Ako prežiť rozchod?

Peter Kacián 7. augusta 2018 2

Dala vám jasne najavo, že s vami už nepočíta a žiadne ďalšie kolo sa konať nebude. Ako sa z toho nezblázniť?

Je samozrejmé, že ste v depresii a zrazu máte pocit, že je vašou fatálnou ženou. Vaša pamäť selektívne vyberá iba pozitívne spoločné zážitky a zasúva hádky, nezhody a problémy, ktoré vo vašom vzťahu boli. Pokiaľ sa ale budete utápať len v sentimentálne romantických spomienkach, z bludného kruhu sebaľútosti sa nedostanete. Namiesto toho sa na ňu snažte zdravo naštvať a sprotiviť si ju.

Neproste

Najhoršia vec, ktorú môžete po rozchode urobiť, je bombardovať ju správami a darčeky, uháňať ju, žobroniť a prosiť, aby vás vzala späť. Nielenže nič nedosiahnete, ale až opadne najväčší nápor splínu, vaša sebaúcta bude silne otrasená.

Môže sa to zdať ako najbanálnejšia rada na svete, ale ide rozhodne o najúčinnejšiu obranu, ktorou môžete bojovať proti rozchodovému splínu. Neseďte doma, ale snažte sa čo najviac zabaviť.

Niekomu pomáha práca, iný uprednostňuje koníčky či spoločenský život. Akákoľvek aktivita, ktorá človeka vytrhne z letargie a sebaľútosti, vám môže pomôcť. Varovali by sme však veľmi pred alkoholom ako formou rozptýlenia. V tomto období sa môže z alkoholu stať ľahko akási náhradka, po ktorej bude postihnutý siahať aj v budúcnosti, pri akejkoľvek ďalšej krízovej situácii.

Zabavte sa

Snažte sa nájsť aktivity a program, ktorý vám nedovolí myslieť na aktuálne problémy. Je to peklo a zároveň očistec, ale veríme, že sa z toho dostanete. Kedykoľvek je vonku pekne, neseďte celé dni pri PC, ale choďte von. Choďte na prechádzky napríklad.

Odstrihnite sa od nej

Odporúčame vyhádzať všetky veci, čo máte od nej a čo vás s ňou akokoľvek spájajú. Vymažte si z PC všetky jej a spoločné fotky. Tiež sa odporúčajú, ak ste spolu robili nejaké činnosti a navštevovali určité miesta, tieto činnosti a tieto miesta nejakú dobu nenavštevovať.

Nezačínajte okamžite nový vzťah

Skombinujte túžbu zabudnúť, opiť sa do bezvedomia a dámsku spoločnosť a vyjde vám z toho takmer určite sexuálny úlet. Pokiaľ vám ide skutočne len o pobavenie, pokojne si užite, ale nesnažte sa rozbíjať klin klinom a okamžite po rozchode nadväzovať nový vzťah.


Autor článku

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido. Keďže sa mi už roky darí pomáhať priateľom, známym, ale aj ostatným, kamaráti ma volajú Erekcia Guru.

Komentáre

Najdolezitejsie po rozchode je si nechat veci ulezat v hlave a nekonat emotivne. Netreba hned partnera/partnerku prosit nech sa vrati, ale nechat jej urcity cas nech ostane sama a zisti ci ste pre nu ten pravy alebo nie. Nie je nic horsie ako stale otravovat alebo byt otravovany. Potom sa vam partner zhnusi a skoncili ste. Ukazte druhej strane ze viete zit aj bez nej. Je to tazke ale musite to zvladnut.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.