Už ste vyskúšali afrodiziaká?

Peter Kacián 7. augusta 2018 0

S čím je spájaná mladosť? S pocitom erotickej príťažlivosti a sily. Ale pretože sila s vekom ubúda a nie každý ju má danú do vienka, začalo ľudstvo premýšľať, kde “ukradnúť” prírode jej večnú mladosť. Preto bolo vynájdené afrodiziakum.

Afrodiziaká sú prípravky na povzbudzovanie sexuálnej túžby a sily. Nie náhodou bolo vybrané meno bohyne lásky Afrodity, ktorá mala v znaku delfína, holubicu, vrabce, lastovičku, mak, jablko, myrtu a ružu. Delfína možno preto, že tento živočích je dokonale chránený pred kôrnatením tepien, a to je naozaj veľmi dôležitý moment v sexuálnom živote. Holubica je jemná a nežná, lastovička je symbolom vernosti. Ópium z maku opája, jablko nás osviežuje, myrta nie je zbytočne symbolom svadby a ruža je kráľovnou všetkých kvetín.

V prírode sa vždy našli drogy, ktoré majú povzbudzujúci účinok. V dnešnej dobe ich používame, bez toho, aby sme si uvedomili, aké vážnosti sa im kedysi dostávalo. V starovekom Grécku platili za afrodiziaká škorica, kardamón, zázvor, cibuľa. Ženám prospieval koreň mandragory a býval vraj najlepšou poistkou rozkoše. Rimania mali veľkú zásobu dráždivých bylín -bobkový list, aníz, šťavu z zeleru, palina pravá, šafran, ligurček, reďkovky či ustrice. Na bylinách určite niečo musí byť, inak by benediktínsky prior Hugo Veliký nezakázal primiešavanie bylín a korenín do pokrmov pre mníchov.

Všetky prísady, ktoré by mohli rozburcovať vášne, boli prísne zakázané, aby sa mnísi mohli bez obáv venovať svojmu poslaniu. A vedel to aj lekár Paracelsus, ktorý zasiahol aj do tejto oblasti. Od neho je nasledujúce afrodiziakum: 2 diely aloe lekárskej, 1 diel myrhy, 1 diel šafranu, 24 dielov zriedeného alkoholu.


Autor článku

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido. Keďže sa mi už roky darí pomáhať priateľom, známym, ale aj ostatným, kamaráti ma volajú Erekcia Guru.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.