Už ste vyskúšali afrodiziaká?

Už ste vyskúšali afrodiziaká?

S čím je spájaná mladosť? S pocitom erotickej príťažlivosti a sily. Ale pretože sila s vekom ubúda a nie každý ju má danú do vienka, začalo ľudstvo premýšľať, kde “ukradnúť” prírode jej večnú mladosť. Preto bolo vynájdené afrodiziakum.

Afrodiziaká sú prípravky na povzbudzovanie sexuálnej túžby a sily. Nie náhodou bolo vybrané meno bohyne lásky Afrodity, ktorá mala v znaku delfína, holubicu, vrabce, lastovičku, mak, jablko, myrtu a ružu. Delfína možno preto, že tento živočích je dokonale chránený pred kôrnatením tepien, a to je naozaj veľmi dôležitý moment v sexuálnom živote. Holubica je jemná a nežná, lastovička je symbolom vernosti. Ópium z maku opája, jablko nás osviežuje, myrta nie je zbytočne symbolom svadby a ruža je kráľovnou všetkých kvetín.

V prírode sa vždy našli drogy, ktoré majú povzbudzujúci účinok. V dnešnej dobe ich používame, bez toho, aby sme si uvedomili, aké vážnosti sa im kedysi dostávalo. V starovekom Grécku platili za afrodiziaká škorica, kardamón, zázvor, cibuľa. Ženám prospieval koreň mandragory a býval vraj najlepšou poistkou rozkoše. Rimania mali veľkú zásobu dráždivých bylín -bobkový list, aníz, šťavu z zeleru, palina pravá, šafran, ligurček, reďkovky či ustrice. Na bylinách určite niečo musí byť, inak by benediktínsky prior Hugo Veliký nezakázal primiešavanie bylín a korenín do pokrmov pre mníchov.

Všetky prísady, ktoré by mohli rozburcovať vášne, boli prísne zakázané, aby sa mnísi mohli bez obáv venovať svojmu poslaniu. A vedel to aj lekár Paracelsus, ktorý zasiahol aj do tejto oblasti. Od neho je nasledujúce afrodiziakum: 2 diely aloe lekárskej, 1 diel myrhy, 1 diel šafranu, 24 dielov zriedeného alkoholu.

Už ste vyskúšali afrodiziaká?
5 (100%) 1 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *