Ako prežiť rozchod?

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 3

Dala vám jasne najavo, že s vami už nepočíta a žiadne ďalšie kolo sa konať nebude. Ako sa z toho nezblázniť?

Je samozrejmé, že ste v depresii a zrazu máte pocit, že je vašou fatálnou ženou. Vaša pamäť selektívne vyberá iba pozitívne spoločné zážitky a zasúva hádky, nezhody a problémy, ktoré vo vašom vzťahu boli. Pokiaľ sa ale budete utápať len v sentimentálne romantických spomienkach, z bludného kruhu sebaľútosti sa nedostanete. Namiesto toho sa na ňu snažte zdravo naštvať a sprotiviť si ju.

Neproste

Najhoršia vec, ktorú môžete po rozchode urobiť, je bombardovať ju správami a darčeky, uháňať ju, žobroniť a prosiť, aby vás vzala späť. Nielenže nič nedosiahnete, ale až opadne najväčší nápor splínu, vaša sebaúcta bude silne otrasená.

Môže sa to zdať ako najbanálnejšia rada na svete, ale ide rozhodne o najúčinnejšiu obranu, ktorou môžete bojovať proti rozchodovému splínu. Neseďte doma, ale snažte sa čo najviac zabaviť.

Niekomu pomáha práca, iný uprednostňuje koníčky či spoločenský život. Akákoľvek aktivita, ktorá človeka vytrhne z letargie a sebaľútosti, vám môže pomôcť. Varovali by sme však veľmi pred alkoholom ako formou rozptýlenia. V tomto období sa môže z alkoholu stať ľahko akási náhradka, po ktorej bude postihnutý siahať aj v budúcnosti, pri akejkoľvek ďalšej krízovej situácii.

Zabavte sa

Snažte sa nájsť aktivity a program, ktorý vám nedovolí myslieť na aktuálne problémy. Je to peklo a zároveň očistec, ale veríme, že sa z toho dostanete. Kedykoľvek je vonku pekne, neseďte celé dni pri PC, ale choďte von. Choďte na prechádzky napríklad.

Odstrihnite sa od nej

Odporúčame vyhádzať všetky veci, čo máte od nej a čo vás s ňou akokoľvek spájajú. Vymažte si z PC všetky jej a spoločné fotky. Tiež sa odporúčajú, ak ste spolu robili nejaké činnosti a navštevovali určité miesta, tieto činnosti a tieto miesta nejakú dobu nenavštevovať.

Nezačínajte okamžite nový vzťah

Skombinujte túžbu zabudnúť, opiť sa do bezvedomia a dámsku spoločnosť a vyjde vám z toho takmer určite sexuálny úlet. Pokiaľ vám ide skutočne len o pobavenie, pokojne si užite, ale nesnažte sa rozbíjať klin klinom a okamžite po rozchode nadväzovať nový vzťah.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre

Najdolezitejsie po rozchode je si nechat veci ulezat v hlave a nekonat emotivne. Netreba hned partnera/partnerku prosit nech sa vrati, ale nechat jej urcity cas nech ostane sama a zisti ci ste pre nu ten pravy alebo nie. Nie je nic horsie ako stale otravovat alebo byt otravovany. Potom sa vam partner zhnusi a skoncili ste. Ukazte druhej strane ze viete zit aj bez nej. Je to tazke ale musite to zvladnut.

Priatelia rozchod prebudi tak mocny emocny zaprah nicivych emocii (do vnutra i na vonok) ze len anticky hrdina z baji ustoji zovretie emocnych kliesti.Nepoznam cloveka ktory by sa po tazkom rozchode spraval podla zasad “mali by ste tak a tak…”Viem o com hovorim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.