Operácia penisu: Ako zväčšiť penis?

Peter Kacián Téma 9. februára 2021 1

Ak sa rozhodnete riešiť problematickú veľkosť Vášho penisu operačne, vedzte že máte možnosť podrobiť sa viacerým výkonom, ktoré sa v niektorých prípadoch vzájomne kombinujú. Výhodou všetkých chirurgických zákrokov je na jednej strane ich okamžitý a vo väčšine prípadov dlhodobý dokonca až trvalý efekt. Výsledok chirurgického zákroku je navyše zrejme najistejší zo všetkých dostupných metód. Na druhej strane však môžu so sebou podobné zákroky priniesť aj viac rizík a neželaných vedľajších efektov.

Najjednoduchšou metódou je liposukcia, teda odstránenie tukových buniek pri koreni penisu. O niečo komplikovanejšie je odstránenie úponov toporivých telies penisu od kosti. Po tomto zákroku je nutné nosiť niekoľko týždňov špeciálnu bandáž a občas môže dôjsť pri neskoršom pohlavnom styku k poraneniu penisu a negatívne môže vplývať aj na erekciu.

prierez-penis-operaciaMožné je tiež nechať si zväčšiť objem svojho penisu, pričom k tomuto úkonu sa zvykne používať vlastné tukové tkanivo. Počas zákroku nazývaného lipofilling sa odoberie tkanivo napríklad z oblasti podbruška a následne sa aplikuje ihlami do podkožky penisu. Táto metóda však nie je dlhodobého charakteru, keďže telo po čase vložený tuk prirodzenou cestou vylúči, nakoľko sa normálne v penise nevyskytuje.

Ďalšou chirurgickou alternatívou sú aj implantáty, napríklad z kože zo sedacích svalov s podkožným tukom bez vrchnej vrstvy epidermis, ktoré sa vkladajú do malých zárezov po stranách penisu. Po podobných zákrokoch však môže dôjsť k odumieraniu tkaniva, ktoré sa implantuje, prípadne k jeho hnisaniu. Následný efekt je ale tiež výraznejší a dlhodobý.

Pre zväčšenie penisu sa využívajú aj rôzne mimotelové látky, napríklad silikóny alebo vylepšená forma kyseliny hyalurónovej vďaka ktorej penis zhrubne a ktorá sa pomocou injekcie aplikuje priamo do penisu a pod kožou získava formu gélu. Podobné látky je po niekoľkých rokoch neskôr možné do penisu opakovane dopĺňať.

Všetky chirurgické zákroky zväčšenia penisu spadajú pod kategóriu plastickej operácie a realizuje ich urológ alebo plastický chirurg. Možno ich vykonať jedine u zdravého pacienta a predchádzajú im pohovory s lekárom a užívanie antibiotík. Operáciu nemôže podstúpiť pacient trpiaci ochorením srdca alebo cukrovkou. Vo väčšine prípadov sa výkon realizuje v stave lokálnej anestézie a trvá od 30 do 100 minút. Po zákroku sa opäť po určitú dobu užívajú preventívne antibiotiká a pohlavný styk možno podstúpiť až niekoľko týždňov po operácii, podobne ako náročnejšie športové aktivity. Zväčšiť penis chirurgickou cestou možno o 3-6 cm, objem sa dá dodaním tukových tkanív navýšiť o 2-3 cm. Samotný výsledok predĺženia navyše veľmi závisí od samotnej telesnej konštrukcie daného muža.

Čo sa týka ceny podobných zákrokov, tie sú rôzne podľa toho o ktorý konkrétny zákrok máte záujem a závisí aj od množstva použitého materiálu. Pohybuje sa tak približne od 500-1500.- €. Riziká operácie zhrubnutia sú infekcie, napichnutie cievy, krvácanie a hematóm. Negatívnou stránkou operácie je v prípade možných komplikácií poškodenie anatómie a funkčnosti penisu.

U mužov, ktorí chcú svoj penis zväčšiť metódy chirurgického zákroku nepatria k najobľúbenejším a skoro vždy sú jednou z posledných možností, ktorú vyskúšajú až potom, kedy všetky ostatné u nich dostatočne nezabrali. Hoci operácie nezvyknú mať negatívny vplyv na potenciu a sexuálny výkon, občas sa stáva že po výkone penis počas erekcie nezostáva vo vzpriamenej polohe, gravitácia ho ťahá smerom nadol, keďže už nie je väzivom pripojený na kosť ako predtým. Môže tiež dôjsť k poškodeniu nervov a žíl či následnej strate citlivosti v penise.

Tento článok patrí do série šiestich článkov “Ako zväčšiť penis?”


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.