Bolí vás rozchod? Prečítajte si 5 rád čo robiť a na čo sa vykašľať

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 3

Ste po rozchode s partnerom. Nehodili ste sa k sebe, neklapalo to, moc dobre viete, čo vám všetko urobil. Mala by ste oslavovať, že je konečne preč, namiesto toho však smútite. Ako rozchod čo najrýchlejšie spracovať a čomu sa určite vyhnúť?

Čo rozhodne nerobiť

Skončilo to. Odišiel. Odsťahoval sa. Vrátil vám kľúče. Už spolu nikdy nepôjdete do kina, nebudete spolu spať, nepôjdete k moru alebo na bežky. Hlavou vám beží spomalený film s obrími titulkami: Zrútil sa svet! Je koniec! Nie je už prečo žiť!

Je však dobré si uvedomiť, že to je logický stav vecí a že nasledujúce dni, týždne a mesiace sa budete musieť prehrýzť tonou bolesti a hektolitre sĺz. Aj tak je ale dobré aspoň na chvíľu sa prepnúť do módu “hlava zapnutá, srdce vypnuté” a rozmyslieť si dobre, čo rozhodne nerobiť.

Tváriť sa, že sa nič nestalo, zakazovať si emócie
Nie, to naozaj nepomôže. Podvedomie totiž nemožno oklamať. Búrka emócií, ktorá sa vo vás odohráva, musí von. Plačte, búchajte do vankúša, trhajte papier na kúsky, dujte, ak máte tú potrebu.

Mučiť sa spomienkami, najlepšie pri prezeraní fotiek avideí
Ak máte doma veci, ktoré patrili jemu, zbaľte je a pošlite mu ich kuriérom alebo ich šupnite do pivnice. Prvý krok k novému životu rozhodne neurobíte s jeho fotkou na nočnom stolíku a jeho vecami v skrini.

Prepadať alkoholu, cigaretám, práškom na spanie alebo jedlu
Je známe, že smútok vie plávať, takže vám po vypití litra vodky bude ešte horšie ako predtým. Odložte preto popíjanie aj iné neresti na dobu, až budete z najhoršieho vonku.

Izolovať sa doma, komunikovať len po internete, zanedbávať sa
Ďalšia chyba, ktorej sa po rozchode dopúšťa veľa žien. Myslia si, že sú nezábavné, nemožné, že by ostatným len kazili náladu, a tak sa uzatvárajú doma, a potom už to ide. Miesto starostlivosti a úvah, čo si vziať na seba, nastúpi rezignácia: veď je fuk, ako vyzerám, rovnako ma nikto neuvidí … Takto teda rozhodne nie.

Tajne bývalého partnera sledovať s cieľom zistiť, či už má “náhradu”
Ruky preč od jeho súkromia. Takéto praktiky vedú len k tomu, že sa myšlienky točia stále okolo neho. A čo v prípade odhalenia? Prečo mu dávať pocit, že je nenahraditeľný? Veď to tak vôbec nie je.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre

Som uplne na dne po rozchode. Nedokazem normalne jest, na nic sa sustredit… Kazdy mi hovori ze to prejde, ja sa pytam ze kedy??????

Treba sa poriadne opit a najst si rychlo nejaku nahradu. Tolko slobodnych zien co beha, by ste sa cudovali. A hlavne netraba sa hanbit. Ked to nevide nevide, idem za dalsou..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.