Sú španielske mušky bezpečné?

Peter Kacián 7. augusta 2018 0

Španielske mušky patria k najznámejším afrodiziakám vôbec a hoci ich používanie v porovnaní s minulosťou trošku opadlo, ešte stále si zachovávajú dosť priaznivcov. Hlavným dôvodom, prečo sa ich používaniu zvyknú ľudia vyhýbať je, že ohľadom ich možných vedľajších účinkov a bezpečnosti vládnu značné pochybnosti. Povedzme si teda o tom, či možno španielske mušky považovať za zdraviu škodlivý alebo naopak bezpečný výživový doplnok.

Pôvodné účely užívania španielskych mušiek

spanielske-musky-na-ruke

Pľuzgierik lekársky

Užívanie španielskych mušiek trvá už celé storočia, pričom sa zakladá na zelenom chrobáčikovi, pľuzgiernikovi lekárskom. Jeho mŕtve telo sa rozdrví, zmieša s ďalšími ingredienciami a vodou alebo alkoholom, čím vzniknú španielske mušky, afrodiziakum v podobe kvapiek. V minulosti používali podobný extrakt muži počas svojej svadobnej noci, pričom ho aplikovali priamo na svoje pohlavné orgány a týmto spôsobom si chceli zaistiť kvalitný výkon a obdiv novomanželky.

Prečo ohľadom španielskych mušiek vznikajú obavy

Hlavným problémom ohľadom španielskych mušiek je, že obsahujú kantaridín, známy svojim silným dráždivým efektom. Už na pokožke môže pôsobiť pálivo a po užití v podobe kvapiek či tabletiek sa jeho účinok prejavuje ešte viac. Keďže dráždi pohlavné orgány mužského močového traktu, zvyšuje tak zároveň ich prekrvenie a zlepšuje erekciu. Je však jednoducho príliš nebezpečný a preto je v mnohých krajinách len veľmi ťažko, ak vôbec dostupný v podobe
klasických španielskych mušiek. Paradoxne to vedie k tomu, že mnohí veria, že je ťažšie dostupný práve preto, že je tak mocne účinný.

Hlavné vedľajšie účinky kantaridínu v španielskych muškách

Veľmi dlho španielske mušky používali ženy, ktoré chceli potratiť, preto by sa ich užívaniu mali určite vyhnúť ženy, ktoré sú tehotné. Aj malá dávka totiž môže viesť k spontánnemu potratu. Keďže kantaridín dráždi vylučovací trakt, môže spôsobiť zápaly, infekcie, problémy s obličkami a viesť k pocitu, že potrebujete neustále na záchod. Ani psychické problémy nezostávajú stranou, od zmätenia až po stratu vedomia a ľudia, ktorí ich užívajú, môžu strácať kontrolu nad vlastnými emóciami. Užitie kantaridínu sa môže prejaviť aj v podobe podráždených očí, pálivom pocite v hrdle a žalúdku a neskutočnom smäde, ktorý nemožno uhasiť bez ohľadu nato, koľko tekutín v tom momente vypijete. Odporúčaným užitím španielskych mušiek však žiadne nebezpečie nehrozí.


Autor článku

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido. Keďže sa mi už roky darí pomáhať priateľom, známym, ale aj ostatným, kamaráti ma volajú Erekcia Guru.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.