Erectan – tabletky na okamžitú podporu erekcie, oplatia sa?

Peter Kacián Recenzia 13. októbra 2021 0
Erectan 400 mg 20 tob.
 • Balenie: 20 kapsúl
 • Dávkovanie: 2 kapsuly pred stykom (max. 4 denne)
 • Dostupnosť: Skladom
29,06 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Erectan je pomerne známa značka produktov, ktoré sú primárne určené na vylepšenie mužských sexuálnych funkcií. Oproti ostatným konkurenčným prípravkom sa snaží vymedziť tým, že preferuje kvalitnejšie a koncentrovanejšie zloženie a konkrétne tento základný variant Erectan 400 mg v zložení ponúka iba dôležité aminokyseliny v špeciálnej forme, ktoré telo lepšie prijíma. Či to na okamžité posilnenie erekcie stačí a či sa tuzemskému výrobcovi (ČR) podarilo nabrať ten správny smer sa dozviete práve v tejto recenzii. Erectan som totiž vyskúšal sám na sebe (všetky varianty a produkty – ku všetkým budú neskôr recenzie). Začneme základným “prototypom” značky Erectan 400 mg.

Povieme si presnejšie o jeho zložení a ako dokáže pôsobiť na naše telo – vlastné účinky Erectanu teda budete mať z prvej ruky na základe mojich vlastných skúseností s jeho užívaním (no uvediem aj ďalšie skúsenosti iných mužov, ktoré som zozbieral na rôznych diskusných portáloch, fórach, nákupných poradcoch…). Ako ho treba užívať a spomeniem aj prípadné nežiadúce účinky či kontraindikácie a interakcie s inými látkami. Info o jeho dostupnosti a možnej kúpe je samozrejmosťou, spolu s inými možnosťami ako zlepšiť svoju erekciu pomocou prírodných tabletiek.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

doba testovania produktupribližne 1 mesiac
prvé účinkyniekedy koncom 3. týždňa užívania
na recept⛔️ NIE
zlepšenie erekcie⭐️⭐️
zlepšenie výkonnosti⭐️⭐️
zlepšenie libida⭐️⭐️
vedľajšie účinky⛔️ NIE
veková hranica18+
zľava⛔️ NIE
Erectan dostupné varianty➡️ Erectan
➡️ Erectan forte
➡️ Erectan ManLONG
➡️ Erectan intim gel
Lepšia alternatívaeJoy, ✅ Zerex, alebo ✅ Proerecta
porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
29,06 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
30,59 € Do obchodu Heureka.sk

Erectan 400 mg – základná charakteristika, balenie a určenie

Erectan je výživový doplnok vo forme toboliek (kapsúl). Dá sa kúpiť voľne, teda nepotrebujete naň žiaden recept ani vyšetrenie u lekára. Dá sa tak spraviť aj prostredníctvom oficiálnej stránky produktu. Ja odporúčam skôr kúpu prostredníctvom internetovej lekárne, (napríklad Pilulka.sk), či overených obchodov so zdravou výživou.

➡️ Výrobca

Produkty značky Erectan na slovenskom trhu distribuuje výrobca – česká spoločnosť Herbo Medica s.r.o., ktorá na trhu s prípravkami intímneho charakteru pôsobí už od roku 2011. Samotný “modrý” Erectan 400 mg obsahuje kvalitné suroviny a je pravidelne laboratórne testovaný a certifikovaný Štátnym zdravotným ústavom Českej republiky. Pri jeho výrobe v certifikovaných prevádzkach HACCP sú dodržiavané všetky bezpečnostné a hygienické štandardy.

Prípravok je samozrejme schválený aj Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Kompletná produktová rada Erectan:

➡️ Balenie

Tabletky Erectanu sú balené v papierovej krabičke. Nie sú sypané voľne, ale sú uložené v blistroch (po 10 ks v jednom blistri), ktoré ich chránia pred znehodnotením. Na obale potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 20 kapsúl, čo je 10 dávok, alebo 5 maximálnych denných dávok (1 maximálna denná dávka = 4 kapsuly). Takéto základné balenie ledva vystačí na počiatočné otestovanie účinkov produktu.

Erectan sú potom vlastne klasické gélové kapsulky modro-bielej farby. Tie pri užívaní stačí následne len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

➡️ Určenie

Erectan je určený pre každého dospelého muža, na jednorázové použitie a v podstate okamžitú pomoc s oslabenou erekciou. Vďaka kombinácii 5 telu vlastných aminokyselín v zložení má celkovo priaznivý vplyv na jeho sexuálne zdravie.

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Erectan má prírodné zloženie. Všetky jeho varianty. Klasický Erectan 400 mg obsahuje hlavne dôležité ✅ aminokyseliny, ktoré prirodzene podporujú erekciu, potenciu, libido, plodnosť a vlastne všetky mužské sexuálne funkcie. Niektoré z nich (l-arginín a l-ornitín) sú zastúpené v účinnejšej forme ako alfa-ketoglukarát.

Toto sú všetky účinné látky, ktoré obsahuje Erectan 400 mg:

➡️ L-Arginín (l-arginín alfa-ketoglutarát + arginin base)

L-arginín je základ výbavy každého lepšieho voľne dostupného prípravku na erekciu. Jeho hlavným účinkom je rozšírenie a lepšie spriechodnenie ciev, čím sa zlepšuje prietok krvi. Stoporenie penisu je tak rýchlejšie a penis tvrdší, jednoducho povedané – kvalitnejšia erekcia. Okrem zlepšenia prekrvenia, podporuje vylučovanie rastového hormónu aj posilňuje potenciu (priaznivo vplýva na vývoj a pohyblivosť spermií – motilitu). Ale hlavne sa podieľa na tvorbe bielkovín (je to základná proteínogénna aminokyselina) a mnohých ďalších životne dôležitých procesoch v tele. L-arginín obľubujú ako suplement aj športovci, pretože podporuje zvýšenie výkonu a v istej miere aj rast a následnú regeneráciu svalstva.

V Erectane sa arginín nachádza aj vo forme takzvaného alfa-ketoglutarátu. Ten považovaný za vyššiu formu L-arginínu, pretože dokáže predĺžiť dobu jeho uvoľňovania.

👍 Čítaj viac o L-arginíne.

➡️ L-Citrulín

L-citrulín je ďalšou dôležitou aminokyselinou, ktorá pozitívne vplýva na mužské intímne zdravie. Je to totiž výborným prirodzeným zdrojom l-arginínu a jeho užívaním teda zvyšujete hladinu arginínu v tele. Samotný citrulín potom tiež slúži ako dobrý zdroj energie (lepšia kondícia v posteli). V rámci ľudského organizmu je ešte nápomocný v rámci imunitného systému, podporuje vylučovanie škodlivých látok z tela, najmä prebytočného dusíku (súčasť močovinového cyklu), zrýchľuje hojenie rán… V prípravkoch na potenciu sa väčšinou nachádza spoločne s už spomínaným arginínom. Platí to aj pre Erectan.

👍 Čítaj viac o L-citrulíne.

➡️ L-Ornitín

L-ornitín je hlavne doplnková aminokyselina (nie je práve najčastejším komponentom prípravkov na erekciu), no i tak je pre zlepšenie erekcie zaujímavá vďaka svojim sekundárnym účinkom. L-Ornitín sa totiž pomocou špeciálneho enzýmu štiepi na L-Arginín, čím prispieva k zlepšeniu krvného obehu a v konečnom dôsledku teda aj erekcie a potencie. V Erectane sa nachádza v telu prirodzenejšej forme ako alfa-ketoglutarát.

👍 Čítaj viac o L-ornitíne.

➡️ L-Lyzín

L-lyzín je ďalšia dôležitá proteínogénna aminokyselina, ktorá je dôležitá aj z hľadiska mužského sexuálneho zdravia. Podporuje lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy, ergo lepšiu erekciu, tým, že zabraňuje vzniku cievnych usadenín, ktoré inak bránia normálnemu prietoku krvi hlavne v menších periférnych oblastiach vrátane penisu.

👍 Čítaj viac o L-lyzíne.

➡️ Zloženie prípravku v 1 kapsule (celkom 400 mg zmesi)

látkamnožstvo
L-Arginín alfa-ketoglutarát133 mg
L-Arginín base71 mg
L-Citrulín71 mg
L-Ornitín alpha-ketoglutarát89 mg
L-Lyzín HCL36 mg

Prídavné látky: živočíšna želatína (kapsula), živočíšna želatína, farbivá E171 (oxid titaničitý), E122 (azorubín), E133 (brilantná modrá FCF)

Erectan čo sa týka zloženia hneď na prvý pohľad vzbudzuje záujem. Obsahuje len a iba aminokyseliny a dokonca ich vylepšené verzie, ktoré naše telo dokáže využiť o niečo lepšie ako klasické formy. Či sa to dokáže okamžite prejaviť na kvalite erekcie je však otázne. Avšak na druhú stranu, dlhodobo priaznivý účinok užívania týchto látok je viac menej potvrdeným faktom

 

Erectan a jeho účinky

Erectan má za cieľ v podstate jedinú vec – podporiť erekciu okamžite a aj preto je tento variant určený na jednorázové použitie. Keďže obsahuje dôležité aminokyseliny, môžeme rátať aj s rýchlejším nástupom erekcie po sexuálnej stimulácii a tiež zlepšenie kondície. Pozrieme sa teraz na skutočné účinky prípravku:

 

💕 Lepšia a kvalitnejšia erekcia

Dostatočne kvalitná erekcia je jednoducho nevyhnutná k dosiahnutiu plnohodnotného pohlavného styku. O tom snáď nie je žiadnych pochýb. A je len na vás či ju dokážete dosiahnuť spokojne sami alebo potrebujete pomoc napríklad od nejakého výživového doplnku intímneho zamerania.

Erectan je v tomto smere zaujímavý tým, že všetky jeho zložky sú primárne zamerané na jej zlepšovanie. No na rozdiel od výrobcu si myslím, že v krátkodobom časovom horizonte (do jednej hodiny po užití) to jednoducho nie je celkom možné, hlavne keď ide o jednorázovú dávku. Moje skúsenosti hovoria o tom, že posun v tomto smere nastal takmer až na konci užívania prvého balenia a aj to nebolo úplne v takej intenzite ako som si predstavoval.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

 

💕 Rýchlejší nástup a predĺženie erekcie

Druhým účinkom, ktorý môžete od Erectanu očakávať je rýchlejší nástup erekcie s tým, že aj dlhšie vydrží – v potrebnej kvalite až do konca pohlavného styku. Platí to isté ako pri predchádzajúcom bode. U mňa nastalo zlepšenie zhruba na konci tretieho týždňa užívania prípravku, ktorý som v podstate užíval každý deň (bez ohľadu na to či som styk mal alebo nie).

💡 Lepšie alternatívy

Takto hneď v podstate na začiatku recenzie musím povedať, že hoci ma Erectan na prvý pohľad zaujal, veľmi rýchlo som napokon zistil, že v oblasti posilnenia erekcie jestvujú aj účinnejšie prípravky. Môj TIP sú tabletky eJoy, ktoré majú zaujímavejšie a koncentrovanejšie zloženie, efekt účinkov je výraznejší, balenie vám vydrží dlhšie a bez obáv ho môžete užívať aj dlhodobo.

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a zvýšenie libida u mužov
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Nežiadúce účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Erectan je výživový doplnok, ktorý má prírodné zloženie (telu vlastné aminokyseliny) a ako taký má aj nespornú výhodu. Jeho užívanie je bez preukázaných vedľajších účinkov. Je potrebné, aby sa v každom prípade dodržiavala maximálna denná dávka stanovená výrobcom a riziko je minimálne. Ja som žiadne negatíva popri užívaní nezaznamenal, no nedá sa úplne vylúčiť, že sa u niekoho neprejavia. Najskôr pôjde o alergickú reakciu na niektorú zo zložiek prípravku, vrátane podporných pomocných látok, prípadne počiatočnú bolesť hlavy (na ktorú upozorňovalo niekoľko mužov vo svojich komentároch na internete).

Kontraindikácie a interakcie

Erectan určite nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace matky. Takisto by mali byť obozretní tí muži, ktorí majú problém kardiovaskulárneho charakteru a prípravok teda užívali len v prípade odobrenia lekárom. Tabletky inak podľa výrobcu nemajú žiadne interakcie k liekom či iným prípravkom, každopádne však v prípade akýchkoľvek pochybností čo sa týka užívania tohto doplnku treba osloviť lekára či lekárnika. Upozornenie: Erectan je výživový doplnok, určite nie náhradou pestrej a rozmanitej stravy, neprekračujte prosím odporúčanú dennú dávku.

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote  do 25 °C, mimo dosahu malých detí.

 

Erectan – cena, zľava a akcia

Tabletky Erectan sú na našom trhu voľne dostupné a nepotrebujete na ne absolútne žiaden predpis či recept a už vôbec nepotrebujete podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predávajú prostredníctvom vybraných lekární a nájdete ho aj v známom obchode so zdravými potravinami a doplnkami výživy. Bavíme sa o eshopoch na internete, v kamenných pobočkách (napríklad aj Dr.Max) som ich nezaznamenal.

💡 TIP na produkt - Erectan
Erectan 400 mg 20 tob.
 • koncentrovaný prírodný výživový doplnok
 • určený na jednorazové použitie pre podporu správnej erekcie
 • nemá vedľajšie účinky a vďaka vhodnému zloženiu ho môžu užívať aj diabetici
 • dostupný bez receptu aj v lekárni
 • pre všetkých mužov bez obmedzenia veku (18+)
29,06 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Erectan – základný modrý variant s aminokyselinami sa predáva iba ako 💊 20 kapsulové balenie. Reálne vám postačí na 10 stykov (dávka 1-2 tabletky pred sexom), respektíve je to 5 maximálnych denných dávok (4 tabletky deň)

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 29,06 € (20 kapsúl) – 1 kapsula: 1,36 €, maximálna denná dávka (4 cps): 5,44 €

➡️ Značka Erectan je na našom trhu dostupná aj v ďalších variantoch – Erectan forte, Erectan Manlong a Erectan Exclusive intim gel. Porovnajte si jednotlivé produkty v nasledujúcej prehľadnej tabuľke:

variantcena / overená kúpa
Erectan 20 kapsúl29,06 € / OBJEDNAŤ
Erectan forte 20 kapsúl37,29 € / OBJEDNAŤ
Erectan ManLONG 120 kapsúl30,75 € / OBJEDNAŤ
Erectan intim gel 50 ml20,49 € / OBJEDNAŤ

Vylepšená verzia Erectanu s rastlinnými extraktmi

💡 TIP na produkt - Erectan Forte
Erectan Forte 20 tob.
 • prírodný výživový doplnok
 • rýchlejšia a pevná erekcia
 • vhodný pre mužov, ktorí nie sú spokojní s kvalitou erekcie
 • podporuje rýchlejšiu erekciu, zvyšuje sexuálny apetít – libido
 • obsahuje aminokyseliny + kotvičník a macu
 • dostupný bez receptu
37,29 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

Na podporu erekcie v dlhodobom horizonte

💡 TIP na produkt - Erectan Manlong
Erectan Manlong 120 tob
 • prírodný výživový doplnok
 • dlhodobý účinok – dlhodobá podpora erekcie
 • obsahuje overené tradičné afrodiziaká (ženšen, ginko, kotvičník a škoricovník čínsky)
 • plus minerály (zinok, meď, selén)
 • dostupný bez vyšetrenia u lekára a receptu
30,75 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

Intímny lubrikačný gél

💡 TIP na produkt - Erectan Exclusive intim gel
Erectan Exclusive intim gel 50 ml
 • stimulačný lubrikačný gél na vodnej báze pre obe pohlavia
 • obsahuje stimulujúce látky podporujúce správnu funkciu erekcie a lepšie prekrvenie pohlavných orgánov
 • ženy pri stimulácii s gélom pocítia vyššiu mieru vzrušenia
 • má dobrú konzistenciu a zaujímavú vôňu
 • produkt je samozrejme voľne dostupný

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na erectan, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Erectan je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekárni (najlepšie na internete, máte to pohodlnejšie, nemusíte obehávať kamenné pobočky či ho majú na sklade). Práve preto vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Erectan, Clavin, či akýkoľvek iný prípravok zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na 361 odberných miestach (objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie

Erectan výrobca odporúča užívať v množstve 💊💊 1-2 kapsuly približne 60 minút pred plánovaným pohlavným stykom. Pričom maximálnou dennou dávkou sú 4 tabletky. Kapsuly prípravku sa užívajú vcelku a je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Erectan určite neodporúčam kombinovať s alkoholom, znižuje sa tak ich účinnosť. Pre dosiahnutie lepších výsledkov sa odporúča aj súbežné užívanie s Erectan ManLONG (informácia od výrobcu).

 

Najväčšie výhody Erectan z môjho pohľadu

 • pozitívny vplyv na erekciu, potenciu, libido i výdrž
 • prírodné zloženie bez rizika vedľajších účinkov aj pri dlhodobejšom užívaní
 • vyššia forma aminokyselín, telu viac dostupnejšia, v zložení prípravku
 • prípravok je dostupný bez receptu
 • dá sa kúpiť aj lekárni
 • je vhodný pre mužov bez obmedzenia veku (18+)
 • overený “tuzemský” výrobca (Česká republika)
 • dá sa kombinovať s ďalšími tabletkami tejto značky (Erectan ManLONG na dlhodobú podporu erekcie)

 

Erectan a moje vlastné skúsenosti

Erectan je výživový doplnok intímneho zamerania, ktorý je na trhu už dostatočne dlho na to, aby ho zaregistrovali muži hľadajúci pomoc s oslabenou erekciou. Konkrétne táto najznámejšia verzia tabletiek určená na jednorázové použitie a okamžitý výsledok mala ambíciu zaujať svojim iba kompletne aminokyselinovým zložením.

Nuž prípravok je hodnotený skôr rozporuplne, preto som sa rozhodol, že sám na sebe overím jeho účinky. Musím povedať hneď na začiatok, že veľkú dieru do sveta tieto tabletky nespravili. Objektívne musím povedať, že poznám a vyskúšal som aj lepšie prípravky – ak sa k tomu pridá pomerne vysoká cena, za ktorú sa Erectan dá zaobstarať – nuž snaha o dlhodobú popularitu zo strany výrobcu dopadla nanajvýš rozpačite. Pričom dobre chápem (viac ako ktorýkoľvek iný), že prírodné zložky nie sú sami o sebe zázrakom a zaiste majú v účinnosti svoje limity a obmedzenia, no určite sa z nich dá vytiahnuť aj viac efektívnych účinkov, ako sa to podarilo práve Erectanu.

 

➡️ Ako som tabletky testoval ja?

Na začiatok som si zaobstaral základné balenie Erectanu s 10 dávkami (20 tabletiek). Neskôr na (ne)potvrdenie účinkov som si zaobstaral ďalšie. Sprvu som užíval 2 tabletky pred stykom (celkovo aj za deň), neskôr som prešiel na maximálnu dennú dávku 4 tabletky – 2 ráno a 2 večer nezávisle od toho či som mal sex alebo nie.

➡️ Výsledky testovania

Výsledok užívania týchto tabletiek sa dostavil naozaj dosť neskoro až po dlhodobejšom užívaní (a to je prípravok určený na okamžité použitie – jednorázové), Po tom, čo som ani po treťom styku nezaregistroval žiadne zlepšenie, som prešiel na vyššiu dávku, ktorú výrobca ešte pripúšťa a to boli 4 tabletky za deň. A pekne pravidelne ráno a večer. A čakanie na nejaký efekt sa konečne skončilo. Moja erekcia sa naozaj o niečo vylepšila (tvrdší penis so skorším nástupom erekcie po sexuálnom dráždení) – tie aminokyseliny obsiahnuté v prípravku naozaj fungujú – no ich koncentrácia je podľa mňa v Erectane stále nedostatočná (navzdory ich vylepšenej forme). Tu sa tiež prejavila absencia vhodných rastlinných extraktov, ktoré dokážu významne posilniť synergický efekt. Čo výrobca nakoniec pochopil a na trh uviedol vylepšenú verziu tabletiek Erectan forte (ale o nich v inej recenzii).

Ak od produktu podobného produktu očakávate niečo viac (ako ja) – to znamená naozaj pevnú a tvrdú erekciu, z vlastnej skúsenosti odporúčam najmä Zerex Klasik alebo eJoy (podobné zameranie), prípadne ešte Proerecta a modrý Erexan.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

 

Skúsenosti ostatných (diskusia, fórum, Heureka)

Erectan ako pomerne známa značka, ktorá ponúka celkom široké spektrum produktov intímneho charakteru (tabletky v 3 variantách, lubrikačný gél) celkom logicky zaujala pozornosť viacerých mužov. Čo sa týka základnej verzie Erectanu, o ktorej je aj táto recenzia, tak skúsenosti mnohých mužov s jej užívaním boli dosť zmiešané. Dokonca musím povedať, že prevažovali negatívne hodnotenia prípravku. Nespokojnosť sa týkala ako účinkov tabletiek (žiadne alebo nedostatočné účinky čo sa kvality erekcie a jej nástupu týka), tak aj jeho ceny.

Na druhú stranu sa nájdu aj pozitívne hodnotenia, no mám potvrdené, že tieto tabletky boli v tomto prípade užívané v plnej dennej dávke a to po dobu niekoľkých týždňov nepretržite. A nájdu sa samozrejme aj nadšené recenzie spolupracovníkov marketingového oddelenia. Veď posúďte sami, pár som ich pre vás na ukážku vybral aby ste si utvorili svoj vlastný názor:

ℹ️ Erectan je velice fajný…2x po sebe…

…Erectan som dostal ako darček od mojej manželky. Celkom sa ma to dotklo a krabičku som chcel vyhodiť s tým, že nič také nepotrebujem. Po týždni som si skúsil zobrať 2 kapsule a mohol som 2x po sebe, čo som zažil naposledy tak pred 10 rokmi. Takže vďaka…” (Honza, 41 rokov)

ℹ️ nahnevaný užívateľ…

“…jeho zloženie je takmer rovnaké ako pri podobných prostriedkoch, ktoré sa ale musia užívať dlhodobo aby bol nejaký výsledok – čo si pri ich cene môže dovoliť len naozaj bohatý blbec…” (anonym)

ℹ️ o pár peňazí ľahší…

…našťastie som si kúpil len to najmenšie balenie. Skúšal som to vždy po dvoch tabletách. Musím povedať, že som to bral na takzvané spestrenie sexu. Výsledok bol prekvapujúci. Nestalo sa vôbec nič. Som o pár peňazí chudobnejší a rád sa podelím so svojou skúsenosťou, aby sa to nestalo aj ďalším…” (Peter)

ℹ️ Erectan a len mierny účinok…

…chlapi ak nemáte zdravotné problémy tak si dajte radšej hrnček kávy a / alebo sa choďte prebehnúť. Bude to totiž mať rovnaký účinok ako tento produkt a nevyhodíte toľko peňazí. Pozor – nehovorím, že niekomu nemôže pomôcť s tvrdšou a dlhšou erekciou. Každý sme iný. U mňa bohužiaľ len mierny účinok…” (hans)

ℹ️ Heureka

… najprv celkové hodnotenie prípravku:

Erectan na erekciu - celkové hodnotenie prípravku Heureka

 

…a pár skúseností:

Erectan - skúsenosti s prípravkom, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Prípravky Erectan sa riešia na viacerých internetových fórach a muži (ale aj ženy) majú na túto značku a jej produkty viacero zaujímavých otázok hlavne z praktického hľadiska. Vybral som tie najčastejšie kladené a pripájam aj svoje odpovede:

❓ Ak si chcem zaobstarať Erectan, musím kvôli tomu podstúpiť vyšetrenie u lekára?

Nie, nemusíte, produkty značky Erectan sú výživové doplnky a nepotrebujete si ich dať predpísať lekárom a podstúpiť kvôli tomu nejaké vyšetrenie. Je vhodný pre mužov, ktorí majú občasné a malé problémy s erekciou, kde prírodná podpora ešte dokáže zabrať

❓ Je možné, že sa počas užívania Erectanu neprejavia ale vôbec žiadne pozitívne účinky?

Je to možné, a stretol som sa aj ja s podobnými vyjadreniami. Plus moja skúsenosť hovorí, že nástup tohto prípravku je o niečo oneskorený v porovnaní s niektorými konkurenčnými prípravkami, takže naozaj sa môže individuálne stať, že ani po prvom celom balení neucítite nič, alebo len veľmi mierne účinky. Čo s tým? Ponúka sa okamžité možné riešenie: nebudete jediný muž, ktorý prešiel ku konkurencii a následne na to naozaj zaznamenal výraznejšie zlepšenie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

❓ Môže sa Erectan kombinovať s alkoholom?

Výrobca v tomto smere žiadne obmedzenie nespomína. Z vlastnej skúsenosti však konzumáciu alkoholu popri tabletkách na erekciu neodporúčam – jednoducho ju potláča, je to overený fakt.

❓ Prečo niekedy stačí jedna a niekedy až štyri tabletky za deň?

Pretože sme každý iný a každému zaberá iné množstvo účinných látok v prípravku. Obzvlášť to platí pri aminokyselinách, ktoré práve Erectan obsahuje v širokom zastúpení. Moje osobné zistenia však naznačujú, že 1 tabletka Erectanu pred stykom je naozaj veľmi máličko. Optimum sú 2 pred sexom a 2 predtým dopoludnia (ako som to robil ja).

❓ Kedy sa Erectan nemá užívať?

Je to prírodný výživový doplnok a od overeného výrobcu, ktorý garantuje kvalitu surovín i výrobného postupu, takže negatívne vedľajšie účinky veľmi ani nemusíte očakávať. Určite však aj tak nie je vhodný pre každého – pre deti a ženy (najmä tehotné a dojčiace) a ľudí s kardiovaskulárnymi problémami (tam v prípade, že ho chce muž aj tak vyskúšať, odporúčam minimálne konzultáciu s lekárom ešte pred začatím užívaním týchto tabletiek). Čo je fajn na týchto tabletkách – užívať ho môžu bezproblémov napríklad diabetici (info od výrobcu)

❓ Môže sa klasický Erectan užívať pravidelne a dlhodobo?

Nieže môže, v podstate aj musí ak chcete dosiahnuť očakávané výsledky – tvrdšiu a kvalitnejšiu erekciu. A to aj navzdory tvrdeniu výrobcu, že sa jedná iba o jednorázovú podporu pred stykom. Či sa vám to oplatí aj z finančného hľadiska musíte vedieť vy.

❓ Je možné sa týmto prípravkom predávkovať?

Možné to je ak do seba “nasypete” väčšie množstvo tabletiek naraz, ale i tak na základe zloženia možno povedať, že pritom nehrozí závažnejšie zdravotné riziko. Ale zas tráviace ťažkosti za to určite nestoja. Ak by ste to chceli spraviť naschvál, tak vedzte, že nadmerné užitie týchto tabletiek v žiadnom prípade nezvýši ich účinnosť. Jednoducho sa nadbytok z tela vylúči pekne von.

❓ Ako často sa môžu užívať tablety Erectan?

Erectan forte aj Erectan 400 mg sa užívajú jednorazovo 1-2 tabletky približne 1 hodinu pred sexuálnym stykom. Maximálna odporúčaná denná dávka je 4 kapsuly. Obidva prípravky možno užívať spoločne s kapsulami ManLONG pre dlhodobú podporu normálnej erekcie. Erectan ManLONG užívajte 2 tabletky každé ráno po dobu 2 mesiacov, najlepšie na lačno.

❓ Počul som aj o intímnom géle značky Erectan, aké je  jeho zloženie? Niektoré lubrikačné gély mi totiž nerobia dobre.

Erectan Exclusive intim gél je lubrikačný gél na vodnej báze. Dodáva sa v airless obale (bez vzduchu), kedy je obsah vytláčaný podtlakom, preto gélu stačí absolútne minimum konzervačných látok. Takto zvyčajne nedráždi a je veľmi dobre znášaný. Konkrétne zloženie Erectan intim gélu: Aqua, Glycerín, Cellulose gum, Panthenol, Sodium hyaluronate, Arginín, Phenoxyethanol, Parfum.

 

Erectan a moje zhodnotenie na záver

Erectan je prípravok, od ktorého som ja osobne čakal viac. V porovnaní s inými konkurenčnými prípravkami patrí medzi tabletky druhého (dokonca až tretieho sledu). A potvrdzujú to aj moje osobné skúsenosti. Niežeby účinky absentovali úplne, no ich intenzita a nástup bude pre mnohých mužov sklamaním. V porovnaní s exkluzívnejšími značkami sú tak sú o dosť slabšie, koncentrácia a pestrosť látok takisto nižšia a má podľa mňa aj celkom neprimerane vysokú cenu vzhľadom k svojej ne/účinnosti. Erectan teda vyskúšajte len v tom prípade, pokiaľ chcete vyskúšať niečo iné, obsahuje totiž iba aminokyseliny, ktoré síce majú overený priaznivý vplyv na erekciu, ale je otázne či to stačí.

Ako vybrať správny Erectan?

Vyberte si jeden z doplnkov stravy značky Erectan, ktorý najlepšie zodpovedá vašim potrebám:

 • Erectan 400 mg – na jednorázové použitie, je určený mužom (18+), ktorí potrebujú pomôcť s erekciou okamžite
 • Erectan Forte – na jednorázové použitie, je určený mužom (18+), ktorí potrebujú pomôcť s erekciou okamžite (vylepšená pôvodná receptúra prípravku) – pozri recenziu
 • Erectan ManLONG – dlhodobá podpora sexuálneho zdravia mužov (18+), na dlhodobé užívanie (aspoň 2 mesiace nepretržite)
 • Erectan Exclusive intim gel – lepšia stimulácia pohlavných orgánov mužov i žien

V prípade, že potrebujete vašu erekciu riešiť naozaj seriózne, jedným z najlepších v tomto smere je určite Zerex, ktorý vlastne celou radou svojich produktov smeruje cielenejšie k vyriešeniu problémom s erekciou. Konkrétne Zerex Klasik je najlepšie užívať pred sexom (hodinku až dve), účinne zlepšuje erekciu a tvrdosť penisu. Zerex Ultragold je zase určený na každodenné dlhodobejšie užívanie – erekcia je kvalitnejšia naozaj dlhodobo. Zerex Extralong je taktiež určený k rýchlemu užitiu pred sexom – jeho prioritným zameraním však je oddialenie mužského vyvrcholenia – ejakulácie.

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Erectan je prírodný výživový doplnok na okamžitú podporu erekcie. Obsahuje striktne len dôležité aminokyseliny nevyhnutné pre lepšie prekrvenie penisu.

2.4

Erectan 400 mg 20 tob.

✅ Cena: 29,06 €
✅ Balenie: 20 kapsúl
✅ Dávkovanie: 2 kapsuly pred stykom (max. 4 denne)

Chcem Erectan Pilulka.sk
Vývoj ceny Erectan

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
12 kapsúl
Zerex Klasik
Zerex Klasik - vynovená verzia tabletiek na erekciu
➡️ pre pánov na podporu erekcie
➡️ na podporu libida a chuti na sex
➡️ na zvýšenie výkonu
✅ známy a overený produkt
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť užívateľov
✅ rýchle dodanie, vždy skladom
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.