generikum dokáže pacientovi ponúknuť takmer rovnakú účinnosť za približne polovičnú cenu za tabletku.

 

Nelegálne generiká

 

➡️ Kamagra

Kamagra 100 mg - recenziaKamagra je generický liek na erektilnú dysfunkciu, ktorý obsahuje účinnú látku sildenafil. Jedná sa tabletky, ktoré sa u nás dajú zohnať iba načierno, najčastejšie pomocou nelegálnych eshopov na internete. Kamagra má inak tie najrozmanitejšie formy. Vvyrába sa nielen ako klasické tabletky, ale aj ako cukríky, oral jelly (želé), šumivé tabletky, film na jazyk, atď.

Kamagra je čo sa týka účinkov celkom porovnateľná s Viagrou. Tak to aspoň popisujú viacerí muži, ktorí ju už vyskúšali. Na druhú stranu sa však jedná o nelegálnu alternatívu a jej užívanie bez dohľadu lekára je ozajstným rizikom. Určite radšej siahnite po lieku, ktorý je na predpis i keď by to znamenalo, že budete musieť podstúpiť vyšetrenie u lekára.

 

➡️ Tadagra

Tadagra - neregistrovaný liek na erekciu, generikum, recenziaTadagra je generický liek na erektilnú dysfunkciu, ktorý vychádza z originálneho lieku s názvom Cialis (účinná látka tadalafil). Tadagra je u nás neregistrovaným liekom a teda jeho užívanie nie je legálne možné. Tadagra (podobne ako Kamagra) pochádza z dielne veľkej farmaceutickej firmy z Indie Ajanta Pharma.

Keďže sa jedná o generikum, účinok je veľmi podobný originálu. Takže od Tadagry môžete viacmenej takisto ako od Cialisu očakávať rýchlejší nástup erekcie (do polhodiny), a aj dlhšie trvanie účinkov (podľa tvrdení výrobcu až 36 hodín).

💡 Prečítaj si o Tadagre viac

 

➡️ Lovegra

Lovegra - Ajanta Pharma, recenziaLovegra, označovaná aj ako Viagra pre ženy, je liek, ktorý má fungovať na základe účinnej látky sildenafil citrát známej viac ako súčasť liekov na erektilnú dysfunkciu u mužov. Má pomôcť ženám s poruchami sexuálneho vzrušenia (sexuálnou dysfunkciou). Toto tvrdenie výrobcu však nie je potvrdené žiadnym oficiálnym výskumom.

Lovegra je inak dielom veľkej farmaceutickej firmy z Indie Ajanta Pharma Limited. Lovegra, podobne ako už spomínané lieky (Kamagra, Tadagra…) sa u nás predávať nesmú. Ak sa k nej dostanete prostredníctvom pochybných eshopov je to len a len na vašu zodpovednosť.

💡 Prečítaj si o Lovegre viac

 

Lieky na potenciu a skúsenosti s nimi

Lieky na podporu potencie a riešenie problémov v sexuálnej oblasti sú populárne hlavne u mužov, čo dokladujú celosvetovo notoricky známe značky ako je Viagra, či jej, u nás nepovolené, generikum z Indie Kamagra. Jedná sa o účinné prípravky, o tom pochybnosti nie sú, skôr môže zaraziť množstvo vedľajších účinkov, ktoré sa môžu (ale aj nemusia pravdaže) pri ich užívaní prejaviť.

Potenciálne plusy liekov na potenciu v skratke

 • mimoriadne vysoká účinnosť liekov (klinicky overená), ktoré sú zamerané primárne na potlačenie príznakov
 • veľký výber značiek a typov liekov (originálne lieky + množstvo generík)

Mínusy

 • nejde o trvalý spôsob riešenia príčin porúch a preto je nutné opakované a pravidelné dávkovanie
 • veľmi častý výskyt nežiadúcich a vedľajších účinkov
 • viacero možných kontraindikácií a interakcií s inými liekmi
 • každý typ lieku ovplyvňuje iba jednu oblasť a medzi sebou sa veľmi „nemusia“ – príklad liek na predčasnú ejakuláciu môže potláčať účinky lieku na erekciu a opačne
 • nebezpečné neschválené lieky na potenciu (dovoz Lovegry, Tadagry, Kamagry a mnohých ďalších preparátov na naše územie je striktne zakázaný, nikto ich teda ani nekontroluje a nik nenesie zodpovednosť za ich zloženie a bezpečnosť pri užívaní)

 

Tabletky na potenciu (doplnky výživy), ktoré sme s partnerkou vyskúšali

Najväčší problém klasických liekov na potenciu je podľa môjho názoru ten, že riziko vedľajších účinkov je naozaj celkom vysoké a účinok je v podstate dočasný. Takáto tabletka na pár hodín naozaj spraví z vášho penisu tip top nástroj na sex, no pokiaľ si myslíte, že vám to nejako pomáha aj do budúcnosti, mýlite sa.

Ja s partnerkou máme oveľa lepšie skúsenosti s niektorými voľnedostupnými doplnkami – prírodnými tabletkami na potenciu. Vyskúšali sme viaceré značky a niektoré z nich boli naozaj kvalitné. Prečo sme po nich siahli? Týchto pár dôvodov snáď presvedčí aj vás…

 

Princíp a účinky prírodných prípravkov (doplnkov) na potenciu

💡  Mužská aj ženská potencia sa dá teda riešiť a podporiť aj vhodnými tabletkami s prírodným zložením. Takisto si však treba uvedomiť, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere sa ani nedá porovnávať.

Voľne dostupné prípravky a doplnky na potenciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a niektoré z týchto prípravkov sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov ako je oslabená erekcia, nízke libido, či predčasná ejakulácia. Prípravky určené pre ženy zas podporujú normálnu činnosť pohlavnej sústavy, vrátane hormonálnej rovnováhy, niektoré špecifické doplnky zlepšujú aj vnímanie sexuálnych stimulov a zvyšujú sexuálny apetít.

Tieto tabletky majú overené prírodné zloženie. Neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú sa kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé rastlinné extrakty, minerály, vitamíny a ďalšie látky, ktoré majú nezameniteľné účinky nielen na potenciu, ale aj na libido, či zdravie celého urogenitálneho traktu muža i ženy.

Aby vám však ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa musia užívať dlhšiu dobu (aspoň 2-3 mesiace), postupné zlepšovanie potencie je jednoducho fakt, zázračné skokové zlepšenie skrátka neexistuje…

 

Najlepšie doplnky výživy na potenciu

A ktoré tabletky na potenciu u nás zabodovali najviac? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

TOP prípravky na potenciu pre mužov

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fertin
Fertin recenzia
➡️ tabletky na podporu plodnosti u mužov
✅ schválený výživový doplnok
✅ prémiová kvalita – overený výrobca
✅ pozitívny účinok na plodnosť muža
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

15,99 €
Chcem vedieť viac

TOP prípravky na potenciu pre ženy

názovurčenie a výhodypredajcacena
VITEX Agnus Castus
KIWU WUKI VITEX Agnus Castus 90 cps
➡️ silný extrakt z Vitexu jahňacieho
✅ pomoc so zvýšením hladiny progesterónu (a znížením prolaktínu)
✅ účinná podpora pri viacerých ženských problémoch
✅ pozitívny vplyv na plodnosť i mentálne zdravie
✅ vplyv na hladinu hormónov
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

13,79 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
30 ml
Energy GYNEX bylinný extrakt
Gynex
➡️ výživový doplnok vo forme kvapiek – bylinný extrakt
✅ pôsobí regeneračne, detoxikačne a antioxidačne
✅ pomoc pri problémoch s menštruáciou, menopauzou, rôznych gynekologických zápaloch
✅ podpora plodnosti u oboch pohlaví
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,26 €
Chcem vedieť viac
60 vrecúšok
Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
➡️ Prášok na podporu plodnosti a tehotenstva.
✅ prírodný prípravok bez predpisu
✅ jednoduché užívanie - prášok na prípravu nápoja
✅ bez vedľajších účinkov
✅ viditeľné výsledky v praxi (xy spokojných mamičiek)
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

28,80 €
Chcem vedieť viac

Lieky na potenciu: upozornenie na záver

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!