Indol3C – tabletky s látkou, vďaka ktorej sa dokážete popasovať napríklad s cystami, HPV… (detailná recenzia)

Peter Kacián Recenzia 27. októbra 2021 0
indol3c
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 2-3 kapsuly denne
 • približne mesačná kúra
 • Dostupnosť: Skladom
15,20 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
indol3c.sk

Indol3C je výživový doplnok, ktorý obsahuje jedinú účinnú látku: fytoestrogén – indol-3-carbinol. I3C ako sa mu v skratke hovorí, sa nachádza prirodzene v kapustovitej zelenine, najmä však v brokolici, kapuste, karfiole a keli. Prečo je pre človeka taká zaujímavá? Pretože má schopnosť vstupovať do metabolických procesov človeka a to takým spôsobom, že prostredníctvom špecifických mechanizmov pôsobenia na ľudský organizmus dokáže pomôcť predísť rôznym ochoreniam (cysty, myómy, genitálne bradavice, HPV infekcia…), vzniku rakoviny (prsníka, krčka maternice, prostaty…) a pôsobiť aj priamo na nepriaznivé procesy v tele.

Výživový doplnok Indol3C vďaka vysokej koncentrácii tejto látky teda možno využiť pri rôznych zdravotných indikáciách aj ako prevenciu. Chcete vedieť kde a ako tento prírodný prípravok od slovenského výrobcu použiť? Ako presne látka indol3karbinol pôsobí a čo od užívania tohto doplnku vlastne očakávať? O jeho účinnosti sa v tejto recenzii čo-to dozvieme aj prostredníctvom reálnych skúseností od ľudí, ktorí ho užívali. Dozviete sa aj to, či existujú nejaké obmedzenia pri jeho užívaní či vedľajšie účinky. A tiež to, kde si ho zaobstarať najvýhodnejšie (samozrejme ideálne priamo od výrobcu), v akom balení a cene je dostupný. Plus, určite oceníte aj pár informácií naviac o produktoch tej istej značky s indol3carbinolom v zložení určených špecificky viac ženám alebo mužom.

kde kúpiť
indol3c.sk ⭐️ cena priamo od výrobcu
⭐️ garancia kvality
⭐️ rýchle doručenie
15,20 € Do obchodu indol3c.sk

Indol3C – charakteristika, balenie a určenie

Indol3C je originálny výživový doplnok vo forme kapsúl, ktorého zloženie je ľudskému telu prirodzené a neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky. Aj preto nehrozí žiadne väčšie riziko nežiadúcich vedľajších účinkov. Produkt samozrejme spĺňa všetky požiadavky a normy ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) pre predaj a distribúciu u nás. Takisto si ho môžete vyhľadať aj v číselníku ADC (čo je centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

 • Indol3C (pozri adc.sk)
 • Indol Woman 250 – výživový doplnok s I3C, granátovým jablkom a vitamínom D3 vyvinutý špeciálne pre ženy (pozri adc.sk), ➡️ recenzia prípravku
 • Indol Man 250 – doplnok stravy pre komplexnú starostlivosť a podporu intímneho zdravia muža s I3C, saw palmetto a vitamínom D3 (pozri adc.sk)
 • Indol3C Forte – predchádzajúca verzia Indol Woman (bez vitamínu D3) (pozri adc.sk)
Indol3C - krabica

Indol3C – balenie výživového doplnku s účinnou látkou indol-3-carbinol…

➡️ Výrobca

Za prípravkom Indol3C stojí slovenská spoločnosť MedikaPharm s.r.o., ktorá sa zaoberá výrobou originálnych výživových doplnkov. Rad Indol (Indol3C, Indol Woman 250, Indol Man 250) je charakteristický tým, že ako hlavnú účinnú látku obsahuje indol-3-carbinol. 

 

➡️ Balenie

Tabletky Indol3C sú balené vo väčšej liekovke – čiernej plastovej fľaštičke s etiketou, na ktorej je zvýraznené logo značky a údaj o počte kapsúl. Na papierovom obale sú potom zverejnené informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie a ďalšie upozornenia.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 60 kapsúl, čo pri odporúčanom dávkovaní (2-3 kapsuly denne) znamená, že vám vystačí približne na mesiac užívania (k dispozícii máte aj väčšie balenia – 120 cps aj 180 cps). Indol3C sú inak klasické želatínové kapsuly bielej farby. Tie pri užívaní stačí následne len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

indol3c - kapsule

Kapsule Indol3C…

➡️ Určenie

Indol3C je určený všetkým ženám a mužom, ktorí ocenia pozitívny vplyv prípravku na viacerých úrovniach bunkového metabolizmu ľudského organizmu. To značí, že po ňom môžu siahnuť ľudia, ktorí bojujú s infekciou vyvolanou ľudským papilomavírusom (HPV), prejavom ktorej sú napríklad genitálne bradavice, ale aj dysplázia krčka maternice, či rakovina. Ženy ocenia aj jeho priaznivý vplyv na ich hormonálnu hladinu, muži napríklad aj pri problémoch s prostatou, močovými cestami či plodnosťou. Viac o konkrétnych účinkoch Indol3C nižšie v recenzii.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

Indol3C je výživový doplnok, ktorý obsahuje jedinú bioaktívnu látku a síce indol-3-carbinol (I3C).

 • množstvo I3C v 1 kapsule: 150 mg
 • množstvo I3C v maximálnej dennej dávke (3 kapsuly): 450 mg

Prídavné látky: kukuričný škrob (objemové činidlo) a želatína (obal kapsuly)

Prečítajte si viac o základnej aktívnej zložke prípravku:

💡 ➡️ Indol 3 karbinol
Indol 3 karbinol, štrukturálny chemický vzorec a model molekuly

Indol 3 karbinol, štrukturálny chemický vzorec a model molekuly…

Indol 3 karbinol, respektíve indol-3-carbinol (I3C), je látka, ktorá sa prirodzene nachádza v kapustovej zelenine ako je brokolica, karfiol, samotná kapusta či kel. Z chemického hľadiska sa jedná o takzvaný glukobrasicín, ktorý je produktom rozkladu indolového glukozinolátu. V našom tele hlavne podporuje normálnu tvorbu pohlavných hormónov (pozitívny vplyv na metabolizmus estrogénu a testosterónu).

Viaceré štúdie na základe laboratórnych testov na bunkových kultúrach a pri pokusoch na zvieratách dokazujú, že I3C má protirakovinové účinky (zdroj). To znamená, že bráni rozvoju rakoviny v rôznych orgánoch a tkanivách (spomaľuje rast a potláča vytváranie nových metastáz).

Mechanizmus pôsobenia tejto látky takto mimo iné zahŕňa aj inaktiváciu karcinogénnych látok, ochranu proti poškodeniu DNA, antivírusové a antibakteriálne účinky, protizápalové účinky, indukciu apoptózy (programovaná bunková smrť), angiogenézu (proces novotvorby ciev), aj inhibíciu migrácie buniek.

 

Indol3C a jeho účinky

Indol3C je originálny doplnok výživy, ktorý sa môže užívať pri rôznych príležitostiach. Účinky tohoto preparátu na základe jeho jedinej účinnej látky v skratke:

 • ochrana telových buniek pred negatívnym vplyvom vírusu HPV
 • pozitívny vplyv na hormonálnu rovnováhu mužov i žien (čím okrem iného zvyšuje aj šancu na otehotnenie)
 • podpora starostlivosti o prsia, maternicu, vaječníky
 • podpora starostlivosti o prostatu, hrtan, hrubé črevo
 • komplexná starostlivosť o intímne zdravie muža i ženy
 • prevencia a následne aj doplnková liečba konkrétneho ochorenia

Použitie pri zdravotných indikáciách (nutná konzultácia s lekárom):

 • infekcie vyvolané ľudským papilomavírusom HPV (genitálne bradavice, rakovina krčka maternice, rakovina penisu, hrdla, konečníka…)
 • dysplázia krčka maternice – to znamená výskyt abnormálnych buniek krčka maternice, čím je abnormalita krčka maternice ťažšia, tým je aj väčšia pravdepodobnosť vzniku rakoviny krčka maternice
 • mastopatia – zatvrdnuté uzlíky a cysty v prsníkoch
 • mastodynia – bolesť v prsníkoch
 • rakovina prsníka
 • myómy maternice (nezhubné nádory)
 • cysty na vaječníkoch
 • poruchy hormonálnej rovnováhy u žien i mužov (predmenštruačný syndróm, metabolizmus testosterónu)
 • rakovina prostaty a semenníkov
 • polypy a nádory hrubého čreva a žalúdka
 • zväčšená prostata

 

Najhlavnejšie oblasti pôsobenia prípravku:

💕 Rakovina krčka maternice (HPV)

Rakovina krčka maternice vyvolaná infekciou vírusom HPV (ľudský papilomavírus) je u žien veľmi častou formou zhubného nádorového bujnenia. Jedná sa o pohlavne prenosnú infekciu, ktorú prenáša ako žena, tak i muž, často asymptomatická, pričom následky sa môžu prejaviť aj po niekoľkých rokoch od vniknutia infekcie do tela. Hlavná účinná látka Indol3C indol-3-karbinol zlepšuje organizmu pripravenosť na infekciu a jej prejavy tým, že vstupuje do viacerých procesov bunkového metabolizmu, vplýva na hormonálnu hladinu človeka a prispieva k likvidácii napadnutých buniek.

 

💕 Cysty na vaječníkoch

Indol3C je prospešný podľa mnohých žien aj pri cystách na vaječníkoch (cysty ovárií). Jedná sa vlastne o nádor, ktorý je obklopený niekedy riedkym, niekedy hustejším obsahom a môže byť zhubný aj nezhubný. Indol-3-karbinol pozitívne vplýva najmä tým, že pomáha pri likvidácii postihnutých buniek v tkanivách a prispieva tiež k normálnej hladine estrogénov v tele.

 

💕 Genitálne bradavice

Genitálne bradavice sú takisto prejavom infekcie HPV, len sa jedná o menej rizikový typ vírusu. Takisto sa jedná o pohlavne prenosnú chorobu (vysokoinfekčnú) a bradavice sa po nejakej dobe od nakazenia (do 8 mesiacov) objavujú najviac v oblasti vonkajších pohlavných orgánov muža i ženy, prípadne konečníka. Indol3C vďaka účinnej látke indol-3-carbinol podporuje boj s vírusovou infekciou tým, že podporuje rýchlejšiu likvidáciu napadnutých buniek a prispieva k potlačeniu aktivít bielkovín charakteristických pre infekcie vyvolané týmto vírusom.

 

💕 PMS

PMS, alebo predmenštruačný syndróm, je vlastne súbor stále sa opakujúcich telesných a psychických problémov v druhej, takzvanej luteálnej, fáze menštruačného cyklu (začína dňom ovulácie a končí prvým dňom menštruácie). K jeho vzniku prispievajú najmä náhle zmeny hormonálnej hladiny v tele ženy, vrátane pomeru estrogénov k progesterónu a zvýšenej hladiny prolaktínu. Je fakt, že niektoré ženy reagujú na tieto zmeny búrlivejšie ako iné, pričom otázka prečo to tak je nie je stále uspokojivo zodpovedaná. Keďže látka indol-3-karbinol prispieva k obnoveniu hormonálnej rovnováhy – prispieva i k potlačeniu nepríjemných prejavov tohto syndrómu.

 

💕 Rakovina prsníka

Najčastejším zhubným ochorením u žien je rakovina prsníka. Príčiny vzniku sú rôzne, na nepriaznivý stav vplývajú viaceré rizikové faktory (genetického i negenetického rázu). Najvýraznejším nepriaznivým faktorom je vysoká hladina estrogénu a jeho derivátov. Indol-3-carbinol (hlavná aktívna látka prípravku Indol3C) podporuje správny metabolizmus estrogénu. A to konkrétne tým, že výsledný pomer estrogénových metabolitov sa pôsobením tejto látky prikláňa k 2α-hydroxyestrónu. I3C tiež bráni rastu nádorových buniek a podporuje rýchlejšiu likvidáciu napadnutých a zmenených telových buniek bez negatívneho vplyvu na zdravé bunky.

 

💕 Rakovina prostaty

Rakovina prostaty je často vyskytujúce sa zhubné ochorenie u starších mužov (najčastejšie po 50-tke). Vznik tohto ochorenia je podmienený viacerými faktormi. Okrem veku je to aj genetická predispozícia, nesprávna životospráva, fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu, či dlhodobo vyššia hladina hladina testosterónu (tá môže stáť aj za nerakovinovým zväčšením prostaty). Indol-3-karbinol priaznivo vplýva aj na hormonálny metabolizmus u mužov + pomáha zabraňovať rastu nenádorových a nádorových buniek. Podporuje aj rýchlejší zánik nádorom napadnutých buniek, bez poškodzovania zdravých buniek.

 

💕 Zväčšená prostata

Zväčšená prostata (benígna hyperplázia prostaty) je nezhubné ochorenie, ktoré podobne ako rakovina prostaty sa objavuje viac pri starších mužoch a medzi hlavné príznaky tohoto ochorenia patrí problém s močením (časté močenie aj v noci, nutkanie na močenie, nedostatočné vymočenie, bolesť pri močení…). Za ochorením v prvom rade stojí nevyrovnaná hladina testosterónu a keďže indol-3-carbinol priaznivo vplýva na metabolizmus hormónov, prispieva tak k ľahšiemu predídeniu tohto ochorenia (výborná prevencia), no pomoc možno čakať aj pri prepuknutí ochorenia, pretože I3C potláča rast buniek prostaty.

 

💡 Nutnosť dlhodobého užívania Indol3C + účinky na ľudský organizmus (štúdie)

Všetky spomenuté účinky sa nedokážu prejaviť okamžite – zo dňa na deň. Je preto nevyhnutné, aby ste prípravok užívali dlhodobejšie aby prijímané aktívne látky prípravku – v tomto prípade indol-3-karbinol – vôbec dostal šancu zapôsobiť. Na to pamätajte a zaobstarajte si ho v dostatočnom množstve, aspoň 2-3 balenia – 👍 pozri dostupné balenia Indol3C v domovskom eshope indol3c.sk.

Všetky spomenuté účinky indol-3-karbinolu, aktívnej látky prípravku Indol3C, sú vedecky podložené a existujú mnohé štúdie, ktoré sa pôsobeniu tejto látky na ľudský organizmus venujú naozaj podrobne. Niekoľko štúdií priamo zo stránky Medikapharm (výrobcu):

 

Nežiadúce vedľajšie účinky a riziká užívania

Indol3C neobsahuje žiadne synteticky vyrobené aktívne látky, takže riziko vzniku vedľajších účinkov je naozaj minimálne (výrobca nespomína žiadne. Treba však rátať s tým (aj na základe skúseností užívateľov Indol3C), že na začiatku užívania prípravku môže dôjsť k miernej plynatosti a nafukovaniu, ktoré však v priebehu niekoľkých dní úplne ustúpia. Ak by sa tak neudialo, prípadne sa prejavia iné vedľajšie účinky, či alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku, užívanie Indol3C treba prerušiť a konzultovať ďalší postup s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

Indol3C nie je určený deťom, ani ženám v tehotenstve a pri kojení. Indol3C sa tiež nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu. Výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku (3 kapsuly) určite neprekračujte, nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv.

Skladovanie a iné upozornenia

Indol3C sa skladujte klasicky v suchu a tme v pôvodnom balení, pri teplote do 25 °C a mimo dosahu detí. Prípravok nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebované balenia nevyhadzujte do odpadu či kanalizácie, ale odneste do lekárne. Pred použitím si najprv podrobne preštudujte priložený príbalový leták.

Indol3C - príbalové informácie...

Indol3C – príbalové informácie…

 

Indol3C a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Prípravok Indol3C je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. To tiež mimo iné znamená, že netreba kvôli tomu podstúpiť ani vyšetrenie u lekára.

➡️ Kde ho kúpiť

Indol3C si môžete zaobstarať v podstate 2 spôsobmi. Buď si ho vyhľadáte niekde v lekárni (mali by ho mať vo všetkých známych lekárňach/Dr.Max, BENU, Pilulka atď… v kamennej prevádzke, či v eshope), alebo si ho objednáte priamo cez oficiálny eshop výrobcu a distribútora na Slovensku.

Druhý spôsob je podľa mňa ideálnejší, máte tak totiž istotu, že ho majú vždy skladom, cena je tiež vždy lepšia a dostupné sú aj výhodné balenia (+ rôzne akcie a zvýhodnenia, ktoré eshop značky často ponúka ako bonus).

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Indol3C je v značkovom eshope ✅ indol3c.sk dostupný celkom v troch množstevných veľkostiach a to v 💊 základnom balení, ktoré obsahuje 60 kapsúl – t.j. približne na 1 mesiac užívania, k dispozícii máte aj 💊 väčšie balenie so 120 kapsulami na 2 mesiace a napokon aj 💊 najvýhodnejšie 180 kapsulové balenie na 3 mesiace.

💡 TIP na produkt - Indol3C
indol3c
 • výživový doplnok, ktorý obsahuje účinnú látku Indol-3-carbinol (I3C)
 • I3C priaznivo pôsobí na viacerých úrovniach bunkového metabolizmu ľudského organizmu
 • vhodný pri infekciách vyvolaných ľudským papilomavírusom HPV, dysplázii krčka maternice, genitálnych bradaviciach
 • výrobca odporúča tento doplnok aj pri: mastopatii, mastodynii, rakovine prsníka, myómoch maternice, cystách na vaječníkoch, poruchách hormonálnej rovnováhy u žien, nádoroch prostaty a semenníkov, polypoch a nádoroch hrubého čreva a žalúdka, nádoroch hrtana
 • dostupné balenia: 60, 120, 180 kapsúl pri dávkovaní 2-3 kapsuly denne
15,20 €

💡 TIP č.1: cena priamo od výrobcu💡 TIP č.2: garancia kvality💡 TIP č.3: rýchle doručenie

 

➡️ Ostatné prípravky z rady Indol

 

💊 Indol Woman 250

💡 TIP na produkt - Indol Woman
Indol Woman 250 recenzia
 • výživový doplnok špeciálne vyvinutý pre ženy
 • zloženie: indol-3-carbinol + extrakt z granátového jablka + vitamín D3
 • odporúčané dávkovanie: 2-3 kapsuly denne pred jedlom
 • odporúčaná doba užívania: 3 mesiace nepretržite, mesiac prestávka a zase 3 mesiace, cyklus možno opakovať podľa potreby
 • môže sa užívať počas rádioterapie, pred a po chemoterapii, je vhodný aj pre diabetikov
 • v obchodoch môžete natrafiť ešte aj na starší variant tohto prípravku: Indol3C Forte (bez vitamínu D3)
18,40 €

💡 TIP č.1: cena priamo od výrobcu💡 TIP č.2: garancia kvality💡 TIP č.3: rýchle doručenie

💊 Indol Man 250

💡 TIP na produkt - Indol Man 250
Indol Man 250, recenzia
 • výživový doplnok špeciálne vyvinutý pre mužov
 • zloženie: indol-3-carbinol + extrakt zo saw palmetto a vitamín D3
 • odporúčané dávkovanie: 2-3 kapsuly denne pred jedlom
 • odporúčaná doba užívania: 3 mesiace nepretržite, mesiac prestávka a zase 3 mesiace, cyklus možno opakovať podľa potreby
 • môže sa užívať počas rádioterapie, pred a po chemoterapii, je vhodný aj pre diabetikov
18,40 €

💡 TIP č.1: cena priamo od výrobcu💡 TIP č.2: garancia kvality💡 TIP č.3: rýchle doručenie

 

➡️ Zľavy a akcie

Indol3C a jeho výrobca Medikapharm sú už overenou značkou a preto napríklad pri nákupe prostredníctvom oficiálneho eshopu máte možnosť využiť niektorú z viacerých akcií a zliav. Toto sú aktuálne výhodné akcie z oficiálneho eshopu:

 • akcia: kúp 2 balenia z jedného prípravku a jedno budeš mať k tomu navyše*
 • akcia: doprava zdarma pri nákupe nad 30 €

*screenshot z oficiálnej stránky prípravku:

Indol3C - letná akcia

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom eshopu indol3c.sk je pohodlný, v mnohých ohľadoch výhodný a v neposlednom rade aj diskrétny. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Indol3C, Indol Woman, Indol Man, či akýkoľvek iný z ponuky eshopu
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím objednávku odošlete (záväzne)
 • takisto je tu možnosť rýchlej telefonickej objednávky (ak by sa vám náhodou nechcelo vypĺňať formulár)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, alebo prostredníctvom Slovenskej pošty (3,90 €, pri objednávke nad 30 € zdarma)
 • zaplatiť môžete na dobierku, ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež platba kartou, PayPal
 • zásielka k vám dorazí najneskôr do 48 hodín od prijatia objednávky (pri úhrade online, alebo dobierkou)

 

Užívanie a dávkovanie Indol3C

Základné balenie Indol3C obsahuje, ako som už spomínal, 60 kapsúl a vystačí vám podľa zvoleného dávkovania na 20 až 30 dní. Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie:

 • 💊 2-3 kapsuly denne pred jedlom
 • kapsuly sa užívajú vcelku, nezabudnite ich zapiť dostatočným množstvom tekutiny (najlepšie čistej vody)
 • odporúčaná doba užívania Indol3C je aspoň 2-3 mesiace, ideálne 3 mesiace nepretržite, mesiac prestávka a zase 3 mesiace, tento cyklus možno opakovať podľa potreby
 • môže sa užívať počas rádioterapie, pred a po chemoterapii, aj pri užívaní hormonálnej antikoncepcie
 • výsledný efekt užívania závisí potom tiež od veku, zdravotného a psychického stavu užívateľa

 

Schémy užívania Indol3C

 

➡️ Indol3C a prevencia

 • 💊 2 tabletky denne po dobu aspoň 2 mesiacov

➡️ Indol3C a liečba

 • 💊 minimálne 2 denne po dobu aspoň 2 mesiacov, po mesačnej prestávke sa odporúča v užívaní opäť pokračovať ďalšie 2 mesiace
 • 💊 2 tabletky denne minimálne po dobu 2 mesiacov pri riešení HPV infekcie (obaja sexuálni partneri)

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo rovno nevyužité vylúči. Nadmerným užívaním a prekračovaním optimálnej dávky tiež zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

Indol3c - zloženie, dávkovanie

Indol3c – zloženie, dávkovanie a ďalšie infomácie…

 

Indol3C a jeho najväčšie výhody z môjho pohľadu

 • koncentrované prírodné zloženie – jednozložkový výživový doplnok
 • široké spektrum priaznivých účinkov na ľudský organizmus (cysty, HPV vírus, genitálne bradavice, predmenštruačný syndróm, prevencia rakoviny – prsníka, krčka maternice, prostaty)
 • výživový doplnok vhodný pre mužov aj pre ženy v každom veku (18+)
 • dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších negatívnych účinkov
 • dobrá cena – hlavne pri najvýhodnejšom 3-balení, kde cena za dennú dávku vychádza ani nie na 0,60 €
 • jednoduché užívanie a dávkovanie
 • prípravok sa môže užívať aj počas rádioterapie, pred a po chemoterapii
 • môže sa užívať aj pri súčasnom užívaní hormonálnej antikoncepcie
 • viditeľné výsledky v praxi (pozitívne referencie od mnohých užívateľov)
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárni
 • a hlavne je dostupný aj priamo v oficiálnom eshope výrobcu – rýchle a diskrétne dodanie, výhodná cena, zľavy, akcie
 • dostupné aj špeciálne varianty Indol Woman a Indol Man

 

Indol3C a moje vlastné skúsenosti

Indol3C som osobne neskúšal, takže sa budete musieť v tomto prípade zaobísť bez mojich skúseností. No dovolím si pod týmto nadpisom zverejniť tie, ktoré mala s týmto prípravkom naša dobrá rodinná známa. Produkt jej odporučil samotný lekár, a užívala ho kvôli problémom s cystami na vaječníkoch. A keďže výsledky sú dlhodobo dobré (mimo to aj cytológia…), s užívaním prípravku pokračuje aj po bezmála 2 rokoch užívania (s povinnými prestávkami).

Čo sa týka konkrétneho užívania, tak žiadne problémy pri Indol3C nepociťovala, vždy po mesačnej prestávke však na začiatku má zvýšený pocit plnosti a trápi ju slabšia plynatosť – no ako hovorí, tých pár dní sa to dá vydržať. A tiež ju na prvýkrát prekvapil výrazný zápach… ale človek si zvykne (aj zastaviť dýchanie na tú chvíľku, kým sa otvorí balenie a užije sa potrebná dávka).

 

Skúsenosti ostatných (diskusie, fórum, Heureka)

O účinkoch produktov na báze indol-3-karbinolu sa máte možnosť dočítať na najrozmanitejších diskusných stránkach, fórach a debatách pod článkami na internete. Patrí medzi ne aj Indol3C, ktorý si získava čoraz väčšiu pozornosť. Väčšinu skúseností prezentujú ženy, ktoré po ňom siahajú (nezriedka priamo na odporúčanie lekára) pri problémoch s cystami na vaječníkoch, v prsiach, ako prevenciu ale aj podporu pri liečbe HPV infekcie, ktorá má na svedomí napríklad aj rakovinu krčka maternice, či menej závažné, no určite veľmi nepríjemné, genitálne bradavice. Spomínajú sa tiež účinky pri PMS, hormonálnej nerovnováhe všeobecne, u mužov pozitívny vplyv Indol3C pri problémoch s prostatou napríklad.

Môžem povedať, že väčšina žien bola s účinkami spokojná. Samozrejme je treba očakávať individuálne účinky, ktoré k tomu nemajú okamžitý efekt, no tí užívatelia, ktorí podstúpili dlhšie trvajúcu kúru, tak s výsledkami boli viac menej spokojní. Aby som však nebol až nadmieru optimistický – Indol3C určite nie je žiaden liek a teda vkladať doňho všetky nádeje (hlavne pri závažnejších diagnózach) snáď ani nie je normálne. Ďalším menším mínusom je podľa niektorých cena, no k tomu poviem len toľko, že cca 40 € za trojbalenie, ktoré vydrží približne 3 mesiace naozaj nie je veľa. Posledná mínuska – viacero ľudí spomína zápach – treba sa na to pripraviť, hoci sa jedná o prirodzenú vec. Poďme sa teraz pozrieť na jednotlivé oblasti pôsobenia prípravku a skúsenosti ľudí.

ℹ️ Indol3C a cysty + zápaly

„…Keď mám povedať za seba, tak som mala cystu, začala som brať tieto tabletky a pomohli. Respektíve neviem či pomohli konkrétne tabletky, ale cysta zmizla. Kolegyňa berie ten Indol3C preventívne, a hovorila že celkovo mám menej zápalov a tak, tak zrejme na tom niečo bude…“ (katesocka, modrykonik.sk)

ℹ️ Indol3C a genitálne bradavice…

…keď som si kupovala tento prípravok, tak moje myšlienky boli asi také, že sú to pravdepodobne zbytočne vyhodené 50 eurá, mala som problém s genitálnymi bradavicami a odporúčania na tento výrobok som našla na internete. Neskutočne ma ale prekvapil ich účinok, lebo asi do mesiaca, dvoch sa všetky stratili. Vôbec sa mi to nechcelo ani veriť, dokonca sa mi stratili aj problémy s pleťou, môžem len odporúčať…“ (sofia1974, modrykonik.sk)

ℹ️ Indol3C po rakovine prsníka a na cysty

…Indol3C užívam ja aj moja dcéra už asi 6 rokov. Vždy pomohol. Dcére ho odporučil aj onkológ po rakovine prsníka. Mne cysty zmizli po jednom mesiaci. Užívala som ho keď bol v plátkoch, aj keď bol v dózach, žiadny rozdiel som nepostrehla. Odporúčam…“ (Vlastaa, forum.zdravie.sk)

ℹ️ Indol3C a zlé výsledky cytológie

„…Dobrý deň, Indol3C som si kúpila na základe zlých výsledkov cytológie, predtým som podstúpila aj konizáciu krčka maternice. Tesne po konizácii mi vyšlo CIN3. Tento výsledok mi vyšiel aj pred zákrokom, takže žiadna sláva. Indol3C som užívala 3 mesiace, t.j. 180 tabletové balenie a pred týždňom mi vyšlo na cytologickom vyšetrení CIN2. Určite si kúpim aj ďalšie balenie. Som očkovaná vakcínou Silgard, ale zatiaľ jediné, čo mi naozaj pomohlo je Indol3C…“ (MataR, forum.zdravie.sk)

ℹ️ Indol3C a infekcia HPV

„…Ja ti Indol3C na základe vlastnej skúsenosti môžem vrelo odporučiť. Tiež som ho mala od svojej pani doktorky a moc mi pomohol. A nielen na HPV, stratili sa aj cysty z prsníka…“ (Renata Simonova, abecedazdravi.cz)

ℹ️ Indol3C a Heureka

Najprv celkové hodnotenie prípravku Indol3C:

Indol3C - celkové hodnotenie prípravku, Heureka

…a pár postrehov k tomu:

Indol3C - skúsenosti, Heureka

Niekoľko zaujímavých skúseností priamo z eshopu indol3c.sk:

#1

Indol3C - skúsenosti, eshop

#2

Indol3C - hodnotenie, eshop

 

Najčastejšie otázky

Ak vás zaujíma Indol3C aj trochu viac z praktického hľadiska, tak práve pre vás je určený tento výber najčastejších otázok od ľudí, ktoré som našiel v rámci rôznych diskusií, fór a komentárov pod článkami (spolu s mojimi odpoveďami):

❓ Je užívanie tohto prípravku bezpečné?

Je. Indol3C je prírodný doplnok výživy, ktorý je určený na dlhodobé užívanie a ako taký nespôsobuje žiadne problémy. Skúsenosti niektorých užívateľov hovoria o počiatočnej plynatosti a miernom nadúvaní. No u väčšiny z nich do niekoľkých dní ťažkosti úplne pominuli.

❓ Musia sa kapsuly Indol3C užívať vcelku?

Mali by sa. Niektorí užívatelia síce majú problém s prehĺtaním akýchkoľvek tabliet či kapsúl a pomáhajú si tým, že ich obsah rozmiešajú v pohári s vodou, no takéto narábanie s prípravkom znižuje jeho účinnosť. A tiež nie každý znesie výraznejšiu špecifickú arómu takéhoto nápoja (už samotné kapsuly je dosť cítiť).

❓ Môže Indol3C spustiť predčasnú menštruáciu?

Tabletky by v tomto ohľade nemali mať žiaden výrazný vplyv, aspoň výrobca žiadne ťažkosti v tomto smere nespomína. Niektoré užívateľky však spomínajú menšie problémy s menštruáciou počas užívania prípravku, no skôr ide o jej zosilnenie a nie sú si isté či sa vôbec jedná o dôsledok užívania Indol3C. V prípade akýchkoľvek problémov či nejasností týkajúcich sa užívania tohto prípravku kontaktujte lekára a porozprávajte sa o tom s ním.

❓ Môže sa naraz užívať kombinácia Indol3C a napríklad Indol Woman, či Indol Man?

Nevidím dôvod prečo by ste to mali robiť. Zvyšovanie dávky indol3karbinolu ako hlavnej účinnej látky týchto prípravkov nezvýši ich účinnosť. V podstate sa inak jedná o podobné prípravky, len Indol Woman 250 je viac zameraný na ženy (okrem I3C obsahuje aj granátové jablko a vitamín D3) a Indol Man 250 na mužov (I3C+saw palmetto+D3).

 

Indol3C a moje zhodnotenie na záver

Indol3C je výživový doplnok, po ktorom siahlo už množstvo užívateľov a nebude to len nejaká náhoda. Prírodný prípravok s indol-3-karbinolom totiž reálne dokáže pomôcť pri viacerých ťažkostiach. Niektorým ľuďom bol odporučený priamo svojim lekárom, preto určite stojí za opýtanie aj u toho vášho.

Čo sa týka jeho využitia, tak podľa výrobcu i mnohých spokojných zákazníkov prispieva k riešeniu takých problémov ako sú cysty na vaječníkoch, v prsiach (mastopatia), infekcia HPV a ťažkosťami s tým spojenými, nádorové ochorenia, PMS… a samozrejme prevencia týchto stavov. Tieto účinky sa však neprejavia zo dňa na deň. Je nutné dlhodobé užívanie prípravku – pričom je potrebná dôslednosť, prerušovanie a nepravidelné užívanie („kedy si spomeniem“) 100%-ne vedie k znižovaniu účinku.

Pokiaľ máte o Indol3C záujem a chcete ho vyskúšať, viete si ho zaobstarať vo väčšine kamenných či online lekární (ak ho majú práve na sklade). ✅ Ešte lepšou voľbou pre vás je objednávka priamo v eshope výrobcu indol3c.sk – takto jednoducho ušetríte peniaze, čas a máte zaručenú aj maximálnu diskrétnosť. Okrem klasického Indol3C môžete siahnuť aj po vylepšených variantoch – pre ženy špeciálne vyvinutý Indol Woman 250 či pre mužov Indol Man 250.

Indol3C: Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • prírodné koncentrované zloženie pozostávajúce s jedinej jedinej aktívnej látky (I3C)
 • vhodný pri infekciách vyvolaných ľudským papilomavírusom HPV, dysplázii krčka maternice, genitálnych bradaviciach a ďalších
 • overený slovenský výrobca
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Indol3C - výživový doplnok s indol-3-karbinolom na komplexnú podporu intímneho zdravia muža i ženy.

4.0

indol3c

✅ Cena: 15,20 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 2-3 kapsuly denne

Chcem Indol3C indol3c.sk
Vývoj ceny Indol3C

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Indol Woman
Indol Woman 250 recenzia
➡️ prírodný doplnok výživy s I3C, granátovým jablkom a vitamínom D3
✅ prírodné koncentrované zloženie
✅ vhodný na dlhodobé užívanie aj ako prevencia
✅ využitie: infekcia HPV, dysplázia krčka maternice, genitálne bradavice, myómy, cysty a ďalšie
✅ overený slovenský výrobca
indol3c.sk - eshop

⭐️ cena priamo od výrobcu
⭐️ garancia kvality
⭐️ rýchle doručenie

18,40 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Indol Man 250
Indol Man 250, recenzia
➡️ výživový doplnok pre mužov s I3C a saw palmetto
✅ podporuje zdravie prostaty
✅ prevencia ochorení prostaty, zhubného i nezhubného bujnenia
✅ pozitívny vplyv na hormonálnu hladinu muža
indol3c.sk - eshop

⭐️ cena priamo od výrobcu
⭐️ garancia kvality
⭐️ rýchle doručenie

18,40 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.