Vekový rozdiel vo vzťahu. Koľko je ideál?

Closeup of couple holding hands on the beach. Vintage filter effect

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 0

Neraz sa stáva, že ľudia sa bezhlavo zaľúbia. Pri bláznivom poblúznení mysle zabúdajú na znamienka väčší, menší, rovná sa. Vek je skrátka len nejaké číslo, ktoré nehrá vôbec žiadnu rolu. Jedine okolie zaľúbencom s väčším vekovým rozdielom občas pripomenie matematiku poklepaním na čelo.

Je skutočne vek u partnerov len číslo? Aké sú výhody a nevýhody mladšieho a staršieho partnera?

Mladší partner

Výhody
Mladší partner vracia akoby chuť do života. Je stelesnením mladosti, nespútanosti. Mladší partner prináša do vzťahu spontánnosť, energiu. Staršiemu partnerovi záujem mladšieho lichotí, lebo to znamená, že aj napriek svojmu veku je stále atraktívny pre opačné pohlavie. Hovorí sa tiež, že mladšieho partnera si môžete ešte prevychovať.

Nevýhody
Časom sa vekové rozdiely medzi partnermi ešte viac prehĺbia. Starší partner nestíha mladšiemu, ktorý je aktívnejší. Pribúdajúcimi rokmi prestáva byť pre mladšieho partnera až tak atraktívny a klesá aj jeho sexuálna túžba (ktorú však v každom veku možno posilniť afrodiziakami). Obaja partneri majú zvyčajne rozdielne priority.

Starší partner

Výhody
Na staršom partnerovi oceňuje mladší partner pocit istoty, stability, jeho skúsenosti a múdrosť. Väčšinou má starší partner už svoje zázemie, má vo svojom smerovaní jasno. Mladšiemu partnerovi imponujú jeho gentlemanské spôsoby, starostlivosť a spoľahlivosť.

Nevýhody
Mladší partner je zvyčajne spoločensky aj sexuálne aktívnejší a starší partner nemusí stíhať jeho tempu. Ak je vekový rozdiel výraznejší, mladší partner plní aj rolu opatrovníka. Tiež je možné, že mladší ho prežije. Tiež sa môžu prejaviť rozdiely v prioritách.

Podľa psychológov je údajne najideálnejší vekový rozdiel partnerov až šesť rokov. Či už ste starší alebo mladší partner, bez tolerancie, rešpektu a kompromisov to nepôjde.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.